Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Kis zöld izé válasza PAtr0n (#1700) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

A nyitottnál jobban beszűrődnek a környezeti zajok és a dinamikája sem olyan jó mint egy zártnál. (általában) Zártnál meg az ellenkezője. (általában)

Bye!

(#1702) Zax1231 válasza audi100td (#1688) üzenetére


Zax1231
csendes tag

Köszi a segítséget! Nézegettem az Xtreme gamert, de jelentős külömbségeket láttam a Titaniumhoz képest, viszont 3000 Ft külömbség van a 2 közt.
Azt olvastam, h a Gamer csak az EAX 2.0-t támogatja hardveresen. A Titanium-ról viszont nem nagyon találtam semmit. Bár az az igazság, h már a végére teljesen belekavarodtam ugyanis annyi féle hangkártyát gyárt a Creative (ez a Fatality pl teljesen bekavart).
Száz szónak is egy a vége, erről a 2 hnagkártyáról lenne szó:
[link]
[link]
A kettő közül melyiket?
HD-s filmeket és DVD-ket szoktam nézni ezen
[link]
Zenében MP3-akat hallgatok, netrádiót esetleg néha egy kis lossless
Játékban többnyire CS Source, GTA4, COD4-5
A játékokat ezzel hallgatom:
[link]
Szerinted?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#1703) Kis zöld izé válasza Zax1231 (#1702) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Akkor valamit nagyon félreolvashattál, ugyanis a X-FI Gamer Entertainment módban is EAX 3.0-ig támogat hardveresen és Game módban pedig EAX 5.0-ig. ;) Everestel könnyen kiderítheted ezeket a dolgokat. :K

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#1704) audi100td válasza PAtr0n (#1700) üzenetére


audi100td
nagyúr

Audigy2 ZS még sokkal jobb mint egy Audigy SE, szóval csapj le rá! :)

(#1705) audi100td válasza CocooN-z (#1699) üzenetére


audi100td
nagyúr

Üdv,

mennyit szeretnél rászánni az új hangkarira?

(#1706) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
Úgy nézz ki, hogy haverom eladná nekem a hangkártyáját! (Nagyon baráti áron!)
Az egy Sound Blaster Audigy 2 ZS lenne.
A kérdésem az lenne, hogy kihallanék különbségeket a mostani alaplapra integrált
(Realtek HD Audio ALC889A) után ?
Egy Genius 5.1 Home Theather hangfalszettet használok.
Általában *.mkv rippeket nézek, itt szerintem fontos lenne a DTS minél jobb megszólaltatása.
Zenét mp3 -ban, és lossless -ben is hallgatok.
Válaszotokat előre is köszi!!! :R

(#1707) audi100td válasza sipi83 (#1706) üzenetére


audi100td
nagyúr

Megérné a befektetés, sokkal jobb mint egy alaplapi...

üdv.

(#1708) sipi83 válasza audi100td (#1707) üzenetére


sipi83
aktív tag

Köszi! Akkor bepróbálkozok vele!

(#1709) PAtr0n válasza audi100td (#1704) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszönöm szépen, azt hiszem most már nyugodt vagyok! Végre lesz egy normális hangkarim életemben először. :B Már csak arra vagyok kíváncsi hallani fogom e a különbséget. Mondjuk az már jó jel nem, ha mp3-nál a 44 és 48 Khz-es mintavételezési freki között hallom a különbséget? :U Ja meg a 32kbs és a 320kbs között is! :DDD Na viccet félre téve, várom már nagyon hogy megjöjjön, a Vista drivert már le is töltöttem hozzá, ne akkor kelljen keresgélni.

sipi83: Szóval neked is ilyened lesz? Érdekelnének tapasztalatok, hisz ugyanabban a cipőben járunk. ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1710) sipi83 válasza PAtr0n (#1709) üzenetére


sipi83
aktív tag

Hali PAtr0n!
Haver meghozta, (Üveg Bor kifizet! :DD ) !
Beraktam, driver leszedtem és felraktam. De valami nem stimmelt a driverrel!
Egy Sound Blaster Console volt csak és az is nagyon alap beállításokat ismert. pl megadtam neki, hogy 5.1, de még letesztelni sem tudtam, hogy minden onnan szól ahonnan kell ! :W
És a vezérlőpultba sem rakott be semmilyen belállító/config progit mint általában szoktak.
Első körben bukta! De nem a hardver volt a baj, lehet akadt a alaplapival, és bekavart. A BIOS ban nem találtam olyan opciót hogy integrált audio kikapcs! Látom neked is Giga lapod van, nem tudsz vmit, hogy hogy kell az alaplapit Disabled-re állítani?
De lehet hogy az Sp3 kavart be neki! Ma már túl fáradt vagyok hozzá, majd holnap!

Amúgy a haver esküszik rá! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#1711) KMT válasza PAtr0n (#1709) üzenetére


KMT
addikt

Ha valahogy átkonvertáltál egy 48 kHz-es mp3-at 44 kHz-essé, vagy fordítva, akkor nem csoda, hogy hallasz különbséget. :DDD

(#1712) audi100td válasza sipi83 (#1710) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azalia Codec néven szerepel a BIOS-ban, mielőtt beraktad a karit le kellett volna törölni a driverét (első lépésként ezt tedd meg), majd letiltani a BIOS-ban.

(#1713) PAtr0n válasza sipi83 (#1710) üzenetére


PAtr0n
addikt

Úgy van ahogy audi100td írta. Az integrated peripherials menün belül van Azalia codec néven.
De előtte tényleg pucolj le minden azzal kapcsolatos drivert, utána letiltás, és akkor mennie kell az Audidzsinek. Nem hinném, hogy az SP3 kavar be neki, de sose lehet tudni. Majd kipróbálom XP-n is, de nekem SP2-s.

KMT: Jó-jó, csak gondoltam írok valami viszonyítási alapot a hallásomat illetően. :B
Jó az aláírásod :DDD

Amúgy most egy Aureal vortex van a gépben amivel csak egy baj van: Vista (és Win7) alatt sokszor berecseg, pattog a hang, és játék közben nagyon idegesítő, de filmnézés közben is. Biztos sz@r drivert írtak. XP alatt szerettem, nem is volt vele gond, de mivel már csak és kizárólag Win7-et használok, így szántam rá magam, hogy veszek egy normális hangkarit.
A driver amit találtam, remélem jó lesz hozzá... :U

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1714) KMT válasza PAtr0n (#1713) üzenetére


KMT
addikt

Nem jó. (: Arra próbáltam célozni, hogy ha mp3-ból másik mp3-at csináltál, akkor ott eleve olyan minőség romlás van, hogy nem csoda, hogy ha hallasz különbséget.
Amúgy meg nehezen hiszem el, hogy két azonos, veszteségmentes 44 és 48 kHz-es zene közt különbséget tudnál tenni. :F Nagyon kicsi a különbség, és kb csak 22 kHz fölött, azt ugye meg sokan hallják...

(#1715) CocooN-z válasza audi100td (#1705) üzenetére


CocooN-z
őstag

MAX 30

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1716) PAtr0n válasza KMT (#1714) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hát az úgy volt pontosan, hogy volt egy 44Khz-es mp3 amiből 48-asat csináltam. Tehát nem "lebutítottam" És aközött is volt már hallható különbség. Na akkor ez most hogy is van? mp3-ból mp3-mat csak minőségromlással lehet kreálni? mert akkor ez ellentmond annak amit csináltam :D
Amúgy meg tuti igazad van, csak gondoltam leírom a tapasznyalataimat :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1717) audi100td válasza CocooN-z (#1699) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egy ilyen füleshez tökéletesen megfelel egy Asus Xonar D1

(#1718) #56474624 válasza KMT (#1714) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig lehet hallani difit 44.1 és 48 között, mivel 48 nem egész számú többszöröse a 44.1-nek, így "érdekes" dolgok lesznek valójában, ha egy eredetileg 44.1-es felvételt 48-ba konvertálsz, nem túl hifi eljárás. Anno ezért sem szerették például az Audigy kártyákat, mert mindent 48-ra konvertáltak.

(#1719) KMT válasza PAtr0n (#1716) üzenetére


KMT
addikt

"mp3-ból mp3-mat csak minőségromlással lehet kreálni?"
Pontosan. Ha nagyobb bitrátájúvá alakítod, akkor is adatvesztés lesz. Veszteséges formátumot nem szabad alakítgatni.
Ha meg 44esből 48-asat csinálsz, akkor mit vársz? Ugye a 48-as elméletileg több információt tartalmaz, de ezt utólag nem lehet hozzáadni a 44-eshez. Arról nem is beszélve amit Ba cy lus írt.
Szóval csináltál egy duplán rosszabb minőségűt. Remélem ezt hallottad jobbnak. :P

(#1718) Ba cy lus:
Én úgy gondoltam, hogy a forrás pl analóg, és ebből (és nem egymásból) csinálna valaki 44 és 48 kHz-es digitálisat. Na aközött vajon hallaná bárki is a különbséget?

(#1720) asadasad22 válasza KMT (#1719) üzenetére


asadasad22
őstag

valaki egészen biztos, egy megfelelő berendezéssel :)

(#1721) PAtr0n válasza KMT (#1719) üzenetére


PAtr0n
addikt

Na most már ezt is tudom. Köszönöm a felvilágosítást!
Pedig hányszor elkövettem azt a hibát, hogy pl. 128kbs-es mp3-ból 256-osat csináltam. És még azt hittem, hogy jobb lett. Jobbnak akartam hallani, azért is hallhattam úgy. :B
Tehát analóg jelből közvetlenül szabad konvertálni, de annak eredményéből már soha többé...
Mindig tanul valamit az ember.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1722) sipi83 válasza PAtr0n (#1713) üzenetére


sipi83
aktív tag

Igen láttam Azalia-t, de nem nyúltam hozzá, mondom "ez nem tudom mi, de semmi köze a hanghoz" :B
Alaplap könyv átbújása után megvilágosodtam, és most már okés lett. :D
Most tesztelgetem kedvenc filmjeimmel, meg zenéimmel. Nem vagyok szakértő, de sztem sokkal tisztábban, meg élénkebben szól ! Még fülelgetem, de szerintem nagyon is megérte!

(#1723) KMT válasza PAtr0n (#1721) üzenetére


KMT
addikt

"Tehát analóg jelből közvetlenül szabad konvertálni, de annak eredményéből már soha többé..."
Nem a digitálisat, hanem a veszteségeset nem szabad konvertálni. Szóval mp3-at nem, de wav-ot, flac-et, egyéb veszteségmenteseket szabad.

(#1724) PAtr0n válasza KMT (#1723) üzenetére


PAtr0n
addikt

Jó, akkor tehát ami már tömörítve van (ez lenne a veszteséges ugye?), azt nem szabad tovább konvertálni. Így már helyes? :)

sipi83: Örülök, hogy jó tapasztalataid vannak felőle, így már még izgatottabban várom, hogy megérkezzen. Sajnos pénzszűkébe vagyok, és feb. 10.-ig várnom kell, hogy utalhassam a pénzt a srácnak, akkor küldi a karit :(

Már csak a fejhallgatón agyalok. Mihelyst lesz annyi pénzem, vagy egy Sennheiser, vagy egy AKG, vagy egy Audio Technika lesz belőle, max 20e Ft-ig. Bár meglepően jól szól ez a mostani Manta márkájú fejesem, sokkal különbben mint a 3000Ft-os Panasonic-om :U

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1725) KMT válasza PAtr0n (#1724) üzenetére


KMT
addikt

Majdnem. :DD
Van tömörítetlen (wav) és van veszteséges (mp3) és veszteségmentes (flac) is.

(#1726) PAtr0n válasza KMT (#1725) üzenetére


PAtr0n
addikt

wááááá. kikészülök. :DDD arról a flac-ról még nem hallottam. Az veszteségmentes tömörítés?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1727) KMT válasza PAtr0n (#1726) üzenetére


KMT
addikt

Igen, az egyik legnépszerűbb.
link

(#1728) PAtr0n válasza KMT (#1727) üzenetére


PAtr0n
addikt

Na letöltöttem, fel is telepítettem, már csak szereznem kéne eredeti wav filet, hogy kipróbáljam :U
Tehát akkor ha mondjuk visszakonvertálok egy mp3-mat wav-ba, már nem kapom vissza az eredeti minőségét, csak a mérete lesz nagyobb? :F

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1729) DBob válasza PAtr0n (#1728) üzenetére


DBob
őstag

Abszolút természetes hogy csak a mérete lesz nagyobb. A kidobott információkat ami el lett dobva az mp3 generálásánál nincs miből visszaalakítani.

(#1730) KMT válasza PAtr0n (#1728) üzenetére


KMT
addikt

Ha eredeti alatt a cd-re gondolsz pl, amiből az mp3 készült, akkor azt természetesen nem kapod vissza. Viszont a wav-vá konvertálás semmit nem ront rajta. Elvileg.

(#1731) audi100td válasza PAtr0n (#1728) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem értem miért ilyen nehéz ezeket a dolgokat felfogni :U , ha nem ismered az mp3 formátum "működését", akkor keress rá google-el biztos szívesen segít :) , mellesleg ez itt baromi off, köze nincs a hangkártyákhoz és fárasztó is. :U

(#1732) PAtr0n válasza audi100td (#1731) üzenetére


PAtr0n
addikt

Csak az zavart meg, hogy mivel úgy tudom, hogy az mp3 hangtömörítési eljárás, így sztem úgy kéne működnie mint egy akármilyen tömörítőnek. Mivel adatok tömörítésénél lecsökken az adat mérete, így azt nem lehet használni amíg ki nem csomagoljuk, de ugye ott nincs veszteség. Akkor az mp3-nál miért van? Akkor ezt nem nevezhetjük tömörítésnek, mert szeleteket dobnak ki az eredeti file-ból, hogy lecsökkenjen a mérete. Azt hittem, hogy mp3-ra konvertálás közben ezeket a részeket "eldugják" nem kidobják, és amikor esetleg az ember visszakonvertálja mondjuk wav-ba, ezeket visszakapja.
Remélem érthető a eszmefuttatásom. Felfogni meg a fenti dolgok tükrében, és tudás hiányában nehéz... hidd el. Amúgy meg tényleg utána kéne olvasnom...sorry. :B
OFFnak vége részemről!

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1733) #56474624 válasza PAtr0n (#1732) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ennyi erővel miért ne akarnánk mindjárt már lejátszásnál előhozni a sufnyiból ezeket a szeleteket? :U Lényeg, hogy veszteséges tömörítés. Az elvesztett információt nem tudod visszahozni. Használj, flac-ot, apé-t, azok veszteségmentesek. Csak k.... nehéz sok albumot megtalálni ezekben a formátumokban. És ha meg is találod, a kutya sem tölti vissza. :(((

(#1734) KMT válasza #56474624 (#1733) üzenetére


KMT
addikt

Jó helyen kell keresni.
Csak itt nem lehet tanácsokat adni ilyen téren... :))

(#1735) #56474624 válasza KMT (#1734) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jó helyen keresek én, csak ritka cuccokat. Amit még mp3-ban is alig-alig találni meg (és persze nem is seed-elik vissza még ezeket se nagyon), nemhogy még flac, ape formátumban.

(#1736) asadasad22 válasza KMT (#1734) üzenetére


asadasad22
őstag

majd egy privátot azért dobhatsz, ha ismersz valami korrekt helyet :)

(#1737) PAtr0n válasza #56474624 (#1733) üzenetére


PAtr0n
addikt

Értem. Azt gondoltam, hogy nehéz ilyet találni.

KMT: Privi nekem is jöhetne :B

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1738) audi100td válasza #56474624 (#1735) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én is így vagyok vele, örülök ha mp3-ba be tudom szerezni a zenéimet, amit meg tudok és épp van rá pénzem megveszem eredetiben, de hát a boltokba se nagyon kapni olyan cuccokat amiket én hallgatok. :(

(#1739) CocooN-z válasza audi100td (#1717) üzenetére


CocooN-z
őstag

Utánaolvastam és nem tul meggyőző számomra :(

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1740) #56474624 válasza CocooN-z (#1739) üzenetére


#56474624
törölt tag

Miért?

Ha jó füles, akkor jól fog szólni egy ilyennel is. Én is most az X-Fi-vel vagyok kénytelen zenét hallgatni (már ami nincs meg vinylen), mert CD-lejátszómmal állandóan problémák vannak, pedig valamivel izgalmasabb előadással adja elő a legtöbb zenét, mint az X-Fi. De nem halálos az X-Fi sem. Sőt, élvezem a zenét így is maximálisan.
Sokan annyira nagy dilemmát csináltok ebből a hangkártya vásárból, pedig nincs akkora különbség, amennyiért érdemes. Egy jobb hangfal, füles sokkal nagyobb előrelépést hoz.

(#1741) audi100td válasza #56474624 (#1740) üzenetére


audi100td
nagyúr

Meg egy 25-30k-s füleshez minek 50e Ft-s hangkari...

(#1742) CocooN-z válasza #56474624 (#1740) üzenetére


CocooN-z
őstag

Igazad van amugy, nem tudom eldönteni mi lenne számomra a legmegfelelőbb!

Szereztem jack-jack kábelt és teszteltem az RMAA val, és a 60 ezer HUF os laphoz járó agyon HYPE olt Supreme FX II. tesztjei nagyjából igy néztek ki : 83,4dBa, 79,1dBa (átlag számitások átlaga= 3 mérés 3 kábellel.)

Nahmármost egy bármien külső hangkari 100+ja kicsit másképp hangzik...elkeserítő.

Füles sztem HD515 Gamer/HD555/HD595 közül lesz valameik, még nem döntöttem. Tanult kollégáim szerint az 555 vs 595 nincs sok különbség, és a 2x ár az 555 javára dönt. De az 515 meg az 555 verekedése más! a két termék:

HD555: 103dBa/15-28000hz/120ohm/nyitott
HD515: 104dBa/14-26000hz/120ohm/nyitott
HD595: 104dBa/12-38500/50ohm/nyitott

dBa, arányt tudom h jobb ha magas (annyira nem konyitok a témához), viszont itt jön a bibi a frekvenciáknál. Én CS1.6zom szigoruan, és ott inkább a magasabb hangok dominálnak, de akkor minek a gaming hangnál az alacsonyabb 26kHz, de alacsonyabb az alsó range, ami persze jobb, mert több a mély. Az 595 minden tekintetből jobb, nem tudom megéri e.

Ezek függvényében milyen hangkártyát tudtok nekem ajánlani, kihagyva az Audigy SE seriest, meg partnerét a Xonar D1 et??!!

előre köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1743) #56474624 válasza audi100td (#1741) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát ja. +50 ezerből enyhén jobb fülest vesz, amivel messze többet lép előre.

(#1744) #56474624 válasza CocooN-z (#1742) üzenetére


#56474624
törölt tag

Előszöris soha ne a specifikációk alapján próbálj meg dönteni. Ez egy afféle aranyszabály.
Másrészt nem értem továbbra sem, hogy a Xonar D1-gyel mi a probléma.

Kiadhatsz plusz 30 ezret hangkártyára, egyáltalán nem fogsz annyit előrelépni, mintha fülesre adnál ki annyit pluszban. Csak viszonyításképp megemlítem, hogy míg hangkártyák torzításai között század, ezred %-nyi különbségek vannak, addig pl. hangfalaknál (vagy épp füleseknél) hozzávetőlegesen 2-10%-ig. És ez hangban is hallatszik.

Egyébként azért sem tudom kihagyni az X-Fi-t és társait, mert ahogy kivettem az írásodból, játékra is kellene. Akkor meg nem igazán tudok alternatívát mondani...

[ Szerkesztve ]

(#1745) audi100td válasza CocooN-z (#1742) üzenetére


audi100td
nagyúr

Audigy SE (~5-6e Ft) és a Xonar D1 (18-20e Ft) nem egy kategória! :U

Az X-Fi Xtreme Music-al van paliba a Xonar D1/DX, ha nem értesz hozzá, legalább nálad tapasztaltabb emberekre hallgathatnál...

Szerintem ilyen füleshez felesleges lenne Studiókarit venni, mivel nem fogsz hallani különbséget.

(#1746) #56474624 válasza #56474624 (#1744) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jah meg a Supreme FX szerintem ne legyen referencia. A Supreme FX nem a Xonar. :N
Meg egyébként se a mérésre támaszkodj csak (sőt elsősorban ne arra), nem jó irányelv. Épp ma próbáltam ki hosszú idő után újra az integrált kártyám (nekem is ilyen különálló egység, csak ez Abit). Sztereóban küldtem ki a jelet, ks kimeneten foobar-ral lejátszva. Rosszabb, mint az X-Fi, az tény, de messze nem olyan nagy a különbség, mint egy esetleges hangfalcserénél. Nem is szoktam érteni, mikor itt a fórumon is sokan égbekiáltó difikről beszélnek. Vagy valami nagyon ratyi az ő integráltjuk, vagy még nem hallottak igazán nagy előrelépést, és így nem tudnak viszonyítani.

(#1747) bzoley válasza CocooN-z (#1742) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem ne olvass olyan sokat, csak összezavar.
A D1 az Audigy SE "partnere"? Grat.
Amúgy jó szórakozást a 26, meg 38khz-es hangokhoz. Jó füled lehet.

(#1748) ladida


ladida
csendes tag

Van egy Terratec Auron 5.1 fan sound hangkártyám sehonnan nem tudok leszedni drivert ha tudtok légyszi segítsetek...

(#1749) audi100td válasza ladida (#1748) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tessék: [link] amúgy fun, nem fan... :)

(#1750) ladida


ladida
csendes tag

Kösz szépen müködik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.