Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) jap


jap
aktív tag

ezek a külső pl. E-MU 0202 USB dolgok, mennyivel másabb, rosszabb, mint az előbb tárgyalt E-MU 1212M. c
sak sztereo kimenet kell általános hangosítás célra: pc-ről tudjak jobb minőségben zenét kiküldeni és/vagy laptopról is (-->analóg keverő+digit végfokok).

ezen szempontok szerint melyik lenne nekem a jobb választás?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#1202) KMT válasza jap (#1201) üzenetére


KMT
addikt

Közel dupla ár a 1212m. Szóval össze lehet őket hasonlítani (kiváncsi is vagyok a válaszokra), de nem egy kategória.
1212m árban viszont már kapsz hivox lupus dac-ot is, ami állítólag jobb, mint az e-mu.

(#1203) audi100td válasza RamP (#1200) üzenetére


audi100td
nagyúr

Asus Xonarral nem lesz gondod driver téren, szerintem azt vedd.

[ Szerkesztve ]

(#1204) mzso


mzso
veterán

Hello!
Gondoltam kéne venni egy hangkártyát mert ez az alaplapi nem valami fényes. Elég zajos meg néha mintha torzítana is. Először x-fi-re gondoltam, elég drága. Legutóbb egy olcsó audigy felé hajlottam. Minőségben mennyiben ad többet az x-fi? Érdemes azt venni? Mert ha egyáltalán nem hallható a különbség akkor nem sok értelme van. Egyáltalán jobb a hangjuk mint az alaplapinak (Realtek ALC889A)?

(#1205) audi100td válasza mzso (#1204) üzenetére


audi100td
nagyúr

X-Fi-ből ha az Audio-t nézted akkor nem éri meg az árkülönbséget, mert ugyan az mint az Audigy SE, Music-ot vagy Gamer-t érdemes venni, de azok drágábbak.

Szóval Audigy SE van 5.000 Ft-ért újonnan és persze jobb mint az alaplapi, nem lesz zajos, tisztább a hangja.

(#1206) jap válasza KMT (#1202) üzenetére


jap
aktív tag

1212m 150$ [link]
0202 usb 130$ [link]

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#1207) audi100td válasza jap (#1206) üzenetére


audi100td
nagyúr

Magyarországon 40.000 Ft egy 1212M, tudtommal nem az USA-ban élünk.

(#1208) jap válasza audi100td (#1207) üzenetére


jap
aktív tag

ebay.
ott mind2 termék 120 ill. 100 alatt van.

amúgy csak érzékeltetni szerettem volna h kb azonos árkategória (150$ <--> 130$) a 2.

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#1209) audi100td válasza jap (#1208) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, egyébként hangminőségben már nem ilyen kicsi a különbség.

És az itthoni árakkal kell legtöbbünknek együtt élni. :(

(#1210) KMT válasza jap (#1208) üzenetére


KMT
addikt

Hát igen, azok jó árak. Ennyiért (115 $) még be is vállalnék egy 1212m-et. Csak a pénzt nem tudnám sehogy utalni. :(

(#1211) mzso válasza audi100td (#1205) üzenetére


mzso
veterán

És az audigy és az x-fi között van hallható különbség?
Meg az hogy is van hogy azt írják hogy 24 bites de a hangprocesszora 16 bites felbontású?

Érdekes még hogy az xtrememusic az nincs fent a creative oldalán és vagy egy helyen lehet kapni.

(#1212) audi100td válasza mzso (#1211) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, az X-Fi-nek hallhatóan jobb a minősége (kivéve az Audio-nak), de az alaplapinál egy Audigy SE is sokkal jobb.

Xtreme Music már csak OEM kivitelben kapható, ezért nincs fent a creative oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#1213) mzso válasza audi100td (#1212) üzenetére


mzso
veterán

Hát akkor még gondolkodnom kell rajta. Ha már veszek jót akarok venni, de 18k az már elég húzós.

Az XtremeMusic az még aranyozott kivitel? És az meg hogy van hogy 7.1-esek a kártyák és van rajtuk 4 jack amiből egy bement?

[ Szerkesztve ]

(#1214) audi100td válasza mzso (#1213) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, a Music még aranyozott, de helyedben használtat vennék garival, 7.1-es 3 kimeneti csatlakozóval, a negyedik a "flexi jack", ez mic/line in bemenet és coax kimenet.

(#1215) mzso válasza audi100td (#1214) üzenetére


mzso
veterán

Az OEM ebben az esetben mit jelent?
Eddig ezt a kettőt találtam:
CREATIVE Sound Blaster X-Fi Xtreme Music UAA bulk, PCI
CREATIVE SB X-Fi XtremeMusic bulk

Vajon mi a különbség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#1216) Calibos válasza mzso (#1204) üzenetére


Calibos
addikt

Azért nem 1.500Ft-os hangfalakat illik rákötni.

(#1217) mzso válasza Calibos (#1216) üzenetére


mzso
veterán

Leginkább fejhallgatóval szoktam zenét hallgatni. Úgy meg elég jól hallatszik a zaj.

(#1218) Zivatar


Zivatar
csendes tag

Csao,
Nekem jelenleg egy Z-5300 am van, de tervben van karacsonyra az 5500as verzio. Olvasgattam, hogy az alaplapra integralt kartyak igen rosszak es ezt ala is tudom tamasztani mert sokszor szellemhang vagy nyeklesek vannak. A kerdesem az lenne hogy melyik 5.1 es hangkartyara valtsak ami nem tul draga viszont minosegi(bar tudom ez a ket dolog ritkan jar egyutt).

THx :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Zivatar

(#1219) audi100td válasza mzso (#1215) üzenetére


audi100td
nagyúr

OEM annyi jelent, hogy zacsiba jön és nincs hozzá leírás, szóval lényegtelen.

Ugyanaz mind2, csak az UAA-n van optikai be- és kimenet, meg állítólag jobban optimalizálták vistára, szerintem az UAA-t vedd, de igazából mind1.

[ Szerkesztve ]

(#1220) audi100td válasza Zivatar (#1218) üzenetére


audi100td
nagyúr

Asus Xonar D1-et vagy X-Fi Xtreme Music-ot ajánlanám, egyébként a Z-5500 jóformán nem jobb semmivel mint egy Z-5300, csak szebb. :U

(#1221) Zivatar válasza audi100td (#1220) üzenetére


Zivatar
csendes tag

Valoban nem sok kul van de az enyemen konnyen tul todok adni es akkor mar nem kene sokat dobni ra :) Meg a tenyleg sokkal dogosebb es az a kis taviranyitos kutyu sem elhanyagolhato :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Zivatar

(#1222) audi100td válasza Zivatar (#1221) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, de zenehallgatásra mind2 pocsék. :U

(#1223) bzoley válasza audi100td (#1222) üzenetére


bzoley
veterán

Szerinted. Van jobb is, de akkor ez bármelyik felhasználási módra érvényes. Egyáltalán nem pocsék.

[ Szerkesztve ]

(#1224) audi100td válasza bzoley (#1223) üzenetére


audi100td
nagyúr

Volt Z-2300-am és olyan dobozhangja van, hogy nem igaz, jobbak a szatelitek az X-530-on.

A mélynyomó egyébként tényleg frankó.

Egyébként mozira tényleg jó és van hozzá dekóder is, szóval megéri az árát, de zenére stereo cucc való.

[ Szerkesztve ]

(#1225) bzoley válasza audi100td (#1224) üzenetére


bzoley
veterán

Nem kell mindent 5.1-ben hallgatni, és ha van egy jó hangkártyád, az sokat dob az élmnyen. Az első szett, amin nem hallottam dobozhangot. A sok zeném között akad néhány, amit egyszerűen imádok hallgatni az akkusztika(vagy hogy írják) miatt. Ezek még csak nem is a DTS, és egyéb zenéimből vannak, sima mp3, és WMA. De néha olyan, mintha mellettem zenélnének. Chris Buggs, Kárpátia néhány száma. A mély nem visszhangzik, csak üt, a magas kellően csilingel(egy ideig csipogóval volt bővítve a szett).
Szóval szeretem. Leendő ex-hangkártyámmal jó párost alkotnak:)
A dekóderét mondjuk nem nagyon használom. A hangkártya jobban végzi a dolgát.

(#1226) Stirbi


Stirbi
addikt

az lenne a kérdésem hogy az audigy se az kompatibilis a vistával?

(#1227) audi100td válasza bzoley (#1225) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, igazad van az árához képest nagyon jó, csak zenére egyik pc-s hangfal sem a legjobb.

(#1228) audi100td válasza Stirbi (#1226) üzenetére


audi100td
nagyúr

Elvileg igen: [link] csak ezeket a cuccokat le kell töltened (legalábbis egy részét). De inkább vista 32bit-et használj.

[ Szerkesztve ]

(#1229) Stirbi válasza audi100td (#1228) üzenetére


Stirbi
addikt

oh köszi, csak érdeklödök,mert lehetséges,hogy lecserélem a jo kis xp+sp3 am egy vista+sp1 re :U , megteccet nagyon a vista kinézete ,meg stb dolgok benne

(#1230) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Meg tudjátok mondani, hogy az X-Fi Gamer-nek is van-e olyan változata amin van optikai SPDIF out? Kicsit visszaolvasva a topikban látom, hogy nekem egy Music UAA lenne megfelelő de azt is látom, hogy nehézkes beszerezni és nincs is a creative oldalán fent. Ezért gondolom, hogy Gamer-ből is létezhet ilyen.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1231) audi100td válasza Finwe (#1230) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az összes Gamer optikai kimenetes, viszont azokon meg coax nincs, de gondolom neked nem is kell.

(#1232) Finwe válasza audi100td (#1231) üzenetére


Finwe
őstag

Jah, coax nem kell. Biztos, hogy optikai kimenetes? A tisztánlátás kedvéért (számomra) ezen a kártyán ami közelebbről így néz ki (google szerint) rádugható ez a csatlakozó? Mert én nem látom sajnos :F esetleg a fehér lenne az?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1233) dabadab válasza Finwe (#1232) üzenetére


dabadab
titán

Az optikai kimenetnek van olyan csatlakozoja is, amikor egy sima 3,5-es jack aljan van a dioda, legjobb tudomasom szerint a Creative-nal ez divik.

DRM is theft

(#1234) Finwe válasza dabadab (#1233) üzenetére


Finwe
őstag

Köszi, akkor viszont ezt a kábelt nem tudom használni mert nem lehet jack-be dugni :( , csak olyan music uaa-t kéne vadásznom.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1235) Isti18


Isti18
csendes tag

Hát nem tudom, én Audigyktől nem vagyok nagyon kifekve, van egy jó kis fülesem stúdiómunkához (Sennheiser HD-600), zeneszerkesztésnél az Audigy 4 is vartyog, X-Fi jobb egy fokkal de ajjaj.....
X-FI árában körültekintéssel sokkal jobb kártyát is lehet venni.

In trance We Trust

(#1236) audi100td válasza Finwe (#1234) üzenetére


audi100td
nagyúr

De tudod használni csak kell hozzá egy átalakító. :K

(#1237) audi100td válasza Isti18 (#1235) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen? Milyet?

Asus Xonar-on kivül most nem jut eszemebe semmi és az sem sokkal jobb, ennyi pénzért csak belépő színtű cuccokat lehet kapni.

(#1238) Finwe válasza audi100td (#1236) üzenetére


Finwe
őstag

Frankó, meg is van, 350huf egy ilyen átalakító :D

Köszi szépen!

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#1239) audi100td válasza Finwe (#1238) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szívesen :)

(#1240) mzso válasza audi100td (#1237) üzenetére


mzso
veterán

Az Xtrememusicnlál is jobb a xonar? Mert (ha jót nézek) akkor olcsóbb nála.

(Amúgy ezek mind arany csatlakozóval jönnek?)

(#1241) audi100td válasza mzso (#1240) üzenetére


audi100td
nagyúr

Zenére, filmre valamivel jobb a Xonar, az X-Fi játékokra jobb az EAX 5.0 támogatás miatt és mind2 kártya aranyozott csatis.

(#1242) mzso válasza audi100td (#1241) üzenetére


mzso
veterán

Szóval akkor hangminőségben jobb?
Amúgy [link] itt azt írják hogy támogatja az eax 5-öt.

(#1243) audi100td válasza mzso (#1242) üzenetére


audi100td
nagyúr

De csak szoftveresen, hardveresen 2.0-ig.

Minimálisan jobb hangminőségben, de nincs szerintem hallható különbség.

(#1244) bzoley válasza audi100td (#1243) üzenetére


bzoley
veterán

2.0 felett is hardveres, csak nem egyenértékű a CL megoldással. Mivel az EAX nem egy nyílt forráskódú dolog, a valódi utasítások helyett, megpróbálták azokat "kitalálni". Ez több-kevesebb sikerrel megy is, néhány effekt lemaradhat, vagy eltérhet az eredetitől. De pl. egy CoD-ban kiválasztható az X-Fi, és a hardveres gyorsítás is.
Mellesleg Vista-n még a CL-nek is akadnak komoly gondjai a saját utasításaik fordításával, vagyis szinte alig van az Asus hátrányban.

[ Szerkesztve ]

(#1245) audi100td válasza bzoley (#1244) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, ezt nem tudtam. :)

(#1246) mzso


mzso
veterán

D1 és a DX között csak a PCI/PCIe különbség van?
Kezd szimpatikus lenni. Egyébként hogy állnak az asus és creative kártyák driver támogatással a különböző os-ek alatt?

[ Szerkesztve ]

(#1247) bzoley válasza audi100td (#1245) üzenetére


bzoley
veterán

Egy-két tesztben nézegették a cpu terhelését is. Talán 1-2%-kal rosszabb. Ha olyan helyen jársz, nézegesd meg.

(#1248) audi100td válasza mzso (#1246) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal nincs különbség, szerintem a PCI-osat vedd, a +/- 1-2% cpu használat meg szerintem tök mind1.

Az Asus driverei úgy hallottam stabilabbak, de nekem az X-Fi-vel sem volt soha gondom, vista alatt is megy rendesen.

(#1249) mzso válasza audi100td (#1248) üzenetére


mzso
veterán

A PCI nem megy ki lassan a divatból?

(#1250) audi100td válasza mzso (#1249) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én soha nem követtem semmilyen divatot! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.