Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) bzoley válasza Lajkó (#1300) üzenetére


bzoley
veterán

Erre nem tudok mit mondani

(#1302) Kikki90


Kikki90
tag

Szevasztok! Nincs meg az alaplapi cd-m és nem tudom milyen hangkártya van integrálva... honnan tudom meg, hogy milyen drivert kell letöltenem hozzá, vagyis, hogy milyen a hangkártya :S ? pls help.. fontos lenne

(#1303) audi100td válasza Lajkó (#1300) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem inkább a gyenge VGA-dnál kéne keresni a megoldást, a hardveres gyorsítás közel nem tesz ki ennyit.

(#1304) VaniliásRönk válasza Kikki90 (#1302) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pl. Everest, PC Wizard megmondja, az alaplap kézikönyvében is biztosan megtalálod, ill. magán az alaplapon sem olyan nehéz megkeresni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1305) KMT válasza Kikki90 (#1302) üzenetére


KMT
addikt

(#1306) Lajkó válasza audi100td (#1303) üzenetére


Lajkó
őstag

Kikérem magamnak! Nem a VGA-m gyenge, hanem a gamékat írják meg rosszul. :D :D :D
Minimum graffal nyomom, és 180-300 fps között mozog az érték.
Mindemellett 9600GT-vel, és 9600GT SLI-vel is panaszkodnak, hogy kevesebb azon a mappon kb. 40 nel. nállam ehhez képest még mindig csak olyan 60nal kevesebb az fps. Jah, és persze nekem is csak akkor van gondom, ha double pistol-lyal, vagy shotival jönnek, és elkezdenek puffogtatni. Na akkor beakad néha egy kicsit a kép. :F

(#1307) Pipapapi


Pipapapi
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy az alaplapi integrált hangkarit (Realtek ALC 889A) vagy az Audigi SE hangkarit érdemesebb-e használni, Genius 5.1-es (fadobozos) hangfalszett van hozzá.

Pipapapa strikes back!-Avagy a tégla beépül!

(#1308) Kikki90 válasza KMT (#1305) üzenetére


Kikki90
tag

Köszi ! De nem erre a gépre telepítek épp... ebben ilyen alaplap van: P5PE VM ... Viszont még mindig nem tudok hangot varázsolni.. ehhez nem tudjátok mi kell ? :S

(#1309) VaniliásRönk válasza Kikki90 (#1308) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mi kellhet? Driver? Google? Némi önállóság? [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1310) Lajkó


Lajkó
őstag

Szerintetek ez a mod dolog megoldható ? Van érzékelhető változás ? Vagy csak a softver-ek álltal nyujtott pluszt kapom ? Meg van ezeknek a kariknak a hardveres támogatottságuk ehhez a modhoz ? :F :F :F

(#1311) VaniliásRönk válasza Lajkó (#1310) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nemrég vettem egy Audigy-t (nem LE, SE, stb.), simán felment rá a legfrissebb moddolt driver. Hasznos, mert minden fontos funkciót megkapsz a Creative méretes software körítése nélkül is. Hangminőségről nem tudok nyilatkozni, rögtön moddolt drivert toltam fel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1312) Lajkó válasza VaniliásRönk (#1311) üzenetére


Lajkó
őstag

Köszi.
Egészen pontosan milyen is a hangkarid ? Esetleg a listában említettek közül valamelyik ? A modellszám lehet eltérő ? Pl. a Live! 5.1-ből jó a 0060-as is, nem csak 0100-as ?

Ezenkívül valakinek negatív, vagy pozitív tapasztalat ezen a téren ???

Esetleg EAX 1,2,3,4 téren vélemények a hang javulását illetőleg mod után ?

[ Szerkesztve ]

(#1313) VaniliásRönk válasza Lajkó (#1312) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Live!-ot felejtsd el, az egy hulladék. Este tudom megmondani a modellszámot, de igazából nincs jelentősége, a lényeg hogy rendes EMU10K2 chippel szerelt kártya legyen, ne valami butított software-es szutyok.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1314) Lajkó válasza VaniliásRönk (#1313) üzenetére


Lajkó
őstag

Live!-ot felejtsd el, az egy hulladék. Ezt kifejtenéd bővebben ?

A Live! 5.1 ben EMU101-es chip van ugye ? Akkor az nem fain ?
Pedig modolni lehet, igaz csak softveresen tudja az EAX 3-4 et. :F Az egyenlő a nullával ?

(#1315) VaniliásRönk válasza Lajkó (#1314) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eleve az EMU10K1 chip hemzseg a bugoktól, és a körítés is gyengusz, egy rakat dolog nem megy rajta hardware-esen, a hangminőség is kb. egy közepes int. hangkarival egyenlő, nem ér pénzt.
EAX 3-4-et meg ki a francot érdekel?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1316) Lajkó válasza VaniliásRönk (#1315) üzenetére


Lajkó
őstag

Háát, engem érdekelne, mert inkább mint mondottamvolt játékra haszálnám a karit. Amúgy melyik a legolcsóbb EMU10K2 -es chippel szerelt kari ?

(#1317) Sdi válasza Lajkó (#1316) üzenetére


Sdi
addikt

Írta már, hogy a sima Audigy.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1318) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Adott egy AKG K242 HD, egy Logitech X530 5.1-es hangfalszett, és egy SB audigy 2 hangkártya. Ezekből próbálnám a legjobb hangminőséget kihozni. Szerintetek, hogy járnék a legjobban árban és minőségben, ha egy (füles)erősítőt vagy, ha egy profibb hangkártyát veszek? - Elsősorban a fülest használom, a hangfalat csak ritkán.
:R

[ Szerkesztve ]

(#1319) Sdi válasza Lajkó (#1316) üzenetére


Sdi
addikt

Inkább vegyél egy ilyet, ez már biztos EMU10K2-es. Az Audigy 1-ből túl sokféle és elnevezésű van.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1320) Lajkó válasza Sdi (#1319) üzenetére


Lajkó
őstag

Vennék én, de ami aránylag olcsónak mondható, az vagy már nincs meg, vagy lefoglalták, vagy éppen nem lehet sehogy sem elérni a delikvenst. :(

(#1321) Sdi válasza Lajkó (#1320) üzenetére


Sdi
addikt

Sajnos ritkán lehet kapni :O , kevesen akarnak megválni tőle.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1322) Lajkó válasza Sdi (#1321) üzenetére


Lajkó
őstag

Na kérem. Elküldtem 37 privit, az összes komplet pc-snek, és direkt hangkarieladónak. :)) Mostmár nincs más dolgom, mint várni, és tárt karokkal fogadni a jobbnál jobb ajánlatokat. :B

(#1323) PuMbA válasza VaniliásRönk (#1311) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a soft mod bele bír hegeszteni a chipbe vagy mi ? :C :Y Audigy-ből sose lesz Audigy 2 vagy 4,mert a sima Audigy nem tud 24bitet kezelni,csak Audigy 2-től felfele van 24bit.

"The Audigy was advertised as a 24-bit sound card. However with some controversy, the Audigy's audio transport (DMA engine) was fixed to 16-bit sample precision at 48 kHz (like Live!), and all audio had to be resampled to 48 kHz in order to be rendered through its DSP, or recorded from its DSP."

[ Szerkesztve ]

(#1324) PuMbA válasza PuMbA (#1323) üzenetére


PuMbA
titán

Lemaradt:
"As a result, the card did not support playback of individual audio streams at 24-bit / 96 kHz precision through its 24-bit / 96 kHz DACs, a fact that was not immediately obvious to those examining the spec sheets."

(#1325) Lajkó válasza PuMbA (#1324) üzenetére


Lajkó
őstag

Ez magyarul nem menne esetleg ? :(((

[ Szerkesztve ]

(#1326) Sdi válasza Lajkó (#1325) üzenetére


Sdi
addikt

Az emlegetett speckó driver-rel javított hangminőségre írta.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1327) PuMbA válasza Lajkó (#1325) üzenetére


PuMbA
titán

Ennek eredményeképp az Audigy nem képes 24bit/96Khz-es hangsáv lejátszásra annak ellenére ,hogy 24bit/96Khz-es DACjai vannak .Ez nem derül ki egyértelműen a specifikációkból.

[ Szerkesztve ]

(#1328) VaniliásRönk válasza PuMbA (#1323) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mivel még nem volt szerencsém 24 bites hanganyaghoz, mélységesen nem érdekel a dolog.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1329) Lajkó


Lajkó
őstag

Értem én. :B
Már az is világos, hogy a sima = 1 = Value. :D

(#1330) PuMbA válasza VaniliásRönk (#1328) üzenetére


PuMbA
titán

Tényleg nincsen elterjedve,Blu-ray filmeken használják a 24bitet ,máson nem nagyon még.

[ Szerkesztve ]

(#1331) Az-X válasza PuMbA (#1330) üzenetére


Az-X
őstag

Nem csak Blu-ray-en fogsz 24 bittel találkozni. Nekem van elég sok zenei anyagom 96/24-ben vagy 192/24-ben. És biza igen kellemetlen mikor egy 16-os DAC-vel próbálod lejátszani :)

:)

(#1332) cimbi186


cimbi186
aktív tag

Sziasztok!

Nemrégen vettem 1 komoly fülest(használtan,olcson:) ) és szeretnék hozzá 1 hangkártyát is venni(használtan,olcson:) ).

Csak játékra használnám(zenék kimennek bluetooth-on házimozira).

Mi a legallja annak amit érdemes megvenni,hogy valami javulást halljak alaplapi hang felett,hozzáteszem nem vagyok 1 denevér tipus és nem szerzek és nem szerkesztek zenéket.
Ugyan a topicban visszaolvastam vagy párszáz oldalt és az már kidrült,hogy SB x-fi-k közül kellene választanom,de hátha valaki segít 1 jó ötlettel mert elvesztem a számok és linkek között(esetleg usb-t ajánlotok,vagy az kimondottan laptop-hoz illik venni?)

Előre is köcce a segedelmet!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1333) Matamata válasza cimbi186 (#1332) üzenetére


Matamata
aktív tag

X-Fi-k közül az XtremeMusic-ot érdemes megvenni de abból is két fajta van .

XtremeMusic

XtremeMusic UAA ezen vannak optikai csatlakozók

[ Szerkesztve ]

(#1334) cimbi186 válasza Matamata (#1333) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Köszi!

(#1335) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Most, hogy megvan a PC-mbe való hangkari, újabb tanácskéréssel fordúlnék hozzátok.

Hamarosan elkezdeném építeni itthonra a HTPC-t. A főbb alkatrészeket már segítettek összedobni a megfelelő topic lakók, egyelőre a hangszóró ill a hangkari kérdése nem letisztázott. Először egy Genius szettett akartam, de az asszonynak nem nyerte meg a tetszését, így úgy néz ki, hogy Z-5500 lesz a szerencsés kiválasztott.

Hangkarit hozzá egy Asus Xonar DX-t terveznék. Azt hallottam, hogy játékon kívül mindenben jobb, mint a gépben pihenő Gamer-em. Mivel azon a gépen egyáltalán nem lenne játék, ezért gondoltam erre.

Ezzel kapcsolatban várnám az észrevételeket...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1336) audi100td válasza TazLeacher (#1335) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem is jobb választás az Asus, egyébként hangminőségben nincs olyan nagy különbség.

(#1337) TazLeacher válasza audi100td (#1336) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm. De ha van valami normális hangarira tipped, ami 99% házimozi és 1% zene használatra ennél olcsóbb, azt is szívesen fogadom. Nem ragaszkodom hozzá feltétlen, hogy 20K körül legyen.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1338) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Jó regggelt :) !

Az lenne a kérdésem, hogy milyen hangkártyát érdemes venni egy 10-15 k értékű 5.1-es hangfalszett mellé. Öcsémnek lesz az egész majd karácsonyra, magára a hangkártyára 2-3 ezret szánok. Öcsém filmnézésre, zenehallgatásra, játékra használná.

Ha már itt vagyok, azt is megkérdem, milyen 5.1-es hangfalszettet érdemes venni 10-15k környékén, inkább közel a 10k-hoz a fentebb említett célokra. Azt is figyelembe véve, hogy öcsém jelenleg egy 2x1,5 W-os hangfalpárt használ egy nforce2-es chipsettel rendelkező alaplapi hangkártyával (azt hiszem AC97-es).

Üdv.: Robi.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#1339) audi100td válasza TazLeacher (#1337) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennél olcsóbban nem hiszem hogy találsz megfelelő hangkarit, esetleg egy használt X-Fi Xtreme Music, kb. 12k-ért fellelhető.

(#1340) audi100td válasza m1sk4r (#1338) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

Szerintem jobban jársz ha inkább 2.1-be gondolkozol, ennyi pénzért csak nagyon silány 5.1-es rendszereket lehet kapni, 10e Ft-ért van Logitech X-230, ezt tudnám ajánlani. Hangkártyát meg szerintem itt az apróba keress, pl. SB Live kb. 2-3e Ft vagy 5000Ft-ért van újonnan Audigy SE.

(#1341) m1sk4r válasza audi100td (#1340) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

5.1-et szeretnék neki, a 2x1,5 W-os "dobozhangú" hangfalak után nagy előrelépés lenne szerintem. Esetleg Logitech X540 vagy Creative Inspire P5800? :F

Aurea mediocritas

(#1342) TazLeacher válasza audi100td (#1339) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

:R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1343) audi100td válasza m1sk4r (#1341) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha mindenképp 5.1-et szeretnél akkor már inkább az X-530-at vedd.

(#1344) Stirbi válasza m1sk4r (#1341) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
mindenki dicséri a x230 at és az x530 at is, ezen esetben az x530 at ajánlom 5.1 esetén :DDD

(#1345) Stirbi válasza m1sk4r (#1338) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv nekem audigy se m van csak ajánlani tudom nagyon kellemes meglepetés ért amikor emghalotam az alaplapi hangkari és ez ég és föld, enyi pénzér nemkapsz jo 5.1 et biztosan inkább, tehát én is az x230 as logit ajánlom

(#1346) m1sk4r válasza Stirbi (#1345) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

És az X540?

Aurea mediocritas

(#1347) Stirbi válasza m1sk4r (#1346) üzenetére


Stirbi
addikt

azt nem ajánlom, ugyanazmint az x530 csak drágább, semiben sem különbödik csak kinézetben, és asziszem ,hogy máshol van a sub helye mint az x530on

(#1348) audi100td válasza m1sk4r (#1346) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jóformán ugyanaz a 2, csak az X-540-nek lefelé sugároz a mélynyomója (nem tudom hogy egy ilyen olcsó szettnél ez előnyt jelent-e, jó lenne meghallgatni mind2-őt), meg szerintem csúnyább, de ez szubjektív, vedd azt amelyiket olcsóbban be tudod szerezni, egyébként kb. 1 árban vannak.

(#1349) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, hogy régi kártya ezért kérdezem, egy Sound Blaster 128 PCI (CT4810) szebben szól-e, mint egy alaplapi Realtek ALC888? És ha csak a stereot használom, akkor elég nekem ez is egy SB Live 5.1-es (SB0220) karival szemben? Vagy utóbbinak szebb a stereo hangja?

Üdv.: Robi

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#1350) nesa


nesa
veterán

Gondolkoztam 1 Audigy 2 karin de senki nemtud leirast hogy hogylehet bekotni a hazon levo frontpanelt :((( az lenne a kerdesem hogy milyen jobb minosegu de kedvezo aru kartyat ajnlotok amin a front panel is bekotheto.
Ja es persze erezhetoen jobb mint az alaplapi Realtek ALC888 .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.