Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 17:53:56

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#71301) fogtunder válasza fogtunder (#71300) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs a dupláért, kihagytam, hogy a Gigabyte GA B85N alaplapra lesz, a RAM pedig Kingston Hyperx Fury

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71302) Jammalan


Jammalan
tag

Üdv!
Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel a LCPOWER Cosmo Cool LC-CC-120 hűtővel? Ránézésre meg spec alapján egész jónak tűnik azért az árért amit kérnek érte. 4 heat pipe direct contactban a kupakkal.

(#71303) Vityahun válasza jim bcs (#71298) üzenetére


Vityahun
tag

Kedves jim bcs!

Bár szervesen nem ide tartozik, de véleményedet kérném hővezető paszta ügyben.
i5 6600K + NZXT Kraken X61 bevetése előtt állok, és mx-2 es pasztám van itthon.
Használhatom, vagy inkább vegyek egy jobbat? Ha igen akkor melyik típust ajánlanád ami jobb mint az mx-2

Köszönettel:
Viktor

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#71304) Ðávid válasza jim bcs (#71285) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Most találtam egy ezressel többért Be Quiet! Shadow Rock 2-t. Ez is kompatibilis az Asus X99-A/USB 3.1-el?
Eléggé szimpatikusnak tűnik. A gyári oldalon azt írják, hogy valamivel több, mint 1 kg. Nem fogja nagyon húzni az alaplapot a súlya?

(#71305) jim bcs válasza edari (#71299) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#71299) Tesla93
Átlóban meghúzod a csavarokat, mikor már nem lehet mozgatni a hűtőt akkor jó, tovább felesleges húzni. Azt érezni fogod mikor jó.

(#71300) giorgio
tower
Alpenföhn Ben Nevis
Deepcool Gammaxx 200T
ID-Cooling SE-213V2
topflow
ID-Cooling IS-50
Cooler Master GeminII M4
Alpenföhn Panorama
Alpenföhn Silvretta
ID-Cooling IS-40

(#71302) Jammalan
Ugyanazt a teljesítményt eléred az ID-Cooling SE-213V2-vel, csak itt a venti jobb. Maga a Cosmo Cool LC-CC-120 egyébként annyira nem rossz kivitel, de van tőle jobb.

(#71303) Vityahun
De idetartozik, erősen kapcsolódik :DDD Tökéletesen megfelel, nehogy vegyél másikat főleg, hogy megvan.

(#71304) s10
Maradj a felsoroltaknál, ha azokból nem tudsz választani akkor semmiből.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71306) Ðávid válasza jim bcs (#71305) üzenetére


Ðávid
aktív tag

A Shadow Rock 2-n csak azért gondolkodtam el, mert nem sokkal drágább és olyan komolyabb benyomást kelt.
Végül egy Pure Rock-ot rendeltem. Köszönöm szépen még egyszer a segítségedet! :R

(#71307) Papabear195


Papabear195
tag

Üdv Fórumtársak!

A véleményeteket szeretném kérni azzal kapcsolatban, hogy szerintetek egy ID-Cooling IS-50 halkan és megfelelően tudna-e hűteni egy Athlon X4 750k alap feszültséges ( esetleg minimális feszültség emelés) tuning mellett, vagy esetleg van más alternatíva 8000 Ft-ig. Mindenképpen topflow hűtő érdekelne, akár használtan is, ha az jobb választás. Válaszokat előre is köszönöm!

(#71308) Potzee válasza puhos85 (#71278) üzenetére


Potzee
addikt

Nekem is van egy ilyen házam (szürke-fekete kivitel)
Egy Alpenföhn Matterhorn éppen befér...az Neked is bőven jó lesz.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#71309) fogtunder válasza jim bcs (#71305) üzenetére


fogtunder
nagyúr

köszi, ezekből csemegézek majd :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#71310) jim bcs válasza Papabear195 (#71307) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha használtan kell akkor az aprót érdemes átfutni. Az IS-50 jó lesz, vagy esetleg a Cooler Master GeminII M4 (59mm).

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71311) Mark023


Mark023
tag

Üdv!

Biztosan van az összefoglalóba egy hűtő ami nekem megfelel, de elég rég nem vagyok már otthol a proci hűtőkben, ezért inkább megkérdezem, hogy:

Van egy z3 plus házam és egy giga b85m d3v lapom és egy i5 4460. A probléma következő: A gyári hűtő is jó de én csendesebbet akarok, szóval még egy régebbi 1155-ös konfiról visszamaradt egy artic alpine 11 pro rev 2. ami nagyon csendes volt, ám de az b85m d3v lapban a memória túl közel van a procihoz, így felejtős volt az egész mert nem fért be. Nah most nézegettem a szélességeket és kb 9.2, 9,3cm hely van. Van olyan hűtő ami jobban hűt halkabb és ugyan akkora mint a gyári intel i5 4460-as réz hűtője? Tudtok ajánlani ilyet? A gyári hűtő mellett kb 2mm van még.

Válaszokat előre köszönöm!

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#71312) Lagolit


Lagolit
tag

Sziasztok,

i7-6700K-hoz, az alap hűtőt érdemes lecserélni, még ha egyelőre nem is akarok tuningolni semmennyit sem rajta?
Amennyiben érdemes lecserélni, egy Cryorig R1 Ultimate vagy egy DARK ROCK PRO 3, mind a kettő beférne elvileg a Refine R5-be (max 180mm). Láttam, hogy a leírásban az utóbbit ajánljátok, de nem tudom, hogy tapasztalatotok milyen az új skylake vékonyabb nyákja miatt ezeknek a leszorításával, mert elvileg LGA1151-el kompatibilisek.

Köszönöm a véleményeteket előre is.

(#71313) popey37


popey37
addikt

sziasztok, segitség kellene.
a problémám: van egy 3 hőcsöves hűtőm egy xeon 5450 processzoron, a ház álló helyzetben, tehát oldalt van a hűtés, akkor tojást lehetne rajta sütni, ha elfektetem a házat akkor meg épp csak langyos.
eddig semmi ilyet nmem tapasztaltam, a hűtő kb.4 éves.
lehet megérett a cserére?
az ujrapasztázás meg hasonlók már megvoltak. a rögzitás is stabil. / 4 csavaros a rögzitése, felfekszik a talp rendesen, a középre pöttyölt pasztát teljesen szépnyomja a procikupakon./

előre is köszi a segitséget.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#71314) blasiusz


blasiusz
újonc

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok: vettem egy új hűtőt a procimra (LGA1155 foglalat, Intel H67 Express alaplap), a régi csavaros volt, de az új hűtő (Cooler Master TX3 EVO) bepattintós. Az új hűtőt csak úgy tudom bepattintani, ha leveszem az alaplap mögötti fém panelt, amibe a régi hűtő be volt csavarva, mert a fém panelen található csavarhelyek eltömik az alaplapi lyukakat, ahova a műanyag csapok mennének. A probléma az, hogy ebbe a fém panelbe be van becsavarozva a processzort a helyén tartó keret is 3 csavarral. Tehát nem tudom ezt a panelt levenni, hacsak nem csavarozom le a proci keretet is, amit nem szeretnék.
Találkozott már valaki hasonlóval? Hogyan lehetne legegyszerűbben megoldani? Esetleg valahogy át lehet alakítani a kapcsos hűtőt csavarossá?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#71315) LLaci89


LLaci89
tag

Helló, egy fx-6300-as processzorhoz milyen hűtőt ajánlanátok egy sharkoon vaya házba. Lényeg hogy minél csendesebb és minél olcsóbb legyen, tuning nincs, és ha lesz is max minimális.
Thx előre is.

XIGMATEK Loki II pl milyen?

[ Szerkesztve ]

(#71316) jim bcs válasza Mark023 (#71311) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#71311) Mark023
Érdemesebb picit jobbat venni mint az intel stock -->
ID-Cooling IS-40
Alpenföhn Silvretta

(#71312) Lagolit
A gyári hűtő 1-1,5 évig elég, utána cserés lesz a venti hangja miatt. Viszont ekkora batár nagy hűtőket felesleges rárakni, nem leszel előrébb, sokkal olcsóbban a be quiet! Pure Rock doszt elég.

(#71313) popey37
Kellene a hűtő típusa. Egyebekben csak meg kellene nézni azt a felfekvést a kupakon, nem biztos, hogy teljesen ráfekszik még ha úgy is látszik, ha nem egyenletesen húztad meg átlóban akkor lehet eltérés, vagy az egyik lefogató hajlott lefelé.

(#71314) blasiusz
:F PV-ba küldj már egy pár képet a történetről.

(#71315) LLaci89
Alpenföhn Ben Nevis
ID-Cooling SE-213V2
Deepcool Gammaxx 200T
Deepcool Gammaxx 300

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71317) LLaci89 válasza jim bcs (#71316) üzenetére


LLaci89
tag

Thx, ID-COOLING SE-213V2 talán a legszimpatikusabb.
Gammaxx 300-at már nem nagyon kapni sehol se.

GIGABYTE GA-970A-UD3P az alaplap, ha az számít.

[ Szerkesztve ]

(#71318) jim bcs válasza LLaci89 (#71317) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Gammaxx 300 van egy pár helyen, rossz helyen kerested. Az ID-Cooling SE-213V2 és Alpenföhn Ben Nevis között dönts.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71319) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Egy Deepcool Gammaxx 300-at szeretnék installálni egy 1150-es lapra. Olyankor mi van, hogy ha a rögzítő pöckök marhára nem akarnak rögzülni? Ha benyomom az egyiket, kijön a másik. Egyszerre benyomva sem pattan be. Nem értem. :(

(#71320) popey37 válasza jim bcs (#71316) üzenetére


popey37
addikt

artic Freezer 7 pro a hütő. megnéztem a számlát, 4 éves mult.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#71321) Mark023 válasza jim bcs (#71316) üzenetére


Mark023
tag

Nem muszáj, top flow hűtés. Lehet tower is... Illetve egy árban mehetünk 10k-ig nagyon max. Most épp azt néztem, hogy ez az aplhenföm vagy mi -3-4 Celsius-fokkal tud többet mint a gyári. ENERMAX ETS-N30 II? L*W méretben tökéletes. A lényeg, hogy halk és hűvös legyen bent. Nah meg, hogy elférjen a lapban.

[ Szerkesztve ]

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#71322) jim bcs válasza Mauzes (#71319) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#71319) Mauzes
:DDD Egyszerre 2-t nyomsz átlóban, az mindegy melyikkel kezded, a nyilak kezdeti pozícióban legyenek tehát a nyíl talpa a bordánál legyen. Mivel új erősen nyomd, lehet hajolni is fog a lap egy kicsit de ne parázz (rárakhatod a lapra beszerelés előtt, egy törölközőn az asztalon szerelhetsz is, így stabilabb, a ventit ráérsz felrakni a házban), hallod mikor kattan, na akkor jó, majd alá nézel és azt kell látnod, hogy a fekete tüske V betűbe nyomta a tokot -->

(#71320) popey37
A push pin vetemedhet egy idő után de orvosolható. Ha magad elé tartod, egy hangyányit hajtsd felfelé a 4 push pin tartó lábat, fogasd le így, próba.

(#71321) Mark023
Alpenföhn Ben Nevis
ID-Cooling SE-213V2
Deepcool Gammaxx 200T

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71323) Mauzes válasza jim bcs (#71322) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, végül sikerült. Be kellett forgatni a műanyag "csavart" egy bizonyos pozícióba, és nyomásra csak akkor kattant be a tű. Mondjuk szerintem ez a rögzítési megoldás elég gyenge műszakilag.

[ Szerkesztve ]

(#71325) jim bcs válasza Mauzes (#71323) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#71323) Mauzes
Ugyanezt írtam le ha figyelmesen elolvastad, csak úgy, hogy megértsd.

(#71324) karotin
ház: Névtelen MATX --> Ebből semmi nem derül ki, legalább mérj egy távolságot a cpu kupaktól a ház oldaláig, hogy legyen egy támpont a magasság miatt, így ajánlani elég lutri.
A. verzió: veszel egy normális házat és megadod a típusát
B. verzió: mérsz egy távolságot a cpu kupaktól a ház oldaláig
C. verzió: küldesz 2-3 képet pv-ban hátha rájövök mi az

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71327) thomeef


thomeef
őstag

Sziasztok, a legolcsóbb ajánlható 775ös cooler kéne nekem, mert muteréknak 10 éves gyári van és már nem lehet megmaradni mellette, olyan hangos. Vidéki vagyok így a postaköltség sem elhanyagolható ilyen kis tételnél. Köszi előre is :R (pl. edigibtől ingyen jön)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#71328) jacekLFS


jacekLFS
tag

Sziasztok

Van egy scythe mine 2 es procihűtőm. Jelenleg platformváltásban gondolkodom és érdeklődnék hogy az 1151 es foglalatra mennyire esélyes hogy fel tudom tenni? A honlapon azt írják hogy 1151 kompatibilis, de én 2 évvel ezelőtt vásároltam, így van egy olyan sejtésem hogy külön kell megvásárolni hozzá a felrögzítéshez szükséges cuccokat.

Előre is köszi a válaszokat.

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#71329) jim bcs válasza #14781184 (#71326) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#71326) karotin
Alpenföhn Ben Nevis
ID-Cooling SE-213V2
Deepcool Gammaxx 200T
Deepcool Gammaxx 300
Deepcool Gammaxx S40
Thermaltake Frio Silent 12

(#71327) thomeef
Honnan jönne ingyen?
Deepcool Iceedge Mini FS V2.0
Xigmatek TYR SD962
Deepcool Gammaxx 200T

(#71328) jacekLFS
1155/1150/1151 felfogatás ugyanaz, te igencsak 1155-ös felfogatással kaptad amire a mondat első fele igaz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71330) jacekLFS válasza jim bcs (#71329) üzenetére


jacekLFS
tag

Ahh most ez eléggé megnyugtatott, köszönöm a gyors választ, akkor a következő procit is ez fogja hűteni, persze ha csak nem éri meg másra lecserélni!?

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#71331) jim bcs válasza jacekLFS (#71330) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Garantáltan ez fogja, komolyabb lefogatás változás a mainstream vonalon egy jó darabig nem várható, új lapok és procik jönni fognak de a lefogatás az marad, felesleges lenne másikat venni, max. venti csere ha hangoskodni fog.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71332) thomeef válasza jim bcs (#71329) üzenetére


thomeef
őstag

Edigital, szuper, köszönöm :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#71333) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni !
Adott két hűtő, amit kinéztem egy FX-8320-ra ( 4.4ghz-en megy ) amit le kellene hűteni. Már volt róla szó szerintem, de most kicsit el vagyok bizonytalanodva, hogy megint keressek valami csoda kompakt vízhűtést, vagy valamelyik remek levegő hűtést vásároljam meg :)

Ez a kettő lenne: BE QUIET! Dark Rock Pro 3 VS Noctua NH-D14

Kérlek szépen segítsetek ! Nálam a hangerő nem fontos :)
A gépházam egy Corsair 300R

Előre is köszönöm :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#71334) jim bcs válasza Tubica (#71333) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Megint leírom, hogy felesleges mindkettő, de te tudod, vedd azt amelyik jobban tetszik.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71335) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Sziasztok!
Milyen passzívan is használható coolert ajánlotok egy egy i3 4150-es alá?
fontos lenne, hogy passzív legyen, mert már megőrjítenek a ventik hangja...
Előre is köszi! :)

A privátokra illik válaszolni!

(#71336) jim bcs válasza zimi1991 (#71335) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A pontos ajánláshoz ezeket szeretnénk kérni:
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?

Ha pl. a ház miatt nem fér be akkor nem mi leszünk a hibásak. Ezek, venti nélkül ->

Zalman CNPS10X Optima (152mm)
Zalman CNPS10X Performa Plus (151mm)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71337) zimi1991 válasza jim bcs (#71336) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Értem!
1. Minél olcsóbb annál jobb, de nem zárkózom el, hogy többet kiadjak érte, akár 20 ezer körül is...
2. Egy hatalmas aerocool ház áll a rendekzezésemre pgs bx 500.
3. Asus z97-ar
4.i3 4150 ha jól emléksze, de az fix, hogy i3.
5. corsair 4x4 gb 1866 magas hűtős.

Végülis jobban bele gondoltam és igen csak fontos adatok ezek pláne a ram...
Apropó egy másik fontos adat, hogy nem lesz semmilyen ventillátor a gépben még a tápban sem így önmagában elkell bírnia!

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#71338) Potzee válasza zimi1991 (#71337) üzenetére


Potzee
addikt

Thermalright HR-02 Macho vagy ennek az utódmodelljei.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#71339) zimi1991 válasza Potzee (#71338) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Pont a thermalright-al szemezek és pont van is egy aprón kedvező áron...
Még megnézek mást is nem hamarkodom el a vásárlást...

A privátokra illik válaszolni!

(#71340) jim bcs válasza zimi1991 (#71337) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

54W-os a procid, a fentebbi 2 zalman doszt elég, felesleges lenne 20k-ig felmenni. Ahol van venti azt vedd úgy, hogy nincs -->

Zalman CNPS10X Optima
Zalman CNPS10X Performa Plus
Zalman CNPS14X
Deepcool Lucifer V2
Scythe Mugen MAX
Thermalright Macho Direct
Thermalright Macho Rev.A (BW)
Thermalright Macho Rev.B
Thermalright Macho Black
Raijintek Ereboss
Raijintek Ereboss Core Edition
Prolimatech Armageddon / Armageddon Blue

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71341) zimi1991 válasza jim bcs (#71340) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
Most már lesz miből kiinduljak...
Azért arra is számolok, hogy mivan ha nagyobb procit teszek bele, bár régebben volt egy i5 ösöm amit egy zalmival tudtam passzívan használni...

A privátokra illik válaszolni!

(#71342) jim bcs válasza zimi1991 (#71341) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor 95W-ig ezekből válogass passzívra -->

Zalman CNPS14X
Deepcool Lucifer V2
Scythe Mugen MAX
Thermalright Macho Direct
Thermalright Macho Rev.A (BW)
Thermalright Macho Rev.B
Thermalright Macho Black
Raijintek Ereboss
Raijintek Ereboss Core Edition
Prolimatech Armageddon / Armageddon Blue

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71343) rotor_


rotor_
csendes tag

Üdv!
A kérdésem az lenne hogy ez a ram [link] beférne-e ez alá a hűtő [link] alá? Az alaplap egy Asus z170 pro gaming, a processzor pedig 6700k. Ha nem fér el, akkor milyen másik hűtőt ajánlanátok helyette?

(#71344) storm4


storm4
aktív tag

Üdv!

Egy intel G2030 processzort melyik topflow hűtővel lehetne esetleg passzívan lehűteni?

A választ előre is köszönöm! :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#71345) Ijk


Ijk
nagyúr

Gondolkozom hogy egyedi vízhűtésről visszatérek légre. Most 1,28V-on, 4,6Ghz-re húzott 3570k-t + 7870 FC-t szép csendben elvisz egy 240x45-ös és egy 240x30-as radiátor. A csendből nem nagyon szeretnék alább adni, kérdés hogy lehetséges hogy egy max 145mm magas hűtő elviszi normális hőfokon, ebben a házban?
Nyilván azzal is számolnom kell hogy a VGA, főleg ha nagyobbra cserélem mennyire zúg, de most jelenleg a CPU érdekel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#71346) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Egy Pentium G3220 processzort szeretnék hűteni,
4GB RAM
egy lapos ITX házba, egy extra lapos Haswell hűtőt keresek!
Tudnátok ajánlani esetleg valamit?
YouTube 1080p-re lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#71347) SenorGrande válasza jim bcs (#71238) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Köszönöm a választ a #71236-ra.
Sajnos úgy néz ki nem fér be a házba a Brocken 2. Az lenne a kérdés, hogy az általad ajánlott be quiet! Pure Rock elég lenne-e a későbbiekben egy húzott fx 8320-ra is? Illetve ez pasztával/pasztázva van?
Köszönöm! :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#71348) zimi1991 válasza jim bcs (#71342) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Köszi a segítséget!
Közben újabb sok pénzbe kerülő hülyeséget agyaltam ki hála az interneten való kutakodásnak! :W
Nagyon megtetszett a cooltek umx1-es háza és mindjárt be is kombinálta a kis buksim milyen jó is lenne egy impact lap társaságában elvégre a mostani kukcó és konfig teljesen feleslegesen sok helyet foglal el...
Szóval most még az is feltétel lenne, hogy későbbiekben át tudjam pakolni a hűtőt amit addig is szeretnék használni, de ahogy nézem egyik sem fér bele a magassága miatt...

A privátokra illik válaszolni!

(#71349) jim bcs válasza rotor_ (#71343) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#71343) rotor_
A hűtő alá nem, de mivel az A2-B2 az elsődleges slot így igen, elfér a hűtő 2-es KIT esetén.

(#71344) storm4
A passzív meg a topflow nem fog összejönni, ha topflow kell akkor ventis, ha passzív akkor meg torony, döntsd el, hogy passzív vagy topflow legyen. Fölötted 2-3-al van passzívra való.

(#71345) Ijk
A magasság necces, toronynál a Cryorig H7 ,vagy az Alpenföhn Ben Nevis ,vagy a Thermaltake Frio Silent 12 jöhet szóba, TDP-re elbírják. 120-140-es topflow esetleg?

(#71346) cooi111
"egy lapos ITX házba" --> Na pont erről kellene pontos adat! Mégis milyen fajta?

(#71347) SenorGrande
A ház fölött elsiklottam, elvileg max. 158mm. A be quiet! Pure Rock 155mm tehát befér, elviszi az fx-et, vagy esetleg Alpenföhn Brocken ECO, Zalman CNPS10X Optima.

(#71348) zimi1991
Az egy jó kis kuckó. Az én ajánlatom az, hogy használod addig a gyári hűtőt, majd mikor megvan a ház, akkor jössz és ajánlok belevalót.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#71350) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni CPU paszták témakörben.
Ha jól látom, akkor számos CPU hűtő esetében a gyártó már előre ellátja a processzorral érintkező felületet egy vékony hőelvezető paszta réteggel. Véleményetek szerint célszerű-e a gyári pasztát a felszerelés előtt lekaparni és saját (jól bevált) pasztát alkalmazni vagy szerintetek megfelelő minőségű a gyári is?

Előre is nagyon köszönöm! :)

Üdv,
Bélabácsi

Üdvözlettel: Bélabácsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.