Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Blood Mage válasza sgergi (#6400) üzenetére


Blood Mage
senior tag

25kevés??? :O pff... akkor lehet hogy felejtős ez a 2db 9600GT.... inkább egy 9800GT nah jobb később emgtudi mint soha :W

(#6402) Salvador20


Salvador20
őstag

hello!
Kérdés a köv. lenne: 2 lap között gondolkodom Asus Maximus formula és gigabyte x3-ds5, és nem nagyon tudok dönteni. ( jelenleg egy 6420-as procihoz lesz, de inkább amiatt kell az új alaplap,hogy a memória menjen följebb, majd később tervezem egy q9300-at v. egy 8400-at mellé). Vagy ink. vmi p35-ös lapot ajánlotok? Jó tunighoz kell...

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6403) Salvador20 válasza Salvador20 (#6402) üzenetére


Salvador20
őstag

Továbbá milyen kül. van a ds5 és dq6 között? megére a pluszt? olvastam, pár összehasonlító cikket, de nem igazán jött le nekem a kül. akkor mégis mi?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6404) MZsoltee válasza Blood Mage (#6401) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az SLI-t és a CF-t felejtsd el ahogy van nincsenek optimalizálva a játékok a többkártyás rendszerekre inkább vegyél egy bika karit! Meg többet is fogyaszt!

Alaplap: GA-EP35-DS3 (rev. 2.1)
Az E8000* kivállólesz, az Ebetűre figyelj 12fázisű tápellátás...

Ha lesz tuning akkor elvileg a 2*2GB ram jobb felállás mint a 4*1!

Salvador20: Amig nem veszed meg a 4magost, addig ne vedd meg a lapot se, inkább gyüjtögess, addig úgyse használod ki, és talán jönnek majd újjak és szebbek, vagy ezeknek megy lejjebb az ára!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6405) Salvador20 válasza MZsoltee (#6404) üzenetére


Salvador20
őstag

ééss ha mondjuk föltesszük, hogy 1 hónap múlva meglesz a proci is akkor melyiket válasszam? :))

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6406) Salvador20 válasza MZsoltee (#6404) üzenetére


Salvador20
őstag

Ha lesz tuning akkor elvileg a 2*2GB ram jobb felállás mint a 4*1! "elvileg", nemrégen mikor cseréltem a memóimat, akkor átmenetileg(2 hét) 4X1Gb volt benne(crucial+ a-data, ugyanaz a chip), és nem éreztem különbséget(mondjuk ebbe a szutykos quadgtben még az 1066-al is küzd a crucial egymagában). És pont ezért akarom a jobb lapot is pl, nagyon meg is bántam,hogyí annak idején ezt vettem és nem egx p5k-t pl :(

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6407) Imi Csabi


Imi Csabi
tag

Sziasztok!

Épp most készülök venni 1 új masinát.

CPU: Intel Core 2 Duo 2,66 GHz (E8200)
RAM: 2x Kingmax 1GB (1066MHz PC2-8500)
VGA: Zotac 8800GT 512MB 256bit DDR3
Táp: Chieftec 500W 12cm PFC

Emellé kinéztem egy Gigabyte GA-P35C-DS3R DDR3/DDR2 alaplapot.

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ez a ketyere jó vétel lenne-e emellé a konfiguráció mellé, vagy esetleg valami mást javasoltok?

Üdv.: IMi

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#6408) Salvador20


Salvador20
őstag

Hy. mondták itt nekem, hogy ha fejleszteni akarok, de nem feltétlenül szükséges a cf, akkor nem kell x38-ak között válogatnom, elég jó a p35 is, ugyanazt tudja. Ez így igaz?
Mert akkor nézegettem a p35-ös lapokat és ami nagyon tetszett, az a p5k premium, a másik a Gigabyte GA-P35-DS4 Rev 2.1. Árba nincs sok kül. de szerintetek melyik a jobb? ill. melyikkel jobb tuningolni?készülök venni mellé egy E8400-ast is,mert kevés lesz már a 6420-as:)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6409) Salvador20 válasza Imi Csabi (#6407) üzenetére


Salvador20
őstag

sztem nem nyerő választás ez a ddr2/ddr3-as támogatás, még sose sült ki belőle semmi jó
én ink. ajánlanám, ha már gigát említettél: Gigabyte GA-P35-DS3P Rev 2.0, de ha árban is hasonlót akarsz hozzá, akkor Gigabyte GA-P35-DS3 Rev 2.1, ha meg ráfordítasz 1 kicsit még, akkor sztem nagyon jó választás hozzá egy Gigabyte GA-P35-DS4 Rev 2.1

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6410) Blood Mage válasza MZsoltee (#6404) üzenetére


Blood Mage
senior tag

az a helyzet hogy ezt a gépet nagyon is hosszú távra venném ezért gondoltam 2db 9600GTre, olyan nyáriszünet előtt pár héttel... akkor kb. 30k-ért lehet majd kapni őket így össz 60k, amiért nem nagyon kapok bika erős vga-t. Csak a 9800GT játszana nálam (mint egy karis felállás) de mivel még nem jelent meg nem tom mit tud, de én a mint "megváltó" tekintek rá... :DDD remélem az is lesz! a 9600 SLIről meg láttam külföldi oldalakon teszteket és lenyűgöző! ezért gondoltam rá. Egyépként lehet hogy furcsán fogtok rámnézni de csak 1280x1024be akarom tolni a játékokat, ful graf, 4x AA. Ennyi. szal úgy értem erzt hogy SLI-t Full HD-s felbontásra vesznek az emberek, de ahogy mondtam nekem hosszú távra kell a gép (5év) és így bőven jó lesz, hagy gyűljenek azok az fps-ek, baj nem lesz belőle! később meg már rendesen optimalizálják a játékokat az SLIre.
No vélemény? :U

(#6411) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Kiegészítés: ha 9800GT lesz akkor nem gond az alaplap, Gigabyte P35 - DS3, de tegyük fel hogy sli-lesz akkor mennyiért kapnék jó alaplapot?? ha 25k kevés akkor feltolom a határt 35re de annáll több tényleg nem egy forinttal sem!, :O különben maradok az egy kártyás felállásnál....

(#6412) Salvador20 válasza Blood Mage (#6410) üzenetére


Salvador20
őstag

háh...nekem 1280X1024-be egy 640-es gts simán tolja 4XAA-ba, kivétel a crysis, de az az sli-ddel sem fog sokkal jobban menni sztem(legalábbis maxon nem)
persze, hosszu távra tervezel....mindenki arra tervez, de mire megveszed a cuccodat játszol vele, tuningolod, fél év után rájössz, hogy már lassan elavult lesz a rendszered...
Véleményem szerint ma fél évnél távolabb nem lehet tervezni gép terén....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6413) Salvador20 válasza Blood Mage (#6411) üzenetére


Salvador20
őstag

hát egy 650-es nem olyan drága...

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6414) South Velen


South Velen
addikt

Akkor tehat melyik alaplap a legjobb iE 6850 ala 20-25 kozott? Nem tuningolnek, a lenyeg, hogy ne legyen bugos, nekem, mint egyszeru lama usernek is minden siman menjen. thx.

(#6415) dave93 válasza South Velen (#6414) üzenetére


dave93
őstag

GA-EP35-DS3 (rev. 2.1) :K

(#6416) Salvador20 válasza South Velen (#6414) üzenetére


Salvador20
őstag

sztem ablakon kidobott pénz ha most 6850-et veszel....már bármelyik újfajta alaplap befogadja a 45nm-es procikat, és pl egy e8200 hasonló árban van ezzel, az pedig jobban tuningolható, kevésbé melegszik a kis gyártási tech miattt.....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6417) Blood Mage válasza Salvador20 (#6412) üzenetére


Blood Mage
senior tag

2éve várok egy normális gépre! nem hinném hogy kapnék vmit 3éven belűl... no, de itt a probléma! Crysis! egy év múlva vagy másfél már több olyan játék lesz mit a Crysis ( graf, terén) és akkor majd mit csinálok?? verem a fejem a falba---> :W addígra meg megcsinálják normálisan a játékokat hogy kihasználják az SLI-t. Normális játékon meg azt értem hogy eggyáltalán sehol ne szaggason, picit sem! mert már tele a tököm hogy képregényesdit kell játszanom ha akarok vmit kezdeni a mai játékokkal (minden Low beállítások mellettt) :O egy kis kényeztetés megérdemlek nem??? :DD

(#6418) Salvador20 válasza Blood Mage (#6417) üzenetére


Salvador20
őstag

hány éve küzdenek már az sli/cf-el?? a 6800(+ voodoo2, hehe egy kis nosztalgia) óta bukdácsolnak vele, soha nem fog összejönni
MOD: egyébiránt átérzem a helyzeted, a gts-erm előtt egy fx5200-am volt :D + egy forrófejú prescottom

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6419) Blood Mage válasza Salvador20 (#6418) üzenetére


Blood Mage
senior tag

Igaz, de sztem mostmár egyre nagyob teret fognak hóditani maguknak, mert hát nagyobb szükség is van rájuk mit bármikor ezelőtt! lásd: Crysis. (ha ez a játék nem is profitál 100%ig az SLIből...) de mostmár kénytelenek lesznek kicsit komyolabban venni a dolgokat... remélem... :DDD

(#6420) South Velen válasza Salvador20 (#6416) üzenetére


South Velen
addikt

varok meg vele, csak tervek vannak, bar ugy latszik az E6850 ara stagnal, fagyott meg a leginkabb, de azert remelem nyar elejere lecsokken vagy 40k-ra... ha mar wolfdale, akkor e8400 csak lenne hivatalosan plusz mint irtam nem tuningolnam.

(#6421) South Velen válasza dave93 (#6415) üzenetére


South Velen
addikt

ez a legmegbizhatobb megoldas? mindenki ezt ajanlja egyebkent.

(#6422) Salvador20 válasza South Velen (#6420) üzenetére


Salvador20
őstag

megvárod már azt a 2000 Ft-ot?:DDD
- Intel Core2 Duo E6850/4M/1333 tálcás 1 év garancia: 41.900,-
- Intel Core2 Duo E8400/6M/1333 dobozos gyári hűtővel 3 év gar: 45.900

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6423) South Velen válasza Salvador20 (#6422) üzenetére


South Velen
addikt

hol ennyi?

(#6424) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Két kérdés:
1,Találtam itt egy alaplapot: GIGABYTE GA-N650SLI-DS4L 18k-ért. na ez támogatja az SLI-t! és még milyen jó árban is van! bár nyílvánvaló hogy ez meg is látszana rajta... akkor ez a lap felejtős? mert most kezdtem kutakodni SLI-t támogató lapok után és nem tolonganak a boltokban... :S
2, az hogy SLI chipsetes alaplap az mit tud/jelent? ez önnamgában nem jelenti hogy maga a lap támogatja az SLi-t ugye? (sztem nem)

(#6425) Salvador20 válasza South Velen (#6423) üzenetére


Salvador20
őstag

pm ment

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6426) Salvador20 válasza Blood Mage (#6424) üzenetére


Salvador20
őstag

de ez pont azt jelenti(sőtt csak azt támogatja).....ez nvidia chipszetes, az intelesek csak crossfire-t engedélyeznek....

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6427) MZsoltee válasza Blood Mage (#6417) üzenetére


MZsoltee
veterán

A fejlődés iránya nem a többkártyás rendszerek irányába mutat az csak toldozás foldozás és marketing, eddig még mindig jobban járt a user ha vett egy normálisat. Várd meg a 9800GT(X) et és gondolkodj el, ha drágállod majd akkor vegyél 1 9600GT-t és használd 1-1,5évig minden elfog vele futni, amikor kevés lesz akkor veszel egy új vga-t a 96GT meg eladod.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6428) Salvador20 válasza Blood Mage (#6424) üzenetére


Salvador20
őstag

p5n32-E SLI pl jó, nemtom mennyibe fáj....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6429) Blood Mage válasza MZsoltee (#6427) üzenetére


Blood Mage
senior tag

hmmm... majd meglátom, de amit mondtam egy 9800GT még benne van a pakliban és igen esélyesnek is tűnik... de ha azt nézzük hogy egy 9600 SLI vs 9800GT, egy árban, akkor az SLI gyorsabb szerintem, kicst többet fogyszt... kéne egy jó nagy tesztet csinálni ezekből hogy mennyire éri meg az SLI az adott vga-knánl...

(#6430) dave93 válasza South Velen (#6421) üzenetére


dave93
őstag

Igen, ez egy jó megoldás, de a procit tényleg meggondolhatnád, ahogy a többiek is mondják

(#6431) Blood Mage válasza Salvador20 (#6428) üzenetére


Blood Mage
senior tag

Mindenképp Gianninál vagy Ipon-on szeretnék vásárolni és eggyikben sem láttam p5n32-E SLI -t. googleben rákerestem 50és40k között mozog. annyi-t nem költök rá.
Ezeket gianninál találtam:
ASUS P5N-E SLI Nvidia SLI 16X, 1333 FSB, 1066 DDR2 3 év gar: 22.500,-
- ASUS P5N32-E SLI Plus Nvidia SLI 16X, 1333 FSB 1066 DDR2 3 év gar: 34.500,-
Gigabyte GA-N650SLI-DS4 Nvidia 650 SLI, 1333 FSB, 1066 DDR2 3 év gar: 19.900,-

A gigabyte-osal van vmi probléma hogy már nem ajánlott? vagy már lenne jobb a többi?

(#6432) Salvador20 válasza Blood Mage (#6431) üzenetére


Salvador20
őstag

hát ez a 650 kicsit butított fajta.....680 a nagy testvér, jobb tuningban, meg jobb minőségü cuccok is vannak rajtuk....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6433) Blood Mage válasza Salvador20 (#6426) üzenetére


Blood Mage
senior tag

de ez pont azt jelenti(sőtt csak azt támogatja).... őő mivan? akkor ez azt jelenti hogy ha tönkremegy a VGA-m akkor kénytelen leszek megint kettőt venni különben el sem indúl? pff... no ezt sem árt azért tudni...

Kezdek távolodni az SLI-től........2hónap alatt annyi minden ki fog derűlni hogy nem is fogok majd rá gondolni, ha így haladunk tovább!! :Y

(#6434) Blood Mage válasza Salvador20 (#6432) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ok, de nem találok 680at! csak eggyet de azt is 47kért! :Y nam baj ha butított, inkább úgy kérdezem hogy legvégső esetben sem jó választás?

(#6435) DroneZ válasza Blood Mage (#6429) üzenetére


DroneZ
aktív tag

ahogy mondtad 1280-on játszol ahol az sli-nek semmi de semmi értelme nincs. ha megnézed a teszteket akkor azok ereje az 1680 felett kezdődik.

hogy miért maradj egykártyásnál:
1. nem kapsz olyan (jó) lapot 45-50 alatt amihez jó sli társul
2. pénzkidobás mert a te esetedben 1280-on, pf "0" értelme van
3. vegyél egy gtx-et vagy gx2-t amihez nem kell sli-s lap
4. ha hosszú távra tervezel felejtsd el a PC-t vegyél konzolt. kb 120 és megspóroltál egy csomó pénzt amiket költhetsz további játékokra, csajodra, magadra bármire. és emellett tudsz 3-4-5 évig játszani lásd ps2. :R

szerk: jah és ne a jövőben a jelenben élj! ;)

[ Szerkesztve ]

(#6436) Salvador20 válasza Blood Mage (#6433) üzenetére


Salvador20
őstag

félreértettük egymást.....én arra mondtam,hogy csak sli-t lehet használni ,hogy csak azt támogatja, nem, hogy csak sliben használhatod a kártyád.....használhatsz benne 1 db 9600-at is, 2-t is de ha már egy ati kártyát raksz bele, utána azt már nem kötheted cf-be

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6437) Salvador20 válasza Blood Mage (#6433) üzenetére


Salvador20
őstag

Kezdek távolodni az SLI-től........2hónap alatt annyi minden ki fog derűlni hogy nem is fogok majd rá gondolni, ha így haladunk tovább!!
Inkább vegyél 1 db erős kártyát.....+ vmi inteles lapot, és így jársz a legjobban....1280-ba minden jól fog futni így is....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6438) DroneZ válasza Salvador20 (#6436) üzenetére


DroneZ
aktív tag

most jutott eszembe a nagy rivális a 3870 x2 (asszem ez a neve). én spec gyűlölöm az amd-t de ezzel a karival nagyon jól járnál és egy sokkal költséghatékonyabb megoldással lenne jó géped.

ha jól tudom most olyan 100-110 körül mozog (bocs ha nem) az ára és bármilyen lapot választhatsz magadnak amit csak akarsz!

(#6439) nesa válasza Imi Csabi (#6407) üzenetére


nesa
veterán

RAM: 2x Kingmax 1GB (1066MHz PC2-8500)

Ezt karvolt ugyanis a kingmax mars az minden csak nem RAM ;)

(#6440) Salvador20 válasza nesa (#6439) üzenetére


Salvador20
őstag

azért elmegy az, ha nem akarsz sokat vesződni ram tuningal.....megbízható, ha nem feszeled ész nélkül....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6441) Blood Mage válasza DroneZ (#6435) üzenetére


Blood Mage
senior tag

mindenképp pc-nél maradok.
70k árból nem tom hogy kijönne e egy gx2, de ha igen akkor szólj mert megyek venni eggyet! :DD max a 98GT 70kért, de még az semi biztos. (drága)
45-50k-t nem adok alaplapra ergo akkor úgy néz ki felejtős az sli... :( (számomra legalábbis)
tudom hogy csak nagy felbontásban van értelme de akkor 1280 semmi?? (de azt ne nevezzük semminek hogy 30fps helyett 40van). ígyen feltételek mellett is értelemetlen?

ah és ne a jövőben a jelenben élj! ha lenne pénzem akkor a jelenben élnék ne aggódj... :(

(#6442) dave93 válasza nesa (#6439) üzenetére


dave93
őstag

RAM az, csak nem tuningram :K Azért veszik mert ócsó

(#6443) Blood Mage válasza Salvador20 (#6436) üzenetére


Blood Mage
senior tag

oh, így már más!! :DDD

kösssssz...

(#6444) Salvador20 válasza DroneZ (#6438) üzenetére


Salvador20
őstag

Köszi, de nem tervezek ati-t venni :DD :DD :DD :))

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6445) DroneZ válasza Blood Mage (#6441) üzenetére


DroneZ
aktív tag

nem tudtam mennyit szánsz rá ezért írtam és éreztetvén azt hogy mennyire felesleges az sli a kemény 10 fps miatt 1280-on. 22" felett már tuti ajánlanám, tapasztalatból is, de biztos ami biztos alapon inkább 24" :))

bár ha a lelked attól megnyugszik h 30 helyett 40 akkor vegyed. nem te jársz jól hanem nvidiáék. :R nem az én szavam fog dönteni én csak segítek hogy biztos lábakon állj vmint h tisztán lásd a dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#6446) DroneZ válasza Salvador20 (#6444) üzenetére


DroneZ
aktív tag

bocs nem neked szántam. sry :B egyel lejebb Blood Mage úrnak.

(#6447) Salvador20 válasza DroneZ (#6446) üzenetére


Salvador20
őstag

volt egy ilyen halvány sejtésem :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6448) DroneZ


DroneZ
aktív tag

nekem az a roh@dt problémám van, hogy sehol nem találok striker ii formula-t. vki esetleg? jah hozzátenném még h emberi áron :)

tuti van csak foggalmam sincs hogy hol. gs-ben olvastam vami ~56-ért volt asszem. láttam boltokat ahol van de a csillagos ég :((( 75? pf ne röhögtess!

[ Szerkesztve ]

(#6449) Salvador20 válasza DroneZ (#6448) üzenetére


Salvador20
őstag

még overclockersen is 75K.....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6450) DroneZ válasza Salvador20 (#6449) üzenetére


DroneZ
aktív tag

beszarok..... az extreme ddr3-mal meg 55 :F most akkor hogy is van ez? bár mondjuk látam már 98-ért is oc3d-n :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.