Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) bgcs3


bgcs3
csendes tag

Sziasztok!
Még kezdő vagyok, ezért meg szeretném kérdezni, hogy a makrónál a kisebb vagy a nagyobb érték számít-e jobbnak?
Maximum 40000ért milyen gépet tudnátok ajánlani(Én a Sony dsc w55 és a Canon powershot a 560 között hezitálok...)
A fényképező kis tárgyak fotózására lenne...
Válaszotokat előre is köszönöm...

(#6902) szabokarlo válasza bgcs3 (#6901) üzenetére


szabokarlo
tag

Makrónál azt adják meg, hogy mi az a minimum táv amilyen távolról lehet csinálni képet, némelyik géphez odaírják, hogy 0 cm, ennek nyílván nem kell bedőlni :-)
Canon a720 IS esetleg? igaz az nem 40 ezer alatti, hanem most per pill egy 10k-vall több (azaz 50k), de van benne képstabi, 6x zoomot tud, valamint több manuális beállítással is játszhatsz, végül de nem utolsó sorban jobb paraméterekkel is bír mint az 560, a sonys gépet nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#6903) szabokarlo válasza bgcs3 (#6901) üzenetére


szabokarlo
tag

itt egy példa, hogy ezzel a 720-al milyen makrót lehet csinálni, pedig ez közelebb volt mint 1 cm...

(#6904) piqla válasza gabor907 (#6900) üzenetére


piqla
őstag

Nekem ilyen van, atlagfelhasznalasra tok jo. A kepeimet ezzel csinaltam: [link], full auto uzemmodban. Ertsd: manualban sokat tudna buheralni, de en (egyelore) em az a fajta "fotos" vagyok. Csak nyomom neki :B

Szereted az állatokat?

(#6905) Bici


Bici
félisten

Hali!

Kinézték Szüleim a Polaroid T730 gépet az ára, és a könnyű kezelhetősége miatt.
Az a helyzet, hogy a Korában áruják. Véleményeteket szeretnék kérni, hogy érdemes-e vele foglalkozni?
Elsősorban a gép érdekel, de a korával kapcsolatos gépvásárlásról is érdekel a véleményetek! Én nem vagyok tökéletesen nyugodt e téren...

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6906) szabokarlo válasza Bici (#6905) üzenetére


szabokarlo
tag

Ahogy néztem múltkor az Auchanban az árakat, nem igazán érdemes bevásárlóközpontban műszaki cikkeket venni, eos 350d pl 200e volt a 140e helyett, kicsit durva árkülönbség nemde? :-)
depo.hu , argep.hu : itt érdemes utánanézni, hogy mi a reális ára egy-egy terméknek.

(#6907) Bici válasza szabokarlo (#6906) üzenetére


Bici
félisten

Az árral semmi baj nincs, sőt elég olcsó.
Csak ugyebár a garanciától, és egyéb buktatóktól tartok. De lehet, hogy alaptalanul.
És a gépről sem láttam sehol semmit.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6908) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Canon A550
Canon A560
Canon A570IS
Canon IXUS 70
Canon PowerShot A720IS
Fuji Finepix S5800

Ezek közül melyiket ?
Csak amatőr fotózgatásra lesz, amatőrök kezében.

(#6909) :AMF: válasza szabokarlo (#6906) üzenetére


:AMF:
senior tag

Szintén az Auchanban Fuji S7000(!!!) 110-120k környékén...

(#6910) Hydra SR válasza :AMF: (#6909) üzenetére


Hydra SR
addikt

Huh nézem itt az adatlapját és ámulok-bámulok, hogy mennyire nem a mostani trendet követi, mintha épeszű emberek tervezték volna:
1/1,7"-os szenzoron 6,3 Mpixel, RAW formátum, F2.8-as fényerő, 35mm-es induló nagylátó, 1/10000-es (elírás lenne???) legrövödebb záridő, CF kompatibilitás...
Aztán megláttam, hogy 4 éves modell :Y És még lehet kapni :) Mondjuk nem is olcsó.
Egyetlen bibi talán az ISO160-as legalacsonyabb fényérzékenység. Asszem akkortájt még ISO200-as érzékelők voltak a Fujikban, a 160 már egy negatív erősítés, gondolom én.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6911) Soockit


Soockit
aktív tag

Ismét egy a nullához konvergáló értékű cikk a Pixinfo-n. Persze Ők nem pontoznak, ők nem mondanak véleményt, ennek kifejtése a végén. Amit összehasonlítottak:
Canon PowerShot S5 IS
Fujifilm FinePix S8000fd
Olympus SP-560UZ
Panasonic DMC-FZ18
Sony DSC-H9

Azért van egy két adat, hátha valakinek segítség!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6912) Bici válasza Soockit (#6911) üzenetére


Bici
félisten

Nem értem pontosan, hogy mi a baj a cikkel.
A tesztalanyok közül már többet is teszteltek részletesen, és ez csak egy rövid összehasonlítás.

Bocsesz, helyesbítek: mindegyiket tesztelték már részletesen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6913) Bici válasza Hydra SR (#6910) üzenetére


Bici
félisten

A fuji s7000-ről írsz, ugye?

Tényleg nagyon jó gép. Még ma is. De nem szabad elfelejteni a hatalmas nagy kromatikus aberációt, és a dög lassú kártyáraírást sem, és persze a már akkoriban is cikinek számító AF sebességet. Ezeket leszámítva kiváló gép. Jó kezelhetőség, szuper fogás, és eszméletlen strapabíró felépítés jellemzi.
Megfelelő manuális beállítások mellett gyönyörű képeket lehet vele készíteni.

Én ennyit tudok róla. Régen használtam néhány napig.
Az 1/10000 természetesen szoftveresen jön ki. A valós - azt hiszem - 1/2000.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6914) Fejo válasza Hydra SR (#6910) üzenetére


Fejo
őstag

Nekem volt több mint 1 évig, nagyon szerettem. Kiegészítve egy DCR-250-nel nagyon jó kis makrókat lehetett csinálni vele.
Megvannak a korlátai, de nagyon sokat tanultam vele a fotózásról.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#6915) Dare2Live válasza Hydra SR (#6910) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

van más baja is bőven....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6916) Soockit válasza Bici (#6912) üzenetére


Soockit
aktív tag

Nézz meg egy DPreview cikket és rájössz, hogy mire gondolok!

(#6917) Hydra SR válasza Bici (#6913) üzenetére


Hydra SR
addikt

"Az 1/10000 természetesen szoftveresen jön ki. A valós - azt hiszem - 1/2000"

Na ezt most elképzelni sem tudom, hogyan kell érteni. :F Kifejtenéd? :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6918) werttzui válasza Hydra SR (#6917) üzenetére


werttzui
őstag

Ez nekem sem esik le :F :F

PENTAX

(#6919) Bici válasza Soockit (#6916) üzenetére


Bici
félisten

Azért ezt a mostani pixinfo összehasonlító tesztet egy dpreview nagyteszthez hasonlítani eléggé igazságtalan. Egy részletes pixinfo teszthez már lehet hasonlítani.
Véleményem szerint egy pixinfo-nál szokásos részletességű tesztnél nem kell több, mert a személyes tapasztalatot a dpreview-s teszt sem helyettesít, és a pixinfo teszt is elég részletes ahhoz, hogy meg tudjam állapítani, hogy melyiket akarom kipróbálni.
De ez persze ízlés dolga.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6920) Tibee


Tibee
csendes tag

Sziasztok! Két gép között vacilálok már csak, az egyik a sony dsc-h3, és a fuji finepix s5700.Ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy melyiket érdemesebb megvenni. Akiknek estelg van tapasztala valamelyik gépről, megköszönném ha leírná hogy mégis melyiket érdemesebb megvásárolni. Válaszotokat előre is köszi

(#6921) Bici válasza Hydra SR (#6917) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Nem emlékszem pontosan a dologra, régebben, amikor a Minolta A1, és A200 között vaciláltam, akkor valaki adott egy linket, ahol le volt írva, hogy ez hogy műxik.
Olyasmi volt a lényeg, hogy ezeknél a gépeknél (pl. Minolta A1) a zár a valóságban 1/2000, 1/4000 mp-ig van nyitva, és az ennél "rövidebb" záridőt úgy éri el a gép, hogy a jped feldolgozás elött arányosan sötétíti a képet, mintha az érzékenységét csökkentené. Vagyis nem lesz olyan rövid a záridő, hanem csak a nagyon világos témák (nap, villanykörte, stb.) esetére ad némi plusz lehetőséget.
Egy másik fórumban meg azt írta valaki, hogy az A1 esetén van mechanikus zár, aminél a legrövidebb idő az 1/4000, és az 1/16000-et meg elektromos úton éri el.

A fujinál nem tudom, hogy van, de emlékeim szerint ott is van valami turpiszság. Én is ilyen gépet akartam venni régebben, és ilyesmire emlékszem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6922) Dashes


Dashes
őstag

D40x vagy 400D ?

(#6923) szabokarlo válasza Dashes (#6922) üzenetére


szabokarlo
tag

D40? ;-]
nézd meg a Pentax K100D Supert is.

(#6924) monika7676


monika7676
csendes tag

Sziasztok.Szeretnék gépet venni,ezeket néztem.

kodak easyshare Z612
CANON PowerShot SX100 IS fekete
CANON PowerShot a570is

Kiránduláshoz,családiképhez,főként az izgő-mozgó kisgyerekhez kellene.
A kodakrók nem írtak a fórumon semmit,hogy milyen.köszi :)

(#6925) Soockit válasza monika7676 (#6924) üzenetére


Soockit
aktív tag

Én innen biztosan az SX100 IS-re szavaznék, de az A570 IS sem rossz. Talán ebben a sorrendben.

(#6926) szabokarlo válasza monika7676 (#6924) üzenetére


szabokarlo
tag

Az a720 IS-t 50k-t megkapod most, ha ez változtat valamit a sorrenden :-)

(#6927) j.bravo válasza Hydra SR (#6917) üzenetére


j.bravo
addikt

Az elektronikus zárra gondolt szerintem :)

Bici: az utólagos sötétítés vajmi keveset ér, legalábbis a kiégéssel szemben... az A1-nél elektronikus zár volt a redőnyzárral kombinálva, az én legjobb tudomásom szerint is.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#6928) Bici válasza j.bravo (#6927) üzenetére


Bici
félisten

Igen, én is így olvastam, de valami Raw és jpeg közötti sötétítésről is olvastam, de nem tudom melyik gépnél volt ez. Elég régen olvastam erről, nem emlékszem jól, de az szinte biztos, hogy az s7000-esnél is van valami csel a dologban, erre emlékszem, csak az nem tiszta már, hogy pontosan hogy is volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6929) j.bravo


j.bravo
addikt

No hát eljutottunk oda, hogy én is keresek édesanya-fémpékezőt.

- Keret: minél kevesebb :) 30 körül.
- A memóriakártya típusából úgy döntöttem, nem csinálok gondot, ne ez döntsön.
- Nem baj, ha minél egyszerűbb; tényleg anyukám használná, ha túl sok funkció van amire figyelni kell, ki-be kapcsolni, az nem előny.
Jelenleg egy eleve pocsék HP120-assal küzd, ami még féllábú is és a torka is véres, szóval annál csak jobb lehet.

Ötletek:
- Canon PS A460
- Canon PS A550/A560
- Pana LS600 / LS2 / hasonló (előny: optikai képstabi, hátrány: olajfestmény?)
- Kodak Easyshare C613
- Nikon Coolpix L sorozat (csak ha meggyőztök... :D Nikon-párti és d50 júzer vagyok, de ezek nem tetszettek egyelőre)
- Sony Cybershot S700

- jó állapotú használt gép (nem baj ha még garis) hasonló kategóriából
- másra is nyitott vagyok :)

Köszi előre is!

Whatever.

(#6930) adik válasza j.bravo (#6929) üzenetére


adik
őstag

Canon 550, Oly mju 700

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#6931) piqla


piqla
őstag

No, segitsetek kerlek, ujfent.

1. A720 vagy SX100? (zoom miatt nyero, de a digitalversuson az a720 szerintem jobb)

2. SX100 vagy Olympus 550/560? 550 mar plusz otezerert elviheto...

Szerk.:

3. SX100 vs Oly SP-510
4. A720 vs Oly SP-510

Koszi! :DDD

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#6932) werttzui válasza j.bravo (#6929) üzenetére


werttzui
őstag

A550 :K

PENTAX

(#6933) Szten Márs válasza piqla (#6931) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A digitalversus szerint az A720 IS még a 40D-t is veri, nem is kicsivel :DDD [link]
Szóval érdekes egy oldal. :U

(#6934) piqla válasza Szten Márs (#6933) üzenetére


piqla
őstag

Ezert is kerdezlek titeket, is :)

Te melyikre szavaznal? Most leginkabb az sx 100 es az A720-ra gondolok. Kepileg 720 az eddigiek alapjan jobb, de sx100 meg 10* zoom :F

Szereted az állatokat?

(#6935) Szten Márs válasza piqla (#6934) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gondold meg, hogy kell-e neked a 360mm-ig terjedő tele... 210mm vég, vagy 360mm-ig terjedő vég. Gondold meg, hogy mennyire fontos neked a tele, mit fotóznál telével, ahhoz milyen gyutávok kellenek. Az sem árt, ha kézbe fogod mindkét gépet, milyen az érzetük, milyen a használatuk, LCD-jük, stb és azt csak személyesen fogod megtudni. Képminőségben fene tudja, 720-tól nem láttam túlzottan sok képet még.

[ Szerkesztve ]

(#6936) drkbl válasza j.bravo (#6929) üzenetére


drkbl
őstag

A családban van egy Fujifilm A210, ez alapján javasolnám megtekintésre a kis Fujikat is, szeretik a zöldet, élénk kültéri fotókra képesek napsütésben. Képek vele.
Ha a garancia annyira nem kérdés, akkor használtan tán érdemes megnézni a Canon Ixusokat, ennyiért régebbiek, alacsony pixelszámmal, nem olajfestmény, fémház. Nálunk negyedik éve nyomja egy, látványos ütésnyommal, akkucserével. Mécsestől képek vele.

(#6937) szaya


szaya
tag

Hali!

Kellene egy kis segítség. Unokaöcsém keres gépet, tőle kaptam ezt a az üzit:

Fényképezőgépet szeretnék venni, az egyetlen szempont, hogy mozgó járműről (a jármű mozog, én nem) is tudjak jó minőségű képet csinálni akkor is, ha nincs verőfényes napsütés. Meg persze azért nem árt ha van éjszakai üzemmód, meg vakubeállítások, képstabilizátor, de gondolom, hogy ez már azért a legtöbb géphez jár. Meg tudnád mondani, hogy milyen gépet kell mégis keresnem. Most akár 50-60 ezer ft-t is rászánnék, de akkor az tényleg arra legyen jó, amire nekem kell. Köszi a segítséget előre is.

Ha tudna valaki pár típust ajánlani megköszönném.

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#6938) nemi válasza Hydra SR (#6898) üzenetére


nemi
tag

Mindkettő (Minolta Z1hez :) )

Én ugytudom hogy elvileg jó gép :)

(#6939) Kazimír válasza szabokarlo (#6923) üzenetére


Kazimír
őstag

A Pentaxhoz alapból milyen objektívet adnak? Jár egyáltalán hozzá valami, vagy csak a csupasz vázat adják?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6940) Szten Márs válasza Kazimír (#6939) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez erősen attól függ, hogy csak vázat veszel, vagy objektíves kit kiszerelést ;]
Az egyobis kitben a 18-55-ös obijukkal adják: [link] - ő az
Dupla obis kiszerelésben a 18-55 mellé egy 50-200 jár: [link]

szaya: Hát remek kérdés, ehhez gyors, pontos AF és kis shutter lag kéne, pont olyan dolgok amik az "akár 50-60 ezer" háromszorosáért kaphatók meg kb a DSLR-ekben... kompakt kategóriában ilyen felhasználásra jó szívvel hááát... nehéz ügy. Bár FZ50-es Forma1-es képeket láttam, amik igen jók lettek, szóval talán nem reménytelen a helyzet a kompakt gépek AF-jével sem, talán lesz valaki aki az árkategóriában tud korrekt javaslatot tenni, de sok illúzióm nincs. Mindenesetre jó lenne tudni, hogy milyen messziről kéne azokat a járműveket fotózni, hogy kb a gyujtótáv-tartományt be lehessen lőni.

[ Szerkesztve ]

(#6941) Kazimír válasza Szten Márs (#6940) üzenetére


Kazimír
őstag

gondolom vagy 50-80e-el többe kerül + egy telés objektívvel, akárcsak az analóg gépek esetében..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6942) szabokarlo válasza Kazimír (#6941) üzenetére


szabokarlo
tag

Hmm, ha minden igaz akkor ilyen telét adnak hozzá. Egy obival 120k-t kapod meg, +telével olyan 165-t ezerért... Szóval tudsz 5 ezret spórolni ha külön veszed őket :-) Mondjuk nem értem, miért nem adnak hozzá több kedvezményt...

[ Szerkesztve ]

(#6943) Szten Márs válasza Kazimír (#6941) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyszerűbb lenne megnézni egy árlistában szerintem, mint tippelgetni ;)
váz: [link]
váz + 18-55: :[link]
váz + 18-55 + 50-200: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6944) Kazimír válasza Szten Márs (#6943) üzenetére


Kazimír
őstag

Most mit mondjak? Talán annyit, hogy köszönöm! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6945) piqla válasza Szten Márs (#6935) üzenetére


piqla
őstag

Hm, ertem.

Akkor mar csak egy boltot mondjal/mondjatok, ahol ki lehet probalni a gepeket, mert a kulonbozo nagynak mondott elektronikai szakuzletekben csak kikapcsolt allapotban lehet megnezni oket, az meg ugyebar lofasz.

Szereted az állatokat?

(#6946) johnjohn válasza piqla (#6945) üzenetére


johnjohn
addikt

Digitcam, Mediker,Edigital, ezeknél biztos.

(#6947) Szten Márs válasza piqla (#6945) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kikapcsolt állapotban vannak, de pl Edigitalnál be fogják kapcsolni neked, ha kéred. Saturnban meg sokszor van is elem a gépekben. Sokszor meg nincs mondjuk, fene érti.

(#6948) szabokarlo válasza piqla (#6945) üzenetére


szabokarlo
tag

Én MediaMarktba nézegettem a gépeket, vannak bennük elemek, csak memóriakártya nincsen.

(#6949) monika7676


monika7676
csendes tag

Sziasztok! Internetről szeretnék rendelni gépet,de nem tudom
mennyire megbízhatóak? Gondolok: jótállásra
Tud valaki segíteni honnét érdemes?
720-as canont venném.

Köszönöm :)

(#6950) johnjohn válasza monika7676 (#6949) üzenetére


johnjohn
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.