Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) DroneZ^ válasza BluEyes (#600) üzenetére


DroneZ^
őstag

értem, most visszakötöttem az aktiv genelec-et egy drágább KEF mélnyomóval, jol szol előerősítő nélkül SPDIF-en.... ahoz képset.. mondjuk mélnyomo nélkül kaka... és azé Genelec mélnyomo kellene alá inkább.... Digital mode-ban használom... nem rossz...

Mindenképpen magyarországról szeretnék rendelni valami DAC-ot, nincs már kedvem meg erőm sem rendelgetni mindenhonnan... vagy akkormár erősitöt veszek amiben benne van és XLR is van benne...

E-Mu vs. Terratechez kb nemtok hozzászolni, és a környéken sincs senkinek emuja... :((
KB. Audioban en vagyok aki itt foglalkozik ilyen szinten, fater meg haverja aki nagy Genelec-es meg AudioTechnikás csakhogy PC-vel Ő nem foglalkozik... Városban inkább az MP3 meg a progamer config a menö...

[ Szerkesztve ]

(#602) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Mi a véleményetek arról hogy ha az ACPI-t kikapcsolom, pl: 19. virtualis IRQ-ról 5. valodi IRQ-ra kerül a hangkártya és sokkal szebben, tisztábban szól... Kipróbáltam és nekem úgytünt, hogy tényleg sokkal szebben szól :))

(#603) DroneZ^ válasza BluEyes (#600) üzenetére


DroneZ^
őstag

Na a Hivox az jopofa! Ethosz brutál, hol vannak valami árak?:D

[ Szerkesztve ]

(#604) BluEyes válasza DroneZ^ (#603) üzenetére


BluEyes
őstag

Ott vannak az árak a honlapokon. :)
Ethosz mini br. 45K, Hivox Lupus B netto 50k, Viba pocket netto 15k.
Letét ellenében általában haza viheted tőlük a gépet 1-2 hétre, kötelezettség nélkül. Mindenképp élj ezzel a lehetőséggel szerintem.
A Lupusok használt ára kb. 40k, elég gyakran feltűnnek az aprókban, lévén elég sokat eladott belőlük a Hivox.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#605) DroneZ^ válasza BluEyes (#604) üzenetére


DroneZ^
őstag

Jó kis árban vannak mikor a Yamahának nemtudommelyik erősítőjében eleve benne van ami 60e forint, és hallotam 1-2 erősítőt és nagyon jól szólt... inreálisan drágák ezek a converterek... leggagyibb is 45-50 ezeknél, lehet hogy jok de talán ha nem magyar, hanem egy ismertebb gyártótól veszek ami 200x nagyobb mennyiségben gyártja, talán lehet hogy olcsóbb lenne... :))

[ Szerkesztve ]

(#606) hbruce000


hbruce000
tag

Hali!

Véleményetek szerint 5k ért érezhető javulást tapasztalhatok egy genius sp-hf1250x + Audigy SE vel az alaplapi realtekhez képest?
Előre is kösz :R :R

(#607) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Valaki nemtudja hogyan tudom beállitani hogy a hangkarim SPDIF kimetén folyamatosan adjon ki hangot, ne csak amikor hirtelen valami hang jön, mert folyton ki be kapcsolgatja és rövid hangoknál fele elmegy a kapcsolgatással és nem hallok belöle semmit.. állandora kellene valahogy kapcsolni...

(#608) Raymond válasza DroneZ^ (#595) üzenetére


Raymond
félisten

Mert akkor a kartya analog kimenetenek minosege lenyegtelen. De ha nincs az erositon bemenet akkor ez a lehetoseg esett :) Valamelyik olcso Emu akkor jo lesz szvsz mert ugysem kell kettonel tobb csatorna :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#609) DroneZ^ válasza Raymond (#608) üzenetére


DroneZ^
őstag

Hol a legolcsobb az E-Mu???????????????????? :R

(#610) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy egy giga p35 ds3 lap hangkártyáját érdemes-e lecserélni egy audigy SE kártyára(előző gépemből maradt meg)?Lenne valami előnye, iletve jobb-e az audigy, mint a realtek 889?
Előre is köszi a választ.

(#611) Raymond válasza DroneZ^ (#609) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom, nem Mo-n elek :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#612) Bogár Tibi


Bogár Tibi
csendes tag

Sziasztok!
Egy dilettáns kérdése: Ha szagatott ahang a gépemen, mi lehet az oka és mit lehet tenni?
Előre is köszönöm.
T.

(#613) BluEyes válasza Bogár Tibi (#612) üzenetére


BluEyes
őstag

Frissíts drivert, frissíts kodeket, esetleg tegyél fel másik playát, lődd le a Norton antivírust, ilyesmi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#614) frankie! válasza Bogár Tibi (#612) üzenetére


frankie!
őstag

Melyik lejátszón csinálja? A foobar legfrisebb verziója csinált ilyet..

(#615) Bogár Tibi válasza BluEyes (#613) üzenetére


Bogár Tibi
csendes tag

Köszönöm BluEyes, bár nem tom a LOL mit jelent de igyekszem elkerülni, ígérem.. Az a baj, hogy én csak a játék betöltéséhez és a gyilkoláshoz értek és fogalmam sincsen hogyan kell drivert frissíteni + kodeket sem. Egy kicsit részletesebb (esetleg lépésről lépésre) tanácsot kaphatnék, pls

(#616) Bogár Tibi válasza frankie! (#614) üzenetére


Bogár Tibi
csendes tag

Bocsánat Frankie, nem értem a kérdésedet... a hang szagatott minden esetben. A Foobar-t nem ismerem bevallom őszintén...

(#617) pete_21


pete_21
addikt

Hello!
Van egy Audigy 4-es hangkarim, hozzá egy Genius SW-5.1 HT 3600. Eddig XP volt fent, és nagyon meg voltam elégedve a hangminőséggel. Most Vista van, és a hangminőség nem valami jó... Főleg a mély, amikor kicsit nagyobb hangerőn van. Ez gondolom annak tudható be, hogy a Vista csak OpenAL-t támogat, és a hangkari meg pont azt nem, így a Directsound csak virtuálisan van emulálva. Tehát mintha a hangkártya ott se lenne.
Az a kérdésem, hogy hagyjam az Audigy 4-et, vagy kipróbáljam az alaplapi Realtek ALC 883 hangkártyát?? Jobb lesz szerintetek a hangminőség?

[ Szerkesztve ]

(#618) frankie! válasza pete_21 (#617) üzenetére


frankie!
őstag

Szerintem hallgasd továbbra az Audigyt, de foobar2000-el, és ASIO-val vagy Kernel Streaminggel. foobar2000

(#619) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

idegesit, hogy jatekok kozben digitalis kimeneten keresztul nem szol 5.1-ben az au4-em, ezert azon gondolkoztam, kene vmi olcson, ami jo is es van benne DD Live
tudtok ajanlani ilyen kartyat?
jo lenne, ha az audigy hangzas es minoseg megmaradna, talaltam is par ilyen kartyat, de 20-30-50 ezrekert...

(#620) Zoleeca válasza Bogár Tibi (#615) üzenetére


Zoleeca
csendes tag

A LOL-ozás az aláírásához tartozik, nem neked írta :)

GA-B150M-D3H | i5-6500 @ 3.20 Ghz | 2x8GB Kingston DDR4@2133 Mhz | Gigabyte RX470 4GB DDR5 | 240GB Kingston SSD, 3TB WD RED SATA3

(#621) Bogár Tibi


Bogár Tibi
csendes tag

Sziasztok újra!
Valaki lenne szíves elmondani mi az első lépés a driver- és a kodekfrissítés felé ha szagatott a hang a gépen!
Előre is köszönöm.

(#622) pete_21 válasza frankie! (#618) üzenetére


pete_21
addikt

Az a baj, hogy nem csak zenéknél rossz a minőség, hanem klipeknél is. A Foobar2000 ha jól tudom, csak zenelejátszó. De javítsatok ki, ha tévedek :)

(#623) Zoleeca válasza Bogár Tibi (#621) üzenetére


Zoleeca
csendes tag

Szia!
Előszöris tudnid kellene milyen hankártyád van a gépben, azután felkeresni a gyártó honlapját és ott a (hozzávetőlegesen) downloads menüpont alatt a drivers-nél kiválasztani a megfelelőt, letölteni és elindítani a (nagy valószínűséggel) exe kiterjesztésű programot és szépen feltelepíteni, majd windows újraindítása és teszt.
Ha nagyon régi a windows-od (értsd: régen lett feltelepítve) akkor lehet hogy a legjobb megoldás az újratelepítés, de ez csak a legvégső megoldás legyen és keress hozzá valakit aki már csinált ilyet ;)

GA-B150M-D3H | i5-6500 @ 3.20 Ghz | 2x8GB Kingston DDR4@2133 Mhz | Gigabyte RX470 4GB DDR5 | 240GB Kingston SSD, 3TB WD RED SATA3

(#624) Norbi_01


Norbi_01
csendes tag

Üdv
Mi a véleményetek az Asus Xonar D2/PM hangkártyáról?Milyen párosítás lenne egy Logitech Z10-es hangfallal?Csak zenehallgatásra használnám és játszani meg nem szoktam.Köszi :R

(#625) frankie! válasza Norbi_01 (#624) üzenetére


frankie!
őstag

Ez elég jó kártyának tűnik, lehet, hogy komolyabb cuccokat is ki tudna hajtani.

(#626) vili13 válasza Norbi_01 (#624) üzenetére


vili13
őstag

Ha jól sejtem, a Z10 "csak" sztereo, ahhoz nem kell 7.1-es kártya. Zenehallgatáshoz meg végképp. Ha meg játszani sem szoktál, jó pár további tulajdonságát sem használnád ki.
Nem járnál jobban valami profibb csak sztereo kártyával?

(#627) Norbi_01 válasza vili13 (#626) üzenetére


Norbi_01
csendes tag

Ha tudnál nekem ajánlani egy profi stereo kártyát akkor megköszönném :R :R

(#628) frankie! válasza Norbi_01 (#627) üzenetére


frankie!
őstag

Pl. M-audio transit. Ez félprofi USB-s. Most rakok össze hozzá egy külön tápegységet hozzá, holnap már lehet beszámolok milyen. ;]

(#629) vili13 válasza Norbi_01 (#627) üzenetére


vili13
őstag

Egyet?! Rengeteg féle van. pl.: [link], [link], [link], ...

(#630) Norbi_01 válasza vili13 (#629) üzenetére


Norbi_01
csendes tag

Hát.. lesz mit bogarászni :D !Köszönöm :R

(#631) Marcus_


Marcus_
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segítenni abban ,hogy milyen hangkártyának van alapból optikai csatlakozója,ill. ezekhez adnak alapból vezetéket?Szeretném rákőtni a házimozim erősítőjére.

Ezeket nézegettem,de nem vagyok biztos...

Creative labs SB X-Fi mX Xtreme Gamer
Creative labs SB X-Fi mX Xtreme Gamer-Fatality Pro Edition

Köszönöm a válaszokat! :R :))

(#632) wapee


wapee
tag

Erről mi a véleményetek:
[link]

X-Fi chip, tudja a DD Live-ot is.
Igaz kicsit drága, de sztem megéri.
Valakinek van ilyen esetleg?

(#633) Kis zöld izé válasza Marcus_ (#631) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Marcus kérdésére.Sztem ne vegyél X-FI Fatality-t Elég a sima GAMER is.Azon van alapból optikai kimenet kábel sajna nincs hozzá de kb.1500ft-tól hozzá tudsz jutni egy 50cm-es optikai kábelhez.Ha a házimozival szeretnéd összekötni akkor felesleges megvenned a fatality-t mert igaz hogy van hozzá külső dekóder is, de sokkal drágább mint a sima Gamer Hiszen a házimozidban is benne van a dekóder,hangminőségbeli különbséget viszont nem igazán fogsz hallani a két kártya között.Én is használtam anno házimozival és kb 2x olyan nagy hangerőt tudtam elérni a házimozival mintha önerősítőjéből küldte volna a jelet.

Bye!

(#634) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Most Logitech Z-5500-as hangszettem van és tökéletesen elég a Sima Gamer is,már csak azért is mrt ebben is benne van a DTS dekóder alapból,szóval felesleges ebben az esetben a Fatality-re pénzt kiadni,legalábbis ennyit....A Fatality-nek csak akkor van értelme ha olyan hangfalrendszerrel szeretnéd használni aminek nincs beépített dolby erősítője.

Bye!

(#635) Kis zöld izé válasza wapee (#632) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Az Auzen nagyon jó kártya talán még a Fatality-t is veri de sok pííízzzz!!! :( Az a baj hogy nagyon sok jó kártya van a piacon de ebből sok esetben csak a marketing van előtérben és ennek nagyon sok ember be is szokott dőlni.Tudjátok úgy szól a mondás hogy "Nem minden arany ami fénylik"bár az Auzen nagyon jó kártya de sztem felesleges ennyi pénzt kiadni rá.Ha Ha sokat játszól.sok filmet nézel,és sok zenét hallgatsz akkor sztem a legjobb választás a sima SB X-FI Xtreme gamer nem a fatality!kb 20000ft dobozban.Kell ennél jobb?Minek?Ha már jobbat akarsz venni akkor az már studió technikának számít de akkor már nem ilyen csilli villi kártya lesz a favorit hanem pl ilyen:
http://www.zaj.hu/page2/aruhaz.php?pipe%5Bdata%5D%5Bcsoport%5D=74
Itt kezdődnek az igazi hangkártyák.Persze ezek már nem játékra lettek kitalálva.

Bye!

(#636) Marcus_ válasza Kis zöld izé (#633) üzenetére


Marcus_
csendes tag

Köszönöm a válaszod,Gamer volt az eredeti terv csak képekről nem tudtam megállapítani hogy van e rajta optikai kimenet...Van valahol egy kb 2 m-es kábelem,szóval mostmár minden tiszta!

:R :C

(#637) Kis zöld izé válasza Marcus_ (#636) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Örülök.ha segíteni tudtam.Arról nem is beszélve hogy ami árkülönbség van a két kártya között jelen esetben X-FI Xtreme Gamer Vs. Fatality az kb 20-30000 ft közt van ami azért nem kevés,ha ezt az esetleges fennmaradó összeget be tudod fektetni vmi más alkatrészbe aminek nagyobb hasznát tudod venni.Pl memória,videókártya vagy bármi és máris jobban jártál mintha megvetted volna a fatality-t mondjuk 50000ft-ért.Ennyi pénzből használtan tudsz venni egy gamert+hozzá egy Logi G-51-es szettet.

Bye!

(#638) wapee válasza Kis zöld izé (#635) üzenetére


wapee
tag

Már régóta vágyom erre, hogy ne kelljen kábeldzsungel a térhatáshoz(főleg hogy DTS Interactive meg DD Live). A játék nálam fő szempont, a karit meg nem rövidtávra akarom, már csak ez hiányzik a teljes élményhez. Egyébként én is olyanra gondoltam először csak körbenéztem van-e valami változás ebben az ügyben a piacon. Mert ugye eddig volt a Turtle Beach Montego, Terractec meg Diamond XTremesound meg ilyenek, de igazából ugye ha játék akkor Creative meg EAX. Azon viszont az spdif csak 2 hangsáv. Sok pííz sok pííz, de sztem megveszem(nemsokára remélem).

(#639) Kis zöld izé válasza wapee (#638) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Lenne egy kérdésem:
Milyen hangszettel használnád a kártyát?nekem több mint egy éve van X-FI-m szóval rájöttem arra hogy tökre felesleges az a Dolby Live.Lehet hogy sztereóban küldi ki a jelet optikain keresztül(X-FI Gamerről van szó)de fogom és szépen az erősítőmet belövöm Pro Logic II Movie-ra és probléma megoldva.Jön a hang akkor is mindenhonnan.Szóval sztem nem gazdaságos és logikus beruházás,Nekem 5500-as logim van ami azért alapjáraton sem egy gyenge cuccli,hidd el!De rajtad áll a döntés kedves kolléga.Csak úgy kell gondolkodnod hogy a kártya kb.50000ft magában ha jól tudom,nem ér meg ennyit sztem.....az már egy zsír új 21colos lapmonitor :DDD De te tudod.Játékra bőven elég a GAMER is hidd el.Még ezt a kártyát sem használja ki nagyon sok játék.De tiszteletben tartom a véleményedet.

Bye!

(#640) wapee válasza Kis zöld izé (#639) üzenetére


wapee
tag

Házimozi erősítős rendszerrel használnám.
Milyen játékokkal játszottál? Mindegyikben kijön a Dolby PLII? Ezt maga a kártya kódolja sztereóra? Csak érdeklődöm.
Lehet várok még akkor, hátha Creative meggondolja magát. Vagy valamelyik más gyártó.
riszpekt. thnx :R

(#641) wapee válasza Kis zöld izé (#639) üzenetére


wapee
tag

Már csak 1 kérdésem van:
van olyan változat amelyiknek a hátoldalán van optikai SPDIF?
Vagy meg kell vennem a platinum változatot, csak azon meg elöl van így a kábelt is le kell cserélnem hosszabbra.
Vagy van a pci-express változat amin van hátul ilyen csati, csak az meg tudásban kicsit elmarad.

(#642) wapee válasza wapee (#641) üzenetére


wapee
tag

Tehát ha optikai spdif-et akarok, akkor árban ugyanott vagyunk?

(#643) Kis zöld izé válasza wapee (#640) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Tulképp a lényeg az hogy maga a játék támogassa a dolby digitalt vagy az eax 5.0-ás verziót.Innentől kezdve az erősítő tudja kódolni normálisan Dolby 6 csatornára a jelet.Szóval szinte ugyan úgy kiadja a térhangzást mintha a kártya közvetlenül tolná ki a jelet.Vegyünk egy példát ha mondjuk nézed az HBO-t ki is írják hogy dolby surrond-ban sugározzák az adott műsort akkor te átkapcsolod az erősítődet PL Movie-ra és máris olyan térhatást tudsz elérni mintha egy 5.1-es DVD-t néznél.Mert a sztereó jel már tartalmazza a dolby kódolást,így az erősítőd tudni fogja,hogy mi a dolga.Amivel próbálkoztam Pl:Diablo,Colin 2005,Half-Life 2,Call of Duty 4 de lényegében bármilyen játék lehet lényeg hogy kapjon egy sztereó jelet az erősítőd amit aztán tud kódolni.Amit az erősítőd Dolby processzort tartalmaz van annyira inteligens,hogy tudni fogja azt hogy melyik hangfalra küldje ki a jelet.Ez olyasmi mint az Dolby Interactive,csak itt az erősítő végzi a kódolást.Ha pedig filmet nézel ami tartalmaz DD 5.1-et,vagy DTS-t akkor kapcsolja is az erősítőt ennek megfelelően.Persze biztosan annak is van némely előnye ha a kártya közvetlenül küldi ki a jelet Dolby-ban de annak inkább filmeknél van jelentősége.Sztem.De a te döntésed.Szóval továbbra is azt vallom hogy az Auzentech egy jó kis kártya de a Gamer is tökéletesen kiszolgál ez a kártya is támogatja a pl a DTS-EX-et de csak filmeknél,na és persze 6.1 illetve 7.1-es szettek esetében.Abba gondolj bele,hogy a sima Gamer 20000ft az Auzentech pedig 45 és 55000Ft között van.Ha ehez méred hogy melyik kártya jobb választás akkor egyértelműen a Gamer.Természetesen ha jó anyagi helyzetben vagy akkor jöhet a Prelude.De tényleg csak rajtad áll,a te döntésed.

Bye!

(#644) wapee válasza Kis zöld izé (#643) üzenetére


wapee
tag

Köszi az infokat. Most már értem. Most a játékokat egyébként surround movie- modba hallgatom, még játékban nem próbáltam a PLII-t, de ki fogom(most jut eszembe talán a crysist abban próbáltam, az elég jól szólt).
Már csak az a kérdés hogy én mindenképp optikai spdif kimenetet akarok, de akkor ez árban a creative is ott van már, nem?
Most az alaplapit hangkártyát használom ahelyett használnék valami újat.
Régebben is creative volt, mert játékoknál csak azzal volt a jobb minden.(volt 5.1, meg Audigy4 is). EAX ugye odanyom. Sajnálom a régi A3D-t hogy behalt, pedig még anno HL1-et azon nyomtam végig és iszonyat térhangzás volt 2 hangszóróval is.

(#645) Kis zöld izé válasza wapee (#644) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ha házimozival használod akkor ennél felesleges jobbat venni.Sztem.Ennyiért nagyon jól szolgál,lényeg hogy optikai kábellel használd.Novemberben volt egy éve hogy megvettem és még mindíg nem tudja kiaknázni nagyon sok játék.Itt egy link:
http://www.pcpc.hu/?insidepwd=&menu=950&poz=02&cikkcim=V%C3%A1s%C3%A1rt%C3%A9r&id=00002211&csoportid=00000026

Bye!

(#646) alex89


alex89
senior tag

hy all!

A közeljövőben tervezek hangfal vásárlást és arra gondoltam hogy le kéne cserélni alaplapi C-media CMI9761A hangkarimat.Egy SB live 5.1 digital-ra gondoltam ,ennél többet nemngyon szánnék rá(2-3k).Tehát szerintetek érdemes volna lecserélni :F Igazából csak azért merült fel a dolog mert amit kinéztem hangfalat ahoz kimondottan ajánlott a digitális kimenet, állítólag szebben szól vele :U

előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#647) st81 válasza alex89 (#646) üzenetére


st81
tag

Üdv alex!

2004 novemberében vettem az SB Live!-ot (7 ropiért). Az Abit IS-7 alaplapi realtek ac97 zajkeltőt cseréltem le.
Az enyém emu 10 k1-es procis. Ég és föld a különbség. Nem hallani sem a kurzormozgást, sem a vinyó zaját.
A denon erősítőmmel van összekötve, koax-on. A játék és zene sztereo, a filmek esetén természetesen v. DD, vagy DTS megy.
Hamarosan váltok X-fi-re. Vagy egy Fatality, vagy egy Auzen Prelude lesz az új fiú.
Szerintem érdemes váltanod alaplapiról, hallható lesz a különbség.

(#648) alex89 válasza st81 (#647) üzenetére


alex89
senior tag

thx :R

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#649) st81 válasza alex89 (#648) üzenetére


st81
tag

Ja, még annyi, hogy láttam a neten, hogy némelyik sb live-ban cmi proci van (genius).
Na, azt kéne elkerülni. Lehetőség szerint emu-sat kéne venned.

[ Szerkesztve ]

(#650) alex89 válasza st81 (#649) üzenetére


alex89
senior tag

megvettem , emu-s :C

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.