Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) audi100td válasza asadasad22 (#1650) üzenetére


audi100td
nagyúr

Helyedbe vennék egy Asus Xonar D1-et, hangminőségbe hozza a Music szintjét és kijön 18e Ft-ból. :)

(#1652) antikomcsi válasza Stirbi (#1637) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És ennek van külön szoftvere, ahol be tudom állítani, hogy hány bit és hány Hz legyen a mintavételezés?

Bocsi, soha nem használtam, ezért kérdem.

(#1653) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok, kellene egy hatalmas segítség:

van egy xbox360-om és abból az 5.1 dolby digital hangot csak az optikai kábelével tudnom megszólaltatni. Szóval szerintetek az lehetséges, hogy az 5.1-es optikai kábel az xbox360-ból belemenne a hangkariba, és onnan kapná meg a füles a 3db jack csatlakozón az 5.1-es hangot?

ez lenne az a külső usb-s hangkártya: [link]

remélem érthető a dolog, ahogy leírtam, a srác szerint akitől venném azt mondja, hogy megy, de inkább megkérdezek hozzáértőket is, nem akarom magamat behúzni a csőbe

előre is köszönöm szépen

SÜRGŐS :)

[ Szerkesztve ]

(#1654) csaky_87 válasza audi100td (#1198) üzenetére


csaky_87
csendes tag

Helló mindenkinek!

Most vettem egy akg k512es fejhallgatót. Eddig oké. Rádugom a jó kis realtec alc888 típusú int. hangkarimra és elkezdtem röhögni hogy mennyire szarul szól. Igazából ebben a témában nem vagyok otthon úgyhogy egy kis segítség kéne. Hangkártya kéne 10e forintig. Igazából engem a zenehallgatás érdekelne főleg fülecsről. Fejhallgatóerősítőm nincs, csak egy 2.1es Logitech Z3as hangcuccom. Hála istennek a fejhallgató kimenete olyan szar hogy kár volt leírni ezt a mondatot is érte.:D
Szal első szempont a zenehallgatás és az hogy kihozzon valamit erősítő nélkül is a fejesemből. Annyira nem érdekel hogy ilyet vagy olyat dekódol...mondom laikus vagyok a témában.:D

Segítségeteket előlre is köszönöm.:)

(#1655) audi100td válasza csaky_87 (#1654) üzenetére


audi100td
nagyúr

Audigy SE-t ajánlanám.

(#1656) csaky_87 válasza audi100td (#1655) üzenetére


csaky_87
csendes tag

Én Sb x-fi-t nézegettem 10e környékén. Szted számomra azt nem érdemes megvenni? Mármint úgyértem hogy hangzásbeli különbséget nem tapasztalnék fejhallgatón keresztül egy mezei audigy-hez képest?
Bár játszani is szoktam úgyhogy nem baj ha ahhoz is konyít a hang kari, de lényeg a zene. Filmhez nem igazán használom arra ott van a jó kis házimozi rendszerem.:)

(#1657) audi100td válasza csaky_87 (#1656) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az X-Fi Xtreme Audio valójában egy "mezei Audigy"... :U

(#1658) csaky_87 válasza audi100td (#1657) üzenetére


csaky_87
csendes tag

Mondjuk biztos van benne valami.:) Amúgy szeretem ma egy sb live 5.1-et. Már most ég és föld a különbség. Az előzőre vissaztérve az vuiszont nem lehet hogy a audigy se meg valójában egy mezei live?:D
Ezzel csak arra akarok kilyukadni hogy lényeges különbség tapasztalható az sb live illetve az audigy között? Mert ha igen akkor nem fogom rá sajnálni azt az 5-6 ezret. Amúgy miyen ötleted lenne arra hogy analóg kimenten vana 2.1 de a 2.1 fejhallgatókimente szar. ezért ugyan azt kéne használnom. csak a jack elosztó megoldás van?(mert abba meg az idegesítene hogy ugye akor folyamatos hangerőn mene a fülecs akkor is amikor nem használom, mivel nincs rajta hangerőszabályzó)

(#1659) audi100td válasza csaky_87 (#1658) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az audigy SE meg egy "mezei" SB live! 24bit :) , de nem sima live.

(#1660) kungzi


kungzi
veterán

az enyémre is valaki válaszoljon már kérem

(#1661) Daert


Daert
őstag

Hali.
Vki tudna ajánlani hangkarit,használt is nagyon megfelel;az alábbi szempontok alapján.
Vista alatt is működjön.Esetleg a majdani új Win-hez is készüljön rá driver.(nem túl régi karesz)
Jobb legyen az alaplapi ALC888-nál.
6K körüli árban megállhat használtan.
Természetesen csodát nem várok(nem vagyok vájtfülű),alapvetően játékok alá kellene és filmnézéshez.
Köszi.

(#1662) Stirbi válasza antikomcsi (#1652) üzenetére


Stirbi
addikt

hát külön szoftvere van ,de ennek a Hz mintavezetésnek még utána nézek :U

(#1663) Stirbi válasza Daert (#1661) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv ebben az árkategoriában,és szempontok alapján az Audigy SE-t ajánlanám

(#1664) Daert válasza Stirbi (#1663) üzenetére


Daert
őstag

Köszi.
Audigy 2 esetleg,használtan?

(#1665) audi100td válasza Daert (#1664) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az jobb lenne, ZS meg főleg, az Audigy SE valójában egy SB live! 24bit. :)

(#1666) Daert válasza audi100td (#1665) üzenetére


Daert
őstag

Igen,nekem a Creative hangkarik megnevezései elég kaotikusak,nehéz eligazodni valójkában mit is takarnak.
Ha jól láttam itt a PH-n van 5-6K körül audigy2.
Egyébként szoftverügyileg mennyire időtálló az Audigy2?Tekintve hogy most Vistát használok és majd jó lenne a karit Win7 alatt is nyúzni.

(#1667) audi100td válasza Daert (#1666) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Egyébként szoftverügyileg mennyire időtálló az Audigy2?Tekintve hogy most Vistát használok és majd jó lenne a karit Win7 alatt is nyúzni."

Ezt sajnos nem tudom, kérdezz rá az Audigy topikban. :)

(#1668) Daert


Daert
őstag

Köszi a segítséget,+ választ kaptam az Audigy2 topikban. :R

(#1669) audi100td válasza Daert (#1668) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit :)

(#1670) borix


borix
őstag

SoundBlaster PCI 128 stereo hangkariról mi a véleményetek érdemes lecserélni egy audigy 2-re?Nem akarom hogy színezze a hangokat csak az eredetit adja vissza jó minőségben.

(#1671) audi100td válasza borix (#1670) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hogyne, annál sokkal jobb egy Audigy 2, amúgy ennyi pénzért nem fogsz olyan hangkarit kapni, ami "az eredetit adja vissza", az már stúdiókategória, meg persze ahhoz olyan hangfal is kéne.

(#1672) borix válasza audi100td (#1671) üzenetére


borix
őstag

Köszi.

(#1673) asadasad22


asadasad22
őstag

egyébként körülbelül mekkora különbség lehet lossless (flac/audió cd) anyagot hallgatva, egy Sennheiser HD555 fülessel egy SB Live! 5.1 (jelenlegi), és egy X-fi Music/Gamer/Asus Xonar D1 között? ha jól tudom, az enyém 16 bites, a zenék, amiket próbálgattam.. nem szólnak rosszul, de néha úgy érzem, hogy lehetne ez még kicsit tisztább.

(#1674) audi100td válasza asadasad22 (#1673) üzenetére


audi100td
nagyúr

A különbség hallható és ha már zenére vennél hangkarit, akkor Xonar az ajánlott.

(#1675) rekid


rekid
addikt

Helllo!
Nemnagyon vagyok otthon a mostani hangkartyak temajaban igy pls segitsetek.
Notebookhoz szeretnek vmi (hp6910) szebben szolo (zene) taviranyithato hangkartyat 2.1 de elony ha 5.1 et is tud. illesztes kb mindegy. nyilvan usb elony. arkategoria: 15K
Udv!

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1676) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Rendeltem egy Sennheiser PC 350-et. Milyen hangkártya illene hozzá? Olvastam, hogy a legjobb hatást akkor nyújtja, ha nem az integrált hangkártyát használom hozzá, mivel még sosem volt másfajta hangkártyám, így nem nagyon értek hozzá.

(#1677) audi100td válasza LucifeI2 (#1676) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kérdés mennyit szánnál rá?

A legjobb egy Asus Xonar D1 lenne, ez újonnan ~18k.

(#1678) harylmu válasza LucifeI2 (#1676) üzenetére


harylmu
őstag

Ez alá már egy Xonar D1 illene.
Ha nincs rá ennyi pénzed, akkor egy Audigy.

audi100td
bocs, nem láttam, hogy már válaszoltál :D

[ Szerkesztve ]

(#1679) LucifeI2 válasza audi100td (#1677) üzenetére


LucifeI2
őstag

Kb. ennyire gondoltam én is, ha ez lenne mellé a legjobb akkor meg is rendelem ezt is. Köszi a segítséget nektek!

(#1680) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Hangkari vásárlás előtt állok, de a minőség mellet fontos az ár is.
Az X-fi xtreme audio-ra gondoltam először, de az xtreme gamer is szóbajöhetne, persze csak akkor ha megéri azt a +7000 Ft-ot. Mivel jobb a gamer az audionál? Leginkább jáccok, de azért fontos lenne a zene is.
Vagy esetleg mit ajánlotok ezek helyett, 10e Ft magasságában? Audigy?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1681) audi100td válasza PAtr0n (#1680) üzenetére


audi100td
nagyúr

Üdv,

az X-fi Audio valójában egy Audigy SE (~5e Ft), ami valójában egy SB Live! 24bit, szóval egyáltalán nem ajánlom, megéri a gamer a +7e Ft-ot. :K

(#1682) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Üdv!

Olyan gondom lenne, hogy a TV-met ha összekötöm a hifimmel (jack-2RCA kábel), akkor csak az egyik hangfal szól normálisan. A másik hangfal baromi halk, és nincs rajta semmi térhangzás. Ha a hangfal AUX bemenetén (sajna csak ez az egy bemenet van rajta) megcserélem a piros-fekete végű RCA-t, akkor pedig ugyanez a probléma, csak persze fordított módon, tehát most a másik hangfal lesz halk. Megpróbáltam az összekötést 2RCA-2RCA kábellel is, de ezáltal még csak hangot sem tudtam kicsikarni a hifiből.

Mi lehet a gond?

(#1683) dolbyman


dolbyman
tag

sziasztok.

tudnátok ajánlani egy olyan hangkarit, amin optikai kijáraton megjelenik az 5.1.
Fontos lenne még az ár is ugyebár :R

Bandi

(#1684) audi100td válasza dolbyman (#1683) üzenetére


audi100td
nagyúr

Erre a célra tudtommal megfelel az alaplapi optikai kimenet, ezért nem szoktak HTPC-be külön hangkarikat rakni. :)

Üdv.

(#1685) PAtr0n válasza audi100td (#1681) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi a választ!

Azért érdekelne, hogy mégis mi plussz van abban a 7e Ft-ban :) Fogom azt hallani? Szinte csak és kizárólag fülest használok. A fejhallgatóm nem egy Sennheiser (valami Manta márkájú, én szeretem), gondolom azért kéne hozzá valami jó füles is.
Szóval vegyek gamert? :U

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1686) Zax1231 válasza PAtr0n (#1685) üzenetére


Zax1231
csendes tag

Csatlakoznék én is a témához. A napokban érkezett meg a Sharkoon X tatic 5.1-es fülesem, de kicsit csalódott vok, mert nem hallom azt amit kellene. Az az igazság, h jelenleg alaplapi hangkártyám van (Realtek HD audio 7.1) ami alapvetően zajos, illetve néha még extra zajok is hallhatók pl. mikor a Counter Strike-ot futtatom. A hangok valamennyire 5.1-ben szólnak, de igazából nem tudom eldönteni, h honna érkezik a hang (pl a fent említett CS-ben).
Ezért gondoltam, talán ideje lenne beruházni vmi normális hangkártyába ami estleg orvosolná a fent említett problémáim. Én az X-Fi Titanium-nál kötöttem ki (de lehet nekem is elég lenne a Gamer?), de igazából bármi érdekel, ami minőségi hangzást nyújt elfogadható áron. Természetesen filmeznék is és zenét is hallgatnék. Mekkora külömbséget lehet "érezni" egy X-Fi és az alaplapi hangkeltőm közt? Jelentős a külömbség?

[ Szerkesztve ]

(#1687) audi100td válasza PAtr0n (#1685) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha valami gyengébb fülessel küldöd akkor jó az Audio is, csak az a baj, hogy hülyeség lenne érte kiadni 10e Ft-ot, amikor ugyanazt nyújtja mint az 5e Ft-os Audigy SE. :U

Amúgy persze, hogy hallani a különbséget a gamer és audio közt... csak azért nem mind1 mivel hallgatod, ha nem szeretnél fülest cserélni akkor vegyél egy Audigy SE-t.

(#1688) audi100td válasza Zax1231 (#1686) üzenetére


audi100td
nagyúr

Alaplapi és egy X-Fi közt óriási a különbség, neked viszont mindenképp egy Gamer-t javasolnék, ennél a Titanium se tud semmivel többet...

(#1689) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hali!

Zenehallgatásra kéne egy külső hangkártya notebookhoz. Mostanság kezdek átállni a lossless zenehallgatásra.

Featúrák:

-Külső
-Sztereó

Azt hiszem ennyi elég. Van értelme megvennem egy ilyet? Tapasztalnék-e bármiféle javulást az alaplapi "hangkártyához" képest?

(#1690) audi100td válasza Daneeka (#1689) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Azt hiszem ennyi elég. Van értelme megvennem egy ilyet? Tapasztalnék-e bármiféle javulást az alaplapi "hangkártyához" képest?"

Talán ott kéne kezdeni, hogy milyen hangfalakról vagy fülesről hallgatsz zenét?

(#1691) Daneeka válasza audi100td (#1690) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ja igen, bocsi, hogy ezt lehagytam.

Sennheiser CX300/Klipsch Promedia 2.0

(#1692) audi100td válasza Daneeka (#1691) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

ezt ajánlanám: [link] az a baj, hogy sokkal olcsóbban nem lehet kapni normális USB-s hangkarit.

[ Szerkesztve ]

(#1693) dolbyman válasza audi100td (#1684) üzenetére


dolbyman
tag

hát lassan kezdek beleborulni ebbe :)) . tudnál esetleg ajánlani ilyen alaplapot, első körben nem nagyon találtam.

köszi.

Bandi

(#1694) Daneeka válasza audi100td (#1692) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez a kis aranyos akkor is megállja a helyét ha később esetleg vennék valami komolyabb sztereó cuccot, vagy stúdió monitor hangszórókat?

Meg ennél az egyszerű hangszóróknál ami nekem van fogom hallani a különbséget? (ehhez viszonylag jó fülem van tehát ha van valami komolyabb fejlődés amit nem csak egy hangmérnök hallana meg akkor valószínűleg hallom én is)

[ Szerkesztve ]

(#1695) audi100td válasza Daneeka (#1694) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha hosszútávra tervezel természetesen nem érdemes ilyen Asus-t venni. Stúdiómonitor alá azért legalább egy E-MU 0202-be érdemes befektetni, ez olyan 25k kerül kapható.

Az alaplapihoz képest még ezekkel a cuccokkal is hallani a különbséget. :K

[ Szerkesztve ]

(#1696) audi100td válasza dolbyman (#1693) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, de jó lenne tudni egyáltalán milyen proci-hoz, ram-hoz, VGA-hoz kellene, írj egy privát üzit. :)

(#1697) PAtr0n válasza audi100td (#1687) üzenetére


PAtr0n
addikt

Aha értem... szóval elég az Audigy is ha nem cserélek fülest. De gondolom egy alaplapi hangkeltőhöz képest azért nagyságrendekkel többet várhatok a Audigy-től is nem? Ha cserélnék fülest is akkor abból is csak a jót venném. Át is lépek a fejhallgató topicba megkérdezni mit ajánlanak 10e Ft-ig ... :U

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1698) audi100td válasza PAtr0n (#1697) üzenetére


audi100td
nagyúr

Természetesen egy alaplapinál sokkal jobb egy Audigy SE is.

(#1699) CocooN-z válasza PAtr0n (#1697) üzenetére


CocooN-z
őstag

Szia!

Én most cseréltem le sajnos egy Audigy 4 OEM et, az alaplapimra -ram szűkében voltam és erre cseréltem-, Egy Asus Formula Rampage alaplapom van, a hozzá adott Supreme FX II es "külső" hangkártyával... Iszonyat gagy... ugyan olyan mint az összes többi recsegő integrált.

Tehát igen, minimum egy Audigy 2 es és afelett. 10 alatti fejhallgatónak meg a HD202/201 es és társait ajánlanám, meg persze nem árt azt is figyelembe venni hogy nyitott v zártat akarsz (fülre érzékeny embereknek meg főleg!)

üdv!

ui: ha már énse vagyok megelégedve a hangkarimmal, ti mit ajánlotok mit vegyek? HD555/HD595 re?

Általában Stereo (75% ban lossless t!) zenét hallgatok meg CS1.6 van ami detto stereo.

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1700) PAtr0n válasza audi100td (#1698) üzenetére


PAtr0n
addikt

Gondoltam, hogy így van, csak szeretek megnyugodni :) Elvileg lesz egy Audigy2 -ZS-m innen az apróhirdetések közül 8k-ért, remélem megéri, jókat olvastam róla.

CocooN-z: Mi a különbség a nyitott és a zárt között? (tudom, az egyik nyitott a másik meg zárt :D), mármint úgy értem ez miben nyilvánul meg?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.