Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) GCsabi


GCsabi
csendes tag

Sziasztok!

A Sound Blaster Audigy SE érezhetően jobb mint a Realtek ALC883? Érdemes lecserélni a Realteket a Sound Blasterre?

(#302) BluEyes válasza edward2 (#295) üzenetére


BluEyes
őstag

Terratec kártyákon van optika. Legócsóbb az 5.1 PCI. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#303) bmx powa


bmx powa
tag

helló! a kérdésem a következő: egy Sound Blaster Live 7.1 oem-et tudok-e 6.1-ben használni? mert gondolom 5.1-ben semmi akadálya sincs...

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#304) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

SB Audigy 4 oem, ár/minőségben a legjobb,
már ha találsz eladót...
:))

(#305) BemAnyó válasza edward2 (#295) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Ajánlom figyelmedbe:


Sound Blaster Audigy 4 On-Board Connectors

* Line level out (Front / Side / Rear / Center)
* Line In
* Microphone In
* Digital I/O (for stereo SPDIF1 output to Digital I/O Module3)
* Aux Audio In

(#306) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Creative SB Audigy SE 7.1, Bulk 4 972 Ft
Creative SB Connect USB 1.1 9 724 Ft
Creative SB Surround 5.1 USB1.1 11 697 Ft
Creative SB Audigy II ZS PCMCIA Bulk 19 022 Ft
Creative SB Audigy II ZS PCMCIA Box 19 269 Ft
->ezek miért ilyen drágák?
Creative SB X-Fi mX Xtreme Audio, Bulk 9 351 Ft->ezt megéri megvenni?
Creative SB X-Fi mX Xtreme Audio, retail 13 177 Ft
Creative SB X-Fi mX Xtreme Gamer, retail 19 269 Ft
Creative SB X-Fi mX Xtreme Gamer-Fality Pro Ed. 30 392 Ft
Creative X-Fi X-Mod USB2.0 16 309 Ft
Creative X-Fi Elite Pro, 64MB X-RAM, box 61 998 Ft

(#307) fero02 válasza horvathkrisz (#306) üzenetére


fero02
veterán

''Creative SB Audigy II ZS PCMCIA Box 19 269 Ft->ezek miért ilyen drágák?'' mert ezek lap top-ba valók...

(#308) szjoci válasza horvathkrisz (#306) üzenetére


szjoci
őstag

Creative SB Audigy II ZS PCMCIA Box 19 269 Ft->ezek miért ilyen drágák?
PCMCIA-> laptopba való hangkártya, gondolom amiatt drága :F

Creative SB X-Fi mX Xtreme Audio, Bulk 9 351 Ft->ezt megéri megvenni?
nem. Ha x-fi-t akarsz venni akkor gamer-be vagy music-ba gondolkozz

szerk.: addig tököltem míg megelőztek :DDD

[Szerkesztve]

(#309) horvathkrisz válasza szjoci (#308) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Miért Gamer vagy Music? Ezeken belül pontosan melyiket lenne érdemes?
Az, hogy dobozos, számít valamit?

(#310) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Creative SB X-Fi mX Xtreme Gamer, retail 19 269 Ft
Az mX jelölés itt mit takar?
Sztetek ezt lenne érdemes venni? Mennyivel jobb ez egy Audigy1-nél? Hardveresen jobban dekódol? Itt a proci tehermentesítésére gondolok!

(#311) tsibor


tsibor
csendes tag

Érdemes e Audigy 2 ZS-t lecserélni X-fi re, ha igen melyikre illetve mi a különbség a kettő között?

(#312) horvathkrisz válasza tsibor (#311) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Állítólag igen: [link]
nézz be ide is: [link] ;)


[Szerkesztve]

(#313) Paulo81 válasza frankie! (#300) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Hm...
Azért a kimenet sem annyira elhanyagolható, de remélem azért nem annyira rossz...
És esetleg a 20-30 ezres kategóriából tudsz ajánlani valamit, ami még jó minőségű?

(#314) reaper05


reaper05
csendes tag

hali!

Nemsokára befektetek egy Logitech X540-es hangrendszerbe. Milyen hangkártyát ájonlotok? X-Fi vagy Audigy? Játékra, filmnézésre használnám.

THX

(#315) Paulo81 válasza Paulo81 (#313) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Up!

(#316) rankesz


rankesz
veterán

Hi!

Az lenne a kérdésem hogy az alaplapi hangkártyám optikai kimenete úgy látszik csak 2.0-ban szól... Lehet ezen változtatni? (RCA-s analóg mókán kívűl)
Van olyan SB kari ami leadja az 5.1et az optikai kimeneten?

(#317) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha nagyon láma lesz a kérdésem :B .
Tehát: van egy Onkyo erősítőm (5.1) aminek van optikai és koax bemenete.
Az volna a kérdés, ha ezt egy hangkártyával összekötöm, ami elvileg passthru, akkor van-e különbség a 24bit/96kHz és a 16bit/44.1kHz között?
A hangkártyának természetesen a digitális kimenetét használnám.
Vagyis érdemes-e ebben az esetben olyan kártyát vennem, ami 24bites vagy tök mindegy?

A felhasználás DVD nézés és zenehallgatás (mp3), valamint a tunerből jövő ''zajok'' :) hallgatása lenne.

Köszönettel:

Traptor

[Szerkesztve]

.: Aláírás helye :.

(#318) ryli


ryli
tag

Sziasztok.
Vki tudna vmi jo hangkártyát ajánlani játékhoz?

(#319) Aygor válasza reaper05 (#314) üzenetére


Aygor
tag

ua gyártja csak az 1ik jóval fiatalabb. Szted ha el akar valamit adni akkor szarabbat csinál mint a régi ?

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#320) Chalez


Chalez
őstag

Hi.

Ez: auzentech - mikor kerülhet mo-n forgalmazásra kb?
Már kéne valami jó hangkütyü...

(#321) Paulo81 válasza Paulo81 (#313) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Valaki tud ajánlani valamit?

(#322) pilsner


pilsner
aktív tag

hello

az lenne a kérdésem/kérésem hogy ajánjatok léci 1 olyan kártyát ami olcsó (nagyon max10.000,de kevesebb a jobb) de képes meghajtani két 4ohmos hangfalat(oldschool Tesla). totál laikus vagyok a témában, olvsgattam a topikban de főleg bizonyos kártyákról beszéltetek.szval nekem csak az a fontos, hogy erősítsen a mert az alaplapi nem viszi el őket. tökmindegy hány csatorna milyen technológiát tud, mondjuk az jó lenne ha széppen szólna de hát ha eccer nincs több $-em rá....

(valami olcsó kártyát láttam már cca.3600pénz volt de a bótba aszonták hogy ez nem erősít semmit)
előre is kösz!

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#323) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Meghalt a topik? :F :F
Neeee!!! :O :O

(#324) frankie! válasza Paulo81 (#323) üzenetére


frankie!
őstag

Megvetted végül az E-mu-t?

(#325) P.Robi87 válasza pilsner (#322) üzenetére


P.Robi87
tag

Megjegyzésem annyi lenne, hogy olcsó erősítő minden segítene...olcsón én ezt tudnám ajánlani... Trust 514DX 5.1 Optical Br:7890 Ft (szerintem szép hangja van, de belső erősítő rendszerrel nem szerelték fel, lehet azért mert a fél gépházat elfoglalná) *párdon ha gunyos a hsz :)

(#326) P.Robi87 válasza Traptor (#317) üzenetére


P.Robi87
tag

Szerintem érdemes 24 bites hangkártya, főként ha gyári vagy jóminőségű dvd nézel meg... érezhetően kellemesebb a hangja, főként ha hardveresen viszi a dvd lejátszásnál.. pl. live 7.1 ha nem kell játékra...mp3mak is szépen szólnak.. de én a helyedben Sound Blaserek közül szemezgetnék...

Koax? nem esetlegesen a digitális bementre gondolsz? ''tudtommal csak az lehet, amiket dvd lejátszókon találsz pölö...'' amúgy az erősítődnél függ a hangfalaktól a hangzás... meg mértékben a jelerőség/tisztaságtól is... ha profi a kis cuccod és van egy kevés pénzed, old meg optikai megoldással...

(#327) P.Robi87 válasza ryli (#318) üzenetére


P.Robi87
tag

Igazán jó hangkártya a gémekhez tesztek alapján.. SB X-FI Fatalyt1 Pro Series... persze ez 30-40 között van... minimális mértékü fps vesztés okoz igazán baromi jó hangzás mellett...

(#328) P.Robi87


P.Robi87
tag

Traptor párdon.. utána néztem mire gondolsz.. koax téma is jó, ha olyan hangkarit veszel !!!
ha ezt megvalósítod majd küldj 1 pü-t hogy mennyire lett baba a rendsze :) mert engem is érdekel :B

[Szerkesztve]

(#329) Paulo81 válasza frankie! (#324) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Még nem vettem meg, bár nagyon szívesen megvenném, de még sajnos nem fér bele a keretbe és nem is tudom mikor fog.
Vagy kb. max 20ezerig tudok venni, vagy várok határozatlan ideig, hogy megvehessem az e-mut.
De ha van max 20-ig még valami jó kari, akkor azt is megfelelne!

(#330) frankie! válasza Paulo81 (#329) üzenetére


frankie!
őstag

Az M-Audio, Audiotrak, Terratec kártyái közt is érdemes lenne szétnézned.

(#331) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziasztok!

Tudnék Creative X-Fi Gamer OEM karit 14.500Ft-ért? Jó kari ez, megér ennyit? Amire kéne: néha játék, mert egyik-másik nemigen szereti az integrált karit és néha zenehallgatásra. Szerintetek jó vétel lenne ez Nekem?számomra? :U
THX :R

Üdv

Modi


[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#332) Moddingfan válasza Moddingfan (#331) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Mi a különbség amúgy az Audio és a Gamer változat között? :F Bocs, ha már írtátok, de sajnos idő hiányában nem áll módomban visszaolvasni és sürgős lenne :U

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#333) Paulo81 válasza frankie! (#330) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Ok, köszi! :)
És esetleg pontos típusokat is tudsz ajánlani?

(#334) ryli


ryli
tag

Milyen hangkártyát ajánlanátok játékhoz zenéhez? :R :F

(#335) sünpávakutya válasza ryli (#334) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Játékhoz vagy zenéhez?

Játékhoz nem értek (zenéhez sem :O ), de ha igazán ''zenéhez'' kell, akkor 50-80 kHUF-tól felfelé felső határ a csillagos ég. És még ott is dönthetsz, hogy maradsz a PCI-X / PCI vonalnál vagy külsőt (persze FireWire-t, az USB felejtős) veszel.
Mondjuk ha annyira leadod az igényszintet, mint én, akkor beéred egy olcsó PCI-os kártyával (én egy Terratec SixPack 5.1+ kártyát cseréltem le egy M-Audio Delta Audiophile 192-re úgy bő fél éve; akkor olyan 40 kHUF körül megvehető volt).

(#336) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Valaki tud 15e környékén jobbfajta hangkártya típusokat mondani??

(#337) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok!

Én is hangkártya-vételben kérek segítséget a profiktól. Jelenleg csak egy Realtek integrált cucc van a gépben, és annyi specialitása van az igénynek, hogy szeretném a hangkarit audio források felvételére használni (gitár és ének). A Realtek-kel tettem kísérletet, és az effektelt gitárhang igen csúnya lett, az éneknek így neki se merek állni... :(
Van olyan kártya, amit tudtok ilyen célra ajánlani? Nem kell, hogy profi cucc legyen, ez csak hobbi, otthoni demózgatás. Csak az lenne a cél, hogy aránylag korrekt minőségben rögzítsen, esetleg támogassa a monitoring módot, mert arra az éneknél szükség lesz. Meg az elektromos gitárnál is.
Zenét én szobai hifi-n hallgatok, játékokhoz pedig számomra bőven elég a Realtek, tehát lehet olyan megoldás is, ami direkt rögzítésre van kihegyezve.
Köszi előre is. :)

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#338) Cyrin válasza sünpávakutya (#335) üzenetére


Cyrin
addikt

Az USB miért felejtős?

(#339) vili13 válasza Cyrin (#338) üzenetére


vili13
őstag

A zenészek jobban szeretik a firewire-t, mert stabilabb, megbízhatóbb. Hobbi célra szvsz teljesen jó az usb-s is.

(#340) sünpávakutya válasza vili13 (#339) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Valami fórumon egyszer egy hardverguru fejtegette, hogy az átviteli protokollok mások, meg valami ''valódi izoszinkron átvitelt'' emlegetett. Ne kérdezzétek mi az... :P
Szóval elég magabiztosnak és hozzáértőknek tűntek és ott az ''jött át'', hogy az USB csak maradjon meg az egérnek meg a billentyűzetnek, de ne próbáljon meg zenélni... :)
Ha jól tévedek, amúgy a FireWire-t már eredetileg is multimédia célra fejlesztették, az USB-nél viszont az volt a cél, hogy a soros portot kiváltsák egy univerzális és egyszerű csatolóval, amit működés közben is nyugodtan rá lehet dugni vagy le lehet húzni. Ha még emlékeztek, anno a soros egeret is csak kikapcsolt gépnél lett volna szabad felrakni/eltávolítani...

[Szerkesztve]

(#341) sünpávakutya válasza Litván Zongora (#337) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Ilyesmire gondolsz?
http://www.m-audio.com/products/en_us/JamLab-focus.html

Gondolom ha gitárhangot tud digizni, akkor nagyjából egy dinamikus mikrofonnal is elboldogul. Nézz körül, sok gyártó csinál ilyen külső USB-s boxokat, amiken van 1-2 bemenet meg egy kimenet a monitorozáshoz. Meg persze amit bedigiztél, az már az integrált kártyán is visszajátszható.

(#342) Litván Zongora válasza sünpávakutya (#341) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Köszönöm!

Hm, érdekes megfejtés ez... :) Körülszaglászom ilyen irányban is. Amúgy a 44.1 KHz-es rögzítés nem tufa egy kicsit?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#343) vili13 válasza sünpávakutya (#340) üzenetére


vili13
őstag

''Ha jól tévedek, amúgy a FireWire-t már eredetileg is multimédia célra fejlesztették''

Sajnos az apple nevű szutyok mocsok cég csinálta, ami már eleve vörös posztó a szememben. Igaz, az usb meg intel származású, de még mindig jobb egy fokkal...
Ahogy olvasgattam a témakörben, nincs kifejezett egyetértés, melyik a jobb.
A fw ugyan gyorsabb valamivel, de hát usb aljzat gyakorlatilag minden gépen van, a fw meg leginkább olyan gyakori, mint a fehér holló.

(#344) frankie! válasza vili13 (#343) üzenetére


frankie!
őstag

Nem szutykok ezek, hanem komoly, jól kidolgozott szabványok. A jó hangot azért ennél magasabb rendű dolgok határozzák meg főleg.
Az adatátviteli sebbesség itt lényegtelen, mert csak töredéke van kihasználva.

[Szerkesztve]

(#345) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

Sziasztok.

Abban kérnék segítséget,hogy milyen hangkártyát vegyek a Home Theaterem mellé ,mert most egy szar Genius van ami sajna kevésnek bizonyul. Ezzel a karival nem tudom kihasználni a mélynyomót mert a mély hangokat nem kezeli rendesen. Ha a bassuszt olyan 40 %ra rakom,tök mind1 milyen számot hallgatok,filmet nézek már torzít. Nem vmi profi cuccra gondolok ,hanem ami már elég jó hangminőséget kínál egy jó 5.1-es rendszerhez. Játszani is szoktam,de az nem oylan fontos. A film és a zene a lényeg.

Elrőe is kösz!

(#346) vili13 válasza frankie! (#344) üzenetére


vili13
őstag

Az usb valamiért sokkal elterjedtebb, mondhatni szabványos, ami jó dolog. Egy jól tervezett kártya és driver mellett meg szvsz tökmindegy mi viszi át az adatokat. A FW-t meg részemről megtarthatja az apple magának.

(#347) Bade


Bade
tag

Sziasztok!
5.1-es usb-s külső hangkártyát szeretnék venni laptophoz,de szükség esetén pchez is használnám.Kinéztem pl. a Creative SB X-Fi X-Mod hangkarit,de azt mondják,hogy ez csak virtuális 7.1-et ad.
Milyet tudnátok ajánlani?

(#348) ploteus


ploteus
aktív tag

Sziasztok!
MElyik hangkártyát ajánljátok, amelyiken optika is van?

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#349) szkorhetz


szkorhetz
őstag

csá!
sound blaster live! 5.1 vagy Creative Audigy SE a jobb?
csak is 5.1-ben lesz használva.
kösz

(#350) Sdi válasza szkorhetz (#349) üzenetére


Sdi
addikt

Hasonló kategória, talán az Audigy de csak mert újabb.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.