Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Csaby25 válasza Jorus (#6048) üzenetére


Csaby25
senior tag

ok koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#6052) Armando_19 válasza Csaby25 (#6045) üzenetére


Armando_19
őstag

Jaja, egyértelműen Gigabyte. Nekem 2 gépem van, az egyikben P5K deszka, E2140 procival. P5K-ban 2800mhz fölé nem megy sehogysem, P35 DS3L-ben meg 3200mhz laza ügy.

(#6053) BPFeri


BPFeri
senior tag

Melyiket ( és miért) vegyem e kettő közül ?!?! ( napok óta ezen problémázom )

- P35-DS4 rev2.1
- P35-DS3P rev2.0

Ha nem az árat nézem miért egyiket és miért ne a másikat ( ha az árat nézem DS3P .. ) ?

Köszi & üdv, F. :R

[ Szerkesztve ]

....

(#6054) shteer válasza Armando_19 (#6052) üzenetére


shteer
titán

na de ugyanaz a proci, bro? :)

..szerintem jónak tűnik

(#6055) shteer válasza 3d (#6050) üzenetére


shteer
titán

mindenképp SLI-t akarsz? még ha nem hozza az elvárt eredményt akkor is?

szvsz inkább egy ATI X2 vagy egy GTS OC az árából :U

..szerintem jónak tűnik

(#6056) Des1gnR válasza BPFeri (#6053) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én a DS3P-et venném mert a két lap között nem sok különbség van tuningba...a P jelzésű gigáknak jó a feszültségszabályzása de a DS4 se rossz viszont az ára mindenképp kedvezőbb a DS3P nek!:K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#6057) mope válasza Des1gnR (#6041) üzenetére


mope
tag

Köszönöm a válaszokat. :))

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6058) BPFeri válasza Des1gnR (#6056) üzenetére


BPFeri
senior tag

Köszi. :R . menet közben én is utána kotortam a különböző topicokban, én is igy döntöttem ( iziben meg is rendeltem holnap du- mehetek érte ) :C :DD :))

....

(#6059) Dillon


Dillon
tag

Üdv!

Létezik olyan alaplap, ami még AGP vagy AGP/PCI-E portos és elbírja a 800Mhz DDR2 ramokat? Asrock háza táján nézelődtem, de csak olyat láttam, ami 667Mhz DDR2 ramokat bír el. Előre is köszi.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6060) Gyuri27 válasza Dillon (#6059) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az nem azt jelenti, hogy ne lehetne a ramokat valahogyan 800-n járatni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6061) Des1gnR válasza Dillon (#6059) üzenetére


Des1gnR
őstag

Sokkal egyszerűbb lenne PCI-E-es lapot venni az legalább nem gagyi és a PCI-E es kártyák sokkal olcsóbbak!
Írd le hogy milyen procihoz kellene és tudunk mondani jó lapokat :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#6062) Neoteric válasza Dillon (#6059) üzenetére


Neoteric
addikt

jah egyetértek az előttem szólóval

sztem v egy p31 ds3l, vagy egy p35 ds3 kéne neked, viszik a p4et is meg a core2t is :)

PSN: ne0teric_sAN

(#6063) Des1gnR válasza Neoteric (#6062) üzenetére


Des1gnR
őstag

A P35-DS3L-t az felejsd el az egy butitott lap ha már igy konkrétan ajánlgatunk lapot úgy hogy a prociját se tudjuk amit bele szeretne tenni akkor legalább ne butítottat ajánljunk :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#6064) Neoteric válasza Des1gnR (#6063) üzenetére


Neoteric
addikt

p31...

PSN: ne0teric_sAN

(#6065) Omega81


Omega81
senior tag

Üdv!

Én még 2006 őszén váltottam, célom egy csúcs-csúcsközeli gép összerakása volt. Ennek egyik, talán legfontosabb alapeleme az Asus P5B Deluxe alaplap volt. Kezdődtek a gondok a kezdetleges BIOS-szal, a gép ki-bekapcsolt minden indításnál. Ezt kiküszöbölte egy BIOS frissítés. Aztán jött a PCI-E bug, nem tudtam, miért szaggat minden 3D-s alkalmazás. Utána következett a fekete halál, a lap bekapcsolt, nem halt meg, csak fekete képet adott, a ventilátorok felpörögtek, ám nem boot-olt a lap. Rendbe lehetett hozni passzírozással, egész addig, amíg a táp nem bírta a ki-be kapcsolást, és feladta, ez miatt tönkrement minden. A mókát bánta a lap 50k, 2GB tuningmemória 54k értékben, 8800GTX 178k értékben, a táp 32k értékben.
Lett helyette egy ugyanilyen lap, most megint ezt csinálta, mielőtt szétpasszíroztam volna az új tápot, beküldtem gariba.

A lap egy 3 év használatra készített csúcsgépben volt, minden egyedi és speciális kialakított, többek között szélcsatornásra tervezett léghűtős. E6600 2400@3500MHz 1,35V tuning, memória A-DATA Vitesta Extreme 1066+. Kell a tuning továbbra is.

Tehát kell a leendő lap, ami:
-fogadja a 45nm-es procikat (1333)
-stabil, nincsenek olyan alapvető, soha nem kijavított nyűgjei, mint a P5B-D- nek voltak (vannak)
-van rajta legalább annyi ventidugalj, amennyi a P5B-Dn volt; amire kell: kettő házventi elől, kettő hátul, egy a videokártya tuninghűtőbordájára, egy az aktív északi chipsethűtőre, plusz ugye a procira
-tuning a fent elért mértékben, de legalább 3200MHz 400-as FSB-vel, szorzóállítással, adott memória támogatása

Az Abit IP35-Pro lapot néztem ki.

Véleményeket, tapasztalatokat, tanácsokat várok, amelyeket öszönök tisztelettel. :R

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#6066) Dillon válasza Des1gnR (#6061) üzenetére


Dillon
tag

Az a helyzet hogy anyagilag csak egy alaplap, egy CPU és 2x1GB RAM fér bele a költségvetésembe... VGA-nak maradna a régi Inno 7600GT AGP kari egyelőre. Szóval (például...) egy Asrock 4CoreDual-SATA2 lap és egy Intel Dual Core 2160 1.8Ghz húzva vinné 800Mhz-en a 667-es ramokat..? Mellesleg teljesítményben mennyire jobb egy E2160 proci egy régi s478 prescott magos 3Ghz-es P4-nél?

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6067) Des1gnR válasza Dillon (#6066) üzenetére


Des1gnR
őstag

Észrevehetően jobb:K de ha már 7600GT nél akarsz maradni akkor eladnád az AGP-set és vennél az árából egy PCI-E-set és még pénzed is maradna szóval ajánlott egy PCI-E-s lap :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#6068) Dillon válasza Des1gnR (#6067) üzenetére


Dillon
tag

Látod, ez eszembe sem jutott ... AGP ki -> PCIE be.. :B

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6069) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!

Ez alá mit ajánlanátok max. 14K-ig ?

AMD 5600+
Geil Ultra 2*2GB DDR2/800 KIT
Gainward 8600 GTS 256MB Golden Sample
Samsung SATAII HDD 320GB/7200/16MB
Chieftec 450W

Én ezt néztem ki alá: ASUS M2A-VM, illetve még erről is volt szó: Gigabyte MA69VM-S2 de erről több üzletben is lebeszéltek, mert állítólag nem komálják egymást a Geil Ultrával.
A legkissebb segítségnek is örülnék.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#6070) lsc válasza lujo10 (#6069) üzenetére


lsc
nagyúr

Én egy ilyet [link] .
A videokártyát mennyiért veszed ?
Most látom 14 k , akkor még keresek , igaz annyiért nem egyszerű .

Javítottam a linket , igaz 2 ezerrel ez is drágább , viszont ez alá nem mennék , ezt a lapot nagyon dicsérik .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#6071) lujo10 válasza lsc (#6070) üzenetére


lujo10
aktív tag

Esetlegesen még ezek is szóba jöhetnek:
[link]
[link]
A videókártya már megvan, 2 hónaposan 3 év garral vettem 26K-ért.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#6072) lsc válasza lujo10 (#6071) üzenetére


lsc
nagyúr

Asus lapok Am 2 -ben nem a legjobbak /nem saját tapasztalat , viszont itt a ph-án sokan írják / , én a helyedben valahogy a giga lapot hoznám össze valahogyan .
A második asustól a giga már csak 200 Ft-tal drágább .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#6073) lujo10 válasza lsc (#6072) üzenetére


lujo10
aktív tag

Majd még elgondolkodom rajta, mindenestre köszi a segítséget.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#6074) Janoska26 válasza lujo10 (#6071) üzenetére


Janoska26
addikt

MSI esetleg, az ezelőtti lapom az volt, és nagyon elégedett voltam vele :)

(#6075) lujo10


lujo10
aktív tag

Esetleg egy ilyen: [link]
vajon hogyan muzsikálna a fent említett konfig alatt ?
:F

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#6076) lsc válasza lujo10 (#6075) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt nem ismerem , itt [link] a topicja , esetleg ott tudnak segíteni .

Az élet kegyetlen .

(#6077) lujo10 válasza lsc (#6076) üzenetére


lujo10
aktív tag

Köszi, majd megérdeklődöm ott is. :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#6078) lujo10 válasza Janoska26 (#6074) üzenetére


lujo10
aktív tag

Hát nem tudom, a havernak MSI lapja van (típust ne kérdezd) és az elmúlt 8 hónapban 2 alkalommal kellett gariztani. De azért köszi.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#6079) Boci_83


Boci_83
őstag

Üdv All!

C2d 6550 alá milyen alaplapot ajánlotok, nem sok csecsebecse kell rá, tunningot azért egye. 20K+ árkategóriába..?

**********

(#6080) Gyuri27 válasza Boci_83 (#6079) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6081) Boci_83 válasza Gyuri27 (#6080) üzenetére


Boci_83
őstag

:R Erre gondoltam én is első nekifutásra, igazából csak akkor lesz érdekes ha elviszik az enyémet, ha nem viszik, akkor maradok AMD vonalom még egy kicsit, ezzel is elégedett vagyok, csak új vga alá új lap is dukál... :B

**********

(#6082) Omega81 válasza Omega81 (#6065) üzenetére


Omega81
senior tag

:F

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#6083) sgergi válasza Omega81 (#6082) üzenetére


sgergi
veterán

Akár Gigabyte p35-ds3 is megfelelne az igényeidnek, kivéve, hogy csak 4 venticsati van rajta.

(#6084) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szertnék kérni hogy olyan 30.000Ft +/-2-3000 Ft.- értékben?
Az igényeim: :)
Legyen rajta legalább 4venticsatlakozó de ha minél több van az jó.
Ezeket tudja automatikusan szabályozni ne csak a prociét.
Kezelje rendesen az 1066-os ramokat legfőképpen a crucial ballistix tracereket (az van)
Végül legyen rá nagy esély hogy a lap viszi az 500FSB-t.Ami most van abit ip35 Pro az nem jó nekem mert egy rosszabb példányt fogtam ki és gondok vannak vele és mégegy ugyanilyenbe nem merek pénzt áldozni.
Köszönöm a segítséget előre is.

Feri

(#6085) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Bocsi hogy kétszer postolok csak már nem engedte módosítani. Az lenne a legjobb a lapnál ha alapgfeeszen vagy csak minimális emeléssel tudná az 500FSB-t

(#6086) Omega81 válasza sgergi (#6083) üzenetére


Omega81
senior tag

Á, rossz helyen van rajta a déli híd, aminek a hűtőjét egy nagyobb réz Zalman bordára cserélem... plusz az elem és a CMOS CLR is nehezen hozzáférhető. Kinézetre sem tetszik a lap. :B

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#6087) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Hali,
milyen 775-ös Crossfire deszkat tudtok ajanlani? Fö szempont: C2D-met 2,8-ig legalabb huzni tudjam benne es legyen annyira olcso, hogy epphogy ne menjen a minöseg rovasara... :DD
Asrock lapok ilyen szempontbol mennyire megbizhatoak? Ja es ra kell menjen minden mas is, ami az adatlapomon szerepel. Thx! :R

(#6088) mope


mope
tag

Sziasztok!

Mennyiért tudnám ezt eladni szerintetek:
MSI K9 SLI Platinum (minden tartozékkal)
AMD X2 6000+ (gyári hűtővel)

üdv, mope

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#6089) Lespaulka001


Lespaulka001
csendes tag

Hi!
Gigabyte EP35C-DS3R, tehát a ddr2 és ddr3-at is egyaránt fogadó lap roszabb tuningra, mint a sima csak ddr2-es?
25 körül vennék lapot...
üdv

[ Szerkesztve ]

(#6090) Gyuri27 válasza Lespaulka001 (#6089) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért lenne rosszabb?

Lespaulka001: van erre külön totyik.

CimbiX: DFI LanPartyUT P35-T2R Intel® P35 57900,-, DFI LANPARTY UT ICFX3200-T2R/G ATI RD600 27900,-

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6091) Telefunen válasza CimbiX (#6087) üzenetére


Telefunen
őstag

Igazi CF-hez (tehát szimmetrikus CF 8+8-as vagy 16+16-os elosztáshoz) 975-ös (ezt már ne, kicsit kiöregedett az idők folyamán), vagy X38-as lapra lesz szükséged (a P35 azért nem jó mert 16+4-es, vagyis a második teljes hosszúságú PCIe csak 4x-es -ez meg is látszik a CF teljesítményén). AMD-s lapot kerüld (Intel alá), szóval a legolcsóbb használható megoldás a számodra a Gigabyte X38-DS4

[ Szerkesztve ]

(#6092) Telefunen válasza PartyShan (#6084) üzenetére


Telefunen
őstag

Gigabyte P35DS3/P/R/DS4/DQ mind-mind lazán viszi alapfeszen az 500-as FSB-t. (sőt talán még az L-is)

(#6093) CimbiX válasza Telefunen (#6091) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Köszönöm a valaszokat :R
A DFI olcsobb lapjanal viszont en ugy olvastam, hogy 3 rendes, 16x-os PCIE van rajta...
[link]
??

(#6094) Neoteric válasza Telefunen (#6092) üzenetére


Neoteric
addikt

akkor egy ds3rben egy e8200-t lehet 8x500on járatni különösebb feszemelés nélkül, ill stabilan?

PSN: ne0teric_sAN

(#6095) Telefunen válasza CimbiX (#6093) üzenetére


Telefunen
őstag

Valóban 3 rendes PCIe van rajta, de már alapórajelen is gyengébb teljesítményű mint intel chipkészletes társai. Persze ha bátor típus vagy válaszd azt, de én nem tenném.

(#6096) Telefunen válasza Neoteric (#6094) üzenetére


Telefunen
őstag

Csak a procin múlik a dolog, a lap mindenféle feszemelés nélkül visz 500-at.

(#6097) Neoteric válasza Telefunen (#6096) üzenetére


Neoteric
addikt

oké köszi :R

PSN: ne0teric_sAN

(#6098) CimbiX válasza Telefunen (#6095) üzenetére


CimbiX
aktív tag

de mitöl lenne lassabb?

(#6099) Gyuri27 válasza CimbiX (#6098) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem az a kérdés hogy 5-10%-l lassabb. A poén az hogy 27k-ért kapsz egy cf-s lapot. Amit az intel csak jóval drágábban tudja. Az a kb 10k meg mégis csak 10k. [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6100) Beya


Beya
tag

Hello!

Szeretnék egy teljesen új gépet építeni, de elakadtam már az alapoknál. Kinéztem egy pár alaplapot, de nem tudok dönteni. Ti melyiket ajánlanátok?

EVGA 680i SLI 10 év gar
Gigabyte GA-P35-DS4 Rev 2.1 3év gar.
Gigabyte GA-X38-DS4 3év gar.
DFI DK P35-T2RS ?év gar.

A gép többi része:
Core2 Quad Q6600
4GB Geil Value Kit 800+
Nvidia 9600GT
A procit szeretném legalább 3GHz hajtani.

Thx.
Beya

http://www.youtube.com/user/dobbea

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.