Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Pitterix válasza audi100td (#1150) üzenetére


Pitterix
őstag

Én még a jó öreg "ikszpét" használom!
Most néztem az árakat, az Asus 20e, a másik 17e....legalábbis az iPonnál....
Majd döntök mivel lepjenek meg karira.....:)
:C :C a HSz.-t

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1152) audi100td válasza Pitterix (#1151) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az Ipon-ba nincs is Xtreme Music, szerintem kevered az Audio-val, azt nehogy megvedd!!! Az Audio nem igazi X-Fi, csak átcimkézett Audigy, ami épp hogy jobb az alaplapinál.

(#1153) Pitterix válasza audi100td (#1152) üzenetére


Pitterix
őstag

Mondjuk én ezt néztem:
CREATIVE Sound Blaster X-FI Xtreme Audio
CREATIVE Sound Blaster X-FI Xtreme Audio PCI-E
ASUS Xonar DX.......
Köszi, hogy szóltál!!!! :C
Azért néztem itt, mert eddig itt vettem mindent....és ide is küldtem vissza gariba.... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1154) bzoley válasza audi100td (#1152) üzenetére


bzoley
veterán

Sőt, átcimkézett SB Live! 24bit. Volt szerencsém mindhárom változathoz :)
A Live!, és az Audigy SE egy ellenállásban sem különbözik egymástól, az Audio már egy kicsit módosítgatva van itt-ott, de nagyjából uaz a chip hajtja.

(#1155) audi100td válasza bzoley (#1154) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt a szemét 5000 Ft-os ezer éves karit képesek 17.000 Ft-ért árulni?! kib***tt szánalmas.

(#1156) audi100td válasza Pitterix (#1153) üzenetére


audi100td
nagyúr

A lényeg, hogy az Audio kacat, én végig a Music-ot ajánlottam. :U

[ Szerkesztve ]

(#1157) bzoley válasza audi100td (#1155) üzenetére


bzoley
veterán

Azért nem volt az olyan gázos kártya, csak ugye Vista-n már nincs esélye. Az SE-t úgy vettem meg, hogy mondtam a pénztárosnak, mindjárt jövök. Mivel nem tudták megmondani, mi is az az Audigy, amit eladnak, csak úgy voltam hajlandó megvenni, hogyha cak a neve más, visszaadom. Az árúkiadóból már fordultam is vissza a pénztárhoz, "köszönöm, ilyenem már van, csak más néven". Vettem helyette Audigy4-et.
Az Audio-t szándékosan vettem meg, mert tudtam, hogy nem olyan rossz, és úgy is csak egy hónapig kell, utána jön a Xonar. Az igazi X-Fi-knél nem sokkal rosszabb, viszont egy alaplapi SoundMax után megváltás tud lenni még egy Audio is.
Az átcimkézéssel még talán nem is lenne gond, az új családokba is legyen egy olcsó alternatíva, csak az ár tükrözze a képességeit.Szemetebb húzásaik vannak a drágább kártyáikkal. Nem véletlenül lett elegünk többünknek a cégből. És mint utóbb kiderült, még jobban is jártunk minden szempontból.

(#1158) audi100td válasza bzoley (#1157) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem igazából mind1, csak amit ez a cég művel az már a bunkóság teteje, veszek a Music mellé egy kölső DAC-ot és akkor majd jó minőségben hallgathatok zenét. :K

(#1159) Pitterix válasza audi100td (#1156) üzenetére


Pitterix
őstag

Oké főnök!
Majd keresek egy olyant valahá, bár nemtom kedvesem mennyit lesz hajlandó rám szánni...:)
De mindenképpen jó lenne vmi új, olyan ami dx10-es is...
Régen a Gravis Ultrasound milyen jó is volt, persze, ha be lehetett állítani vmelyik játékba....:D
Lehet, hogy írtad, de neked milyen is van?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1160) lumi válasza Pitterix (#1159) üzenetére


lumi
tag

Gravist vitte fastracker es scream treacker meg impulse tracker is :D siralysag volt, isa rulz :D

(#1161) bzoley válasza lumi (#1160) üzenetére


bzoley
veterán

Én akkor még kicsi voltam, beértem FT2-vel is. Nem tudom mivel, de szólt:)

(#1162) Pitterix válasza lumi (#1160) üzenetére


Pitterix
őstag

A jó öreg Gravis már teljesen eltűnt azóta ugye, ha jól tudom..... :F
Azokban az időkben mindig a Sound Blastert szólták le ma meg mindenkinek az van majdnem.... :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1163) Az-X válasza audi100td (#1158) üzenetére


Az-X
őstag

:) Halott ötlet... Egy normálisabb külső DAC többe fog kerülni mint az egész géped. Ráadásul ha DAC-ot használsz akkor nem nyerő a music, inkább a Xonar. Én most egy 120-140e-es házimozi erősítőt nyúzok és még így sincs olyan hangja mint az E-MU 1212M vagy amit most használok ESI MAYA 44 analóg kimenetének a Hifi stereo erősítőmmel. Sajna ha tényleg minőségi zene kell akkor egy komolyabb stereo kártya egy komolyabb stereo erősítővel.

:)

(#1164) #56474624 válasza Az-X (#1163) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehet ott venni olcsóbban is normálisabb külső DAC-ot.
Csinálni is lehet, csináltatni is lehet, foglalkoznak sokan ilyesmivel.

(#1165) audi100td válasza Az-X (#1163) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miért lenne halott ötlet?

Hivox Lupus DAC van 40.000 Ft-ért és mindenki azt mondta egy HiFi-s fórumon, hogy jobb mint egy E-MU 1212m. Nekem nem kell 5.1, csak egy sima stereo DAC, amire rákötöm a stereo erőlködőmet. A DAC meg coax kábellel menne a musicra.

"Ráadásul ha DAC-ot használsz akkor nem nyerő a music, inkább a Xonar"
Kérhetnék egy indokot?

[ Szerkesztve ]

(#1166) Az-X válasza audi100td (#1165) üzenetére


Az-X
őstag

Hmm... most picit zavarba jöttem :B A stereo DAC-okat nem nézegettem.
Hivox... nem akarom bántani őket, annó akartam tőlük venni egy ilyen USB-s cuccot. Hosszas faggatás után derült ki, hogy hát biza ez csak 44/16-ot tud. Mondom a fickónak, de nekem vannak DVD-audio meg SACD anyagaim a gépen azok meg 192/24-ban vagy 96/24-ben vannak. Erre az volt a válasz, hogy az nem lehet, mert az SACD-t nem lehet lemásolni... Itt inkább abba is hagytam a vitatkozást. Természetesen a 44/16 nagyon sok esetben tökéletes, CD-k MP3-ak biztos jól szólnak rajta, akinek ez elég az vegye meg, és nehogy egyszer meghallgasson egy 192/24-es felvételt :)
Node... tényleg nem akarom rossz hírüket kelteni, mindenesetre mielőtt megvennéd olvass utána mit támogat!
Ja és még annyi, hogy ha akár csak 40-et költenél egy DAC-ra, meg kell fontolni kérdés, hogy az erősítőddel, a hangfalaiddal fogsz e egyáltalán bármi különbséget érezni. Egy Music+DAC ->55.000 pénz az E-MU 1212M ->20.000 pénz azért ez nem mind1.

A Music vs Xonar között ott lett volna érdekes a kérdés ha használsz 5.1-et de ez nyilvánvalóan innen nem érdekes.

:)

(#1167) #56474624 válasza Az-X (#1166) üzenetére


#56474624
törölt tag

CD-re a 44/16-os a tökéletes. A magasabb (túlmintavételezett, meg 24 bites) épphogy rosszabb eredményt szokott adni.
Másrészt a 192/24 gyakorta sokkal inkább parasztvakítás (stúdióban végzik a dolgukat), mintsem valós, nagy fölénye az SACD-nek. Aki hallott már jól szóló CD-ket, az pontosan tudja.
Egy hangkártyán (illetve 192/24-es DAC-on) azért is hallod annyira nagynak a differenciát, mert az a 44/16-ot nem adja vissza tisztességesen. Nálam jobb felvételen az analóg rendszeremmel szemben sem szenved csúfos vereséget a CD. Nem olyan rossz ám az, mint hiszitek. Csak nagyon nem mindegy, miről megy...

[ Szerkesztve ]

(#1168) audi100td válasza Az-X (#1166) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt a Link a DAC-ról, amit szeretnék: [link]

"A ma már standardnak tekinthető 16-24bit felbontás és a 32-192kHz mintavételi frekvencia automatikus kiválasztása természetes"
Ezek szerint tud 24bit/192kHz-et. :U

"Ja és még annyi, hogy ha akár csak 40-et költenél egy DAC-ra, meg kell fontolni kérdés, hogy az erősítőddel, a hangfalaiddal fogsz e egyáltalán bármi különbséget érezni."

Azért úgy érzem annyira nem rosszak a hangfalaim és az erősítő majd színtén cserélve lesz. De még ha nem is jönne ki a minőségkülönbség (EMU és DAC között), szerinted életem végéig ezt a hangfalat fogom hallgatni?!

Ja és az E-MU-t úgy nézd, hogy újonnan szintén 40-45e Ft! Nem is értem, hogy tudod egy használt termék árát egy újéval összehasonlítani :F

(#1169) Az-X válasza #56474624 (#1167) üzenetére


Az-X
őstag

:) Erről lehetne egy jó kis vitát folytatni :) A 24 bittel kapcsolatban nincsen úgymond érvelésem, mert nem tudom a nagyobb felbontásból adódóan származik e valamiféle előny. Soha nem hallottam 44/24-es vagy 192/16-os felvételt így nem tudom összehasonlítani, hogy van e különbség ha csak ebben van változás. Viszont azt tudom, hogy egy adott rendszeren lejátszva ugyanazt az anyagot, vegyük alapul mondjuk a Pink Floyd-tól Dark Side of the Moon-t (csak azért mert ez megvan CD-n illetve SACD-n is) iszonyatosan érezhető a változás. Mondhatni az SACD után nincs kedvem betenni a CD-t.

Akkor mondom az én elméletemet, aztán várom a Te magyarázatodat is. Nem vagyok abszolút profi a témában, de némi digitális technika ismerettel rendelkezem. Ha jól emlékszem anno az órákon arról volt szó, hogy egy szinusz görbe felvételéhez kell legalább 4 mintavételi pont. Tehát ha a mintavételi frekink 44kHz akkor ezzel jó esetben tudunk rögzíteni 11kHz-et (én kb. 18-20-ig hallok). De persze a 11kHz már egész magas hang, tehát ezzel nem is itt van a gond. Ebben nem vagyok biztos, de ha jól emlékszem akkor egy igazán szép hangban illik benne lenni az alaphang 3-4 felharmonikusának is. Tehát mindjárt ott tartunk, hogy ha a hangkari max 11kHz-et tud visszaadni (megjegyzem ezt is csak 4 ponttal ami elég ratyi azért) akkor a negyedik felharmonikusát csak egy 2,75kHz-es jelnek tudja megszólaltatni. Ugyanez egy 192-esnél 48kHz-es alaphangot jelent, azaz egy 12kHz-es alaphang negyedik felharmonikusát.

Ez az elmélet nem biztos, hogy "okos bácsik" között is megállja a helyét, de egyenlőre nem tudok mást kitalálni :) Úgyhogy ha van egyéb érvelésed a témában, szívesen hallgatom :)

Szerk: Elnézést azoktól akiket ez baromira nem érdekel :)

[ Szerkesztve ]

:)

(#1170) Az-X válasza audi100td (#1168) üzenetére


Az-X
őstag

:) Nem vitatkozom tovább :) Természetesen mindenkinek szíve joga megválasztani, hogy mit vesz meg, mire mennyi pénzt szán és ad ki. Az áraknál használt E-MU illetve használt X-Fi Music árakat írtam.

:)

(#1171) audi100td válasza Az-X (#1170) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szívesen meghallgatom a vélemyényed, mondhatnál nekem érveket, mivel én is válaszoltam az előző hsz-odra, ezért van a fórum, nem kell feltétlen egy állásponton lennünk, meg lehet ezt vitatni higadtan is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1172) #56474624 válasza Az-X (#1169) üzenetére


#56474624
törölt tag

Elméleti vitákba nem megyek bele, mert nem vagyok elég kompetens a témában. :) De még aki kompetens, az sem jut sosem dűlőre, ahogy láttam eddig...

Gyakorlat viszont azt mutatja, hogy elég sok, a hifi szakmában évtizedek óta jelen lévő szakember nem esett hasra az sacd-től a cd-vel szemben. Talán mert marhára nem mindegy, min játszod le? Meg elő kéne keresni néhány jó CD-felvételt. SACD-ből kevés készül, persze hogy arra jobban odafigyelnek a stúdióban, azok bizonnyal jobb masteringek.

Egyébként én írtam ki azt a bizonyos Pink Floyd Darkside albumot (96 kHz, 24 bit, nekem ez veszteségmentes tömörítésben van meg, ezt konvertáltam át 44/16-os WAV-vá)) CD-re, és bizony, hogy CD-n is igencsak jól szólal meg úgy (pedig a lefelé konvertálás miatt már eleve elszenvedtem veszteséget!). És ha beteszem emellett az eredetileg CD-re kevert változatot, az szegényesnek hat mellette. Pedig CD-technológia mindkettő, ugyanazon zene, csak más keverés. De láthatjuk, hogy belefér a CD 44/16-os korlátaiba ez is. Csak épp nem használták ki jól a stúdióban, mert akkor még eléggé kezdeti fázisban volt a digitális rögzítés.

(#1173) Az-X válasza audi100td (#1171) üzenetére


Az-X
őstag

Nos akkor elmondom az én véleményemet. Nem tudom Te mennyit szánsz hangfelszerelésre. Én mostanában elég sokat nézegettem próbálgattam a témában. Jó pár hangfal, hangkártya, erősítő járt nálam. Illetve pár Hifi-zős ismerősnél jártam.
Nekem az egész történet végére azt lett a véleményem, hogy zenére kell egy pár jó hangfal, használtam megkapod 30-40-ért, kell ehhez egy jó sztereó erősítő ami olyan 25-30 környéke, és mellé egy jó sztereó hangkártya ami 20-25.
Ez így összességében 75-95 ezer pénz. Így elsőre nem tűnik olyan nagy összegnek. Ezek a cuccok persze újonnan ennek a többszörösébe kerülnek. De le is írom mi van pontosan, ne csak a levegőbe beszéljek:
Hangfal: JBL TLX-320 (nemrég volt egy TLX-700 sajna lecsúsztam róla pedig az még jobb lett volna)
Erősítő: Onkyo Integra A-8015
Hangkártya: ESI MAYA 44 (volt E-MU 1212M annak picit jobban tetszett a hangja)
Ezek mellett meg kell említenem, hogy a tesztelések során kijött, hogy bizony a kábel sem mindegy. Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít de tényleg hatalmas különbségek vannak.
Kábelek:
NeoTECH KHS201-A OFC (az erősítő és a hangkártya között)
NeoTECH KS-1440 BiWire OFC (az erősítő és a hangfalak között)

Ez nem egy extra HiFi rendszer (főleg a hangfalak), de egész szépen szól. Az én szintemen nem látom értelmét ennél többet költeni erre a témára. Egyszerűen ha ennél jól érezhetően jobb minőségű hangzást szeretnék akkor komoly összegeket kéne rááldoznom. Meg kell találni azt az egyensúlyt ahol a berendezéseid pont egymáshoz illeszkednek. Persze ha azt mondod, hogy van fél millád erre a dologra akkor rajta :)

Javaslom mielőtt megvásárolsz valamit mindenképp hallgasd meg. Ha van rá lehetőség akkor a saját rendszeredben. Nincs annál nagyobb csalódás mikor megveszel valamit és majdhogynem szarabbul szól :( A DAC-ról szándékosan nem írtam semmit, nem ismerem, nem próbáltam... Én amiket néztem 5.1-esek, 50-60ezres kategóriában igen messze voltak attól amit én vártam tőlük. Amikor még a DAC-okat néztem az volt a terv, hogy egy jó DAC és 3 sztereó erősítő. Végül az lett, hogy a házimozihoz egy Cambride Audio azur 540R-t vettem, és az előerősített kimenetéről az Onkyo-n keresztül hajtom a frontokat. De már megint nagyon elkanyarodtunk a hangkártya témától :)

:)

(#1174) audi100td válasza Az-X (#1173) üzenetére


audi100td
nagyúr

Meglátom majd mi lesz, még úgy is odébb van ez a dolog, lehet hogy tényleg beérem egy használt EMU-val, fél milliót tényleg nem szeretnék rákölteni, meg csak akkor vennék DAC-ot ha tényleg annyival jobb és hallható lenne a kólönbség a a cuccaimon. A hangfalakkal kifejezetten meg vagyok elégedve (Wharfedale EVO-10, 100k-ról volt leértékelve 60-ra), csak eleinte hozzá kellett szoknom a természetes hangzáshoz, mert elötte agyonszínezett 2.1-es pc-s hangfalakat használtam.

Ezek a kábelek mennyibe kerültek?

NeoTECH KHS201-A OFC (az erősítő és a hangkártya között) - ez RCA-XLR kábel vagy milyen?

NeoTECH KS-1440 BiWire OFC (az erősítő és a hangfalak között)

Az Onkyo Integra A-8015 bi-kábelezhető? Majdnem ilyet vettem a Pio helyett, de a Pio külseje jobban elnyerte a tetszésemet, persze hifi-nél nem ez az első szempont. Majd az erősítő is cserélve lesz, színtén használtra, de valami komolyabb cuccra.

"Én amiket néztem 5.1-esek, 50-60ezres kategóriában igen messze voltak attól amit én vártam tőlük"
Viszont sztereo 40k-ért biztos sokkal jobb mint 5.1 60k-ért, nem :F

Tudom, hogy off, de légyszi dobj erre még választ, akár priviben vagy a HiFi-s topikban.

Köszi :R

(#1175) Az-X válasza audi100td (#1174) üzenetére


Az-X
őstag

Írd melyik hifis topikra gondolsz, és ott folytassuk!

[ Szerkesztve ]

:)

(#1176) audi100td válasza Az-X (#1175) üzenetére


audi100td
nagyúr

(#1177) Pitterix


Pitterix
őstag

Basszus ti aztán értetek ezekhez a zenei kütyükhöz!!Le a kalappal!!! :R
Én meg a kis laikus.....csak kérdezni tudok... :O

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1178) Az-X válasza Pitterix (#1177) üzenetére


Az-X
őstag

Az elején mi is csak kérdeztünk... sőt sokszor még most is csak kérdezünk :)

:)

(#1179) audi100td válasza Az-X (#1178) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bizony, mindig van hová "fejlődni" :K

(#1180) scream


scream
veterán

sziasztok!

max 12ezerig milyen hangkarit tudnátok ajánlani?főleg játékra kellene.és esetleg ha egy linkel is megtisztelnétek azt megköszöném.előre is köszi. :R

Üdv ,

babicsbalu

(#1181) #59070464


#59070464
törölt tag

Sziasztok.

Az X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty hol helyezkedik el a sima X-Fi Gamer, de inkább az X-Fi Music-tól? Csak a hang érdekel, az X-Ram abszolút nem. Ugyanaz a DAC van ezen a Fatal1ty-n mint a Music/Gamer-en vagy valami jobb? Vagy csak az X-Rammal tud többet??

Válaszaitok köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#1182) audi100td válasza scream (#1180) üzenetére


audi100td
nagyúr

Használt X-Fi Xtreme Music-ot vagy Gamer-t, kijön pont 12e-ből, Audio-t messziről kerüld el!

Üdv.

(#1183) audi100td válasza #59070464 (#1181) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak az X-Ram-ban tér el, nem ajánlom, erősen túlárazott (legalábbis számomra).

Zenére egyébként inkább az Asus Xonar D1-et ajánlanám. :K

(#1184) scream


scream
veterán

Hello. Jobb lenne olcsóbbért(8k és újan)ebben az árkategóriában mit tudtok ajánlani?

(#1185) audi100td válasza scream (#1184) üzenetére


audi100td
nagyúr

Audigy SE, de ne várj tőle csodát. :)

(#1186) Stirbi


Stirbi
addikt

üdv
az lenne a kérdésem,hogy egy asus xonar dx tudása melyik x-fi-vel egyezik meg :U ?-kb

(#1187) audi100td válasza Stirbi (#1186) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kb. az Xtreme Music-éval, de az nem PCIe (szerencsére).

Asus D1-et vennék helyedben, ugyanaz mint a DX csak PCI-os.

Megjött már a cserehangfal? :)

[ Szerkesztve ]

(#1188) #59070464 válasza audi100td (#1183) üzenetére


#59070464
törölt tag

Túlárazott valóban, de lehet megkapnám 12 max 15-ért. Ennyiért lehet megvenném.

Ez az Asus hol van a Music/Gamer-től? Nem hallottam még róla... (bár mostanában nem nagyon figyeltem a hangkártya piacot)

(#1189) audi100td válasza #59070464 (#1188) üzenetére


audi100td
nagyúr

12-15-ért simán megéri. :)

Asus Xonar D1 zenére/filmekre még picit jobb is mint az X-Fi.

Kérdés mire kell?

[ Szerkesztve ]

(#1190) Stirbi válasza audi100td (#1187) üzenetére


Stirbi
addikt

a pcie vel mi a gond amugy? valamirét biztos nemajánlod

(#1191) audi100td válasza Stirbi (#1190) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak annyi, hogy közel kerül a VGA-hoz, könnyebben össze tud szedni zajokat, de ha mondjuk passzív hűtésű a vga-d akkor mind1.

[ Szerkesztve ]

(#1192) #59070464 válasza audi100td (#1189) üzenetére


#59070464
törölt tag

Csak film és zene. Játék nem érdekel. :D
20.1 sem érdekel, mert filmre 2.1, zenére 2.0 + fejhallgató lesz vagy van.

(#1193) audi100td válasza #59070464 (#1192) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor inkább ezt venném helyedben: [link], olyan egetverő különbség azért nincs, de jobbak az Asus driverei.

(#1194) Stirbi válasza audi100td (#1191) üzenetére


Stirbi
addikt

köszönöm, de pl akinek vizhütése van ott is siám mehet a pcie e :U , nekem nem az van csak megemlitettem

(#1195) audi100td válasza Stirbi (#1194) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez egyértelmű, írtam is ha pl. passzív akkor minegy, vízhűtésnél se más a helyzet ezt te is tudod jól! :U Csak a forgó ventilátor zavarhat be, de nem olyan vészes azért. De ha lehet választani akkor már inkább PCI, ha van szabad slot meg aktív léghűtésű a vga. :U

[ Szerkesztve ]

(#1196) #59070464 válasza audi100td (#1193) üzenetére


#59070464
törölt tag

Hát igen, de kb 12 ezer (x-fi gamer fatal1ty) vs 20 ezer (asus d1) :D
ha alig van különbség akkor maradok a fatal1tynál. független attól, h gamer a neve, de nekem pont arra nem kell. ugyanaz a dac van rajta mint a music-on. Na majd még azért körbenézek.

(#1197) elistvan


elistvan
senior tag

Valaki tudna némi infóval szolgálni az SB live 24bit kártyájáról. Érdemes erre cserélni egy Live 5.1-et? Tud ez valamivel többet? Zenét szoktam hallgatani sztereóban meg néha játszok is. sb0410a modellszáma de a Creative oldalán leirtak alapján nem lettem okosabb. Fejlettebb az EAX támogatása vagy ilyesmi?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1198) audi100td válasza #59070464 (#1196) üzenetére


audi100td
nagyúr

Teljesen ugyanaz mint a Music, beleértve a DAC-ot is, csak van még rajt x-ram.

(#1199) Hoobler


Hoobler
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem nem teljesen témába vágó, de remélem tudtok segíteni. Van egy yamaha erősítőm melyet összekötöttem a pcvel, de a hangfalak rohadtul gerjednek,s zúgnak alapból. A hangkártya alaplapi, lehet hogy az a gáz? Fejhallgatóval nincs ilyen gondom. Ha vennék egy normális karit az megoldaná a problémámat? Főleg zene hallgatásra,ill. film nézésre használnám. Gamet csak fejhallgatóval használok.
Remélem tudtok segíteni...

(#1200) RamP


RamP
csendes tag

Sziasztok!

Most szeretnék új hangkarit vásárolni és kicsit tanácstalan vagyok e téren...
Eddig a jó öreg A2ZS platinum dübörgött a vasban de az x64 keresztbehúzta a driver ellátás témát. Driver híján meg használhatatlan. Olyan hangkarira lenne szükségem amihez van megfelelő VISTA (x64) drivercsomag.

A következő célokra használnám a karit:
-Film
-Zene
-Némi Játék
-Főként zeneszerkesztés, midi vezérlés (CuBase,Nuendo,FL stb..)

Erre a Xonarra gondoltam de a driverekről nemtudok semmit.

Kérlek titeket adjatok valami támpontot^^

Köcci^^

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.