Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Qru válasza titus26 (#6942) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DS3, ha hosszab távra tervezel DDR2/DDR3-as DS3R (ez kezeli a DDR2-es és DDR3-as ramokat is).

#nincsbennetarcsi

(#6952) anonymus89 válasza Qru (#6951) üzenetére


anonymus89
addikt

Megtudod mondani, hogy a DS3R nem-e olyan mint az asus p5kc meg az msi comboja bajok vannak a DDR3 kezelésével főleg tuningnál?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6953) Qru válasza anonymus89 (#6952) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, DS3R-nél nincs gond a DDR3-as tuningnál. De keress teszteket, google a barátod. ;)

#nincsbennetarcsi

(#6954) Theodolit válasza lsc (#6941) üzenetére


Theodolit
tag

ez birja a ddr2 1066mhz-s-eket is?
!a ddr3 memóriákat elfelejtettem!:D

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#6955) anonymus89 válasza Qru (#6953) üzenetére


anonymus89
addikt

OK Köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6956) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na akkor még1x...:)

Milyen lapot ajánlanátok ezekkel a kikötésekkel...

-Türhető ár.
-Legyen bele jó Q9450-es proci vagy nagyobb...
-2db nvidia kártyát szeretnék összekötni az az legyen sli képes.
-Jól lehessen tunningolni
-ddr2/ddr3 támogatás.

Válaszaitokat előre is köszönöm...

(#6957) Traxx válasza Traxx (#6943) üzenetére


Traxx
őstag

Azt hiszem, ez elsikkadt...valaki? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6958) MZsoltee válasza Traxx (#6957) üzenetére


MZsoltee
veterán

Jó a 770-DS3

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6959) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Udv all!

Szerintetek melyik jobb lap a ketto kozul?
Abit IP35-E
Gigabyte P35C-DS3R Rev. 2

Ami bele fog kerulni az adatlapomon latszik, ill majd annyi valtozas lesz hogy vagy egy e8xxx vagy egy qxxxx kerul bele. Va'laszokat elore is koszonom. :R

(#6960) Vidori válasza Brumi˘ (#6959) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
1 szavazat a Gigabyte-ra:
Előnyök: DDR2/DDR3, sata raid, Ultra Durable 2
Tuningra is jobb szvsz, mondjuk picivel drágább is.
És az újabb E változatot nem nézted?
(Revolution energy saving design with GIGABYTE Dynamic Energy Saver(DES) technology)

[ Szerkesztve ]

(#6961) FireKeeper válasza Brumi˘ (#6959) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én is a gigára adnám a voksom, de inkább azért mert abitban már nem nagyon bízok, lehet megint csődbe megy:D
mod: viccet félretéve abitos fiúk biosfrissítések frontján nem igazán szorgoskodnak (legalábbis am2-nél, még nem igazán tudok phenomos biosról am2-es laphoz, holott a legtöbb gyártó már rég meglépte, persze lehet hogy intel frinton jobb a helyzet, bár ha jól tudom a p965 quadgt-sek sem kapták meg még a 45nm-eshez a biost....)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6962) gabipaci


gabipaci
addikt

Sziasztok!
Lenne egy gondom.
Utálom a ventilátorok hangját már nagyon, és szeretném a gépem kicserélni valami szuper csendesre!
Az aláírásomban ott van hogy mik zörögnek most.
Szerintetek kezdhetem az alaplapnál a cserét, vagy az maradhat?
A gépemre úgy néz ki van vevő, monitor nélkül, úgyhogy akár mindent ki tudok cserélni.
Nem árt ha ettől jobbat raknánk össze...
Ja,és kb mit kérjek a gépért?
Tudom hogy nem minden kérdés ide való, de ha tudtok egy helyen válaszolni, akkor...
Előre is köszönöm:R

Logitech hardware tester

(#6963) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!
Kéne nekem egy olyan lap, ami elég sok feltételnek kel eleget tegyen. :DDD
Fekete legyen, 75-s, DDR2-es,e kerüléjön többe kiskerekben 50-nél, nagykerben 45-nél, legalább 4 ventit rá lehessen aggatni, és intel/nforce chipsetes legyen.Nem érdekel ha melegszik, víz megy rá, szóval hideg lessz. :)
X38-680i SLi-X48-750i SLi
És nem baj ha Asus gyrtája, valamelyik ROG lapjaként. :B
:R :R :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6964) djtoomi válasza gabipaci (#6962) üzenetére


djtoomi
addikt

A kérdés, hogy mennyid van rá, amúgy ha csak ennyi ami a konfig árából bejön, akkor hagyd meg ezt, vegyél egy scythe ninja-t, zalman vf700-at, 2 noctua ventit, és kész.Ha több, akkor meg az alapján lehet bármit is mondani. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6965) Theodolit válasza Brumi˘ (#6959) üzenetére


Theodolit
tag

HI!
Ez a kérdés nálam is fenn áll ugyhogy aki tud az szavazzon!:D :))

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#6966) Qru válasza Brumi˘ (#6959) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gigabyte-ot vedd. A többiek leírták miért, csak annyi plusz komment, hogy Rev 2.1-est keress ha tudsz, mert az is tudja a DES-t, mint ez EP35-ösök.

#nincsbennetarcsi

(#6967) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Gigabyte sAM2+ GA-MA770-DS3 20 893
Asus sAM2 M2N-E 24 205
Asus sAM2+ M3A 24 743
ABIT sAM2 AN-M2HD 20 907

Ezek közül szerintetek? :U

(#6968) Qru válasza djtoomi (#6963) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ez is megfelel a fő kritériumoknak: Link ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6969) nike_ válasza torogyuri (#6967) üzenetére


nike_
addikt

Gigabyte sAM2+ GA-MA770-DS3

vagy

Asus sAM2 M2N-E

Attól függ tuningolni akarsz-e. Ha igen, Giga. Ha nem, Asus.

(#6970) djtoomi válasza Qru (#6968) üzenetére


djtoomi
addikt

Atyaég. :Y Ekkore helyet egy chipsetnek. :Y :DDD
AMúgy asszem maximus formula, vagy striker extreme lessz. :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6971) torogyuri válasza nike_ (#6969) üzenetére


torogyuri
aktív tag

Nem akarok tuningolni, akkor marad az ASUS. De az az M3A nem újabb technológia?

(#6972) Qru válasza djtoomi (#6970) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azzal jobban jársz az tuti.

Bár nehzen emésztehtő számomra, hogy szín szerint (is) választasz...tőlem akár rózsaszín is lehet a deszka ha jól húzható, megbízható. :D Igaz nem plexis házam van. :R

#nincsbennetarcsi

(#6973) Koshy


Koshy
csendes tag

Sziasztok!

Intel Q9450-hez keresnék alaplapot Radeon 3870x2-vel egyenlőre később vagy váltanék Nvidia GT200-ra vagy az új Radeon-t mellépakolnám attól függően melyik hoz igazi innovációt. Corsair DDR2 xms2 dhx ram lenne benne és az alaplapra 40-50k -t szánnék. Természetesen inkább 40-et de ha valami lényegében jobb akkor az 50k még belefér. Nem extrem tuningra kéne inkább arra hogy minimális tuningon vagy alapjáraton melyik alaplap hozná ki játékok alatt a maximumot a rendszerből.

Boltban ajánlottak:ABIT IX38 QuadGT-t de aztán itt olvastam hogy 45nm-es procikhoz annyira nem jó.(vagy csak nagy tuninghoz nem?). +igazából a szívem is inkább az ASUS felé húzna. De ti szerintem sokkal jobban benne vagytok a témában ezért titeket kérdezlek.

[ Szerkesztve ]

(#6974) djtoomi válasza Qru (#6972) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem, de a házban minden fekete(vga,ramok,táp,ház belül, szóval kell a fekete lap. :B :DDD
:R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6975) titus26


titus26
tag

sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy a GIGABYTE GA-EP35-DS3R alaplap kezeli-e a core2duo E8200-at?

(#6976) nike_ válasza titus26 (#6975) üzenetére


nike_
addikt

Igen, kezeli.

(#6977) titus26 válasza nike_ (#6976) üzenetére


titus26
tag

köszi, és ez megbízható, tuti lap?

(#6978) nike_ válasza titus26 (#6977) üzenetére


nike_
addikt

Igen. Nagyon jó. Tuningra is kiváló.

(#6979) titus26 válasza nike_ (#6978) üzenetére


titus26
tag

kössz!

(#6980) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#6956) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F

(#6981) Jorus válasza B-L-A-C-K (#6980) üzenetére


Jorus
nagyúr

Személy szerint nem tudok kombó NV lapról.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6982) djtoomi válasza B-L-A-C-K (#6980) üzenetére


djtoomi
addikt

Ilyen lap tudtommal nincsen.
Egykártyás lapnak P35C-DS3R, DDR2-DDR3, kétkártyásnak, ráadásul SLI-nek, meg nincs mind a 2 féle ramhoz lapja.Amúgymeg MSI P7N Diamond/Platinum. :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6983) B-L-A-C-K válasza djtoomi (#6982) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

P35C-DS3R- lapon én is gondolkoztam jól tunningolható és nem is drága, de majd 26" tft jön hozzá ami full hd felbontású és ahoz nem nagyon tudok elképzelni 1db vga-t ami elég hozzá pár évig kivéve az 9800gx2 de az még drága 8800gts (92) ra gondoltam még de szerintem 1db kevés abból már ilyen monitorhoz...

(#6984) nike_ válasza B-L-A-C-K (#6983) üzenetére


nike_
addikt

26" TFT? :Y Minek az ha szabad kérdezni? :D Nekem 20" is elég lenne. Tévézni akarsz rajta majd?

(#6985) B-L-A-C-K válasza nike_ (#6984) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

22"-em volt legutobb az is nagy volt de ha már veszek egy normális gépet ugy adja vissza a látványt ahogy szeretném és szépen, élesen, nagyban szeretném...:)

(#6986) nike_ válasza B-L-A-C-K (#6985) üzenetére


nike_
addikt

Vegyél LCD-TV monitor kombót. :D

(#6987) djtoomi válasza B-L-A-C-K (#6983) üzenetére


djtoomi
addikt

Egy 9800GX2 kb 2db gts árával egenlő, teljesítményben szintén.... ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6988) gabipaci válasza djtoomi (#6964) üzenetére


gabipaci
addikt

Mondjuk a mostani ára plusz 200.
Akkor is tartsam meg, vagy passzoljam?
Mennyit kérhetek érte?
Cimbinek adom el, és nem akarom átverni.
THX

Logitech hardware tester

(#6989) B-L-A-C-K válasza djtoomi (#6987) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát nem tudom pár hónap mulva lesz gép fejlesztés de lehet 9800gtx-lesz belöle addig ugyis lemegy az ára mondjuk most is van már 65 ezer körül...

[ Szerkesztve ]

(#6990) djtoomi válasza gabipaci (#6988) üzenetére


djtoomi
addikt

Plussz 200k???
Ide fáradj át, és akkro segítünk, és itt ne offoljunk. ;)

B-L-A-C-K:
9800GTX-et felejtsd el, gynge, sz@r hűtés, hangos, melegedik, és alig-alig gyorsabb mint 8800GTS 512, szóval vagy utóbbi, vagy 9800GX2 ;)

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6991) gabipaci válasza djtoomi (#6990) üzenetére


gabipaci
addikt

Átmentem.
THX

Logitech hardware tester

(#6992) Koshy válasza Koshy (#6973) üzenetére


Koshy
csendes tag

? valaki? :F

(#6993) i are robot válasza Telefunen (#6888) üzenetére


i are robot
senior tag

Erről az elrontott ventiszabályozásról tudnál nekem valami bővebbet mondani, mit is jelent pontosan? Most készülök Gigabyte P35-DS4-es lapot venni, csak még nem tudom melyiket válasszam, az EP-t, vagy a simát. A régebbi kiadásokon, amelyiken azok a böszme rézbordák vannak, nem biztos hogy elférne a procihűtő. Szóval lehet hogy jó lenne nekem a sima P, de hogy akkor melyik REV-et vadásszam, azt jó lenne tudni. :F Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#6994) Dillon


Dillon
tag

Létezik olyan lap, amibe lehetne dualban hajtani 2x1GB és 2x512MB ramokat (uo. gyártótól persze)? És ha igen, ezek mennyire tuningbarátok? Például: Gigabyte-nak van-e ilyen lapja... thx.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6995) nike_ válasza Dillon (#6994) üzenetére


nike_
addikt

P35-DS3. Már ezen is négy slot van a ramnak (narancs-citrom-narancs-citrom). 20.000 Ft körül beszerezhető, elég jó a tuningpotenciálja is. Már ha DDR2-esek a ramjaid, akor ez tökéletes.

(#6996) GBartfay


GBartfay
csendes tag

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ti milyen alaplapot javasoltok az alábbi konfigomhoz:

Intel Core 2 Duo E8200 2,66GHz
2GB 800MHz DDR2 ram
8600 GT (512MB)

Egyébként a megbízhatóság és az ár az elsődleges. (tuningpotenciál egyenlőre nem érdekel)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#6997) nike_ válasza GBartfay (#6996) üzenetére


nike_
addikt

Gigabyte P35-DS3 vagy P35C-DS3R ha majd kell a DDR3-as memó.

(#6998) B-L-A-C-K válasza nike_ (#6997) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

P35C-DS3R alaplapba belemegy a Q9300/9450-es proci, és jól lehet tunningolni ezzel a lappal, vagy ha ilyen procit akarok érdemes más lapban gondolkodnom...?

(#6999) sgergi válasza B-L-A-C-K (#6998) üzenetére


sgergi
veterán

Belemegy, tuningolható is, bár én egy ilyen proci alá inkább ds4-et vennék.

(#7000) nike_ válasza B-L-A-C-K (#6998) üzenetére


nike_
addikt

Quad alá DS4 kell.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.