Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Hydra SR válasza lumiukko (#7446) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az S5500 korrektebbnek tűnik, ha legalább amatőr szinten meg akarsz tanulni fotózni. Nem nagyok a különbségek de szinte mindegyik az S5500 javára van ilyen téren.
Különbségek:
+ Picivel (1/3 fényértékkel) nagyobb fényerejű az S5500 objektíve
+ A zoomátfogása egy hajszálnyival a nagylátószög felé van eltolva az S5600-hoz képest (37-370mm ekv. a 38-380 helyett). Általában a nagylátó hasznosabb, mint a nagy tele.
+ A zajelmosása lényegesen jobban sikerült, nem maszatol úgy jpg-ben.
- Az LCD-je és az elektronikus keresője gyengébb minőségű. Az EVF gyakorlatilag csak komponálásra alkalmas. Ilyen téren az S5600 sokat fejlődött.
+ A vakuteljesítmény manuálisan korrigálható.
- nem TTL a vakuja, külső fénymérője van. Elvileg ez több túl-/alulvakuzáshoz vezethet. Gyakorlatilag nem rossz az S5500 vakuja a kategóriában.
? 5 helyett 4 megapixel egy valamivel kisebb szenzoron. Kérdéses, hogy ez jó-e, inkább semleges. Helytakarékosság szempontjából jobb, már ha ez számít.
+ Leszedhető az adaptertubus, nem árnyékol bele a vakufénybe makró módban, valamint kisebbre lehet összecsukni emiatt.
? a maximális fényérzékenység ISO400, míg az S5600-nál van ISO800 és 1600 is. Ekkora szenzoron ez nem igazán kihasználható.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7452) Killberk válasza Dare2Live (#7448) üzenetére


Killberk
aktív tag

Köszi! :R
Nem tudom, hogy kerülhették el figyelmem ezek a Canon gépek, pedig szinte egész edigital.hu-t végigtúrtam.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#7453) lumiukko


lumiukko
tag

Köszönöm a választ mindenkinek!
Egyébként a cél valóban amatőr szinten megtanulni a fotózást. Az LCD mérete igazából nem érdekel, mostani gépen is csak zabálja az elemet. (Bár ez nemhiszem, hogy csak a kijelző miatt van, már nagyon régi gép - HP735.) Igazából ami érdekelt az 5600-ban, az a nagyobb Mpixel, de ha ez a képek rovására megy, akkor megelégszem a kisebbel is.
Remélem mihamarabb sikerül hozzájutnom egy s5500-hoz :)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7454) B.Rocky


B.Rocky
csendes tag

Fujifilm FinePix S5700, vagy KODAK EasyShare Z612???

(#7455) Chris_T


Chris_T
tag

Üdv
20-30E Ft körüli áron milyen gépet érdemes venni?

(#7456) Szten Márs válasza Chris_T (#7455) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem leginkább turmixgépet.
(Igen, tudom, fényképezőre gondoltál, de ebben az árkategóriában nem lesznek nagy különbségek, sokat nem kell várni tőlük, sőt igazából keveset sem.)

B.Rocky: Akkor már inkább a Kodak. Szvsz.

(#7457) johnjohn


johnjohn
addikt

Ha valaki kompaktot keres!Nem is rossz!

[ Szerkesztve ]

(#7458) ottkar válasza johnjohn (#7457) üzenetére


ottkar
addikt

Ha a design-al fényképezni lehetne. De ha jobban megnézzük már nem is olyan szép a leányzó telis tele van az adatlap nagyotmondó adatokkal. 1/2.5" -ra 8 megát rápakolni, mikor az 5 is sok.Nincs kereső? Mivel keressen szegény fotós? Azt keresheti. :D 3200 ISO? Monitorja is elég gyenge. Csak F/3,5-re tellett?

[ Szerkesztve ]

(#7459) Hydra SR válasza ottkar (#7458) üzenetére


Hydra SR
addikt

"Nincs kereső?"

:Y :Y :Y LOL, ilyet még nem láttam bridge gépen :) Most már végképp arra van kárhoztatva szerencsétlen user, hogy nyújtott karral maga elé tartott géppel komponáljon. Még csak rászólni se lehet, hogy ugyan nézz már a keresőbe, mégiscsak más, ha kitölti a látóteredet az, amit fotózni fogsz.
A többi adat nem újdonság, bár nem is jó.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7460) johnjohn válasza Hydra SR (#7459) üzenetére


johnjohn
addikt

Amit írtok mind igaz, de a jelenlegi mezőnyben képminőség szempotjából még mindíg lehet jó alternatíva. Amúgy nem bridge gépnek készült, arra ott a Sony H 9 nevű vacka. Ennek a képminősége még mindíg jobbnak tűnik, főleg 65 000.- körüli árával. ;]

(#7461) Szten Márs válasza johnjohn (#7460) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egész jó képminősége van ISO400-nál a mai mezőnyhöz képest. Csak amit - nagylátón - itt ISO400-al kell fotózni azt egy Canon 5xx-el ISO200-al is lehet, így már egyből nem olyan nyerő...

(#7462) sharkyj


sharkyj
csendes tag

Üdv mindenkinek! :R

Lenne 2 db Canon obim "eladóba":

Canon EF 75-300 mm f/4-5.6 IS USM 85.000 Ft
Canon EF 80-200 mm f/4.5-5.6 II 40.000 Ft

Hibátlan állapotúak, teljes felszereltséggel, gyári dobozban, karcmentesen.
Illetve van 4 db profi akkutöltő ugyanitt:
Ansmann Energy 16 18.000/db

Ha vkit érdekel, please e-mail! THX előre is. További szép napot mindenkinek!

"Az élet nem habostorta Pelikán elvtárs !"

(#7463) johnjohn válasza Szten Márs (#7461) üzenetére


johnjohn
addikt

Igaz, pl. az A 570 IS tesztfotói is meggyőzőek.Valójában a megjelent teszt miatt linkeltem a Sony-t.

(#7464) piqla


piqla
őstag

Hat gyerekek, en meg mindig szenvedek :D

A720/SX100/S3.

Sx100/S3: Nem igazan ertem, hogy lehet csak hetezer forint a kulonbseg? Namarmost. Nagyon szivesen vennek egy S3-at, de en igazan kocafenykepesz vagyok, szoval felesleges ennyi penzt kiadni erte. Az A720 viszont szimpatikusnak tunik, plane, hogy most 52 ezer forintert hozzajuthatok... Szerintem mire megveszem, mar 49*** korul lesz. Erositest kerek: ennyiert ez a besztbály? Csomagban vennem, nagyjabol a gep+kartya+tok az az osszes, amennyit en ra szeretnek szanni.

Szereted az állatokat?

(#7465) monika7676


monika7676
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a Canon Powershot S3 IS
milyen gépcsoportba tartozik? Kompakt?

Köszönöm! :)

(#7466) Szten Márs válasza piqla (#7464) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha 50k-ért akarsz gépet venni valóban jó vétel az A720is. Egyébként meg S3 IS. Ha úgy érzed kell vmi komolyabb.

monika7676: Ultrazoom kompakt.

[ Szerkesztve ]

(#7467) monika7676


monika7676
csendes tag

Azért kérdezem mert valaki nagyon erősen állitja,hogy
Bridge az s3is.Mi a különbség a bridge és a kompakt
között ?

(#7468) piqla


piqla
őstag

Szerintem az A720 mellett maradok, ha pedig nem birok magammal es az ejszakaim sirassal fognak telni, hogy nekem kell a nagyobb zumzumzum, akkor veszek ra egy telekonvertert. Igaz, akkor arban mar ott leszek, mintha S3-at vettem volna :DDD

Szereted az állatokat?

(#7469) Szten Márs válasza monika7676 (#7467) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most hosszú történeti áttekintés nélkül a jelenlegi általános köznyelvi besorolás az, hogy minden gép kompakt, aminek nem cserélhető az objektívje. A bridge gépek pedig olyan kompakt gépek, amik kinézetben és funkciókban igyekeznek a tükörreflexes gépekre hasonlítani. Én azokat a kompakt gépeket sorolnám a bridge kategóriába amik rendelkeznek manuális zoom és fókuszgyűrűvel, mint Fujifilm S9600, Panasonic FZ50, Sony R1. Egyesek bridge gépeknek hívják generel a viszonylag komolyabb tudású kompaktokat, ebben a megfogalmazásban az S3 IS valóban bridgenak tekinthető. Nincs egységes, elfogadott "fényképezőgép-rendszertan". Mindenesetre abban megegyezhetünk, hogy mostani értelmezésben a bridge gépek a kompakt gépek részhalmazát képezik, azaz minden bridge kompakt, de nem minden kompakt bridge :)
Egyébként a bridge kifejezés eredetileg valamikor a 90-es években eleje/közepe fele jött be, amikor az Olympus kihozta a nem cserélhető objektíves tükörreflexes gépeit. (Amely kategóriát ők ZLR-nek: Zoom Lens Reflex-nek hívták) A bridge szó arra utalt, hogy hidat próbál képezni a tükörreflexes és a kompakt gépek között. Azóta persze szélesedett/változott a bridge jelentése, lsd a hozzászolásom első felét :)

piqla:
Árban ott vagy akkor, minőségben viszont hátrébb...

[ Szerkesztve ]

(#7470) monika7676


monika7676
csendes tag

köszönöm!
:)

(#7471) ett válasza Szten Márs (#7469) üzenetére


ett
aktív tag

És kijött utána még pár ilyen gép, aztán jött a mumus és az akkori masinák szépen eltűntek.
Azért arra az oly masinára kíváncsi lennék. Biztos jó volt a maga idejében. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#7472) szabokarlo válasza piqla (#7468) üzenetére


szabokarlo
tag

Nem ott, hanem túl is szárnyalnád, mivel 40k körül van a tele lencse.

(#7473) Dare2Live válasza Szten Márs (#7469) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez a hsz Szten Mársnak írodott elsősorban azért nem privi lett mert bár értelmezhetetlen de azért annyira mégse.

SX100at vettem és mért, milyen milyen az A610el szemben.
[L:www.nikons.uw.hu][link][/L]

Itt van hirtelenjében pár félhomályban álványrol készült alacsony isos kép. ISO200 talán használható sok fénynél de félhomályban iszonyat, ISO400as "hosszuexpos" kép meg félhomályban hát vmi elmondhatatlan ld utolsó 2kép kép.

exp időkre álványos képeknél érdemes figyelni!

ami még feltünt, hogy SX100 így elsőre jobban aberál mint a610 és a610 sokkal több fpst tud(2.4fps) mint SX100(1.3fps) vmint, hogy az Sx100 vakuja büdös lassan töltődik az A610esezéhez képest.

Ami miatt SX100lett:
-G9/A650IS/A640 nagyon drága és A640ben stabi sincs vmint a nagy mp szám miatt rohadt lassu a sorozatuk is.
-Kodakjuk nemvolt.
-A570 is elég gyorsan kiesett nem részletezem.

így maradt az A720 IS és az SX100, A720 IS olcsobb 9Kval de csak 6*os zoom és kevésbé aberál.
SX100: Nagyobb felbontásu az LCDje. (2.5"ön 115.000pixel az k*szar.) 10*es zoomja van és a kezelése bazi jó: 30Ds tárcsával minden pillanatok alatt megy sokkal gyorsabban mint a szokványos A610/400D féle modszerrel és ugye amit említettem print/share felüldefiniálható én azonnal a custom(fehér lapos) WBt raktam rá.
Mivel csak 9K volt a difi így lett az SX100. :)

hirtelenjében ennyi. Korrekt zajelemzést még nemvégeztem, A610nél nagyobb aberálás zavarni fog pont mint a lassabb fps és a lassu vaku töltési idő de másik oldalt meg ott van a 3-4stop IS a nagyobb LCD, a jobb/gyorsabb kezelés.

btw mi a véleményed az A610 vs SX100rol zaj tekintetében?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7474) Szten Márs válasza Dare2Live (#7473) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"btw mi a véleményed az A610 vs SX100rol zaj tekintetében?"

Ezt tőlem kérdezed? Egy kép alapján nehéz bármit nyilatkozni. (Akkor is, ha egyesek meg vannak róla győződve, hogy ezt szoktam tenni :DDD ) Nem tűnik roszabbnak amúgy, sőt... :U De mondom egy kép alapján nem lehet sokat mondani.

(#7475) Stitch


Stitch
őstag

Nagyjából lehet sejteni, hogy PowerShot 720 IS-t meddig lehet majd kapni?

(#7476) lumiukko válasza lumiukko (#7453) üzenetére


lumiukko
tag

Sikerült is vennem egy használt S5500-at, nagyon tetszik:) Ahogy nézegettem bőven lesz tanulnivalóm vizsgák után :))
Mégegyszer kösz, hogy segítettetek a választásban, ezer hála :R

(#7477) ottkar válasza lumiukko (#7476) üzenetére


ottkar
addikt

Az adapter ring fel van téve?
Ez egy nagyon jól sikerült gép majdnem két évig gyártották óriási sikere volt.

[ Szerkesztve ]

(#7478) Chris_T válasza Szten Márs (#7456) üzenetére


Chris_T
tag

:D
Arra gondoltam hogy talán ebben a kategóriában is van egy két gép ami kiemelkedik a többi közül pl. Canon vagy a Panasonic a leica optika+képstabi miatt - (egyelöre egy Pana LS60-as lett kinézve)

(#7479) ottkar válasza Chris_T (#7478) üzenetére


ottkar
addikt

Nem ugyanaz az optika (tervezésre) van a különböző tipusszámokban. Vannak jól sikerültek vannak kevésbé. A Pana 20-nak pld szenzációs volt az optikája és nemcsak azért mert tartotta a 2,8-as fényerőt a teljes tartományban.

(#7480) Szten Márs válasza ottkar (#7479) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ő 20-30 ezres gépekről beszél, nem Pana FZ20 kategóriáról.... :U

Chris_T:
Egyébként talán Fuji A820, vagy Canon Powershot A460. De tényleg ne várj sokat.

[ Szerkesztve ]

(#7481) lumiukko válasza ottkar (#7477) üzenetére


lumiukko
tag

Igen, felvan téve. Miért kérdezted amúgy?
Lenne akkor már egy kérdésem nekem is: Van egy hama uv szűrő is hozzá. Mi a jobb, ha az rajta van állandóan, így nem porosodik az optika (ellenben a lencsevédő műanyagot így nemtudom felrakni ha nem használom), vagy csak ha használom a gépet akkor teszem rá, vagy egyáltalán nem szükséges a szűrő?
Köszi

(#7482) ottkar válasza lumiukko (#7481) üzenetére


ottkar
addikt

Azért mert védi a kijövő tubust ami elég sérülékeny. Használj egy jól illeszkedő sapkát az adapter ring végén, nem kell az UV szűrő, csak becsillanhat. Akkor használj UV szűrőt ha kell.A Jenis sapkák nagyon jók azt vegyél, annyit megérdemel a gép.

[ Szerkesztve ]

(#7483) Chris_T válasza Szten Márs (#7480) üzenetére


Chris_T
tag

Kösz a tippet, megnézem azokat is

(#7484) Chris_T válasza ottkar (#7479) üzenetére


Chris_T
tag

Ezért lenne jó megtalálni ebben az kategoriában is a viszonlyag jobbat bár az téyleg igaz hogy ezeknél már nagy különbség nem lehet, csak olcsók

(#7485) lumiukko válasza ottkar (#7482) üzenetére


lumiukko
tag

Akkor azt mondod, hogy a gyári sapkája rossz? Addigis utána nézek a Jenisnek.

(#7486) Hydra SR válasza lumiukko (#7485) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem semmi baja a gyári sapkának, nekem nem esett le soha. Elég sokat nyúztam azt a masinát. Adapter ring mindig rajta volt, sokat szűrőztem. Pont UV-m sosem volt, az adapter gyűrű eléggé túllóg az obi végén ahhoz, hogy sokmindentől megóvja. Amitől nem, attól többnyire az UV szűrő sem. És én is azt vallom, hogy a szűrőt valaminek a szűrésére tartom, nem az objektív védelmére.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7487) ottkar válasza lumiukko (#7485) üzenetére


ottkar
addikt

Hát nézz meg egy Jenist hogy kapaszkodik és zár. Nem azt mondtam hogy rossz, csak a Jenis nagyon jó. :D Elfelejtettem hol vettem a Jenist. :((

[ Szerkesztve ]

(#7488) adik válasza ottkar (#7487) üzenetére


adik
őstag

pl edigitalnál. De az - szerintem - csak az adaptertubusra fog felmenni, ugyanis elég különleges mérete van alapból szegénykének...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#7489) ottkar válasza adik (#7488) üzenetére


ottkar
addikt

Az Optiformnál vettem eszembejutott. Persze hogy az adapterre kell venni nem az optika tubusra.

(#7490) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok. Légyszi segítsetek abban, hogy a Panasonic TZ2 megér e 59900-at vagy ebben az árban találok jobbat.
Külföldi fórumon 7-8-7-8 értékelést kapott amíg pl. a Samsung S85-ös 8-8-10-8 értékelést, ami meglepő ugyanis utóbbi csak 39900Ft + 2GB-os kártya is jár hozzá.
Lehet, hogy csak számomra meglepő mivel nem értek hozzá. :F

(#7491) ottkar válasza d@minator (#7490) üzenetére


ottkar
addikt

http://www.edigital.hu/product.php?productid=31745&cat=257&page=1

Ezek az értékelések nem támpontok, a két gép teljesen azonos tudáskategóriába tartozik apró eltérések vannak köztük. Az Edigital lapjai szerint egyikben sincs képstabilizátor. A Samsungnak kicsit fényerősebb az optikája a Panának nagyobb a zoomja.Samunak 1cm-ről van makrója panának 5-ről de ez nm jóságot jelent mert egy illető pld érmék fotózására akarta a makrót használni az meg 1 cm-ről lehetetlen. A Pana nekem kicsit drágának tűnik ezért az árért mintha Canont lehetne kapni pld stabilizátorral.Meg is van Pont IS-es ez tudásban eléggé veri a Panát én inkább ezt ajánlanám.

(#7492) ottkar válasza d@minator (#7490) üzenetére


ottkar
addikt

Canon Power Shot A 720 IS.

(#7493) ócskás válasza ottkar (#7491) üzenetére


ócskás
aktív tag

Az Edigital lapjai szerint egyikben sincs képstabilizátor. A Panában VAN! Rá vagyon írva: mega OIS.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#7494) ottkar válasza ócskás (#7493) üzenetére


ottkar
addikt

Digitális zoom 4x
Képstabilizátor nincs adat
Manuális fókusz nincs
Autofókusz nincs adat
Makró 5 cm

Kénytelen vagyok a műszaki adatlapot nézni mert sok más nincs a gépre ráírva.Írtam hogy a lapjai szerint. A Canon akkor IS többet tud egy kicsit. :D

(#7495) ócskás válasza ottkar (#7494) üzenetére


ócskás
aktív tag

érdemes inkább itt megnézni:[link]

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#7496) d@minator


d@minator
addikt

Lehet melléfogtam de megvettem a TZ2-t...Azért volt ez szimpibb, mert a kollégámnak TZ1-e van és laikus szemmel jó képeket csinál és sokat tud. És! Van benne optikai képstabilizátor. :) Ha a Canon jobb akkor ezt elsiettem...
ottkar, ócskás: köszi a segítségeket és a linket.

[ Szerkesztve ]

(#7497) ottkar válasza d@minator (#7496) üzenetére


ottkar
addikt

Szívesen, Nem jobb a Canon összességében hanem bizonyos opciókban mást vagy többet tud. Abban is van optikai stabi. Nekem is volt Panám igaz hogy a legendás FZ 20, de az más kategória.

(#7498) ócskás válasza d@minator (#7496) üzenetére


ócskás
aktív tag

Sok örömet a géphez, és jó fényeket.....
Várjuk a képeidet!

üdv:ócskás

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#7499) csanyiati válasza paragraf85 (#7299) üzenetére


csanyiati
csendes tag

Hello! Jutottál valamire a fényképező géppel kapcsolatosan? Mert én is venni szeretnék, de kicsit kicsinek találom az akkumulátor kapacitássát ekkora kijelzőhöz.

Köszi: Attila

(#7500) csanyiati


csanyiati
csendes tag

Hali mindenkinek! A kedvesemmel kinéztünk egy TECHNIKA Z 735 ös fényképező gépet. Egy dolog érdekelne 2.8" os kijelzője van, de csak 750 mAh az akksi kapacitás. Szerintetek mennyi képet lehetne vele készíteni egy töltéssel? Segitsetek!! Tapasztalat infó stb........... Mert csak nem veszem meg, ha 10 kép után kikapcsol :( KÖSZI :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.