Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Stirbi válasza TazLeacher (#1050) üzenetére


Stirbi
addikt

köszönöm, de én a creativ honlapján sem találtam már a szlovákon, és erröl mi a véleményed(-tek) ?-Asus XONAR DX XD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1052) TazLeacher válasza Stirbi (#1051) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

4 hsz-el elötte volt szó róla, illetve, van az ASUS hangkariknak saját topic-a, ott olvashatsz róla.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1053) audi100td válasza Stirbi (#1049) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mert már csak OEM változatba lehet kapni, de a dobozosba se raknak semmi extrát, csak 1 leírást.

(#1054) audi100td válasza Stirbi (#1051) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szintén jó hangkari, csak ajánlani tudom.

(#1055) Stirbi


Stirbi
addikt

köszi mindenkinek :Y

(#1056) audi100td válasza TazLeacher (#1048) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az EAX úgy tudom hogy, nem javítja a hangminőséget, a térhatáshoz van köze játékoknál, az Asus úgy emlékszem hogy csak 2.0-ig támogatja, de kérdezősködj az asus toikban.

(#1057) TazLeacher válasza audi100td (#1056) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

OK. Szerintem maradok a Creative Xtreme Music-nál. Asusból a sima DX nem "szimpi" a D2 meg már vérmes árban. A hó elejét még megvárom, hogy legyen "kedvem". :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1058) Stirbi


Stirbi
addikt

még arra lennék kiváncsi h meik jobb:
Asus XONAR DX
vagy
Creative X-Fi Extreme Gamer
köszi elöre is :U

(#1059) TazLeacher válasza Stirbi (#1058) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Játékra a Gamer, másra a DX. Olvasgass egy kicsit az Asus topic-ba.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1060) legalis


legalis
csendes tag

Sziasztok, kedves Fórumosok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudnátok ajnlani olyan hangkártyát ami 5.1 -be küldi ki a jelet az optikai kábelen keresztül.
Olyan 20-30eFt -ot szánnék rá.

Köszönöm!

(#1061) TazLeacher válasza audi100td (#1056) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na, ma megredeltem a Musicot Engusz-tól. 16.180Ft! :C Jövő héten megyek érte!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1062) Az-X válasza legalis (#1060) üzenetére


Az-X
őstag

Olvasd el az utolsó pár oldalt! Már néhányan feltették ugyanezt a kérdést az utóbbi napokban ;)

:)

(#1063) audi100td válasza TazLeacher (#1061) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jól fogsz járni vele, de ne használd a cd-n lévő drivereket.

[ Szerkesztve ]

(#1064) TazLeacher válasza audi100td (#1063) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

OKS. Nem használom. Láttam a Creative oldalán egy tucat egyéb programot a driveren kívül. Mi az amit érdemes ezekvőlhasználni? Sosem volt még nem int. hangkártyám, így ezeket nem ismerem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1065) lumi válasza legalis (#1060) üzenetére


lumi
tag

Ha nem gond hogy amcsibol kell rendelni (szallitassal 17-18k (11k a kartya 7 a szallitas :)):Turtle-Beach Montego DDL
Toslink adapterrel: Asus Xonar DX (line in-mic in-spdif out egy porton) (17-18k atlagban itthon).

Nekem TBMDDL van uton :)

(#1066) audi100td válasza TazLeacher (#1064) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha Xp-t használsz, csak a driverre és a Console Launcher-re lesz szükséged, ha vistát, akkor töltsd le az Alchemy-t is.

(#1067) audi100td válasza lumi (#1065) üzenetére


audi100td
nagyúr

Megkérdezhetem miért olyan jó ez a Turtle kátya?

(#1068) TazLeacher válasza audi100td (#1066) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1069) lumi válasza audi100td (#1067) üzenetére


lumi
tag

Tudsz hasonlot kategoriajaban ami ennyit tud ilyen minosegben? Hosszabb iras rola: itt

(#1070) old gray


old gray
addikt

Ismerősömnek van egy zenekara, gyermekdalokat készítenek (alapok és hang). Venni szeretne egy saját sz.gépet, amibe egy jobb minőségű hangkari kellene, használ midi szintetizátort, szeretne mixelni / alapvető studió-melókat elvégezni stb....

Milyen hangkariba érdemes beruháznia? Olyan 20k körül már van értelmes megoldás? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1071) audi100td válasza lumi (#1069) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem ismerem, épp ezért szeretném tudni miben jobb pl. egy X-Fi-nél vagy Asus Xonar-nál?

(#1072) audi100td válasza old gray (#1070) üzenetére


audi100td
nagyúr

E-MU 0404 van 25.000 Ft-ért: [link]

De használt E-MU 1212M-et lehet találni 20-25k-ért, ami még jobb lenne.

(#1073) audi100td válasza lumi (#1069) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ebből a tesztből nem derül ki semmilyen mért adat ami a hangminőségre utalna, mennyiért rendelted postával együtt?

(#1074) donald_boy


donald_boy
tag

sziasztok
most vettem egy logitech z-4-et. tudtok nekem ajánlani hozzá hangkártyát 15k-ig?

(#1075) audi100td válasza donald_boy (#1074) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

X-Fi Xtreme Music-ot vagy az Asus Xonar DX-et ajánlanám.

(#1076) old gray válasza audi100td (#1072) üzenetére


old gray
addikt

Nem tűnik rossznak, köszi az infot. :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1077) audi100td válasza old gray (#1076) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nm :)

(#1078) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

an vkinek vélemény erről a fülesről?: SteelSeries 5H v2 USB.
Ebbe van ugye egy usb-s hangkártya. Ez mire szolgál, mire jó? És mi van, ha direktbe kötöm alaplapi hangkarival a fülest?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1079) donald_boy válasza audi100td (#1075) üzenetére


donald_boy
tag

Mi a különbség köztük?

(#1080) audi100td válasza donald_boy (#1079) üzenetére


audi100td
nagyúr

2 különböző gyártó termékéről van szó szóval nem lehet olyan pontosan meghatározni.

Az X-Fi játékokra mindenképp jobb, mivel támogatja az EAX-et 5.0-ás verzióig, az Asus csak 2.0-ig.

Zenére és filmekre szerintem kb. egyformán jók, de az Asusnak sokkal jobbak és stabilabbak a driverei, mondjuk ezeket a problémákat is már nagyrészt rendbe hozta a Creative, ha nem használsz 64-bites vistát, akkor vehetsz nyugodtan Xtreme Music-ot.

Ja és a Music PCI-os, a Xonar meg PCI-e csatlakozású.

[ Szerkesztve ]

(#1081) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

sziasztok
Azt hogy tudom ellenörizni hogy nem romlott e el a hangkártyám?
Ugyanis nem jön hang a gépemböl..a multimédiás audiovezérlők ikon mellett egy fekete felkiáltókel van egy sárga körben. gondolom ez a baj. Mit tudok tenni?
thx elöre is

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#1082) -U2- válasza donald_boy (#1074) üzenetére


-U2-
csendes tag

elég sok tesztet átolvastam, számomra egyértelműen az Asus Xonar DX a befutó!

Kérdés: szerintetek az alaplapi hangkari SPDIF jele gyengébb hangminőséget eredményez, ha aztán az 5.1-es erősítő "csinál" hangot belőle, mint pl. a fentebb említett Xonar által továbbított jel?

Egyszerű logikát alapul véve (bár szerintem is tévesen), csak a digitális jel továbbítását kell elvégeznie a hangkarinak, így a minőséget nem befolyásolhatja talán, hogy gagyi integrált, vagy egy 100e-es hangkarit használok...

Köszi,
-U2-

(#1083) donald_boy válasza -U2- (#1082) üzenetére


donald_boy
tag

Miért az a befutó? Kifejtenéd bővebben? :)

(#1084) audi100td válasza donald_boy (#1083) üzenetére


audi100td
nagyúr

Utánaolvastam és úgy tűnik, hogy ugyanaz a DAC van rajt mint az X-Fi Elite Pro-n, szerintem is inkább az Asus-t vedd.

(#1085) Az-X válasza -U2- (#1082) üzenetére


Az-X
őstag

Nem ilyen egyszerű ez a kérdés... sajnos minden jel arra utal, hogy bizony digitális kimenetek között is van különbség. Akár optikai akár sima RCA-nál fontos, hogy az erősítőd és a hangkártyád órajele szinkronban legyen egymással. Optikainál ráadásul fontos az is, hogy milyen minőségű az adó illetve természetesen a túloldalon a vevő. Sőt tovább megyek sajna az optikainál rengeteget számít a kábel is... De, hogy egy konkrét példát mondjak nálam az Abit IP35 PRO alaplapi optikai kimenetét használva többször volt olyan, hogy megszakadt a hang, az erősítő elkezdte újra keresni, hogy milyen jel jön és aztán 1-2 mp után szólt megint. Persze ez egy stereo 44/16-os jelnél nem nagyon fordult elő, de egy 5.1-es 96/24-esnél már ha nem is gyakori de rendszeres probléma volt.
100e-es kártyára persze nincs szűkség egy házimozihoz. De lehet érdemes beruházni egy komolyabb gyártó példányára, abból is ha lehet akkor az RCA kimenetest keresd. Nekem egy ESI van most, tökéletesen működik, ráadásul a hangjával is elégedett vagyok :) Persze nem azt mondom, hogy egy Xonar DX bármivel rosszabb, az már egy "komolyabb" darab, de az alaplapra integrált izéket szerintem el kell felejteni.

:)

(#1086) audi100td válasza Az-X (#1085) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen ESI kártyád van? Analógon sztereoba jobb mint egy E-MU 1212M?

(#1087) flash-


flash-
veterán

ilyen hangkarim van:

http://hardverapro.hu/apro/creative_sb_live_audigy_se_7_1_24bit_sb0570/hsz_1-50.html
(Creative Audigy SE 7.1 24bit (SB0570))

ez szerintetek mennyire jó zenére a többi hangkrátyához képest?

vagy ez a fentebb irt kártya nem valami jó, és érdemes lecserélni erre?:
Creative SB X-Fi XtremeAudio

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1088) audi100td válasza flash- (#1087) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezek nem valami jó hangkarik, kérdés hogy egyáltalán milyen hangfalaid vannak?

Audigy SE egyébként meg ugyanaz mint az Xtreme Audio, szóval erre hülyeség lenne lecserélni, inkább Xtreme Music-ra vagy Gamerre, vagy ott van még az Asus Xonar DX.

(#1089) Az-X válasza flash- (#1087) üzenetére


Az-X
őstag

Ez attól függ milyen felvételeket hallgatsz illetve, hogy milyen hangfalakon.
De ha cserélni akarsz akkor semmiképp ne az említett típusra.

[ Szerkesztve ]

:)

(#1090) Az-X válasza audi100td (#1086) üzenetére


Az-X
őstag

ESI Maya 44
Nem jobb az analóg kimenete mint az E-MU 1212M-nek, viszont a digitális kimenetén tud 5.1-et és ez nekem fontos :)

:)

(#1091) audi100td válasza Az-X (#1090) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz a választ.

Ha szeretnék csinálni egy házimozi erősítővel egy 2.1-es rendszert, akkor csak digitálisan tudom kiküldni a jelet? Valamint csak akkor fog szólni a mélynyomó ha 5.1 jelet küldök ki?

(#1092) Az-X válasza audi100td (#1091) üzenetére


Az-X
őstag

Őőő... nem látom értelmét ennek a dolognak.
1: A 2.1-nek semmi értelme. Ha stereo-t szeretnél akkor minek mélyláda? Venni kell normális 2- 3 utas HiFi hangfalakat amik szólnak :)
2: Ha mindenképp 2.1-et akarsz a mélyládákon van stereo bemenet, semmi értelme házimozi erősítőnek. 20-30K-ért igen komoly stereo erősítőt kapsz, ezt a minőséget házimozi erősítőben 250-300K alatt meg sem tudod közelíteni.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, nekem egy Cambridge Audio azur 540R erősítőm van. Van rajta analóg illetve diigtális bemenet is, és tud olyat, hogy stereo bemenet esetén leküldi a mélyeket a ládára.

Javaslom ha erősítőt + hangfalakat szeretnél, nem ilyen kész szettet akkor jól gondold át a vásárlást. Olvasgass utána konkrét típusoknak... a használt piacon nagyon jó minőségű dolgokat lehet kapni igen kedvező áron. Pl egy pár hangfalat egy jó stereo erősítővel kihozol 50K környékén, és ezzel kapsz olyan minőséget amiről nem is álmodtál eddig :)

:)

(#1093) Az-X válasza audi100td (#1091) üzenetére


Az-X
őstag

Most nézem az adataidnál ott van a hangcuccod is :) Nem tudom minek pofázok neked erről :))
Azt a Wharfedale hangfalat cseréld le valami álló dobozra! :) Vagy csak szerezz kipróbálásra valamit, hogy lásd mi a különbség. Ezeknek a pici dobozoknak nem szokott igazán szép hangja lenni. Szerintem az erősítőddel nem lesz gond, bár nem ismerem de az adatai szerint nem rossz.

Viszont ez már kezd nagyon off lenni, elnézést a többiektől! :B

:)

(#1094) audi100td válasza Az-X (#1093) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mindössze 10nm a szobám, mindenki azt mondta, hogy oda túl nagy egy álló doboz (és nem is tudnám elhelyezni), mert nem tudja kifutni magát. 1 hete vettem a wharfit, nem szeretném lecserélni és meg is vagyok vele elégedve, de lehet, hogy egy mélynyomóval megtoldanám a jövőben.

Mennyiért vetted az erősítődet, ha megkérdezhetem? És bocs az offért, a válasz jöhet privátba is.

[ Szerkesztve ]

(#1095) BenQ17


BenQ17
csendes tag

Hy!
Van egy logi Z-5500am :DD és tudom h bűn de egy ideje integrált hangkártyával használom és szeretnék venni hozzá egy rendeset. Elsősorban zenére használom.... aztán játék de az nemolyan fontos... tudnátok ajánlani valami jót.. úgy 5000-10000HUF között. Ja és digitálisan szeretném rákötni. szal coax-on v optikain.
Előre is köszi.! :))

http://www.konyveloirodam.hu/

(#1096) lumi válasza audi100td (#1073) üzenetére


lumi
tag

18.5k volt az usd atszamitas csucsan, most kb 17 lenne. meg uton van.

(#1097) audi100td válasza BenQ17 (#1095) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha csak digitálisan kötöd össze, akkor szerintem elég egy használt Audigy 2 ZS vagy Audigy 4.

(#1098) audi100td válasza lumi (#1096) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennyiért van X-Fi Xtreme Music, illetve Asus Xonar DX, vagy ez a kari jobb ezeknél?

És ez az ár magában foglalja a szállítási költséget is?

[ Szerkesztve ]

(#1099) lumi válasza audi100td (#1098) üzenetére


lumi
tag

10.5k a kari 8 a szallitas kb :))
Ezt a kettot eleg erosen lenyomja tudasban, nem vagyok a sajat penzem ellensege hogy 8k szallitasi koltseget kiadnek csak ugy egy 10k-s termekre, csak sajnos eu piacra nem szallit csak rendelesre.

[ Szerkesztve ]

(#1100) masterrara


masterrara
csendes tag

Genius SP-HF2000x hangfalpár alá tudnátok ajánlani valami hangkeltőt, ami kiszolgálja rendesen? Főleg zenében és filmben, játék nem fontos.
10 garas a felsőléc, de az sem baj ha használt csak legyen rá gari.
Driver lehetőleg legyen hozzá vista alá is...
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.