Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Salvador20 válasza WolfheartGR (#6500) üzenetére


Salvador20
őstag

ilyen ddr2-ddr3-as faxságot nem vennék, akkor ink rábeszélnélek a sima GA-P35-DS3 Rev 2.1-re

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6502) Źşë'


Źşë'
addikt

p35 kontra x38 [link] hat nemsokkal jobb =)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#6503) Źşë'


Źşë'
addikt

amugy van olyan giga ami intel csipszettel slit támogat, mert gondolom ha veszek egy ds3at akkor nem fogom tudni sli-be azaz cf-be kotni az nv karikat?!

ui.: rev 2.1 az mit takar?

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#6504) Telefunen válasza WolfheartGR (#6500) üzenetére


Telefunen
őstag

CF-hez nem túl jó a P35 16/4-es PCIe sávja, keményen visszafogja a teljesítményt. Vagy veszel dárgábban egy X38-at, vagy megvárod a P45-ös lapokat, azok képesek lesznek a 8/8-as CF-re.

Źşë': Intel chipkészlettel el kell hogy felejsd az SLi-t. (talán majd egyszer belátja az nV hogy kár elszigetelnie a multi GPU-s megoldását, ezzel kirekesztve magát a piac egy jókora részéről)

[ Szerkesztve ]

(#6505) WolfheartGR válasza Salvador20 (#6501) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Miért nem vennél ilyen lapot (ddr2-ddr3 mix)?
Illetve, mennyi idő kábé mire a p45-ös lapkészletes lapok bejönnek, és árban várható-e ebben a kategóriában?
Maga a mobó vásárlása olyan júni elejére van ütemezve, ahogy az anyagiakat nézem.. :S
Illetve ez a crossfire terv korántsem biztos, eddig is megvoltan mélküle, meghiszem hogy ezután is megleszek, akkor meg jó nekem a p35-ös lapkészlet nem? :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6506) Telefunen válasza WolfheartGR (#6505) üzenetére


Telefunen
őstag

Igen, ráadársul a DS3R-en nincs is két teljes hosszúságú PCIe aljazat, ahhoz legalább DS3P kell (de természetesen a 16/4-es felépítés miatt abban sem érdemes). Egyébként teljesen jó a P35, de nem CF-re való.

(#6507) WolfheartGR válasza Telefunen (#6506) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ahogy gondolkozom, nemhiszem hogy fogok crossfire-t haszálni, akkor már inkább egy erőseb kártyát veszek.
Ami még érdekel hogy ezen kívül milyen negatív véleményetek van a DS3R-al?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6508) South Velen válasza sgergi (#6496) üzenetére


South Velen
addikt

Erre gondoltam, koszonom. Akkor vedem vele a villanyoramat is? :)

(#6509) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Új gép vásárlása előtt állok és szeretném a legjobb alapokra helyezni azt. (Máramit megenged a pénztárcám.)
Az egyik kiszemeltem az egy DFI LANPARTY DK P35-T2RS ami most viszonylag jó árban van (30K).
A másik pedig egy ASUS I775A IP35 P5K PREMIUM/WIFI-AP ez azért drágább valamennyivel.

Amire kell az kb e6600as proci és egy 9600GT túlhajtása, tehát mindenképp a tuning is szempont.

Mit gondoltok? Ha esetleg valami ebbe az árkategóriába üti ezt a két kiszemeltet, azt is szívesen várom.

HIJ

(#6510) Źşë' válasza HIJ (#6509) üzenetére


Źşë'
addikt

en szemely szerint egy ilyet vennek: [link], sot lehet h veszek is ;) gigák nagyon jok tuningban ellentetben az asussal, nalam az elsodleges szempontokat viszi, uh ez a lap nyero!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#6511) Gyuri27 válasza HIJ (#6509) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha van pénzed a dfi-re akkor szvsz ne sz@rozz. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#6512) Telefunen válasza Źşë' (#6510) üzenetére


Telefunen
őstag

Ne húzd le az ASUS-t, főleg a P5K premium-ot ne, nem egy kategória a DS3R-el (ez látszik is az árán), inkább a DS4 ellenfele -de hozza is azt a szintet. DFI-vel az a baj hogy a 4 fázis (hiába a digitális PWM) kevés lesz Quad alá. Egyébként én is Gigabyte-ot ajánlanék, de csak az ára miatt, viszont akkor nem egy DS3R-t (mert nem ebben a kategóriában keres lapot a kolléga -persze a DS3R is egy kiváló lap két mag alá), hanem inkább egy DS3P-t, esetleg egy DS4-et.

(#6513) Źşë' válasza Telefunen (#6512) üzenetére


Źşë'
addikt

egyanltalan nem huztam le, nem 1 arkategoria 2 ez igy igaz, de teljesitmenyben szted mennyiben kulonboznek? /szamomra nem kellenek "extrak"/. Gigarol olvastam ezt azt (osszehasonlitva asussal), akinek nem kell firewire meg hasonlo cuccok annak eleg az elozo ds3, es jobban lehet huzni is teszteket nezve! ds4nek meg nem latom ertelmet, +10k nem ad nekem plusz annyi uj lehetoseget amiert erdemes lenne azt megvenni! Sli ill cf nem kell nekem mert tenyleg parasztvakitas, nem eri meg szvsz, integralt hang nemkell (szoba sem johet). Ha tudsz DS4 mellett szolo erveket akkor szivesen fogadom!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#6514) HIJ


HIJ
őstag

Köszönöm a válaszokat.
Ha jólértem tehát, ha DFI -t veszek akkor a négy magot felejtsem el, ha meg az ASUS -t akkor meg inkább egy DS4et? Az ezzel a baj, hogy a Giga mint tuningpotencia nem mond sokat nekem... Inkább Abit, Asus, DFI a favorit ezen a téren.
De ha azt mondjátok, hogy ez a lap (ds3p or ds4) sikerült nekik, akkor hiszek nektek.

HIJ

(#6515) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Haho,
Crossfire deszkat szeretnek beujitani, de a mostani Intel procimat nem akarom lecserelni. A lenyeg sajna most az kell legyen, hogy minel olcsobban kijöjjek, mert meg a következö videokarit is meg kell venni ugye :D
Szoval melyk lapot ajanljatok?

(#6516) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Valaki #6507 erre egy válasz? :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6517) Telefunen válasza Źşë' (#6513) üzenetére


Telefunen
őstag

Igen, a loadline calibration (tehát a dropcsökkentő funkció, az én DS3-am pl. majd egy egész tized voltot droppol, ami nem kevés) és a nem csak egész tizedenként adható ramfesz ill. MCH fesz az ami a DS4/DS3P mellett szól, ezekre a P5K premium is képes, tehát aki igazán finom feszültségekre és alacsony drop-ra vágyik annak muszáj jobban a zsebébe nyúlnia (egyébként ráadársul a mostani DS3-ak szeretik alulfeszelni a memóriát /bár az enyém még 1.0-ás az még OK/ -ettől sem kell tartani DS4 esetében)

WolfheartGR: Jó lap annyiért a DS3R, nem fogsz csalódni.

[ Szerkesztve ]

(#6518) Neoteric válasza WolfheartGR (#6507) üzenetére


Neoteric
addikt

negatív? sztem abban az árban egy kiváló lap.
ha már vki cf-ezni meg sli-zni akar, akkor gondolom futja neki egy drágább alaplapra is... :U

PSN: ne0teric_sAN

(#6519) CyberDave


CyberDave
tag

Hi! Egy kis segitseget kernek! Egy nagyon olcso de stabil konfig osszeszerelesen ugykodom, es szeretnem kikuszobolni a VGA vasarlast. Egy Dual Core E2160-hoz szeretnek alaplapot talalni max 18ezerert (esetleg 20).
Mennyire megbizhatok a mai alaplapi VGA-k?

Osszesen egy jatekkal szoktam jatszani: Warcraft 3 (DotA)
Megoldhato onboard VGA-val hogy ez problemamentesen fusson (War3 - 60FPS) vagy mindenkeppen kell vennem videokartyat ehhez. Masra nem kell a VGA.

Ha megoldhato, milyen alaplapot ajanlatok?

Nagy segitseg lenne, mert van egy meroben mas ajanlat is, azonban ha ez mukodik, kesobb ezt tudom boviteni ha szukseges, igy ezt valasztanam.

A valaszokat elore is koszonom!!!

(#6520) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat, de felmerült még egy kérdés. Ha leszögezzük hogy nem akarok cf-et használni, akkor a lentebb említett lapok közül melyik éri meg jobbat ár/érték/kihasználhatóság arányban?
GIGABYTE GA-P35-DS3P
http://ipon.hu/?product_id=17452

GIGABYTE GA-P35-DS3R
http://ipon.hu/?product_id=17372

GIGABYTE GA-P35C-DS3R
http://ipon.hu/?product_id=17454

Az utolsónál mit szóltok a ddr2 ddr3 mixhez?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6521) sgergi válasza WolfheartGR (#6520) üzenetére


sgergi
veterán

Komolyabb tuninggal a P-s, közepessel a sima R-es. Ddr3 szvsz fölös, ez a gép elmegy még ddr2-vel, majd az újba veszel ddr3-at.

(#6522) WolfheartGR válasza sgergi (#6521) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Értem, és nagyon köszönöm :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#6523) Źşë'


Źşë'
addikt

1 lama kerdes:D: ha p35os giga deszkat veszek ami tamogatja a cfet, akkor nv vel nem lehet dual vgat megjatszani mi?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#6524) Jorus válasza Źşë' (#6523) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha találsz megfelelő - nem hivatalos - drivert, akkor működhet. Nekem ment a CF-es lapomban két 7900GT.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6525) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok!
Nem tudom,h ez-e a megfelelő topik a kérdésemnek, de én azt kérdezném, h szerintetek milyen számítógépet vegyek olyan 70-80 ezer forint körüli árban..?
Elsődleges szempont lenne a terhelhetőség (ne legyen baja, ha akár egy hétig kikapcsolás nélkül megy), illetve emellett főként játékra használnám..
Alaplap, processor, memória és videókártya tippek érdekelnének, a többi már van..
Köszi a választ, ha érkezik, ha pedig nem ide való a kérdésem, akkor ezer bocs..

(#6526) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

#6523: Ugy bezony... :K :U
#6525: Gigabyte Ds3l; E2160-2180;Kingmax 2*1066; és kb. 29k-ért pedig egy 2900pro vagy ha van akkor HD3850 256mb!

[ Szerkesztve ]

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#6527) Gyuri27 válasza La Magra (#6525) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] amit keresel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6528) Źşë'


Źşë'
addikt

errol a laprol mi a velemenyetek? :[link]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#6529) CyberDave válasza CyberDave (#6519) üzenetére


CyberDave
tag

Plz Help! Fontos lenne!

[ Szerkesztve ]

(#6530) tejesember78


tejesember78
tag

Sziasztok érdeklődnék hogy mi a külömbség a ga-p31-ds3l és a ga-p35-ds3 és hogy melyiket lenne érdemesebb venni és mért

(#6531) Telefunen válasza tejesember78 (#6530) üzenetére


Telefunen
őstag

a P31-be kétoldalas ramból max. kettőt tehetsz, a P31-ek általában megállnak 400-as FSB alatt, és természetesen a P31 olcsóbb. E6xxx, 8xxx proci alá (ahol szükség lehet a magas FSB-re) mindenképpen P35, költséghatékony gépbe akár a P31 is megfelelhet.

(#6532) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen s775-ös alaplapot tudtok ajánlani 20.000 Ft körül.

Ezeket néztem:

Gigabyte GA-P35-DS3L Rev 2.0 19.900,-

Gigabyte GA-P35-DS3R Rev 2.1 22.900,- (ez még éppen belefér)

Melyik érné meg jobban? Intel honlapján írják hogy a Rev 1.0 kompatibilis, gondolom akkor ezek is. Nem melegszenek nagyon?

Üdv

(#6533) MZsoltee válasza nike_ (#6532) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mindenképp a másodikat, ha tuning lesz.
Jól gondolod és nme melegszenek.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6534) nike_ válasza MZsoltee (#6533) üzenetére


nike_
addikt

Most néztem még ez is beférne a keretbe: Gigabyte GA-P35C-DS3 - kb. 21.000 Ft és ez már DDR2 és DDR3 egyben.

(#6535) Qru


Qru
MODERÁTOR

Alaplapot keresek Q6600 tuinghoz. 40-45k a max keret. Ki mit ajánl?

#nincsbennetarcsi

(#6536) MZsoltee válasza Qru (#6535) üzenetére


MZsoltee
veterán

ep35-ds4

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6537) krisdi


krisdi
csendes tag

Hello!

Mi a véleményetek erről a lapról?: GIGABYTE GA-P31-DS3L. Azt szeretném megtudni, hogy milyen hangtechnikát lehet rákötni? Sima asztali hangfalat,esetleg 5.1-et? Vagy házimozi rendszert? Ha nem nagyon lehet, akkor milyen lap lenne megfelelő olyan max 20-22K körül?
Amugy a leendő konfig többi része ha ez fontos:
INTEL Dual Core E2200 2,20GHz 775 BOX
GEIL Black Dragon 4096Mb DDR2 800Mhz KIT
GAINWARD 9092-BLISS 9600GT 512MB GDDR3 PCI
WD 250GB 7200rpm 16MB SATA2
PIONEER DVR-115DBK Fekete
FSP ATX-350PNF
MODE COM Karma
COOLERMASTER Hyper TX2 RR-CCH-L9U1-GP-S
Előre is köszi :R

(#6538) Qru válasza MZsoltee (#6536) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

EX38 DS4-et néztem vagy EX38 DS5-öt. Ezekről vélemény?

#nincsbennetarcsi

(#6539) MZsoltee válasza Qru (#6538) üzenetére


MZsoltee
veterán

Sztem tök fölös Q66 mellé. CF kell?

krisdi: Sztem fölös a 4GB ram meg fölös black dragon is 4*1GB 1066mhz kingmax jó lesz de az is fölös nem kell E2200 mellé tuning ram, de P35ös lapot azért illene:
P35-ds3
4*1GB kingmax 1066 vgay 2*1 black dragon

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6540) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Sziasztok!

Lehet, hogy nem egyedi a "problémám", de azért megkérdezem...

Új gépet szeretnék, amiben egy E2180 "dübörögne". Ez alá kell egy megbízható és valamennyire tuningos alaplap.

Három kiszemeltem van:
- Abit Fatal1ty FP-IN9 SLI
- Asus P5K
- Gigabyte (E)P35-DS3

Abit-om van most, már megszoktam a BIOS-t és a működését. Viszont ez az IN9 egy régebbi chipsetes deszka Viszont az Asus P5K egy elég népszerű és most jó árban (20k) tudnék szerezni. A Gigabyte-hoz pedig még nem volt szerencsém, de sok jót hallottam róla.

Harrrr!!!!

(#6541) nike_ válasza nike_ (#6534) üzenetére


nike_
addikt

Nekem vki? :F

Ndruu: Szerintem a Gigabyte-ot vedd. Könnyebben lehet drivert frissíteni rajta, jól bírja a tuningot is, nem sül ki könnyen.

[ Szerkesztve ]

(#6542) Qru válasza MZsoltee (#6539) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem CF nem kell, nem lesz két vga a gépemben. Inkább a procit szeretném jól kihajtani. EX38-al azért szemeztem, mert 12fázisos proc tápellátása van mint a DQ6-nak... Bár nem akarok rekord tuner lenni. Proc hűtésem úgy is kevés lenne hozzá...

#nincsbennetarcsi

(#6543) Qru válasza nike_ (#6541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tuningpotenciálja elég jó, sztem aki kombó lapot keres annak a legjobb megoldás. Kedvcsináló.

#nincsbennetarcsi

(#6544) nike_ válasza Qru (#6543) üzenetére


nike_
addikt

Kösz. :R És Te melyiket ajánlanád jobban?

Gigabyte GA-P35-DS3 21.900 Ft

vagy

Gigabyte GA-P35C-DS3R 22.900 Ft

Mindkettő 3 év garis. Itt végülis az a kérdés, hogy megéri-e azt a +1000 Ft-ot a kombó. Szerinted meg?

(#6545) Źşë'


Źşë'
addikt

es nekem ? leci vki (#6528) köszi!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#6546) nike_ válasza Źşë' (#6545) üzenetére


nike_
addikt

Nekem jobban kéne egy sima GA-P35-DS3.

(#6547) krisdi válasza MZsoltee (#6539) üzenetére


krisdi
csendes tag

köszi a választ. És az eredeti kérdésemre tudnál mondani valamit? Milyen hangeszközt lehetne rákötni? Vagy ez a hangkártyáról is függ?

[ Szerkesztve ]

(#6548) sihu


sihu
tag

egy SLI rendszerhez mien olcsó de jó lapot tudnátok ajánlani??? eleinte csak sima egy kártyás rendszer lenne, de egy év, fél év után kerülne bele az új kari, és nem szeretnék akk új lapot veni

[ Szerkesztve ]

(#6549) Źşë'


Źşë'
addikt

ez az ep szeria ez mit takar nem tudja vki? miert rosszabb? ds3r a sima ds3nal?

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#6550) sihu


sihu
tag

a p45 miko fog kijönni???? nyárig kij9n???

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.