Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sto1911 válasza Messa (#100) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor tenyleg ez lesz. Lenne meg most egy Mercury KOB C884-E tipusu, kb 2 eves kartya, 1k hufert. De akkor inkabb SB, csak az ara...

(#102) gallus


gallus
aktív tag


Sziasztok!

Van egy pár darab bakelit lemezem, azokat akarom végre
gépre vinni.
Milyen karit vegyek?
Audigy 2ZS-t nézegettem egészen mostanáig.
Már van Audigy 4 is.
Fontos lenne, hogy a lemez apró recsegését tudja szűrni.
Fontos volna tapasztalat is, ezért nem csak infókat nézegetek.
Köszönöm. :R

(#103) Apollyon válasza gallus (#102) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az ilyesmihez nem digitalizáló kártya kell? Amúgy meg a hangkártya sztem nem fog recsegést szűrni, max a program... De, digalizáló kártya kell... És akkor már a régi videókat is felnyomhatod gépre :DDD

[Szerkesztve]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#104) Apollyon válasza gallus (#102) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hja de szerintem ezt olvasgasd:[link]
Nem nagyon prörög, de van pár jótanács :DD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#105) gallus válasza Apollyon (#104) üzenetére


gallus
aktív tag


Köszi a linket.
Már olvasgatom.
Videot már digizek, van egy Canopus karim.

Az alaplapi hanggal is lehet digizni, de az borzasztó.
Nemrég kipróbáltam.

A zajszűrést még nézegetem.
Köszi. :C

(#106) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Szeretnék venni egy kártyát 7k Ft körüli áron.
1. Az lenne a kérdés, hogy a Creative-ok kimagaslóan jók, és mást nem is szabad venni, vagy azért más márkához is lehet nézelődni?
2. Melyik jobb, a belső, vagy az USB-s?

Köszönöm :C
Gordian

u.i.: Creative Inspire 5500 Digital 5.1 hangcuccom van.

Most egy OEM SB Live! 5.1 digital - om van, de ezt betenném egy másik gépbe. (csak a cd-n lévő driverrel hajlandó működni.

3. Ugye az újabb creative-ok nem ilyen ''retardáltak'' !?!
4. Ja és a mostani kártyámhoz képest hallható lenne a különbség?

[Szerkesztve]

(#107) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Lenne pár kérdésem, meg némi ajánlás sem ártana H kari témában.
Jelenleg egy SB Live 5.1 Digital borzolja a hangulatot, aminek szinte kizárólag a digital kimenetét használom.
Szal e helyett kelene valami modernebb.
Amit az újnak tudnia kell, illetve kellene.
Digital out. Min SPDIF, de ha optika is van, az még jobb lenne. Lehessen egy időben mikrofont, audio IN-t, és a digital OUT-ot használni. (X-Fi kilőve, FlexiJack... :W :W )
Analog kimenetek minősége nem számít, úgyis a digitet fogom használni.
Jó lenne, ha a digit kimenet nem csak sztereó lenne, vanem valós 5.1.
Ár? 30K környéke a plafon, de ki tudja...

És egy kérdés. Trust SC-5250-ről van valakinek valami infója? A digit csatlakozásai tetszenek, de egy kicsit puritánnak találom az egészet..
A digit kimenetektől etekintve, SB Live, vagy Trust? Esetleg más befutó?

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#108) Oliverda válasza Sándor -P20- (#107) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez kell neked: [link] ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#109) Sándor -P20- válasza Oliverda (#108) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

THX.. :R

Van valami infód, vista-t mennyire szereti?

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#110) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Hamarosan új gépet veszek. Az lenne a kérdésem, hoyg egy alaplapi hangkártyánál miben jobb, mondjuk egy X-Fi kari?
Tudom, hogy elég hülye kérdés, és gondolom, hogy sokkal többet tud, és jobban szól, de ez a használat során miben nyilvánul meg? Nekem elsősorban zenehallgatásra kellene, és azt mondták hogy ha S-PDIF-en keresztül kapcsolódok a kártyára, akkor az alaplapi kártya is ugyanúgy szól, mint egy profi cucc. Igaz ez???
A másik két dolog, ami foglalkoztat, hogy melyik kártya mennyire eszi a CPU-t játék közben, és az, hogy HD-DVD-lejátszásra mit kell tudnia egy hangkártyának?
Kicsit sok a kérdés, bocs...
Köszi a válaszokat előre is!! :R
ui.: Még eszembe jutott, hogy mikor jönnek jól, és miben javítják a hangvisszaadást az EAX1,2,3,4,324, és a Dolby, DTS, bla, bla szabványok? Tudom, hogy ezek egyike játékra, az utóbbiak meg a filmnézésnél kellenek, de javítják a hangminőséget, térhangzást, vagy csak tehermentesítik a CPU-t?? Az alaplapi kareszok is tudják ezeket??

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#111) Oliverda válasza Sándor -P20- (#109) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs mit. ;) A Vista támogatottságról nincs info, de a Terratec azért egy elég jó nevű cég, nem hiszem hogy ne adna majd ki alkalom adtán a kártyáihoz Vista drivert.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#112) Oliverda válasza Bici (#110) üzenetére


Oliverda
félisten

''azt mondták hogy ha S-PDIF-en keresztül kapcsolódok a kártyára, akkor az alaplapi kártya is ugyanúgy szól, mint egy profi cucc'' - Jól mondták. :)

Játék közben az X-Fi kevésbé terheli a CPU-t, viszont ha filmet nézel, és SPDIF-en kötöd össze egy házimozi erősítővel, akkor az X-Fi is pont annyira (nem)terheli a CPU-t mint egy akármilyen alaplapi cucc. Tudtommal a HD-DVD lemezeken is DD vagy DTS hangsáv lesz, tehát semmivel nem kell majd többet tudnia a kártyának mintha egy DVD filmet játszanál le vele.

Az EAX 1,2,3,4,5 a játékoknál tud igen jól jönni, viszont EAX 3-4-et már csak az Audigy-k, 5-öt pedig már csak az X-Fi támogat. Az összes többi kártya max. csak az EAX 1-2 -őt ismeri. Dolby és DTS a filmeknél hasznos különösen. :) Ha az adott szabványt (legyen az EAX vagy Dolby) hardveresen támogatja az adott kártya, akkor jobb lesz a hangminőség és a procit is kevésbé terheli, na meg az orrodat is tiszticcsa. :) Változó hogy mit tud egy alaplapi hangcucc, mielőtt megveszed a lapot, érdemes megnézni a rajta lévő chip specifikációit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#113) Bici válasza Oliverda (#112) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a kimerítő választ!

Ezek szerint csak azért érdemes külön hangkarit venni, hogy az általa támogatott fícsörök érvényesüljenek játék, és filmek alatt. (a hangminőség kilőve az SPDIF miatt)
Így már tisztábban látok.
Egy elméleti kérdés: Mit tudnak más cégek által készített komolyabb hangkarik, amit pl. az X-Fi nem tud? (Terratec, Turtle Beach, Audiotrak Prodigy, stb.)
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#114) dabadab válasza Bici (#113) üzenetére


dabadab
titán

SPDIF + jatek talalkozasanal van meg egy szempont, ami fontos lehet: nevezetesen az, hogy tamogatja-e a kartya ilyen esetben az 5.1-et. A legtobb (beleertve az osszes Creative kartyat) nem kepes erre.

A high-end gyartok hangkartyai igazabol harom dolog miatt jok: az analog reszuk, az alacsony kesleltetes (vagyis ha valami hangot rakuld egy program a hangkartyara, az mennyi ido utan szolal meg - bar itt a drivernek es az OS-nek is nagy szerepe van) es a sok ki- es bemenet.

Ja, a DD meg a DTS azok igazabol tomoritett hangformatumok, gyakorlatilag pont, mint az mp3, azzal a kulonbseggel, hogy nem sztereo, hanem 5.1-es hang van bennuk.

DRM is theft

(#115) Oliverda válasza Bici (#113) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha van egy DD-t és DTS-t támogató házimozi erősítőd, akkor az dekódolja a filmek hangját, és teljesen mindegy hogy milyen kártyából jön neki a tömörített jel, mert ilyen esetben mindent az erősítő csinál. Persze az már más helyzet ha közvetlenül a hangkártyára kötsz egy 5.1-es analóg hangrendszert. Ha nélkülözni tudod az EAX 3-4-5 -öt, és tudsz szerezni egy legalább Dolby Digital-t támogató, optikai digit. bemenettel rendelkező erősítőt, akkor neked is ezt ajánlanám: [link]. Így egy szál optikai kábellel átviheted minden alkalmazás (film, játék, zene) hangját, jó minőségben. :)

Egy elméleti kérdés: Mit tudnak más cégek által készített komolyabb hangkarik, amit pl. az X-Fi nem tud? (Terratec, Turtle Beach, Audiotrak Prodigy, stb.) - Mondjuk azt hogy a játékok hangját betömörítsék DD-be, és átküldjék az erősítő felé. Na ezt a drága Creative még nem volt képes összehozni, a többi gyártó viszont igen. (Dolby Digital Live) Amúgy a kérdésed erősen tipus függő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#116) Bici válasza Oliverda (#115) üzenetére


Bici
félisten

dabadab, Oliverda: Köszi a válaszokat! :R
Tehát választanom kell az EAX3,4,5 és a SPDIF+5.1 között... értem.

Oliverda: Azért ajánlottad a terratec kártyáját, mert van rajta optikai kimenet, vagy más miatt is??

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#117) Oliverda válasza Bici (#116) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért mert jó márka, tudja a DD Live-ot, és van rajta egy rakás be és kimenet is. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#118) Bici válasza Oliverda (#117) üzenetére


Bici
félisten

:D Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#119) Oliverda válasza Bici (#118) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs mit. ;) Majd ha összejön a cucc, akkor számolj be róla hogy hogy tetszik. Ja, és ha még nincs, akkor javaslom szerezz be egy (legalább) DD-t támogató erősítőt. :D 30 körül már lehet kapni használtan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#120) Bici válasza Oliverda (#119) üzenetére


Bici
félisten

Valszeg egy DD dekódolót szerzek valahonnan, vegy pedig egy DD-s erősítőt, aminek rossz az erősítő része, és kiszedem belőle a DD dekódolót, mert az erősítőt én akarom megtervezni, és elkészíteni. Csak elöbb meg kell venni a cuccot (ami sajna csak Karácsony után jön össze... :( ), hogy tudjam a pontos kimeneti adatait a DD dekódolónak. Már van elképzelésem, hogy milyen végfokot akarok, de hogy mi lesz a dekódoló, és a végfok között, azt még nem tudom...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#121) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok

Nekem egy gyors segítség kéne, hogy melyik hangkártya tud ilyet:
''teljes kétirányú átvitelre képes hangkártya''.

Nekem alaplapba integrált hangcucc is jó lenne, nem fontos a sokhagszoros csatolás, dekoderek, meg ilyenek, csak a fenti kritérium minnél olcsóbban, de megbizhatóan.

Tudtok kokrét kártyát vagy 939 illetve AM2-es alaplapot ajánlani amin ilyen van?
Köszönöm!

(#122) eL Geri válasza eL Geri (#121) üzenetére


eL Geri
őstag

Gondolom már rájötettek, hogy nagyon nem értek a témához.
''multi-streaming'' azt jelenti, hogy ''teljes kétirányú átvitelre képes hangkártya''?
Mert ha igen, akkor az ASUS M2N-E alaplap jó nekem :)

(#123) PuFFoK


PuFFoK
tag

Üdv

A terratec universe-ről van tapasztalatotok, mert egy ilyenen gohndolkodok x-fi helyett?

puffok

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#124) Raymond válasza eL Geri (#121) üzenetére


Raymond
félisten

Ez azt jelenti ''full-duplex''. Mas kartyat ma mar nem is talalsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#125) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok! Szeretnék tőletek tanácsot kérni hangkártya vétel ügyében. 10e ft-ot szánok a kicsire. Főleg játszok, és néha zenét hallgatok, és term. 5.1-s kártya kéne. Melyiket ajánlanátok?
Előre is köszönöm.

Original's never fit - Socket 370

(#126) Raymond válasza <MZ/X> (#125) üzenetére


Raymond
félisten

Audigy4 OEM

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#127) Oliverda válasza <MZ/X> (#125) üzenetére


Oliverda
félisten

Használt AU2 ZS :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#128) Noddy


Noddy
senior tag

Kifejezetten zenéhez és filmhez tudtok ajánlani sztereo hangkártyát, ami még jó de nem túldrága, tehát minőség : ár aránya kedvező. nem tudom, hogy ilyenbe van-e olyan ami kivezethető előlapra, mert az egy plusz pont lenne. Elegem van már az integrált sercegéséből :(

[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#129) PuFFoK


PuFFoK
tag

üdv

Gondolkodok két hangkarin az egyik az x-fi platinum, illetva van most egy új a terratect-nek az universe. Szerintetek melyiket érdemes megvenni. Főlleg zenét hallgatok, de szertnék fejleszteni pl erősítőre kapcsolni, és valami jófajta hangfalat venni.?

Segítsetek választani pls, most van zsém rá. :)

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#130) Noddy válasza Noddy (#128) üzenetére


Noddy
senior tag

Up

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#131) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Sziasztok
Van nekem 1 sb live 5.1-es hangkarim,es a lapomhoz kapott karjan audio ''modul'' realtek alc882-es chippel.
A kerdesem az volna,h melyiket hasznaljam?
Jah igen amire hasznalom:jatek,zene film.

[Szerkesztve]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#132) Raymond válasza DeadMeat (#131) üzenetére


Raymond
félisten

Az SB Live! 5.1-et. Mukodik az EAX (a Realtek-el ellentetben) es kisebb a proci terheles mivel van hardveres gyorsitas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#133) Geli válasza PuFFoK (#129) üzenetére


Geli
senior tag

ha erősítőt veszel,ezek teljesen feleslegesek,mert ahoz digi kimenet kell, azt meg a kartya csak atengedi.
Vegyel egy olcsó karit amin van digi kimenet (pl terratec 5.1, 5K)és egy rendes erölködőt hangfalakkal.

(#134) Jared


Jared
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném a választásban:
Két jelöltem van:
Terratec Aureon 5.1 PCI
Creative Audigy SE 7.1
Sajnos a keretösszeg eléggé behatárolt (max 6k).

Üdv

Matt

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#135) fero02 válasza Jared (#134) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Mire szeretnéd használni?

Üdv!

(#136) Oliverda válasza Jared (#134) üzenetére


Oliverda
félisten

6-7K körül már kapsz egy sima Audigy 2 (nem ZS) kártyát. Olyat vegyél szerintem. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#137) Jared


Jared
aktív tag

Ciao! Nem vok az a kimondottan vájtfülű...Játék, zenehallgatás(ape, flac).
Egyébként hol lehet ilyen olcsón beszerezni a 2ZS-t??
De szerintetek melyik kártya a jobb?

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#138) Jared válasza Jared (#137) üzenetére


Jared
aktív tag

szövegértés rulez! ;] na szal simát?

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#139) tökfey


tökfey
tag

Sziasztok,

mostanában elbabrálgatok a reasonnal és valami hangkarit szeretnék vásárolni. Stereora és főként zeneszerkesztésre, hallgatásra kéne. Segíthetnétek, mert tényleg lama vagyok ilyen téren. Milyen hangkártyát vegyek? Köszönet előre is!

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#140) szlosi válasza tökfey (#139) üzenetére


szlosi
tag

Az attól függ, hogy milyen hallásod van!
Sokat számít a szép hangzás?

Digitális cuccra lesz kötve?

Ezek sokat számítanak szerintem....



[Szerkesztve]

(#141) number666


number666
tag

Hi all!
Egy Sennheiser PC160 fejhallgató vételét tervezem, és úgy gondoltam, hogy ehhez már egy jobbfajta hangkártyára is érdemes beruházni. SB Audigy 4 OEM-et szemeltem ki magamnak, de egyik boltos srác az mondta(nem volt túl meggyőző :D), h ezeket már kivonják a forgalomból. Igaz ez(ha igen mi lehet ennek az oka)?:F Van valami Audigy SE cucc is, de túl olcsónak tűnik :). Mi a különbség a két hangkártya között?:F

(#142) szlosi válasza number666 (#141) üzenetére


szlosi
tag

Nekem Au 4 es oem es van és nagyon jó, szeretem.
Én nem hallodtam ilyet, hogy befejezik a gyártását, szerintem baromság ;)

Nyugodtan vedd meg, nem fogod megbánni!!! ;)


Az SE azthiszem, hogy valami butított változatot jelent, de nem bizti! :B

[Szerkesztve]

(#143) Raymond válasza number666 (#141) üzenetére


Raymond
félisten

Az A4 tenyleg a veget jarja, a nemreg bemutatott X-Fi Xtreme Gamer lesz a belepo szintu ''fullos'' (hardveres gyorsitas) hangkartya. A legalacsonyabb az X-Fi Xtreme Audio amely gyakorlatilag ugyanaz jatekok szempontjabol mint az Audigy SE - nincs hardveres gyorsitas, csak szoftveres EAX3.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#144) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Sziasztok!
Lenne 1-2 kérdésem:
Ha hangkártyán s/pdif passtrough-t használok akkor mindegy hogy ez egy alaplapi kártya,trust 5.1, vagy m-audio revolution 5.1, a minöség ugyanolyan lesz?
Hallottam ugyanis olyasmit, hogy s/pdif passtrough az olyan, hogy a hangkártya nem dolgozik :F csak átengedi a hangot az erősítőnek.
A többi kérdés majd később:)

(#145) CortezX válasza Winzsolt (#144) üzenetére


CortezX
aktív tag

Igen! Ha ezt a kimenetet használod akkor a hangkártya egyszerűen csal átengedi a jelet és majd a portra kötött erősítő dolgozza fel.
A egyébként passtrought=átengedést jelent ha nem tévedek. :)

(#146) szlosi válasza Winzsolt (#144) üzenetére


szlosi
tag

Megelőztek... :DDD
A hangkártya dolgozik, csak nem használja a beépített digitális dekódolóját. Átengedi a hangot az erősítőnek és az dolgozza fel a jelet.....vágod? ;)

és nem tévedsz :DDD



[Szerkesztve]

(#147) Winzsolt válasza CortezX (#145) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

És ez mp3-nál és dts hangsávnál is ugyan igy van? :U
épp van egy M-Audio rev. 5.1 kártyám, akkor használjam analógban, vagy a pioneer vsx-515 erölködö dekodere jobb lehet digitalisan?
Nekem a digitalis jel naon tecett, lehet h meg is valaszoltam ezzel a kerdesem:)
Látom d805....probálkoztál vele tuningot gondolom, meddig? Elég neki a 400w táp?

(#148) CortezX válasza Winzsolt (#147) üzenetére


CortezX
aktív tag

Elvileg minden audio jelet átenged mivel azt a kimenetet használod. A digitális jel pedig értelemszerűen jobb. Mondjuk az erősítődről nem sokat tudok.
A procimat eddig ''csak'' 3,6-ra húztam és stabilan ment alapfeszen gyári hűtővel, a 400W-so Chieftech pedig több mint elég a rendszernek. :DDD

(#149) number666 válasza Raymond (#143) üzenetére


number666
tag

Akkor az X-Fi-k miért ilyen kiba* drágák? :)

(#150) CortezX válasza number666 (#149) üzenetére


CortezX
aktív tag

Valószínűleg azért mert új és nagyon jó kártyák. Emlékezz rá mikor az Audigy-k megjelentek milyen áruk volt. Még pár hónap és az X-Fi-ket is meg lehet venni ''barátibb'' áron

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.