Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90901) prime77 válasza palfitom (#90900) üzenetére


prime77
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat! :R

[ Szerkesztve ]

(#90902) Mahrenburg válasza palfitom (#90900) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Némi türelemmel és kitartással bármi megoldható... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#90903) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

A képen levő alaplapon pirossal karikáztam a kérdéses részt. Sok gyártónál látom hogy ezen a VRM részen nincs hűtés. Jól gondolom hogy ez a rész is a CPU táphoz tartozik? Túlmelegedhet, vagy ezen a részen nem gond ha nincs hűtés?

B-s ajánlott lapokon sincs ezen a részen hűtés: ASRock B360M Pro4, GIGABYTE B360M D3H, MSI B360M BAZOOKA.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#90904) ScomComputer válasza Pörp (#90903) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen jól gondolod ez a cpu...igpu táp ellátásért fellelős áramkör,az ilyen low budget lapokon nincs rajta hűtés, de ezt alaplapot nem is OC-ra hanem un. irodai pc-be szánja a gyártó...én nem vennék ilyet az tuti,bár attól függ mire kell... :K
Hogy túl melegedhet e,igen az nem kifejezés,akár 100 fok is lehet...
Ajánlom ezt a videót..

[ Szerkesztve ]

(#90905) varmi2 válasza Pörp (#90903) üzenetére


varmi2
nagyúr

Oldalt, ahol van borda az a cpu táp áramkör, a bekeretezett rész szerintem a memória táp áramköre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#90906) ScomComputer válasza varmi2 (#90905) üzenetére


ScomComputer
veterán

A ram tápáramköre jobbra van a ram foglaltok mellett... :P

Be is fejezhetjük itt az OFFolást ez nem a topik témája ! :K

[ Szerkesztve ]

(#90907) Milka 78 válasza Pörp (#90903) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nincs gond velük, mert a deszkán a szélső/bordával ellátott rész megy a cpu-hoz ami hűtött...mondjuk az nagyobb gond, hogy az említett hűtőborda irgalmatlan kicsi és kifejezetten gyenge a hőátadó képessége ergo hajlamos melegedni. Az általad karikázott rész ezen a lapon az igp-hez tartozik ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#90908) Pörp válasza ScomComputer (#90904) üzenetére


Pörp
senior tag

Itt a topikba beleolvastam, és sokszor feljött hogy az i5 8xxx cpu-k, a B360-as alaplapokban megdolgoztatják az alaplapi VRM részt. Viszont a legtöbb ajánlott B360-as lapokon a proci feletti "rövidebb" VRM részeken nincs hűtés, asszem az MSI B360 Gaming kivételével.

Milka 78: ha ez így van, akkor megvilágosodtam, köszönöm! :R
Még egy kérdés, akkor ezen a képen levő lapon 7fázisú a cpu táp és 4 fázisú az igp táp?

[ Szerkesztve ]

(#90909) Milka 78 válasza Pörp (#90908) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Leegyszerűsítve...az a deszka ugyan az mint a B360 Pro4 ha csak a vrm részt nézzük. Abba a lapba meg max alapon futó 8700-est szoktunk ajánlani és azt is kicsit alulfeszelve. Én lehet hozzápótolnék és hozznék inkább egy MSI Z390 A Pro/Giga Z390 UD-t ami 4-5 ropival több csak, de még egy MSI Z370A Pro is jobb választás (bár nem sokkal).

Ez egy 4+1 valós fázisú lap aminek a komponenseinek a számát párhuzamosan duplázták (nincs rendes vrm doubler). Valamit ér ez is, de ez messze nem valós fázis. Valódi duplázott/sok fázisos lap 50-60k-tól de inkább a prémium lapokra jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#90910) Pörp válasza Milka 78 (#90909) üzenetére


Pörp
senior tag

Abban se vagyok biztos hogy kell-e nekem Z-s lap... Csak single játszok, ha egy i5 8400 egyszer már majd nem lesz elég, akkor egy i7 8700K átlagos tuning mellett sokat jegítene? Szóval lehet elég nekem egy B-s lap is, aztán ha majd nem lesz elég az i5 8400, akkor platformváltás. Ami biztos hogy vagy i5 8400 8500 vagy 9400F lenne benne egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#90911) Milka 78 válasza Pörp (#90910) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az átlagos tuning elég tág fogalom...nekem 4.8ghz-hez (átlagos tuning) egy Z370 Fatal1ty K6 van és egyáltalán nem érzem overkillnek. Egy i7 alá be a lapon spóroljunk;) Ha ilyen fejlesztési terveid vannak akkor én nem mennék Giga Z390 UD alá.
Ha meg szorzózáras i5 akkor mehet olcsóbb b360 is, de azt ne feledd, hogy a 9.gen-es procikhoz bios frissítéssel kell kérned a 360-as lapot.

[ Szerkesztve ]

(#90912) Pörp válasza Milka 78 (#90909) üzenetére


Pörp
senior tag

Ez egy 4+1 valós fázisú lap aminek a komponenseinek a számát párhuzamosan duplázták (nincs rendes vrm doubler). Valamit ér ez is, de ez messze nem valós fázis.

Ezt ha ránézek egy lapra, hol lehet látni? (csak hogy tanuljak is)

(#90913) Milka 78 válasza Pörp (#90912) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Leginkább ha vagy olyan szerencsés helyzetben, hogy szétkaphatsz jó pár deszkát mint én:D
Ha már támpont kell akkor a Buildzoid YT csatorna egész jó, de tanulni ezt suliba szokták elektro műszerész néven. Én is csak a kereskedelmi/szervizes részével vagyok tisztában, de a mérnökurakhoz képest csak ugatom a szakmát:)

(#90914) Pörp válasza Milka 78 (#90913) üzenetére


Pörp
senior tag

Én meg azt gondoltam elég ha megszámolom a foglalat körüli kockák számát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90915) Pörp


Pörp
senior tag

Egy MSI B360M Bazooka elbír egy 8700-el? Alulfeszelni ebben a lapban is kellene?

(#90916) Milka 78 válasza Pörp (#90915) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elbír vele. Szerintem alulfeszelni érdemes minden esetben, de nem kötelező.

(#90917) bitovi


bitovi
tag

Sziasztok!

Ezt a lapot néztem ki magamnak: [link]
Kérdésem az lenne, hogy a 7.1-et hogyan lehet leszedni régebbi tipusú házimozi rendszerhez, amin optikai bemenet van?

[ Szerkesztve ]

(#90918) Milka 78 válasza bitovi (#90917) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bár nem írtad, hogy mire kell és milyen proci alá lenne ez a lap, de általánosan elmondható, hogy 9700k-ig el lehet vele lenni és egy kis alulfeszes/optimalizálós oc-val még egy 9900k-t is kiszolgál (persze ésszel!)
Viszont az utóbbi kérdésre sajna passzolnék, lövésem sincs. :N

(#90919) bitovi válasza Milka 78 (#90918) üzenetére


bitovi
tag

Végül is megoldottam, néztem másik lapot.
Ezekre gondoltam:

ASUS S1151 ROG STRIX Z390-H
Intel Core i5-9600K
HyperX Predator 16GB DDR4 (kit 2x 8GB) 3200MHz
Cooler Master Hyper 212 EVO processzor hűtő
Kingston A1000 480 GB M.2 2280 NVMe
nvidia GTX 970 (ez van a mostani gépben)

(#90920) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! 9700K-hoz ajánlott ez a lap "MSI Mag Z390 TOMAHAWK"?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#90921) Milka 78 válasza nyozo (#90920) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az egy felpipelt Gaming Pro, szerintem tudásához képest drága. Ezen felül több külföldi tesztben is melegedést és az ezzel járó limitre panaszkodtak. Ugyan elvír egy 9700k-val, de ha már fizetsz valamiért...ennyiért inkább a Giga Gaming X-et venném.

[ Szerkesztve ]

(#90922) nyozo válasza Milka 78 (#90921) üzenetére


nyozo
aktív tag

Igazából max 50k-ig keresek olyan lapot amivel azért tuningolni is lehetne a 9700k-t

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#90923) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Új pc vásárla előtt állok
i5-9600K processzort szeretnék mindenképp.
2×8G 3000 Mhz corsair vengeance vagy Kingston predator ramokat.
Kérdezném hogy az alábbi alaplapok közül melyiket válasszam ?
Asus Prime Z390-A alaplap
Asus TUF Z390-PRO GAMING alaplap
ASUS TUF Z390-Plus Gaming alaplap
Mindenképp azust szeretnék
Tartósság szempontjából melyik lenne a legjobb választás ?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#90924) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok.

9700k proci alá melyik lapot javasoljatok jobban?
Tuning is lenne.

- giga z390 aorus pro?
- asus z390-f gaming?

Koszonom

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#90925) Milka 78 válasza nyozo (#90922) üzenetére


Milka 78
nagyúr

50-ig a Gaming X a legjobb ár/érték arányú deszka. Igaz szokni kell kicsit a bios-t, viszont az oc-t elég jól viseli és az ára is kedvező. A következő lépcső az MSI Z390 Gaming Edge AC, de az már 55 körül van.

(#90926) Milka 78 válasza Sziszifeca (#90924) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Aorus Pro:K

[ Szerkesztve ]

(#90927) Milka 78 válasza goboc78 (#90923) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Prime A. Az a másik két TUF...hát kb vicc kategória annyiért.

(#90928) nyozo válasza Milka 78 (#90925) üzenetére


nyozo
aktív tag

köszönöm a választ! :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#90929) goboc78 válasza Milka 78 (#90927) üzenetére


goboc78
tag

Köszönöm a választ! :R
Akkor az Asus Prime Z390-A-t választom ! Köszi :R

(#90930) mzsolty87


mzsolty87
csendes tag

Sziasztok.
Manapság melyik az az alaplapgyártó amelyik támogat 8-10 TB-s HDD-ket a jövőben pedig akár még nagyobbakat is? Gondolom mindegyik gyártó rendekezik ilyen alaplappal, ezesetben pedig melyiket érdemes megvenni.
Ajánlatokat kèrnèk szépen Intel és AMD vonalon is. Köszönöm.

(#90931) Milka 78 válasza mzsolty87 (#90930) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az összefoglaló szerint tedd fel a kérdést, mert kb az összes aktuális foglalatú lap támogatja az ilyen méretű hdd-ket.

(#90932) nyozo válasza Milka 78 (#90925) üzenetére


nyozo
aktív tag

A Giga Gaming X 9900k-hoz is jó lenne?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#90933) palfitom válasza nyozo (#90932) üzenetére


palfitom
félisten

Olyan jó lenne, ha lenyitnád az összefoglalót...

Idézem:
"Ajánlott ATX alaplapok, kisebb-átlagos OC-ra : (I9 9900k alá csak korlátozottan ajánlott!):
GIGABYTE Z390 UD
GIGABYTE Z390 GAMING X
"

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90934) Milka 78 válasza nyozo (#90932) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szoszo ...ha kicsit alulfeszelve/optimalizálsz akkor okés, de alapból Aorus Pro-t raknék alá.

(#90935) cooi11


cooi11
senior tag

Szasztok!
schawo hozzáoszlásában olvastam hogy a "Z lapok felső
10%" tudja azt hogy "gyárilag kiüti a power limitet"
Ez hol van leírva az alaplap oldalán, vagy inkább hol kezdődik
ezeknek az alaplapoknak az ára?
Pl. : .... ?

(#90936) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Gondolva az új gen Ryzenre felkészülnék a platformváltásra R5 1600/2600/3600-ból lenne valamelyik, ami majd megéri ha kijött a gen 3ból. Illetve a távoli jövőben, ami meg belefér, akár 12mag 24 szál.
Ehhez viszont már most megvenném a memóriát (szerintem drágulni fog), de mielőtt beleugranék egybe körbenéznék lapok tekintetében is, Ha jól gondolom a B550-es nem lesz nagy ugrás a B450-ről max PCI-e genből kap egy újabbat. Az meg mindegy.

Szóval közepes OC-val mik a jó B450-es lapok, amik:
- ATX-esek,
- támogtják a Patriot Viper 4 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz PV416G320C6K -et
- esetlegesen AM3-as hűtőt is fel lehetne rakni rájuk az sem lenne hátrány. Van egy sima Brocken 1-em. Jó lenne használni, jó cucc.
- Irányár 30-35k max.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#90937) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok skacok

Szükségem lenne egy thunderbolt csatlakozós alaplapra ,mert a munkámhoz egy minőségi hangkártyát szeretnék használni (apollo twin).
Nem terveztem leváltani az adatlapomon lévő gépet még egy jó ideig ,meg tudom ezt az egészet úszni egy lap cserével vagy mindenképp lap/cpu csere a vége? :F

(#90938) MZsoltee válasza MZsoltee (#90936) üzenetére


MZsoltee
veterán

Kicsit visszaolvasva a következők maradtak az ajánlások alapján:
MSI B450 Gaming Plus
MSI B450 Tomahawk Ez mivel jobb a Gamingnél?

Amire még gondoltam az a:
GIGABYTE B450 AORUS PRO de visszaolvasva ez gyengébb, mint a fentiek
illetve a ASROCK B450 Steel Legend. Erről viszont nem sokat tudni. Versenytára a fenti két MSI-nek, vagy felejtesem el?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#90939) ScomComputer válasza Milka 78 (#90934) üzenetére


ScomComputer
veterán

Csak neked...... :DDD
Egy kis infó az X570-s lapok VRM-ről.....folyamatosan javítgatva,ha új infó jön....
:K

(#90940) Milka 78 válasza ScomComputer (#90939) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:K :R

(#90941) Milka 78 válasza cooi11 (#90935) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem tudom, de mind a B/H,s lapok mind a Z-s lapokban ki lehet tolni tdp limitet...szerintem valamit félreértettél :) Nekem is 95w-s tdp limittel rendelkező procim van...amit kb egy pillanat alatt be lehet állítani, hogy a 95w-s tdp limitet "át tudja lépni" a proci.

(#90942) Milka 78 válasza MZsoltee (#90938) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szinte takkra ugyan az a kettő MSI (vrm és pcb) csak a körités más. A Tomahawkon van Type-c és hatékonyabb a vrm borda rajta, kicsivel könnyebb meghűteni.
A Steel Legend egy nagy kérdőjel, de az eddigi nem csúcs ASrock lapok nem nagyon brillíroztak bios szinten, hiányos volt rajtuk az oc menü és nin s rajtuk manuális llc.
Aorus meg full fapad bios téren és a vrm rész is szerényebb képességű mint a Tomahawkon. Egyedül X-es proci pbo-val történő tuningolása ami alatt használható, de ezzel együttsin s benne sem fix csak offset vcore, sem manuális llc.

(#90943) Milka 78 válasza TechN7ne (#90937) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem nagyon van arra a foglaltra elérhető/forgalomban lévő lap ha meg van az elég drága. Az Asus-nak és az Asrock-nak voltok olyan lapjai ami külső bővítő kártya támogatást kínáltak és a Fatal1ty Z270 Gaming-ITX/ac amin van rendes kivezetés,de az meg nem kapható. Kb hasonló a helyzet Coffee Lake alatt is
Bevallom etéren igen hiányos a tudásom :B
Esetleg pcie-es bővítő kártya? Ha jól rémlik a HP-nek is van valami ilyesmilye, de nem tudom jó e az neked.

(#90944) TechN7ne válasza Milka 78 (#90943) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezek szerint 29k-ért meg tudom még ezt oldani.

Nem vágom én sem annyira ezt a részét ,csak jelezték a hangszer boltban hogy ez egy apple szabvány és gyakorlatilag 2017-ben szabadította fel ezt a gyártó ,így azóta egy-két pc lapra már rá is kerültek és egyre többet használják őket. :F

(#90945) MZsoltee válasza Milka 78 (#90942) üzenetére


MZsoltee
veterán

Találtam egy tesztet az Asrockról. Ebben van egy video is a BIOS-ról. Rá tudnál nézni és véleményt mondani? Kb, 1:30-nál kezdődik az érdekes rész. Be kell valljam az AMD tuningban még teljesen kezdő vagyok.

Ahogy látom van ebben LLC.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#90946) Nabukin


Nabukin
tag

Fejlesztés előtt állok és szeretnék egy kis segítséget kérni.

A gép, ami fejlesztve lesz, SAPPHIRE Dual X AMD Radeon HD 7850 1 GB vid kari, HyperX Predator 2x4GB DDR3 2400mhz memóriával, Samsung Evo 840 240 Gb-s ssd és 1 Tb valami samsung SATA 2-es vinyó és egy GIGABYTE Superb 550W-os táp, egy THERMALTAKE Element T VK90001N2ZD házban.

Ebben szeretnék lapot + procit cserélni. Procinak i5-45xx vagy i5-6500-at néztem ki. A kérdés az lenne, hogy mit ajánlanátok ezekhez?

Használt lapban gondolkozom, a keret 15k körül lenne. ATX méret fér be a házba. DVGA ugye adott, tuningot nem tervezek. Nem lényeg a csicsa, a lényeg, hogy működjön rendesen.

(#90947) Milka 78 válasza MZsoltee (#90945) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem tudom, de ebben a videóban én egy kockát sem láttam a bios-ról és ezen velül az llc-ről. Minden esetre ez egy új deszka, nincs vele tapasztalat. Lehet jó eresztés, de ez csak nálad fog kiderülni.

(#90948) Milka 78 válasza Nabukin (#90946) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Összefoglalóban van 4. és 6. generációs procihoz is ajánlott lap. Nincs más dolgod mint a listát összeveted a HA- n található lapokkal.

(#90949) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Srácok, kérdés volna:

Csak Szlovákián tűntek el az MSI B450 Gaming Pro Carbon AC (vagy mi a pontos neve) alaplapok, vagy nálatok M.O.-n is elérhetetlenné váltak?

Ahogy megvolt a computexes bejelentés, itt mintha a föld nyelte volna el őket... néhány bontott, vagy használt darab maradt az e-shopokban.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#90950) Milka 78 válasza sad_Vamp (#90949) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Itt is hiány árú.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.