Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Salvador20 válasza DroneZ (#6450) üzenetére


Salvador20
őstag

sztem azért van ez a helyzet mert nem veszik a ddr3-as alaplapokat, és így csökken az értékük, olcsóbban adják, hogy legalább ne aradjon a nyakukon.....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6452) Imi Csabi válasza Salvador20 (#6409) üzenetére


Imi Csabi
tag

Rendicsek, köszönöm :)

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#6453) DroneZ válasza Salvador20 (#6451) üzenetére


DroneZ
aktív tag

venném én a ddr3-at ha nem annyiba kerülne egy gb min a hozzá való lap :))

(#6454) Imi Csabi válasza nesa (#6439) üzenetére


Imi Csabi
tag

Hali!

Hmm én úgytudtam h a Kingmax DDR-ek elég jók. Oppsz. :U

Mégis mi a baj velük szerinted? :F

Üdv.: IMi

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#6455) Salvador20 válasza Imi Csabi (#6454) üzenetére


Salvador20
őstag

semmi baj nincs velük, ne aggódj....nagyon megbízható ramok, barátunk arra értette gondolom,hogy nem is ram, hogy nem veszi fel a versenyt egy tuningrammal, és gondolom az már nem is számít ramnak, de nyugodj meg, jó az....(de hangsúlyozom nem tuningra!)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6456) nesa válasza Salvador20 (#6455) üzenetére


nesa
veterán

Valoban alapon hasznalni meg csak csak elmegy :) de a tuning nagyon felejtos piszoknagy a szoras :K van ami jol megy de az atlag nagyon gyer, nemtartozik a RAM kategoriaba.
Atlagossan +2-3k er mar lehet ramot is venni.

[ Szerkesztve ]

(#6457) Salvador20 válasza nesa (#6456) üzenetére


Salvador20
őstag

nem semmi......

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6458) Salvador20 válasza nesa (#6456) üzenetére


Salvador20
őstag

nem véletlenül nincs rajta még hűtőborda sem, mert nem arra tervezték, hogy 1200mhz-et és fölötte teljesítsen, de 800-on 4-4-4-12-be(2t) még a legdúrvább tuningramok is 6400 mb/s-al fognak neked működni.és a kingmax ott ugyanolyan megbízható mint bármelyik.
Amugy 2X1Gb kingmax kb 10-12K, egy jobb tuningram(a-data vitesta, crucial ballistix) pedig 20K< ez pedig nem csak +2-3K

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6459) MZsoltee válasza nesa (#6456) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ez baromság ugye te is érzed 2*1GB 1066 os kingmaxhoz hozzá lehet jutni 10-11k ért. Melyik ilyen árkategóriban lévő ram tud 800Mhzen CL4et + satbilan CL5ben1066?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6460) nesa válasza MZsoltee (#6459) üzenetére


nesa
veterán

PL minosegibb ram a geil ultra 800 2x1gb 13,2k es 800 CL4 nalamCL5 2,3v on 1020ig stabilak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#6461) Jorus válasza nesa (#6460) üzenetére


Jorus
nagyúr

Geil Ultra, mint minőségi RAM? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6462) nesa válasza Jorus (#6461) üzenetére


nesa
veterán

Ne kotekedj bake, azt irtam minosegibb nem azt hogy ez a csucs de az ar ertek aranya jobb mint a kingmaxnak.

(#6463) MZsoltee válasza nesa (#6460) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nah az ér érzed hogy nem stimmel kingmax olcsóbb és magasabb órajelre képes akkor mitöl is jobb a geil...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6464) nesa válasza MZsoltee (#6463) üzenetére


nesa
veterán

A kingmaxal vannak visszaosztasi gondok van oylan szeria minel jobban osztod vissz annal kevesbe lehet tuningolni.....
De mind1 Vaniliasronk is mindig ezzel jott kellet neki 1 ev mig megertette...

(#6465) Salvador20 válasza nesa (#6464) üzenetére


Salvador20
őstag

nah...már megint visszatértünk az alapproblémához! NEM TUNINGRAM! Aki ilyet vesz, az egy megbízható ramot akar, mindennapos használtra.....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6466) S74


S74
csendes tag

Halihó!

Asus P5K pro vagy GA P35 DS3. Firewire fog kelleni.

Előre is köszi.

(#6467) Salvador20


Salvador20
őstag

Valaki mondana nekem véleményt a p5k premiumról? gondolkozom rajta,hogy olyat veszek, de írtak vmi bosszantó hiábjáról, ezt kijavították már? vmi usb hub-os dolog

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6468) dave93 válasza S74 (#6466) üzenetére


dave93
őstag

Gigabyte. Jobb tuningban, stabilabb. Szerintem. ( nekem is ilyen van :C )

(#6469) Salvador20 válasza dave93 (#6468) üzenetére


Salvador20
őstag

és mennyin van a 6750-ed?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6470) dave93 válasza Salvador20 (#6469) üzenetére


dave93
őstag

jelenleg alapórajelen. Jövő héten lesz csak normális hűtőm, jelenleg csak gyári Intel van.De kérdezd meg Sgergi-t, ő nagy Gigabyteos, biztos tud neked eredményeket mondani.

[ Szerkesztve ]

(#6471) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

srácok egy kis help kéne!
alaplapot szeretnék venni, és a köv kritériumok vannak szem előtt:
ddr2 - gémer lapka - jól tuningolható - pci2.0 2slot vagy 3, ja és persze Intel 775-s legyen!
köszi

P4

(#6472) Salvador20 válasza pentium4 (#6471) üzenetére


Salvador20
őstag

akkor vmi x38-as lapot nézz ki, vagy x48 :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6473) pentium4 válasza Salvador20 (#6472) üzenetére


pentium4
senior tag

SLI kell, ezt a nagyon fontos pontot kifelejtettem!

P4

(#6474) Salvador20 válasza pentium4 (#6473) üzenetére


Salvador20
őstag

akkor 680I, vagy 780-790 bár ha lehetne én ink. a 680-ra szavaznék, ezek a 7XX-esek eléggé gyengén szerepelnek még...

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6475) MZsoltee válasza pentium4 (#6473) üzenetére


MZsoltee
veterán

HA már mindenképp SLi, akkor 680anas, de ha lehet lebeszélnélek róla, nem éri meg SLi-s rendszert építeni, csak pénzkidobás!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6476) Źşë'


Źşë'
addikt

sziasztok! lenne par kerdesem h tisztan lathassam a jelenlegi deszkak allasat =)

ds3 és ds4 kozott mi az alapveto kulonbseg, csak a plusz csatlakozasok v mas is? es ez a rev 2.1 mit takar pontosan? jo lapok ezek a p35 os lapok? ill ez az x38as chipset mennyivel jobb mint a p35os? elore is koszi!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#6477) DroneZ válasza pentium4 (#6473) üzenetére


DroneZ
aktív tag

asus striker (680i), asus striker extreme (680i), asus p5n32 sli deluxe (nf4 sli), striker II formula (780i), ill asus p5n-t deluxe (780i)

így kb ennyi. striker extreme 45nm-es cpukból csak a 2 magosokat fogadja tehát csak wolfdale én úgy tudom.

én is ebben a problémában vagyok, egy hajóban evezünk. én a striker II formulát várom nagyon de még nem nagyon találtam az itthoni boltokban.

felbontásod milyen?

szerk: jah 790i-t azért nem írtam mert az ddr3.

[ Szerkesztve ]

(#6478) toldy


toldy
őstag

Hali. Szerintetek meik a jobb?
1, Asus P5E-VM HDMI vagy
2, Gigabye GA-G33M-DS2R ?
vagy esetleg tud még vmien lapot ajánlani ( fontos h mATX legyen) ? köszi

Az élet nem habostorta.

(#6479) Salvador20 válasza Źşë' (#6476) üzenetére


Salvador20
őstag

p35 nagyon jók, x38-as pedig csak a crossfire 16-16 támogatás miatt jobb nála, amugy nemsok értelme van x38-at venni. ds3-ds4-et nézd össze mi kül. van, + talán a gyártástechnél van kül. pl rosszabb minőségü cuccokat raknak rá(ez nem tuti, csak sejtem)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6480) DroneZ válasza Źşë' (#6476) üzenetére


DroneZ
aktív tag

nem tudom mi a külömbség de a giga p35-ds3-as lapot agyba-főbe dícsérik. biztos nem rossz akkor. nekem kicsit kevés a tudása de ez egyéni szoc. prob.

(#6481) Armando_19 válasza Salvador20 (#6479) üzenetére


Armando_19
őstag

x38 azonos órajelen kb 10-15%-al gyorsabbra hajtja ki a rendszert mint P35. Tapasztaltam P35-DS3P kontra X38 DS5 lapoknál!:)
Amúgy 16x 16x CF-et tud a DS3P is!:)
DS4-en kicsit javítottak a fesz dropokon, de annyival nem lett durvább, hogy azt venném P35C-DS3R-el szemben pl.
Fentebb kérdezőhöz szólva, én a helyedben P35C-DS3R lapot vennék. Felszereltségre patent, megbízhatóságra tuti, árkategóriában magasan az a legjobb lap.

(#6482) pentium4 válasza DroneZ (#6477) üzenetére


pentium4
senior tag

hát igen valahogy énis ezekre gondoltam, de ahogy a kollega mondta imént SLI rendszert nem nagyon éri meg kiépiteni, hisz lássuk halovány a többlet és közbe dupla annyi pénzt elszórunk, aminek nem sok értelme van!
igaz nem nekem kéne az alaptanyacs, nekem már vagy egy erőmüvem amit a lehető legjobb cuccokból szedtem össze, bár haver nagy gémer, de nincs lóvéja, és pont ő akar sli t :D
annak lenne értelme ha egy x38 vagy x48 as lapkába vesz egy 8800gts oszt csókolom, semmivel se fog szarabbul müködni mint egy nvidiás lapban!
ezaz sli táp meg sli s memória is egy nagy faszság ugy ahogy van!!!
x48 közül asus ba a rampage formulát néztem, ami lehető legjobb választás lehet, bár lehet nem és akkor ajánljatok valami mást!
nekem egy p5e64 ws evolution ra fájna a fogam de nagyon,hát persze hogy dd3 as :(

P4

(#6483) South Velen


South Velen
addikt

Mi a kulonbseg a Giga P35 es EP35 szeria kozott?

(#6484) pentium4 válasza pentium4 (#6482) üzenetére


pentium4
senior tag

esetleg még a maximus formula kettő közül melyiket ajánljátok?

(#6485) toldy


toldy
őstag

Léci, vki szóljon hozzá a #6478 -s hsz-hez mer jövőhéten vennék lapot és addig nem tudom h merre induljak. köszi

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#6486) Salvador20 válasza toldy (#6478) üzenetére


Salvador20
őstag

sztem sokkal többet kínál a gigabyte.....ilyen kategóriában

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6487) Salvador20 válasza Salvador20 (#6486) üzenetére


Salvador20
őstag

jaja, most olvasgattam róla és nagyon dícsérik.....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6488) toldy válasza Salvador20 (#6487) üzenetére


toldy
őstag

Köszi, egyébként maga a lap típusa az jó nem ( most azon belül h giga)

Az élet nem habostorta.

(#6489) Salvador20 válasza toldy (#6488) üzenetére


Salvador20
őstag

igen, jó, legalábbis amennyire a review-ekből kivettem....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6490) Salvador20 válasza pentium4 (#6484) üzenetére


Salvador20
őstag

maximus formula, az nagyon jó, csak azt is 1 kicsit drágállom....

De szép sok funkció van benne, annak idején tapasztaltam a crossair-emmel és a commando-val is. Végeláthatatlan memória időzítési lehetőségek, sokmindent nem is értettem, nem is állítottam benne akkoribahn

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6491) toldy válasza Salvador20 (#6489) üzenetére


toldy
őstag

Köszi a segítséget :R ( már tom merre induljak :C )

Az élet nem habostorta.

(#6492) pentium4 válasza Salvador20 (#6490) üzenetére


pentium4
senior tag

akkor inkább a maximus-t mint a striker-t?

P4

(#6493) Salvador20 válasza pentium4 (#6492) üzenetére


Salvador20
őstag

inkább

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6494) pentium4 válasza Salvador20 (#6493) üzenetére


pentium4
senior tag

köszi a helpet!

P4

(#6495) Telefunen válasza Armando_19 (#6481) üzenetére


Telefunen
őstag

Azt hogy azonos órajelen az X38 10-15%-al (! -ekkora különbség amúgy is irreális két chipkészlet között, még az nV chipsetek sem ennyire lassúak) gyorsabb lenne, azt semmilyen teszt nem támasztja alá, szvsz. DDR2-vel semmivel sem gyorsabb az X38, a DDR2 kontra DDR3 az már más tészta.

(#6496) sgergi válasza South Velen (#6483) üzenetére


sgergi
veterán

Nem sok, az E-s széria támogatja a feljett energiatakarékossági funkciókat, igazából nem sok értelme van.

(#6497) Salvador20 válasza South Velen (#6483) üzenetére


Salvador20
őstag

védd a környezeted! :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6498) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Üdv.
Részleges gépújítás előtt állok. A mostani procimat meg szeretném hagyni, ami egy intel core 2 duo e6300. Alaplapot ramot és videókártyát szeretnék cserélni.
VGA-ból Sapphire HD3650 512MB, vagy a remélhetőleg nemsokára megjelenő HD3830-ast ajánlották, és ahogy nézegettem megfelelőnek tűnik, és kőkemény nvidia hűségemet képes lennék lecserélni :).
A probléma ott kezdődik hogy asus mobot szeretnék. Amiket kinéztem szinte minden nforce lapkészlet van (mivel eddig nvidia vga-ban gondolkodtam). Gondolo hogy az nforce lapkészlet és az ati vga nem éppen szeretik egymást.
Kérdésem hogy felejtsem el az asus-t és gondolkozzak más (személy szerint gigabyte) alaplapon, vagy van még valami remény?? Ahogy nézegettem gigabyte lapokból igen szép választék van, intel lapkészletekkel amik elég jól támogatják az ati kártyákat.
Szeretném a véleményeteket kérni, mit/hogy ajánlotok, illetve mivel.

Elölre is köszönöm szépen.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6499) Salvador20 válasza WolfheartGR (#6498) üzenetére


Salvador20
őstag

ha nem kötöd cf-be az atit, akkor ugyanolyan jól fogja futtatni az nforce-os is mint bármelyik inteles lap....

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6500) WolfheartGR válasza Salvador20 (#6499) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Egyre jobban gigabyte lapokhoz húzódom. És még az is előfordulhat hogy crossfire-ban akarok majd futtatni 2 kártyát.
GIGABYTE GA-EP35C-DS3R erről az alaplapról mi a véleémnyetek?
olyan 20-25 körül lenne rá keret.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.