Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Somatom válasza Borisz76 (#24397) üzenetére


Somatom
veterán

Tulképp igazad van, de azért nem ártana pontosabban felmérni az igényeket. Az Inteles NAS -okat általában a transzkódoláshoz szokták ajánlani. De, nála ez nem játszik. Az is igaz, hogy egy Gigabites net kihajtásához is kell a kraft. De, ahhoz router is kell és nagyon hardcore torrentezőnek kell lenni ahhoz, hogy vki torrentezéssel kihajtsa a Gigabites sávszélességet. Egy gyengébb NAS -sal is lehet torrentezni. Viszont, az Inteles NAS -ok árban olyan ugrást jelentenek, ami nem biztos, hogy egy átlagos torrentezőnek megérné.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24402) dlaccc válasza pippo76 (#24399) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Köszönöm, akkor ezeket szemmel tartom hátha lesz karácsony után valami leárazás :)

(#24403) Borisz76 válasza Somatom (#24401) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez is igaz....

De szerintem egy átlagos felhasználó sem 1-2 évre tervezi a NAS-t használni.

Emiatt is érdemesebb erősebb berendezést venni mert az időtállóbb.

Autót sem olyat vesz az ember ami 90-el tud menni....
Tudjon 160 km/h-t és akkor kényelmesen megy még 110-el is.
Tehát kicsit túl kell méretezni, hogy hosszútávon "kényelmesen" menjen.

Igaz ilyenkor a kezdeti beruházási összeg magasabb.

Tegnap jártam az Euronics egyik üzletében.......szerintem amit ott árulnak azok 50-60 %-a ipari hulladék már ahogy a gyárból kijön. Gémer fejhallgatók, egerek 4-6-8-10 Eft-s áron. Nevetséges a minőségük. Sajnos nagyon sok termékkel ez van.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24404) Somatom válasza Borisz76 (#24403) üzenetére


Somatom
veterán

Miért is? Idővel romlik a NAS teljesítménye? Nem hinném. Legalább öt éve megy az NSA310 -em. A teljesítményével most sincs gondom, csak a support -ja szűnt meg. Jó, közben kupálódtam és hiányzik az owncloud, meg a WebDAV. De ezek nem erőforrásigényes "extrák".

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24405) Borisz76 válasza Somatom (#24404) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem a teljesítmény romlik....a szoftverfejlesztők felejtettek el az utóbbi pár évben optimalizálni....
Mondjuk egy NAS esetében ez kevésbé észrevehető de azért ott van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24406) MaCS_70 válasza dlaccc (#24398) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 218j nagyon sokaknak kiváló kompromisszum. A 218SE -- na, az már tényleg csak redukált igényeket elégít ki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24407) dlaccc válasza MaCS_70 (#24406) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Köszi, ezeket a komolyabbakat £300-£350-ért adják angliában, kicsit sokallom főleg hogy ki se használnám, csak torrent meg fájlmegosztásra kell, nem fogunk rajta 10-en streamelni. Na mindegy szerintem kipróbálok egy gyengébbet, egy héten belül visszaküldhetem indok nélkül.

(#24408) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#24406) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most persze hülyeséget írtam: 218SE-ről nem tudok. Ez a j <> SE különbség a 216-osoknál volt meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24409) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,

Elolvastam a tema osszefoglalot de az alabbi lenne a kerdesem:
Van e olyan NAS, amire en adatot tudok szinkronizalni pl telefonrol ugy mint mondjuk egy google fiok? Tehat pl fenykepezek egyet a telefonnal, es az elkeszitett fenykeprol azonnal csinal egy masolatot a NAS-ra. Letezik ilyen?

(#24410) Borisz76 válasza F_Gergely (#24409) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology NAS-ok tudják....mármint az oprendszerre feltehető Photo Station és a telefonra feltehető DS Photo párosa. Képek mobilról automatikusan ! részt keresd meg...lap alja felé.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24411) Somatom válasza F_Gergely (#24409) üzenetére


Somatom
veterán

Bármelyik NAS alkalmas erre. A telóra kell megfelelő alkalmazást telepíteni. Android esetén Foldersync és esetleg egy automatizáló. A legtöbb NAS -ban van Gdrive kliens is, tehát a Google fiókon keresztüli szinkron is megoldható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24412) F_Gergely válasza Somatom (#24411) üzenetére


F_Gergely
őstag

Koszonom a gyors valaszt ZyXel NAS326-ot neztem ki.
Amire szeretnem hasznalni:
Adattarolas, es a belso halozaton adat eleres, video stream-eles.
Ezzel kapcsolatban jutott eszembe, hogy androidos eszkozok, illetve laptopok bizonyos mappainak a szinkronizacioja megoldhato e. De ezek szerint akkor igen.
Nekem a 2 hdd boven eleg lenne, igy nagyobb/komolyan NAS-t en feleslegesnek ereznek venni, de ebben is kernek egy kis iranymutatast, hogy a fentieknek ez megfelelne e illetve ha nem ti mit ajanlanatok?

(#24410) Borisz76
Nagyon koszonom a leirast, ezt elmentettem konyjelzonek :R

(#24413) Somatom válasza F_Gergely (#24412) üzenetére


Somatom
veterán

A videóstreamelés hogyanja a necces pont. Pontosan hogyan, milyen eszközök között, milyen hálózati kapcsolattal és milyen minőségű, felbontású filmekkel szeretnéd ezt művelni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24414) F_Gergely válasza Somatom (#24413) üzenetére


F_Gergely
őstag

A nas kabellel csatlakozna a routerhez, a wifi pedig AC-s. Digi ezres net van, az egesz hazban 80-100 mbit megvan wifivel, kabellel nyilvan 900 mbit also hangon.
Minosegben semmi komoly, 1,5-3 gigas fajlok lejatszasa tortenne (avi mkv fajlok) , valamint csaladi fenykepek nezese, hazivideok megtekintese, okostv-n, vagy tableten.
De ha szukseges akkor a halozaton tudok javitani.

(#24415) Alex91 válasza F_Gergely (#24414) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap, synology nas-okkal elvileg siman menni fog ez is, tapasztalat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24416) F_Gergely válasza Alex91 (#24415) üzenetére


F_Gergely
őstag

Amit irtam Zyxel nas az ezekre nem lenne megfelelo?
Tudsz esetleg konkret tipus mondani? Eleg a 2 lemezes tarolo.

(#24417) Somatom válasza F_Gergely (#24414) üzenetére


Somatom
veterán

A tableten síma ügy, mert tud hálózati megosztásról lejátszani. A TV viszont médiakiszolgálót igényel. Én azt javaslom, hogy olvasd vissza az utolsó 50 hsz. -t, mert bennük van minden szükséges infó ahhoz, hogy képben legyél. A lényeg az, hogy ha nem kompatibilis a videó formátuma a TV lejátszójának, akkor transzkódolni kell, ami nagyon erőforrásigényes. Egy transzkódolásra képes NAS nagyságrendekkel drágább, mint ha veszel egy médialejátszót (pl. vmi. AML S912 -es kütyüt), ami a tablethez hasonlóan, hálózati megosztásról játsza le a videót és HDMI -n küldi a TV -re. Ahhoz elég egy olcsóbb NAS is. Pl. az az NSA326.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24418) Alex91 válasza F_Gergely (#24416) üzenetére


Alex91
félisten

Helyi halon belul az is, bar en azt mondom, hogy inkabb kolts egy kicsit tobbet, azt kapsz minoseget...

Qnap ts-228A, Synology ds-218, ds218Play amit minimum ajanlani tudok.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24419) F_Gergely válasza Somatom (#24417) üzenetére


F_Gergely
őstag

A videofajlokat, ha pendrivera masolom a tv gond nelkul viszi, akar mkv akar avi eddig sose kellett konvertalnom, kodek hiba sem volt, ha erre gondoltal.
Ha pl szamitogepen osztok meg mappat akkor a tv azt latja a wifi halozaton es mukodik is a lejatszas, csak szamitogeptol fuggetlenne szeretnem tenni, illetve, hogy az egesz hazban elerheto legyen a tartalom, barmilyen eszkozon.

(#24420) Somatom válasza F_Gergely (#24419) üzenetére


Somatom
veterán

Az USB -s lejátszás más tészta. Viszont, ha a számítógéped megosztását hálózaton kezeli a TV -d, akkor nincs gond. A NAS alapértelmezetten ugyanolyan SMB fájlmegosztást hoz létre, mint a PC -d.
Én azt mondom, hogy magánszemélyként, netes rendeléssel vedd meg azt az NSA326 -ot, izzítsd be, próbáld ki! Ha nem jön be, akkor még mindíg választhatsz, hogy veszel mellé egy lejátszót, vagy 14 napon belül elállsz a vásárlástól és veszel egy drágább NAS -t.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24421) F_Gergely válasza Somatom (#24420) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hat a sima megosztott mappat nem latja, de a van a windowsban beepitett megosztott mappa (most nem jut eszembe a neve) azt latja, ha oda pakolok valamit akkor latja es le is jatsza.
Ha csak siman jobb klikk a mappan es megosztas azt sajnos a tv se latja, de a win gyari mappajat igen. (Talan megosztott dokumentumok a neve vagy valami ilyesmi)

(#24422) Somatom válasza F_Gergely (#24421) üzenetére


Somatom
veterán

Ecccerű. A hálózatod elég erős. Ha a tabod nem játsza le, akkor a NAS a hibás. Ha a tab lejátsza, a TV -d meg nem, akkor a TV lejátszója buta.
Sztem max. az utóbbi lehet, mert épp egy 1080p -s mkv -t nézek a tabomon az NSA310 -em SMB -jéről, ami kb. fele olyan teljesítményű, mint a 326.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24423) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok,

Jelenleg egy Zyxel NAS326-om van 2db 1Tb-os HDDvel. Minap elkezdtem gondolkodni, hogy ideje lenne egy kis vérfrissitésnek…

- Számolgatva a tárterület igényemet 2-3Tb elégséges lenne. (igy nem válna feleslegessé 2db HHD-m sem, ha 4 fiókos NAS-t választok)
- 2db rj45 jó lenne.
- Torrent az 7/24-be menne. (300/75)
- Film, zene erről megy. (HTPC + Kodi)
- Halk legyen.

QNAP 431P nézegettem ami még az ingerküszöbömbe beleférne (modernebb/kiforrottabb talán, mint pl az Zyxel 542-es megoldása).

Gorneck#1239

(#24424) DjTaRsY


DjTaRsY
aktív tag

Sziasztok!

Első NAS-om vásárlása előtt állok, egy ponton bizonytalan vagyok, a pontos Synology típus kiválasztása kapcsán (A DSM bejön, céges routerünk is Synology, innen a preferencia bár nem zárkózom el más gyártótól sem).
A célom, hogy a TV-men 4K HDR10 filmeket tudjak róla nézni. Arra már rá kellett jönnöm, hogy ez a bitráta miatt wireless nem igazán fog menni, vezeték nélkül laptopokra, telóra, tabletre csak 1080p-ig mennék, a TV felé pedig marad a cat6. A router nem lesz szűk keresztmetszet (Linksys EA8300), a net ezres Digi. Mivel a Samsung TV oprendszer nem győzött meg (7-es széria), egy 4K HDR-t támogató Mi Box S lesz a DLNA lejátszás közponja (nyilván etherneten kötöm a routerre azt is).
Jól értem-e, hogy esetemben a Synology-k transzkódolási képességeivel nem kell foglalkoznom?
Ettől függetlenül (miként használnám egyébként másra is, és a torrent nagy sebességgel, távoli elérés, FTP, sok eszköz egyidejű kiszolgálása nem alapfelhasználást jelent szerintem) azt olvastam, érdemesebb intel alapú eszközt vennem. A DS218+ és a DS718+ a kiszemeltem.
Jól térképeztem fel hirtelen a helyzetet, vagy mellé lőttem?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#24425) Alex91 válasza DjTaRsY (#24424) üzenetére


Alex91
félisten

Jol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24426) dlaccc válasza DjTaRsY (#24424) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Egy cipőben járunk, én egy nvidia shield-el fogom streamelni a filmeket. Itt Uk-ba a plus-os nas majdnem dupla áron megy mint a sima vagy play. Én szerintem kipróbálok egy gyengebbet mert nem lesz igazán terhelve.

(#24427) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Egy NAS helyett mennyire lenne értelme egy tenyér méretű mini PC-nek? Gondolom egy HDD-vel azért már lehetne fel- és letölteni is. A számítási teljesítménye talán elég komoly ahhoz, hogy egy 250/100-as netet kihasználjon...
Arról akár közvetlenül is lehetne UHD filmet nézni, nem?

(#24428) Noxy válasza Lali-213 (#24427) üzenetére


Noxy
veterán

Semennyire.
Főleg ha még UHD tartalmú filmeket is akarsz nézni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#24429) Inferno1988


Inferno1988
csendes tag

Sziasztok!

Az ajánlások alapján éppen megrendelni készülök egy Synology DS218j-t, még egyszer futottam egy kört a HDD kapcsán is és akkor értek a meglepetések, hogy a WD RED-ről, azért voltak negatív kommentek, de gondolom ez abból is adódik, hogy NASba ezt viszik a legtöbben, így nagy merítésből előfordul rossz vélemény azért.

Most számomra felhasználás szempontjából torrent menne rajta 0-24-ben, nem sok, mondjuk 50 körül, filmet néznék róluk és az egyik biztonsági mentés ezeken a HDD-ken lenne, de gondoskodnék back upról máshol is.
Szóval ezeken a HDD-ken nem lennének létfontosságú adatok.
Felmerül a kérdés bennem, hogy akkor ha már néztem a REDből a 3 TB-osat, és 5-5 ezer forint pluszért kapnék 4 TB-os Purple-t, érdemesebb lenne-e inkább azt választanom?

WD30EFRX

vs.

WD40PURZ

Ki legyen a győztes? :)

(#24430) gbors válasza Lali-213 (#24427) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha olyan SOC van benne, ami tudja a kívánt video-formátumokat, akkor nem rossz megoldás NAS + mediaplayer kombónak. HDD-ben persze alaposan be vagy korlátozva - ez a kompromisszum hosszú távon könnyen lehet fájdalmas.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#24431) Buckey válasza Lali-213 (#24427) üzenetére


Buckey
senior tag

Én azzal kezdtem, pontosan egy ilyennel. Vettem hozzá egy USB-RJ45 adaptert, hogy vezetékes hálózaton is működjön. Ha nem lett volna csak 10/100-as az USB2 miatt a hálózati sebesség, akkor még mindig ez lenne a NAS helyett.

Mennyi pénzt szánsz a mini PC-re?

(#24430) gbors , egy ilyen, és nincs behatárolva. Én is ilyennel kezdtem.

[ Szerkesztve ]

(#24432) Lali-213 válasza Buckey (#24431) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Egyelőre csak a lehetőségeket mérem fel. Szeretném, ha nem lenne több 50 ezernél.

(#24433) gbors válasza Buckey (#24431) üzenetére


gbors
nagyúr

Ennek a megoldásnak van pár hátránya, bár egyik sem vállalhatatlan némi kompromisszumkészség mellett. Az ára (16e) viszont nagyon magas - Black Friday idején 24e-ért volt Zyxel NAS 326, vagy ha jó a 3TB-os WD merevlemez, akkor olcsóbban kapsz WD MyCloudot.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#24434) Alex91 válasza Inferno1988 (#24429) üzenetére


Alex91
félisten

En meg azt is megfontolnam, hogy bevallald a legolcsobb 3 TB-osat, ha nem is nas-ba szanjak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24435) Inferno1988 válasza Alex91 (#24434) üzenetére


Inferno1988
csendes tag

Azért ha lehet, nem szeretnék több TB filmet, sorozatot elveszteni, újra beszereznu, így a legjobb ár-érték arányú megoldást keresem.

(#24436) Alex91 válasza Inferno1988 (#24435) üzenetére


Alex91
félisten

Azt mondtad, hogy nem lenne rajta letfontossagu adat...

Ha meg tudod/akarod fizetni, akkor wd purple, red, seagate skyhawk, ironwolf. Amelyik olcsobb ugyannannyi gari mellett...

De 2 lemez felett shr, vagy raid5 eseten otthonra siman bevallalnam az olcsobb asztalit is!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24437) Buckey válasza Lali-213 (#24432) üzenetére


Buckey
senior tag

50 ezerből nem fogod megúszni.
Mert egy megfelelő mini PC (NUC stb.) kb. innen indul, és akkor ebbe kell még RAM és SSD a rendszernek, hogy pörögjön, mint a búgócsiga.
És kell egy USB3 dokkoló/külső ház+HDD, amire az adatok mennek.
Egyszerűbb egy NAS, de az sem olcsóbb. És míg a TV lejátszója szerintem korlátozott, addig egy PC-re olyant telepít az ember, amilyent csak akar (vagy nekem nem volt szerencsém az android TV-vel és a KODI, VLC, PLEX és társaival, pedig gigás neten is próbáltam).

(#24433) gbors, nem tudom, milyen hátrányról kell most beszélnünk, ha csak az a cél, hogy torrenten 250/100-as netet kiszolgáljon és UHD filmet lejátszon.
A Zyxel NAS 326-ot nem ismerem, hogy ez tudja-e ezeket, illetve hogyan fog a kijelzőre kerülni az UHD tartalom. Mini PC-n egyszerű, HDMI és film elindít.

(#24438) Somatom válasza Buckey (#24437) üzenetére


Somatom
veterán

Naaaa. A Vorke V1 nekem megállt 145 Euróban és abban már benne volt egy legális Win10 (de, Linux kompatibilis a vas). 4GB RAM (8 -ig bővíthető) és van benne egy 2,5" -os bővítőhely, natív SATA csatolóval.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24439) Lali-213 válasza Buckey (#24437) üzenetére


Lali-213
senior tag

Egy i5-ös CPU és 8 Gb RAM azért csak elbír egy UHD felbontást és egy komolyabb netet is, nem igaz?

(#24440) gbors válasza Buckey (#24437) üzenetére


gbors
nagyúr

Így kapásból: USB-s HDD eszi a processzort is, a HDD-nek nem optimális, hogy "ridegen" tartod, ill. egy későbbi HDD-vel egyáltalán nem biztos, hogy kompatibilis lesz.
Az olcsó NAS-t csak a dokk helyett gondoltam, mert azzal összemérhető az ára. Lejátszónak és letöltőnek marad a mini PC.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#24441) imis


imis
senior tag

van nekem egy zyxel 310s nasom, benne egy 3TB hdd. Most szemezgetek egy Synology118-as nassal.
Kérdésem, ha beruháznék synology nasra, akkor csak áteszem a hdd-t vagy a 3 TB -ot mentegetnem kell, majd visszamásolni?

(#24442) Buckey válasza Somatom (#24438) üzenetére


Buckey
senior tag

Én nem nézelődöm külföldi oldalakon, így nem tudom az ottani árakat. Meg Vorke V1-et sem ismerem, így erről nem tudok nyilatkozni.
Én egy Intel NUC-ot vettem 8 giga rammal és 120 giga SSD-vel használtan 50 ezer forintért (3 hónapos volt). És ahogy eddig tapasztaltam, viszi az UHD-t a J3455-ös processzor.

(#24439) Lali-213 , még szép, hogy elbírja!
Ha nagy leszek, és cserélni fogom a nagy gépet, akkor egy hasonlót, i5 vagy i7-es NUC-ot fogok venni. :))

(#24440) gbors, szerintem annyira nem "eszi a processzort" az USB-s HDD, hogy ne lehetne használni, vagy észrevehető lassulás lépne fel. Az atom Z3735f processzor sem lassult vészesen egy HDD dokkolóval és két HDD-vel, akkor a jóval erősebbeknek sem okozhat gondot.
A kompatibilitási gondokat értem, de ez előfordulhat egy NAS-nál is. A "ridegen tartás" viszont nem világos (a hűtés megoldható egy kis ventilátorral, ha arra gondolsz).

Én is így csinálom, NAS (adattárolás)+NUC (letölteni, böngészni).

(#24443) Alex91 válasza imis (#24441) üzenetére


Alex91
félisten

Mentegetni kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24444) gbors válasza Buckey (#24442) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, hűtés + porosodás. A lassulás mérhető, de nem minden esetben van zavaró hatása. A kompatibilitási gondra sokkal nagyobb esély van az USB / SATA tranzíció miatt. De ahogy írtam lejjebb, ezekkel mind együtt lehet élni, ha valaki akar. A fő gond az ár, én egy ilyen cuccra feleennyit sem adnék ki.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#24445) allein


allein
addikt

Sziasztok. Torrentezésre, milyen vasat érdemes vásárolni(mostani mellé)? Mondjuk ami erősebb a mostani párosomnál: DS916+ - DX513(9*4 TB WD RED), 8000 torrent volt ami egyszerre seedben üzemelt ;]

Nézegettem a QNAP NASokat, azt tapasztaltam, hogy a hardware ugyanannyi pénzért mintha erősebb lenne mint egy Synologyban.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#24446) Buckey válasza gbors (#24444) üzenetére


Buckey
senior tag

A porosodás még a gépházban is van, az annyira nem vészes. Nekem itt volt az asztalon, de nem volt poros. Mikor nem ment, letöröltem. :DD
Hűteni is lehet, az sem nagy akadály.
Inkább a kinézet és az ár, ami kizáró tényező lehet. De ha kell egy mini PC mellé egy NAS is, akkor már az ár nem is lényeges.

(#24447) Borisz76 válasza allein (#24445) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez talán erősebb.... ;]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#24448) allein válasza Borisz76 (#24447) üzenetére


allein
addikt

Hálás köszönetem :R 872 300 Ft-tól :Y :Y :Y marad

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#24449) hemaka válasza Borisz76 (#24447) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ilyenem van, lol.
csak itt-ott meg kicsit extrazott. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24450) Borisz76 válasza hemaka (#24449) üzenetére


Borisz76
veterán

Na mesélj....mennyivel mennek a torrentek le és fel ?

Sajnos ez enyém ( DS2415+ ) megadta magát....valami hardver gond lehet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.