Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) audi100td válasza #56474624 (#950) üzenetére


audi100td
nagyúr

M-Audio Revolution 5.1 jobb mint egy X-Fi vagy Xonar?

(#952) frankie! válasza audi100td (#951) üzenetére


frankie!
őstag

Jobb. ;)

(#953) audi100td


audi100td
nagyúr

EMU 1212M? Jobban járok vele mint a mostani Xtreme Gameremmel? Logitech Z-2300-at hajtanék vele.

Vagy légyszi ajánljatok valamit 25k-ig (lehet használt is).

[ Szerkesztve ]

(#954) audi100td


audi100td
nagyúr

Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi-ről mi a véleményetek?

(#955) Az-X


Az-X
őstag

Felmerült egy újabb kérdés :) Gondoltam kipróbálom az alaplapom optikai kimenetét, de az a borzasztóan szomorú helyzet fogadott, hogy nem tud rajta csak Stereo jelet kiadni . A lapom egy Abit IP35 PRO. Kellene valami kártya ami tud rendesen 5.1-es bár jobb volna ha akár 7.1-et is.
Pl őt néztem ki: M-AUDIO Audiophile 192
A leírásban van ilyen: S/PDIF digital I/O (coaxial RCA connectors) with 2-channel PCM
és ilyen is: digital I/O supports surround-encoded AC-3 and DTS pass-through**
Jó volna tudni, hogy akkor most egész pontosan mi a helyzet. Meg, hogy DTS melett tud e DolbyDigital-t meg hasonlókat. Van valakinek infója erről?
Nem zárkózom el más megoldástól sem, az optikai kimenet igaziból csak mozizásra kéne, zenehallgatásra ott az EMU 1212M (a fene, sehogysem lehet annak az optikai kimenetéből kiszedni valami 5.1-es jelet?)

:)

(#956) footy


footy
addikt

Sziasztok, notihoz kellene valamilyen usb-s hangkártya a fő célterület filmnézés és egy kis zenehallgatás. Az erősítőhöz kötném, spdif-en (lehetőleg toslink-en) keresztül. Nem volna rossz az sem ha trükközés nélkül vinné a DTS-t. Ja és Vista alatt is használnám a későbbiekben.
A keret olyan 10-15k lenne, többet semmiképp nem szánok rá.
Ezeket néztem ki eddig, de semmi tapasztalatom az ilyen kártyákkal kapcsolatban:
Live! 24-bit External úgy tudom nincs Vista-s driver :F
Aureon 5.1 USB MK II azt olvastam néha nem szól egy-egy hangszóró, zavaros a hangkép
Asus Xonar U1 USB kicsit drága

[ Szerkesztve ]

(#957) aliaslaci


aliaslaci
csendes tag

A notimhoz keresek hangkártyát. Tudnátok ajánlani valamit?
Ez a két lehetőség van:
- Creative SB X-FI Surround 5.1
- Trust SC-5500P USB 5.1

Zene film vegyesen, de sokat :)
Egy Genius 3600-t és 4000-et hajtana meg felváltva.
Hallok mind a kettőről jót és rosszat. Kicsit megzavart a x-fi nagyobb gépigénye.
A gép amin futna egy Acer AS520G, T8100(2.1Ghz), 2GB, Vista HP.

A fekete lyukak úgy keletkeztek, hogy Isten nullával osztott.

(#958) footy válasza aliaslaci (#957) üzenetére


footy
addikt

Úgy látom egy cipőben járunk, a külföldi fórumokat olvasgatva, nekem egyre inkább az Asus Xonar a legszimpatikusabb. Csak nem tudom hogy a DTS-sel hogy áll. :F
A Trust cuccal én is szemeztem, mert kedvező az ára, csak félek a hangjától, jó lenne valahol meghallgatni...

(#959) Az-X


Az-X
őstag

Tudom nem illik, de hátha valakit érdekel. Eladóvá vált az EMU 1212M kártyám

:)

(#960) Psytróger


Psytróger
tag

Üdv! A p35ds3 alaplapomon elszállt az integrált hangkártya, azt szeretném pótolni valami olcsó masinával. Genius value 5.1 hangkártyát néztem ki helyette... Van valakinek tapasztalata erről a kártyáról? Gondolom minőségben tudja azt, amit az alaplapi tudott. Kicsit olcsóbban találtam még CMI-8738 típusút is? Melyiket válasszam? Lehetségesnek tartjátok, hogy később, ha vistára váltok, driver problémám lesz ezekkel az olcsóbb hangkarikkal?
Előre is köszi a segítséget!

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#961) hakos1987


hakos1987
őstag

helo!

lenne egy gondom.... előre is bocs, hogy nem ide tartozik, de nem tudom hol megkérdezni...
szóval: van egy X-Fi Music-om és egy Logitech X-240 -em.... az a bajom, hogy ha csatlakoztatom a hangfal jack dugóját, akkor ha lehalkítom teljesen, vagy csak picit van felhangosítva a hangfal (a saját hangerőszabályzójával), akkor elkezd vmi rádió adás szólni, meg sisteregni, sípolni.... nem valószínű, hogy hangkártya hiba, mert alaplapival is ezt csinálta.... mi lehet a baja? Mit tudnék csinálni?

Köszi előre is a segítséget!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#962) Az-X válasza hakos1987 (#961) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem is volt ilyen korábban... Nem ilyen hangfallal, de nálam a szarul megtervezett erősítő panel volt a hiba. A vicc az egészben az volt, hogy valami görög rádiót fogott be. Nem akarlak elkeseríteni de én végül vettem egy másikat.

:)

(#963) hakos1987 válasza Az-X (#962) üzenetére


hakos1987
őstag

van rá gari.... visszavigyem? ha valahogy leárnyékolnám a kábelét? amúgy nekem spanyol adót fog....

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#964) Az-X válasza hakos1987 (#963) üzenetére


Az-X
őstag

Vissza viheted, de a boltban abszolút nem biztos, hogy bejön a rádió. Egy próbát persze megér :)
Ha cserélhető a kábele akkor esetleg érdemes megpróbálni valami jobb minőségűt. Nekem sajnos nem a kábel volt a gond hanem egyszerűen gagyi volt az egész.

:)

(#965) hakos1987 válasza Az-X (#964) üzenetére


hakos1987
őstag

megpróbálom valamivel leárnyékolni, vagy más helyre tenni... köszi a segítséget!

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#966) szebike001


szebike001
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában tervezem, hogy veszek egy 5.1-7.1 hangszóro rendszert, de még nem tudom hogy összeállitom vagy pedig készet veszek.
Az lenne a kérdésem hogy milyen hangkártyát ajánlotok, ha tényleg jó minőségre és nempedig árra szeretnék menni. (bár azért 60tól többet nem szivesen asnék ki érte)

Előre is köszi a választ!

(#967) Az-X válasza szebike001 (#966) üzenetére


Az-X
őstag

Ha tényleg a minőségre törekszel, akkor vegyél egy jobb erősítőt és egy "egyszerűbb" 25-30K-s hangkártya digitális kimenetéről hajtsd meg.
Persze a minőség nagyon tág fogalom, de ha hangkártyára 60-at szánnál akkor gondolom nem spórolsz a többin sem.

:)

(#968) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Egy kérdés urak,ha optikai kábelt használok,akkor számít hogy alaplapi a hangkártya?mert annak van optikai kimenete,most egy se live 24bit van analóg kábellel,érdemes-e megvennem az audigy platinumot?

(#969) Az-X válasza Diplomata (#968) üzenetére


Az-X
őstag

:) Mostanában foglalkoztam ezzel a kérdéssel kicsit. Igen, számít, hogy mire kötöd és még az is, hogy mivel kötöd. De először az a kérdés, hogy mire akarod használni. Játék, zenehallgatás, kérdés még az is, hogy milyen hangfal rendszered van.

:)

(#970) frankie! válasza Diplomata (#968) üzenetére


frankie!
őstag

Két digitális kimenet között csak egy dologban lehet különbség, ez a jitter. Ez az amit ha alacsony értéken sikerül tartani, megmarad(hat) a felvétel életszerű jellege, különben elveszik. Tehát a kérdésedre a válasz: igen, számít.

(#971) szebike001 válasza Az-X (#967) üzenetére


szebike001
csendes tag

Köszönöm a válasz-t valószinűleg ez lesz a vége a dolognak, már csak annyi kérdésem lenne, hogy tudsz-e jó minőségű hankarit ajánlani, amin van RCA / más az erősitőn is megtalálható kimenete?

Előre is köszi!:)

[ Szerkesztve ]

(#972) Az-X válasza szebike001 (#971) üzenetére


Az-X
őstag

Én pl most egy ESI MAYA44-et vettem, de az M-AUDIO-nak is vannak ilyen kártyái. Ezek minőségi cuccok, ha esetleg később komolyabb zenei igényid támadnának még arra is jók lesznek.

:)

(#973) Az-X válasza frankie! (#970) üzenetére


Az-X
őstag

Köszönjük... a technikai résszel nem voltam tisztában eddig, csak annyit tudtam, hogy az olcsó gagyikon teljesen élettelen a hang :)
Utánaolvastam mi ez a jitter, bevágom azok kedvéért akiket még érdekel rajtam kívül :)
A digitális jel jellegzetes tulajdonsága, hogy a jelsorozat időzítése bizonytalan, a jelsorozat állapotváltásai a névleges időponthoz képest eltérnek. Ez a tulajdonság - amennyiben az eltérések rövid időtartamúak - a jitter (remegés,dzsitter), mely nem más mint egy nemkívánatos fázismoduláció.
A jitter eredménye, hogy az órajel visszaállitó áramkörök tökéletlen órajelet állítanak helyre minek következtében a döntő áramkörök hibásan is dönthetnek.

:)

(#974) Diplomata válasza frankie! (#970) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Köszi a válaszokat,zenehallgatáshoz,filmnézéshez használom.Ő róla van szó,már így is ég és föld a genius 3600-hoz képest,de tudom hogy ebből többet ki lehet hozni még. :R [link]
Akkor érdemes lesz megvennem az audigy platinumot úgylátom,az optikai kábel sem lesz olcsó. :O :C

(#975) frankie! válasza Diplomata (#974) üzenetére


frankie!
őstag

Próbálj meg megkérdezni valakit, aki már többet kipróbált, lehet, hogy a SB Live, Audigy és X-fi sorozat digitális kimenete között nincs nagy különbség. Pl. z analóg kimenete az Audigy és az X-fi sorozatnak szinte ugyanolyan, csak elenyésző különbség van.

(#976) Az-X válasza Diplomata (#974) üzenetére


Az-X
őstag

A meglestem hangfalszetted, van rajta koaxiális digitális bemenet is. Neked is inkább azt ajánlanám. És óvatosan költsd rá a pénzt, ne lépd túl az ésszerű árhatárt. Hallani még nem hallottam, de ránézésre nem egy hifi cucc.

:)

(#977) perempe


perempe
addikt

Alaplapi ALC888 helyett érdemes berakni Sound Blaster Live 5.1 (SB0100) kártyát Sima sztereó zenehallgatásra használnám.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#978) Diplomata válasza perempe (#977) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ez kérdés? :DDD Ha két 1000Ft-os műanyag hangfalad van akkor lehet hogy nem szükséges.

(#979) frankie! válasza perempe (#977) üzenetére


frankie!
őstag

Szia!
Egy kis javulásra számíthatsz, de csodát ne várj! :B

(#980) perempe válasza Diplomata (#978) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Kipróbáltam a Live 5.1-et, számomra leginkább a térleképezésben érzékelhető a változás: arra lettem figyelmes, hogy előrébb áll az énekes.

MLTL dobozt építek Hi-Vi hangszórókból, ahhoz lesz. (Végleges megoldás a külső DAC lesz.)

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#981) Blézs


Blézs
csendes tag

Helló!
audi100td barátunk kérdését tenném fel én is újra, hogy ismeri-e valaki az
Audiotrak Prodigy 7.1 hangkártyáját , és mi a véleménye róla.

(#982) Az-X válasza Blézs (#981) üzenetére


Az-X
őstag

A sima Audiotrak Prodigy 7.1-et ismerem. Túlzás, hogy ismerem, próbáltam. Sajnos nekem Windows Vistám van és arra csak egy ezer éves Beta driverük van ami bizony igencsak bugos. Windows XP alatt teljesen rendben van, az analóg kimenetei szépen szóltak, a digit kimenete sajnos csak Stereo-t tudtak, úgyhogy én itt be is fejeztem vele a kísérletezést.
Szerintem jó választás lehet ha XP-t használsz és egy egyszerűbb házimozi cuccot szeretnél meghajtani vele. Milyen hangfalaid, erősítőd van?

:)

(#983) reaper00


reaper00
csendes tag

sziasztok

hangkártya vásárláson töröm a fejem.a célegy olyan hangkártya lenne ami maximum 15000-be lenne és képes lenne vista alatt rendes 5.1-et produkálni.
az alaplapomon ugyan van alc889a integrált hangkártya,de sehogyse lehet vista alatt beállitani,hogy normálisan szóljon az 5.1-es hangrendszerem,pedig xp-vel meg voltam vele elégedve.xp-t viszont nem kivánok azért felrakni.
kérlek segitsetek.

(#984) Az-X válasza reaper00 (#983) üzenetére


Az-X
őstag

Hi!

Pedig az alc889a a jobbik fajta alaplapi cucc. Pontosan milyen hangrendszered van? Mennie kell annak az 5.1-nek.

:)

(#985) reaper00


reaper00
csendes tag

hát én azt mondanám,hogy noname a hangrendszer,de xp alatt normálisan müködik,a basszus is,meg a hátsó hangszórók is.amúgy manta mm1500 a neve.
vista alatt az a baj,hogy alig szól a mélyláda,inkább az elsö párból jön a mély is,a hátsó hangszórók meg alig hallhatóan szólnak(az elsökhöz képest).csak akkor kapok némi basszust belöle,ha felcserélem a centerrel a csatornát.de mennie kellene anélkül is.

utána olvastam pár helyen miért lehet ez.azt olvastam,h a vista nem a hangkártya chipjét használja,hanem a processzor csinál sztereó hangzást és azt ossza le a többi csatornának is megkerülve ezzel a hangkártyát.

(#986) Az-X válasza reaper00 (#985) üzenetére


Az-X
őstag

Tehát akkor gyakorlatilag sima analóg kimeneten csatlakoztatod a hangrendszert.
Nekem volt korábban pl X-Fi Music-om, meg voltam vele elégedve, és 15-ből simán találsz egyet használtam. Esetleg ha van szabad PCI-E csatlakozód az alaplapon akkor érdemes kipróbálni egy ASUS Xonar DX-et. Nekem picit jobban tetszett mint az X-Fi, 16 környékén ezt is megkapod (újonnan).

:)

(#987) reaper00


reaper00
csendes tag

kösz a segitséget.
akkor már csakválsztanom kell x-fi vagy xonar

(#988) pilota


pilota
tag

Helosztok lenne egy oriási hangproblémám.Elöre közlöm nem hangkártya gond hanem Microsoft mint köztudott tény a Microsoft tessz a megszokot szabványokra.Ime a gondom xp alatt a hangkártyák zöme tud olyant hogy Eax azaz sztereó adáskoris szol mind a 6 azaz 5.1-ben szol igaz látszolag.Vista megmárcsak OpenAL hadvergyorsitást kezel.Kérdésem a következö lenne,hogy a ményköbe tudom mégis kicsikarni eböl a marha Pistából,hogy mind a 6 hangszóró szoljon nekem sztereó adáskoris.Valaki Segitség sürgöslenne. :W

[ Szerkesztve ]

(#989) lumi


lumi
tag

Sziasztok,
Friss plazmatulaj vagyok es pc-ben levo blueray-bol kuldom a teve fele a kepet dvi-on keresztul. A hangot kulon kell kivezetni, de csak alaplapi szutyok "hdaudio" van, es meg az opcionalis spdif csatlakozot se adtak hozza :(((

A hazimozi erositom megeszik coax / optikai bemenetet, dts/dolby digital prologic forrasokat tud keverni, ehez keresnek altalanos hangkartyat, s igazan nem lenne hatrany ha sikerulne megszolalnia eaxben is hatha rakapok neha a jatekokra is az mmo terheles mellett :)

Asus Sonar DX -re gondoltam, velemenyeknek nagyon orulnek, alternativ megoldas az X-Fi xtrm audio pcie lenne.

(#990) Az-X válasza lumi (#989) üzenetére


Az-X
őstag

Hi!

Ha mindenképp digitális kimenetet szeretnél használni játékokhoz, akkor az olyan kártyákat keresd amiken van DD Live felirat. Ha jól tudom akkor az Extreme Audio nem tud ilyet. Digital Out supports stereo SPDIF out and pass through of multichannel DVD sound.

Ha X-Fi-t szeretnél, a helyedben inkább erre gyúrnék, bár nem tudom kapható e már itthon.
Optical Out supports stereo SPDIF out, multichannel out via Dolby Digital Live, and pass through of multichannel DVD sound

:)

(#991) Az-X válasza pilota (#988) üzenetére


Az-X
őstag

Nem tudom mi köze ehhez az EAX-nek, de biztosan így van. Nálam az alaplapi kártyán valami olyan gombot kellett benyomni, hogy a hang kiterjesztése... Tökéletesen működött, pedig a leggagyibb realtek chipes szutyok volt.

[ Szerkesztve ]

:)

(#992) rekid


rekid
addikt

HI!

Feladvany a kovetkezo. ugy nez ki vennek egy logi x230 at ehez keresek hangkartyat.
Kriterium: 1 van csak megpedig minnel inkabb zajmentes es nem felso kategorias, x 230 hoz idomuljon >).

Elore is koszi a segitseget.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#993) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Nem telejesen ide vag a kerdesem, de az alaplap topikjaban semmi mozgas, itt meg sok ember van aki keni vagja a temat.

A gondom a kovetkezo. Gigabyte alaplap, ALC888 hagkartya alaplapon.
Eddig optikai kabellel kivittem, beallitottam, hogy 5.1 es rendszer van a masik vegen es szepen szolt 5.1 ben aminek kellet. (jatekok nem erdekelnek) Aztan XP reinstall kovetkezett, es akarmit csinalok nem hajlando csak sztereo jelet kikuldeni.
Szuz win installal is probaltam, mert ekkor jon a szokasos - biztos a kodekek- megjegyzes.
Tehat winxp telepit driverek telepit mas semmi es a hangkartya beallitasanal probalom latszolag kikuldi a tobbi csatorna jeleit is ahogy raklikkelgetek a kis hangszorokra, de az erosito csak az elso ket csatornara erkezo jeleket hajlando erzekelni.

Egyszeruen kifogytam az otletekbol mi okozhatja a gondot.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#994) pilota válasza Az-X (#991) üzenetére


pilota
tag

az a gondom hogy van 3 hangkarimis van egyszer egy sound blaste sb0570creativ hangkártyám egy alc883audió alaplapiés egyhd audió szintén alaplapi.
xp alatt van hangkiterjesztés Pista allat nincs.Nézegettem forumokon az xp máshogy használja a hangkártyát mint a Pista nemtudom feltenni a progit mert aztirjaki,persze angolul nem engedélyezett formátum mint az elöbis irtam azért mert nem egyezik a két formátum vista alatt nincs hangkiterjesztés elvileg létezik egy progi de senkise tudja a nevét.Ezt keresem.Kössz elöreis.

(#995) pilota válasza Bandus99 (#993) üzenetére


pilota
tag

katt a Realtek hd audió ikonra és utána hagszóró konfiguráció majd hangszóró kitöltés akor elvileg szol

[ Szerkesztve ]

(#996) pilota válasza pilota (#995) üzenetére


pilota
tag

Xp alatt enyire egyszerü de Pista már sokszor az agyamra megy csak sajna haladni kell kiváncsi leszek az uj vindowsra, állitolag leváltja a Vistát akarom mondani Pistát.Jövö év vége fele jelenik meg az lessz a neve elöreláthatóan,hogy Microsoft Windows Vienna.

[ Szerkesztve ]

(#997) Apache


Apache
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik hangkártyát érdemesebb megvenni e kettő közül:
1. Razer Barracuda AC1
2. Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro

Kb azonos árban vannak (32ezer), és mindkettőről elég jókat írnak a tesztekben. Elvileg mindkettő kifejezetten gamereknek készült, de gondolom megállják a helyüket zenehallgatásnál és film nézésnél is. Én kb egyenlő arányban használnám mindhárom tevékenységre.

Nos mi a véleményetek, vagy esetleges tapasztalataitok?

(#998) lumi válasza Az-X (#990) üzenetére


lumi
tag

Koszi,
Asus Sonar DX lesz :)

(#999) lumi válasza lumi (#998) üzenetére


lumi
tag

illetve mégsem mert optikai csati kell rá nem koax :)

(#1000) Az-X válasza lumi (#999) üzenetére


Az-X
őstag

A Xonar DX-en optikai kimenet van. Csak első ránézésre nem látszik rajta mert az egyik Jack csatlakozóba rejtették. De adnak hozzá egy toslink adaptert.

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.