Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#70451) Tukolp válasza Tukolp (#70387) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Már adtatok tanácsot, és köszönöm is.

Annyi kérdésem lenne, hogy ebbe a lapba: Gigabyte GA-Z170X-UD3[link] beleférnek ezek a hűtők ?
Vagy esetleg ez PHANTEKS PH-TC12DX fehér [link] ?

Csak mert félek nehogy esetleg ne tudjam rátenni, mivel elég közel vannak a cpu mellet a bordák.

Köszi a segítséget.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#70452) Tarkarongy


Tarkarongy
csendes tag

Sziasztok

Szeretném lecserélni a frissen szerzett I5 6500 procin a gyári ventilátort valami kellemesebbre:)
Asrock B150m Pro4 alaplapom van HyperX 8GB Fury memoriával és egy Zalman R1-ben vannak elhelyezve.
Namost a gyári adatok szerint a házba max 160mm-es hűtő fér el.
Tuning nem lesz.
A kiszemeltem egy BE QUIET! Pure Rock beférne ez kényelmesen ebbe a házba?

Köszönöm előre is

(#70453) jim bcs válasza Tukolp (#70451) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#70451) Tukolp
Ha az a kérdés, hogy beleér-e valamibe akkor nem, nem ér bele semmibe, nem olyan kicsi mint gondolod.

(#70452) Tarkarongy
Igen be, még marad is egy kevés hely az oldallaptól, még 160mm-nél is maradna egy hajszálnyi.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70454) Tukolp válasza jim bcs (#70453) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Köszi a segítséget.

Szóval megvehető ? :D ( nem értem a választ, kicst csavart nekem )
Ezekkel mi a helyzet a fent említett lapban ? :) [link]

[ Szerkesztve ]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#70455) jim bcs válasza Tukolp (#70454) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen meg. A Noctua NH-U12S (158mm)-től nem kell nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70456) Tarkarongy válasza jim bcs (#70455) üzenetére


Tarkarongy
csendes tag

Köszönöm

Érdemes esetleg egy kisebb hűtőben gondolkodnom igy tuning nélkül mondjuk egy Deepcool Gammaxx 300?
Amire nekem kell arra sztem ez is tökéletes-bár hallottam pár rossz véleményt.

(#70457) jim bcs válasza Tarkarongy (#70456) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A Gammaxx 300-nál mostanában beleszaladtak csörgő ventikbe, ajánlott de most egyenlőre kihagynám.
A Pure Rock jó választás ha tetszik, de természetesen egy kisebb is elég, ha kisebb kell akkor Alpenföhn Brocken ECO vagy Ben Nevis. Ha ettől is kisebb kell akkor van pár 92-es is ami jó és elég.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70458) gerii


gerii
addikt

Üdv!

A notimban pasztáznám újra a CPU-t, és a dVGA-t, amire vettem is Arctic MX2 pasztát, viszont azt nem tudom, hogy ahol nem paszta hanem hővezető lap van, azokat is kell-e, szokták-e cserélni? (3 éves gép)
Bocs, ha rossz a topic, ezt találtam élőnek :B

(#70459) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Egy nocthua l9i vennék használtan, azon szerintetek a gyári ventit ki leht cserélni nagyobbra? A 12cm fel lehet rá fogatni??
Üdv.

(#70460) Tarkarongy válasza jim bcs (#70457) üzenetére


Tarkarongy
csendes tag

Végülis a Pure Rock lett a kiválasztott a Gammaxx amugy sem tetszett:)
Köszöntem

(#70461) Piftuka válasza jim bcs (#70442) üzenetére


Piftuka
veterán

"A fenti hűtőket azért ajánlottam mert abban az árban a legjobbak. A Ben Nevis-t máshonnan is meg tudod rendelni, máshol kapható, az adott boltoknál meg rendelhető."

Világos, és köszönöm az info-t! Az a helyzet, hogy fontos volt mindent egy helyről rendelni, és mivel a bolti összeszerelés és helyi átvétel is fontos volt, így csak az Aqua maradt, mint alternatíva.

Náluk pedig már nincsen listázva a Ben Nevis. Így aztán nem is rendelhető.

"A Gammax 300-nál mostanában csörgő ventikre panaszkodnak, a CM Hyper 212-nél meg a műanyag venti rögzítő hajlamos a törésre, ezek tükrében kimaradtak."

Köszönöm! Így már érthető.

Bárhogy is... a srác megrendelte a Gammax 300-at. Bízzunk benne, hogy nem fog "csörögni" a venti! :N

Egyébként éppen emiatt tartom gyalázatosnak, hogy ezekre a termékekre jellemzően csak 1-2 év jótállásokat adnak. :((( A ventilátor esetében alsó hangon 3 évet tartok korrektnek.

"Aquila non captat muscas."

(#70462) IvI88


IvI88
tag

Sziasztok!

Gyári hűtőmet szeretném lecserélni valami jobbra és szebbre ebben kérném a segítséget.

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
5-6e FT
2. Milyen házba kerül?
Zalman Z11 plus
3. Milyen alaplapra lesz?
Asrock h97 pro4
4. Processzor típusa?
i3 4340
5. Ramok típusa?
Corsair Vengeance DDR3 1600Mhz (nem low profil)

Idővel beruházok valami i5-re.

üdv: Tomi

(#70463) Lalaland


Lalaland
tag

No, csak hogy tuti összezavarodjak.. max. 120mm széles hűtőkből ár/érték arányban melyikek a befutók 3770k-ra?
Köszönöm a segítséget.

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#70464) jim bcs válasza gerii (#70458) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#70458) gerii
Meg kellene nézni mi van a hűtők alatt, ha paszta akkor pasztázd, ha Gap Pad akkor arra.
Ha Gap Pad van alatta akkor is jó a paszta, de akkor a sűrűbb fajta a jobb notikba.

(#70459) ctrlaltdel13
Nem, viszont non-k procihoz elég a 92-es is.

(#70461) Piftuka
Maga a borda jó, azzal semmi bibi nincs, ennyiért még úgy is megérheti ha veszel rá egy másik 120-as ventit.

(#70462) IvI88
Alpenföhn Sella
Deepcool Gammaxx 200
Scythe Tatsumi Type I
-- Deepcool Gammaxx 200T

(#70463) Lalaland
Már kaptál ajánlatot, azokat a gyári oldalon megnézed, hogy melyik 120mm széles.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70465) ToniSoprano válasza Kroni1 (#70294) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Végülis lecseréltem a 3,7 Ghz-es i3 alus hűtőjét gyári i5-i7 rézmagosra, 1650 Ft-ot megért, nem akartam sokat költeni rá, mert egyben adom el a gépet.

Nem hangos, a korábban 67-68 fok is volt multiplayerben, sikerült sokszereplős multiplayerben 60 fok alatt tartani, bár a biosban is állítottam rajta kicsit. (Úgy hogy most nincs is házventillátor.) Nem rosszak az intel hűtők, csak alu magos a legerősebb i3-asokra már lehet kevés lehet kicsit, mert ugyanez a g3250-et 60 fok alatt tartotta több óra játék után is.

A bónusz, hogy korábban volt az indításkori pár másodperces teljes fordulatos felpörgés a csere után megszűnt, hm érdekes... de ennek én örülök....

[ Szerkesztve ]

(#70466) jim bcs válasza ToniSoprano (#70465) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Induláskor mindegyik venti felpörög, majd rövid időn belül beáll a biosban beállított alap értékre, ez teljesen normális jelenség.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70467) ToniSoprano válasza jim bcs (#70466) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Tudom, hogy normális, de a H81m-A alaplap gyári hűtővel G3250-as procival nem csinálta, majd i3 4170-nel és annak gyári hűtőjével csinálta felpörgést, zúgást pár mp-ig az indításkor.
Pár napja kicseréltem rézmagosra a hűtőt és biosban semmit nem állítottam át és megint nem csinálja indításkor. Rejtély.

[ Szerkesztve ]

(#70468) manya777


manya777
tag

Sziasztok. Az i7 4790k procimra pár hónapja itteni javaslatokra deepcool gammax 200 as hűtőt vettem, hely hiány miatt (túl nagyok a bordázott ramok) csak kisebb méretű hűtő jöhetett szóba. Viszont a felfogatása ennek a hűtőnek idegileg kikészít már. Nemtudom az intel procis hűtők mind ezzel az eljárással vannak e rögzítve... Egyik kérdésem az lenne létezik valami más módszer ezeken a műanyag rögzítő izéken kívül? Lehet csak én fogtam ki valami selejtet, vagy nem jól forgattam el vagy nem tudom. ( Magával a Depcool Gammax al egyébként nincs baj, csak a rögzítése ami sántít nálam). Szóval ezzel a talpig műanyag kézzel eltekerős sz.rral ezzel nagyon megjártam. Eleve vagy úgy 2 hónapja az egyik ilyen rögzítő gondolt egyet és kiengedett. Az egyetlen szerencsém talán hogy nem játék közben erősebb proci terhelés alatt, úgy hogy fejhallgató volt rajtam, mert akkor kb csak azt vehettem volna észre ahogy leég a ház... Üres járatban, csak a windows volt betöltve, és szerencsére meghallottam hogy egy venti a házban iszonyatosan dolgozik pedig nem kellene neki... Hát azt a rögzítőt gyakorlatilag ki vettem és eldobtam mérgemben, mert már használhatatlan volt, talán lesem kellene írnom mivel helyettesítettem jobb híján :U Egy kisebb méretű facsavart dugtam át a lapon, amit a túloldalt a borda alatt a saját tiplije szorít oda. így most áll a helyén a hűtő, de a másik 3 gyári felfogatóra sem merném az életemet rakni. Eleve múltkor mikor újrapasztáztam a procit már alig bírtam úgy rögzíteni a hűtőt hogy stabil legyen. Szóval létezik ezeken a pöckökön kívül más esztétikus és praktikus megoldás, vagy ilyen leszorító cuccokat lehet külön venni amiket nem a leggagyibb műanyagból öntöttek? Vagy jobb ha keresek még 3 facsavart? :)

A másik ha már a pasztázás szóba került, újra pasztáztam a procit és a gtx 680 as vga mat is. De egyre kevésbé vagyok megelégedve az eredménnyel. A vga-t amúgy is szétkellett szedni, (arctic twin turbo II hűtő van rajta) és úgy láttam a régi paszta kicsit elöregedett már, a procit meg azért akartam pasztázni mert mikor volt ez a baj a hűtőrögzítővel, akkor nem kentem újra mert még eléggé friss volt a gyárilag rárakott paszta is. De most valami fehér színű noname pasztát tudtam rárakni, és hát azt látom hogy jobban melegednek a proci és a vga is mint pasztázás előtt. VGA 76 fokos terhelés alatt, a proci meg már 78 is volt. Alapjáraton amúgy mindkettő olyan 29-31 fok között van. Nemtudom ez mennyire rossz érték, de mivel korábban jobb is volt már így gondoltam veszek valami jobb pasztát hátha az segít. Az arctic MX 4 et találtam. Az jónak mondható, van róla tapasztalat?

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#70469) jim bcs válasza ToniSoprano (#70467) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#70467) ToniSoprano
Akkor ott valami vezérlés bibi van, de nem gond ha indítás után vezérli.

(#70468) manya777
Ezen rögzítők a push pinek, minden nyíl kezdő állásban legyen mikor rárakod, azaz a nyíl talpa a bordánál legyen. Ezután átlóban kell egyszerre lenyomni 2 clipset, az mindegy melyik átlóval kezded, hallod mikor kattan és akkor jó. A hűtőt leszedni a nyíl elfordításával, majd a clips felhúzásával tudod. Ha elengedi akkor nem nyomtad be kellően, mindenképpen szét kell nyílnia a clips aljának, hogy tartson.
A clipseket nyugodtan helyettesítheted csavarral, de akkor alulra mindenképpen kerüljön gumi vagy műanyag alátét.
A fehér színű és ráadásul noname pasztákat lehetőleg kerüld, gondolom beton keményre száradt. Ajánlott hővezető pasztákat találsz az összefoglaló alján, az MX4 ajánlott.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70470) manya777 válasza jim bcs (#70469) üzenetére


manya777
tag

Értem, köszi a választ! Természetesen a csavar és az alaplap közzé raktam szigetelést, hogy véletlenül se érintkezzen a kettő. Lehet hogy az lesz hogy a másik 3 at is csavarra cserélem, vagy esetleg a proci gyári hűtőjéről leszedem ezeket a push pineket és megpróbálom azokat használni, hátha azok stabilabbak valamivel.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#70471) jim bcs válasza manya777 (#70470) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Legyen akkor csavar inkább, nincs értelme kísérletezni mert a clipsek azok ugyanazok, egyébként külön rendelhető clips ha eltörnéd. Én pont a push pint szeretem a felfogatások közül.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70472) adatfalo


adatfalo
senior tag

Üdv,

Egy olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy ha egy Noctua hűtő dobozára ez van írva: "NH-U12p S1366", akkor ez csak az 1366-os socket lefogatását tartalmazza? Már majdnem megvettem, és most esett le, hogy valószínűleg ezért van külön megjelölve. :W

www.adatfalodesign.hu

(#70473) jim bcs válasza adatfalo (#70472) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha az aprós hirdetésről van szó akkor van 1-2 gond. Nem tudom mire céloz a kiemelt S1366-al, ha csak az akkor ez a régebbi 1366-os felfogatás még nem jó neked, a később érkezőknek már van akkora holtjátéka ami elég a mostani lga foglalatokhoz. Ha NH-U12P SE2 lenne akkor rendelhetnéd is, de mivel ez elvileg az első generációs NH-U12P az nem lesz jó. A másik, hogy a képen az NH-U9B doboza van, így nekem innen kérdéses a termék. Kérdezz rá pontosan mindenre, kérj képet minden tartozékáról. Így látatlanba nem lesz jó neked.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70474) ViSAS


ViSAS
senior tag

Melyik hűtőt ajánlanátok, amely teljesítménye a Brocken 2-höz közel áll (árban is)? Max. magasság szintén az említett hűtőé és LGA 1150-es foglalatra lenne. Sajnos úgy látszik, hogy ezt már nem forgalmazzák, egy, talán 2 Pesti bolt kivételével, ahol még maradt pár darab.

:R

(#70475) erkxt


erkxt
tag

Sziasztok, kérlek ajánljatok valami hűtést a procimhoz.

Intel I5 6500. a ház egy fehér! NZXT h630. Tehát illeszkednie kell az őszképbe. Illetve a gyári tuningot is ráeresztem a procira.
Köszönöm! :R

Ja lemaradt max 20e

Memória
Geil DDR4 SUPER LUCE 2x4gb

[ Szerkesztve ]

(#70476) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

A következőkhöz kérnék segítséget, mert... nem sok tapasztalatom van... :)

- Asus x79 LE
- Intel Xeon E5-2670 v2 ES LGA2011 10C
- 4*8GB G.Skill Ripjaws (a CPU-Z F3-12800CL10-8GBZL-nek írja, de perpill ilyen P/N nincs. Viszont a bordák kb ugyanazok, mint pl ezen a linken a többié.
Amúgy meg létezik, legalábbis létezett a P/N, mert van róla teszt
- lesz még 4x4 GB Kingston DDR3 1600-as "mezei" ram mellé, a másik 4 slotban. Ha működnek majd együtt...
- noname atx méretű ház (hopp, van neve: Mercury Topaz :) )

A bajom a következő: nem tudom, melyik hűtés, ami nem takar ki ram slotot.
Az abszolút csendes működés nem elsődleges kritérium, de nem baj, ha minél halkabb.

3 jelöltem lett volna, árban a plafon valahol a Mugen lenne.
- jókat olvastam az Arctic Cooling Freezer i30-ról (PH és TomsHW tesztek), árban is nagyon jó lenne, de ennek az oldalán írják, hogy néhány, ritka esetben a CPU foglalat körüli felfogató olyan, ami nem megfelelő, kárt tehet a hűtő az alaplapban. Itt
... a ritka eset egyike pont az Asus x79 LE :W
Az i30 CO ugyanez...

- Cooler Master Hyper 412S. Erről a youtube-on találtam egy videót, ahol a magas profilú ram nem fért az 1. slotba, egy Gigabyte, de szintén 8 slotos alaplapon... Viszont az én ramjaim alacsonyabbak. Van valami esélye, hogy ez a hűtő jó lenne?

- Az utolsó (árban plafon, legalábbis közelít a hard limithez) a Scythe Mugen 3, vagy 4 lenne. Erről viszont nem találtam infót, mármint, hogy elférnek-e tőle a ramok.

Tanácsot, tippet, ötletet kérnék szépen, mert elakadtam...

Köszönöm a segítséget! :R

(#70477) bcl válasza bcl (#70476) üzenetére


bcl
senior tag

(a szerkesztést nem találom, így most válaszolok magamnak...)
Szóval a Mugen is kilőve :(

...ugyanis az Asus a jobb oldalit tette az alaplapra, a Scythe pedig bal oldali formátumot támogatja... :W

(#70478) jim bcs válasza ViSAS (#70474) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#70474) ViSAS
Merlinhardver-nél még van.
120
Alpenföhn Brocken ECO
be quiet! Pure Rock
Noctua NH-U12S
Phanteks PH-TC12
Scythe Kotetsu
Scythe Mugen 4
Scythe Mugen 4 PCGH Edition
Scythe Ninja 4
Zalman CNPS10X Performa Plus
140
Alpenföhn Brocken 2 PCGH
be quiet! Dark Rock 3
Noctua NH-U14S
Scythe Ashura

(#70475) erkxt
120
Alpenföhn Matterhorn Rev. C Black Edition
Alpenföhn Matterhorn Rev. C White Edition
be quiet! Dark Rock Advanced C1
Cryorig H7
Phanteks PH-TC12LS
140
be quiet! Dark Rock 2
be quiet! Dark Rock 3
Phanteks PH-TC14S

(#70476) bcl
A listát akkor a max. miatt a Mugen 4 árához nézem ami 14k. A te ramjaid alacsony profiluak, nem LP de alacsony, így egy normál vagy eltolt bordás hűtő befér. Viszont nem találtam infót arról, hogy mekkora hűtő fér be a házadba, ezt a cpu kupak tetejétől majd le kell mérned. Ahogy módodban áll azt a házat cseréld le, nem való ilyen konfig alá.
Scythe Mugen MAX (161mm)
Scythe Ashura (161mm)
Alpenföhn Brocken ECO (150mm)
be quiet! Pure Rock (155mm)
Scythe Kotetsu (160mm)
Zalman CNPS10X Performa Plus (151mm)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70479) Kroni1


Kroni1
veterán

Nem tartozik teljesen ide, de hátha tud valaki segíteni:

AMD alaplapon a két, hűtő rögzítéshez tartozó műanyag fülek 2-2db csavarral vannak rögzítve a alaplap alatti merevítőhöz. Ilyen csavart lehet vajon szerezni valahonnan? (egyet nem találok)

(#70480) jim bcs válasza Kroni1 (#70479) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Lehet, normál csavarról beszélünk, semmi speciális vagy extra nincs benne. Kiveszed az egyiket a méret és menettáv miatt (sűrű menetes), majd bemész a legelső csavar boltba vagy Praktiker-Baumax-OBI-Gazdabolt és találsz kilóra. Ha debreceni lennél adnék ingyen.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70481) bcl válasza jim bcs (#70478) üzenetére


bcl
senior tag

Köszönöm a tippeket! :R

...de sajnos továbbra is bajban vagyok:
- a Scythe a narrow ILM-et nem támogatja egy termékén sem -> kilőve
- az Alpenföhn a saját pdf-je szerint az LGA 2011-et nem támogatja, legalábbis a felsorolásban nincs benne. (Ettől még lehet, hogy jó)
- a be quiet! Pure Rock is csak a square ILM-et támogatja :(
- a Zalmann-ról nem találtam infót, így írtam nekik. Hátha válaszolnak...

Köszönöm még egyszer!

ui: A ház majd egyszer le lesz cserélve :) Jól szellőzik, sok hdd belefér, a táp egy 550-es Chieftec (pontos típust most nemtom, de jó nehéz :D ) - és legalább csúnya, így nem is gondolják, mi lakik benne... (most még egy SB i7 2600 32GB-vel, meg egy gyári Intel hűtővel... :)

(#70482) Yzombeli


Yzombeli
újonc

Sziasztok!

Hatalmas dilemmában vagyok és kérném a segítségeteket.
Adott egy zalman zm-z1 házikó, amibe hamarosan bekerül egy gigabyte ga z97mx gaming 5 lapra ültetett intel i5 4690k. Valószínű, hogy 4ghz-ig tuningolnám a procit és ahhoz kerestem jó toronyhűtést. A ház adottságai miatt, meg a hyper x beast magasbordájú ramjaim miatt a lehetőségek igen korlátozottak és két hűtő között vacilálok. (pontosan nem mértem le, de a cm 212 evoja nem fér már be a házba)
A két hűtő amivel szemezek az Alpenföhn Brocken ECO és a Thermalright Macho 120.
Egyszerű a kérdés, melyik a jobb? A ramok elférnek a ventihez közeli slotba? Esetleg ajánlanátok mást?
A macho bordái jobban tetszenek, gondolom passzívan erősebb is, (de nem tudom elfér e a lapon,) viszont a brocken eco ventije több levegőt képes átpasszírozni a bordákon. Nem tudom ezek mennyit számítanak...

Köszönöm a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

(#70483) jim bcs válasza bcl (#70481) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#70481) bcl
Ahol veszed ott kérdezd meg milyen lefogató van a kinézett hűtőnél lga2011-hez, ha van benne NARROW és SQUARE lefogató is akkor no para, az újabbaknál mindkettő szokott lenni, ha nem, általában ingyenesen rendelhető az adott gyártótól vagy tudnak szerezni.

(#70482) Yzombeli
Alpenföhn Brocken ECO és ennek elvileg be is kell férnie, a legegyszerűbb ha a cpu kupak tetejétől leméred a távolságot a ház oldaláig.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70484) hitvanyalak válasza jim bcs (#70405) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Szia!
Kicsit elgondolkoztam. Ajánlottad a gammax 200t-t a 860k-ra. Most itt van előttem, és nem tudom, hogy a ventillátor a ramok felé néz, vagy a gép hátulja és a rendszerventi felé? :K

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#70485) bcl válasza jim bcs (#70483) üzenetére


bcl
senior tag

Aha, köszi, ez jól hangzik! :)
Szegeden vagyok, a hűtőt nyilván valahonnan onlány fogom venni (hardverker pl valószínű, elég nagy a választékuk, és elég normális áron dolgoznak), így nehezebb lesz, de megpróbálok utánajárni.

Közben megtaláltam az Arctic Cooling Freezer i32-t és annál nincs ez a figyelmeztetés.
Írtam nekik, hátha jó lesz... :) Az i30 - legalábbis a tesztek alapján - nem tűnt rossznak.

Visszajelzek még, mert hátha másnak is hasznos lesz.

Köszönöm a segítséget! :)

ui: Az alaplap megvan, a proci meg remélem holnap ideér... aszittem a hűtés egyszerűbb vásárlás lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70486) Snorbi19


Snorbi19
tag

hali

Alpenföhn Brocken 2 helyet mit ajánlanátok (nem kapható jelenleg az aqua-ban) ?
ezt néztem ki aqua-ból túlzás-e vagy elég egy kisebb is (onana veszem a többit alkatrészt is) ?
Be Quiet! Dark Rock 3 CPU hűtő /BK018/ még épen beletudom taposni két lábbal a keretbe ;] ...

Fractal Design Define R5
ASUS Z170 PRO GAMING
i5 6600K Tuning 4.0GHz-ig alap hangon :)
16GB 2400MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Savage Black CL12 (2x8GB)

[ Szerkesztve ]

Amikor egy ajtó bezárul, valahol kinyílik egy másik.

(#70487) hitvanyalak válasza hitvanyalak (#70484) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Közben erre rájöttem.
De még mindig 45-65 között mozog alapon is.
Viszont egy külföldi fórumban (nem tudom jól értettem-e) azt írta valaki, hogy a thermal margin az az a határ,amennyire még vagyok a bajtól. így van?
elindítottam a RYSE-ot akkor a margin 70-ről 45-re esett, a speccy procihőnek 75-öt mutatott.
Oké vagyok?Kell valamit tennem, vagy világnagy lúzerként a gépem beleolvad a szekrénybe?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#70488) Yzombeli válasza jim bcs (#70483) üzenetére


Yzombeli
újonc

Köszönöm a segítséget! MX-4 zsírral fogom felrakni, úgy olvastam az a tuti :D

(#70489) bcl válasza jim bcs (#70483) üzenetére


bcl
senior tag

Cooler Master supporttal most fejeztem be a chatet és NEM támogatja egyik hűtőjük sem a narrow -t :(

Egyre szebb a feladat... :)

(#70490) jim bcs válasza hitvanyalak (#70484) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#70484) hitvanyalak
A ramok felől fúj hátra felé, a gép hátulja és a rendszer venti felé.

(#70485) bcl
Esetleg még Arctic Freezer i32 CO.
(#70489) Hogy jön ide a cooler master? Én cm-t nem ajánlottam tudtommal.

(#70486) Snorbi19
Alpenföhn Brocken ECO
be quiet! Pure Rock
ha tetszik a fekete akkor
be quiet! Dark Rock Advanced C1
be quiet! Dark Rock 2
be quiet! Dark Rock 3

(#70487) hitvanyalak
ha túlszárnyalod úgyis lekapcsol

(#70488) Yzombeli
ajánlott hűtőpaszták az összefoglaló alján

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70491) hitvanyalak válasza jim bcs (#70490) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

:R :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#70492) bcl válasza jim bcs (#70490) üzenetére


bcl
senior tag

Valóban, a CM-et csak én nézegettem kínomban... :)

Arctic Freezer i32/CO tetszik, küldtem is nekik is support-kérést. Remélem gyorsan válaszolnak.

Amúgy lassan úgy vagyok, hogy mindegy mennyibe kerül, csak legyen kaptható és működjön... :)
Ha kilépünk az eredetileg megadott anyagi kereteimből, melyiken érdemes gondolkozni?

Bocsi a sok kérdésért, és ismét köszönöm a válaszokat - tényleg óriási segítség! :)

(#70493) jim bcs válasza bcl (#70492) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ezektől nem gondolom, hogy drágább kellene -->
Scythe Mugen MAX (161mm)
Scythe Ashura (161mm)
Alpenföhn Brocken ECO (150mm)
be quiet! Pure Rock (155mm)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70494) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új processzor hűtőt vásárolni jelenleg még a gyári van a gépben.
Jelenleg 33-40 fok között tartja a gépet alapjáraton.
20dB körül gondoltam a zajszintet és a kinézete is jó lenne ha fekete/zöld színekben pompázna, ( zöld ledes megoldást még nem találtam)

alaplap: Gigabyte GA-B75M-D2V
RAM: Samsung 2x4 GB 1600MHz DDR3
processzor: i5 3570
ház: cooler master rc-k350-kwn2 elite ház

CPU cooler height: 148.5mm / 5.8 inch

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#70495) teglasatesz


teglasatesz
tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, bizonyára nagy tapasztalattal rendelkeztek az ügyben. i7 5930k procim van, szeretnem kihozni belőle amit lehet. Jelenleg egy coolermaster hyper 612 van rajta, de lehetőségem lett leváltani egy Fractal Design Kelvin s24-re. Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e, semennyi infóm nincs a vízhűtőkkel kapcsolatban.

Előre is köszi! :R

Atesz

(#70496) teglasatesz


teglasatesz
tag

Meg van opcióként egy thermalright silver arrow sb-e. Bár sanszos, hogy a ramok miatt ez kilőve. Szerintetek melyiket tegyem rá?

[ Szerkesztve ]

Atesz

(#70497) jim bcs válasza ZrogNV (#70494) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#70494) ZrogNV
Ha csendes hűtést akarsz akkor a ledes ventiket elfelejted.
92
Cryorig M9i
Deepcool Gammaxx 200
Deepcool Iceedge 400 FS
Scythe Katana 4
Scythe Tatsumi SCTTM-1000B
Scythe Tatsumi Type I
Thermalright True Spirit 90M Rev.A
120
Alpenföhn Ben Nevis
Deepcool Gammaxx 200T
Deepcool Gammaxx 300
Deepcool Gammaxx S40

(#70495) teglasatesz
Ez kompakt vízhűtés, van saját topikja, fáradj át oda.
(#70496) Ha léghűtésben gondolkodsz akkor jó helyen vagy, akkor a fenti jobb oldalt lévő vagy az összefoglalóban lévő első kérdéssorra válaszolj.
A pontos ajánláshoz ezeket szeretnénk kérni:
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?

Ajánlott CPU Hűtők és Hővezető Paszták Az összefoglaló alján.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#70498) pittbaba


pittbaba
aktív tag

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
30 körül, de rugalmas, amit megérdemel a proci, azt kap, de fölöslegesen költeni nem akarok (SOHA nem húzom a procit)

2. Milyen házba kerül?
Corsair Carbide Series 200R

3. Milyen alaplapra lesz?
Gigabyte GA-H97M-D3H (rev. 1.0) alaplap

4. Processzor típusa?
Intel Core i7 4,0GHz dobozos Socket 1150 i7-4790K /BX80646I74790K/

5. Ramok típusa?
16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury White Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FWK2/16)

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#70499) teglasatesz válasza pittbaba (#70498) üzenetére


teglasatesz
tag

Értem, én csak egy elméleti kérdést tettem fel, hogy érdemes e lecserélni. Feltettem a kérdést a kompakt víz topikban is, ott sem adtak egy értelmes választ. Kerestem olyan topikot, ahol nálam nagyobb tapasztalattal rendelkezők esetleg tudnak segíteni. Mindegy, kipróbálom, majd meglátom. Azért köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Atesz

(#70500) bcl válasza jim bcs (#70493) üzenetére


bcl
senior tag

Köszönöm!

A Scythe csak square ILM, az Alpenföhn nem válszolt még, a be quiet! is csak square ILM...

Ja, az Arctic is válaszolt, ők is sajálattal közölték, hogy csak square ILM-et támogatnak...

Meg vagyok én lőve ezzel az alaplappal :)

A vége egy Noctua lesz, az tuti oké a narrow ILM-mel is... mondjuk ez - igaz bőven kilóg a tervezett keretből, de majd kevesebb bejglire jut pénz... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.