Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#8851) Vasinger! válasza Henk (#8850) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A képen nem a ramom van, de ilyen hűtő van rajta. Átlagos. katt

(#8852) Henk válasza Vasinger! (#8851) üzenetére


Henk
veterán

Ettől simán elfér a Ninja.Itt egy kép teszt ott látszik az egyik képen,hogy mekkora hely van a ram felett.

(#8853) Vasinger! válasza Henk (#8852) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Aha, tényleg. Így bőven elfog férni. Ha vmi extrémebb hűtő lenne rajta,,,

(#8854) MmDorian válasza Vasinger! (#8853) üzenetére


MmDorian
őstag

Nekem ugyanezek a RAM-ok vannak Ninjával.
Bőven elfér, meg azért arra a "hisz arra 2db 12-es ventit is lehet rakni, meg hát az mégis csak egy Cooler Master..."-ra annyit reagálnék, hogy a Scythe meg ugye csak egy Scythe nem egy CM, ezzel nem akarom egyik gyártót sem alsóbbrendűnek feltüntetni, de pl. a Scythe hűtésben jobb, mint a CM, viszont a CM elsőosztályú házakat gyárt.

A Ninjára meg 4 ventit is föltehetsz, ha van pénz és igény rá.

[ Szerkesztve ]

(#8855) Vasinger! válasza MmDorian (#8854) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én nem evvel mind tisztában vagyok. Én is vettem volna CM házat, ha lett volna rá pénzem :D

Én az AC-t alacsonyítottam talán lejjebb mint a CM. A scythe a király, azt mindenki tudja :D

(#8856) Henk válasza Vasinger! (#8855) üzenetére


Henk
veterán

Az AC legalább olyan jó hűtőket gyárt mint a CM. :K
Ha a ramokon komolyabb hűtő lenne(pl. mint a Corsair dominator,Ocz reaper) akkor szerintem nem férne el a Ninja felette.
MmDorian: ezt a 4 ventit a Ninja-ra csak viccből szoktuk mondani.Szerintem nincs olyan elvetemült aki ezt ki is próbálja. :D

(#8857) okay válasza Henk (#8848) üzenetére


okay
aktív tag

Ha az AC-nál a forro levegöt magára szivja mivel középen van,ezért lehet hamarabb baja a ventinek?A felfogatásnál az AMD-nél csak a lemez van asszem ugye?Mert akkor AC lesz.

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#8858) Henk válasza okay (#8857) üzenetére


Henk
veterán

Amit a venti átszív a bordán az közel sem forró,esetleg langyos.Semmi baja nem lesz tőle.Az amd-nél csak az a lemez fogja középen úgy néztem.

(#8859) elfelejtette válasza Vasinger! (#8855) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Bocsika, tegnap sz@rakodott a net, nem tudtam bejelentkezni... :( :(((
Szóval csak a pontosság kedvéért...
A Ninja a sima venti nélküli változat.
A Ninja Plus ugyanaz, ventivel.
A Ninja2 pedig az új áttervezett bordázattal kiadott változat, ami passzív hűtésre van optimalizálva, adnak hozzá ventit is, de az majdhogynem felesleges...

Itt láthatod haver gépét, a P35C-DS3R lapjában a Ninja2-t. A ramokra a borda nem lóg rá, csak a venti lenne fölöttük, tehát venti nélkül még extrém hőcsöves hűtős ram is elfér mellette.

Ez a Scythe ram hűtő is elfért a Ninja CU mellett a 'sima' P35-ös lapban, ami kisebb, mint a P35C, tehát kicsit közelebb van az első memória slot a procihoz, mint nálad.
Szóval a lapodra simán felmegy a Ninja2, a mostani ramok mellett még a ventit is felrakhatod rá, de felesleges, ha a hátsó házventi és a táp ventije rendesen dolgozik.
MmDorian: Itt írtam a 4 ventis megoldás problémáiról...
Üdv.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8860) Henk válasza elfelejtette (#8859) üzenetére


Henk
veterán

Szerencsétek van ezekkel a lapokkal.Nekem az Achilles-en a venti összeér a ram hűtőbordájával. Pedig az csak 60mm széles +25mm a venti.

(#8861) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok.

Ide is felrakom ezt a kérdést, mert sűrgős lenne.
Ma rakom össze a gépemet, és egy Arctic Cooling Freezer 7-hez hasonló hűtő fog belekerülni.

Itt a link:http://prohardver.hu/dl/upc/2009-02/13/162810_zzthypth2dlgozbz_dsc02367_1.jpg

Ezt hogy kell felraknom az alaplapra?
A ventilátor merre fújja a levegőt?

Köszi!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#8862) TazLeacher válasza borat26 (#8861) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A ventillátor eleje (tehát a lapátok) a gép elejefelé néz. Mert az a venti szív, és hátrafele fúj. Optimális esetben van a gépben elöl egy venti, ami szív, és hátul, ami kifújja a házból a levegőt, így ez a "huzat" megy végig a hűtőn...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8863) borat26 válasza Henk (#8860) üzenetére


borat26
aktív tag

Köszönöm!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#8864) Henk válasza borat26 (#8863) üzenetére


Henk
veterán

Szívesen.Mit? :DDD
Amúgy ez miféle hűtő,még sosem láttam ilyet.

(#8865) Vasinger! válasza elfelejtette (#8859) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a képeket.

Sajna nem lesz Ninja, de nem a miatt, mert nem lenne jó nekem, vagy nem tetszene...

(#8866) Stirbi válasza Henk (#8864) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv all, szerintem elég jo féle hütö ;) , jo a headpipe elrendezése ha megfigyeled az összesre szépen jut a ventilátor álltal fujt levegöböl, igy tuti jol hüt

(#8867) Henk válasza Stirbi (#8866) üzenetére


Henk
veterán

De úgy néz ki mint a TR chipset hűtői. :D
Meg olyan kicsi borda van rajt és az sem közvetlenül a cpu felett helyezkedik el.Na persze lehet,hogy jó csak én nem láttam ilyesmi hűtőt.

(#8868) Geronimou


Geronimou
csendes tag

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani mitől van az,hogy a Cpu magok nem melegszenek annyira mint maga a Cpu.Egy Phenom9850-em van vendetta2-hűtővel és ez úgy nézz ki,hogy a cpu magok 28C fokosak mig maga a Cpu 50C fokos,hogyan lehetséges ez és meglehetne oldani hogy a cpu is lenebb menjen?

(#8869) No-kia


No-kia
őstag

erről mi a vélemény?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#8870) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok! Erről mi a véleményetek? [link]
Egy c2d E7400-at kb 3.5ig húznék, egy gigabyte ep45-ds3p és egy ocz 1066 2*2Gb társaságába.Előre is kösz.

(#8871) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!
Sürgősen keresek egy jó Scythe hűtőt, csak nem tudok dönteni. :W
Néztem Scythe Ninja 2 -t, Scythe Ninja Revision B -t, Scythe Mugen 2 -t. Melyiknek lehet a legjobb hűtési teljesítménye? :U

Esetleg Scythe Ninja Cu, de azt sehol nem találok...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8872) Vasinger! válasza MPowerPH (#8871) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én a scythe ninja 2-t javallanám!

(#8873) Henk válasza MPowerPH (#8871) üzenetére


Henk
veterán

Ninja2 már fejlesztett így kicsit jobb mint a rev b.A Ninja-k inkább passzív üzemben remekelnek.A Mugen2 meg ventivel még komolyabb hűtést biztosít.
A réz ninja meg nem éri meg az árát.
Jasonchan: a Z600 simán elég,lehet még passzívan is.Meg jó nagy egy dög. :D

(#8874) MPowerPH válasza Henk (#8873) üzenetére


MPowerPH
félisten

Közben a Scythe topikban kaptam egy linket, ahol ezeket a hűtőket tesztelik. És ont ahogy mondtad, a Mugen 2 passzívan nem, de max. -on nagyon keményen aláz. Szóval Mugen 2 lesz...
Ha valakit érdekel, van egy polírozott CM Gemin II eladó 2db ventivel. :D

Don't Tread On Me

(#8875) Henk válasza MPowerPH (#8874) üzenetére


Henk
veterán

Biztos nem csalódsz benne,amúgy szép nagy darab borda.

(#8876) Zájec válasza MPowerPH (#8874) üzenetére


Zájec
veterán

jó döntés a mugen2 :K nagyon komolyan lehüti a 920-omat.. ;)
én egy hete vettem ,, de csak jót tudok elmondani a teljesitményéröl... :K
a felszerelése nem a legkönnyebb.. :))

(#8877) MPowerPH válasza Zájec (#8876) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi a gond a felszereléssel? :U Egyszerűen bonyolult, vagy rossz a tervezése?
Utoljára CM Hyper6+ -al szívtam nagyon sokat, mivel a csavarmenetek nem sikerültek rendesen...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8878) Henk válasza MPowerPH (#8877) üzenetére


Henk
veterán

Ahogy a képeket elnéztem alulról a backplate felől kell a csavarokat behajtani.Ez esetleg okozhat problémát,hogy addig a helyén kell tartani a bordát míg alulról belecélzol a csavarokkal.

(#8879) MPowerPH válasza Henk (#8878) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a kérdés, hogy a Rampage Extreme magas passzív bordái között elfér -e a Mugen 2. Mert azt írják, hogy igen, minden LGA775 -ös lappal kompatibilis. De okozhat még kellemetlen meglepetéseket. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8880) Henk válasza MPowerPH (#8879) üzenetére


Henk
veterán

Mert azt írják, hogy igen, minden LGA775 -ös lappal kompatibilis. ez egy elég merész kijelentés tőlük,nem hiszem,hogy az összes létező 775-ös lapról kerestek infot,hogy milyen magas a chipset hűtő rajt.Olyan tudná ezt megmondani aki ilyet használ együtt vagy meglátod ha megérkezik a hűtő.Amúgy tényleg az esetek nagy %-ban elszokott férni.

(#8881) dokee78


dokee78
félisten

A Hyper TX2[link]-nél jobban hűt a Gemini S[link]?

[ Szerkesztve ]

(#8882) The Don


The Don
csendes tag

a téma cime találo jelen esetemben.

történet,jelenség:
a proci,egy 3200+ venice 939-es. nincs tuning,nincs fesz emelve,mégis 50fokos.
asus triton 77el hütöm, carraápoliroztam már,de kiderült semmi értelme nem volt,mert a proci kupakja olyan hideg 9 ora game után,mintha a polcon heverne...ha leveszem a hütést rola,ami ugye kb 2 másodpercbe kerül,jég hideg.

mi lehet e jelenség oka?
és akkor miért irja minden,hogy 50 fokos?

06-20-924-40-33 Don "- Te, hogy bírod a piát? - Hát az első 5 litert jól bírom...a hatodiknál elkezdek kötekedni. - És te? - Viccelsz? Whiskyn nőttem fel".

(#8883) Henk válasza The Don (#8882) üzenetére


Henk
veterán

Lehet rossz a szenzor és félremér?

(#8884) The Don


The Don
csendes tag

gondoltam rá,ez jogos,de a másik fele ott van,hogy jég hideg a proci...menet közben

06-20-924-40-33 Don "- Te, hogy bírod a piát? - Hát az első 5 litert jól bírom...a hatodiknál elkezdek kötekedni. - És te? - Viccelsz? Whiskyn nőttem fel".

(#8885) Henk válasza The Don (#8884) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom,örülj neki.
Ha hozza a megfelelő teljesítményt és emellett nem melegszik az jó.
De szerintem erre a procid topikjában kimerítöbb választ tudnak adni.

(#8886) The Don


The Don
csendes tag

na igen,valamelyest melegszik,mert gyári hütövel azért 60 fokot ir,este leveszem a hütést,meglátjuk csupaszon mennyit melegszik,lehet nem is kell hüteni?

és igen,örülnék ha nem kéne hüteni...
a procim topicját hagyjuk,nem hinném,hogy aki 939-es procihoz am2-es lapot vett,megmagyarázza ezt nekem..személyiségi jogokra hivatkozva nem nevezem nevén...

06-20-924-40-33 Don "- Te, hogy bírod a piát? - Hát az első 5 litert jól bírom...a hatodiknál elkezdek kötekedni. - És te? - Viccelsz? Whiskyn nőttem fel".

(#8887) Zájec válasza MPowerPH (#8877) üzenetére


Zájec
veterán

ahogy Henk kolléga is leirta, a felszerelés technikája nehéz ...
kicsit ügyesnek kell lenni hozzá..
de a teljesitménye kárpotol mindenért...
például :: egy core i7 920 -at szobahön 1.55v feszen , 4260mhz (8szálon) megcsinálja a 3dmark tesztet....[link1] , [link2] :D
elég gagyi hogy még nem sikerült a 8000s cpu score-t átlépni :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#8888) The Don


The Don
csendes tag

hehe,a teljesitmény jo,de most hogy igy látom,a képek alapján,biztos nem vezsek i7-et,mert a ph toplistában magáért beszél az elsö 2 hely,ami az enyém,és ahogy nézem az i7 + lap,ram árait,negyedébe se volt a gép,amivel csináltam.

jah igen,9800GT oc 3d mark 2006,alap...

[ Szerkesztve ]

06-20-924-40-33 Don "- Te, hogy bírod a piát? - Hát az első 5 litert jól bírom...a hatodiknál elkezdek kötekedni. - És te? - Viccelsz? Whiskyn nőttem fel".

(#8889) Zájec válasza The Don (#8888) üzenetére


Zájec
veterán

hát pedig egy Q9550 drágább mint egy core i7 920... :D
"negyedébe se volt a gép,amivel csináltam" vagy nem megy a matek és számolni sem tudsz... :P mennyi is volt az lap+proci+ram ?

mindjárt hozok egy 98GT-t , azt jól lesöpörlek :DDD
de a tuningban nem jelskedsz ahogy elnézem ,, miért :F nem megy :N

(#8890) The Don


The Don
csendes tag

elég ez az elsö 2 hely,és csak a kiváncsiság hajtott,mikor ezt csináltam,
25 volt a procim,a 2giga crucial 5k,az msi p45 neo 2 volt 15be,és a 9800GT meg kamionrol lesett darab,ha jol néztem a számlát,belekerülhetett vagy 6 üveg sörömbe...

de nem ez a lényeg,megcsináltam,lesöpörhetsz,nem érdekel :DD

egy játék van,amit esetleg játszok,az a moha,azt meg viszi egy 700as cerka is meg egy mx 440.

de térjünk át privbe elmélkedni,nehogy szo érjen minket a tárgyeltéréstöl...

[ Szerkesztve ]

06-20-924-40-33 Don "- Te, hogy bírod a piát? - Hát az első 5 litert jól bírom...a hatodiknál elkezdek kötekedni. - És te? - Viccelsz? Whiskyn nőttem fel".

(#8891) kimi02


kimi02
őstag

Itt van egy EREDMÉNYEM,szerintetek EZZEL,a hűtővel lejebb tudnák menni hőfokba?Most jelenleg EZ VAN,nekem.Szerintetek melyik a jobb??

(#8892) Zájec válasza The Don (#8890) üzenetére


Zájec
veterán

"25 volt a procim" jah egy Q9500...
végülis annyiba kerül.... szerintem hanyagoljál az ilyen nagyotmondos beszólásokkal...

miért az újoncok ilyen hazudosak , kamuzosak...( tisztelet a kivétlnek)
igy nem leszel elörébb... :(

(#8893) The Don


The Don
csendes tag

kérdezted ujonnan vettem e és hogy honnan volt,kitöl volt?
és mikétn került nekem 25be?

hagyjuk már az elöitéleteket...

06-20-924-40-33 Don "- Te, hogy bírod a piát? - Hát az első 5 litert jól bírom...a hatodiknál elkezdek kötekedni. - És te? - Viccelsz? Whiskyn nőttem fel".

(#8894) Zájec válasza The Don (#8893) üzenetére


Zájec
veterán

egy Q9550 proci ami bolti áron kerül 70k-ba , azt megvenni 25k-ért , na ezt hivják "orvgazdaságnak".....

sajnos ilyenkor szegény szomszédom jut eszebe, akihez betörtek és elvitték jó pár cuccát, közte a gépét is , amit sok túlórás munkával szedett össze nagynehezen...
ez bárkivel megeshet ,gondolom senki nem érezné jól magát ilyenkor amikor meglopják..

utána meg negyedáron eladják olyanoknak mint te, ......

ugye tudod hogy az orvgazdaság is büncselekmény!...

én inkább mélyen csendben maradnék , nem pedig hősködnék hogy lopot cuccom van....

(#8895) Henk válasza The Don (#8886) üzenetére


Henk
veterán

Ezt úgy érted,hogy hűtő nélkül kipróbálod mennyire melegszik?Én ezt a tesztet nem javaslom.Ha félre mér a szenzor akkor mindegy mivel próbálgatod lehet,hogy eltérés lesz a hűtők között,de hiteles nem lesz.Próbáld meg a legújabb hw monitor-t vagy real temp-et.
Zajec: kicsit szolid az a 88gt az i7-hez nem? :D
kimi02:szerintem ezek tökéletesen jó hőfokok,nem tudom ebből mennyit tudnál faragni.Hangos a hűtő vagy miért akarod cserélni?

(#8896) Stirbi válasza kimi02 (#8891) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv
szerintem jo eredmények feleslegesen ne vegyél uj hütöt , nemtudnál lefaragni semmit sem szerintem :U

[ Szerkesztve ]

(#8897) Zájec válasza Henk (#8895) üzenetére


Zájec
veterán

szolid :D azért mert a VGA-nak a legnagyobb az amortizációja , és már megutam hogy azon bukok mindig a legtöbbet... mindig ez jön ki,, soha nincs más cuccnak akkora amortizációja... egyenlöre kiszolgál amivel játsztok megy szépen 88GT-vel is.. :)

(#8898) Henk válasza Zájec (#8897) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem az egész pc egy nagy bukó.És akkor a lap,proci,ram nem lesz bukó?Az sem olcsó ahogy nézegettem. :)
Vagy kihasználod a 4 mag adta előnyöket?

(#8899) Corsa1


Corsa1
tag

üdv all!

szerintetek melyik a jobb procihűtő?

Zalman 9700LED vagy HyperTX2? előbbi van de kicsit nagy és gondolkodok a lecserélésén.vélemény?

üdv és thx

(#8900) Zájec válasza Henk (#8898) üzenetére


Zájec
veterán

igen bukó , de nem mindegyik egyformán..
a lapok és a procik fél év alatt nem esnek akkorát mint a VGA.....
például a p45 lapok jól tartják árilag magukat... egy másik példa mondjuk egy q66 proci..
ahhoz képest mennyire kifutotta magát , elég jó az ára még mindig... nem lehet mondani hogy ocsóért adják , ahhoz képest hogy már nem gyártják...
ezt a tapasztalatot a VGA-ról nem tudom elmondani ,, afelett valahogy jobban elrepül az idö.... vagy nézd meg a lapodat (x38-ds5) még mindig 40k körül van , pedig nem tegnap vetted... ugye )?

"Vagy kihasználod a 4 mag adta előnyöket?" én nem használom ki , nem is azért vettem , hanem mert érdekel a normál tuning és az újdonság.. szeretem piszkálni ,próbálgatni , tapasztalatot szerezni , kalandozni a beállitások közt...
mikor mi és mennyire stabil és mitöl és hogyn , és mennyi az annyi amivel még elmegy xy mhz-t stb....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.