Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) Dr. Akula válasza attisport (#24150) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ahol olcsó ott érdemes, ahol drága ott nem. :) Garit azt úgyis valami szerződött kifogáskereső kft-vel kell intézni, ezért tök felesleges luxusprofitot fizetni.

(#24152) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Néhány kérdéssel szeretnék a hozzáértő fórumtársakhoz fordulni :)

3 évvel ezelőtt vásároltam egy Zyxel NAS326-ot. Később meg is reszeltem (ffp, miegymás), de úgy érzem, lassan megérik a váltásra (különböző okok végett); szeretnék egy komolyabb készüléket vásárolni jövő év első negyedévében.

Természetesen nézelődtem kicsit, így vannak konkrét ötleteim. A következő modelleket néztem ki:
- ASUS ASUSTOR AS6102T
- QNAP TS-251+-2G
- ASUS ASUSTOR AS6302T

Ami(k)ben szeretnék segítséget kérni:
- Egyelőre nem fenyeget a 4k, de ha esetleg hosszabb távra tervezek, akkor a két drágábbik darab (a 6102T-ről nem gondolom) elboldogul az ekkora felbontással (akár dlna-n keresztül)?
- Van arra mód a kettő közül valamelyik márka esetében, hogy a NAS-on beállítva az egyik internal HDD-ről a másik internal HDD-re, egy external HDD-re és pendrive-ra "szkedzsuláltan" sync-eljek? (Jelenleg ezt Freefilsync-kel oldome meg, de nagyon tudnék örülni egy ilyen funkciónak.)
- Van arra mód (mintha olvastam volna ilyesmit), hogy PC-ről adott mappákat a NAS-on bekonfigolva felsync-eljek a NAS-ra, "szkedzsulált" módon?
- Van arra mód, hogy akár távolról, mobil appal indítsak torrent letöltéseket a NAS-on (nem bánnám, ha VPN-t nem kellene igénybe vennem)?
- Ha bármelyik fenti 3 eszközre rákötnék egy monitort HDMI-n keresztül, illetve egeret és billentyűzetet (USB), tudok internetezni, zenét hallgatni, filmet nézni gondtalanul. Kvázi kiválthatok egy PC-t (ha esetleg eladnám, és spórolnék erősebb hardverre)?
- Létezik olyan applikáció, amivel a két merevlemez teljes fájlstruktúráját le tudom menteni adott helyre, szintén "szkedzsulált" módon (jelenleg a Wincatalogot használom)?
- Van arra esély, hogy USB-s DVB-C tuner-t tud kezelni bármelyik eszköz (DVB-T-ről olvastam, de ez nem segítség nekem)?
- Az árukeresőn minden NAS-nál szerepel a "Webes elérés". Ezen mit értenek?
- USB Isolator-ba érdemes befektetni az USB eszközök védelme érdekében?
- A két drágábbik modell akár megérheti a többletköltséget?
- Mivel a hálóban foglal helyet a NAS, és sajnos ez később sem fog változni, elég csendesek ahhoz, hogy meg lehessen férni mellettük (a NAS326-ban kicseréltem a hűtőt, és USB-ről táplálom, így szinte hangtalan, illetve a PC is rendkívül csendes, a processzorhűtőm például egy Scythe Mugen 4 PCGH Edition > fix ~12,5dB)?

Szerk.: Lemaradt, hogy:
Egyáltalán jó választások lehetnek ezek a NAS-ok számomra? Van esetleg tapasztalatotok bármelyikkel? Osztottam-szoroztam, a RAID-et ki tudom hagyni (ezért is tudnék elégedett lenni egy 2-bay-es NAS-sal), hogy ha bizonyos funkciókkal tudok élni.

A válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#24153) Dr. Akula válasza jolti05 (#24152) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"szkedzsuláltan"

Dafuq?

(#24154) Patice válasza Dr. Akula (#24153) üzenetére


Patice
nagyúr

Schedule...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24155) jolti05 válasza Patice (#24154) üzenetére


jolti05
őstag

Ott a pont :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#24156) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Egy ismerősömnek próbálok segíteni valami nagyon-nagyon költséghatékony NAS-t szerezni. Egy másikhoz az itteni összefoglaló miatt már vittem egy Zyxel 326-ost és használja is megelégedéssel, de akinek most segítek valami ennél is fapadosabbal beérné (értsd: kevesebbet akar költeni rá, mint amibe a 326 kerül).

Csak két feladata lenne:

1. Hálózatról elérhetők legyenek médiafájlok (akár TV felé is)
2. Torrent (nem hardcore user, átlag 8-10 aktív torrentet futtat)

Van 1 db 2 TB-os HDD-je ezt rakná bele, nem érdekli a 2 slot sem, érzékeny adatok tárolására nem lesz használva. Megnéztük a használt Zyxel 326-osokat is, de nevetséges, hogy egy vadiúj megvan 30 ezerből és a 1+ éves használt példányok mennek 25k körül.

Lehet még ennél lejjebb adni a NAS igényekből úgy, hogy ezt a két feladatot még el tudja látni? Vagy a Zyxel 326 szintje alá nem érdemes már menni?

(#24157) MaCS_70 válasza Stauffenberg (#24156) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem nem érdemes a 326-os alá menni. Nagyon nem.
Ami olcsóbb, az már eleve kétes márkájú, támogatottságú és/vagy nevetséges teljesítményű eszköz.

Használtat venni meg amúgy is vicces kihívás. Nemhogy a bolti árnál alig olcsóbban, de sokszor drágábban árulnak "alig használt", "megkímélt" készülékeket.

Esetleg egy Raspberry lehet olcsóbb, de az tényleg nagyon kompromisszumos megoldás -- bár van barátom, aki teljesen boldog vele, pedig informatikus. A lényeg, hogy ismerni kell hozzá a pontos igényeket és a lehetőségeket, no meg a trükköket.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24158) Alex91 válasza Stauffenberg (#24156) üzenetére


Alex91
félisten

[link], csak itt erosen mokolni kell, hogy a hdd-re felkeruljon a rendszer...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24159) jolti05 válasza jolti05 (#24152) üzenetére


jolti05
őstag

Ezzel mi a baj? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#24160) Stauffenberg válasza Alex91 (#24158) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mit jelent a mókolás ebben az esetben? Valószínűleg megoldja, vagy kéri az én segítségem (én meg szeretek mókolni, az otthoni routeremen is OpenWRT fut).

Annyit még hozzátett, hogy nem árt ha van valami használható hozzáférés menedzsment, hogy a hálózat mely gépei láthatják a tartalmát. Ez nem tudom mennyire alapfunkció ezeknél (pl: MAC címekre engedélyezni, stb).

(#24161) Alex91 válasza Stauffenberg (#24160) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy fel kell ra tenni kulon a rendszert a HDD-re. Tehat nem ugy megy, hogy beleteszem a HDD-t a hazba, es magatol felrakja. Van itt is topicja, erdemes ott erdeklodni, hogy mit kell csinalni!

[link], itt meg a hasznalati utasitas, programok stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24162) Alex91 válasza Alex91 (#24161) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, es torrent klienst is mokolni kell ra, mar ha lehet... De ezt a topicjaban szerintem elmondjak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24163) humigabi


humigabi
aktív tag

Sziasztok!

A véleményetekre vagyok kíváncsi. Syno DS118 egy 4 vagy 6 TB WD Red Pro-val, otthonra, letöltéshez, helyi hálózaton, illetve távoli eléréssel streamelés. Külső eszköznek egy 3 TB WD MyBook lenne rajta.

Köszi a hozzászólásokat. :DD

humigabi

(#24164) MaCS_70 válasza humigabi (#24163) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem rendben van. Én ugye nem vagyok nagy híve a RAID1-nek, sokkal többre tartom a távolba mentést.

Az egy lemezes kivitel nyilván megkötéseket jelent rugalmasságban, de ezekkel úgyis tisztában vagy. Így pedig szerintem remek választás a 118-as.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24165) humigabi válasza MaCS_70 (#24164) üzenetére


humigabi
aktív tag

Köszi, az igazság az, hogy még nem döntöttem, nézegettem a DS218 playt, meg a sima DS218-at, de nem tudom, hogy itthon ki lehetne-e igazán használni. Árban viszont drágábbak és plusz két vinyó, nem egy. Csak filmek, sorozatok, és fotók amiket kezelni kell.

Mi a véleméyed?

humigabi

(#24166) MaCS_70 válasza humigabi (#24165) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is hasonló döntési helyzetben vagyok, és nagyon valószínű, hogy a 118-ast fogom venni.

Jelenleg 2 lemezes NAS-om van, de az égvilágon semmi előnyét nem élvezem a két lemeznek. RAID1-et elvből nem használok, az én tárolási igényeim pedig nem teszik hasznossá a két lemezt.

De ez nagyon személyes preferenciák kérdése.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24167) Buckey válasza MaCS_70 (#24166) üzenetére


Buckey
senior tag

Én ma fejeztem be a 2 lemezes (QNAP TS-228) NAS RAID0 tömbbé varázslását. Eddig single lemezként voltak a HDD-k, de úgy néz ki, hogy most gyorsabb lett. Nekem így megérte, a lemezek is összeadódtak, sebessége is jobb lett.
Van mentésem mindenről, így nem gond, ha elszállna az egyik lemez.

(#24168) MaCS_70 válasza Buckey (#24167) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha valóban gyorsabb lett, és ezt elégedetten meg is érzed, akkor egyértelműen jól tetted, hogy beállítottad.

Számomra nem lenne sem fontos, de igazán érezhető sem a sebességnövekedés.

Mindenkinek mások a preferenciái.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24169) Buckey válasza MaCS_70 (#24168) üzenetére


Buckey
senior tag

Az volt a célom, hogy a két lemezből (3TB és 4 TB) egy legyen, ugyanis a 4 terrás már több mint félig volt filmekkel, míg a 3 terráson csak a rendszer és kb. 500 GB adat (fényképek, zenék és pár program, driver) volt. Nem akartam még egy mappát a filmeknek.

A JBOD csak összeadta volna a kettőt, míg a RAID0 meg még "sávozza, csíkozza" , így gyorsul a HDD-n lévő fájlok elérési ideje. [link] .

(#24170) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Munkához (legalább 2 gépes eléréssel) szeretnék beüzemelni egy NAS-t melóhelyre.

Dokumentumok, fotók/média tárolását szeretném két gépről központos helyre átrakni, amit távolról is el lehetne érni (pl. hétvégén vagy külső helyszínről) emiatt ugye 24/7 időben üzemelne

Backup funkciót is jó lenne ellátni vele (jelenleg időszakosan USB-s külső winyóra archiválunk)

Nagyon nagy adatmennyiségek nincsenek gyakran mozgatva

Összefoglaló alapján a 2 lemezes Zyxel NAS326 talán megfelelő lehet, RAID1 használattal.

4-6 TB/db méretű HDD-k elegendőnek tűnik (jelenleg 300 GB-os winyók vannak a gépekben és 1,5 TB-os a Backupra használt külső tároló, aminek nagy része üres), de milyen legyen a márka és típus

A kinézett készülék jó lehet a vázolt funkciókra?
Ha tudtok ajánlani HDD-t is azt szívesen veszem, ha nem akkor átnyálazom a winyós topikot is :R

read-only mode on the forum

(#24171) Alex91 válasza AtHoS (#24170) üzenetére


Alex91
félisten

Elvileg jo lesz, bar a kutya a reszletekben van, ezert lehet, hogy megneznem a Synology DS218j-t vagy a Qnap TS-228A-t is!

HDD-nek, WD red, purple, Seagete Ironwolf, Skyhawk, amelyik eppen olcsobb, es minel tobb gari mellett...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24172) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

NAS vásárlásán töröm a fejem, fájlmegosztásra (hogy elérjem az adataim mindkét gépemről, tabletről) és média szerverre lenne szükségem a TV számára. RAID-re nincs szükségem.
Még nem sikerült eldöntenem, hogy mi legyen, NAS vagy Raspberry Pi 3?

Mit javasolnátok, NAS vagy Raspberry Pi 3?

(#24173) MaCS_70 válasza biega (#24172) üzenetére


MaCS_70
félisten

NAS. A Raspberry nem egy nagy teljesítményű eszköz, lassú hálózati kapcsolattal. Csak azoknak ajánlható, akik pontosan ismerik az igényeiket és a PI képességeit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24174) biega válasza MaCS_70 (#24173) üzenetére


biega
aktív tag

Igen, a Raspberry lassú hálózati kapcsolata miatt vaciláltam én is.
Mit javasolnátok, ha fájlmegosztásra és média szerverre lenne csak szükségem?

Zyxel NAS326 vagy van jobb 60e Ft-ig?

(#24175) MaCS_70 válasza biega (#24174) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Synology 118 és a 218j még pont belefér.

A Zyxel egyértelműen gyenge pontja a szoftverellátottsága, amiben a Synology viszont nagyon erős.

A 118-as hardverben izmosabb, a 218j viszont két lemezes.

A Qnap, Asustor és esetleges egyéb, potenciális márkákról a többiek tudnak érdemben nyilatkozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24176) Alex91 válasza biega (#24174) üzenetére


Alex91
félisten

Ha eleg 1 lemez, akkor Synology ds118 vagy Qnap TS-128A.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24177) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Mivel tud többet egy dedikált NAS mintha pl. médialejátszót használnék a célra?
Leginkább filmek tárolására kellene már valami, RAID-ot nem igen használnék, ha csak nem vág hozzám valaki pár ingyen HDD-t. Torrent az lenne, de max 10-20 futna egyszerre, illetve családi videók, fotók tárolására használnám amiket valahogy szinkronizálni kellene a mobillal, tablettel stb.

Ezt a médialejátszót néztem most ki. HDD-t is fogad 2 TB-ig, de a későbbiekben 4-6 TB-ig tervezném a bővítést.
Vagy mi lenne a legjobb NAS alap? :R
Jelenleg egy Rapberry Pi-t használok médialejátszónak és torrent kliensnek is LibreElec-kel, de kicsit lassúnak érzem lejátszónak. Így új médialejátszó meg HDD is kellene, és nem tudom hogy jönnék ki a legjobban.

Egyébként egy NAS mennyit fogyaszt üresjáratban?

(#24178) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy kell-e nekem NAS, és ha igen akkor milyen? :B

Elég egyszerű a koncepció, a kérdés csak a megvalósítás.

- Sony 55XF9005 Android TV
- TP-Link Archer C7 (5Ghz AC, Gbit portok, 2 USB2.0, Samba, stb.)
- Notebook AC-s WiFivel

Külső háttértár kellene (2-4TB) amit el tudok érni laptopról és a TV-vel egyaránt. Kizárólag filmek/sorozatok tárolása a cél. Ha le tudja magának tölteni annak örülök, de ha laptopon elindítom a letöltést aztán mikor kész akkor TV-n meg tudom nyitni valamilyen lejátszóval az is teljesen elég. A dolgot csak az bonyolítja, hogy 4k HDR tartalmakról beszélünk szóval nem árt ha van sebesség. Három dolgom gondolkozom, nem tudom melyik lenne optimális.

- NAS ami csak háttértárként funkcionál
- NAS ami támogat PLEX-et vagy Kodit (sose használtam még őket)
- A router USB bementére egy szimpla külső HDD aztán Samba vagy DLNA. (USB2.0 elég)

Mit ajánlanátok? Annyit még hozzátennék, hogy eléggé irritál a HDD hang, szóval vagy valami iszonyat halk HDD menne bele, vagy SSD. Utóbbi esetben gondolom mindenképp a NAS játszik mert a 4TB tárhely valószínűleg csak 4SSD-vel oldható meg. :D

Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#24179) Patice válasza Gaben92 (#24178) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology DS118 elég lehet erre a célra.

Megoldható egy SSD-vel is a 4TB amúgy, csak a gatyád rámegy. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24180) Gaben92 válasza Patice (#24179) üzenetére


Gaben92
őstag

Annyira nem vészes az az ár. Én úgy számoltam, hogy ha nem találok kellően csendes HDD-t akkor a 4TB SSD 350k körül lesz.

De a kérdés még mindig az, hogy kell-e NAS, vagy elég egy külső ház+router USB.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#24181) Buckey válasza Gaben92 (#24180) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!

Ha a csendre, tárhelyre, letöltésekre és megosztásra vágysz, akkor kell a NAS, de a szobán kívül (hogy még HDD hang se legyen).
Kb. 100-ból megúszod a Synology DS118-at és egy 4TB HDD-t (WD Red, Purple).

Én is ezen agyaltam, de nem bántam meg, hogy vettem egy NAS-t (QNAP TS-228).

[ Szerkesztve ]

(#24182) Gaben92 válasza Buckey (#24181) üzenetére


Gaben92
őstag

Igazából csak a csend és a tárhely lényeges. A letöltésvezérlést megoldom gépről. Mondjuk az nem ártana ha minél jobban ki tudná használni a sávszélt (1Gbps/1Gbps).

Körbe néztem a közeli boltok honlapján, a ciki az, hogy Synologyt nem sokan forgalmaznak. Zyxel 326 van raktáron meg mindenféle Buffalo modellek... DS118-at konkrétan csak rendelni tudnék 7-10 napos szállítással. TS-228A lenne de mivel az egész lakás fekete/szürke, baromi hülyén mutatna bárhová tenném. :D

Zyxel modellekkel meg nem annyira szimpatizálok, a Buffaloról meg most hallok először.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#24183) Patice válasza Gaben92 (#24182) üzenetére


Patice
nagyúr

"... de mivel az egész lakás fekete/szürke, baromi hülyén mutatna bárhová tenném. :D"

Mutatnál képet. :C :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24184) Buckey válasza Gaben92 (#24182) üzenetére


Buckey
senior tag

Hát, ha ki akarod használni az "1Gbps/1Gbps" netet, akkor oda valami komolyabb, intel procis darab kell (pl. Synology DS218+, ami fekete, vagy valami hasonló), de a hozzáértők majd megmondják pontosan.

De ha a spájzba rakod, hogy ne halld a hangját, akkor a szín nem lényeg, szerintem.
Mondjuk az én spájzom is fehér, passzol a NAS-hoz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24185) Gaben92 válasza Patice (#24183) üzenetére


Gaben92
őstag

Majd júliusban. :D

Nemrég költöztünk be és mondta a lakásfenntartó (ez ilyen itteni dolog, ha veszel egy lakást akkor is a lakásfenntartóé a tulajdoni jog, neked csak “tulajdonjogod van az épületben X nm-re”), hogy júlisuban cserélve lesz a szalagparketta ingyenesen ha igényt tartunk rá, mert már 10! éves. Aztán mivel mi választhatunk színt sötétszürke lesz. A falakra is akkor megy majd fel a szürke tapéta (ez is itteni dolog... megvesznek az emberek a tapétáért)

Szóval elébementünk a dolgoknak és mindenből szürkét/feketét vettünk. (A konyhaasztal színe például hivatalosan “mustanruskea” ami feketésszürkét jelent, de ha engem kérdezel full fekete. :D) Csak emiatt most júliusig kicsit viccesen néznek ki a dolgok mert a full szürke-fekete berendezéshez (kivétel a tv alatti polc fiókjainak az előlapja, azok standard fa színűek) fehér falak vannak tölgy színű szalagparkettával. :D

De júliustól úgy fog kinèzni az egész mint egy Ikea katalógus. :D

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#24186) Real_Necro válasza Gaben92 (#24185) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ízlések és pofonok, de kirakatban nem laknék... ;) a kényelem nekem fontosabb.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#24187) Gaben92


Gaben92
őstag

Na úgy néz ki a kiszemelt egy QNAP TS-251+.

A kérdés csak az, hogy mennyire lehet ezeknek bővíteni a memóriáját? 377€ a 2GB-os, 550€ a 8GB-os verziót. És külön árulnak ebbe a NAS-ba való RAM-ot... 100€ a 4GB, 170€ a 8GB.

Jól gondolom, hogy nyugodtan megvehetem a 2GB-osat és teljesen mindegy milyen RAM-ot teszek bele utólag? (Csak mert a hipiszupi QNAP speciál NAS-ba való RAM-ból 8GB kétszer annyiba (meg még egy 2GB-os modul árába) kerül mint 2x8GB Kingston HyperX Impact.

Úgy néz ki, végül az eredeti tervekkel ellentétben egy Emby médiaszervert fogok futtatni rajta, mert az eddig transzkódolás nélkül küldte ki a TV-nek a tartalmakat. Még azokat is amiket a Plex csípőből transzkódolni akart. (HDR+képformátumú felirat, Atmos 7.1, stb)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#24188) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Lehet nem jó topikban járok, de egy HD Dune Base 3D-t szeretnék kiváltani.
Fontosabb paraméterek:
- Legyen halk
- Fontos hogy a fájlokat wifin keresztül is elérjem. (Laptopról lássam hálózati meghajtóként)
- Talán a legfontosabb, hogy ki tudja szolgálni a TV-t a 4K-s videók lejátszásához.

A WD My Cloud mintha megfelelne az elvárásaimnak, külsőre is tetszik, de nem tudom mennyire okozna gondot a 4K filmek akadásmentes lejátszása és közben néha még néhány nagyobb fájl másolása/mozgatása.

Lehet jobb választás lenne egy sima külső merevlemez?

(#24189) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Egy belépőszintű NAS beszerzésén töröm az agyam. Torrentezni és adatokat tárolni szeretnék rajta alapvetően. Hamarosan 250/100 Mbites netem lesz, ha minden igaz és ennek a minél jobb kihasználáshoz keresnék valamit. Szerintem az egyfiókos bőven megtenné. A Synology szimpatikus számomra, azzal milyenek a tapasztalatok? Bírja a fel- és letöltést?

(#24190) Borisz76 válasza Lali-213 (#24189) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

A Synology NAS-okon a Disk Station Manager fut.

Letöltést a Download Station nevü progival lehet intézni.

Bejegyzés a DS-ről és használatáról.
Sebesség eredményeket is találsz benne....

A torrentezéshez erősebb CPU ajánlott.
Nem feltétlen a több mag, inkább a magasabb frekvencián járó CPU a jobb.

1 és 2 fiókos modellek a Synology honlapján.....összehasonlítva.

Javaslatom : Intel CPU-s NAS , 2 fiókos ( Kezdésnek elég bele 1 db HDD is ! )

Kérdésed lenne akkor nézz be a PH - Synology NAS fórumába.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24191) A Gázos


A Gázos
csendes tag

Sziasztok! Itthoni NAS-t szeretnék, filmek adatok képek tárolása, esetleg a média tartalom TV-re juttatása a cél.(nem 4K) még.
A zyxelről lemondtam, bár az ára kecsegtető, de nem vagyok mókolós típus. Informatikus sem, hanem gázszerelő. ;) Synology lenne, de melyik.. Torrenteznék is de csak családi mennyiségben. Telókról fényképek mentése automatikusan jó lehet. Külső elérés érdekes, de egyelőre nem tűnik lényegesnek.
Ha két lemezest vásárolok, és van egy 3 Tb-os és egy 320 Gb.-os vinyóm. Betehetem őked egymás mellé? Van értelme?
Kicsit visszaolvastam, és a backup mentésre javasoljátok a külső vinyót. A 320-ast inkább kint hagyjam, és vegyek 1 lemezes nas-t? Hogy működik ez a DLNA kapcsolat a TV vel? UPC szuper routerem van, (igaz sosem értem el az előfizetési sebességem felét se,), remélem az nem jelent akadályt semmiben. Tanácstalan vagyok, mint egy kisközség.
Vettem egy Kimax hálozati meghajtót , ami kínai cucc. Egy darabig használtam, de nincs benne lemez leállítás, és nagyon lassú volt a torrent letöltés. Szinte majdnem elég lett volna a szolgáltatása, ha megbízható, de nem az.
Ja a kérdés mit ajánlotok. Megbízható, jó, és ne kelljen vele sok időt foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#24192) Borisz76 válasza A Gázos (#24191) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology összefoglaló-t nézd át.

Előző hozzászólásomat is lesd meg....az összehasonlító linket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24193) Patice válasza A Gázos (#24191) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem két lemezest vegyél. Abba is lehet egy lemez kezdésnek, aztán ha idővel kevés, akkor még vehetsz bele egyet.
320-ast tartsd meg a fontos adatoknak, külső lemezként használva.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24194) AtHoS válasza Alex91 (#24171) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi a tippeket :R

Kicsit utánaolvastam és a NAS326-ra azt írták valahol, hogy nagyon régi a szoftvere, emiatt rizikós netre engedni a lehetséges biztonsági problémái miatt, így az erősebb hardverrel rendelkező Qnap TS-228A felé kacsintgatnék, de a róla készült képeken nem nagyon véltem felfedezni szellőzőnyílást. A DS218j-n viszont ott virít a hátulján a venti nyílás. Na "így légy okos Domonkos" :B

read-only mode on the forum

(#24195) Buckey válasza AtHoS (#24194) üzenetére


Buckey
senior tag

Hali!

Nekem a TS-228 van, de van benne ventilátor, és hűtése is van. Alul, a HDD-k felőli (jobb) oldalon szív és a bal oldalán, alul fújja ki a levegőt.
Nekem furcsa volt, hogy a HDD-k 40°C körüliek, de a WD Purple eddig jól bírja. És a hőmérékleteket is stabilan tartja, 36-39°C a rendszer és 38-41°C a HDD-k a 22-37°C levegőhőmérséklet között úgy, hogy a ventilátora nem ment max.-on(és kézi hőmérséklettartomány van megadva).
Mondjuk háromezres fordulat körül már nem halk, épp ezért is került a spájzba (ahol nyáron volt kb. 4 napig 37°C volt).
A DS218J biztos jobban, csendesebben szellőzik, én is kacsingattam felé, de így, hogy a lemezek állandó hőmérsékletűek, így marad, amíg kicsi nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24196) golfvariant válasza golfvariant (#24188) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Erre valaki?

(#24197) A Gázos válasza Borisz76 (#24192) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Köszi okosodtam valamit, de a köd még nem oszlik. Viszont egy biztos, a fűtésszerelés a szekrény mögött nem valami szép. ;DDDDDDD

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#24198) AtHoS válasza Buckey (#24195) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz a tapasztalati infót :R

read-only mode on the forum

(#24199) Buckey válasza AtHoS (#24198) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen! ;)

Ja, és nekem augusztustól folyamatosan megy, nincs kikapcsolva, még a lemezek is pörögnek.

(#24200) Alex91 válasza AtHoS (#24194) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy irtak es a Qnap biztosan (, de valoszinuleg. a Syno is) rendelkezik hovedelemmel, ha nagyon melege lesz automatikusan lekapcsolja a nas magat.

Hardveresen a ketto kozul a qnap az erosebb, szoftveresen a syno optimalizaltabbnak tunik, es fem a haza.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.