Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok! Most végre meg próbálnám felrakni a gépemre a leopardot :) Lenne pár kérdésem:
Ti melyik verziót ajánljátok?
A konfigom a köv.:
-AMD 4800+ X2
-Asus M2N-E alaplap nForce 570 ultra
-1Gb Kingmax Mars 800Mhz-es DDR2 memória
-Samsung SP1603C HDD
-Nvidia 8800 GTS 320Mb vidokari
-SMCWPCIT-G 108Mbps-es wlan pci-os kari

Ugy szeretném csinálni, h a mostani 2 particiom megmaradjon, az egyikre menne a leopard a másikon meg a cuccaim lennének amit nem akarok formázni, mert fontos adatok vannak rajta. Légyszives segitsetek!!! Köszi

(#1302) Vinchi válasza Neil Watts (#1299) üzenetére


Vinchi
tag

Hát, igazából semmi, csak unalmas volt. Most jót tett a kis változás :):)

(#1303) Vinchi válasza PH 5.5 (#1300) üzenetére


Vinchi
tag

Szia!

Mit jelent az hogy nem szereti a tunningot? miben jelentkezett?
Nálam telepítés alatt is tunningolva volt és most is tunningolva megy.
Speciális beállítás sztem nincs, de ha nagyon kell csinálok pár fényképet. :)
Legfrissebb P5K bios ami kinnvan Asus oldalán.

(#1304) Vinchi


Vinchi
tag

(#1305) PH 5.5 válasza Vinchi (#1303) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Az történt, hogy egy darabig ment tuninggal, aztán valamelyik frissítés után egyszer csak elkezdett újraindulgatni az OSX boot-olás közben. Először nem tudtam, hogy mi lehet a gond, aztán visszaállítottam mindent alapra, akkor minden rendben volt. Utána még próbálkoztam mindenféle beállítással, de a legkisebb tuninggal sem volt hajlandó elindulni. Azóta volt már BIOS frissítés (most a 1005 van), újratelepítés vinyócsere miatt, ráadásul az addigi Kalyway helyett a Leo4All-t raktam fel, de a helyzet ugyanaz. Az biztos, hogy semmiféle hardver probléma nincs a gépemben, mert például vista alatt teljesen stabil tuningolva is, nyúzhatom bármilyen teszttel akár napokig is.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1306) czanga


czanga
őstag

USB gond megoldva...
A hiba abban volt, hogy a "sima" Vanilla kernelt kellett használjam, így már tökéletesen működik a dolog... :C
ellenben szembesültem egy másikkal. Nem működik a shotdown, és ez ahogy olvasgattam erre arra a felpakolt 2 hangkártya kext-nek tudható be. Hogyan tudom leszedni ezeket? Kénytelen leszek terminálban(ha igen, akkor mit kell beírjak?), vagy van rá valami progi (pl kext helper)?

(#1307) czanga


czanga
őstag

[link]

hasznos lehet talán... :)

(#1308) czanga


czanga
őstag

Hy
Valaki próbált már telepíteni Intel PRO Wireless 3945ABG-hez kext-et? Tapasztalatok? Tud valaki egy működő drivert, mert amit találtam az nem jó.

(#1309) Oracle válasza czanga (#1308) üzenetére


Oracle
senior tag

Hi én is ezzel a wlan kártyával küzdök de sehol nincs hozzá "driver". :(((

(#1310) czanga válasza Oracle (#1309) üzenetére


czanga
őstag

itt van hozzá kext néz meg hátha neked mükszik ezzel...
[link]

(#1311) Oracle válasza czanga (#1310) üzenetére


Oracle
senior tag

ok este kipróbálom köszi.

(#1312) czanga


czanga
őstag

egy egyszerű kérdés... hogy kell kext-et törölni?

(#1313) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok! Egy kalyway 10.52-t próbáltam feltenni, de amikor elindul a betöltése a dvd-nek, megakad és onnan semerre nem mozdul....Légyszi segitsetek, mert már annyit kinlódtam vele!!!

(#1314) muveszur válasza muveszur (#1313) üzenetére


muveszur
addikt

Egészen pontosan[litt] akad meg, mindent a leirás szerint csináltam pedig....Köszi a segitséget

(#1315) Oracle válasza czanga (#1312) üzenetére


Oracle
senior tag

Egyszerűen kitörlöd a System/Library/Extension mappából.

[ Szerkesztve ]

(#1316) muveszur válasza Oracle (#1315) üzenetére


muveszur
addikt

Szia!!! Bocsi a zavarásért, tudnál nekem segiteni a fenti ügyben? Most néztem youtube-os vidokat, és pöcre el kéne indulnia a telepitésnek, nálam meg jönnek végig a sorok, és egyszer csak megáll.... mi lehet a baj?

(#1317) Vinchi válasza PH 5.5 (#1305) üzenetére


Vinchi
tag

érdekes, én semmilyen updatet nem hagyok, mert 1x kipróbáltam aztán mindig aztirta ki hogy inditsam újra :S

Hát holnapra csinálok pár bios fényképet a tunningnál. bár nemhinném hogy köze lenne hozzá.

(#1318) Oracle válasza muveszur (#1316) üzenetére


Oracle
senior tag

Milyen hardver-re akarod feltenni?

(#1319) muveszur válasza Oracle (#1318) üzenetére


muveszur
addikt

-AMD 4800+ X2
-Asus M2N-E alaplap nForce 570 ultra
-1Gb Kingmax Mars 800Mhz-es DDR2 memória
-Samsung SP1603C HDD
-Nvidia 8800 GTS 320Mb vidokari
-SMCWPCIT-G 108Mbps-es wlan pci-os kari
Ez lenne a hardver....

(#1320) Oracle válasza muveszur (#1319) üzenetére


Oracle
senior tag

Biosban achi módban van a sata vinyó? A telepitő eljut addig hogy disk utility-vel leformázd a kívánt partíciót? (itt jobb vigyázni ha fontos adatok vannak a másik partíción csinálj róla mentést!!) A telepitő támogatja az amd-t?

[ Szerkesztve ]

(#1321) muveszur válasza Oracle (#1320) üzenetére


muveszur
addikt

Még nagyon az elején jár...kiirja a kernelt, és ennyi jönnek ezek a cuccok be, ilyet egyik videon se láttam....

(#1322) Oracle válasza muveszur (#1321) üzenetére


Oracle
senior tag

A Drawin utáni résznél csinálja ezt? A darwinál nyomj f8-at írd be hogy -v enter és utánna elvileg látni fogjuk hol a bibi.

[ Szerkesztve ]

(#1323) muveszur


muveszur
addikt

Igen a darwin után. Beirtam a -v -t de megint ott akadtam el. Viszont nem talaltam meg az ahci-t.

(#1324) Oracle válasza muveszur (#1323) üzenetére


Oracle
senior tag

Keresd meg és kapcsold be :) nincs jobb ötletem egyenlőre :F

[ Szerkesztve ]

(#1325) muveszur válasza Oracle (#1324) üzenetére


muveszur
addikt

Köszi szépen, megkeresem, majd jvök h mi lett az eredmlénye :)

(#1326) PH 5.5 válasza Vinchi (#1317) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Na, túl vagyok egy rendkívül kalandos BIOS frissítésen (1005>1006, persze behalt a flash-elés végén, aztán csak egy p5k-s kollégánál véghezvitt hot-swap frissítéssel lehetett megmenteni a lapot).
Valószínűleg hibás lehetett a 1005-ös BIOS, nem véletlenül vették le mindenhonnan elég hamar. Úgyhogy, ha már lenyugodtam egy kicsit (meg bedobok egy sört:) ), újra megpróbálkozom a tuninggal.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1327) czanga válasza muveszur (#1325) üzenetére


czanga
őstag

A hibát okozhatja még, hogy a dvd kombó meghajtód IDE-s, vagy SATA-s, és a viinyó ameikre fel akarod tenni IDE-s e, vagy SATA-s... sajna a jó kombinációt nem tudom, de utána nézek, mert ez a dolog rémlik nagyon.

Esetleg ha minden kötél szakad próbálkozz meg a pendrive-ról való telepítéssel... Ehhez találsz infót az 1 hsz-ben linkel oldalakon.

[ Szerkesztve ]

(#1328) muveszur válasza czanga (#1327) üzenetére


muveszur
addikt

Sata vinyó, ide dvd.... :( Am nem találtam usb-s linket, tudnál adni? És van egy 4 gigás micro sdhc karim olvasoval,azzal menni fog???
Ezt az achit elmagyarázhatnád, ezzel küszködök de nem sikerül....Köszike! :R

(#1329) muveszur válasza muveszur (#1328) üzenetére


muveszur
addikt

Na inkább hagyon az egészet....2 napja ezzel szenvedek, jöjjön a vista :(

(#1330) Oracle válasza muveszur (#1329) üzenetére


Oracle
senior tag

Ne add fel! Nekem is 20x-ora sikerült most is ezzel szenvedek hogy a notimra felmenjen xp után. De hfs+ partition errort kapok :W pedig vista mellé felment :DDD csak valahogy lassú azaz op nekem meg sok memot eszik...

megpróbáltam bootmanagerrel orvosolni a gondot de letöröltem az egész vinyóm :DDD bazz... még jó hogy nemvolt rajta semmi

[ Szerkesztve ]

(#1331) muveszur válasza Oracle (#1330) üzenetére


muveszur
addikt

Az szép.... Van vmi ötleted??? vistát azért felrakok sztem mellé, megprobáljuk ugyis :DDD

(#1332) Oracle válasza muveszur (#1331) üzenetére


Oracle
senior tag

Azt az ahci-t keresd meg, lehet hogy nem ez lesz a neve lényeg hogy a sata-át patába kezelje :D

[ Szerkesztve ]

(#1333) muveszur válasza Oracle (#1332) üzenetére


muveszur
addikt

Nagyon köszi a segitséget, most felfüggesztem egy kicsit, megy fel a vista, azt belövöm faszán, utánna meg mellé holnap megpróbálom a macet, hátha sikerül.... :R

(#1334) Oracle válasza muveszur (#1333) üzenetére


Oracle
senior tag

Vagy sikerül leformázni vele a vistát :DDD

(#1335) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Azt szeretném kérdezni hogy a configomra felmenne,és működne is egy OSX Leopard mondjuk?

(#1336) muveszur válasza Oracle (#1334) üzenetére


muveszur
addikt

Na reméljük nem.....
Tegnap vista fel, gondoltam sp1-et rátolom, sp1 telepitő elindul kékhalál.... gondolom ujraindul majd jó lesz, a rendszer be se töltött mert nem talált vmi fájlt, ezután ujra vista install.... látom h nincs meg a 100gb-os particiom, eltünt az egész, lemezkezelésnél látom, de hibás hely, nem jó, formázni sem engedi.... a baj, h tele volt zenével amit sok sok idő alatt tudtam csak összeszedni és nem volt róla mentés.... hajnal 2ig vmi adatmentő cuccal hoztam vissza az élők közé, de nem tudtam használni továbbra sem... xp install, látom az egészet:D igy jártam remélem most nem lesz ilyen galiba:D

(#1337) Oracle válasza czanga (#1310) üzenetére


Oracle
senior tag

Felraktam de wifi továbra sincs de lett sima lan-om :F :F nemértem

ToBey: felmenne simán :K

[ Szerkesztve ]

(#1338) PH 5.5 válasza ToBeY (#1335) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Igen, ezen jól menne.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1339) czanga


czanga
őstag

Realtek ALC268 HD audio-ra van valakinek ötlete? Működő kext?

(#1340) Oracle válasza czanga (#1339) üzenetére


Oracle
senior tag

Te is hp laptopon akarod beüzemelni? :D

(#1341) Vinchi válasza PH 5.5 (#1326) üzenetére


Vinchi
tag

:Y :Y szerencse :)
sok sikert

(#1342) ToBeY válasza PH 5.5 (#1338) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Láttam hogy az IMach-be ATI van nekem pedig Nvidia ez nem gond?

(#1343) czanga válasza Oracle (#1340) üzenetére


czanga
őstag

Kapufa! :DD
Egy Acer Extensa 5620-asra ment fel... :)

(#1344) Oracle válasza czanga (#1343) üzenetére


Oracle
senior tag

Küldhetek egy kext csomagot ami nálam jó volt próbáld meg max leszeded ha nemjó :)

A wlan viszont nem értem :F felraktam lett tőle sima ethernet-em be is állítom rendesen adsl-re de mégse kapcsolódik :W

(#1345) PH 5.5 válasza ToBeY (#1342) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Összességében jobban támogatott az Nvidia, sokkal többféle patch, kext, stb készült hozzá, mint az ATI-khoz. Konkrétan a 7900GS teljes értékűen működésre fogható.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1346) ToBeY válasza PH 5.5 (#1345) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És az Intel alaplap-al se lesz baja AC97 menni fog?

(#1347) PH 5.5 válasza ToBeY (#1346) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Igen, van Intel chipset driver és ALC889 driver is. A Leo4All biztosan tartalmazza ezeket, de szerintem a Kalyway 10.5.2 is.
Nekem is P35-ös lapom van, minden működik.

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1348) czanga válasza Oracle (#1344) üzenetére


czanga
őstag

Jó, az jó lenne nagyon! :) Priviben küldtem a címet! :R

(#1349) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Honnan lehetne beszerezni és melyik OSX release ajánlott?
Vista mellé a D particióra felmegy? Hány GB kell neki, és milyen filerendszer ajánlott?

(#1350) PH 5.5 válasza ToBeY (#1349) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A beszerzéssel kapcsolatban küldtem privátot.
Az összes többi kérdésedre (az eddigiekre is:) ) ott a válasz az 1. HSZ.-ben.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.