Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) frankie! válasza vili13 (#749) üzenetére


frankie!
őstag

Arról meg ne is beszéljünk, hogy egyes körökben a zenehallgatás csúcsát a mono lemezek (LP) hallgatása jeneti megfelelő berendezéssel. :U ;) :B :B

(#752) vili13 válasza frankie! (#751) üzenetére


vili13
őstag

Egyes körökben meg az jelenti a zenehallgatás csúcsát, amikor a napi vadászat és bogyó-gyűjtögetés után a kivájt fatörzseket ütögetik kőbaltával. De én sem a kő-, sem a bakelit-korszakot nem kívánom vissza! :P
Persze ha egyesek vissza akarnak mászni a fára, hát váljék egészségükre... :)

(#753) BluEyes válasza vili13 (#752) üzenetére


BluEyes
őstag

Rosszul látod.
Itt az a kérdés, hogy visszamászok-e a fára a finom, érett gyümölcsért, vagy felzabálom a földről a lehullott rohadó, férges selejtet.
Akinek jó a hulladék, ám egye két pofára. Én inkább visszamennék a fára. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#754) vili13 válasza BluEyes (#753) üzenetére


vili13
őstag

Hála a technikának, a lehullott, rohadó selejtből kiváló pálinkát lehet főzni... :D

(#755) Shono válasza MasterDeeJay (#747) üzenetére


Shono
aktív tag

Üdv!
Én a kollégium miatt vettem egy 5.1-es fülest, mert elég nehéz elhelyezni 6 hangszórót, ha az ember másik 3 emberrel egy szobában lakik. Amire én letettem a voksom, az egy Sharkoon X-Tatic 5.1. Hallottam már a Zalman ZM-RS6F hangját is, ami nem volt lehangoló, de a Sharkoon sokkal jobb. A mellékelt hi-end DAC-nak köszönhetően arra kötöm rá amire akarom, rém egyszerű beállítani és csak 1szer kell. A Logitec G51 hangját nem veri, de fülhallgatóhoz képest nagyon élethű térhangzása van mind filmnél, mind játéknál. Kis extra, hogy a SUB hangját 2 rezgő hangszóróval oldották meg, amit a DAC vezérel, és bár nem a lábamon remeg a nadrág, de a fejemen hasonló a hatás :-)

(#756) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

#752-#754-ig nagyon jo volt....... :C

(#757) st81 válasza frankie! (#751) üzenetére


st81
tag

Egyes körökben meg a 128-as duc-duc-közte-fa mp3 jelenti a zenehallgatás csúcsát :U

[ Szerkesztve ]

(#758) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

szeretnék hangkártyát a gépembe, de nem tudom mit vegyek, X-Fi Extreme Musicra gondoltam, esteleg használt Audigy2 ZS-re. Az Audigy2 ZS mennyire marad le az Extreme music-tól? Megy Vistán?
Vagy tudtok valami más hangkártyát 15k-ig?
Nagyrészt zenehallgatásra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#759) shancy


shancy
csendes tag

Sziasztok! következö lenne a kérdésem.
Van egy ONKYO TX-DS787 erősítőm illetve egy Creative SB audigy-m.
Hogy Tudnám azt megoldani hogy az 5.1 es hangot átküldöm az erősitőre de közben az asztali 2.1 es Hangfalat ne keljen kihuznom?
Valami digitális megoldás kéne hogy az ONKYO ba ne fustoljon el a panel !
Előre is köszönöm a segitségeteket. :)

(#760) Az-X


Az-X
őstag

Hi!

Nem vagyok maximálisan elégedett a Creative X-Fi Extreme Music hangkarimmal, ezért azon gondolkodom le kellene cserélnem. Az alábbi kártyákat nézegettem:
Xonar D2/PM
Audiotrak Prodigy 7.1 Hifi
M-AUDIO Delta 1010LT
Ha esetleg birtokol valaki ezekből, legyen kedves írja meg nekem a tapasztalatait. Főként zenehallgatásra illetve filmezésre kellene. Egy egyszerűbb analóg hangrendszerem van, egészen pontosan: SW-HF5.1 5000.
Persze kérdés az is, hogy ehhez a hangfal szetthez érdemes e venni komolyabb kártyát. Minden vélemény érdekelne.

:)

(#761) audi100td válasza Az-X (#760) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként miért nem vagy vele elégedett? most készülök egyet venni

(#762) Az-X válasza audi100td (#761) üzenetére


Az-X
őstag

Nem rossz kártya... de nekem VISTA alatt szenvedés volt feltelepíteni. Aztán pl VISTA alatt ha 192kHz-re teszem a lejátszást (így javul a hangminőség) kb 15-20 percenként kifagy a gép :W Illetve korábban volt egy ENVY24-es chippel szerelt hangkarim ami... hogyis mondjam érezhető különbség volt. És unokatesóm most egy ilyen hangkarit szeretne úgyhogy így egyszerű lenne a csere.

:)

(#763) audi100td válasza Az-X (#762) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, nem tudom mit tegyek, mert én is Vista alatt használnám.

(#764) Az-X válasza audi100td (#763) üzenetére


Az-X
őstag

Azt is hozzáteszem, hogy ez 64bites alatt volt. Lehet 32bites alatt nincs ilyen gond. De elég sok helyen lehet olvasni, hogy az X-Fi-knek szarok a Vista driverei.

:)

(#765) audi100td válasza Az-X (#764) üzenetére


audi100td
nagyúr

ok, köszi, még érdeklődöm a topikjában.

(#766) Morden24 válasza Az-X (#760) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nekem Asus Xonar D2X-em van már több, mint egy hete, és maximálisan meg vagyok vele elégedve (X-Fi Fatality Gamer-ről cseréltem). Mind zenék, mind filmek alatt előnyére változott a hang, az meg már csak egy + bónusz, hogy megszabadultam a Creative driverektől :D (szintén Vista alól, 64biten...)

Más kérdés, hogy az Asus driverek meg momentán beták, bár eddig nekem nem akadt velük gondom. (a drivervárás ugye Asuséknál sem egy ismeretlen időtöltés)

Szóval a sajátomat mindenképpen ajánlani tudom :K

Hozzátéve azért azt is, hogy amit te linkeltél, az a PCI-os verzió, az enyém PCI-Express. Nem tudom, hogy mennyi különbség van közöttük, olvastam olyan review-t, ami szerint nem csak a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#767) shancy


shancy
csendes tag

Sziasztok! következö lenne a kérdésem.
Van egy ONKYO TX-DS787 erősítőm illetve egy Creative SB audigy-m.
Hogy Tudnám azt megoldani hogy az 5.1 es hangot átküldöm az erősitőre de közben az asztali 2.1 es Hangfalat ne keljen kihuznom?
Valami digitális megoldás kéne hogy az ONKYO ba ne fustoljon el a panel !
Ha esetleg ezzel a kártyával nem lehet megoldani akkor milyen Kártyát ajánlotok?
Előre is köszönöm a segitségeteket.

(#768) frankie! válasza Az-X (#760) üzenetére


frankie!
őstag

Szerintem a pénzedből inkább a hangrendszer többi elemét fejleszd!

(#769) audi100td válasza audi100td (#758) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ebbe valaki nem tudna segíteni?

(#770) Az-X válasza frankie! (#768) üzenetére


Az-X
őstag

Lehet neked van igazad... ebben 30k körüli árban szerinted mit érdemes fejleszteni? Amitől persze hallható különbség lesz.

:)

(#771) frankie! válasza Az-X (#770) üzenetére


frankie!
őstag

Ezt az árat kb. 2:1 arányban felosztva, vennék belőle egy sztereo hangfalpárt és erősítőt, gondosan kiválasztva őket! Ja..használtan! :)

(#772) Az-X válasza frankie! (#771) üzenetére


Az-X
őstag

Ahha... és ha mondjuk ragaszkodnék az 5.1-hez a filmek miatt :B

:)

(#773) WN31RD válasza frankie! (#771) üzenetére


WN31RD
addikt

Vagy esetleg várjon, amíg valamivel több összegyűlik, és akkor játssza el ugyanezt. Harmincezerből nem könnyű jól, jó kompromisszumokat kötve, vásárolni, és ezen a szinten még igen látványos javulást hozhat, ha kicsivel többet szán rá.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#774) WN31RD válasza Az-X (#772) üzenetére


WN31RD
addikt

"és ha mondjuk ragaszkodnék az 5.1-hez a filmek miatt"
Akkor sajnos sokkal mélyebben a zsebedbe kell nyúlnod, ha komolyabb minőséget akarsz.

Az eredeti kérdésre (#760) válaszolva:
"ehhez a hangfal szetthez érdemes e venni komolyabb kártyát."
Szerintem egyértelműen nem (hacsak nem hibás a régi hangkártya), itt leginkább a hangfalkészlet jelenti a szűk keresztmetszetet.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#775) shancy


shancy
csendes tag

Sziasztok! következö lenne a kérdésem.
Van egy ONKYO TX-DS787 erősítőm illetve egy Creative SB audigy-m.
Hogy Tudnám azt megoldani hogy az 5.1 es hangot átküldöm az erősitőre de közben az asztali 2.1 es Hangfalat ne keljen kihuznom?
Valami digitális megoldás kéne hogy az ONKYO ba ne fustoljon el a panel !
Ha esetleg ezzel a kártyával nem lehet megoldani akkor milyen Kártyát ajánlotok?
Előre is köszönöm a segitségeteket.

(#776) Klon


Klon
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget légyszi.
Szeretnék venni egy jobb minőségű hangkártyát sacc 20e Ft-ig. De gőzöm sincs, hogy milyet... :B
Főleg zenehallgatásra hasznánám, ezért az sem baj ha csak szeteró, de jó legyen.
Az 5.1 még belefér, néha nézek dvd-t is :) De elsődlegesen zenére kellene.
Remélem tudtok segíteni...
Előre is köszi!

Ja, az sem baj, ha van hozzá olyan (nem tudom hogy hívják) "előlapi panel" amin lehet hangerőt állítani stb. meg távírányító sem ártana...

[ Szerkesztve ]

(#777) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Játékra szeretnék valami jó hangkártyát.
Egy 7.1-es hangfalszettem lesz majd.
A lényeg, hogy minden lehetséges játék működjön vele. Az sem baj, ha az alaplapi karit javasoljátok, de szeretném a leginkább játékbarát megoldást választani.
Vista lesz majd az új gépen, de van egy rakás régi játékom is 2002-től kezdődően, amikkel szintén szeretnék játszani, és ha elindul vista alatt, akkor legyen térhangzás is.
Az árkategória még nem eldöntött, attól függ, hogy a drágább mennyivel nyújt többet. Nyilván nem szeretnék fölöslegesen költekezni. Külső egység, távirányító, meg ehhez hasonlók nem szükségesek, de nem is baj, ha vannak.

Köszi a tippeket előre is!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#778) Callisto válasza Bici (#777) üzenetére


Callisto
őstag

Ha all around kártyát akartok (játékhoz és zenehallgatásra is kiváló) akkor Auzentech Prelude. Mára már kiforott driverei vannak Vistára is. X-Fi alapú, de sokkal jobb DAC és cserélhető OPAMP van benne. Mindenben veri az összes X-FI alapú kártyát: http://www.auzentech.com/site/index.php.
Én is elgondolkodtam rajta, mert nekem X-FI Xtreme gamerem és E-MU 1212m-em van, de sajnos a hülye creative nem tud olyan drivert írni amivel Vista alatt egyszerre megy a kettő kártya. Gondoltam eladom a kettőt és veszek a fentiből egyet, de aztán meghallgattam az Azuentech és E-MU-t zenében és úgy döntöttem inkább lemondok az EAX-ról, jó nekem a 2.0-ás alaplapi verzió is belőle :)
Szóval ha zenehallgatás, akkor E-MU, ha játék és zene akkor Auzentech. Ha csak játék akkor valami gagyi :-) Ha pénz nem számít, akkor E-MU vagy valami más audiofil kártya és külső DAC.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#779) Bici válasza Callisto (#778) üzenetére


Bici
félisten

Ejha, ez szép velős válasz volt! Köszönöm szépen! :R

Csak játékra kellene, azért, hogy menjen minden effekt, és térhatású kütyü, lehetőleg teljesen kompromisszum mentesen. Itt most csak ez számít. (persze, nem túl drágán)
Egyébként érdekelne egy audiofil szerkó is az otthoni saját gépembe, de azt hallottam, hogy zenére, és DVD nézésre az alaplapi karik digi kimenete is tökéletes, ha van külső DAC. Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#780) WN31RD válasza Bici (#779) üzenetére


WN31RD
addikt

"zenére, és DVD nézésre az alaplapi karik digi kimenete is tökéletes, ha van külső DAC."
Jellemzően igen. Ha egy külső DAC mellett esetleg mégis az integrált hangkártya lenne a leggyengébb láncszem, akkor vagy hibás valamelyik komponens, vagy rendkívül jó láncod van, amely esetben viszont egy "audiofil" hangkártya nem lesz számodra jelentős tétel anyagilag. ;)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#781) Bici válasza WN31RD (#780) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ! Ez az erős rendszer már megvan, de elég occó tétel volt. :K
Nagyjából 15000-ben volt hangfalak és doboz nélkül (DAC+előerősítő+végfok).
Kandós körökben terjed egy profi cucc kapcsolása, és ezt építettük meg vagy 30-an, így sokkal olcsóbbak voltak az alkatrészek, és egy hazai NYÁK gyártással is foglalkozó cég nagyon olcsón elvállalta SMD-vel együtt a legyártást.
Azt viszont nem vágom, hogy mitől lehet nem tökéletes egy digit jel... Ha létezik ilyen, akkor annak konkrétan kimutathatónak kell(ene) lennie. Erről esetleg kézzel fogható infó?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#782) WN31RD válasza Bici (#781) üzenetére


WN31RD
addikt

Ami esetleg gondot okozhat pl.: valami szerencsétlen DAC nem csinál reclock-ot, és összeszed minden jittert, illetve ha a kártya fixen 48 kHz-et tud csak kiadni a digitális kimenetén, a resampling-et is el lehet rontani. (De én inkább a hangfalakon törném a fejem első körben... ;))

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#783) Bici válasza WN31RD (#782) üzenetére


Bici
félisten

Ok, értem. Elméletileg a DAC elég okos, de még nem kaptam meg a kapcsolási rajzot, a nyákról meg nincs kedvem visszafejtegetni (vagyis inkább blokk vázlat kell majd).
A hangfal is házi lesz, de az már az én művem. A hangszórókra most nincs pénzem, úgyhogy egyelőre marad a régi SAL-ból építet pár, ami ótvar, de ősszel majd lesz lé jobbra.
Köszi az infókat! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#784) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok! Én is hangkari vásárlásán gondolkodok. Alaplapi realtek hangvezérőm van. Hangcuccok is elég szegényesek :) Egy panasonic minihifi és egy creative T20 érdemes ezekhez valami hangkártyát venni? Lesz javulás? Én egy [link] -t néztem ki.
Most még csak 2.0-ra használnám késobbiekben talán 5.1
Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

http://shrimpland.hu

(#785) WN31RD válasza Alyens (#784) üzenetére


WN31RD
addikt

Hacsak nincs valami durva hibája az alaplapi hangkártyádnak (nagyon zajos vagy mondjuk behallatszik, ha mozog az egér :DDD), akkor nem lesz érdemi javulás, sőt valószínűleg semmilyen sem.

Ha nagyobb tudású hangkártyára van szükséged (több csatorna, digitális kimenet, játékokhoz X feature támogatása stb.), akkor lehet értelme másik hangkártyát venni, de ha jobb hangminőséget akarsz, akkor először a hangszórókat kell lecserélned (az viszont nem lesz olcsó).

[ Szerkesztve ]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#786) Alyens válasza WN31RD (#785) üzenetére


Alyens
aktív tag

Köszi,akkor lehet elhalasztom a vásárlást!

http://shrimpland.hu

(#787) frankie! válasza Alyens (#784) üzenetére


frankie!
őstag

Ja gyakran használnád valami kis torzítású fülessel, akkor lehet hogy megéri!

(#788) Alyens válasza frankie! (#787) üzenetére


Alyens
aktív tag

Fülest nem nagyon használok! Csak kiváncsiságg képpen milyen hang cucc kellene például, hogy a fent emlitett hangkártya Kihozza magából a maximumot.

http://shrimpland.hu

(#789) Alyens


Alyens
aktív tag

Még 1 kérdés! Ismerősömnek ugy van összekötve az 5.1es erősítővel a PC-hogy stereó kimenet van bekötve az erősítőbe. Érdemesebb lenne 5.1es jelet kitenni az erősítőre, vagy szétbontja megfelelően a jelet stereóbol is? Illetve hol lehet ennek jelentősége? 5.1es filmek jobbak lennének ugy? Bocsi,ha bugyuta a kérdés! Köszi a választ!

http://shrimpland.hu

(#790) Hedgehanter válasza Alyens (#789) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az 5.1 es jelet csak a DVD nezesnel vinne ki rendesen (alaplapi hangkartya) jatekokkat nem tudja 5.1-ben kivinni ahhoz olyan hangkari kellene (ASUS Xonar, Auzentech X-plosion, etc) akik tudjak a Doby Digital live-ot... Az 5.1 es filmek jobbak lennenek de csak a DVD vagy HD filmek...

(#791) MaxWeber


MaxWeber
csendes tag

Üdv!

Mi a különbség az alábbi kártyák között? Egy Logitec Z-5500-as lesz rákötve, melyiket lenne érdemes váalsztani? Zenehallgatás és játék céljára szolgálna (kb azonos arányban). Megéri + 15.e Ft-ot rászánni a Fatal1ty-re vagy felesleges?

SB X-Fi Xtreme Music
SB X-Fi Xtreme Gamer
SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional

(#792) audi100td válasza MaxWeber (#791) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az Extreme Gamer és Music tudtommal ugyanaz csak a Gamer-nél kisebb nyákra lettek összesűrítve az alkatrészek, illetve nem lehet rákötni külső dovobozt, a Fatal1ty-n meg van 64MB X-Ram is és ezáltal kevésbé terheli a procit és a memóriát, de szerintem nem ér meg +15k-t.

(#793) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok, mostanában sokat gondolkodtam rajta, hogy vegyek-e hangkarit, mert annyira nem vagyok megelégedve a mostani creativ ALC 883-as alaplapi 8 ch-ással. Ha használom a microfonbemenetet, akkor eltorzul, és lehalkul egy kicsit a többi csatorna valahogyan, igaz ez csak vista alat. Az a baj, hogy nem nagyon van rá lóvé, de ha még is vásárlásra adnám a fejem, akkor ti mit tanácsolnátok. Főleg zenehallgatásra használnám, de a mikrofon szintű bemenet sem árt ha jó minőségű, mivel egy két mikrofonos hancúrozás miatt nem szeretnék nagyon drága keverőt, meg hasonlókat vásárolgatni. Ja és nagyon sűrűn hallgatom erősítőre (Fisher 2x100W) kötve is.

(#794) audi100td válasza tzsolesz (#793) üzenetére


audi100td
nagyúr

Soundblaster X-Fi Xtreme Gamer, Xtreme Music vagy Asus Xonar DX.

(#795) pete_21 válasza audi100td (#794) üzenetére


pete_21
addikt

Egyébként az Asus Xonar DX is tudja hardveresen keverni a hangot, ugye? Ahogy pl. az X-Fi Extremegamer?

(#796) tzsolesz válasza audi100td (#794) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi szépen, esetleg ezekre egy ajánlott ár? :R

(#797) Hedgehanter válasza pete_21 (#795) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Igen, tudja.

(#798) audi100td válasza tzsolesz (#796) üzenetére


audi100td
nagyúr

Újonnan Xtreme Music 16.000Ft-tól, Gamer kb. 18-tól kapható, Asus DX szintén kb. 16k.
Használtan mindegyik kb. 13.000 Ft.

(#799) tzsolesz válasza audi100td (#798) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

köszi. :R

(#800) pete_21 válasza Hedgehanter (#797) üzenetére


pete_21
addikt

Ok, köszi.
Még egy kérdés: a mostani Audigy 4-emnek 6 csatlakozója van hátul. Az Asus Xonar DX-nek hogyhogy "csak" 5? Arra gondolok, hogy egy 7.1-es hangrendszernek ugye 4 csatlakozója van (zöld, fekete, sárga, fehér). A mikrofonnak is kell ugye egy csatlakozó. És elvielg ezen van digitális bemenet is ami +1 csatlakozó megint.
Összesen ez 6 csatlakozási hely. Vagy 1 csatinak 2 funkciója is lehet?. Pl: mikrofon bemenet lehet digitális is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.