Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) DBob válasza Anubis_9 (#1500) üzenetére


DBob
őstag

Digitális kimeneten nem jellemző hogy játékok sokcsatornás hangjai átmennek. Ennek oka hogy két csatornás pcm, és több csatornás dts és ac3 jeleket tudnak az av erősítők dekódolni. A játékok meg nem kódolnak speciális formátumba, úgyhogy kikerül az első két csatorna pcmként, és annyi. Elvileg hardware tudhat olyat, hogy minden ami sokcsatornás audió átkódolja dts-be pl., és akkor a játék is mehet sokcsatornán digitális kimeneten át...persze ha az asus tud ilyet. Erre láttam még anno egy softwaret, de asszem csak emu10k mellé. Esetleg lehet kapni külső ac3 encodert, azaz analóg kimeneteit rákötöd a hangkártyának az eszközre, és akkor ő előállítja hardwaresen az ac3at a játék hangjaiból. Ez valami creative eszköz volt. Asszem ennyi alternatíva van.

(#1502) #72042496 válasza Anubis_9 (#1500) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez kevés információ, de sajnos amúgy sem értek az erősítőkhöz. :( Ezt valaki mástól kell megkérdezned. De ha elhatároztad a hangkártyavételt, akkor a pudnig próbája módszer biztosan beválik. ;)

Az X-Fi-nek már a debütáláskor is tudnia kellett volna a DDL funkciót, de a Creative csak a közelmúltban engedélyezte. Politikusokat megszégyenítő hazugságokat hordtak össze korában, hogy miért nem lehet ezt megoldani, mígnem jött Daniel_K, s ingyen belemoddolta a driverbe. Őt ezután félretették, s bár hivatalosan is elérhetővé tették a DDL-t, de fizetni kell kell érte - igaz, csak egy-két dollárt, de akkor is. Aljas, pofátlan, sunyi egy cég, gyomorforgató üzletpolitikával, ráadásul végeredmény tekintetében a termékeikben sincs semmi kiemelkedő, még ha ez is a néphit. :)

Ezzel szemben a Xonar D2 tud Dolby Digital Live-ot és DTS Interactive-ot is - ingyen, bérmentve, "out of the box".
Amúgy Daniel_K azóta az Asusnál dolgozik. :)

Akartam is ajánlani az Asus hangkártyák topicját, de látom, közben megtaláltad. Amiről ott kérdeztél (DD Plus, True HD, DTS-HD), arra nem tudom a választ, mert nem próbáltam, mindenesetre érdemes elolvasni a téma elejét. Ott részletesen kitárgyaltuk az X-Fi vs. Xonar kérdést. :K

DBob:

Mindez igaz, de én sem véletlenül írtam, amit. Nem kell riogatni a kollégát, a kártya oldalán fenn van, hogy simán működni fog optikai kimeneten a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#1503) #72042496 válasza DBob (#1501) üzenetére


#72042496
törölt tag

Creative eszköz alatt a DDTS-100-ra gondolsz? Azért kérdezem, mert más hasonlót nem ismerek, viszont ez egyrészt már nem kapható, másrészt ahogy nézem, sem AC3-ba, sem DTS-be nem tud kódolni. Ettől függetlenül mindenki azt mondja, hogy remek cucc - csak másra találták ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#1504) DBob válasza #72042496 (#1503) üzenetére


DBob
őstag

Nem arra gondoltam, erről nem hallottam még. Az új creative honlapról már levették ahogy látom, de valami ilyesmi volt Creative DTS-610. A design kb 1:1-ben ez, de a típus lehet más volt. Illetve a back panel mintha más lett volna.

(#1505) #72042496 válasza DBob (#1504) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megnéztem, ez valóban encoder. Köszönöm az infót, nem tudtam róla, hogy ilyet is árultak. :R

A link valahol elromlott, itt a jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#1506) Randall1017


Randall1017
tag

Erre valaki?

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#1507) #72042496 válasza Randall1017 (#1506) üzenetére


#72042496
törölt tag

Attól függ, mennyit szánsz rá. Audigy (2 ZS), X-Fi, Club 3D Agrippa, Xonar, mind megfelelő kártya lehet alá.
Ami engem illet, egy Xonar D1-et, vagy DX-et vennék. Itt utána kérdezhetsz, de az Audigy és X-Fi kártyáknak is van saját topicja. Azokat nem linkelem, mert könnyű őket megtalálni. :)

(#1508) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan gonddal fordulnék hozzátok, hogy az alaplapi integrált hangkártyámat (Asus P5Q) összekötöttem a hifimmel egy 3,5mm jack / 2 RCA kábel segítségével. Viszont így, ha azt szeretném, hogy a TV-n a műsorok is a hifin szólaljanak meg, akkor ki kell húznom a kábelt a gépből és be kell dugnom a TV-be. Tudnátok nekem egy olyan kábelezős/elosztós megoldást javasolni, amivel ne kellene átdugdosni a kábelt?

Köszi! :)

(#1509) Primőr


Primőr
aktív tag

Nekem fejhallgatóhoz lenne, egy minőségi AKG-hoz.

Nem tudom, hogy mennyit javít a térhatáson ilyenkor egy hangkártya? Egy alaplapi 5.1-esem van, fogalmam sincs, mennyivel lenne érdemesebb mondjuk egy audigy2.
Számítana, melyik hang honnan érkezik (játékok), és ez a CMSS-3D technológia felel az ilyenért, vagy rosszul tudom?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1510) knsound


knsound
csendes tag

Hali.
Lényegében zene hallgatásra,felvételre,szerkesztésre kellene hangkártya, de néha játszok és filmet is nézek 5.1-ben.(szeretnék minél kevesebbet rákölteni)
Az Asus Xonar DX megfelelne ilyenre, vagy jobban megérné a 2x drágább Emu 1212M v2 ?
Nagyon észrevehető minőségbeli különbség van a két kártya közt?
Alaplapi hangkártyáról akarok váltani, hangcuccom;)ioneer vsx-516 erősítő, házilag épített SAL hagfalak.
Válaszokat előre is kösz. ;)

(#1511) #56474624 válasza Primőr (#1509) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mármint milyen térhatásra gondolsz? Sztereó térre? A sztereó teren (is) rengeteget javíthat egy jobb hangkártya, vagy általánosságban egy minőségibb forrás. Nyilván az ilyen CMSS-en, meg stb térhatáson is javít, hiszen tisztábban szól, jobban kivehetőek a dolgok. Mindenképp megéri alaplapiról feljebb lépni, szerintem legalább egy x-fi xtreme gamer-re, mivel feltételezem, játékra is kell. Illetve talán még jobb lenne egy Asus Xonar DX.

(#1512) Primőr válasza #56474624 (#1511) üzenetére


Primőr
aktív tag

Nem tudom, valaki azt mondogatta, hogy a fejhallgatón 5.1-et tud hallgatni a kártya miatt, és sokkal jobb a hangzás, mint egy 5.1-es hangszóró szetten

[X-fi már 7 ezerért? ]

[ Szerkesztve ]

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1513) #56474624 válasza Primőr (#1512) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mondjuk az sem utolsó szempont, hogy milyen 5.1-es szettről beszélünk. Valószínű azért nem túlzottan jóról... :U

Azt a belinkelt X-Fi-t meg felejtsd el, ha játékos vagy. Megeszi a géped reggelire, ez csak szoftveresen X-Fi, valójában nem. Xtreme Gamer-nél ne add lejjebb.

[ Szerkesztve ]

(#1514) Primőr válasza #56474624 (#1513) üzenetére


Primőr
aktív tag

És akkor ez megéri fejhallgatóra? Játékra a Gamer tudja a legtöbbet ezek közül?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1515) #56474624 válasza Primőr (#1514) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az összes X-Fi (kivéve az általad belinkelt Xtreme Audiót) tudja azt játékra, amit a Gamer is, szóval a névből ne indulj ki. :)

(#1516) South Velen válasza Primőr (#1512) üzenetére


South Velen
addikt

Nem az kerül 7k-ba, ha jobban megnézed, hanem valami átalakító hozzá
Mellesleg hétezret sem érne meg az Audio.

(#1517) attosz1120


attosz1120
tag

hello!

Azt szeretném kérdezni,hogy ha veszek egy Genius Sound Maker PCI 5.1-es hangkártyát, jó-e bele az én Abit IS7-E2 alaplapomhoz,jelenleg egy beépített Realtek97-hang van benne.

Köszönöm szépen válaszotokat!

(#1518) #56474624 válasza attosz1120 (#1517) üzenetére


#56474624
törölt tag

Amennyiben van, vagy csinálsz neki szabad PCI helyet, minden további nélkül.
Bár nem értem, miért épp Genius hangkártyában gondolkodsz... :U

(#1519) South Velen válasza attosz1120 (#1517) üzenetére


South Velen
addikt

Jó bele, de én inkább meghagynám az integráltat.

(#1520) attosz1120


attosz1120
tag

Milyet vegyek akkor bele? Van egy Genius SW-HF 5.1 5005 hangfalszettem hozzá

(#1521) #56474624 válasza attosz1120 (#1520) üzenetére


#56474624
törölt tag

Használt Audigy 2 mondjuk. Attól függ, mire kell. Ha nagy játékos vagy, akkor Xtreme Gamer-t (mondanám Xtreme Music-ot is, de az újonnan már nincs), vagy Asus Xonar-t ajánlanám Neked is. Ezek újonnan már drágábbak, de persze az aprók közt is körbenézhetsz. Audigy 2 szerintem a minimum, amit érdemes figyelembe venned.

(#1522) DBob válasza attosz1120 (#1520) üzenetére


DBob
őstag

Személy szerint egy ilyen hangfalszetthez nem vennék semmit, maradnák az integráltnál.

(#1523) #56474624 válasza DBob (#1522) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig nem rosszabb az a hangfalszett összességében, mint a Creative vagy Logitech hasonló árkategóriájú cuccai. Ebben a kategóriában minden cucc erősen kompromisszumos.

(#1524) attosz1120


attosz1120
tag

Abban segítsetek már, hogy hogy csatlakoztassam ehez a hangfalhoz a skypot?

(#1525) DBob válasza #56474624 (#1523) üzenetére


DBob
őstag

Nem mondtam hogy rosszabb mint bármilyen Creative vagy Logitech cucc. Csak arra utaltam ha az ember normális, "neadjisten" studióba is helytálló kártyát akar venni, ahhoz megfelelő rendszer is kell, nem pc-s kütyü. Volt szerencsém ismerősöknél jó pár ilyen pc-s szettet meghallgatni, és arra a következtetésre jutottam hogy egy 70-es évek beli rendes hifi messze leszólja minőségben ezeket. Persze, ennek is megvan a kompromisszumos oldala: öreg, nincs rá garancia, nagyobb az elromlás esélye, nem támogatja a sok.keveset, stb.
Szóval az én tanácsom: ne költsön a srác semmilyen hangkártyára, mert nem éri meg. Főleg nem a komplett audió lánc értékével megegyező összeget. A pénzt inkább kezdje el költögetni valamilyen komolyabb audió rendszerre.

(#1526) DBob válasza attosz1120 (#1524) üzenetére


DBob
őstag

Ehhez a szetthez skypeot nem csatlakoztatsz sehogy. A mikrofonod pedig bedugod a hangkártya rózsaszín portjába, a fülhallgatót pedig a zöldbe, lehetőleg mindkettőt a gép elején ha tudod. Ha a szetten át akarsz skypeolni akkor meg húzd le a mikrofon hangját, csak a recordot hagyd fent, különben gerjedni fog.

(#1527) #56474624 válasza DBob (#1525) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezzel egyet is értek, de nem biztos, hogy mindenki hajlandó 100-200-300 ezret elkölteni audio cuccra. Én mondjuk költenék még sokszor ennyit is akár (fogok is valószínűleg, már látom :)) ), de valakinek meg már egy Logitech 2.1 is megváltás, és elégedett vele. Ha elégedett vele, nem kívánom megtéríteni, márpedig ne legyen az.
Én mondjuk a mostani cuccommal sem vagyok maradandóan megelégedve, de hát különbözőek vagyunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#1528) DBob válasza #56474624 (#1527) üzenetére


DBob
őstag

Ez szép és jó. De tudod hogy nem is erről volt szó.
Arról, hogy ezek után ne beszéljük rá a 25 ezer forintos szettjével azonos árú hangkártyára.....feleslegesen. Tehát ugyanazt mondjuk szerintem mindketten.

[ Szerkesztve ]

(#1529) #56474624 válasza DBob (#1528) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én nem beszélem rá. :) Én felvázoltam a lehetőségeit nagyjából, legjobb tudásom szerint. Hangfalról nem kérdezett. Pedig nyilván annak a torzítása a legnagyobb egy rendszerben, ott lehet a legtöbbet előrelépni, ha valaki igazán előre akar. De ahhoz már akkor kell egy jó erősítő is, meg normális kábelek, utóbbi dolgok kerülnek csak annyiba, mint egy XtremeGamer hangkártya. :)

[ Szerkesztve ]

(#1530) scorpy02 válasza scorpy02 (#1508) üzenetére


scorpy02
aktív tag

#1508 Erre valaki? :B

[ Szerkesztve ]

(#1531) dim69 válasza dim69 (#1405) üzenetére


dim69
csendes tag

No megvettem, a két külső hangkártya helyett egy harmadik mellett döntöttem: e-mu 0202
Szépen szól, ha valakinek csak jó minőségű sztereó zenehalgatásra kell, felvételre, akkor szerintem megéri.

(#1532) dim69 válasza scorpy02 (#1530) üzenetére


dim69
csendes tag

Szia!

Szerintem szerezz be még egy ilyen 3.5mm Jack RCA átalakítót kábelt, és ha van a hifiden egy szabad bemenet dugd be abba az RCA-t, a Jack-et pedig a tv-be, így az erősítő elején lévő gombokkal tudod majd kiválasztani hogy melyik bemenetről szeretnéd a hangfalra kitolni a hangot, a számítógépről vagy a tv-ről.
Ha félreértettem a problémád, akkor bocsi!

(#1533) scorpy02 válasza dim69 (#1532) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Köszi szépen az ötletet, sikerült! :C

Előbányásztam még egy ilyen kábelt. Szerencsére a házamon van előlapi jack-aljzat is, így már gépen a Realtek HD Audio Manager-rel tudom szabályozni a hangzást. (2.0-ás hangfal ill. a hifi)

(#1534) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Hi!

Szeretném lecserélni az alaplapi integrált hangomat egy kicsivel szebbre. Nézelődtem, olvasgattam, X-Fi, Xonar, EMU, aztán rájöttem, hogy mivel a legminőségibb eszköz ami csatlakozni fog hozzá egy Sennheiser PX200, vagy max. egy jobb fejes, ha egyszer soksok pízem lesz (meg van egy Logitech X-140-esem :DDD ), teljesen felesleges lenne 15-20k-t erre kiadni (előző hsz-ekből is okulva).
Szerkeszteni sem akarok, csak szép és alapzajmentes sztereo hangot szeretnék. 5.1 nem érdekel. Az viszont jó kérdés, hogy mi az a minőségkülönbség ami érződik ezeken a cuccokon? Mármint talán mégis szebben szól akár a PX200 is, ha egy Xonar hajtja, mint ha egy live128 :F
Javaslatokat várok, lehet használt is persze! "Minőség" olcsón a jelige ;)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#1535) Stirbi válasza DBAtti (#1534) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
,,Mármint talán mégis szebben szól akár a PX200 is, ha egy Xonar hajtja, mint ha egy live128 :F,, -igen szebben szol eyg nem olyan jo minöségü hangfal is :U

(#1536) DBAtti válasza DBAtti (#1534) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Találtam közben olyan kártyát, ami teljesen megfelel az igényeimnek, ilyen pl az Audiotrak Prodigy HD 2, csak ott a gond, hogy 28k... :N De a lényeg: nem kell 8 csatorna, előlapi csatik, meg egyéb nyalánkságok, csak a jó minőség, (nekem is) elérhető áron (max. kb 10k).

Ahogy olvasgattam, egy Audigy 2 ZS jó választás lehet, és használtan lehet is kapni 8-9k magasságában.
Lebeszélést, vagy megerősítést, egyéb alternatívákat várok (konkrét típusszámokkal) :)

És BUÉK mindenkinek!

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#1537) Sonja


Sonja
veterán

Zii Not an Audio Processor, Something Much Bigger ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1538) harylmu válasza DBAtti (#1536) üzenetére


harylmu
őstag

LINK 41 hsz-t dobott a kereső, olvasd át őket! ;)

(#1539) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítségre lenne szükségem: noti mellé szeretnék venni egy hangkártyát, de még nem tudom, hogy melyik lenne a számomra megfelelő :F

Amire kellene: 5.1-es hangfalrendszer megszólaltatása...

Eddig ezt találtam, de nem tudom, hogy a TerraTec mennyire jó illetve Vista alatt mennyi gond lehet ezzel?

(#1540) Spy89


Spy89
aktív tag

Szisztok!

Most akarok egy Z5500-ast beszerezni és azon gondolkodom, hogy egy új hangkártya se ártana akkor mellé.
Az lenne az elvárásom ,hogy legyen digitális kimenete és sima PCI-os portba helyezhető legyen.Eddig a fórumok alapján így a X-FI és az ASUS Xonar került a középpontba, az Asus nem tudom mennyibe is kerülne de egy X-FI extreme Gamer fidel1ti platinumot láttam Gianninál 30K-ért.
A segítségeteket szertetném kérni, hogy melyik lenne jobb választás, ill. melyiknek mik az előnyei(a X-FI-nél csak sejtem , hogy mit jelenthet az utolsó két tag, ha ebben megerősítenétek...)? :F
Ha vagytok olyan jók kicsit bővebben fejtsétek ki légy szives a válaszokat!
Előre is nagyon szépen köszönöm! :R

Jön még boardosra lavina! :D

(#1541) Bullet_


Bullet_
tag

Sziasztok.

Van egy analóg 3 jack csatlakozású 5.1em, viszont a notebookomon digitális 5.1 van csak. Tudtok mondani valamilyen átalakítót? (lehetőleg minél olcsóbbat)

(#1542) audi100td válasza Spy89 (#1540) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Fatal1ty Platinumot szerintem inkább hanyagold, felesleges ilyen drága X-Fi-re költeni, mivel a hangminősége semmivel se jobb, mint a 18e Ft körül kapható Xtreme Music vagy Gamer-é, szóval inkább ezeket ajánlanám vagy egy Asus Xonar D1-et.

(#1543) audi100td válasza Bullet_ (#1541) üzenetére


audi100td
nagyúr

Analóg csatlakozókat nem lehet csak úgy egy átalakítóval digitális kimenetre kötni, ahhoz egy Dekóderre lenne szükséged, ami kb. 25e Ft-ba kerül.

Vagy veszel a notihoz egy USB-s hangkarit ami tud 5.1-et analógon, de az is minimum kb. 10e Ft ami használható is valamire.

(#1544) z0d1AK


z0d1AK
veterán

volna egy olyan problémám, hogy tegnap este semmi gondom nem volt jó volt a hang!
ma reggel meg semmi hang nem jön:F
és ami a legrosszabb, hogy a windows nem is érzékel hangkártyát, pedig az integrált volna!
alaplapo cd-t megnéztem, csak chipset drivert találtam rajta, azt újratettem, de nem segített!
egy ASUS m2n4-SLI-m van.
valaki tud rajtam segíteni?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1545) Ijk válasza audi100td (#1542) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szia! Erről van már infód? [link]
Kiadják ezt valaha?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1546) audi100td válasza Ijk (#1545) üzenetére


audi100td
nagyúr

Miért ne adnák ki?

Az Asus oldalán fenn is van, csak gondolom időbe telik még eljut a (kelet)európai üzletekbe is.

[ Szerkesztve ]

(#1547) audi100td válasza z0d1AK (#1544) üzenetére


audi100td
nagyúr

Esetleg nézd meg, hogy a Bios-ban nincs-e valamiért letiltva, de ha ott minden rendben, akkor szerintem tönkre ment vagy nem tudom, mivel még ha rossz is lenne a driver, attól még a hardver-t látnia kéne a Windows-nak.

[ Szerkesztve ]

(#1548) z0d1AK válasza audi100td (#1547) üzenetére


z0d1AK
veterán

meg is lesem gyorsan.
ha beszart a hangkártya, az gondolom garanciális probléma, nem?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1549) audi100td válasza z0d1AK (#1548) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem igen, mivel az is része az alaplapnak, tehát működnie kell ugyanúgy mint a többi komponensének.

(#1550) z0d1AK válasza audi100td (#1549) üzenetére


z0d1AK
veterán

akkor igencsak kedden ha nyit a bolt, akkor benézek, meglátom, hogy mit mondanak:F
megnéztem a biost, nincs letiltva.
csak azt nem tudom, hogy mitől halhatott be estéről reggelre.
még szerencse hogy van itthon árvíz esetére egy c-media 5.1 hangkártyám.
esetleg egy driverről hozzá tudsz linket adni, mert nem találom a driver cd-t, amit meg letöltöttem, az nem jó hozzá valamiért:f

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.