Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) masterrara válasza masterrara (#1100) üzenetére


masterrara
csendes tag

Vagy ha nem érdemes ennyi pénzért leváltanom az abit nf7-es alaplapi csipogómat, akkor is szóljatok. thx

(#1102) audi100td válasza masterrara (#1100) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ezt a hangfalat még az alaplapi is "kiszolgálja".

(#1103) audi100td válasza lumi (#1099) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Ezt a kettot eleg erosen lenyomja tudasban"

Ezt kifejtenéd légyszi bővebben, mit értesz tudás alatt?

Hangminőségről nincs valami infód, pl. Rightmark Audio Analyzer eredmények?

(#1104) masterrara válasza audi100td (#1102) üzenetére


masterrara
csendes tag

Vagy tudnék még szerezni egy SB Live! (talán sb101) őslényt ingyé'. Esetleg érdemes ezzel próbálkoznom vagy nem ?

[ Szerkesztve ]

(#1105) audi100td válasza masterrara (#1104) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát nem tudom, alaplapi hangkarimnak jobb hangja volt mint a Live!-nak anno, de ez attól is függ, hogy mennyire "jó" az alaplapi hangod.

(#1106) masterrara válasza audi100td (#1105) üzenetére


masterrara
csendes tag

Ezt szeretném én is tudni, hogy mit tud az alaplapi, de a hagfal amivel eddig használtam az nem mérvadó. A genius még nem érkezett meg, csak előre gondolkodok és mivel mindenki azt szajkózza, hogy az integráltak gagyik (meg nem is mai a deszka), gondoltam, lehet, hogy cserére lesz szükségem... ha jól emlékszem egyébként a live! nak gondjai voltak/vannak a vistával...

(#1107) masterrara


masterrara
csendes tag

Most nézem, a gyártó honlapját, az abit nf7-en nvidia sound storm van integrálva, ami állítólag jó (valaki említette itt a topikban is)... Azt hiszem az lesz a legjobb ha meghallgatom ezzel is meg a live!-al is a hangfalakat...

(#1108) lumi válasza audi100td (#1103) üzenetére


lumi
tag

Lefuttatom majd rajta a Rightmark Audio Analyzer-t, most kaptam mailt:

Status: Arrived Abroad
Your item arrived in HUNGARY at 12:19 AM on October 24, 2008.

:C :C :C

A music asszem nem tud DDL -t amugysem, a Xonar meg DTS-t.
A PCI Express x1 felulet praktikusabb lett volna, de csak pci kivitel van, legalabb nem szed ossze annyi zajt (masok allitasa szerint).

(#1109) audi100td válasza masterrara (#1106) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vistan csak moddolt driverrel tudod használni a Live!-ot, ha már hangkarit szeretnél, vegyél egy használt Audigy 2ZS-t vagy Audigy 4-et, azok sokkal jobbak mint egy SB Live! és 10k alatt be lehet szerezni.

(#1110) audi100td válasza lumi (#1108) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Music is tud DDL-t, csak fizetni kell a creative-nak 5$-t, de még így is ugyanott lennél költségekben és hangminőségre valószínüleg jobb az X-Fi, de azért kiváncsi vagyok arra az RAA tesztre.

(#1111) audi100td válasza masterrara (#1104) üzenetére


audi100td
nagyúr

De ha ingyen van az a SB Live, próbáld ki, lehet, hogy azért jobb mint az alaplapi.

(#1112) lumi válasza audi100td (#1110) üzenetére


lumi
tag

optikai kimeneten? engem csak az erdekel, az erosito ugy szeretne fogadni :)

[ Szerkesztve ]

(#1113) audi100td válasza lumi (#1112) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, de még csak 1-2 hete lehet hozzá jutni a "DDL csomaghoz" és akkor kapsz egy "örökké érvényes" licenszet az X-Fi karidhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1114) lumi válasza audi100td (#1113) üzenetére


lumi
tag

es arrol van valahol RAA teszt?

(#1115) audi100td válasza lumi (#1114) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt van: [link]

Egyébként csak a digitális kimenetet használod?

És megjött a kari?

[ Szerkesztve ]

(#1116) lumi válasza audi100td (#1115) üzenetére


lumi
tag

Csak digitalt fogom valszeg, esetleg a fejhallgatom analogon keresztul (Sennheiser HD-555 Audiophile).
Valszeg hetfon hozza a postas valszeg, kedden leszek netkozelben, addigra talan megvan a teszt is Vista kornyezetben.

(#1117) bzoley válasza lumi (#1116) üzenetére


bzoley
veterán

Ne haragudj, de utána néztél, mit tud a kártya? A DTS pass-trough nem egy komoly fegyvertény, hacsak nem egy nagyon komoly erősítőről, egy hozzá képest gyenge hangkártyáról van szó. Így első ránézésre nem adnám oda a Xonar-t érte. DTS-t ugyan nem tud, de Z5500 mellett nem is számít, viszont nem tesznek különbséget XP, és Vista között. Ez pedig nem túl bizalom gerjesztő, ha igaz:
DTS Passthrough only available in Windows 2000 / XP
Optical S/PDIF output with up to 24 bit / 96KHz in XP/2000 (up to 16 bit / 48KHz in Vista)
Kívánom, hogy örömöd leld benne, de szerintem mellényúltál. Kíváncsi vagyok a tesztre.
Nem volt rossz az Envy24 - úgy öt évvel ezelőtt - de talán már akkor is érdekesebb lehetett az Envy24HT.

(#1118) audi100td válasza lumi (#1116) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sejtettem, csak annyit kérek, ezentúl ne ajánld itt senkinek ezt a kártyát, mert a Xonar és az X-Fi is jobb ennél a cuccnál és ugyanennyibe kerül (mint ez szállítással együtt), meg nem kell usa-ból rendelni. :U

(#1119) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy pár kérdésem megköszönném ha tudnátok segíteni! :B
Igazából az lenne a cél hogy a HD filmeknek az 5.1 es hangját élvezhessem valóban dolbi digital 5.1 ben!
Ehez van egy házimozi erősítőm ami tudja a dolbi digitalt dolbi prologic II -őt meg szóval mindent, van rajta koaxiális meg optokai digitális bemenet is és szerintem nem is ezzel van a gond hanem a géppel Asus p5b az alaplapomnak a tipusa, és ezzel van összekötve, ugye ennek van koaxiális kimenete össze is kötöttem vele a gépet a stereoval meg vele a koaxiálissal bekapcsoltam a kimenetet a kodekba a driverbe szól is de nem az igazi meg nem beszélve arról hogy nem kap az erősitő digitális jelet mert akkor kék fénybe borul és ez eddig csak asztali dvd lejátszóval jött össze!:(
Vennem kell egy jó hangkarit vagy meg lehet oldani az inegráltal is? És ha igen milyet?
Ja és ennek a koaxiális kábelnek milyennek kell lennie? Mert most egy rca eggyik felével van összekötve jó azis vagy kimondottan erre a célre lévő vezetékkel kell? Mert nem nagyon találok ilyet csak optikait!
Válaszotokat előre is köszönöm!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#1120) pumi1980 válasza kissdani (#1119) üzenetére


pumi1980
tag

nekem is P5B-m van, egy DENON-nal van összekötve a digit koax kimeneten keresztül egy sima RCA kábellel. A windows hangok+zenék+játékok sima PCM sztereóban mennek, de a filmeket pl.: POWERDVD 8-al lejátszva átmegy a DTS/DD (passthrough). SoundMAX-nál 5.1 Surround van beállítva, POWERDVD 8-nál pedig AUDIO: S/PDIF használat.
Szóval csak egyszerűen "kiteszi, átengedi" (passthrough) a kártya az 5.1 hangsávot (DD/DTS) a digit kimenetre de saját maga nem képes 5.1 DD/DTS enkódolásra. Szóval az 5.1-es filmek 5.1-ben fognak szólni, de pl.: a játékok csak sztereóban. Egy jobb kártyával ami tudja a DDL-t vagy a még jobb DTS Connect-et már minden szólhat 5.1-ben a digit kimeneten is.

(#1121) Reno7


Reno7
senior tag

Sziasztok
Valakinek van valami tapasztalata ezzel a Creative hangkarival? Erősítőt szeretném összekötni a géppel,arra kellene a toslink kimenet :U

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1122) P@lee


P@lee
csendes tag

Sziasztok!

X-Fi XtremeAudio vásárláson gondolkodom. (Olyan hangkártyát keresek, ami jobb mint az alaplapi integrált, de nem túl profi/drága ;), mert egy profi hangkártyát egyelőre úgysem tudnék kihasználni.)

A kérdésem, hogy van valamilyen gyakorlati haszna a dobozos verziót venni az OEM-helyet?

Ha csak a driverekkel és a user manuallal több a dobozos, akkor teljesen jó nekem az OEM-es is...

(#1123) audi100td válasza Reno7 (#1121) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó kari, nekem is ilyen van, de digitálisan csak koax kábellel tudod összekötni az erősítődet, mert nics rajt optikai kimenet, ha optikára van szükséged, akkor válaszd a gamer-t.

(#1124) audi100td válasza P@lee (#1122) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az Audio-tól írtozóm, ezekkel van driver ügyileg is a legtöbb probléma, mivel nem igazi X-Fi, de ha nem használsz vistát akkor mind1 és a dobozosba se raknak semmi extrat, drivert kapsz az OEM kiszereléshez is, de ne használd ezeket, hanem a creative oldaláról töltsd le a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#1125) Reno7 válasza audi100td (#1123) üzenetére


Reno7
senior tag

Akkor valszeg rossz képet raktak oda ;) kösz

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1126) audi100td válasza Reno7 (#1125) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, nem az a kari van a képen, hanem egy X-Fi Titanium.

(#1127) bzoley válasza audi100td (#1124) üzenetére


bzoley
veterán

Pont ellenkezőleg :)
Az Extreme Audio az egyetlen "X-Fi", ami képes normálisan működni még Vista-n is.
Csak sajnos, mivel nem igazi X-Fi, attól a minőségtől is igencsak elmarad.

(#1128) audi100td válasza bzoley (#1127) üzenetére


audi100td
nagyúr

Elég sok problémáról hallottam az Audioval kapcsolatban, hogy ez meg az nem megy rendesen, de ez vonatkozik a többire is.

(#1129) Stirbi válasza audi100td (#1128) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
ismertetnél valamennyi problémát velem ,hogy tisztában legyek velük? :U

(#1130) lumi válasza bzoley (#1117) üzenetére


lumi
tag

[link], ez meg nem az enyem, elvileg holnap hozza postasneni.

(#1131) audi100td válasza Stirbi (#1129) üzenetére


audi100td
nagyúr

Felesleges előre aggódni, nekem pl. eddig semilyen problémám nem volt a Music-al, se Xp, se 32-bites vista alatt, de már nagyon sok panaszt olvastam az X-Fi kártyákkal kapcsolatban.

(#1132) Stirbi válasza audi100td (#1131) üzenetére


Stirbi
addikt

köszi :U , én egy asus xonar dx en gondolkodom,csakelöszöris jöjjön meg gariztatásrol a z2300 :O , elegem van a várakozásbol, nem fogom kivárni a 30 napot, bemygek jövöhét szerdán és megkérem öket,hogy kicsit gyorsabban intézzék :((

(#1133) -U2- válasza donald_boy (#1083) üzenetére


-U2-
csendes tag

Ezek alapján pl :)

[link]
[link]
[link]

Ár/minőség/szolgáltatás terén szerintem az egyik legjobb, de remélem hamarosan saját tapasztalat alapján is alátámasztom a teszteket...

Nem túl egészséges a Mission 702e hangfalakat alaplapi hangkarival megszólaltatni:D

[ Szerkesztve ]

(#1134) P@lee


P@lee
csendes tag

Sziasztok!
Köszi a válaszokat!

(#1135) BloodRay


BloodRay
veterán

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék mi a véleményetek az E-Mu 1212M v2 hangkártyáról?
Esetleg pci-osat vagy usb-et vegyünk?
Illetve ebben az árkategóriában mit ajánlanátok?

Köszönöm: BloodRay

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1136) audi100td válasza BloodRay (#1135) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nagyon jó kari, a kategóriában referenciának számít, de úgy tudom USB-s 1212m nem létezik.

(#1137) BloodRay válasza audi100td (#1136) üzenetére


BloodRay
veterán

Köszönöm a választ.
Igen 1212-esben én sem találtam usb-set, azt úgy általánosságban kérdeztem. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1138) audi100td válasza BloodRay (#1137) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szívesen, jól fogsz járni azzal a hangkarival. :K

(#1139) Az-X válasza BloodRay (#1135) üzenetére


Az-X
őstag

Hi!

Az E-MU 1212M igen jó kártya, kategóriájában mind minőségben mind árban az élen jár.
Viszont a kérdésedből nem derült ki, hogy mire szeretnéd használni.

:)

(#1140) Matamata válasza audi100td (#1126) üzenetére


Matamata
aktív tag

Az nem Titanium hanem Xtreme Music UAA .

kép 1

kép 2

kép 3

Elég furán néz ki :DDD
Érdekelne hogy mit tudhat

[ Szerkesztve ]

(#1141) Pitterix


Pitterix
őstag

Milyen 7.1-es hangkártyát tudtok ajánlani max 15000 Ft-ig???

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1142) hollandgabor


hollandgabor
csendes tag

istene de jók voltak anno azok túúlzás jó kis sound blaster live-ok ... azok aztán hasítottak :R

http://zooom.atw.hu/ <<-- már itt is terjed :D

(#1143) audi100td válasza Matamata (#1140) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tényleg azt elnéztem, nem figyeltem oda a képre és úgy láttam hogy Titanium.

Egyébként ismerem a Music UAA-t, állítólag azt már rendesen optimalizálták vistára meg ugye ahogy a képen is látszik van rajt optikai ki- és bemenet, remélem nem butították le.

(#1144) audi100td válasza Pitterix (#1141) üzenetére


audi100td
nagyúr

Asus Xonar DX-et ajánlanám vagy X-Fi Xtreme Music.

(#1145) harylmu válasza audi100td (#1144) üzenetére


harylmu
őstag

Ha jól emlékszem, akkor zenére+filmre inkább Xonar, játékra X-Fi. Igaz?

(#1146) Pitterix válasza harylmu (#1145) üzenetére


Pitterix
őstag

Kösz a Hsz-ket!
De nekem vegyesre kéne, játékra, filmre, zenére...Mindenevő vagyok...:D
Most amúgy SB Audigy2 van, de normális drivert már nem találok hozzá, ez 2005-s típus sajna...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1147) harylmu válasza Pitterix (#1146) üzenetére


harylmu
őstag

Megtaláltam a hsz-t: LINK

[ Szerkesztve ]

(#1148) audi100td válasza harylmu (#1145) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, igaz.

De csak akkor ajánlanám az X-Fi-t ha tényleg leginkább játékra kellene, fel kéne allítani egy fontossági sorrendet.

(#1149) Pitterix válasza audi100td (#1148) üzenetére


Pitterix
őstag

Az a baj, hogy 50-50% film és játék.....de most beszart az ATI-m, úgyhogy csak film ész nélkül......:)
Köszi a HSZ-t!!!! :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1150) audi100td válasza Pitterix (#1149) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor szerintem vedd a music-ot, de ha esetleg Vista64-et használsz akkor mindenképp az Asus-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.