Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Nyugdíjas válasza lackoka (#1150) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig ezt az opciót választva simán tovább kellene lépnie.
1.hsz-be épp tegnap kreáltam egy kis infohalmazt. Nézz rá a telepitési útmutatókra, hogy jól csináltál-é mindent,ha igen akkor lehet egy másik release-t kellene megprószálni. Milyen konfigon próbálod egyébként?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1152) dashed válasza lackoka (#1150) üzenetére


dashed
senior tag

"Ez egy néha előforduló probléma velem is megesett hogy telepítés után nem engedett tovább a Do you already own a mac résznél. Nem hagyott nyugodni és google-el eltöltöttem 15percet és meglett egy nevetséges ám annál jobb megoldás. A megoldás annyi, hogy ha van bluetooth-unk vagy firewire-ünk, akkor azt kapcsoljuk be és hipp-hopp tovább enged, persze ez működik usb-s bluetooth-al is én is azzal oldottam meg ezt a problémát.

Sok sikert!"

nathe -t ideztem...

(#1153) Gdfath3r válasza Nyugdíjas (#1149) üzenetére


Gdfath3r
tag

Neeem... mirol beszelsz te fiu.....
Miert kellene egy reinstall ha downgradeled a bios-t?
A winfost is reinstalallnad, ha biost cserelsz?

Hivhato vagyok Viberen

(#1154) Gdfath3r válasza dashed (#1152) üzenetére


Gdfath3r
tag

Es megegyszerubb, ha nyomsz egy ALT+Q avagy alma+Q es SKIP es akkor nem bacogat hogy regisztralj....

Hivhato vagyok Viberen

(#1155) Nyugdíjas válasza Gdfath3r (#1153) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jah, én aztat hittem jól, hogy OS verzió downgrade...
De ez most akkor a BISO-ommal vagyon összefüggésben? Jajj, most olyan hülyének érzem magam :D
Akkor kezdjem el próbálgatni a lapomhoz való BIOS-okat,melyikkel leszen jó?:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1156) Pulsar


Pulsar
veterán

Hi all!

Jó hogy van ilyen topik :R

A kérdésem, problémám a következő. Leszedtem egy Lopard verziót, kiírtam dvd-re (természetesen kétrétegűre fért csak rá) majd ezek után beraktam a lemezt, boot.... és semmi nem történik. Mit ronthattam el? Neroval írtam ki iso-ból. Vagy esetleg egy fake veríiót sikerült találnom?

[ Szerkesztve ]

(#1157) PH 5.5 válasza Pulsar (#1156) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Valószínűleg egy módósítatlan, "eredeti" verziót töltöttél le, legalábbis a méretéből erre lehet következtetni. Ezt pc-re nem nagyon lehet felrakni. Próbálkozz inkább az itt sokat emlegetett Kalyway, vagy Leo4All verziókkal, azzal menni fog, ráadásul bármelyik elfér egy szimpla dvd-n :)

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1158) Pulsar válasza PH 5.5 (#1157) üzenetére


Pulsar
veterán

aha.. hát az volt rá írva, hogy pc-s verzió, de akkor lehet, hogy nem :)
Ok, köszi, már találtam is egy Leo4All-t. Köszi :R

(#1159) Nyugdíjas válasza Pulsar (#1156) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Látod, miket nem tudok mutitni:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1160) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok ! Hosszú idők után megint rászedtem magam, egy OS X feltelepítésére, előző alaplapnál nem működött a hang, ezért nem volt hosszú életű a Leopard... Múlt héten végigolvastam szinte az összes nagyobb Mac-es oldalt, és arra jutottam, hogy sajnos az Audigy hangkártyát nem szereti a Mac, ezért azt kiveszem, és beteszek egy fizikai hálókártyát ( ami biztos működik ) + alaplapi hangkárty is működni fog elvileg egy HDA Patcher progi/file-al... Eddig a gép előkészítése megvolna, olvasgattam olyat, hogy a 8600 GT mostmár hibamentesen fut OSX alatt, akinek esetleg ilyen van pls írja meg, mennyire elégedett a 3D teljesítménnyel... 2 GB Ram mellett elég pattogós lesz? ( régi gépben 512 mb volt, az is viszonylag szépen ment ) a Gép többi részével ugye nem lesz gond? E2160, P5GC-MX/1333, 8600GT 512MB(állítólag 256-nak fogja csak felismerni), 2 GB DDR2, 80 GB MAxtor SATA, LG dvd-író stb.

Akinek van tapasztalata ezekkel a hardverekkel, esetleg mondanátok, hogy mit érdemes felrakni telepitésnél és mit utólag, azt megköszönném... Ja és mégvmi: VMware Fusion-t valaki használ rajt? Esetleg Final Cut Pro( nagyon megtetszett édesapám munkahelyén )?
Thx előre is :R

(#1161) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok!

Az osx fórumát már átnyálaztam, háth aitt tudtok segíteni.Adott egy acer laptop amivel 5napja szenvedek, hogy osxet varázsoljak rá.Athlon x2es proci amd m690hammer chipset 2400xt vga..volt valakinek hasonló komponensekkel szerelt géppel sikerélménye?

(#1162) Nyugdíjas válasza eszement24 (#1161) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Milyen release-el próbálkozol, és hogyan?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1163) Pulsar válasza Nyugdíjas (#1159) üzenetére


Pulsar
veterán

:R

(#1164) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Nah, megint itt vagyok! feltettem az OS X-et, Nvidia-s drivert letöltöttem, azóta szépen látja 256 MB-s 8600GT-t, hálózat is jó viszont az alc883-as kext nem működik sztem... leszedtem, és beraktam az extension mappába, és KextHelper b7-el telepitettem, aztmondja restart, de még mindíg nincs hang, a device-k között sem lát semmit :( 5let?

2.: haver gépére szeretnénk OS X-et rakni:
Pentium 2.4 Ghz s478
ASUS P4PE-X D845 chipsetű alaplap
2x 512 MB DDR ram
9600 Pro ati vga, viszont amikor mondanám neki hogy bootoljon DVD-ről elkezdi betölteni a Darwin-t és ujra indul, semmi hibát nemad -x el való bootolásnál sem... ( ezeket a HFS+ -okat írja, és restart ) Mi lehet a gond? esetleg nincs olyan Leopard ami SEE2-es procikon is megy? Előre is köszi mind2-re a választ, ezt az alc883-as kextet valaki el is küldhetné, vagy részletes leirást adhatna a berakásáról! :R
Geri

[ Szerkesztve ]

(#1165) eszement24 válasza Nyugdíjas (#1162) üzenetére


eszement24
aktív tag

hosszú a lista:)

zephyr 10.5.2 zef8, sajnos telepitésig nem jutok el szétesik a kép..mint mikor a monitoron jóval nagyobb felbontást állitasz be mint amit elbír..és hiába dugom rá a monitort nem adja át neki a képet
leo4all
hibátlanul feltelepití és utánna kapom ugyanezt az esetet.Minden relase-nál kipróbáltam a hd támogatás nélkül és hd támogatással egyaránt

xxx os 86 nevű relase végtelen ciklusba rakja a gépet telepitő helyet..25percig futott ugyanaz mire meguntam és lelőttem

kalywaly 10.4.10,kalywaly 10.5.2 szintén

fejből nem tudom de azt hiszem root for device

10.4.8 jas féle nem látja a vinyót (ides)

fapados a gép biosa nincs ahci meg egyébb hasonló beállitási lehetőségek..egyszerűen semmi

Kifelejtettem hogy eg ymásik x86os arcnak hasonló laptopja van mint nekem és neki fut a 10.4.8(de azt hiszem ő satás hdds) és írtam neki, kértem segítséget csak ritkán jár fel és nem olvasta még el..szóval az esély megvan..

most ott tartok, hogy leszedem az összeset aminek van amd támogatása és próbálgatom ki szép sorban

Mindegyiket többféle verzióban más kernelekkel, beállitásokkal patchekkel..még egyikhez se jutottam el amin van mbr, hogy be tudjam állítani..ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#1166) eszement24


eszement24
aktív tag

Az még lemaradt, hogy meg vagyok róla győződve, hogy én rontok el valamit és azért nem jön össze, hiszen ez lenne az első osx az életemben:)

(#1167) gergobaby válasza gergobaby (#1164) üzenetére


gergobaby
aktív tag

ALC883 megoldva 2 suftpatch segítségével...

(#1168) Nyugdíjas válasza gergobaby (#1164) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha nem megy nála a Leo, mivel viszonylag régi konfig, lehet egy Tigerrel is meg lehetne próbálkozni...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1169) Nyugdíjas válasza eszement24 (#1165) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kalyway, Zephyrot, Leo4All közül valamelyik mindenkinek szokott menni. Próbálkozni kell,ha tényleg mindent úgy csinálsz, mint a guide-okban van, akkor mennie kell. (Nézz szét az 1.hsz-ben, ott van egy kis infohalmaz.)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1170) gergobaby válasza Nyugdíjas (#1168) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Próbálkoztunk JaS féle 10.4.8-al, de telepités befejezte után írjaindításnál nem tölt semmien Darwin-t meg iesmi, szóval totál kuka merevlemezről..

(#1171) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Nah, Oprendszer megoldva, szépen megy, de XBench-ben csak 130 pontot kapok, összevetettem az osx86-oson írt értékekkel a VGA pontjait, annyit teljesít csak mint egy 7300GT/7600GS, de sebaj, nem játékra van... Zenelejátszásra a VLC-t használom most, szerintetek jó? aMSN-el szépen megy a Messenger is, majd ha kiismertem picit a rendszert, akkor felrakok rá egy VMware Fusion-t, és meglesem hogy fut vmi más oprendszer Mac-ről emulálva... Még1kérdés: A törlésnek nincs vmi kombinációja Mac-en? (mint. winfos-on a delete ), a copy, paste-t már megszoktam, hogy nem ctrl, hanem alma (nálam windows jel a billentyűn)... :B :R előre is

(#1172) _Blank_ válasza gergobaby (#1171) üzenetére


_Blank_
aktív tag

egy santa rosa platformú mbp is ennyit kap nagyjából.

Results 136.38
System Info
Xbench Version 1.3
System Version 10.5.2 (9C2018)
Physical RAM 4096 MB
Model MacBookPro4,1
Drive Type Hitachi HTS722020K9SA00
CPU Test 173.57
GCD Loop 277.90 14.65 Mops/sec
Floating Point Basic 147.61 3.51 Gflop/sec
vecLib FFT 123.59 4.08 Gflop/sec
Floating Point Library 218.30 38.01 Mops/sec
Thread Test 371.61
Computation 519.41 10.52 Mops/sec, 4 threads
Lock Contention 289.29 12.45 Mlocks/sec, 4 threads
Memory Test 172.61
System 193.86
Allocate 312.45 1.15 Malloc/sec
Fill 155.17 7544.96 MB/sec
Copy 171.51 3542.55 MB/sec
Stream 155.56
Copy 148.58 3068.96 MB/sec
Scale 146.06 3017.48 MB/sec
Add 165.70 3529.69 MB/sec
Triad 163.88 3505.72 MB/sec
Quartz Graphics Test 201.73
Line 193.96 12.91 Klines/sec [50% alpha]
Rectangle 242.14 72.29 Krects/sec [50% alpha]
Circle 183.35 14.95 Kcircles/sec [50% alpha]
Bezier 198.44 5.01 Kbeziers/sec [50% alpha]
Text 199.71 12.49 Kchars/sec
OpenGL Graphics Test 170.36
Spinning Squares 170.36 216.11 frames/sec
User Interface Test 352.10
Elements 352.10 1.62 Krefresh/sec
Disk Test 42.71
Sequential 71.26
Uncached Write 81.83 50.24 MB/sec [4K blocks]
Uncached Write 111.46 63.07 MB/sec [256K blocks]
Uncached Read 36.69 10.74 MB/sec [4K blocks]
Uncached Read 130.11 65.39 MB/sec [256K blocks]
Random 30.49
Uncached Write 9.98 1.06 MB/sec [4K blocks]
Uncached Write 97.81 31.31 MB/sec [256K blocks]
Uncached Read 76.49 0.54 MB/sec [4K blocks]
Uncached Read 130.49 24.21 MB/sec [256K blocks]

persze ebben mobil gpu van..
szvsz nagyjából optimális a géped teljesítménye..

(#1173) Nyugdíjas válasza gergobaby (#1171) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A ctrl-alma gombok felcserélhetőek, én ctrl+c-vel copyzok igy is :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1174) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

10.5.4-es update-hez hogy viszonyulunk?
Nagyon kiváncsi vagyok,mert lehet jól jönne, hátha elkezdené normálisan kezelni a procimat...

Úgy látom elég jól :D
Bepróbálom...:B

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1175) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#1174) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megyen szépen, minden trükk nélkül Software Update-en keresztül lejött, ahogy kell. Végre valami update amivel nem kell gépészkedni:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1176) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1175) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

"Rejtett" update :)

Délután majd bepróbálkozom a combo update-tel, addig olvasgatom a fejleményeket itt-ott.
Lehetséges, hogy a magyarítás kever be nekem...

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1177) efegyke


efegyke
tag

Sziasztok!

Van egy problémám,méghozzá az,hogy nem tudom feltelepíteni sehogysem az os X-et a gépemre.Nem mint teljesen tudatlan írok,mert letöltöttem 3 féle verziót is:A Kalyway,Leo4all és a Zephyroth féle AMD-vel is működő telepítőDVD-k vannak meg.

Namost a Kalyway feltelepül,újraindítja a gépet de mikor töltődne be, a "panacssor" megáll egy "system model K8N" nevű sornál és elakad.

A Leo4all még a telepítőmenü elindulása előtt áll meg kb ugyanígy kép van róla:

[link]

A Zephyrothnak pedig nem indul el a telepítője,hanem egy ilyen képernyő fogad:

[link]

Ha a BIOSban kikapcsolom az ACPI támogatást, a zepyrothnál megjelenik az alma és a közbe körbe forgó betöltőikon de nem történik semmi...

Szóval a telepítéssel kapcsolatba már mindennel képben vagyok csak épp nem sikerül felrakni.

Köszi a segítséget, a gépem adatai benne vannak az adatlapomban

(#1178) gergobaby válasza efegyke (#1177) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Szia a zepyroth ahogy almázik, ott sztem jó lesz, csak várj vele, nálam pl. 8 perc után adta be a telepítőt, neked lehet lesz ez 12-13 is... Sztem bootolni fog az, kapcsold ki nyugodtan az ACPI-t és hagyd ott fél órát a géped bootolni...

Szerk.: Nemtudjátok, miért olyan undorítóan mosódnak néhol a betűk? Komolyan oyan mintha egy LCD-n nem natív-ban nézném... pl az e betűben szinte alig látszik hogy van lyuk...

[ Szerkesztve ]

(#1179) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1176) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

osx86.hu- n olvastam, hogy volt másnak is akinek nem is jelent meg. Nézz be oda, hátha meglett rá a megoldás...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1180) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1179) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Letöltöttem az apple.com-ról a 87,5 megás 10.5.4upd dmg-t, feltelepítettem, minden rendben:)

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1181) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1180) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az a lényeg, hogy megyen. Amúgy én az elmúlt időben kénytelen voltam visszaszokni a CS2 PS-re, mert bugzott de nagyon gusztustalanul és állandóan a CS3. Elvileg ebben az update-ben valami ilyet is helyreraktak. És valóban :)
Ma már a CS3-al ügyködök, és eddig no problem, pedig reggel óta benne turkálok :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1182) mAtech


mAtech
aktív tag

Üdv!
Tud valaki olyan programot, ami MAC OS-ra használható és kinyeri a jelszót? Konkrétan a belépéshez történő felhasználó jelszót.
Sajnos elfelejtette az aki használta:(
Köszi,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1183) Nyugdíjas válasza mAtech (#1182) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemnagyon hiszem, hogy létezik ilyen, ez nem egy windóz :D
Egyébként sem lehetne itt ezt nyilvánosan megbeszélni,mert erőssen ütközik szerintem alapelvekkel. Szerintem...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1184) mAtech válasza Nyugdíjas (#1183) üzenetére


mAtech
aktív tag

Értem.
Akkor van egy G3 MAC a cégnél, amit nem lehet használni:D Sajnos az install CD sincs meg, így még újra sem tudom húzni az OS-t.
Esetleg lehetséges, hogy másik OS-t (linux) fel lehetne rá tenni? Sajnos én a MAC-hez nem értek, ezért kérdem.

Köszöntem,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1185) Nyugdíjas válasza mAtech (#1184) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet rá másik OS-t tenni, persze. Linuxból biztos van olyan disztró ami megy szépen. Utána kell nézni..
De valahonnan biztos bel elhet szerezni az OSX-et is. Szóval étted...;]
Bár ugye egy cégnél... Na mind1, ti döntésetek. Linux biztosan fog rajta menni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1186) mAtech válasza Nyugdíjas (#1185) üzenetére


mAtech
aktív tag

Utánanézek a linuxnak:)
A beszerzéssel annyira nem akarok szórakozni. Elég régi már a gép. Bár még meglátom...
Nagyon köszönöm a véleményt.
Üdv,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#1187) eszement24 válasza Nyugdíjas (#1169) üzenetére


eszement24
aktív tag

Elég sokat nézelődőm, természetesen ott is szétnéztem.Ha priviben küldök pár képernyőfotót a relase telepitésekről esetleges hibákról tudsz benne segíteni vagy inkább ide tegyem fel?

[ Szerkesztve ]

(#1188) Nyugdíjas válasza eszement24 (#1187) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Felteheted ide is. Több szem, többet lát.
Csak ne bazinagy képekkel töltsd teli a topicot,hanem linkesitsd őket :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1189) eszement24 válasza Nyugdíjas (#1188) üzenetére


eszement24
aktív tag

Ugye mint azt említettem amd-s laptop hammer chipset ati 2400xt vga

10.5.2 kaly-val sose jutok el a telepitésig mert ez a kép fogad:

hmm
persze külső monitor rádugása sem segit hiszen ilyenkor mi adná át a képet a laptopról?Létezik erre valamilyen megoldás?Widescreen a képernyőm.

leo4all és 10.4.8 ügyében csak majd most jönnek a tapasztalatok

[ Szerkesztve ]

(#1190) Nyugdíjas válasza eszement24 (#1189) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Zephy-t próbáltl mr? AMD-seknek az szokott jobban bejönni. Vagy Leo4All...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1191) eszement24 válasza Nyugdíjas (#1190) üzenetére


eszement24
aktív tag

igen próbáltam, de majd ha odakerül a sor elmesélem, mutogatom, hogy miért nem működtek.Hátha a hiba bennem van:)Most épp Kaly 10.4.10 van soron
belinekelm a 2 képernyőfotót ahogy én gondolom a telepitést.
Kiváncsi vagyok mi a véleményed miket kéne még bejelölnöm.

kép1

kép2

(#1192) Heartka


Heartka
csendes tag

Sziasztok! Mi az oka annak hogy csak a Leo4all ismeri fel a vinyómat? :S

(#1193) Nyugdíjas válasza Heartka (#1192) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem elég az?:) De most tényleg. Egy tök jó release. Örvend, hogy megy:DD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1194) eszement24


eszement24
aktív tag

Ha egy osx relase nem látja a vinyót (ide) akkor nem is lehet vele semmit se kezdeni?NIncs a biosban se ahci, se semmilyen beálliási lehetőség..

(#1195) maxlanders


maxlanders
tag

Nyugdíjas kolega!
Elárulnád nekem honnan lehet letölteni egy ilyen osx-et? Lehet hogy én vagyok a kasu, de az elején nem találtam ilyere utalást, a többi hszt pedig nem olvastam végig.
egyáltalán ezt legálisan be lehet szerezni?
Bocs a hülye kérdésekért :B

(#1196) eszement24 válasza Nyugdíjas (#1190) üzenetére


eszement24
aktív tag

A Leo4all v2 el sem indul még annyira se, hogy a boot rendszer bejöjjön..az elején egy perjelszerűség forog végtelenitve, mikor elkezdtem nyomogatni a gombokat akkor derült ki hogy kifagyott mert folyamatosan sipolt.

(#1197) eszement24


eszement24
aktív tag

A zeph 10.5.2 nem jut el a telepitésig az almánál bejön az alma száránál egy behajtani tilos tábla..

(#1198) Nyugdíjas válasza eszement24 (#1197) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó lenne tudni mit csinálsz vele. Mert a hibajelenségek magukban nem sokat érnek:U
Tehát mondjuk FAT-ra meg van-e formázva a vinyó előtte?
Miket teszel fel az installnál, melyik kernelt?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1199) Gdfath3r válasza eszement24 (#1197) üzenetére


Gdfath3r
tag

Probaltal -x -el bebootolni a telepitolemezt?

Hivhato vagyok Viberen

(#1200) eszement24 válasza Nyugdíjas (#1198) üzenetére


eszement24
aktív tag

Hello!

Az egyetlen install ami bejött ott mellékeltem neked 2 képet, és mutattam, hogy miket pipáltam be valamint kérdeztem, hogy így jó lesz-e szerinted.A legelső alkalommal amikor megformáztama vinyót fat32-re és telepitésnnél átállitottam os extendedre(journaled) ahogy az a wikiben is le van írva lépésről lépésre.Ezt minden egyes alkalommal mikor osxet szeretnék telepíteni újra eljátszom, magyarul mindig leformázom és mindig erre a formátumra.
álltalában -v vel indítom ha valahol kiakad.Eddig 3 relaset írtam konkrétan az egyiknél ugye mellékeltem a képeket (kaly 10.5.2asszem fp1), és a telepités után jön az a szétesett kép amit pár hsz-el ezelőtt zsintén belinkeltem. A másik rel. név szerint Leo4all v2 el sem indult csak beraktam a lemezt és a darwin boot felrat után jött a / jel ami a végtelenségig forgott, ha bennehagytama lemezt akkor kifagyott, h amenetközben kivettem akkor block errort írt ki, mintha hibás lenne a lemez (egy újraírható dvdre írom fel az összes verziót), de többszöri újraírás után is ez volt a jelenség..valszeg maga a relase hibás.
A harmadik az általad is ajánlott zeph szintén 10.5.2 aminél alighogy végigfut a darwin boot és bejön az alma majd alatta a forgó kör már le is áll és kirakja a behajtani tilos táblát az alma szárára, magyarul nem jutok el a telepítőig.Akinek hasonló laptopja van ugyanilyen hardverkörnyezettel mint az enyém, annak a 10.4.8as tigris települt fel problémamentesen, csak neki satás vinyója van, nekem meg ide-s és nem is látja a telepítő a lemezt, ha csak valami trükkel kext-tel nem lehet erre rávenni.

Godfather: -x el nem próbáltam

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.