Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Kis zöld izé válasza st81 (#649) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

No,no!!!Azt nem hinném hogy bár melyik eredeti Creative Sound Blaster Live kártyán C-Media hangkeltő chip lenne.. :DDD Azt inkább hogy egy Genius márkával ellátott hangkártyán van cmi chip 8738. :K

Bye!

(#652) Ombre9


Ombre9
csendes tag

Hi all!

Tervben van egy Logitech z 2300-as vásárlása. Milyen hangkártyát ajánlatok hozzá?
Előre is thx!!

(#653) krisdi


krisdi
csendes tag

sziasztok!

kéne egy kis segítség! elég láma vagyok ilyen dolgokban szóval előre is bocs a kérdésekért. Na szóval szeretném a gépemet majd rákötni egy házimozi rendszerre. Ha erre van lehetőség akkormilyen hangkártya szükségeltetik hozzá? És az midegy hogy milyen alaplap van a gépben? Ja és ha lehet akkor ilyen alsóbb árkategóriájú dolgok érdekelnek. A lényeg hogy a házimozin szóljon a zene,játék,film stb. Nem kell csúcsminőségben. A váaszokat előre is köszönöm. :R

(#654) Kis zöld izé válasza Ombre9 (#652) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Mivel THX-es szettről beszélünk ezért javasolt hozzá vmi THX-es hangkártya.Szerintem egy Audigy 2-es bőségesen megfelelő hozzá.

Bye!

(#655) Kis zöld izé válasza krisdi (#653) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ha nem kell vmi csúcskategóriás hangkeltő kütyü,de a házimozidon van optikai bemenet és szeretnél Dolby 5.1-ben vagy DTS-ben filmet nézni vagy zenét hallgatni akkor neked is jó lesz az Audigy SE vagy Audigy 2.Ha az alaplapod nem olyan finnyás akkor mindegy hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#656) krisdi válasza Kis zöld izé (#655) üzenetére


krisdi
csendes tag

Még egy kérdés. Csak mert biztosre szeretnék menni. :) Ugye akkor ha játszok majd az is a házimozin fog megszólalni,ugye? És milyen kábelt kell ehhez a művelethez beszerezni és kb mennyi az ára? Nagyon köszi :R

(#657) frankie! válasza Kis zöld izé (#655) üzenetére


frankie!
őstag

Ha optikai kábelt használsz, szvsz majdnem mindegy, milyen hangkártyád van.

(#658) frankie! válasza krisdi (#656) üzenetére


frankie!
őstag

Ha ilyesmire vetemedsz, optikai drót helyett inkább a koax (spdif) digitális átvitelt ajánlom. Lehet hogy a stúdiókban az optikai az elterjedtebb, de olcsó rendszereknél ez ad jobb eredményt.

(#659) krisdi


krisdi
csendes tag

és mi a különbség a CREATIVE Sound Blaster Audigy SE és a CREATIVE Sound Blaster Audigy SE OEM között? A "sima" kb 3.5K-val drágább. :O

(#660) Kis zöld izé válasza krisdi (#656) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Frankienek igaza van de onnantól kezdve hogy valószínűleg sem a házimozidon sem pedig a jövendőbeli hangkártyádon nem lesz Coaxiális ki illetve bemenet ezért hát marad az optika.
Ilyen kábel kell neked:[link]
1m-es kábel kb. 1200-2500ft között mozog.

Bye!

(#661) Kis zöld izé válasza krisdi (#659) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

A különbség hogy az egyik dobozos a másik pedig nem.Mellesleg elképzelhető az is hogy az OEM változathoz nincs driver lemez.De ebben nem vagyok biztos.

Bye!

(#662) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Ha pedig még ennél is olcsóbb hangkeltőt szeretnél és mondjuk van a házimozidon koaxiális bemenet akkor ezt a hangkártyát javaslom:
http://www.argep.hu/product_391775.html
Hozzá pedig ezt a kábelt:
[link]

Bye!

(#663) krisdi válasza Kis zöld izé (#662) üzenetére


krisdi
csendes tag

nagyon szépen köszönöm a segítségetket! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#664) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok,

gondoltam bekukkantok ebbe a topicba is, ugyanis másik topicban egy nagyon rendes tag (szia Kis zöld izé:) ) rámutatott, hogy egy audigy2 kártya egy nagyszerű választás lenne nekem, de ahogy látom másnak is:)
Kérésem és kérdésem az lenne, ha valaki tudja, hogy hol lehet ilyen csodát kapni, akkor legyetek olyan kedvesek és osszátok meg ezt az infót velem is.

Köszönöm:)

(#665) shteer válasza krampy (#664) üzenetére


shteer
titán

akkor jársz a legjobban, ha az aorók között keresel ;) én is onnan vadásztam a 4-est :)

..szerintem jónak tűnik

(#666) krampy válasza shteer (#665) üzenetére


krampy
csendes tag

Köszi szépen, már vadászom is;)

(#667) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok,
egy újabb kérdés, amiben szeretném a segítségeteket kérni. (komlyan, minél többet olvasgat az ember, annál tanácstalanabb lesz:) )
Elág nehezen lehet hozzájutni pár nap alatt ilyen csilivilli audigykhez ezért egy olyat szeretnék kérdezni, hogy nekem a hangkártya, egyedül filmnézésre kellene egy z-5500assal összekötve.
Gondolom egy olyan kellene aminek van SPDIF -je mert gondolom (ahogy olvasgattam) így lehet előcsalni a DTS-t.
Szval milyen olyan kártyát tudtok nekem mondani, ami erre a célra megfelelne (tudja a dts-t)? Most már lemondok lassan az audigyről, de azt hiszem erre jó nekem más is.

Köszi

(#668) Kis zöld izé válasza krampy (#667) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

A visszaolvasás sokszor csodákra képes! :K

Bye!

(#669) krampy válasza Kis zöld izé (#668) üzenetére


krampy
csendes tag

És mennyire igazad van:)
Köszönöm!

(#670) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Ujratettem a windows-t de csak azt a meghajtót formáztam le amin a windows van. Fel is tettem a drivereket amik vannak a cd-n, igen ám de nincs hang hiába installálok fel bármit is, de nemhogy hang nincs,azt irja hogy nincs elérhető hangeszköz. Most meg valami pci device- t akar telepiteni de a cd-n meg nem találja. Mi lehet ez?

(#671) st81


st81
tag

Az időpontot tekintve már későn írtam, hogy milyet vegyél alex.
De szerencsére belenyúltál a jóba :)

[ Szerkesztve ]

(#672) Kis zöld izé válasza Baga1983 (#670) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Milyen hangkártyád van?Integrált-e avagy sem?Vagy esetleg mindkettő megtalálható a gépedben?Milyen Windows-ról van szó?

Bye!

(#673) BluEyes válasza Baga1983 (#670) üzenetére


BluEyes
őstag

Alaplapi integrált a hang? Ha igen, akkor valszeg a Microsoft UAA driver kell neked (888111) A cd-n a hangdriver könyvtárában ott kellene lennie. Ha nincs, keresd a hálón. Vagy pl. itt van, ne zavarjon hogy HP, ez egy általános driver.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#674) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Nekem csak egy kérdésem lenne, segítség nem kell, egyedül is tudom, h egy auzentech prelude-ot akarok venni... ;]
Viszont nem találtam jobb helyet a kérdésnek, szal:
szerintetek mikor fogják bevezetni a 7.1-as dolby digital live-ot?
Ugyanis kizárólag a DDL miatt néztem ki magamnak az auzentech hangkarit, de egyúttal hifi rendszert is újítok és azon töröm a buksim, h megelégedjek az 5.1-el, vagy a plusz két csatornáig meg se álljak?
A kari analógban ugye tudja a 8 csatornát, de nálam a a digitális jeltovábbítás a fő szempont.
Akkor szerintetek érdemes lehet kivárni a 8 csatornás encoder feltűnését, vagy nem?
Esetleg ötlet arra, h mikor akarják a lossless encodereket alkalmazni (Dolby TrueHD) a hangkarikon?

Üdv,
Teasüti

[ Szerkesztve ]

(#675) Kis zöld izé válasza Teasüti (#674) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

A Google sztem sokkal több és hasznosabb infóval tud szolgálni.Azt hogy 6 vagy 8 csatorna azt megint csak te és a pénztárcád dönti el.Bár itt azért már szóba kerülnek a 100000ft-os tételek és a magam részéről ha összejönne ennyi pénzem akkor már nem hangkártyára költeném a negyed részét hanem körülnéznék a HI-FI illetve a külön komponensekből összeállítható komolyabb rendszerek háza tájékán.De ez csak az én véleményem.

Bye!

(#676) st81 válasza Teasüti (#674) üzenetére


st81
tag

Alapvetően hdmi-n megy a TrueHD, DD Plus, DTS HD. Szerintem a videokártyán fog majd a hdmi megjelenni, és azon megy a hang és a kép egyszerre, a pc médialejátszó meg szoftveresen tudja a kódolást.
Az auzen előnye az, hogy a játékokban tud ddl-t/dts-t.
Meg jobb DAC-ok vannak rajta, mint pl az extreme gameren. És több bemenet.
Szerintem, ha nincs extrém nagy szobád, elegendő az 5.1 is.
Nálam a hosszabbik falon van a házimozi, 4 m választja el a frontot a surroundtól, de semmi hiányérzetem nincs az effektek folytonossága terén (pl. elsuhanó vonat a jobb oldalon).

(#677) st81 válasza st81 (#676) üzenetére


st81
tag

Hopp, most olvastam, hogy az auzen készített - egyelőre prototípusként - egy HDMI-s hangkártya kiegészítőt, ami tudja a HD-s hangformátumokat. Várható megjelenés - ha jól olvastam - 2008 második negyedév.

(#678) Teasüti válasza st81 (#677) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szuper! az 8 csatornás cucc? :B
És mire lehet rárakni? Remélem prelude-ra! ;]

(#679) Teasüti válasza Kis zöld izé (#675) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az a baj, h annak nem a negyedét, hanem a felét... :) A negyed rész az én esetemben igaz. ;)
Ne félts te engem, a maradék az beleinvesztálódik a hifibe! ;]
De egy jó hangkari nélkül ugyancsak semmit nem ér a hifi.
Már aki gépről hallgat zenét... Speciel én a gépnek vagyok a híve, semmint a szintén 100k-s tételeknek a lejátszókat illetően. (pro-kontra, de ez már másik téma)

Google-ztem én rendesen, csak álmomban sem gonodltam volna, h a hdmi háza táján kéne keresgélni... :DDD

Üdv,
Teasüti

(#680) st81 válasza Teasüti (#678) üzenetére


st81
tag

ezt találtam róla:
-It supports ‘8-channel Audio : DTS HD, Dolby® Digital Plus, Dolby® True HD, Dolby Digital, DVD-Audio, LPCM 8-channel
-IEC60958(S/PDIF) : 2-channel PCM (up to 192kHz), IEC61937 Compressed audio : Dolby® Digital, DTS digital audio’.
-The Auzen X-Tension HDMI1.3 with Auzen X-Fi Prelude 7.1 supports by 96kHz LPCM.
-As for the 192kHz, it will support in 2channel PCM only.

Tehát lesz analóg 8 csatornás kimenete, ill. hdmi-n 7.1-et tud. S/pdif-en 2 csatornás pcm-et, ill. DD, DTS jelet tud kiadni.
A Prelude-del összeköthető lesz gondolom. Olyasfajta kiegészítő kártya, mint az auzen X-tension DIN.

[ Szerkesztve ]

(#681) Teasüti válasza st81 (#680) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmm ez isteni lesz. ;]
Akkor ezek szerint hdmi-s erősítőt kell vennem. :K
Tetszik, h amint megfogalmazódik bennem az igény vmi iránt, kiderül, h azon már gőzerővel dolgoznak... :DDD
Köszi az infót!

Üdv,
Teasüti

(#682) st81 válasza Teasüti (#681) üzenetére


st81
tag

Szívesen.
Ezért szimpatikus az auzen, mert a meglévő termékeit is lehet kiegészítővel upgradelni.
Nem kell 2 évente kikísérni a kukába elavulás miatt.
Bár a hangkártyát általában hosszú távra veszik az emberek.

(#683) NSiS


NSiS
csendes tag

Hi!

Tudnátok valami jó hangkarit ajánlani? Az alaplapit váltanám le, ami Realtek, nem 5.1-es, és még nem készült (és sztem nem is fog) más driver hozzá, csak vmi beta. Na most olyan kéne nekem amihez már van rendesen működő Vista driver. Ja és 10k környékén lehetőleg (vagy inkább alatta :U )

Előre is Thx!

(#684) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Hát srácok,nézegettem az apróhirdetéseket a hangkártya piacon és bizony majdnem elszállt az agyam!!Egy srác 45000ft-ért árul egy feltételezhetően C-Media 8738-as chippel szerelt 5.1-es zsír új SURROUND :DDD PCI hangkártyát,értitek 45000ft-ért :Y :F Itt a link ha nem hiszitek:
[link]
Komolyan mondom majdnem írtam neki hogy sztem javítsd át 1500ft-ra :DDD 1-2 hirdetéssel lejebb meg ott van egy Audigy 2 ZS 7000ft-ért.Azért nem semmi hogy milyen emberek vannak.Ezt valószínűleg komolyan is gondolta.... :F

Bye!

(#685) Kis zöld izé válasza NSiS (#683) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Nézz körül az aprók között!

Bye!

(#686) NSiS válasza Kis zöld izé (#685) üzenetére


NSiS
csendes tag

Jó, akkor a kérdés máshogy: melyikhez van működő Vista driver? Audigy 1-2? A stabilitás érdekel, mert a mostani beta driver miatt egyfolytában kék halált kapok.

(#687) #65675776 válasza NSiS (#683) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha az aláírásodban szereplő lapról és annak ALC850-éről van szó (ami tényleg nem 5.1, hanem 7.1), akkor ahhoz már majdcsak másfél éve van végleges Vista-s driver, ami egy-két havonta frissül is. [link]

Ha jót akarsz, akkor pedig biztosan nem Creative kártyát veszel, azzal szinte csak a szopás van. Inkább próbálj meg Club3D Theatron DD 7.1-t venni, 12k körül van. [link] EAX ugyan csak 2.0-ig van, de szerintem totálisan lényegtelen, lévén Creative kártyákon sem működik Vista alatt.

[ Szerkesztve ]

(#688) Ombre9


Ombre9
csendes tag

Hi!

Érdeklődnék hogy az alábbi kártyát lehet e még újan kapni valahol?
[link]
Vagy így ebben a formában már nem?
Vagy egyáltalán milyen audigy2 lehet kapni újan és hol? Vagy csak a zs kivitelt lehet?

(#689) frankie! válasza Ombre9 (#688) üzenetére


frankie!
őstag

Rossz a linked.

(#690) Ombre9 válasza frankie! (#689) üzenetére


Ombre9
csendes tag

Hi!

Nálam megy!

Na mind1 itt egy másik: [link]
http://www.techspot.com/reviews/hardware/audigy2/boxx.gif

(#691) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Emu vagy Asus Xonar? Mit tud ez az asus amugy? SoundBlasterekhez képest jobb vagy rosszabb?

(#692) frankie! válasza DroneZ^ (#691) üzenetére


frankie!
őstag

Még elég kevés tapasztalat van vele kapcsolatban, az E-mu viszont egy patinás, nagy név..

(#693) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Az EMU-m mellett van egy SB Live, amivel valami történt és elég szarul szól.
Van a szekrénybe 2 kártya. Melyiket tegyem be közülük?

#1: Genius 5.1 CMI8738 (elég elterjedt feketenyákos kártya.
#2: Creative Model: CT4810 a chipen viszont ez van: CT5880 (Creative Sound Blaster PCI128)

Ez csak game-re kell meg ilyesmire amikor nem a minőség a lényeg, csak hogy szóljon.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#694) kem válasza kem (#693) üzenetére


kem
addikt

Nah végülis az SB128-at betettem, és végre viszonyleg normális hangja van a gépemnek

Köszi!

(#695) Marcus_


Marcus_
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Creative labs SB X-Fi mX Xtreme Gamer-t ezen jackdugós az optikai rész,szeretném összekötni a házimozim erősítőjével ami szögletes kimenetű.Kábelem (szögletes) van,tehát kell egy átalakító.Kérdésem az lenne,hogy 3,5 mms jack átalakító kell vagy 2.5 mm-es,esetleg téves az egész?

Itt az átalakító amire gondoltam:[link]

Köszönöm előre is! :F

(#696) frankie! válasza Marcus_ (#695) üzenetére


frankie!
őstag

milyen az a szögletes kábel? ;]

(#697) kem válasza Marcus_ (#695) üzenetére


kem
addikt

Annyi mm-es amennyi a kártyád kimenete.
A nagy jack az tényleg nagy, az való a gitárokba meg a nagyobb hagfalakba.
Szal neked kicsi kell. A legkisebbet meg szintén megismerni, mert az kisebb mint egy sima fejhallgatóé. Valójában neked a középső kell:D

Az erősítőd kimenetével mit is akarsz?!
Nincs users manualod?

Köszi!

(#698) kem válasza frankie! (#696) üzenetére


kem
addikt

;] <---katt

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#699) frankie! válasza kem (#698) üzenetére


frankie!
őstag

Ah, sooo.. ;] ;] ;]

(#700) Marcus_ válasza kem (#697) üzenetére


Marcus_
csendes tag

Köszi a választ.a headset-em jackdugója belemegy úgyhogy ez 3.5mm-es lesz.Már meg is rendeltem az átalakítót,remélem minden klappolni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.