Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90151) Milka 78 válasza viperabácsi (#90143) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Asus talán jobb és egy power limit/vcore beállításokkal i7-ig jó lesz. 9xxx-es proci esetén bios frissítés kell, mert az alap biossal el sem indul.

(#90152) viperabácsi válasza Milka 78 (#90151) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem. Amiket te ajánlottál itx ben az símán viszi 9xxx ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#90153) Milka 78 válasza viperabácsi (#90152) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen simán viszi, nem kell bios frissítés sem.

(#90154) Harsonás


Harsonás
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy 2600x processzor mellé keresel Asus ATX aura synces lapot. Mik a most ajánlottak?

(#90155) Milka 78 válasza Harsonás (#90154) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Összefoglaló szerint a kérdést, mert így max tippelgetni lehet.

(#90156) Humbucker


Humbucker
senior tag

Noooormális????? Durván 60.000-ért?

(#90157) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek!

Tavaly Márciusban tönkre ment a Gigabyte Gaming 5 alaplapom utána lett egy
Gigabyte Z370 Gaming 7 alaplapom, ami 11 hónaposan szintén megadta magát.

Na, most a kérdésem az lenne, hogy milyen alaplapot javasolnátok, ami tényleg megbízható i7-8700K mellé?

Az Asus alaplapokra is azt mondták az üzletbe ahova visszavittem az alaplapom, hogy manapság az Asus se jó, az ASRock márkát nagyon dicsérték, de azt meg nem ismerem soha nem volt ilyen alaplapom.

Én, amiket kinéztem:
Asus ROG Maximus XI HERO
Asus ROG Stirx Z390-E
ASRock Z390 Phantom Gaming 6

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#90158) viperabácsi válasza Milka 78 (#90153) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi akkor az általad ajánlottaknál maradok.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#90159) Milka 78 válasza kingpython (#90157) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vagy nagyon peches vagy vagy valami nem stimmel nálad hálózati oldalról.
Asrock Z370 Taichi, MSI Z390 Gaming Pro Carbon, MSI Z390 ACE, Giga Z390 Auros Pro vagy Master.
Az Asus finoman szólva is túlárazott a tudásához képest, kb egy Auros Pro is simán hozza a Hero szintjét, sőt...
A 370-es Gigák nem voltak igazán sikeres deszkák viszont a 390-es sorozat viszont figyelemre méltó.

(#90160) viperabácsi válasza Milka 78 (#90153) üzenetére


viperabácsi
addikt

GIGABYTE Z390 I AORUS PRO WIFI Ez szimpibbnek tűnik nekem.Lehet ő lenne a befutó.

Kezdetnek tudnám használni egy I5 8400 -al mondjuk 2x8 gb ram és egy RX580 nitro+ 8gb videó kártya társaságában egy FSP aurum gold 500 w tápról.?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#90161) SyMbioTe válasza Humbucker (#90156) üzenetére

Fogadjunk ha ezt megrendeli valaki, ki is küldik, nem jönnek az elírt árral kapcsolatos szövegrészlettel ;] :P

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#90162) Attilawap


Attilawap
csendes tag

Számítógép felújításon gondolkodok, már csak az alaplapot kell kiválasztani. Proci a következő: AMD Ryzen 2600X. RAM: 2X8GB 3000 Mhz. SSD: 256Gb NVMe. Olvastam, hogy ehhez a procihoz nem mindegy, hogy milyen az alaplapnak VRM-je. Tuningolni legfeljebb minimális szinten szeretném a gépet. Honnan lehet tudni, hogy egy alaplapnak jó vagy nem jó a VRM-je?

(#90163) kingpython válasza Milka 78 (#90159) üzenetére


kingpython
aktív tag

Szia!

Oké értem köszönöm az ajánlásokat!

A hálózattal nem hiszem, hogy probléma lenne, mert a 2 Gigabyte előtti alaplapokkal nem volt semmi gondom szóval lehet, hogy csak kifogtam, ahogy írtad.

Amúgy a Giga z390 Master nagyon szimpatikus, lehet, akkor megpróbálom még egyszer hátha most jó lesz.

Persze előbb meg kell várnom a folyamat végét azt mondták az üzletben ahol vettem, hogy ez KB 4-5 hétig fog tartani mire a hibás alaplapot küldik ide-oda, ez is vicc, hogy ennyit kell várni.

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#90164) Humbucker


Humbucker
senior tag

Milyen AM4es alaplapot ajánlanátok ATX-es méretben Ryzen 2600X-hez, 2x8 gb Patriot Viper 3200-hoz? gamer gép lesz, 2 vinyóval és egy M.2 SSD-hez na meg később egy GTX1660hoz, olyan 30-33.000ig max újonnan.

(#90165) Humbucker válasza Humbucker (#90164) üzenetére


Humbucker
senior tag

tuning nem lesz, sztem proci csere se később.

(#90166) Harsonás válasza Milka 78 (#90155) üzenetére


Harsonás
tag

Bocsi kitöltöttem

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
max 55eFt
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
2600x+ 16gb ddr4 ram egy vízhűtés 2 hdd plussz M2 ssd plusz egy sima ssd
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Igen
7. Használt, vagy új alaplap?
Új
8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...)
Igen szeretnék asus aura syncet

[ Szerkesztve ]

(#90167) Vartanus válasza Harsonás (#90166) üzenetére


Vartanus
őstag

Milyen VGA lesz, illetve a proci lesz tuningolva?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#90168) Milka 78 válasza viperabácsi (#90160) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gond nélkül:K

(#90169) viperabácsi válasza Milka 78 (#90168) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi.

Esetleg ugyan ezen tudás mAtx ben ?
Bocs a dupla törölhető: :R

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#90170) viperabácsi válasza viperabácsi (#90169) üzenetére


viperabácsi
addikt

Esetleg ugyan ezen tudás mAtx ben ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#90171) Milka 78 válasza Humbucker (#90164) üzenetére


Milka 78
nagyúr

MSI B450-A PRO, MSI B450 GAMING PLUS

(#90172) Harsonás válasza Vartanus (#90167) üzenetére


Harsonás
tag

A VGA egy asus rog rx 580.

(#90173) Milka 78 válasza viperabácsi (#90170) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Továbbra is a GIGABYTE Z390 M GAMING-et mondanám, de ha tényleg fogni akarsz az áron akkor MSI B360M BAZOOKA Plus, MSI B360M MORTAR.
Mivel 8-as procival indítanál nem kell bios frissítést kérned és ha váltanál 9-esre akkor otthon le tudod frissíteni a meglévő 8-as procival. Annyi a plusz feladat, hogy a 360-as kapokban az i7-et kicsit finomhangolni kell (vcore/power limit beállítás).

(#90174) viperabácsi válasza Milka 78 (#90173) üzenetére


viperabácsi
addikt

:R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#90175) Milka 78 válasza Harsonás (#90166) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asus x470 Prime Pro.

(#90176) Harsonás válasza Milka 78 (#90175) üzenetére


Harsonás
tag

Köszönöm a segítséget.

(#90177) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, nem igazán ide tartozik csak gondoltam megkérdezem tőletek, mert én nem értek az ilyen jogi dolgokhoz, de az manapság normális hogy visszaviszem a hibás 11 hónapos alaplapot a boltba, ami garanciás ott is megállapítják, hogy igen tényleg rossz és azt mondja nekem az eladó, hogy most akkor elküldik a nagykerbe onnan állítólag ki a gyártóhoz stb. és ez KB 4-6 hétig fog tartani?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#90178) Milka 78 válasza kingpython (#90177) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem 6 hónapig gariztatták az Inno vga-m (kisker-nagyker-beszállító-gyártó mind a saját tesztjével)...van még kérdés?:D
A 6 hét még istenes és igen ez sajna normális a hazánkban.

(#90179) kingpython válasza Milka 78 (#90178) üzenetére


kingpython
aktív tag

Na, hát az is nagyon komoly nem semmi, sajnos hogy ez nálunk így működik és nincs rá semmi normális törvény már

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#90180) Humbucker válasza Milka 78 (#90171) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ez már majdnem Tomahawk ár, lehet jobb lenne akkor Tomahawk plusz a sima 2600?

(#90181) Hublot válasza Milka 78 (#90178) üzenetére


Hublot
senior tag

Drága Bélám!
Nálam az EVGA gari kerek 15 nap alatt lement úgy, hogy EU EVGA hoz küldtem a kártyát Németországba. 🤣😂

[ Szerkesztve ]

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#90182) Milka 78 válasza Humbucker (#90180) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha úgy is lesz oc akkor lehet egy 2600+ Tomahawk-al ugyan ott lennél.

EasyAC : Kedves Béla! Rajtad kívül itt nincs evga felhasználó, hisz itt majd mindenki IS fizetésből él IS és különben IS:D

[ Szerkesztve ]

(#90183) Humbucker válasza Milka 78 (#90182) üzenetére


Humbucker
senior tag

Tehát a 2600X-et sem lehet tovább húzni, mint a sima 2600-at, ugyanaz, csak az X-es 4,2 Ghz-ig tud boostolni gyárilag?

(#90184) varmi2 válasza Humbucker (#90183) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az x és x nélküli ryzennek, ugyan ott van a vége a kézi tuningnál.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#90185) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Van nekem egy asrock B250 pro4-es alaplapom, de eléggé fapados, maradnék 1151 socketen, procit nem vennék most, de jó lenne egy fokkal jobb deszka, amiben mondjuk van venti vezérlés stb.

olyan 50k-ig tudnátok ajánlani!

Köszi

(#90186) palfitom válasza sittes79 (#90185) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Könnyebb lenne tanácsot adni, ha megválaszoltad volna az alapvető kérdéseinket...

Kifutott platform, ne akarj rádobni 50k-t "feleslegesen"!
A non-K 7700-t húzni nem tudnád egy Z-s lapban sem, így teljesítménybeli előrelépés nem lenne.
Van 1 Asus H270 az Alzában ami "bestbuy", ennyit még megérhet a dolog.

Ha jobbat szeretnél, akkor lap+proci elad, és ugrás 8.-9. generációra, ott olcsóbban kapsz hasonló teljesítményt (pl. 7700 vs 8400).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90187) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Sziasztok .

Érdeklődöm hogy egy ryzen 5 2600-hoz milyen lapot vegyek ?

ASUS X370-F STRIX vagy Gigabyte B450 AORUS PRO ?

Előre is köszi :R :R

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#90188) Milka 78 válasza PsycHo88 (#90187) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha szigorúan a kettő közül kell választani akkor az ASUS ROG STRIX X370-F, de ahhoz kérj bios frissítést, mert el sem fog indulni a Ryzen2-vel..
A Gigát hanyagold, mert se fix fesz csak offset, se manuális llc, alkalmatlan normális X mentes OC-ra.
Ezek még érdekesek lehetnek számodra...
MSI X470 GAMING PRO
MSI B450 TOMAHAWK (alza)
MSI B450 GAMING PLUS

(#90189) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

MSI B450 Carbon Pro AC-t èrdemes lecserèlni egy Asus ROG Strix B450-E minimàlis bukóval?

Köszönöm;)

(#90190) sittes79 válasza palfitom (#90186) üzenetére


sittes79
addikt

Köszönöm.

(#90191) varmi2 válasza FuRiONight (#90189) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem. Miért cserélnéd?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#90192) FuRiONight válasza varmi2 (#90191) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ha veszteni nem vesztek az MSi-hez kèpes (VRM hőmèrsèklet, felszereltsèg, OC tèren) akkor megèri a cserèt nekem.

[ Szerkesztve ]

(#90193) Milka 78 válasza FuRiONight (#90189) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Attól függ mennyi az a minimális és a gari időtartama sem mindegy. A Carbon nem rossz kis deszka és az Asust is nagyon dicsérik akik kipróbálták így hátrébb nem fogsz vele kerülni.
Mondjuk az Asus még mindig kérdéses, hogy 4 valós fázis duplázva (vagy csak a komponensek száma van duplázva?)+2+1+1 vs 5 valós fázis duplázva + 2 vagy megkapta a X470 Strix 6+2 valós fázisát...kb nulla infó van róla.

(#90194) FoDyPeTyA


FoDyPeTyA
csendes tag

Sziasztok!

Alaplap vásárlás előtt állok, és ahogy egyre többet olvasok, egyre több lap jön a képbe, és egyre nagyobb a tanácstalanságom. :DDD
Amit tudni kell az igényeimről: egy Ryzen 2600-at szeretnék húzva használni. Lesz mellette 2x8gb 3000-es cl15-ös Corsair ram, és egy Asus Rog Strix Vega 56 OC, max 50-et szánnék erre a projektre. Ami még szempont, de nem követelmény, hogy plexi oldalú házban lesz, ezért nem árt ha van rajta egy kis csicsa. :) Illetve később szeretném ledekkel kiegészíteni.
Elsőre egy Asus Rog Strix B450-es csodát nézegettem, mivel Asus videokártyám van, ezért az aura sync a külcsínyt illető igényeimet maximálisan kielégítené, de itt fentebb olvastam, hogy nem tisztázottak a VRM paraméterei, és ha minden igaz ennél a lapnál van az is, hogy takarásban van, ezért nem annyira baráti a hűthetősége. Ezután rátaláltam az MSI B450 Gaming Pro Carbon-ra, ami nem is tűnt egy rossz darabnak, de közben észre vettem, hogy kb. egy árban van az MSI X470 Gaming Pro-val, illetve Plus-szal. Ami viszont X470-ek között elég olcsó. És az olcsó húsnak híg a leve alapon félek tőle, hogy mellé nyúlnék velük. Ezért teljes a káosz, és segítségeteket szeretném kérni a számomra megfelelő lap kiválasztásához.
Válaszotok előre is köszönöm!!

(#90195) Milka 78 válasza FoDyPeTyA (#90194) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Asusnál ugyan nem tisztázott a vrm felépítése, de ettől még jó kis deszka, így az nyugodtan választható.
Nagyjából ennyit tud a Carbon is ami szintén megfelel a célra.
Az X470-ből a Gaming Pro ugyan belépő X470 lap ennek ellenére tisztességesen össze lett rakva.
Leegyszerűsítve ha az a 2600 tud 4.2ghz-t akkor mindhárom lap ki fogja tudni hozni belőle. Inkább a körítés/funkciók/szinpátia dönthet nálad.
Pl az Asus tud fix vcore és offset oc-t is, míg a két MSI-ben nincs offset vagy egyenlőre nem működik, igaz egy X nélküli procihoz pont a fix vcore fog kelleni.
A Corsair C15-öst nem nagyon szeretik a Ryzenek inkább más, c16-os szettet válasz (memory qvl+Ryzen 2 topik összefoglaló).

(#90196) Hublot


Hublot
senior tag

Kuzin az ISTEN APEX meg minden. :DDD

[ Szerkesztve ]

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#90197) CalibRasta


CalibRasta
tag

Sziasztok!
ATX alaplap vásárlás előtt állok. Sajnos a mostani gépembe vett Rx590 Nitro+ Special Edition 8Gb karit nem támogatja valamiért(meg ősrégi 1156os lap) az alaplap és így idő előtt kell vásárolnom egy pár évre(max 2-3év) tervezett átmeneti lapot, amíg nincs pénz az újabbra.
Két kiszemeltem van: -MSI Z97 Gaming 5
-Asus Z97 Pro Gamer
Őket nézegetem a használt piacon, a dizájn mind a kettőnél bejön, de tartósság és megbízhatóság miatt ilyen idős lapoknál kell e egyáltalán félni? Melyiket ajánljátok, melyik a jobb? Ami biztos hogy egy jó gépházba kerül, ahol van bőven helyem és ventilátoraim, tehát a méret és szellőzés megoldott...és, hogy elképzeléseim szerint egy i7-4790(K) vagy 4770(k) kerül bele...majd kiderül melyik nyer a ,,vásáron". Tápegység egy 2 éves Enermax Platimax platinum osztályú 500W. Melyikről mit érdemes tudni? Előre is köszi a válaszokat! :R

(#90198) gws580


gws580
tag

Sziasztok!

Azt szeretném a hozzáértőktől kérdezni, hogy adott a gépemben levő gigabyte ga ma 770t ud3p alaplap..
am3+ am3

http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ma770t-ud3prev_31#kf

Milyen pocesszor videokártya párosítást ajánlanátok hozzá, amivel a legtöbbet lehetne kihozni belőle?

Tudja kezelni a 4x 2gb ramot? jelenleg 2x2gb van benne

Teljes összetevők a nevem alatt

Köszönöm előre is!

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#90199) MM válasza CalibRasta (#90197) üzenetére


MM
őstag

Ha jól sejtem DDR3 a RAM a gépedben, és lapot + CPU-t cserélnél?

Azt javaslom, cserélj RAM-ot is (szinte egy árban van most a DDR3 és a DDR4), és válts 8-9. gen Intelre, vagy Ryzenre.

I7-4790K árak annyira elszálltak már, hogy annyiért sokkal jobb CPU-t kapsz a "maiak" közül, és egy modernebb, fejleszthető platformot.

(#90200) palfitom válasza CalibRasta (#90197) üzenetére


palfitom
félisten

Ez a válasz simán rád is vonatkoztatható! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.