Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Hedgehanter válasza pete_21 (#800) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Itt megnezheted... Katt

Nekem ugy tunik hogy a rear1x, front1x, sub-center1x, side1x, SPDIF/mic1x parositas van..

(#802) frankie! válasza pete_21 (#800) üzenetére


frankie!
őstag

egyesítenek már egy-egy csatlakozóban digitális és analóg ki-, bemeneteket.

Éppeg ahogy mondod. :C ;)

[ Szerkesztve ]

(#803) pete_21 válasza Hedgehanter (#801) üzenetére


pete_21
addikt

Akkor végülis rátapintottam a lényegre :)
Köszi a választ!
És egyébként ha egyszerre akarnánk használni az S/PDIF-et és a mikrofont, akkor a mikrofont a ház előlapi paneljére kéne kötni? Mivel máshol nem fér el :)

(#804) Hedgehanter válasza pete_21 (#803) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Haaat abban nem vagyok biztos hogy az alaplapi audio kimenet altalanos vagy csak az alaplapon levo kartyat hasznalja...? :U

(#805) nitroboy


nitroboy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új hangkártyát 10e Ft körül. Igazából nem vagyok nagy gépzseni szal igazából csak játékra, zenehallgatásra lenne.Milyet ajánlotok erre a célra?

Előre is köszi a választ.

http://www.bf2s.com/player/93112026/

(#806) zoli03


zoli03
őstag

Sziasztok!
Hangkártyát akarok venni, sztereó zenehallgatásra és játékra. Fejhallgatót szoktam használni (ez azért fontos, mert olyan erősítőm lesz, amin nincs fejhallgató kimenet, ezért a Creative szimpatikusabb). Amit néztem: [link] vagy [link] Megéri a drágább Creative? Vagy vehetnék studió hangkártyát (ha így hívják) is, de ezeket nem tudom, hogy mennyire támogatják a játékok.
Ha úgy vesszük, hogy kb ugyanannyit játszok és hallgatok zenét, mit ajánlatok? (ha stúdió hangkártyát vennék, max 60e ft-ot szánnék rá).
Köszi

(#807) pete_21 válasza Hedgehanter (#804) üzenetére


pete_21
addikt

Egyszerűbb lenne "néhány" dolog, ha nemcsak az alaplapi használhatná... :)

(#808) Hedgehanter válasza pete_21 (#807) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az biztos de vajon ugy van-e? :F

(#809) #56474624 válasza zoli03 (#806) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem vegyél egy E-MU 1212M-et kb. 38k-ért, és egy Creative SB X-Fi Gamer-t 17k-ért. Előbbi zenére nagyon profi, utóbbi játékra.

Az a baj, hogy egyben nemigen tudsz normálisat venni, mert játékra gyakorlatilag csak Creative a jó, viszont az hangminőségileg egy alsókategóriás DVD-lejátszóhoz, ha felér. Magyarul elég gyenge zene ügyileg, alaposan levon a zenehallgatás élményéből egy jobb rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#810) zoli03 válasza #56474624 (#809) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor egy gépben két hangkártya?
Vagy rosszul értelmeztem a hozzászólásodat?

(#811) #56474624 válasza zoli03 (#810) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jól értelmezed. X-Fi tényleg nem való komoly zenehallgatásra. Vannak még ilyen Auzentech X-Fi Prelude, meg egyéb gyártók X-Fi-re épülő kártyái is, jobbak is valamivel a Creative X-Fi-jénél, de hangminőségben nem mérhetőek azok sem az E-MU kártyájához. Az más kategóriában utazik.

[ Szerkesztve ]

(#812) zoli03 válasza #56474624 (#811) üzenetére


zoli03
őstag

Nem lesznek meghajtóproblémáim? A Creative-ot tiltsam le, aztán ha játszok engedélyezzem? Vagy hogy képzeljem ezt el (két hangkártya egy gépben)?

(#813) GxxANC


GxxANC
csendes tag

Hali!
30000 ft-ig vennék minél jobb hangminőségű hankártyát. Amit néztem: [link]. Erről mi a véleméynetek? Vagy ha ez nem jó akkor milyen kártyát vegyek a megadott árig?
Előre is köszi

(#814) #56474624 válasza zoli03 (#812) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát a letiltás nem rossz ötlet. Én is ezt csinálom a gyárival. :)

(#815) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sok zene hallgatásra, filmnézésre milyen hangkártyát ajánlanátok, ha pl. egy creative gigaworks s750 lenne a hangfal. Most audigy 2 zs van, az említett hangfalhoz nem ez passzol inkább, mint egy más gyártmányú kari?

XP

(#816) MeTaL


MeTaL
tag

Eladó egy Soundblaster Live! hangkari. ( nem 5.1-es ). Akit érdekel küldjön privátot, köcce, pá.

(#817) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Szerintetek mennyire érné meg megvenni egy 1.5éves használt Creative Audigy 2 (SB0240) hangkártyát, milyen arányban romolhatnak el?

(#818) Eagle16 válasza Blackhole13 (#817) üzenetére


Eagle16
addikt

Én használtam vettem egy Audigy 4-est, ami ránézésre is már nagyon régi, 6500Ft-ért volt (postaköltéséggel) kb. 3 hónapja, és semmi baj nincs vele. Szerintem kicsi rá az esély hogy bármi baja is legyen.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#819) Szunyik


Szunyik
csendes tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy milyen hangkártyát vegyek :DD ????
Írom a lényeget:-laptopom van vagy is mindenféle képpen külső hangkártya kell
(usb vagy Express Card)
- ne legyen drágább 20 nál max 23 de az már nagyon a plafon
-creative g550w típusú hangfalszettem van
-a következő, hogy vistám van vagy is fontos a teljes kompatibilitás(zene film..)
Mivel nem nagyon ismerem a hangkártyákat ezért Creative-ban gondolkoztam Live 5.1(csak az nem működik rendesen vistával vagy ha rosszúl tudom akkor szóljatok) x-fi express card bár az elég drága , a következő amire gondoltam hogy megvárom az új usb-s x-fi-t [link]
csak arról nem tudok semmit, hogy itthon mikor lesz kapható( mindenképp itthon veszek mert fontos a garancia)

[ Szerkesztve ]

(#820) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Pár napon belül boldog tulaja leszek egy hdtv-nek, ennek apropóján majd szeretnék hd-filmeket nézni rajta (:D:D:D). Ezt ugye gépről oldom majd meg. És itt jön a kérdésem:
Milyen hangkártyát kellene vennem ahhoz (mert gondolom a gigabyte p35c-ds3(r) lapom integrált realtek karija ezt tuti nem tudja), hogy a a gépen lejátszott filmek (ideális esetben DTS, de legalább 5.1-es) hangját át tudjam játszani a tv-vel összekötött házimozi-erősítőre(sony dav-dz110-es csoda erősítője)?

Ezen az egy fícsörön kívül semmi nem számít, csak hogy minél olcsóbb legyen. (mivel csak és kizárólag emiatt venném)

Valahol olyat is olvastam, hogy a hdmi-kábel alapból átjátsza a hangot is, ezzel csak az lenne a problémám, hogy a hdmi-t ugye a tv-vel kötöm össze, a hangot viszont nem a 2*10w-ról szeretném hallani, hanem a házimoziról.)

Ha hülyeséget kérdeztem, akkor ezer bocsi, ha nem, akkor várom az öleteket :DDD
Előre is köszi! :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#821) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Van most egy ASUS M2N-X tapusú alaplapom. Jelenleg az integrált hangkariját használom (ALC 888).
Ennél jobbak az itt PH-n találtaható 3-4K-s hangkártyák (Sound Blaster 5.1/7.1).

Játékra, zenére használom főleg.

Ajánlatos lenne lecserélni vagy nem? :F

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#822) Hedgehanter válasza Klemens (#821) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem vennel eszre jelentos javulast, szoval nem.....

(#823) Hedgehanter válasza Termi16 (#820) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Attol fugg milyen filmeket nezel... Az alaplapi hangkartyanak van
# 1 x coaxial S/PDIF Out connector
# 1 x optical S/PDIF Out connector ezek ki tudjak vinni a digitalis hangot az erositobe minden gond nelkul...

(#824) Klemens válasza Hedgehanter (#822) üzenetére


Klemens
őstag

Értem. Köszi a választ!

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#825) cellardoor12


cellardoor12
csendes tag

Üdv van egy SB live-om (SB0220). Ha veszek egy ugyanilyet, elképzelhető, hogy csúszni fog a 2 kártyával egyszerre felvett hang egymáshoz képest? Cubase 3sx-ben akarok felvenni ASIO directx full duplex felületen, és az integrált kártyám csúszik az sbhez képest.

Megj.: dobtriggerhez kell a felvétel, tehát a minőség annyira nem lényeges, ezért a live.

Köszönöm a válaszokat!

(#826) Termi16 válasza Hedgehanter (#823) üzenetére


Termi16
őstag

Köszi, közben ezt a két csatit megtaláltam az alaplapon, de az erősítőn hova tudom dugni? ott csak stereo bemenet van, ahogy néztem. (meg persze jack-es 5.1, de abba méginkább nem tudom dugni ugye)

:R :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#827) Hedgehanter válasza Termi16 (#826) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ha az erosito tudja a dts-t akkor kell rajta lenni coaxialis vagy optical bemenetnek anelkul ezek a hangok nem mennek at..... :(

(#828) Termi16 válasza Hedgehanter (#827) üzenetére


Termi16
őstag

Az erősítő tutira tudja a dts-t, a forntpanelen is ottvan ill. nem egy filmet néztem már meg rajta dts hanggal. (Azt gondolom nem kell leírnom, hogy mennyivel brutálabb, mint egy mezei 5.1)

De sajnos tényleg nincs rajta más bemenet :( Az elején van egy audio in a finomhangoló-mikrofon részére(csak nem ide kéne dugni? :Y ), meg egy fülhallgató-dugó. Hátul ottvannak a sony sajátos 5.1-es csatijai, amikbe bele vannak dugva a hangszórók, illetve van még ezen kívül egy sima sztereo rca-(L/R) audio-bemenet, fm antenna bemenet és egy komponens cuccos. Ennyi. :(

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#829) Hedgehanter válasza Termi16 (#828) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Mi a modell szam..?

Szerk.. Megvan...:)

[ Szerkesztve ]

(#830) Termi16 válasza Hedgehanter (#829) üzenetére


Termi16
őstag

Pontos modellszámot én sem tudok, mert a sony dav-dz110 alatt a sony is csak annyit ír, hogy s-master erősítő. Vagy ez elég? :D

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#831) Hedgehanter válasza Termi16 (#830) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Boven, mert kozben rajottem ez egy DVD erosito kombo.... :( Ki kell abranditsalak ezzel nem fog menni a DTS kulso forrasbol mert ezek ugy vannak megcsinalva (Sony-k tuti) hogy csak a DVD lejatszon keresztul elerheto a DTS... :(

(#832) Termi16 válasza Hedgehanter (#831) üzenetére


Termi16
őstag

Sorry, ezt tényleg nem írtam...Hajaj. :(

És vannak olyan házimozi szettek, amelyek tudják ezt a dolgot? PL LG-t vagy Panát tudnék venni olcsóbban.

Vagy ehhez már mindenképp vmi külön profi erősítő kellene?

Bár ez innentől már eléggé off, épp ezért megkérhetlek, hogy priviben válaszolj?
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#833) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Auzentech van valakinek itt??

(#834) st81 válasza Hedgehanter (#833) üzenetére


st81
tag

Van. Prelude.

(#835) misi01


misi01
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Terratec Aureon5.1 hangkarit, viszont olyan bajom van vele, hogy az optikai kimeneten csak sztereo hangot kaphatok, nem hajlando kiadni a kodolatlan jelet, ami be tudnek adni az erositomnek.
A honlapjan azt az infot talaltam, hogy az csak sztereo kimenet.
Igy akarok egy masikat. Az lenne a kerdesem, h olcson milyen olyan hangkarit ajanlotok, aminek van optikai kimenete, es ki tudja ott nyomni a kodolatlan jelet. Pl egy DD vagy DTS filmnel......

Elore is koszi a tippeket!

(#836) Hedgehanter válasza st81 (#834) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Mire van kotve es hogy?

(#837) st81 válasza misi01 (#835) üzenetére


st81
tag

A honlapon nem olvastam ilyen infót. Mivel az 5 éves sb live-om is átvitte digin a DD/DTS-t (az aureon pedig újabb ennél), valószínűleg szoftveres beállítás miatt kapsz csak sztereó hangot a kimeneten. A kártya szoftverében 5.1-re kell tenni a hangszórót, meg az ac3 filtert is jól be kell állítani.

Hedgehanter: a digit kimenete van koaxal összekötve egy 7.1-es denon házimozi erősítővel.

[ Szerkesztve ]

(#838) Hedgehanter válasza st81 (#837) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Gondolom jol szol... Jatekokat probaltad DDL-ben?

(#839) st81 válasza misi01 (#835) üzenetére


st81
tag

Leírom gyorsan a régi beállításomat:
DiVX AC-3 beállítása:
AC-3 filter: Main fülnél SPDIF beikszelve, system fülnél más dekóder preferálása (prefer other decoder), SPDIF passthrough-nál üres, UseAC3 összes beixelve, default audio renderernél Waveout használata.

Hangkártya szoftver:
Speaker: 5.1, AC-3 dekóder nincs használva (ha van ilyen lehetőség a program beállításában).

Hedgehanter: igen, el lehet hallgatni egy darabig. Az alapkategóriás denon dvd-t lenyomta.
A ddl-t asszem cod4-ben meg talán nfs-ben próbáltam. Jól működött. Ezt a részét egyelőre nem használom ki, mivel a számítógép nem úgy helyezkedik el, hogy az 5.1 jó legyen, pl. a front+ center a jobb oldalamon van, a surroundok meg a bal oldalamon. Úgyhogy fülessel játszom.

[ Szerkesztve ]

(#840) misi01 válasza st81 (#837) üzenetére


misi01
csendes tag

Ha a hangkari beallitasi kozott 5,1-et akarok, akkor csak es kizarlag analoggal lehet beallitani. Ha atvaltok digitre, akkor eltunik a sok hangszoro, és csak a fules es a ket front variacio van.
A legordulo menuben pedig van 44,1, 48kHz valamint loopback opcio, mas nem. Alatta meg egy abra van amina 2CH bol egy digit jel alaku nyil megy egy dobozkaba, amiben az eppen aktualis beallitas van.(44,1 vagy 48 Khz vagy szinten egy digit jel).....

A honlapon meg az szerepel, hogy:
Digital Audio
8/16 bit recording & playback at up to 48 kHz (mono/stereo)
Extended full duplex stereo for recording & playback (mono/stereo)

Szal ezeket mar probaltam. Van esetleg mas 5letek is? :F

(#841) #72042496 válasza st81 (#839) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért használsz AC3 filtert? Ha van külön erősítő, teljesen feleslegesnek érzem.

Egyébként én is egy X-Fi Prelude kártyát használok, nagyon meg vagyok vele elégedve, minden pöpecül működik. Viszont valószínű, hamarosan el fogom adni, mert abszolút nem használom ki a tudását.

(#842) st81 válasza #72042496 (#841) üzenetére


st81
tag

A régi hangkarimnál használtam ac3 filtert, nem a mostaninál.
Örülök, hogy több auzen tulaj is van a fórumon. Remélem kibír annyit a kártya, mint az elődje.

Misi: azért gondoltam szoftverbeállításra, mert egy hatcsatornás hangkártyánál a digit kimenetnek is hatcsatornás hangot kéne közvetítenie, számomra így lenne logikus.
Hiszen akinek 5.1-es pc-hangrendszere van, az nagyrészt az analógot használja, akinek pedig házimozi erősítője, az meg a digitálist.
Érdemes lenne megkérdezned a - ha van ilyen- terratec topikban, hátha tudnak megoldást a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#843) misi01 válasza st81 (#842) üzenetére


misi01
csendes tag

Megnéztem Terratec topicban is.....
Másnak is uganez a baja, és ,ás sem találta meg a megldást. Elképzelhető lenne, hogy gyárilag ilyen?!
De akkor miazannyuknak tesznek rá optikait????

(#844) misi01 válasza st81 (#842) üzenetére


misi01
csendes tag

Tudsz esetleg olyan kártyát, ami optkain tudja az 5,1 spdif-et? Én viszonylag olcsó? PL valamelyik SB?

(#845) Hedgehanter válasza misi01 (#843) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Hogy torzitasmentes sztereo hangod legyen...

A legtobb alaplapi hangkari tudja az optikai meg coax 5.1 jelet kivinni....

[ Szerkesztve ]

(#846) misi01 válasza Hedgehanter (#845) üzenetére


misi01
csendes tag

Az Ok, h a legtobb alaplap tudja, de Emiatt nem szandekozok alaplapot venni......
Nekem egy olyan hangkari kellne, ami optikai kimenetes es azon tudja a kodolatlan 5.1-et....
A Koax sem jo, mert arra a csatira mas van kotve az erositomon.

(#847) st81 válasza misi01 (#846) üzenetére


st81
tag

Itt van például ez: TRUST SC-5250 5.1 Surround.
Nagyjából 7-8000 Ft.
És egy külsős: Creative Sound Blaster Connect USB.
Olyan 10000 Ft körül megy.

(#848) Hedgehanter válasza misi01 (#846) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem lattam a lapodat bocs, azt hittem csak nem tudod hogy van rajta... :DDD

(#849) misi01 válasza st81 (#847) üzenetére


misi01
csendes tag

Akkor lehet hbeprobalok egy ilyen Trustot.
Azzal van tapasztalat is, es muxik a dolog, vagy csak a leiras alapjan?

(#850) st81 válasza misi01 (#849) üzenetére


st81
tag

Csak a leírás alapján néztem.
A trustpontkom a forrás.

5.1 Surround Sound Card SC-5250 / 514DX 5.1 Sound Expert Optical
Key features

* Dolby ® Digital 5.1 PCI sound card with digital and optical audio in and outputs
* Perfect for the best DVD movie sound experience
* Copy high quality digital sound from audio devices without any loss of quality
* Full EAX and DirectX compatible, for the ultimate gaming sensation
* Optical Toslink cable included for best digital audio transfer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.