Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) audi100td válasza ladida (#1750) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit :)

(#1752) tigipuf


tigipuf
senior tag

hali!az ilyen külsős hangkarik,milyen minőséget képviselnek mondjuk 1 asus xonar dx1-hez viszonyítva?Creative SoundBlaster Audigy 2 NX USB External :F

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1753) Eagl3 válasza tigipuf (#1752) üzenetére


Eagl3
veterán

Jóval gyengébben teljesítenek általában...

(#1754) tigipuf válasza Eagl3 (#1753) üzenetére


tigipuf
senior tag

akkor felejtős...... :R

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1755) DBob válasza #56474624 (#1746) üzenetére


DBob
őstag

Erre még rátennék egy lapáttal:
Én is integrált kártyát használok az xfi-m helyett (aminek egyéb okai vannak), ennek ellenére szerintem nem hiszem hogy a rákötött mission - marantz kombó vesztesen jönne ki egy szeánsz kapcsán egy komolyabb hangkártya - kommerszebb audió cucc kombóval szemben. Ennek megfelelően személy szerint én nem is látom értelmét 5 számjegyű árcédulás hangkártya vásárlásának amíg nem zenél az ember otthon vagy 6 számjegyű árcédulás audiója van otthon.

Ha meg már az "előrelépések"
Soha nagyobb javulást nem tapasztaltam amikor még sok-sok-sok éve le nem cseréltem a disco lady-t ea 6383-ra. Pedig utóbbi sem egy kiemelkedő dolog. Nah akkoriban volt hogy siettem haza zenét hallgatni ;)

(#1756) CocooN-z válasza #56474624 (#1744) üzenetére


CocooN-z
őstag

Értem. Nem szoktam csakis specifikációk alapján dönteni, mivel akkor már rég választottam volna, ezért vagyok kiváncsi mások véleményére is. Az hogy most a tesztelő oldalak Overview/összegzői miért hozták ki "szar" nak a D1 et nem tudom de 7-2 arányban megtették zenehallgatására, minden más esetben jónak mondták. Fülesre választ gondolom inkább majd a topicjában kapok választ, de ezekre gondolom te is tudsz adni.

X-fi közül meg hirtelen nem tudom meik lehet alternativa meg is nézem.

üdv : Z

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1757) audi100td válasza CocooN-z (#1756) üzenetére


audi100td
nagyúr

Xtreme Music lenne jó alternativa az X-Fi-ből, bár az sem jobb egy D1-nél. :U

Belinkelnéd azt a tesztet? Amúgy nem kell minden tesztnek hinni, meg gyakran nem objektív képet mutatnak, mert pl. fizet a konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#1758) Skizz válasza audi100td (#1757) üzenetére


Skizz
addikt

De nem is rosszabb. Illetve nem épp olcsó hifin lehetne negatív illetve pozitív érveket felsorakoztatni a hangkártyák mellett, mert a pc-s hangfalak kategóriában különbséget nem lehet észrevenni a kettő között, az fix. Max placebo.
Mondjuk én alapból hülyeségnek tartom azt, hogy valaki egy "ismeretlen" szerző által megírt hangkari tesztre támaszkodjon. Egyrészt lehet, hogy teljesen más a két ember ízlése, másrészt lehet, hogy a tesztelő épp egy botfülű valaki, harmadrészt lehet, hogy a cikk tartalmának fele se igaz...

[ Szerkesztve ]

(#1759) audi100td válasza Skizz (#1758) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mondta valaki hogy rosszabb, de kötekedj csak. :U :U :U :U :U

(#1760) #56474624 válasza CocooN-z (#1756) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem vagyok járatos fülesekben, szóval abból én nem adok tanácsot inkább. :)
A tesztelő oldalak pedig egy vicc sok-sok esetben. Le kell őket sz*rni. Az számít inkább, amit mi itt felhasználók megosztunk egymással. Márpedig egy X-Fi-től nem marad el az Asus hangkártyája, ezt elég sokan megmondhatják itt Neked. Szerintem felesleges a hangkártya-vásárláson ennyit vacakolni, még plusz több tízezerért is minimálisak a difik hangkártyák körében, míg füles esetében ekkor már ég és föld is lehet akár. Továbbiakban nem kívánok a hangkártya-témával foglalkozni. :P
Inkább a fejhallgatóra érdemes koncentrálni, ezerszer többet nyom a latba. Persze nem kell elhinni. :DDD

(#1761) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Üdv.
Lenne egy kérdésem. Tesóm gépébe szeretnék venni valami olcsó hangkártyát és meg szeretném kérdezni hogy melyik a jobb a 2 közül
SB Digital 5.1 vagy
SB Live 5.1 ?
Előre is kösz a segitégért :R

(#1762) audi100td válasza bogarfx (#1761) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lényegtelen, egy szinten vannak, a digital-on van digitális csatlakozási lehetőség is.

(#1763) bogarfx válasza audi100td (#1762) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Ok. Kösz a választ :R

(#1764) audi100td válasza bogarfx (#1763) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit :)

(#1765) Skizz válasza audi100td (#1759) üzenetére


Skizz
addikt

Mi bajod van velem? :U

(#1766) CocooN-z válasza audi100td (#1757) üzenetére


CocooN-z
őstag

Sok tesztet olvastam, egyik isteniti másik lehuzza, értelmetlen.
thx for the info

Ba cy lus: thx ismét, meglátjuk mi lesz belőle!!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1767) audi100td válasza Skizz (#1765) üzenetére


audi100td
nagyúr

Semmi, bocs félreértettem valamit. :B

(#1768) PAtr0n válasza audi100td (#1767) üzenetére


PAtr0n
addikt

Minek beszélitek meg, ha verekedni is lehet? :DDD

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1769) Stirbi válasza PAtr0n (#1768) üzenetére


Stirbi
addikt

kijavitlak :
minek veszekedtek ha verekedni is lehet:DDD

(#1770) Skizz válasza audi100td (#1767) üzenetére


Skizz
addikt

Akko jó

(#1771) PAtr0n válasza Skizz (#1770) üzenetére


PAtr0n
addikt

Igen úgy talán helyesebb ;)

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1772) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném /bármí meglepő : )/ valószínűleg veszek majd egy új hangfal+fejhallgató párost /egyelőre Logitech X230 és a Razer Barracuda a befutó bár még nem néztem teljesen szét/, emellé szeretnék egy hangkártyát. Én erre gondoltam: Creative-Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty. Hangkártyák terén amatőrnek számítok, ezért kérném a tanácsot.

Lenne egy másik kérdés is ám az off: a Razer Barracuda miképpen csatlakozik? A hivatalos Razer oldalon "HD-DAI or USB port"-ot írnak. Az USB-t vágom, de a HD-DAI mit akarna jelenteni? : )

(#1773) CséZé


CséZé
őstag

Hi!

Nemrég már jártam ebben a topicban és akkor abban maradtunk h 20k-ért Asus D1/DX-et kell venni. Nos gondolkodtam és arra jutottam, hogy elég lesz-e az nekem?
Nem akarok mellé fogni a vásárlásban, ezért olyat szeretnék venni, amivel meg leszek elégedve hosszú távon is. A legfontosabb, hogy csak fejhallgatóval és stereo-ban hallgatok, és nem szerkesztek(!), zenét, tehát 5.1 és a társai nem játszanak. Ebben a tudatban mennyiért van korrekt hangkártya? És hol érdemes nézelődni?

Arra is gondoltam h valami házimozi erősítő nem lenne jobb? :F :DDD

Előre is köszi :R

(#1774) cornfake


cornfake
aktív tag

hello
optikan 5.1et kiado hangkartyat keresnek,segitsetek ki...
koszi

I'm what's left, I'm what's right..

(#1775) dabadab válasza cornfake (#1774) üzenetére


dabadab
titán

Amin van optikai kimenet, azon mind megy az 5.1.

DRM is theft

(#1776) cornfake válasza dabadab (#1775) üzenetére


cornfake
aktív tag

kivéve a trust sc5250et peldaul.

I'm what's left, I'm what's right..

(#1777) dabadab válasza cornfake (#1776) üzenetére


dabadab
titán

Miert lenne kivetel? Sima CMI8738 kartya, megy rajta (technikailag amugy se lenne trivialis megoldani azt, hogy ne menjen at rajta a DD/DTS)

DRM is theft

(#1778) cornfake válasza dabadab (#1777) üzenetére


cornfake
aktív tag

hat azt nem tudom miert kivetel,de azt tudom hogy sajnos keson olvastuk at,es minden forumhozzaszolas azt tukrozi,hogy senkinek sem sikerult kinyerni belole igy a hangot:(
ugyhogy varom a tippeket:(

I'm what's left, I'm what's right..

(#1779) dabadab válasza cornfake (#1778) üzenetére


dabadab
titán

Hoppa, lehet, hogy nem filmek DD/DTS savjarol beszelsz, hanem arrol, hogy jatekok alatt nincs 5.1 optikain?

DRM is theft

(#1780) Ijk válasza CséZé (#1773) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ milyen fejhallgatód van. Szvsz D1/Dx megfelelő lehet, főleg ha hozzáteszel még egy fejhallgató erősítőt. Sajnos a DAC-al ellátott stereo fejhallgató erősítők rendkívül drágák és szinte beszerezhetetlenek. Alternatívaként még jókat hallottam az emu usb 0202-ről.
Én az asus Xonar Essence STX megjelenését várom, már van néhány teszt, egész jókat írtak róla. Ebben a kártyában van fejhallgató erősítő.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1781) cornfake válasza dabadab (#1779) üzenetére


cornfake
aktív tag

nem nem. filmekrol beszelek sajnos.
a konkret helyzet:adott egy házirozi,optikai innel,meg egy pc(benne ,jelenleg a trust).
ezt a kettőt varázsolnám össze 5.1re, de nem nem nem megy:(

I'm what's left, I'm what's right..

(#1782) Viktor77 válasza cornfake (#1781) üzenetére


Viktor77
titán

Ez alapján sem (30-as ponttól lefelé) ?

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1783) dabadab válasza cornfake (#1781) üzenetére


dabadab
titán

Akkor ott valami szoftveres gany lesz, evekig hasznaltam egy tok ugyanilyen (oke, mas nev alatt arultak, de uyganilyen chipset, ugyanez a ket hatlapos megoldas, meg valoszinuleg ugyanazon a gyartosoron keszultek) hangkartyat a HTPC-mben, semmi gond nem volt a DD/DTS-sel.

DRM is theft

(#1784) cornfake válasza Viktor77 (#1782) üzenetére


cornfake
aktív tag

nem:(
driver frissites, ujrahuzas,c-media audio felulet, mindenhol csak a 2 hangszoros lehetoseget adja fel

I'm what's left, I'm what's right..

(#1785) dabadab válasza cornfake (#1784) üzenetére


dabadab
titán

"mindenhol csak a 2 hangszoros lehetoseget adja fel"

Ugyan en a windowsos drivert nem lattam, de a linkelt pdf-ben az van, hogy "Válassza a 2 hangszóró lehetoséget".

DRM is theft

(#1786) cornfake válasza dabadab (#1785) üzenetére


cornfake
aktív tag

aham hat majd atnezetem az emberrel megegyszer

I'm what's left, I'm what's right..

(#1787) CséZé válasza Ijk (#1780) üzenetére


CséZé
őstag

Jelenleg AKG K99-em van, de tervezek egy upgradet egy K242 HD-re, annál feljebb nem szeretnék menni.
Továbbá még lenne hozzá valami két hangfal később.

Én is néztem a Xonar Essence-t, de a D2-nél tuti drágább lesz :(

Tehát azt mondod D1-nél nem kell jobb/drágább?

(#1788) Ijk válasza CséZé (#1787) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk inkább úgy, hogy a d1-el meg leszel elégedve:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1789) CséZé válasza Ijk (#1788) üzenetére


CséZé
őstag

hm , ugyanott vagyok mint amikor beírtam az első hsz-t ezzel a témával kapcsolatban, tehát úgy kérdezem akkor h mekkora potenciál van ebben a hangkariba? Milyen hangfalat és fülest (árkategóriában) tud megszólaltatni kompromisszumok nélkül?

(#1790) #56474624 válasza CséZé (#1789) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mondjuk én azt nem értem, hogy egy 30-40 ezer Ft-os fejhallgatóhoz miért akarsz nála drágább hangkártyára, külső DAC-ra pénzt kiadni. Merthogy ott lenne az a szint, amikor már hallanál érdemleges különbséget (már az X-Fi-hez, Asus Xonar-hoz képest), de ha a többletet inkább fejhallgatóba invesztálnád, lehet, sőt valószínű sokszorosan jobban járnál, nagyobb javulást érnél el.

[ Szerkesztve ]

(#1791) CséZé válasza #56474624 (#1790) üzenetére


CséZé
őstag

nem mondtam h akarok, ezért kérdezősködök a fórumban mert nem vagyok tisztában a dolgokkal, de nyugodt szívvel veszek Xonar D1-et, ha ezek szerint 30-40 ezer ft-os füleshez és hangfalhoz elég :R

(#1792) #56474624 válasza CséZé (#1791) üzenetére


#56474624
törölt tag

Persze, hogy elég. :) Én is használom az X-fi-t a saját rendszeremhez. A CD-lejátszóm (amivel sajnos állandóak mostanában a problémák, mivel már úgy 20 éves) ugyan rátesz egy lapáttal, de messze nem akkora azért a különbség, mintha én most egy kategóriával feljebb lépnék hangfalak terén. Sőt, sokkal kisebb.
Ráadásul a CD-player-t nem is vettem drágán, persze ennek megfelelően szívok is vele. :B

(#1793) asadasad22 válasza Ijk (#1788) üzenetére


asadasad22
őstag

egyébként ez a kari pci/pci-e/mind2-ben van? (ha a legutóbbi eset: a csatolófelületen kívül van különbség?)
és egy dx miben más, hasonló kategória, mint a d1, az is többször volt emlegetve..

[ Szerkesztve ]

(#1794) audi100td válasza asadasad22 (#1793) üzenetére


audi100td
nagyúr

A DX meg a D1 ugyanaz, csak az egyik PCIe a másik meg PCI csatolóval rendelkezik.

(#1795) audi100td válasza CséZé (#1791) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bőven elég a D1 egy 30e Ft-os füleshez...

(#1796) asadasad22 válasza audi100td (#1794) üzenetére


asadasad22
őstag

kösz, ezzel akkor a másik kérdésemre is válaszoltál :)
gondolom a d1 a sima pci.

(#1797) audi100td válasza asadasad22 (#1796) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen a D1 sima PCI-os.

(#1798) #56474624 válasza audi100td (#1795) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igaziból nem is értem, hogy miért így terjedt ez el, hogy adott hangkártya elég-e egy hangfalhoz, füleshez. :U Miközben a hangfal/füles jelenti a lényegesen nagyobb korlátot hangban. Szóval inkább a hangfalnak kellene elégnek lennie szerintem, de az meg sosem elég... :)

[ Szerkesztve ]

(#1799) audi100td válasza #56474624 (#1798) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem is, mondjuk egy minimális szintet szerintem nem árt megütni, pl. az alaplapi hangkeltőknél nem ragadnék le és hangkártyákból is pl. X-Fi Xtreme Music-ot vagy Xonar D1/DX-et érdemes megcélozni egy jobb hangfal/füles mellett.

Amúgy persze igazad van, sokszor már úgy teszik fel itt is a kérdést, hogy "kihajtjae?". :D

(#1800) Satyricon válasza audi100td (#1799) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv

Vásárolnék 2500 Ftért Soundblaster Live hangkarit. Szerintetek megéri?? Nem értek ehhez a karihoz. A kérdés az, hogy jobb e ez a kari az alaplapi hangkarimnál(Asus M2NPV-MX). Azt tudom a kariról, hogy elég régi darab. Szerintetek megéri lecserélni az alaplapi hangkarimat erre a hangkártyával??

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.