Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) audi100td válasza Satyricon (#1800) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

Hát nem biztos, ez attól függ milyen az az alaplapi, nekem pl. a P35-DS3 lapom hangja jobb volt mint az SB Live-é.

(#1802) lean válasza Satyricon (#1800) üzenetére


lean
aktív tag

nekem volt sb live 5.1 em és sztem jó hangja van.
ALC 889 alaplapim volt analógon szarrá torzít mélyet magasat nagyobb hangerőn,
mondjuk nem mindegy milyen hangfallal hallgatod
sztem megéri én 3k ba adtam el pár hónapja

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#1803) audi100td válasza lean (#1802) üzenetére


audi100td
nagyúr

2-3e Ft-ot megér, de vista alatt felejtős...

(#1804) lean válasza audi100td (#1803) üzenetére


lean
aktív tag

ebben teljesen igazad van.op rendszerről nem volt szó.

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#1805) Satyricon válasza lean (#1804) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, sajna Vista alatt télleg nem működik.. :( De próbálgatom a vista beta driverekkel, hátha rá tudom bírni a kicsikét, hogy 5.1-ben szólaljon meg... ;)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1806) audi100td válasza Satyricon (#1805) üzenetére


audi100td
nagyúr

Még anno valami moddolt driverrel működésre bírtam 5.1 alatt, de olyan gyenge volt a hangminősége, hogy inkább kiszedtem és használtam az alaplapit, mert az is szebben szólt.

(#1807) Satyricon válasza audi100td (#1806) üzenetére


Satyricon
addikt

Értem, köszi!

Esetleg valaki nem tudna még segíteni, hogy Vistán is 5.1be működjön??

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1808) lean válasza audi100td (#1806) üzenetére


lean
aktív tag

vista alatt kx driverrel hajlandó volt megszólalni, de tényleg valami förtelem volt, attól valóban jobb bármilyen alaplapi.

no cross no crown

(#1809) lean válasza Satyricon (#1807) üzenetére


lean
aktív tag

szvsz ahogy a kollága mondta, vista alatt felejtős.még az újabb xfi drivereknek is meggyűlik néha a baja a vistával, sokan youpaxoznak, stb és páran mondták h a vistás driverek hangminősége is valamivel "gyengébb" mint az xp-é. ha találnál is valami moddolt drivert nincs garancia h úgy fog szólni ahogy kéne.

no cross no crown

(#1810) audi100td válasza lean (#1808) üzenetére


audi100td
nagyúr

Így van, én is KX driverrel próbálkoztam, 5.1-be szólt, de nagyon gagyi volt a hangja, amúgy xp alatt azért jobb mint egy alaplapi, bár a mostaniaknál már nem biztos.

(#1811) Satyricon válasza lean (#1809) üzenetére


Satyricon
addikt

Értem. Hát még xp-n sem akar 5.1be szólni, nem még akkor vistán... :DDD :O :W

jah, és 1 xp-s drivert tudnátok ajánlani?? Soundblaster Live-om van, de nemtudom azon belül milyen. Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#1812) audi100td válasza Satyricon (#1811) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szedd le a creative oldaláról, annak mennie kell 5.1-be.

(#1813) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

a realtek integrált hangnak nincs külön élő topic-ja, ezért ide tenném fel.

GA-73PVM-S2H lap van a htpc-mben. ahogy nézem, sok giga lapban van a SNR ALC889A HD audio.
mint ahogy a GA-E7AUM-DS2H -ban is.

de ez utóbbiben már írja a spec a Dolby Home Theater® támogatást. a pdf-et nézve van minden hangforrásból kapcsolható dolby headphone, amit nagyon-nagyon szeretnék. de nálam még nincs.

letöltöttem az újabbik lap driver oldaláról a dolby-s driver-t. (igazából ugyanaz, mint az én lapomhoz való)

de hiába telepítettem, nálam nem jelenik meg a dolby menüsor. pedig ez tutira csak egy szoftveres alkalmazás. vagy hiába pont ugyanaz mindkét integrált hang típusszáma, mégis különböznek? vagy csak a driver telepítő felméri, milyen alalplapon van, és korlátozva települ? ez esetben nem létezik-e erre valami mod, amivel mégiscsak elővarázsolható? - mint a creative audigy-knél

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1814) #65675776 válasza szab.tam (#1813) üzenetére


#65675776
törölt tag

Először is simán ALC889A. A teljes szövegkörnyezet: "high quality 106dB SNR ALC889A HD audio" Azaz 106dB SNR. Az SNR a Signal to Noise Ratio, azaz a jel-zaj viszony, ami a specifikáció szeinr 106dB.

Nem tudom milyen OS-t használsz, de Vista eseténb a Dolby-s dolgokat a Vista hangbeállításainál lehet kapcsolgatni.

(#1815) szab.tam válasza #65675776 (#1814) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az enyimnél ez van: Csúcsminőségű 106dB SNR ALC889A HD audio
a másiknál ez: Blu-ray playback supported by high quality 106dB SNR ALC889A HD audio

szerintem tök ugyanarról van szó, csak kicsit másképp fényezik a leírást...

xp-t használok.

és a realtek hd audio manager panelén, (egy zöld gusztustalanság), alul van egy sáv. nálam üresen van, és a drágábbik lap pdf dok-jában azt mutatja, hogy azon az alsó sávon megjelenik egy menüsor, (Dolby Home Theater Control Buttons), amin ezek szerepelnek:
This button provides you with more controls over the onboard audio, DOLBY HEADPHONE, DOLBY PRO LOGIC II, DOLBY VIRTUAL SPEAKER, DOLBY DIGITAL LIVE.
namármost, nekem ez a kapcsolósor hiányzik.

és mivel a realtek chip ugyanaz, a driver ugyanaz, szeretném elővarázsolni valahogy.
alapból az alaplapomhoz nem jár ez a + szolgálatatás, de én akkor is szeretném, ha van rá mód, (vagy inkább modd...) :D

ez egy hasonló szoftveres megoldás, mint pl. a power dvd-ben, ahol alejátszott médiát tudom dolby headphone alatt hallgatni. sajnos nem mindet. és ha más lejátszót használok, vagy élő tv adást nézek, akkor ez a funkció kiesik.

ezérrt lenne jó a hangkártyán kapcsolható dolby headphone.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1816) bzoley válasza szab.tam (#1815) üzenetére


bzoley
veterán

Ha a lapodhoz nem jár ilyen "extra", akkor ennyi. Hacsak nem találsz valahol moddolt drivert, feltéve, hogy létezik ilyen.

(#1817) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok! Bár már egyszer leírtam, sikerült elrejtve beletenni a kérdést /és valamiért nem tudom szerkeszteni a hozzászólásaim, jó kérdés miért/, úgyhogy még1x leírom :)

A segítségeteket kérném /bármí meglepő : )/ valószínűleg veszek majd egy új hangfal+fejhallgató párost /egyelőre Logitech X230 és a Razer Barracuda a befutó bár még nem néztem teljesen szét/, emellé szeretnék egy hangkártyát. Én erre gondoltam: Creative-Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty. Hangkártyák terén amatőrnek számítok, ez jó lenne a fentiekhez? /Illetve offban megkérdezném a fenti hangfal/fejhallgató páros jónak tekinthető?

Lenne egy másik kérdés is ám az off: a Razer Barracuda miképpen csatlakozik? A hivatalos Razer oldalon "HD-DAI or USB port"-ot írnak. Az USB-t vágom, de a HD-DAI mit akarna jelenteni? : )

(#1818) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok! Bár már egyszer leírtam, sikerült elrejtve beletenni a kérdést /és valamiért nem tudom szerkeszteni a hozzászólásaim, jó kérdés miért/, úgyhogy még1x leírom :)

A segítségeteket kérném /bármí meglepő : )/ valószínűleg veszek majd egy új hangfal+fejhallgató párost /egyelőre Logitech X230 és a Razer Barracuda a befutó bár még nem néztem teljesen szét/, emellé szeretnék egy hangkártyát. Én erre gondoltam:Creative-Labs Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio. Hangkártyák terén amatőrnek számítok, ez jó lenne a fentiekhez?

Illetve offban megkérdezném hogy a fenti hangfal/fejhallgató páros jónak tekinthető?, valamint a Razer Barracuda miképpen csatlakozik? A hivatalos Razer oldalon "HD-DAI or USB port"-ot írnak. Az USB-t vágom, de a HD-DAI mit akarna jelenteni? : )

U.I: valamiért 2x ment el, ráadásul azóta változott a helyzet, az előző komment nem aktuális, az a kártya már 30k fölött van... elnézést kérek mindenkitől :(

[ Szerkesztve ]

(#1819) audi100td válasza Marvinyo (#1818) üzenetére


audi100td
nagyúr

Extreme Audio igen ratyi, nehogy megvedd és hogy lehet az hogy 30k?! :Y
Az OEM változatot ~8k körül szokták osztogatni...

(#1820) Marvinyo válasza audi100td (#1819) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Nem az extreme audio a 30k :) az előző hozzászólásomban szerepelt Titanium Fatality a 30 ezer.. annyim pedig nincs rá. Eredetileg 20ért láttam, most 20 körül csak a pixmania-nál lehet kapni, 1x pedig már megszívtam a rendelést náluk, úgyhogy onnan inkább nem rendelnék mégegyszer.

(#1821) audi100td válasza Marvinyo (#1820) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, a pixmania tényleg felejtős, lehúzzák az embert rendesen, Asus Xonar DX-et ajánlanám, bőven elegendő a fülesedhez és csak 18-20e Ft-ba kerül vagy X-Fi Xtreme Music, de már nem könnyű beszerezni (jó ideje).

(#1822) ChrissTa válasza szab.tam (#1815) üzenetére


ChrissTa
tag

Én a céges gépemen találkoztam hasonlóval az integrált vga esetén. A fejlettebb chipsetes verzió már támogatta a két monitor használatát, az enyém nem, pedig ugyanaz a driver van mindkettőhöz.
Sajnos az én esetemben a driver a bios verziója alapján döntötte el, hogy milyen szolgáltatásokkal települ fel. Mivel nem a sajátom a gép, ezért a bios frissítés szóba sem jöhetett... De lehet hogy Neked segíthet.

(#1823) szab.tam


szab.tam
nagyúr

itt a chipset teljesen más.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1824) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Hát, most a Xonar DX és a Creative X-fi Xtreme Gamer között nem tudok dönteni :)
És /mivel hallottam olyan híreket hogy jön idén a win7, de ugye semmi sem biztos :)/, fontos lenne a win7 kompatibilitása is, erről lehet valamit tudni hogy mennyire "felkészültek" a win7re?

[ Szerkesztve ]

(#1825) Ijk válasza Marvinyo (#1824) üzenetére


Ijk
nagyúr

Annyit a win7-ről, hogy tegnap vettem xonar dx-et, és tökéletesen működik win7 beta-val.
Egyébként biztos dobnak ki külön minden gyártónál win7 drivert. Szóvaé ez nem probléma.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1826) audi100td válasza Marvinyo (#1824) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Win7 nem akkora újítás, hogy ne lennének rá "felkészülve", X-Fi is ment nekem a vista driverekkel win7 alatt, egyedül a sata vezérlőm szívatott meg, ezért le is szedtem és felraktam helyette a jó öreg Xp-t.

[ Szerkesztve ]

(#1827) shteer válasza Ijk (#1825) üzenetére


shteer
titán

x-fi-hez is jó lesz a vista driver - ennek ellenére többet nem veszek creative hangkártyát

..szerintem jónak tűnik

(#1828) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Szervusztok,

Abszolút új vagyon hangkártya ügyben, ennek vételére is az motivált, hogy egy Gigabyte alaplapra integrált Realtec hangkártyával szólnak a hangszóróim (igazából egy régebbi Hi-Fi toronyra kötöttem), és ha 20% fölé tekerem a Windows hangerőszabályzóját, hallom az egész számítógépem gyomorműködését (hangosabbra állítva minden apró zajt, beleértve AZ EGÉRMUTATÓ MOZGATÁSÁT IS). Gondolom, nem meglepő annak, aki ismert a témában. Szóval nézelődtem itt a hardveraprónál, és találtam pár számomra kedves kártyát. Célom az lenne, hogy a zenék kristálytisztán szóljanak, mint minden alkalmazás, nincs tervemben stúdiót működtetni a szobámban, ugyanakkor azért adjuk meg a módját, és ha használtan viszonylag olcsón lehet venni profi cuccot, akkor szívesen költök rá valamicskét (persze 10e fölött már nem, legjobb lenne 6-8e).

Amiket eddig találtam:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Az első négynél tetszik, hogy 5 kimenetes, és ha jól látom arannyal galvanizált a csatoló, méretileg is igen nagy, ugyanakkor a legutolsó a jelenleg is 20e körül kapható új modell. Megköszönöm, ha valaki röviden kifejti álláspontját valamelyik mellett, vagy egyik mellett sem teszi le voksát.

köszönöm

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#1829) audi100td válasza Mákdaráló (#1828) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az Xtreme Audio nagyon ratyi semmiképp nem ajánlom, ezek közül az Audigy 2 ZS lenne a legjobb, viszont ahogy elnézem az már félre van téve valakinek, de az Audigy 4 és 2 is jó választás, sőt az Audigy Gamer is jónak tűnik, de az már elég régi darab lehet, szóval annyira nem ajánlom, lehet kezdenek már kiszáradni a kondik.

[ Szerkesztve ]

(#1830) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Noh. Újabb kérdésem lenne. A creative hangkártyáknál hallottam CMSS-3D "technológiáról"(?). Ez elvileg virtuális/emulált surrond hatást kelt sztereó fejhallgatókon. (és mivel egy ugyanolyan árú sztereó fejhallgató jobb mint az 5.1, nem is hülyeség, meg amúgyis csak játéknál használnám, ott bárki bármit mond nem lényeg a valós 5.1). De a kérdés: az Asusnál ugyanez a "technológia" létezik más néven? Ha nem akkor számomra ez eldönti hogy a creative xfi xtreme gamer hangkártyát venném. (megelégszem én az emulált 5.1el is, hangfalat is 2.1est tervezek venni).

(#1831) csutiozd


csutiozd
csendes tag

Üdv! Remélem tud v.ki segíteni!
Otthoni zeneszerkesztés és Demo anyagok készítése a cél.
Van egy Yamaha Tyros 2-őm, na meg plusz van PC-m is. A hangszert USB-vel is lehet MIDI-zni. Így érdemes, vagy inkább egy jó hangkártyán keresztül?

(#1832) #56474624 válasza forceberg (#47) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez a jel-zaj viszonnyal való "érvelés" tetszik. :DDD

(#1833) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!
Még két évvel ezelőtt vettem egy Altec Lansing MX5021-es 2.1-es hangfal rendszert és nagyon meg vagyok elégedve vele. Viszont integrált a hangkártyám ALC888-as.
Mivel soha nem volt igazán jó hangkártyám a következő a kérdésem ha vennék egy jó hangkarit a gépbe menyivel lenne jobb a hangzás zene, film és játékot tekintve?
Illetve milyen kártyát ajánlanátok nekem.
Előre is köszönöm a véleményeket! :R

(#1834) audi100td válasza jozsef11 (#1833) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, jobb lesz, Asus Xonar D1 vagy X-Fi Xtreme Gamer lenne jó választás.

(#1835) jozsef11 válasza audi100td (#1834) üzenetére


jozsef11
tag

Köszi és ezekhez van vistás driver is? Mert nekem olyan kari kellene.

(#1836) audi100td válasza jozsef11 (#1835) üzenetére


audi100td
nagyúr

igen

(#1837) Csabex


Csabex
őstag

Sziasztok! :)
Ez van jelenleg az alaplapomon integrálva, Realtek ALC889A @ Intel 82801JB ICH10 - High Definition Audio Controller optikai kimenettel, 7.1 meg mi egy más. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e egy S Blaster X-fi extreme, vagy valamilyen jobb minőségű pci-e kariba fektetni, vagy ua. lenne a hangzás? Mindenképpen optikai kimenettel rendelkező érdekelne, mert tervben van egy AV erősítő is.... Gondolom van külömbség az optikai, és hagyományos kimenetel minősége között ugye? Köszi a válaszotokat elöre is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1838) audi100td válasza Csabex (#1837) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

ha csak az optikai kimenetet használod, akkor felesleges hangkártyát venni, mert a digitális jelet az erősítő kelti "életre" nem pedig a hangkari.

(#1839) Csabex válasza audi100td (#1838) üzenetére


Csabex
őstag

Köszönöm a válaszod, egy Harman-kardon, vagy Denon lesz, még én sem tudom pontosan, majd meglátom. Denon ami nagyon szépen szól, harman-t csak ajánlotta valaki.... köszi még1szer. Hali

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1840) audi100td válasza Csabex (#1839) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit.

(#1841) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Szervusztok,

Előzőleg már kérdeztem, hogy pár választott közül ki mit ajánlana, és az Audigy 2 ZS bizonyult a leginkább meggyőzőnek. Utánaolvastam a wikipédián, az kb. arról ír, hogy a ZS-nél már a többi 2-es gyakorlatilag kevésbé jó, a 4esek pedig nincsenek aranyozva. Az X-treme dolgokat senki sem árulja használtan, 20K-t pedig nekem nem ér.

Megér egy használt kb. 4 éves Audigy 2 ZS gold 8500 forintot?

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#1842) rakosyy


rakosyy
csendes tag

Sziasztok...
Lenne egy kerdesem nekem is , lehet hogy ezek mar kimentek divatbol ...
Szeretnek vasarolni hasznaltan egy Audigy 2 hangkartyat kb. menyit er ez arban most...?
Erdekelne menyi pl. az arkulombseg egy audigy 2 es egy audigy 2 ZS kozott... aztan meg hogy nekem jatekra fifa 2008-2009 , zenehalgatarsa van egy Creative 5.1 P5800 hangrendszerem...

Szoval az audigy 2 , - 8ezer Ft ba kapnam meg hasznaltan az audigy 2 ZS et pedig 12 korul...

Mit ajanlotok ... dragak ezek a hangkartyak ezert a penzert most?

rakosyy@yahoo.com

(#1843) audi100td válasza Mákdaráló (#1841) üzenetére


audi100td
nagyúr

Alkudd le 8e Ft-ra akkor megéri, de ha nem enged belőle akkor is, mert elég ritkán hirdetnek már ilyen karit.

(#1844) rakosyy válasza audi100td (#1843) üzenetére


rakosyy
csendes tag

http://hardverapro.hu/apro/creative_sound_blaster_audigy_2_zs_aranyozott/friss.html#msg1
Hat itt kaptam egyet ..most varom a valaszt:)
Koszi

rakosyy@yahoo.com

(#1845) audi100td válasza rakosyy (#1842) üzenetére


audi100td
nagyúr

12 nagyon sok egy ZS-ért, X-Fi Xtreme Music-ot vettem ~fél éve ennyiért, ZS 8-9k-t a sima meg 7-8k-t ér.

Üdv.

(#1846) rakosyy válasza audi100td (#1845) üzenetére


rakosyy
csendes tag

Kaptam egyet 8000 ezert ... valaszt varok az eladotól:)

Meg1szer koszi a a segitseget...

rakosyy@yahoo.com

(#1847) audi100td válasza rakosyy (#1846) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit, annyiért megéri. :K

(#1848) rakosyy válasza audi100td (#1847) üzenetére


rakosyy
csendes tag

Megisvan beszelve ... :)

rakosyy@yahoo.com

(#1849) rakosyy válasza audi100td (#1847) üzenetére


rakosyy
csendes tag

Sikerult vasarolnom egy ien hangkartyat :

http://hardverapro.hu/apro/creative_sound_blaster_audigy_2_zs_aranyozott/friss.html#msg1

A kerdesem az lenne , hogy ez egy Creative 5.1 P5800 as hagfalrendszerrel vagy egy Sony SSF-6000 el szolna szepen?

A masik kerdes pedig hogy az SSF-6000- et ha csatlakoztatom a hangkartyahoz fogja-e bbirni vagy erosito szukseges?

barmien informacio joljon , ugy a hangkartyarol mind a hangfalakrol!!!

Koszonettel

rakosyy@yahoo.com

(#1850) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Üdv!

Adjatok már tippeket hangkártya ügyben, hogy melyiknek van phone-in csatija?
Bakelitről kellene digizni.
KÖszi!
:R

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.