Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72003) #40935168 válasza Ear001 (#71997) üzenetére


#40935168
törölt tag

Köszönöm mindenkinek a kommenteket.

Más: meglőttem a kötelezőt a Buddha Bar hotelben a modellkéről, hát akkora a beltér abban a hotelben, hogy még a 45-össel is tudtam alkotni (igaz néha falnak lapultam rendesen), nemhogy a kitobival.

Ja igen, kitobi. Borzalom. A képe tök jó amúgy, meglepően jó, de bokeh ugye nulla + úgy elveszi a fényt, ISO400-800-ak alatt esélytelen bármi is (én 400-on tartottam, tökmozdulatlan modellen, 1/5-ök, 1/10-ek, áldom a stabit basszus)...

És hát akkor igen, stabi. Most, hogy nézem a raw-kat, elméláztam azon, mennyire k* jó az E-M10 stabija. Félig lenyomom a gombot, érzem az ujjam alatt a kis döccenést, mikortól lesz expó belőle, alig hallhatóan finoman a stabi elkezd "zúgni" és fogja a képet mint állat.

Na, ezt az amúgy teljesen DSLR-szerű élményt a Sony A7R II egyáltalán nem adta meg. A stabi alig fogott valamit (elég gyenge, pedig a Sony 4+ FÉ-nyit állít), a keresőkép az Oly-ban betonstabil egy Sony-hoz képest. És hát a Sony expógombja, broáf. Lenyomom félig, AF beáll, stabi indul, de semmi döccenés, és ha véletlen túlnyomom, már el is sül. Ennyi pici aprósággal, de tényleg CSAK ennyivel mennyire meg lehet ölni az élményt ... hihetetlen..

Úgyhogy ismét pirospont a kis E-M10-nek, továbbra is imádjuk. Azt várom már, hogy szenzorilag ugorjon valamit az m43 liga és lehessen menni 3200-re biztonsággal. (Mert most nem mondanám élvezhetőnek, bár itt belefértem a 400-ba stabival).

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.