Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

micsoda válaszözön:-)

(#502) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Hangkártyák terén teljessen sötét vagyok, azért egy kis segítség kellene, hogy milyen hangkártyát érdemes venni max 6.000-7.000FT környékén?

Genius 5.1 HT-m van (3600-as), eddig Sound Blaster 5.1 Live-ot használtam azonban most tervezek egy új gépet venni és gondoltam ezt is lecserélem HA megéri.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#503) frankie! válasza ent (#500) üzenetére


frankie!
őstag

Akkor E-mu 0404-et vagy M-audio Transitot ajánlok.

(#504) giz


giz
csendes tag

Sziasztok!
Segítségetek kérném egy "alap" hangkártya kiválasztásához.
Amire szükségem van: digitális jeltovábbítás az erősítő felé (5.1).
Ha lehet, akkor optikai.
Maximum 10e-t szánok rá.

Nos, amiket találtam:
- TERRATEC Aureon 5.1 (poz: van rajta optikai kimenet; neg: nem ismerem a márkát, nagyon gagyi!?) [4.300,-]
- Creative X-Fi Xtreme Audio (neg: "csak" S/PDIF kimenet) [8.500,-]
- Creative Sound Blaster Audigy SE 7. 1 (neg: "csak" S/PDIF kimenet) [6.500,-]

Véleményetek a Terratec-ről, vagy lehet inkább maradjunk a már bevált Creative cuccoknál?

Köszi előre is!
giz

(#505) giz válasza giz (#504) üzenetére


giz
csendes tag

..ja, főként filmezésre kellene, de játék is lenne benne..
Köszi!

(#506) ezrael


ezrael
csendes tag

Hi! Szintén segítséget kérnék hangkártya választásban. Van egy Omnitronic P-500 teljesítményerősítőm, két Omnitronic 500W ládikám, ez van a gépemre kötve és már csak egy hangkártya hiányzik hozzá. Milyet ajánlotok, amit ki is tudok használni vele, mivel nincs semmilyen "100.1" hangrendszerem. Az Audigy-t ajánlották eddig.

Előre is köcc! Üdv: ezrael

(#507) frankie! válasza ezrael (#506) üzenetére


frankie!
őstag

Milyen zenére használnád?

(#508) MiB


MiB
tag

Hi!

Az integrált hangkártya vagy a sima(pci) eszik több cpu-t? :R

(#509) MiB


MiB
tag

Ja és kb hány százalék kb mind2 :)

(#510) Shono válasza MiB (#509) üzenetére


Shono
aktív tag

természetesen az integrált hangkártya eszik több CPU-t.
Mennyivel? Az attól függ. Az EAX2.0-t már minden ujabb alaplapi hang támogatja, és elég jól is teszik: az eltérés kb 1-2% lehet egy jobb hangkártya javára. (mondjuk 20% vs 22% CPU terhelés - de ez meg procitól függ...)

A lényeg abban van, hogy az alaplapi 16bit EAX2.0-ból, ha megveszel se csavarsz ki többet, míg egy zsíros hangkártyával EAX5.0 24bit hangot hallgatsz ugyanilyen CPU terhelés mellett.

Kivéve nForce2 Ultra400 MCP-T chipset / lásd még Google: nVidia SoundStorm /
Hogy manapság miért nem csinálnak ilyeneket?

(#511) Synthwave válasza Shono (#510) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sziasztok.

Egy Diamond Monster Sound MX400 (ESS ES1970S) hangminősége/használhatósága hogyan viszonyul egy 5.1-es SB Live!-hoz, illetve a DFI-féle Karajan audio-modulhoz?

Fontos lenne...

Előre is köszi.
:R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#512) zitrom


zitrom
tag

Sziasztok!
Valami olcsó de jó hangkártyát szeretnék a leendő Logitech X-540/530-hoz.Ami népiesen szólva kihajtja :D
Használt is szóba jöhet,mert tényleg az olcsóság a lényeg.
A Creative SB Live és Audigy kártyákat már több helyen is ajánlották.Kérdezem én ezek megfelelőek az iménti hangfalhoz?
És hogy a hangkariknak van e több változata mert én elég sok félét láttam,Live 24 bit,5.1,Value.Szóval kéne egy kis tájékoztató ezekhez a hangkarikhoz.
Utsó kérdés:Ezek mennyivel jobbak mint mondjuk egy Gigabyte P35 DS3 alaplapi hangkarija? :)

[ Szerkesztve ]

(#513) Lewzke


Lewzke
őstag

Nekem is ez lenne a kérdésem
van egy Logitech x530-asom .........
meg egy TDK MP100 -as fejhallgatóm Az alaplapi kártyával a mély biliből szól :D , szeretnék egy Audigy SE -t vásárolni ,mert ezek a cuccok és a fülem jobbat érdemel :) . Szerintetek jólesz ez vagy vegyek akkor egy profibb kártyát ?

(#514) frankie! válasza Lewzke (#513) üzenetére


frankie!
őstag

Sztem végy egy nagyobb bilit.. :DDD

(#515) Croatush


Croatush
tag

Egy kérdés: zenehallgatáshoz, zenefelvételhez (gitár rákapcsolva), hifi rákapcsolásához, mi lenne a közepesen jó minőségből a legolcsóbb? (értem itt nem stúdióminőség, hanem csak házi drautkoszorút még pár kábellel gazdagítani és szórakozni minőség... szal értitek :) )

(#516) Lewzke válasza frankie! (#514) üzenetére


Lewzke
őstag

Hát a bilit hallottam x-fi music cuccal és aszhittem eldobom az agyam :DD De nekem arra most nincs pénzem így be kell érnem az Audigy SE-vel :P ja és mi a különbség az SE és az SE OEM között? :F

[ Szerkesztve ]

(#518) Geza26 válasza #46372352 (#517) üzenetére


Geza26
senior tag

Tartsd meg! Én is most veszek valmit, mert az alaplapi nem az igazi!

Géza

(#519) RedWing válasza #46372352 (#517) üzenetére


RedWing
aktív tag

El ne add! Nagyon jó kis kártya! Az integráltak a nyomába se érnek! :K

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#520) benny23


benny23
tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem:
SB Audigy 4
vagy
SB X-fi Extreme Gamer?

Köszi

(#521) RedWing válasza benny23 (#520) üzenetére


RedWing
aktív tag

Eddigi tapasztalat alapján Extreme Gamer...
Feltéve ha Audigy 4 sima és nem Pro!
Ha Pro akkor Audigy.

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#522) benny23 válasza RedWing (#521) üzenetére


benny23
tag

Akkor Extreme Gamer lesz!

Köszi!

(#523) RedWing válasza benny23 (#522) üzenetére


RedWing
aktív tag

Nincs mit!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#524) ko1122


ko1122
tag

USB-s 5.1-es hangkártyát szeretnék venni notebookhoz. Az alábbi két megoldás között vacilálok: Trust SC5500P és Creative SB Sorround 5.1. Az ártól eltekintve a két készülékkel kinek milyen tapasztalatai vannak? A Trust mennyire megbízható, minőség szintjén mennyire állja meg a helyét?

(#525) RedWing válasza ko1122 (#524) üzenetére


RedWing
aktív tag

Üdv! Én anno nagyon alaposan körbenéztem a piacon elérhető árú hangkarik után, és végül ennél kötöttem ki:
[link]
Adatlapomon láthatod a konfigom...
Én mindenképpen ezt ajánlanám ebbe az árkategóriában! Nálam október óta megy tökéletesen! :C
Üdv! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#526) Lewzke


Lewzke
őstag

Na megvan az Audigy SE :) és nem csalódtam benne , a mély telt tiszta , határozott ..... a magas is sokkal szebb , a közép egyszerűen lenyűgöző . Ha olcsó hangkarit akarsz és jó hangzást akkor ezt vedd meg ! :DD

(#527) Lewzke


Lewzke
őstag

Sok állítgatás után kihoztam a maximumot belőle . Röviden : 24 bit , 96 khz .... Equalizerböl csak finoman , az EAX-be pedig csak a classic effect ..... stb.
De annyi a gond hogy nem reagál a subwoofer a soroound mixer - advanced menu alatt a sub húzogatására ..... csak a satelliteknek nyomott mélyet adja .....
Mondjuk nem olyan nagy gond csak kipróbálnám a bass redirectiont ugyanis akkor a satelliteknek kizárólag közép és magas menne és a subnak pedig csak mély
Mért nem ad jelt a subnak a driver ? :F

(#528) csudri válasza RedWing (#525) üzenetére


csudri
őstag

Én is nézegettem ezt a hangkarit, nem próbáltad ki esetleg a vásárlás előtt valamelyik Creativ hangkarit? (Connect vs Surround)

(#529) Lewzke


Lewzke
őstag

Namost beraktam egy fejhallgatót a sub és a center jackbe . A bal fele a center a jobb pedig a mélyláda . Ezen működik ...... :W . Az alaplapi hangkártyával működött (logitech x530)
Talán ez lehet a baj? :
A 7.1es kimenetek úgy vannak megoldva hogy a hátsó hangszórók + a bal szélső ,ez 1 jack
a jobb szélső pedig a subwoofer és a centerel van 1 jacken . :W

(#530) omberto


omberto
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik kártya jobb? Egyáltalán összehasonlíthatók? (nekem játékra, hangszerkesztésre kéne...)

TurtleBeach Mondego DDL vagy Xtreme Music?

Köszönöm:)

(#531) Lewzke válasza omberto (#530) üzenetére


Lewzke
őstag

Hát a Turtle Beach-et nem nagyon ismerem , én a hejedben a creativeot választanám , azzal nemérhet meglepetés csak pozitív ..... a driverük lehetne jobbis de na ....

(#532) frankie! válasza Lewzke (#531) üzenetére


frankie!
őstag

Azért régebben ez is nagy név volt..

(#533) hobo47


hobo47
csendes tag

Hello' all!

PC vásárlás előtt állok, és 1 jobb hangkártya vásárlását is tervezem. Jelenleg 1 kb. 7 éves SB Live!-om van.Tehát bármilyen új kari előrelépést jelentene. Azt szeretném kérdezni, hogy létezik-e olyan kari, ami 2 sztereó kimenettel rendelkezik & nem túl drága, és ha igen, melyik az? Zenéléshez használnám 1 dj-programmal -> az egyik kimenetre egy Sony erősítőt, a másikra egy AKG fülest csatlakoztatnék

http://kuruc.info/

(#534) need


need
addikt

Üdv..

Sajna nem nagyon követtem a hangkátyák piacát igy nem nagyon ismerem a mostani hangkarikat!

Szeretném lecserélni a mostani SB Audigy kártyámat valami jobbra!

Elsödleges szempont föleg a játékok hangtámogatása nem izgat a film nézés se a zene hallgatás!

az összeg határ 10-15.000 körül legyen...!:)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#535) frankie! válasza need (#534) üzenetére


frankie!
őstag

Van egy M-audio Transitom. A minap játszottam egy kis Far Cry-t fejhallgatóval, és térbelibb volt a hang, mint bármelyik olcsó 5.1 rendszeren EAX-al. Pedig szerintem ez nem támogatja ezeket. Ez 13k volt használtan.

(#536) Dorian


Dorian
félisten

Van vmi mód, hogy Audigy 1 digit koaxon kiadjon 5.1-es hangot (játékok) ? Vmi beállítással, v driver frissítéssel? Vagy ez a kártya hardverileg nem tudja?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#537) csudri válasza csudri (#528) üzenetére


csudri
őstag

#528-ra valaki? Esetleg ha nem Creative, akkor RedWing által használt Terratec Aureon?

(#538) Fényhozó


Fényhozó
tag

Adlib forever.... :C

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#539) moddingR


moddingR
aktív tag

Hellósztók! Ma vettem egy Z-2300 hangfalat szerintetek milyen hangkártyát vegyek hozzá Sound Blaster XtremeMusic vagy Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer - Fatal1ty Professional Series főként játékra és zenére használom :DDD :DDD :DDD

(#540) Az-X


Az-X
őstag

Üdv kedves topik lakók!

Volna egy ilyen hangfalszettem amihez szeretnék valami hangkártyát. Korábban vettem egy X-Fi Xtreme Music-ot, de valahogy nem akar rendesen menni. Az IP35-PRO alaplap vagy a Vista 64 miatt... vagy csak én vagyok láma... nem tudom, de már el is ment tőle a kedvem. Tehát az X-Fi helyett szeretnék valamit.
Amire használnám: Főként zene hallgatás, filmnézés (5.1 mindenképp kell), néha, de nagyon nagyon ritkán egy kis játék, de nem ilyen űber brutál... egy kis Dawn of War, Total Annihilation, Starcraft, Quake3... :))
Árban a Music környékét céloznám meg. 1-2K +/- nem számít, de 60-70K-t nem adok semmilyen kártyáért :)

[ Szerkesztve ]

:)

(#541) bendeguz 76 válasza moddingR (#539) üzenetére


bendeguz 76
tag

nekem Xtreme Gamer - Fatal1ty van z-2300 mellett.de jo páros nagyon :Y :K .nem mindegy milyen lejátszo programmal hallgatsz zenét.nekem a FOOBAR 2000 jött be nagyon.szerintem az egyik legjobb lejátszo.KS plugint letöltöd hozzá és indulhat muzsika..... :))

(#542) Shono válasza Dorian (#536) üzenetére


Shono
aktív tag

Esélytelen. Egy Creative kártya sem támogatja a digit 5.1-et játékoknál, csak és kizárólag DVD audio/video-nál. Ezért (is) vettem Auzentec X-Fi-t.

(#543) frankie! válasza Shono (#542) üzenetére


frankie!
őstag

Ír hatnál róla pár szót..milyen a hangja komolyabb hangkártyák vagy CD játszó, DAC mellett?

(#544) p_adam


p_adam
addikt

Külső hangkártyát szeretnék venni, az USB-set látom a legrugalmasabbnak mivel az régi és új gépekkel is használható.

Terratec Aureon USB mk2
[link]
Onkyo SE-U55SX (egy jó ideig biztosan nem kapható és semmit se lehet róla tudni csak a jellemzőket) [link]
Creative Labs X-Fi X-Mod (5.1 adapterrel együtt nagyon drága amire most még nincs szükség)

Biztos van amit kihagytam, ezért gondoltam hogy írok.

(#545) frankie! válasza p_adam (#544) üzenetére


frankie!
őstag

m-audio transit
Ha fontos az 5.1 ez csak optikain tudja kiküldeni (vsz. nagyon kis jitterrel), analógot csak sztereoban tudja.

(#546) Thusor


Thusor
őstag

Milyen hangkártyát tudnátok javasolni notebookhoz expresscardba vagy usb-re? Én ezt néztem ki, de nem tudom, hogy mennyire jó egy 5.1-es házimozihoz: [link]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#547) p_adam válasza Thusor (#546) üzenetére


p_adam
addikt

Érdemes olyat választani ami DTS dekódolást támogat. Mint ez: [link]

Alkami ajánlatok:
[itt]
[és itt]

Sajnos nekem egy Audigy2 ZS notebook-ra fáj a fogam, nem erre :(

[ Szerkesztve ]

(#548) Thusor válasza p_adam (#547) üzenetére


Thusor
őstag

Sajna az X-fi audio egy nagy ratyi, mert nem tudja fizikailag a dolbyt, és EAX-ot csak szoftveresen állítja elő, ezért ez felejtős.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#549) frankie! válasza frankie! (#543) üzenetére


frankie!
őstag

De azt igen jó minőségben. :K
bocs: 545-re ment

[ Szerkesztve ]

(#550) p_adam válasza frankie! (#549) üzenetére


p_adam
addikt

Tehát optikai kábellel kell összekötni a hangszórót és ezt a hangkártyát és akkor 5.1 DTS-ben tud szólni? Vagy ezt a hangszórónak is támogatnia kell?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.