Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

most próbáltam vanilla kernelre rátolni az 10.5.5-ös update-et software update-en keresztül, de lefagyott telepítés közben, reset után sem indul, szal csak óvatosan :), amúgy mindenhol azt olvastam, hogy sima ügy

ez egy viszonylag kegyetlen világ

(#1802) Nyugdíjas válasza Ati_X_321 (#1801) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hmmm. Én azthiszem maradok a 10.5.2-nél. Nekem eddig az vált be, és mindig gond nélkül fel tudom tolni a Kalyway-t. Vanilla kernel nekem is,de valahogy én eddig mindig megszivtam az update-ekkel.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1803) YODA mester


YODA mester
senior tag

Kipróbáltam a 10.5.3-as Kalyway ComboUpdate-et, amiben ugyebár két kernel van a Vanilla és a Modbin és ebből a Modbin az AMD-s, úgyhogy ezt próbáltam, de nem megy. Van más 10.5.2-nél újabb AMD-s kernel..?

(#1804) Oracle válasza Ati_X_321 (#1801) üzenetére


Oracle
senior tag

Nálam is bexart telepítés közben :D Utánna megpróbáltam felrakni a JAS-t az se ment :DDD marad iatikos 10.5.4

(#1805) YODA mester válasza YODA mester (#1803) üzenetére


YODA mester
senior tag

Hát asszem a mai napot OSX telepítéssel kezdem. :W Darwin boot-nál vissza lehet csinálni valahogy a ComboUpdate-et..? :DDD

(#1806) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Félig off,de tegnap szert tettem egy 32Gb-os SLC-s SSD-re, és feldobtam rá a Leo-t. Egy álom :D
Olyan hirtelen bootolok, hogy észre sem veszem;]
Programok is úgy pattognak, hogy öröm nézni :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1807) YODA mester


YODA mester
senior tag

Help!

Hogyan tudnék egy-két fontos filet kimenteni az osx partícióról mielőtt újratolnám a Leót..?

:Y

(#1808) Oracle válasza YODA mester (#1807) üzenetére


Oracle
senior tag

Ezzel ni :D MacDrive

(#1809) YODA mester válasza Oracle (#1808) üzenetére


YODA mester
senior tag

Thank you for saving my life! Remélem a trial-al is lehet másolgatni meg minden. Szerintetek van értelme lementeni az Application mappát is..?

(#1810) Oracle válasza YODA mester (#1809) üzenetére


Oracle
senior tag

Szívesen, Látod Nyugdíjas komám én életeket is mentek :)) :DDD

(#1811) Nyugdíjas válasza Oracle (#1810) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van mit behoznom...
de nem adom fel ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1812) gergely2005


gergely2005
tag

Friss0tettem az osx-en és közte volt a legújabb osx frissítés is, eddig minden frissítés gond nélkül felment, de most ez kifagyott és nem tudok belépni az osx-be...
Tudok ezen valahog segíteni? Vagy ezen már csak a reinstall segít? :(

Nem szívesen teszem újra.. már rengeteg minden fel van töltve és be van állítva..

http://nagygergely.info

(#1813) Nyugdíjas válasza gergely2005 (#1812) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Alant pár kolléga belefutott ebbe. Sajnos reinstall lesz a vége, eddig úgy tűnik :B
Nagyon vigyázni kell a SU-es frissitésekkel. Nem szabad beleugrani, még akkor sem mindig, ha azt lehet olvasni, hogy megy gond nélkül. Nemhiába nyúzom én még mindig a 10.5.2-t :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1814) Oracle


Oracle
senior tag

Vissza tettem az iatikos 10.5.4-et és nem ismeri fel a lan karit, pödig idáig mindig főismerte :F :W nem értem vazze

[ Szerkesztve ]

(#1815) Ati_X_321 válasza Oracle (#1814) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

ha eddig jó volt, akkor most telepítésnél nem választottad ki a drivert, de utólag is fel tudod rakni (megfelelő kext + kexthelper)

más:
felraktam a kalyway 10.5.2-őt, majd rá a 10.5.3-as combo update-et, ahogy a leírásban szerepelt, bootolásnál lefagyott, majd újraindítás után már elindult, aztán megint megpróbáltam felrakni a SU 10.5.5-t, de megint lefagyott telepítésnél, utána nem indul, szal senkinek nem ajánlom ezt az updatet :)

[ Szerkesztve ]

(#1816) Nyugdíjas válasza Ati_X_321 (#1815) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondom hallgassataok az öregre :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1817) Oracle válasza Ati_X_321 (#1815) üzenetére


Oracle
senior tag

Sose kellett hozzá driver mindig ment out of dö box :D pont ezé nemértem

és most azért is megcsinálom pedig reggel korán kelek ;]

[ Szerkesztve ]

(#1818) Oracle válasza Oracle (#1817) üzenetére


Oracle
senior tag

Most meg megy ilyen nincs, na akkor most frissítem 10.5.5-re hátha behal :DDD

(#1819) Nyugdíjas válasza Oracle (#1818) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha eddig mindenkinek behalt, akkor minek próbálod? Ennyi erővel 10.-ről is ugorhacc, hátha rád nem vonatkozik a gravitésön :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1820) Oracle válasza Nyugdíjas (#1819) üzenetére


Oracle
senior tag

Itt sikerült pár emberkének, hátha nekem is fog :DDD vagy nem de nekem má mind1 mára ;] :DD

(#1821) gergely2005 válasza Nyugdíjas (#1813) üzenetére


gergely2005
tag

Oké.. akkor újra telepítés..

Viszont most az jutott eszembe, hogy ha most megin az 10.5.2 lesz felrakva.. akkor a software updatben csak a legújabb frissítés lesz elérhető, ami nem működik?? Akkor 10.5.2-nél kell maradnom? :S

http://nagygergely.info

(#1822) Nyugdíjas válasza gergely2005 (#1821) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Miért fáj az a 10.5.2? Én is azzal tolom, és tökéletesen megfelel :D
Egyébként, ha nagyon rá vagy görcsölve a témára, akkor van 10.5.3 combo update Kalyway féle. Arra meg tényleg gond nélkül felmegy a 10.5.4. A 10.5.5-öt meg egyelőre hanyagoljuk.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1823) Oracle


Oracle
senior tag

Na tegnap este behalt a 10.5.5-nél :DDD Maradok a jól bevált iatikos féle 10.5.4-nél az új kernellel hibátlan :)

(#1824) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok annyira dicsérték az osx,hogy feltettem a notimra ami egy Dell inspiration 1525 de sajnos a telepítés lefutott de nem indult el mert nem kínálta fel,hogy az acronis disk directoral aktivá tegyem osx partíciót.És,hogy beállítsam melyik os induljon el,ez helyett a vista hiba üzenettel el száll mert nem ö sem indul el.Megtudnám javítani botolást pedig feltettem az OS Selector is és működött addig amíg nem tettem fel az osx.Most azt tudom kiválasztani a biosbol,hogy honnan bootoljon ha a vistárol akarom akkor hibaüzenetel nem indul ai osx meg kifagy mert nem tudtam átkonvertálni aktivá a partícióját így ö sem megy.Itt van valakinek javaslata mit tehetnék?

(#1825) qwertly


qwertly
addikt

Na elindult csak baromi lassan és a billentyűt mozgatva indult ell.A wlan nem tudtam elindítani mert hibába írtam be a jelszót nem fogatta el.A kepenőt akartam állítgatni a rendszeren belül de megfagyott a gép elsötétült és kész.Ha a vezetékesen csatlakozok az internetre nyugodtan frissíthetek nem lesz gond mert most egy mp3 számot sem játszik le ill jpeg fotókat sem jeleneit meg.

(#1826) qwertly


qwertly
addikt

Látom ez nem az Ubuntu fórum :D,mert most már az is a gondom,hogy a osx sem indul el a boot képernyő bejön és utána elsötétül ennyi megy a winyó de sötét a képernyő.Ha vistát választom az kiírja,hogy winload.exe sérült tegyem a telepitö lemezt és javítsam meg. Nem tudom a osx miért tud elindulni ha nem is tettem a partícióját aktivá :F ha én a vistát megjavitom akkor OS Selector megtudom csinálni a dual bootot?

(#1827) qwertly


qwertly
addikt

Na elbeszélgetek magamba :DDD most már fent is van de az a gondom,hogy amikor elindul akkor elindul bejön a nyitóképernyő.Sajnos ez után már csak a sötét képernyő van megy a winyó de semmit nem tudok csinálni mert a képernyő teljesen sötét.Addig ment a képernyő amíg nem kikeltem rá,hogy megnézzem a tulajdonságokat akkor meghalt.

(#1828) qwertly


qwertly
addikt

Sőt megakartam nézni mi van a win D meghajtón zennét hallgatni és képeket nézegetni ekor látom,hogy a meghajtón eltüntek a mapáim csak a dokumentum mapa mard meg :W :W :W.De a helyfoglalásban látom,hogy foglalva van csak a win nem látja.Nem veszett el csak ideiglenesen nem láthatom?

(#1829) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Jujj, komoly szenvedést levágtál itt tesvírem :D
Lehet előtte is kellett volan ide irni :B

Én kezdésnek biztosan nem tettem volna egy vinyóra dual-boot rendszernek a Leo-t, főleg nem Vista-val. A lehető leghardabb összeállítással ajándékoztad meg magad. ;]

Mindkettő elég "erőszakos" OS, simán elbunyózgatnak úgy, hogy a végén nem marad használható op.rendszered egy szál se :D

Amugy leirhatnád, milyen release-t milyen gépre, és hogyan telepitettél. Úgy talán többet lehetne segiteni :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1830) qwertly válasza Nyugdíjas (#1829) üzenetére


qwertly
addikt

Tudom mert ez már kellet újra raknom a vistát de 10 alatt megvolt :).Elején az acronisal megcsináltam minden lemez művelettett feltetem az OS sectort is és működött.Ez után az iATKOS 4i tettem fel fel is ment de újra indulásnál nem ajánlotta fel a OS sector,hogy átkonvertálja vagy hogy melyik op induljon el mert egyből a leopárd boot menüt indítja itt azért választhatok,hogy melyik partició induljon ell.Ha C akarom indítani akkor win hibával leáll,hogy nem találja winloaden.exe fájl.Ha pedig a leopárdot választom akkor el is indul de, akartam a D meghajtón levő képeket nézegetni csak azt láttam,hogy ha a jpeg fájlt megnyitottam az alap képnézegetővel egy ? mutatott.Ha pedig mp3 zenét akartam meghallgatni akkor ituners ment de hang nem volt.Ez után állítgatni akartam a vezérlő pultba :B a képernyő felbontást akkor elsötétült a képernyő és utána az is maradt.Megy a winyó de nem tudok a képernyőt állítani mert teljesen sötét. :O.Ez után reset a leopárt boot indittva és onan kiválasztva a C partíció az nem indult el mert mint írtam hiányolta a winload.exe fájlt újra indítás telepítő lemez javítás ekkor megy a vista de a D partíción levő fájlokat ás mappákat nem látom pedig ott vannak mert jelzi,hogy elvan foglalva a partíció.Most itt tartok :D.A noti egy Dell gép [link]

(#1831) Nyugdíjas válasza qwertly (#1830) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Talán meg kellene próbálnod egy másik release-t. Nálam Kalyway 10.5.2. szokott a jolly-joker lenni. Ha egy gépen semmi nem megy, az mindig be szokott jönni :D

Meg most van ez a Jas10.5.4. Client Server izé. Nekem nem szerette a gépem,de lehet neked ez lesz a jó. Próbálgatni kell több release-t, több kernelt.

Az is fontos kérdés lenne, hogy milyen kernelt, meg drivereket tettél fel, illetve telepitettél-e valami NTFS meghajtó kezeléshez szükséges csomagot. Lehet a D-ről ezért nem mennek a dolgok. Az mp3 lejátszás valószinüleg amugy ment a leirásod alapján, csak éppen nem ismeri a hangkártyádat. Milyen drivert telepitettél hozzá? Telepitettél egyáltalán?

Ezekkel kellene variálnod, hogy különböző releasek, meg driverek, és kernelek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1832) qwertly válasza Nyugdíjas (#1831) üzenetére


qwertly
addikt

Szia neki ugrottam csak és probálkoztam a drivereknél kivettem a pipát az ati és nvidia elöl meghagytam az intelt a wlan nál pedig csak a Broadcom drivert hagytam fent.Megjegyzem,hogy igysem ment a wlan hiábba irttam be a jelszót azt írta ki,hogy nem jó. NTFS magajtó kezelésnél talán feltettem egy párat de azt már nem tudom,hogy milyeneket :B.A tools menüből nem tettem fel semmit.Talán ennyi amit fel tetem.

(#1833) Nyugdíjas válasza qwertly (#1832) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Aham...
Tán tényleg az lenne a jó,ha megnéznél egy másik rilízt. Melyik kernelt tetted fel egyébként?

NTFS-re sokan a paragon NTFS-t használják,de nekem semmi gyakran használt adatom nincsen NTFS-en, igy én megmaradtam a MacFuse+NTFS3G kombonál, mert a paragonnal anno voltak adatvesztési parák, és nem találtam egyértelmű utalásokat, hogy ezek 100%-ra megszűntek volna, igy inkább nem reszkirozok :E

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1834) qwertly válasza Nyugdíjas (#1833) üzenetére


qwertly
addikt

Szia már vártam a válaszod :) lent van már a Kalyway 10.5.2 DVD Intel_Amd (sse2/sse3) EFI V8) dvd ami sokkal nagyobb mint a mostani dvd.Amúgy amikor elkezdem feltenni akkor a kipipálni kell,hogy milyen kernel tegyen fel :F.A paragonal nekem is csak szilvás van mert sokszor befuccsoltam már velük.Nekem az acronis termékei váltak be mert azok felhasználó barát felülettel rendelkeznek :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#1835) Nyugdíjas válasza qwertly (#1834) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nah, akkor tégy egy próbát a Kalyway-el. Nekem a vanilla, vagy a sleep kernel szokott beválni leginkább. Asszem alapból az utóbbit teszi fel. SZépen körültekintően válogass a driverek közül, aztán had' lássuk... ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1836) qwertly válasza Nyugdíjas (#1835) üzenetére


qwertly
addikt

Szia feltettem a kalyway 10.5.2 felis ment de kifagyott a képernyő sem töltődik be csak a boot képernyő jeleinek meg utána elsötétül és kész ennyi :O.A kernelnél a sleep kernelt jelöljem be :F.

(#1837) Nyugdíjas válasza qwertly (#1836) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Próba vanilla kernellel, és bootolni -v paraméterrel, hogy megtudjuk mit nem szeret.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1838) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

Üdv Kolléga Urak!

A napokban fogok VGA-t cserélni, a Leopard alatt is tökéletesen müködő 8800GTS helyett egy GTX260 kerül beépítésre. Körülnéztem néhány helyen driver ügyben, de nem túl biztató a helyzet, rendre azt olvastam mindenhol, hogy majd a SnowLeopard támogatni fogja, csak hát ez sovány vigasz.
Úgyhogy, ha valaki esetleg találkozott már valahol ilyen driver-rel, megköszönném, ha megosztaná velem.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1839) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1838) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Résen leszünk ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1840) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nah lányok!
Most olyat kérdezek, amit remélem valaki tud,mert én enm :D (Milyen meglepő, azért kérdezem..:DDD)
Szóval van nekem ugy ez a kis aranyos SSD-m. Ezen lakik a Leo.
SSD nem szeretni pagefile, és egybek, amik gyakran iródnak, törlődnek, cache-elődnek. Ezeket win alatt ki szokták kapcsolgatni az SSD tulajok. Itt hol találok meg ilyeneket?
Egészen pontosan win alatt ezeket kapcsolják ki általában:
Service: Disable Defrag
Service: Disable Windows Search
Setting: Disable Pagefile
Setting: Disable Write Cache (OCZ SSD)
Setting: Turn Off System Restore
Setting: Disable offline files
Setting: Startmenu - Show "run"
Setting: Startmenu - Show "printers"
Setting: Power options - max performance, disable sleep mode

Igazból botor módon azt sem tudom, hogy van-e OSx-nek pagefile-ja? Ha van azt kellene kilőnöm,meg a Spotlightot lelőni erre a neghajtóra. Ezen ugyis csak az OS,meg az alkalmazások vannak.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1841) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1840) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Az Activity Monitor-ban a memória fülnél van egy VM size nevű sor, meghökkentően magas memóriamennyiséget mutatva, szerintem az lesz a lapozófile-nak megfelelő valami.
Fogalmam sincs, hogy ki lehet-e kapcsolni, de résen leszek ( :) ), több szem többet lát.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1842) biker válasza Nyugdíjas (#1840) üzenetére


biker
nagyúr

ami fix, a spotlight kilőhető, a pagefile szerintem nem, vagy csak terminalból.
de 2gb ram alatt nem ajánlott kilőni eleve, jó az ha van.
inkább átteném a pagefilet más meghajtóra, ha lehet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1843) Nyugdíjas válasza biker (#1842) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

8GB RAM esetében azért nagyon nem is aggódom a pagefile-ért,mert szerintem nem sokat nyúl hozzá.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1844) biker válasza Nyugdíjas (#1843) üzenetére


biker
nagyúr

milyen gép az, amibe 8GB ram van, és nem fér bele egy rendes merevlemez? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1845) B.Maister


B.Maister
csendes tag

Csáó, Intel Core 2 Duo Proc. GA-945GCM-S2L/S2C (945GC EXPRESS CSIPSZ) integrált rajta minden (video, hang, net) 512 ram (ddr2) 3,47 Ghz proc, Award biosz, sárga kábel fő vinyó, nincs másik, de ketté van partozva, milyen osx et tudnék fel rakni? Töltöm a Kalyway 10.4.10 (intelsse3 + +v1.1_amd&sse2_patch+fixes) szerintetek menni fog? =) :)) :U

(#1846) PH 5.5 válasza B.Maister (#1845) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Megy azon a gépen a Leopard is. Kalyway 10.5.2, vagy Leo4Allv3, vagy Jas 10.5.4, esetleg iAtkos 10.5.4. Ezek szinte biztos, hogy minden szükséges drivert tartalmaznak az integrált cuccaidhoz.
Vinyóügyben az lenne inkább a tanácsos, hogy beszereznél egy kisebb, 60-80 gigás darabot és azon csak az OSX lenne, ezáltal sok macerától kímélnéd meg magad.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1847) Nyugdíjas válasza biker (#1844) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát, valamiért jobban teccett az SSD. Lehet csak a neve miatt :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1848) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok felszabadítottam egy notit mai Dell Inspiration 1525 legyalultam mindent és 20GB partíciót hoztam létre rajra most erre feltettem a kalyway 10.5.2.HirenBootal fat32 formáztam utána feltettem a kalywayt fel is települt de újraindításkor lefut a boot képernyő és a pc rebootol csak ennyit csinál itt én mit tudnék tenni?Köszi előre is a választ. :R

(#1849) qwertly


qwertly
addikt

Még annyi lehetőségem van induláskor,hogy felkínálja,hogy javitsam meg az indulást és akkor előjön az Boot: ide lehetne valamilyen parancsot írni de én nem tudom mit is kéne :F ha van valami tanács azt szívesen veszem :R.

(#1850) Nyugdíjas válasza qwertly (#1849) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

-v paraméterrel bootolva talán megtudjuk mi fáj neki.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.