Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Zsolt1980 válasza easy...rider (#1396) üzenetére


Zsolt1980
csendes tag

Köszi az infot! :R :R :R :R

(#1402) redingitell válasza Zsolt1980 (#1395) üzenetére


redingitell
senior tag

Szia!
Megvetted? Azért kérdem, mert én is ezt a tipust néztem ki, ugyanolyan fülesem van mint neked. Ha megvan lécci írj egy pár sort, hogy milyen. Én cod-ozok, főleg arra kellene

(#1403) Zsolt1980


Zsolt1980
csendes tag

Hello,

Most már egészen konkrét elképzelésem van hogy mit szeretnék egy ilyen

hangkártyát: [link]

és van hozzá egy ilyen fülesem: [link]

Most már csak arra lennék kiváncsi, hogy nálam tapasztaltabbaknak mi a véleménye erről a dologról. Tehát én füleshez használnám nem 5.1-es hangszóró rendszerhez.

Arra lennék kiváncsi, hogy van-e értelme egy ilyen kártyába beruházni és hogy tényleg olyan nagy-e a különbség az alaplapi hangkártya és az ilyenek között, hogy mondjuk egy olyan átlag ember mint én észreveszi az élvezhető különbséget?

Ja és még egy kérdés, hogy ha szerintetek túlzás akkor milyenbe érdemes befektetni és hogy hol lehet beszerezni, mert én az Xtreme Musicot is néztem de azt nem igazán találtam sehol sem. Bár a Gamer szimpatikusabb.
És ha valakinek van kedve sokat írni azt is leírhatná, hogy mi a különbség a 2 között.

köszi a választ válaszokat
:R :R :R :R :R :F

[ Szerkesztve ]

(#1404) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Hangkártyát szeretnék venni, ezek közül szeretném valamelyiket: Creative X-FI ExtremeGamer, ASUS xonar DX, ASUS xonar D1.
Szeretném megkérdezni, hogy melyik a jobb, zenére és játékokra egyaránt használnám? Továbbá szeretném megkérdezni, hogy a Xonar DX elég közel kerülne a a VGA kártyám([link]) hűtőjéhez, és nem tudom, hogy mennyire venné fel így a zajokat, vagy mennyire takarná el a ventilátort?Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1405) dim69


dim69
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Két külső hangkártya van amit kinéztem magamnak.
Edirol UA-1EX (USB): 18600 pénzért link
M-Audio Transit (USB): 23000 pénz. link

Az Edirol (Roland) jobban tetszik már csak a csatlakozók mennyisége miatt is, és olcsóbb is, viszont minőségről csak annyit írtak hogy jó, szép hangja van, de hogy ez milyen viszonyban van az M-Audio Transitéval arról lövésem sincs.

Valaki tud erről valamit, esetleg tapasztalatok a fentebb említett eszközökről?

Előre is köszi a segítő hozzászólásokat.

(#1406) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Vista mellé szeretnék valami jó hangkártyát, nem kell extrém csúcs, de azért ne valami gagyi legyen. Mi jöhet szóba?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#1407) IamMenyus


IamMenyus
tag

Sziasztok,

megosztanám veletek a tapasztalataimat az útról, amit véigjártam hangkártya vonalon az utóbbi egy évben. Előre bocsátom, én főleg játékra, és néha mozira használom a gépemet.

A creative x-fi hangkártyáinak véleményem szerint nem reális az ár-érték aránya, mert a felhasználók 90%-a az analóg kiementet használja a gépén,amire sztereo, vagy töbcsatornás fülest akaszt, esetleg erősítőre viszi tovább az analóg jelet.

Én is így használtam egy x-fi extreme gamer kártyát, majd a netes tesztek alapján hazavittem egy asus xonar d2pm-et. Finoman szólva ég-és-föld volt közöttük a különbség.
mondanom sem kell, nem hiányzott az EAX tízezer, sem a VRAM, sem Fatal1ty ajánlása...

Az asus xonar egy jó 5.1es fülessel döbbenet pontos térbeli helymeghatározásra képes. Csak gondoljatok bele, hogy FPS játékban a fal másik oldalán settenkedő ellenfél helyét a léptei alapján pontosan be lehet határolni, és akár a falon át le lehet szedni az illetőt :):):)

Ez a hatás moziban sem rossz :)

Időközben azonban egy nagyon jó sztereó láncnak hála nyugdíba ment az 5.1es fülesem, és hamarosan követte a xonar d2pm is, mert a komolyabb külső dac miatt értelemszerűen már csak a digitális kimenetet használtam a gépen.

A minőségi rangsorrend szerintem analóg kimenet használatakor egyszerű:
1. a legjobb egy Külső usb / firewire hangkártya (xonar u1, emu, stb..)
2. Asus xonar D2 pci/pci-E
3. Creative x-Fi
4. A leggyengébb-ed legolcsóbb megoldás egy Integrált alaplapi hangkártya

Digitális kimenet + külső dac használata esetén a különbségek sokkal kisebbek lesznek,
de a játékok eax igénye miatt nekem egyelőre a Xonar U1 optikai kimenete a dac-on, majd stereo láncon lett a befutó.

ha valaki egy asus Xonar D2-re vágyna, az enyém eladó lesz :)

remélem segítettem,

üdv,

menyus

(#1408) easy...rider válasza IamMenyus (#1407) üzenetére


easy...rider
őstag

Hello!
Én most akarok házi mozit itthonra, és spórolás céljából /vagyis azt a 20K-t amit elköltenék egy X-FI XtremeMusicra abból nagyobb erősítőt vennék/ az integrált hangkártyám s/pdif kimenetét használnám, aztán a Denon ARV 1509 vagy Marantz SR 3001 erősítő (még nem dőlt el) beépített DAC-jára bíznám a dolgot hangkártya helyett.

Meg a hangkártya-erősítő közé is kéne egy csomó kábel, jack-rca átalakító, és itt a már analóg jel is gyengülne :( /meg ez is pénz/

Az integrált kártyáról itt a fórumban kicsit fentebb írtam már.
Hozzászólások: 1396 - 1400

Azt reméltem neked van ezzel kapcsolatban tapasztalatod amit szeretném ha elmondanál :)
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1409) IamMenyus válasza easy...rider (#1408) üzenetére


IamMenyus
tag

Szia,

az erősítő alapos ismeretének hiányában nem tudom megmondani hogy a DAC-ja mennyivel jobb mint az integrált hangkártyáé, vagy az X-Fi-é; de a kapott hang várhatóan jobb az alaplapi hangkártya + erősítő digitális összekötése esetén, illetve egyszerűbb(és olcsóbb) egy db digit rca kábel, mint az átalakítók + analóg rca kábelek együtt.

Minnél komolyabb dac-os erősítőt veszel, nyilván annál nagyobb lesz a javulás :)

menyus

(#1410) Ádibádi


Ádibádi
tag

Üdv mindenkinek!

Nos lenne egy kérdésem amivel nem igazán tudok mit kezdeni ugyanis az egyik vevőm megkérdezte hogy az általam eladandó (Audigy 2 NX USB External) tud e legalább 2 egymástól független sztereó csatornát kezelni? (ha nem igazán jó helyen kérdezem akkor elnézést :U )

Ha bárki tudja a választ akkor azt megköszönném ;)

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#1411) eladohardver


eladohardver
őstag

Hali! Van egy Asus P5Q3 Deluxe Wifi-lapom és ez a csoda van ráintegrálva: ADI® AD2000B 8-channel High Definition Audio CODEC

És van egy 5.1-es analóg hangrendszerem Ennél az integrált kütyünél melyik hangkártyával járok jól gondolom vmelyik xfi?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1412) orbit_


orbit_
csendes tag

Sziasztok!

Sennheiser HD555-höz milyen külső hangkártya javasolt?
Alkalomadtán használnám "DJskedésre", egyenlőre még csak érdeklődés szintjén vagyok a témában, nem profi alkatrész kell..
Laptop mellett használnám, amiben integrált kártya van, és azért nem mindegy... 15 körül szánnék rá max.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :) Kritika is jöhet! :DD

(#1413) mr.saint


mr.saint
tag

Hello! Én is ezt kérdezném most tervezem eg ilyen beszerzését Sennheiser HD555
Milyen hangkártyát ajánlotok hozzá? Játék zene lenne a fő amire használnám.

(#1414) Roob16


Roob16
csendes tag

Sziasztok!
Lehet olyan hangkártyát venni amin optikai kimenet van? Vagy esetleg valami USB-s bigyót? A lényeg hogy optikai kimenet kéne a gépemre. Hogy lehet megvalósítani?
Köszönöm előre is a válaszokat. ;)

(#1415) audi100td válasza Roob16 (#1414) üzenetére


audi100td
nagyúr

A PCI-Express-es X-Fi Xtreme Audio-n van optikai kimenet, ennél olcsóbb most nem ugrik be.

(#1416) FlashBird


FlashBird
tag

[link]

Erről mi a véleményetek? USB-s, távirányítós, 5,1es hangkarit keresek egyenlőre ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#1417) Icewind


Icewind
aktív tag

Hali

bocsi ha kicsit off, van egy Sound Blaster Audigy 2 NX külső hangkarim, gari már nincs rá, de tökéletes állapotú/működésű... mennyit lehet érte vajon elkérni? :B 8-10 körül reális?

[ Szerkesztve ]

(#1418) komo95


komo95
csendes tag

Üdv
milyen hangkártyát ajánlanátok zenére, játékra, filmre 1aránt? :F
10k-m lenne rá
előre kösz :R

(#1419) Gusztáv válasza Roob16 (#1414) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szia, Terratec Aureon 5.1 Fun, van rajta optikai ki-és bemenet. Depon megtalálod: [link], olcsó és a Terratec nem gyárt gagyit. Sajnálom, hogy a régi jó kis márkák eltűntek, és maradt nekünk a creative :O . Pedig volt pár jó: TerraTec, Hercules, Turttle Beach. Azok a régi szép idők, amikor kb 20 fajta kártya közül lehetett vállasztani.

Laci

(#1420) gooool


gooool
őstag

Helló!
Most vettem egy Klipsch ProMedia Ultra 2.0 hangfalat és ehhez szeretnék egy jó hangkarit.Minden téren jó legyen,de nem vagyok nagyon érzékeny a hangokra vagyis nem kell tökéletesnek lennie.Mondjuk a 6K-s kerettel nem is lehet tökéletes karit venni,de ennyim van rá.
Mit ajánlotok? :F

Üdv, Balázs

(#1421) gooool válasza gooool (#1420) üzenetére


gooool
őstag

Sajnos lejárt a mod.
Én most ezt találtam.Audigy chipszettes vagyis még a jobb fajtából való.Vagy van jobb is?Ez 5880Ft-ba kerül.

Üdv, Balázs

(#1422) BemAnyó válasza gooool (#1421) üzenetére


BemAnyó
senior tag

igen van, legalábbis én itt találtam neked egyet így hirtelen, ritkaság, nem érdemes kihagyni ;)

(#1423) audi100td válasza gooool (#1420) üzenetére


audi100td
nagyúr

Újonnan Audigy SE-t tudom ajánlani ennyi pénzért.

(#1424) gooool válasza audi100td (#1423) üzenetére


gooool
őstag

Kösz a választ mindkettőtöknek!
Akkor mindenképp Audigy 4-et vagy SE-t nézek majd,csak sajnos most vinyóra gyűjtök mert lassan bekrepál.De addig is csak elhallgatom valahogy az alaplapi hangot is.

Üdv, Balázs

(#1425) audi100td válasza gooool (#1424) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vinyóból sosem elég :D , egyébként mi a baja annak a WD-nek :F

Ha újat szeretnél és még nem tudod milyet, megvitathatjuk a vinyós topikban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1426) gooool válasza audi100td (#1425) üzenetére


gooool
őstag

Oké,átmegyek oda és megbeszéljük.

Üdv, Balázs

(#1427) kobe24


kobe24
tag

Hello!
Nem igazán találtam topikot a problémámnak, de itt hátha tudtok segíteni. Szóval adott egy samsung syncmaster 225MW monitor és egy alaplap amibe a hangkártya tud 5.1-et, és a monitor adatlapján azt írták, hogy bele van építve két hangszóró ami majdnem olyan mint egy 5.1, és a kimenetek is megvannak csak nem kaptam hozzá kábelt. Milyen kábellel lehet összekötni a kettőt? Voltam egy pár boltba, sehol nem találtam ilyet. Valaki tud segíteni?

(#1428) KovAt


KovAt
csendes tag

Hello! Most akarok venni egy Logitech X-540 szettet. Azt olvasom rengeteg helyen hogy az alaplapi hangkártya elég ratyi, de többen mondták hogy az ilyen HD hangkártyák mint pl amilyen az én deszkámon van (Realtek ALC883 High Definiton Audio) azok nem rosszak. Na most ahogy nézem az árakat, meg amiket olvasok úgy gondoltam hogy egy Audigy SE-ért még 5-6 ropit odaadnék, ha van értelme. Nem értek a hangkártyákhoz, ezért nem tudom hogy ez a "HD hangkártya" csak valami fellengzős szöveg vagy tényleg nem rossz. Szóval szeretném a segítségeteket kérni, hogy mit tegyek. Előre is köszönöm!

(#1429) asyx


asyx
csendes tag

Segítséget kérnék!!!!!!!

Vettem egy Creative ExtremMusic hangkártyát (zacskós), de a kapott drivert és a honlapjukról letöltött drivert sem tudom feltelepíteni. Win Xp SP3.
Találkozott már valaki ilyennel ? Nagyon megköszönném a segítséget ha valaki érthetően leírná nekem.
A következő hiba üzenetet írja ki: Setup is unable to detect a supported product on your system. Please ensure that your product is properly installed before running this setup program.

[ Szerkesztve ]

(#1430) Stirbi válasza asyx (#1429) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv, ,,Setup is unable to detect a supported product on your system,,- nemlátja a hangkarit, valami gond lehet a foglalattal

(#1431) Stirbi válasza KovAt (#1428) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv, megteszia magáét az alaplapi hangkari is, de ha veszel egy audigy se t észrevehetö változást fogsz tapasztalni :U , nekem is az van egy logitech z2300 alatt :K , és sokkal job mint egy alaplapi hangkari

(#1432) audi100td válasza asyx (#1429) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rendesen be van nyomva a foglalatba?

Ha igen, akkor próbálj egy másik foglalatot, ha akkor se jó akkor több mint valószínű, hogy kifogtál egy selejtet, járt már így valaki a fórumon.

(#1433) Eagl3 válasza asyx (#1429) üzenetére


Eagl3
veterán

Én találkoztam igen.
Először ha van rá mód, akkor próbáld ki másik gépben, ha nincs akkor nyugodtan hívd fel az üzletet ahonnan vetted\rendelted.

Amikor én vettem ezt a hangkarit, az első rosz volt, nem lehetett feltelepíteni a drivert, ugyan ezt írta ki nekem is, ráadásul még a gép is fagyott tőle. A másodiktól nem fagyott a gép, de arra sem ment fel a driver. A 3. jólett.

Már arra is gondoltam, hogy az alaplapom nyírja ki őket, de hálistennek csak szériahibásak voltak :) .

(#1434) audi100td válasza Eagl3 (#1433) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Már arra is gondoltam, hogy az alaplapom nyírja ki őket, de hálistennek csak szériahibásak voltak :)"

Az lett volna aztán a jó "móka"... :)

(#1435) asyx


asyx
csendes tag

Először is köszönöm a gyors reagálást.
Kipróbáltam mindkét foglalatban, nem ez lehet a baj.
Abból gondolom,h jól bennt van, mert az új hardver varázsló megjelenik. Próbáltam PAX-ot is de semmi, ugyanazt írja ki. A széria száma SB0460 ennek megfelelő drivereket is töltöttem le, és elkeseredtem, mert az első lépésben megakad. Az ötletekből meg kifogytam.
Ebből reklamálás lesz:)

(#1436) audi100td válasza asyx (#1435) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vidd vissza a boltba, ez több mint valószínű, hogy selejt. :(

(#1437) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok,

Hangkártya vásárlás elött állok, azonban sehol nem találok átfogó tesztet, illetve a legtöbb tesztelő pc-s hangfalszetten vagy fejhallgatón teszteli a hangkarikat játékokkal, amiknek mondanom sem kell, semmi értelme.

Szóval a felállás a következő:
Szükségem lenne egy optikai csatlakozással rendelkező minimum 5.1 hangkártyára, ami a lehető legjobb hangot adja nekem egy komolyabb házimozi rendszerhez, mind zenehallgatásnál, mind házimozizásnál. Játékok erősen másodlagos szempont, de azért némi EAX támogatás nem hátrány.

Eddig az alábbi kártyákat nézegettem:
X-Fi Titanium
X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series
X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series
X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series
X-Fi Elite Pro

Azonban érzésem szerint ezek a kártyák több szempontból egyeznek és csak átnevezett, előlapi panellel kiadott változatai, vagy fatality dobozba dugva kiadott változatai egymásnak.
Igazából amennyiben megéri, hajlandó vagyok az Elite Pro-t is kifizetni, de egyelőre nem találtam semmilyen összehasonlítást a többi kártyához képest, úgyhoyg azt sem tudom, hogy hárdveresen miben különböznek.
Természetesen más gyártók termékei is szóba jöhetnek, tehát bátran ajánljatok akármit, ami garantálja a jó hangminőséget elérhető áron (mondjuk 50k a limit).

Előre is köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1438) audi100td válasza Mosqu!to (#1437) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha csak optikai kimeneten használod, felesleges drága hangkártyát venni, bőven elég a sima Titanium is, vagy akár egy Asus Xonar DX (csak abban nem vagyok biztos, hogy azon van optikai kimenet, lehet csak coax), mivel ebben az esetben nem a hangkártya kelti a hangot, hanem csak kiküldi a jelet az erősítőnek.

(#1439) Mosqu!to válasza audi100td (#1438) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Volt nekem is egy ilyen gondolat a fejemben, de nem voltam benne egészen biztos.

Viszont akkor jön a következő kérdésem, hogy ebben az esetben van jobb összeköttetés, mint az optikai?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1440) Mosqu!to válasza audi100td (#1438) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Valamint ha ténylegesen semmit nem jelent a hangkártya optikai kimenetnél, akkor nincs különbség egy alaplapi és egy külső hangkártya minősége között, ha optikán csatlakoznak a hifire?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1441) audi100td válasza Mosqu!to (#1440) üzenetére


audi100td
nagyúr

Elvileg nincs, de nem biztos, sokan cáfolják ezt, eléggé vitatott kérdés.

Milyen erősítőre akarod kötni?

(#1442) Mosqu!to válasza audi100td (#1441) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Egyelőre nem választottam erősítőt, csak terveim vannak. Itthon vagyok betegen, még nem tudtam elmenni meghallgatni semmit.

Fel tudsz venni msn-re? Címem az adataimnál.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1443) audi100td válasza Mosqu!to (#1442) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bocs, de most nincs msn-em, meg erősítőt amúgy se tudnék nagyon ajánlani, mert én sztereóba küldöm és a házimozihoz/5.1-hez nem igazán értek.

Viszont ebben a topikban biztos tudnak segíteni, az optikai kimenetes kérdésben is: [link] :)

(#1444) ent


ent
őstag

Cs all

X-Fi Gamer vs Asus Xonar?
Számít, hogy asusra asus hangkártya?
:R

edit: játékra csak!!!

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1445) Matamata válasza ent (#1444) üzenetére


Matamata
aktív tag

Játékhoz egyértelműen az X-Fi a jobb a hardveres EAX 5 gyorsítás miatt .
A második kérdésed komoly ?

[ Szerkesztve ]

(#1446) audi100td válasza ent (#1444) üzenetére


audi100td
nagyúr

Játékra én is a Gamer-t ajánlom, zenére, filmre Asus...

(#1447) kobe24


kobe24
tag

Nekem valaki nem tud segíteni? :F

(#1448) ent


ent
őstag

Thx evribádi.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1449) Stirbi válasza kobe24 (#1447) üzenetére


Stirbi
addikt

miben???

(#1450) audi100td válasza kobe24 (#1447) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó lenne tudni milyen csatlakozók vannak azon a monitoron?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.