Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) SunMount3r válasza Somatom (#23700) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Extra szolgáltatások: írtam, hogy kb. mire kell. Persze jobb lenne a "több", de nekem ennyi egyelőre. És azt is írtam, hogy "budget", nem hiába emlegettem a NAS542-őt.

(#23702) Somatom válasza SunMount3r (#23701) üzenetére


Somatom
veterán

Ha van egy asztali lejátszód, ami kezel NFS megosztást, akkor a NAS -nak nincs dolga a videostreameléssel, egyszerű fájlszerverként működik. Úgy vinnie kell a 4K sávszélességét torrent közben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23703) SunMount3r válasza Somatom (#23702) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, de ezzel tisztában vagyok. Úgy vinnie kell a 4K sávszélességét torrent közben.-> Na jó, de melyiknek? Ez volt a kérdés.

Ha vissza olvasol párat ott egy negatív tapasztalat a NAS542-al is. Azért ilyenbe nem szeretnék belefutni.

[ Szerkesztve ]

(#23704) Somatom válasza SunMount3r (#23703) üzenetére


Somatom
veterán

Azok a problémák valószínűleg a hozzáértés hiányából adódnak. Shell -ben tudsz hibafelderítő diagnosztikát futtatni. A legrosszabb esetben forráskódból forgatsz magadnak egy javított csomagot és problem solved.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23705) Lacielvtárs válasza SunMount3r (#23696) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem van róla tapasztalatom ;]

Somatom: én úgy gondolom mint felhasználó, értek hozzá, de nekem meggyult vele a bajom...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23706) SunMount3r válasza Somatom (#23704) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sosem foglalkoztam még NAS-al, szóval ez kb. kínai szint nekem amiket írsz. Meg nem is tudom, hogy mire. :F Ha elkezdek bűvészkedni mindenféle szoftveres tweak-eléssel, akkor mitől lesz jobb azokban, amiket írtam? Meg, ha az alap, gyári OS-el és csomagokkal nem megy neki, akkor mi a biztosíték, hogy az én tweak-elgetésem után már menni fog. Lehet pl. hardveres limit.

[ Szerkesztve ]

(#23707) Alex91 válasza SunMount3r (#23706) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem a TV DLNA lejatszojat hasznalod, hanem van dedikalt lejatszod, ami SMB, NFS megosztast tud hasznalni, akkor szinte barmelyik, altalaban ajanlott NAS jo lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23708) SunMount3r válasza Alex91 (#23707) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No és melyek lennének ezek (amik 50K-60K körül vannak)? Mert a NAS542-ban már nem vagyok olyan biztos. Lehet jobban járnék egy építettel?

(#23709) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

ASUSTOR AS3202T mennyire ajánlott?
Vagy inkább a Synology DS218play esetleg a QNAP TS-328 a jobb ár/érték arányú NAS?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#23710) Multibit válasza Buckey (#23709) üzenetére


Multibit
veterán

A három típus konkrét hardver jellemzőit olvashatod a honlapokon. De - mint általában - nem ez az, ami alapján dönt az ember, hanem a szoftver. Azaz, a kezelőfelület, az elérhető alkalmazások. Ez viszont már erősen egyéni ízlés, szükségletek dolga. Ezért javasolt vásárlás előtt ismerkedni a jelöltekkel. Szerencsés esetben ezt megteheted egy ismerősnél, ha ez nem megoldható, akkor ott vannak a gyártók live demo oldalai: Asus, Synology, QNAP. A Synology és a QNAP jól ellátott mobil alkalmazások tekintetében. Az Asusról nem tudok nyilatkozni, talán a tulajok mondanak valamit erről.

(#23711) Lacielvtárs válasza Multibit (#23710) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem olyan asusom van, csak nyolc lemezes...
én ajánlom, de azért ahogy mondod, érdemes a hardvernek is utána nézni hogy később ne legyen csalódás :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23712) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! A közeljövőben lesz 500 megebites netem és az érdekelne milyen nas tudná ezt a sebességet torrent letöltésnél? Használt is érdekel de egyelőre csak nézelődök /keresgélek. Jelenleg egy zyxel nsa325 v2 nas-om van amivel nagyon elégedett vagyok de ez állítólag csak maximum 100 megabitet tud torrent letöltésnél (most 50 megabit netem van úgyhogy nem tudom kipróbálni).
Inkább olcsóbb kategória érdekelne ha van ilyen. Kösz előre is a segítséget!

(#23713) Anonymus23 válasza Imi1981 (#23712) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem olcsó kategóriában nincs olyan NAS, ami 500 Mbites netet ki tudna hajtani.
Max ha elfekvő alkatrészekből otthon tudsz magadnak építeni egyet, akkor az ~olcsó, de pl fogyasztásban jelentősen felette lesz a mostani 325v2-nek.
Én is így jártam, keresgéltem, hogy mi lenne jó a jelenlegi Zyxel 520-as helyett (ez is kb 150 Mbitet tud kitolni 16-18 MB/sec torrentben a max mások infója alapján, nekem jelenleg csak 100 Mbites netem van).
Nekem volt itthon javított/átvett gépekből egy mATX lap + egy 3 magos AMD A6-os proci, 4 GB DDR3 RAM, így ezek kvázi "ingyen" vannak, most jön hozzá a ház, és meglátjuk, hogy mit fog bírni.

;) - The Power of the Light Side

(#23714) Imi1981 válasza Anonymus23 (#23713) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát pedig sokat nem akarok költeni rá max 30 ezret. Gondolkodtam egy erősebb tv boxon ami állítólag simán viszi a 48 MB/s-el a torrent letöltést és még nem is hajtja szét. Nemrég olvastam itt valamelyik fórumon és ugye ezek fogyasztása nagyon alacsony. Mindegy még ráérek mire teljesen kiépítik a netet (Tarr net).

(#23715) Anonymus23 válasza Imi1981 (#23714) üzenetére


Anonymus23
veterán

Arra boxra azért kíváncsi lennék, ami 48 MB/sec torrent letöltést tud, és 30k alatt van az ára, és mellette még minden egyéb funkciót is ellát. Ha meglenne a fórum, akkor átküldhetnéd nekem is, csak kíváncsiságból utánaolvasnék. Jöhet privátba is a jelzett fórum.

;) - The Power of the Light Side

(#23716) Imi1981 válasza Anonymus23 (#23715) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja az árát nem tudom de ilyen körül vagy még olcsóbban mozognak aliexpressen. Itt olvastam link bár most nézem 40 MB/s ír nem 48-at de az már jó. Nekem is van tv-boxom egy kis amlogic S905 1gb rammal majd kipróbálom az ki hajtja e az 50 megabitet.

(#23717) Imi1981 válasza Imi1981 (#23716) üzenetére


Imi1981
veterán

Na kipróbáltam az én kis gyenge tv-boxomon és gond nélkül viszi az 50 megabitet [kép] . Kicsit ingadozva (mert mobilnet) 58 - 65 között mozgott a letöltés.

(#23718) Buckey válasza Multibit (#23710) üzenetére


Buckey
senior tag

Oké, köszi! :R

Megnéztem a demo oldalakat, de talán még az Asustor mutat valós képet a rendszerekről.
A kis Qnap TS-228-ból kiindulva a Qnap és valószínűleg a Synology demo oldala igencsak hiányos. Vagy csak a demo "NAS"-ok voltak ennyire buták? Nem hiszem, csak nem mutatnak meg mindent.

Amúgy a hardver és szoftver részét elolvasgattam, megértettem (azt hiszem), de így igencsak nehéz a döntés, ha az egyik jobb (erősebb) hardveresen, míg a másik szoftveresen, a harmadik meg tárhely szempontjából.
Ismerősöknél (sőt, még a környéken sem hiszem, hogy van) nincs NAS, azt sem tudják, mi fán terem. Mondjuk az internetszolgáltatók sincsenek a helyzet magaslatán, ugyanis alig 100 mega netet tudnak tartósan biztosítani Szekszárd és vonzáskörzetében (a reklámoktól meg a matematikai tudásuktól /20+20=50/ tekintsünk el), kivétel egy-két utca (pontosan 3!).

Mindegy, majd még gondolkozom, melyik lenne a jobb, melyikkel lépnék előre a TS-228-hoz képest (mondjuk még megfelel, de vannak elképzeléseim a nem is oly távoli jövőt nézve).

(#23719) Lacielvtárs válasza Buckey (#23718) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha van rá keret, akkor az ASUSTOR valóban korrekt.
Nálam 4 magos Intel celeron cpu és 4 GB ram, és tökéletesen kezel sok sok terra adatot...
Nem akarlak rabeszelni, de én négy zyxelrol váltottam erre es nem bántam meg :K
[kép]
Előtte...
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23720) Somatom válasza Imi1981 (#23716) üzenetére


Somatom
veterán

Itt valami nem kerek, ez vmi elírás lehet. A 48MB/s, az cirka 400Mb/s. Kizártnak tartom, hogy egy S9xx box ennyit tudjon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23721) Buckey válasza Lacielvtárs (#23719) üzenetére


Buckey
senior tag

Oh, de szép is az az Asustor! :C Sokkal komolyabb kinézete van, mint a Zyxeleknek.

Azt hiszem, akkor gyorsan elkezdek nagyobb tételben gyűjtögetni. :K
Mondjuk egy 8 lemezes még sok lenne, de egy ilyen már megfelelne. És a kettő darab 4 terrás (vagy majd több, még kiderül) HDD-t is ráérnék később venni, így lenne kb. min. 15 terra helyem, ami már elég lenne egy darabig.

A terv az volt, hogy egy jobb nas, nekem egy nagyobb, 8-10 terrás HDD (sógoroméknak még elég a 4 terrás is), és nekik távoli elérés (ami műköik most is), biztonsági mentések, esetleg az én nagyobb HDD-mről pedig filmek, mesék nézése, szintén nem csak belső hálózatról. Ez hogy fog működni, az még a jövő zenéje lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23722) Lacielvtárs válasza Buckey (#23721) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, amúgy én is aut néztem ki következőnek, ha majd ez betelik :D
A külső kapcsolat is korrekt vele, én melohelyen szoktam hálózatban munkát adni neki...
Birja, persze azért kell alá megfelelő net...
Én nem bántam meg a cserét, igaz sokba került, de megerte.
A régieket eladtam és így 'csak' egy százast kellett radobni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23723) Imi1981 válasza Somatom (#23720) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem elírás csak nem voltam elég figyelmes. Ez sima másolás sebesség nem torrent letöltés sebesség. Valami iperf3-al mérve (nem tudom mi az). Másolás sebességben meg a nas-om még többet is tud. Persze ettől még lehet jó a tv box torrent letöltés sebességben is. Majd még keresgélek erről az amlogic fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#23724) Buckey válasza Lacielvtárs (#23722) üzenetére


Buckey
senior tag

Mondjuk rendes net nincs errefelé, de adatmentésre, adatok távoli elérésére elég.
És azért kell nálam lennie a NAS-nak, mert nálam kábeles az elektromos hálózat, így a pillanatnyi áramszünetek nem okoznak gondot a sógornak az esetleges munkahelyi elérésnél.

(#23725) Somatom válasza Imi1981 (#23723) üzenetére


Somatom
veterán

Az iperf egy Linux shellparancs, a hálózati kapcsolat sebességének a tesztje. A valós adatírásba még egy csomó tényező beleszólhat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23726) Imi1981 válasza Somatom (#23725) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát igen azért írtam hogy figyelmetlen voltam. Igazi megoldás úgyis majd egy erősebb nas lesz ha meglesz az 500 megabites netem. Milyen típusokat nézzek amik nem méregdragák? 60 ezerig van ilyen?

(#23727) Real_Necro válasza Lacielvtárs (#23719) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pont egy 4bayes Asustorra szándékozom lecserélni a zyxel 325 v1et.

Torrent mellett a családi fotókat szeretném rajta tárolni és mindenhonnan elérni, valamint telefonos képekhez jó lenne valamilyen közvetlen felhő szolgáltatás, mint biztonsági mentés. Mellette persze médialejátszó (mede8ert váltana) és youtube.
Erre megfelelően használható?

Gyakorlatilag asztali gépet meg szeretném szüntetni...

Net 1000/200.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#23728) Lacielvtárs válasza Real_Necro (#23727) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nálam sem kell hozzá pc, a mobilos appok nagyon jók hozzá.
Arra a célra szerintem megfelelő...
A real time felhő lehet beallithato rajta, én ilyeneket nem használok, de az ötlet kiváló.
Igaz csak zyxel volt edfig, de engem lenyűgözött a sok sok app ami van rá es ami még fontosabb nekem hogy hülyebiztos, nekem való :D
Könnyű konfigolni...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23729) Real_Necro válasza Lacielvtárs (#23728) üzenetére


Real_Necro
veterán

A 6204-el szemezgetek, de eléggé borsos áron van, egyelőre várok valami jó ajánlatot. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#23730) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Srácok, NAS beárazós topik van/létezik PHn? Én nem nagyon találtam, viszont szeretnék egy Qnap 212p-t beáraztatni. Azt néztem, hogy 2 lemezesek közül DSS207,211j,115j vannak már 15-18-20k körül, szóval gondolom olyan 15k reális lehet érte?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#23731) Lacielvtárs válasza Real_Necro (#23729) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, az az enyém négy lemezes változata.
az iponnal kicsivel 160 alatt van...
valóban sok érte, de szerintem megér annyit egy nagyon korrekt NAS :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23732) Real_Necro válasza Lacielvtárs (#23731) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, de Ipon elvileg csak 1 év garit ad rá, közben meg 3 járna... gondolom ezért olcsóbb.

Néztem Amazont, kb 18-al lenne olcsóbb németektől, ha leszervezem a szállítást.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#23733) Lacielvtárs válasza Real_Necro (#23732) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, én a nyolc lemezesre három év garit kaptam...
és tényleg egy év garival adják :W [link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23734) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Asustor-oknál valamiért alig lehet kitalálni, pontosan milyen intel proci van bennük.

(#23735) Lacielvtárs válasza gekkoXT (#23734) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A cpu tech adatok alapján kideritheto, szerintem.
J-s 4 magvas :D celeronokkal általában

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23736) Real_Necro válasza Lacielvtárs (#23733) üzenetére


Real_Necro
veterán

Közben emeltek ma rajta egy 5öst.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#23737) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Egy gyors kérdésem lenne:
Van egy régebbi mATX-es alaplap A6-3500 CPU-val, ami itt maradt nekem régebbi gépek javításából, az volt a cél, hogy NAS-t csinálok belőle, vettem hozzá házat (LC Power Case-1400MI) ami tegnap megjött és össze is raktam az egész gépet, minden OK, amikor rájöttem miért is volt a cuccos "kukázva", mert halott rajta a LAN :DDD , ami egy NASnál nem egy előny. Lehetne bele venni LAN kártyát, viszont a proci hűtés az elég hangos (jó lehet lejjebb tekerni, de ha OMV-t rakok rá, akkor ezt is mókolni kell valamilyen eszközzel) nem utolsó sorban a fogyasztás is minimum 40W, de inkább 50-60 terhelten.

Az alábbi lehetőségek vannak:
Veszek pl egy ilyet: Asrock Q1900M, mivel 2x2GB DDR3 ram az adott, azaz arra nem kellene még külön beruházni. Ez lenne 20k mondjuk.

Vagy vegyek egy Asrock J5005-öt, ami még több mindent tud, bár én nem akarok lejátszást meg ilyenek, arra marad a dedikált médialejátszó, nem beszélve róla, hogy ehhez még DDR4 ramot is vennem kell.

Ti melyiket választanátok? NAS és torrent kilensként menne, lecserélve a jelenleg Zyxel 520-ast, erre ha jól sejtem a Q1900M is bőven elegendő, ugye?
Köszönöm ha véleményezitek!

Még egy kérdés, aki LC Power Case-t hazsnál, nem adtak a házhoz ház ventit, valami nagyon halk ventit tudnátok ajánlani? Előre is kösz!

;) - The Power of the Light Side

(#23738) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

Sziasztok!

Teljesen laikusként fordulok segítségért hozzátok.

Kisvállalkozás számára (legyen mondjuk kreatív ügynökség) szeretnénk megoldani az adattárolást és megosztást minél egyszerűbb módszerrel. Szeretnénk egy 'szervert' ahova feltöltjük a fájlokat, mindenféle formátumban és az látható/szerkeszthető más felhasználók számára is. Szeretnénk ha az adatok bármikor elérhetőek lennének, akár esetenként mobilról is. Olyan funkciót is szeretnénk, hogy bizonyos mappák nem láthatóak mindenki számára. Két-három vállalkozás (ugyanaz a tulajdonos) adatait szeretnénk tárolni egy eszközön, de legyenek elkülönítve, akár merevlemez szinten is, de ez nem feltétlenül szükséges.
2-3 TB nettó kapacitás elegendő lenne egyelőre. Fontos szempont a minél egyszerűbb kezelhetőség és a biztonság.

Köszönöm ha segítettek, hogy merre induljunk el!

(#23739) Alex91 válasza ClintEastwoo (#23738) üzenetére


Alex91
félisten

Synology ds218+

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23740) Borisz76 válasza ClintEastwoo (#23738) üzenetére


Borisz76
veterán

DS 918+

Ez a modell alapból 4 fiókos !

3 lemez mehet RAID5-ben vagy SHR-ben.
Ezzel a módszerrel 2 lemez hasznos tárhelyed lesz és 1 lemez pedig a meghibásodás ellen véd.
Ami annyit tesz, hogy 1 lemez meghal attól még az adatokat eléred !!!!
De ilyenkor érdemes azonnal cserélni a kieső lemezt ....

És itt jön képbe az " utolsó fiók " a 4. lemezhely.
Az oda betett lemez azonnal beáll a 3 lemezes tömbből kieső HDD helyére.

Gondolom a tulajdonosnak is érdeke, hogy az adatokat folyamatosan elérje.
Erre ez az egyik legjobb megoldás.
Valamint a napi , heti rendszeres online ( felhő tárhelyre ) vagy offline ( külső usb-s lemezre ) mentés !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#23741) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Otthoni NAS telepítésén gondolkodok, mivel teljesen új nekem ez a dolog ezért kérném a segítségeteket. Az ok amiért erre gondoltam az hogy végre saját házba költözünk a családdal és ott már nem akarok külső vinyóval mászkálni a tv-től tv-hez.

A kérdésem az lenne akkor hogy árban az alsó kategóriás NAS-ok is képesek e egy háztartásban kb 4 TV-t kiszolgálni? Az elsődleges feladat ez lenne hogy filmeket és meséket tároljak rajta amit nappaliban és a szobákban (2 gyerek szoba) tudnánk nézni, nyilván ritka lesz amikor egyszerre mindenhol erről menne valami.

2 NAS-t néztem ki:
- Synology DiskStation DS216se
- Zyxel NAS326-EU0101F

Kezelhetőség szempontjából melyikkel járnék jobban, ismétlem magam teljesen új nekem ez a NAS dolog úgyhogy ezek közül valamelyikkel fogom kiismerni a témát :) Úgye erre wifin keresztül is tudok csatlakozni? Még egy utolsó kérés, milyen vinyót éri meg venni bele, egyenlőre 1Tb-ban gondolkozok.

Köszönöm előre is a segítséget, és a tanácsokat.

(#23742) MaCS_70 válasza pezo00 (#23741) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Synology SE meglehetősen gyenge hardverrel rendelkezik, akkor érdemes választani, ha valaki biztosan tudja, hogy az élettartama alatt nem kell komolyabb feladattal megbirkóznia. A j-től érdemes általános felhasználásra Synology-ban gondolkozni.

A 4 tévé kiszolgálása nagyon tág felhasználási igényeket fed le: mégis milyen bitrátájú filmekről van szó? A négy bitráta összegét aztán össze lehet vetni a hálózat, a NAS és a HDD-k teljesítményével.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23743) pezo00 válasza MaCS_70 (#23742) üzenetére


pezo00
tag

Legtöbbször 720 és 1080as tartalom lenne a tv-ken nézve. Vidéken lakom így a net se a legjobb 50/50 telekom de nincs ennyi a valóságban.
Milyen készüléket ajánlanátok akkor ehelyett?

(#23744) MaCS_70 válasza pezo00 (#23743) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem a felbontás számít, hanem a bitráta. A kettő között persze van összefüggés, de távolról sem automatikusan lineáris (eleve négyzetes...), mivel egyéb tényezőktől is függ. Arról nem is beszélve, hogy ha több filmet néztek egyszerre, akkor az olvasófejnek is ugrálnia kell, ami jelentős időveszteséget jelent -- és persze kihívást a HDD számára.

Nálam a matek azt mondja, hogy négy FHD film egyidejű nézése a járulékos veszteségeket is figyelembe véve bizony már okozhat gondot -- de ezzel kapcsolatban többeknek itt sokkal komolyabb tapasztalataik vannak (nekem ugyanis semmi...).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23745) Anonymus23 válasza pezo00 (#23743) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha a torrent letöltés és visszaosztás nem a NAS-ra van bízva (326-al, illetve elődjével volt dolgom), akkor ki tudja szolgálni a TV-ket, persze azt nehezen tudom elképzelni, hogy mindenkinek egyszerre támad kedve filmezni, és mindenki más akar nézni, akkor lehet zavar az erőben, de ami fix:
* Csak kábelen működik jól a dolog, írtál valamit a wifiről, amit nem nagyon tudok értelmezni, a NAS-hoz mindenképpen kábelen és Gigabites hálón kell, hogy menjen a LAN.
* Ha a TV-ket akarod wifin kezelni, akkor kb a 1080p-t is el lehet feljteni, mert diavetítés lesz a vége valószínűleg. Ha a TV-khez vagy médialejátszókhoz is kábelen megy a hálózat, akkor lehet kihasználni a NAS-t.

De itt jön be, hogy milyen bitrátájú filmeket akarsz milyen TV-n lejátszani, de gigabites hálózatnak alap kell, hogy legyen, wifi max szerintem 720p-ig, de ott is kérdéses lehet a bitráta, és az adott eszköz adott sebessége.

;) - The Power of the Light Side

(#23746) Egon válasza pezo00 (#23741) üzenetére


Egon
nagyúr

Összetett kérdés, próbálok pár szempontot megvilágítani.
1. Kezelhetőségben a Synology jobb, mint a Zyxel.
2. A meséket érdemes csak 720p-ben letölteni: nincs nagy látványbeli különbség, viszont mind a bitráta mind tárhelyigén yszempontjából "barátságosabb" megoldás.
3. Nekem egyszerre 2 db fullhd filmfolyamot simán kiszolgált a régi kis NAS-om (Zyxel NSA-320), ennek alapján _elvileg_ a NAS-od elbírhat pl. 2 db 720p-s és 2 db fullhd-s filmfolyamot egyszerre. Persze leginkább akkor, ha a tévékben (vagy a tévék mellett) dedikált médialejátszók vannak, tehát nem raksz extra terhet a NAS-ra a transzkódolással.
4. Az 1 TB-os vinyó vételét nem igazán ajánlom: pillanatok alatt meg fog telni, és ilyen mértékű igénybevételre inkább nagyobb tányérméretű vinyót fognék be, ráadásul a kapacitás/ár aránya is nagyon rossz (látom, olcsón akarod megúszni a kérdést, de vannak összetevők, ahol nagyon nem érdemes túl nagy kompromisszumot kötni). Vinyóválasztásban érdemes egy kifejezetten NAS-ba történő használatra tervezett típust preferálni (pl. WD Red, esetleg Purple), vagy legalább nem a legolcsóbbat választani (7200 RPM-est nem érdemes venni: csak feleslegesen melegszik, és nem a vinyó sebessége a szűk keresztmetszet).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23747) Egon válasza pezo00 (#23741) üzenetére


Egon
nagyúr

Wifin a routeren keresztül tudsz csatlakozni, de 1080p-s lejátszást ne várj így, max. olyan klienssel, aminek közvetlen rálátása van a routerre (vagy az AP-ra).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23748) Alex91 válasza Anonymus23 (#23745) üzenetére


Alex91
félisten

AC-s Wifi-vel, routerrel egy helyisegben levo media lejatszo, es a TV is akar 4k-t is at tud vinni akadas mentesen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23749) SunMount3r válasza Egon (#23746) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért ott a Toshi P300 is, ami -általában- olcsóbb, még a WD PURZ-nél is és szintén ajánlott modell.

A Wi-Fi-re meg annyit, hogy erre látatlanban nem lehet semmit biztosra állítani. Ha nem túl nagy a bitráta (nem BD Remux-ok), akkor nagy szerencsével még akár a FHD is össze jöhet, de leginkább csak AC-s Wi-Fi-vel. Persze ekkor sem biztos, hogy állandó stabilitással. A legbiztosabb persze mindig a kábel, de hát a puding próbája, mint tudjuk...

(#23750) Anonymus23 válasza Alex91 (#23748) üzenetére


Anonymus23
veterán

Persze, meg ha a csillagok is úgy állnak.
De nem fogom úgy bátorítani valakit, hogy eleve 4 TV-t akar kiszolgálni akár egyszerre, és ezen túl fogalmunk sincs, hogy milyen eszközökkel rendelkezik mellette. Router/Wifi/lejátszók, TVK? :F
Nekem is van AC-s wifi, 1,3 Gbitet tud elvileg ha van az ellenoldalon megfelelő vevő, de ehhez nagyon komoly lejátszó kell, ami 5 GHz-en tudja ezt a sebességet. Ha meg TV-vel akar egy ilyet lejátszani, akkor az nem is tudom mennyit fog tudni pufferelni.

;) - The Power of the Light Side

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.