Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) eszement24


eszement24
aktív tag

Leo4all v2 konkrétan ezt a hibát írja ki: Ebios read error: device timeout Block 8339456 Sectors 64.Ebből is gondoltam, hogy a relase rossz.

(#1202) eszement24


eszement24
aktív tag

Bocsánat az előbb rosszul írtam.Szóval az amlített 2 kép a kaly 10.4.10ből való,azzal jutottam csak el a telepítésig, a kaly 10.5.2 vel még az install előtt szétesik a kép.

(#1203) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hát sajnos nekem elfogyott a kicsike tudományom... Sajnálom, hogy ezt kell irnom,de nincsen több ötletem :U
Én amilyen fanatik vagyok tuti vennék egy másik notit :D Persze ez nem mindenkinek az első ötlete ami megfordul a fejében:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1204) eszement24 válasza Nyugdíjas (#1203) üzenetére


eszement24
aktív tag

Pont itt tartok én is..csak ugye ha sikerülne elinditanom rajta egy osxet akkor nem buknék 60ezret..

(#1205) czanga


czanga
őstag

Tiszteletem minden hozzáértőnek.

A helyzet a következő. Adott egy kalyway telepítő, egy acer extensa 5620-as (core 2 duo t5250, 320gb SATA, 2gb kingston ddr2, intel GM965 chipsett, intel x3100 vga, intel wifi és lan), egy hiren's boot cd. Most próbálkoznék először telepíteni, és szükségem lenne egy egyszerű útbaigazításra, hogy mit kell tennem.
Kérek minden segítőkész usert, hogy aki tudja írja le nekem a telepítés menetét egyszerűen, illetve, hogy mire kell odafigyeljek, mien driver-re lehet majd szükség, ilyesmi.
Fontos lenne.

Előre is köszönöm! :R

(#1206) Nyugdíjas válasza czanga (#1205) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tessék befáradni az 1.hozzászólásba. Elolvasni ami irva vagyon. Aztán ha maradt még fehér folt, kérdezni.:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1207) czanga válasza Nyugdíjas (#1206) üzenetére


czanga
őstag

Megtörtént! Köszönöm az orromra koppintást, legközelebb figyelmesebb leszek! :R

Nos belevágtam, de sajna ez nem happy endes mese lett... :)
konfig:
Acer Extensa 5620

-intel gm965 chipset
-c2d T5250
-intel X3100 VGA
-2gb kingston ddr2
-320 gb sata
-intel wifi
-realtek hd audio hang

Nos. a vinyó le lett formázva egy 40 gigás, és egy 280gigás FAT32-es partícióra. pipa.
Hiren's boot lemez kiirva, akárcsak az álltalam használt Kalyway 10.5.1 pipa
Nos ekkor jött a meglepetés. Mivel a notebook-om bioszában nem találtam (pedig nagyon kerestem) AHCI módot, így nekiálltam bebootolni majd telepíteni. Boot megtörtént, darvin boot betölött, install felület megnyílt! Követtem a megadott információkat. Particiók formázása OSX journaledre, customize, majd install... Eddig semmi gond nem lépett fel... külön drivert nem választottam ki mivel egy darab sem volt olyan ami jó lett volna nekem. Viszont a legfelső kerneles dologban mindkét felajánlott lehetőséget kipipáltam, mivel az install felülete is ezt súgta segítségként. Miután ez megvolt akkor install... szépen halad a dolog innentől magától... viszont 98 - 100%nál megállt "ismeretlen hiba" üzenettel, miszerint nem sikerült a telepítés, inditsam ujra, és telepítsem ujjból. Restart gombként felajánlva, használtam is, majd hátha én gondolom rosszul folytattam a telepítés menetét, azaz bebootoltam a Hiren's boot lemezzel, és meglerestem a Acronis Disk director progit. Nos itt elakadtam, mivel a Hiren's lemezen a particionáló progit megtaláltam a partíciók aktívvá tétele nem volt sehol lehetőségként, más program ami jó lett volna, mert megtalátam benne ezt a funkciót azok meg nem engedték...

ötlet? :)

(#1208) eszement24 válasza czanga (#1207) üzenetére


eszement24
aktív tag

Egyszerre csak az egyik kernelt telepítheted..

(#1209) czanga válasza eszement24 (#1208) üzenetére


czanga
őstag

hm... ok, de akkor a felkinált kettő közül meiket? :)

(#1210) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Felkellett raknom újra a leo-t de most valamiért nem engedi 1024nél nagyobbra a felbontást... miért van ez? ez az 1 felbontás van a listán, abszolut semmi más lehetőség nincs, telepitésnél nvidia ijnect512-t pipáltam be, ami korábban ment is. (Nvidia 8800GTS 512MB). Valaki tudna segíteni? :R

(#1211) czanga válasza eszement24 (#1208) üzenetére


czanga
őstag

azt kihagytam, hogy az osx-et egy teljesen üres vinyóra teszem fel, amin nem lesz semmi, csak ez az op rendszer. a kérdés még adott, hogy a kettő közül meik kernelt telepítsem. :R :R :U

[ Szerkesztve ]

(#1212) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#1210) üzenetére


DroneZ^
őstag

ó találtam egy nvidia teljes installer progit... ilyen nemvolt pár hónappal ezelőtt.. tiszta windows feeling de legalább működik, mostmár szépen hasit az OSX :B

(#1213) czanga válasza eszement24 (#1208) üzenetére


czanga
őstag

Két kernelt ajánl fel a CUSTOMIZE rész alatt:
-Vanilla kernel
-Vanilla ACPI fix

a telepítő azt irja, hogy mindkető kell, itt azt a választ kaptam ugye, hogy csak az egyik... nade akkor meikű? :) :C

az lenne még a kérdés, hogy az SSE2 -es rublikát kipipáljam e? gondolom mivel core 2 duo-m van, így az SSE3-es, igy azt nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#1214) PH 5.5 válasza czanga (#1213) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Próbáld meg simán a vanilla kernellel. Az ACPI fix tudtommal a ps2 billentyűzet működésre bírásához kell.
Az SSE2-t hagyd ki.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1215) czanga válasza PH 5.5 (#1214) üzenetére


czanga
őstag

köszi szépen! :R

el is indult a telepítés, meglássuk mi lészen! :D

(#1216) czanga


czanga
őstag

megint nem ment fel... ugyanaz az error... pedig most csak az egyik kernel volt kiválasztva

ismeretlen okból nem sikerült telepíteni restart után próbálja meg ujból...

[ Szerkesztve ]

(#1217) czanga válasza czanga (#1216) üzenetére


czanga
őstag

leformáztam journaled-re a partíiót még 1 szer, és most guid-ról átváltottam mbr-re, de maradt a sima vanilla kernel...

(#1218) czanga válasza czanga (#1217) üzenetére


czanga
őstag

most felment... márcsak akkor a partíció aktivvá tétele van hátra...

(#1219) czanga


czanga
őstag

ujrainditás után fekete képernyő és b0 error fogad... ilyenkor mi a teendő?

(#1220) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

Van valaki, aki tudna segíteni hex szerkesztésben? Valahogy kimaradt eddig az életemből...
A következőről volna szó: összeraktam magamnak egy secondary gépszörnyet szervizelgetni, letölteni, stb. a következő alkatrészekből:
Asrock 775 dualvsta hibrid alaplap
2,66GHz-es Cerbona (SSE3 van :) )
Háromnegyed giga ddr400
Radeon 9250 csúcsVGA
Mindenféle vinyók

Körülbelül két napig bírtam a vindózt, aztán úgy gondoltam, megpróbálkozom egy Leo telepítéssel. Fel is ment szépen a Kalyway 10.5.2, találtam VIA chipset driver-t, hálókarihoz és az integrált hanghoz is megfelelőt, minden működik, kivéve az ATI VGA-t. Létezik hozzá driver, Callisto néven. Kettő kext-et tartalmaz, az egyikben található .plist-ben át kell írni a VGA Device ID-jét, ez meg is történt. A másik kext-hez tartozó .plist-ben pedig a monitor EDID adatait kell átszerkeszteni. Na itt akadtam el. Ez a monitoromhoz tartozó EDID és ide, vagyis ide kellene az "eredeti" helyett bemásolni. Nem egészen tiszta számomra a dolog, mivel még nem csináltam ilyesmit, ezért jól jönne egy hozzáértő segítsége.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1221) PH 5.5 válasza czanga (#1219) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

[link]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1222) czanga válasza PH 5.5 (#1221) üzenetére


czanga
őstag

köszönöm! így sem működött, szóval kezdem elölről dolgot sztem, és mostmár csak 1 db partíció lesz az egész vinyón. kezdek morcos lenni amiatt, hogy csak a mai napon dolgoztam ezzel mostmár 3-4 órát feleslegesen majdhogynem...

(#1223) czanga válasza Gdfath3r (#1076) üzenetére


czanga
őstag

Gdfath3r:
"Nincs szukseg ra.....legtobb esetben az a problema, hogy formazas utan nem aktiv a particio. Aktivalni a particiot barmely fdisk-el lehet. Viszont ha a Disk Utility-vel particionalsz, oda kell figyelni hogy Inteles gep eseten GUID particiot kell csinalni, AMD eseteben MBR particiot, mert hanem utana nem latszik a rendszerben."

Install közben nekem furcsa módon MBR-módot kiválasztva sikerült a telepítés(úgy, hogy a notebook-omban intel szív dobog), de az ezután következő boot-olás már b0 error-t eredményezett. Most megpróbálom egyetlen egy partícióval és GUID-dal, hátha jó lesz.
Ezt az egyetlen partíciót a disk utility-vel particionáltam. Most ugrik a majom a vízbe...

[ Szerkesztve ]

(#1224) czanga


czanga
őstag

egy partícióra, vanilla kernel-lel, guid-dal felment, de bebootolni csak a darvin boot megjelenésekor -x parancsal tudok. ötlet? most próbálok a dvd-ről bebootolni, és aktivvá tenni a particiót, mivel gondolom ez lehet a baj... jobb ötletem nincs...

(#1225) Roxy


Roxy
tag

Hali!
Mar regota szemezek azzal, hogy kiprobalom a MacOS-t. Most alnek neki, es lenne egy par kerdesem.
1. Mennyi helyet erdemes hagyni a rendszernek?
Mert a mostani XP-m, 22 gigan van, es XP melle szeretnem felrakni, hogy aze XPn tudjak jatszani is.

2. Most NTFS fajlrendszert hasznalok, minden particion. A Mac csak Fat32re hajlando felmenni? NTFS-t alapbol tud olvasni?

3. Erre a konfigra menne: Gigabyte EP35C-DS3R ; Intel E2200 ; 2 Giga memo ; Ati HD3650 ; Maxtor Satas vinyo
Drivereket honnan tudok beszerezni? vagy azokat tudom telepiteni a dvdrol?

4. Milyen kiadasokkal probalkozzak? Kalyway , Iatkos?

(#1226) YODA mester válasza Roxy (#1225) üzenetére


YODA mester
senior tag

Hát a kérdés ennél jóval bonyolúltabb sajnos. Ha a telepítő tartalmazza a chipset drivert akkor mákod van ha nem akkor szopi. Az OSX Tigernek min 5 giga kell ha kiszeded a telepítendőkből a fölösleges dolgokat pl. printer driverek, nyelvek, stb.. Szerintem FAT32-re nem lehet OSX-et feltenni, az csak adattárolásra alkalmas, de nem tom. Én AMD-re raktam fel, de még nem sikerült hibátlan installt összehoznom.

(#1227) czanga


czanga
őstag

az inteles notimra tökéletesen felmegy a Kalyway 10.5.1-es leopard verzió, de akárhogy próbáltam (partícionáás, a partíciók aktiválása, további módszerek... stb) , a telepítést követő retart utáni bootoláskor mindig "b0 error"-t kapok. Erre mondták azt, meg olvastam is, hogy aktiválni kell a partíciót, de könyörgöm, a hiren's boot lemezen található progik eggyikével sem sikerült ezt összehozni, sem az OSX boot dvd-jén található disk utilitys résszel sem... :O ha aktívá teszem is, akkor sem történik változás. gondolkoztam azon is, hogy vajon most akkor primary vagy logical legyen a partíció amin van... foggalmam sincs mit ronthatok el...

valaki segítsen, mert ez mostmár a lepkefingnyit idegesítő tud lenni, főleg így a 9. telepítési alkalommal... :W

előre is köszi... :R

[ Szerkesztve ]

(#1228) eszement24 válasza czanga (#1207) üzenetére


eszement24
aktív tag

Másik relaset is próbálj ki.

(#1229) Oracle válasza czanga (#1227) üzenetére


Oracle
senior tag

szia
leo telepitőjéről bootolj be és terminálban tedd aktivá a kívánt particiót :)

Nekem meg az lenne a bajom hogy tökjól felment a notimra az osx kalway féle 10.5.1 update-eltem 10.5.2-re az is sikerült. De a hálókártyát nemismeri fel és a wlant se esetleg valaki tudna adni hozzá kext-et vagy ötletet?
lankari tipusa:broadcom netlink
wlan: intel(R) PRO/wireless 3945abg

[ Szerkesztve ]

(#1230) czanga válasza Oracle (#1229) üzenetére


czanga
őstag

na akkor összeszedem mit kell befirkáljak oda... viszont kiváncsi leszek működni fog e, mert a telepitőben is aktivvá lehet tenni a partiiciót, de ott nálam csak a network boot-ot kinálta fel, szó sem volt arról, hogy az osx-es particióra kattintva restart és menni fog... :( :F
na majd ügyködök valamit...

(#1231) Oracle válasza czanga (#1230) üzenetére


Oracle
senior tag

bootoláskor írja ki ezt a hibát? indítsd -v vel és akkor meglátod hol a hiba

egyébként nekem inteles notim van és mbr partició kiválóan müxik vele nemfontos a guid sztem ja annyit azért kellet csinálnom hogy a cpus=1 parancsal indítom mert nem megy dupla procival :((

és egy vista is van mellette :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1232) czanga válasza Oracle (#1231) üzenetére


czanga
őstag

nem bootoláskor, akkor csak b0 errort kapok...ha bebootolom a telepitő lemezt ot is aktivvá lehet tenni a particiom ugyebár, de nem látja...

na megpróbálom a kernelben aktiváá tenni... ha ez nem megy akkor reinstall, és MBR-rel rakom fel... neked mien particion van? primary, vagy logical? lehet az is számít neki...

(#1233) czanga válasza czanga (#1232) üzenetére


czanga
őstag

nem megy...

"Bootoljunk be DVD-ről, a Welcome screen megjelenése után a felső menüből válasszuk ki a TERMINAL-t. Először használjuk a DISKUTIL LIST parancsot, a partíciók kilistázására.

Majd az FDISK -E /DEV/RDISK"x", ahol "x" az adott winchester száma.(1 winchester esetén rdisk0)

Eztán FDISK-en belül a következőt gépeljük be: F (szóköz) "x", ahol x az adott winchester OSX-es partíciója. (Pl.: f 4)

Majd gépeljük be : WRITE, eztán YES, majd pedig: EXIT

Ezáltal az OSX partíció aktívvá vált.

Ugyanezt a folyamatot kell megismételnünk a windows-t tartalmazó partícióval is multiboot esetén. "

........az "FDISK en belül" résztől kezdve elakadok... nem világos mit hova irjak

(#1234) czanga


czanga
őstag

újrahúztam az egészet... MBR-re formáztam a telepitőn belül a vinyót a disk utulity segítségével... 1 db partició lett... aztán install-nál a costumize részben is mbr-t választottam..

na mostmár elkezd bootolni a leopard, megjelenik az alma, és az alatta lévő köröző pöttyökből álló loading efekt, de itt kifagy ugy 20mp töltés után

[ Szerkesztve ]

(#1235) YODA mester


YODA mester
senior tag

Rakott már itt föl valaki AMD X2-es nForce-os konfigra Leopárdot..? Privi pls.

(#1236) czanga


czanga
őstag

sehogysem megy, valószínű, hogy ez a kalyway verzió hát... inkább nem írom le, hogy szerintem mien...
priviben valaki irja meg nekem pliz, hogy honnan tudom beszerezni a kalyway 10.5.2-es telepítőt... hátha az jobb lesz (torrent előnyben)

(#1237) Oracle válasza czanga (#1234) üzenetére


Oracle
senior tag

Hogy fagy ki? kiírja hogy need restart blabla... ? ha most bootol akkor indítsd -v vel.

(#1238) czanga válasza Oracle (#1237) üzenetére


czanga
őstag

akármien formázással, és telepítési beállitással próbálkoztam nem lett jó...
telepítés megvan minden esetben... restart utána boot a merevlemezről... fehér háttér szürke alma megjelenik.. alatta forog az a pöttyökbő alló tosz ami a töltést jelzi, és egyszer csak megáll... ugy 20 mp után
vinyó sem villog h menne.. semmire sem reagál

(#1239) Trava válasza czanga (#1236) üzenetére


Trava
tag

Mininova.

(#1240) Trava válasza czanga (#1238) üzenetére


Trava
tag

Ahogy Oracle modta darvin-nál nyomj f8 majd -v vel indítsd úgy látható a hiba.

(#1241) czanga válasza Trava (#1239) üzenetére


czanga
őstag

Minimova... na ezt sem hallottam még! Minden nap tanul az ember valamit! :R Köszi, közben már piratebay kisegített.

Nemsokára meglesz a Kalyway 10.5.2... megpróbálom azzal első körben. Reményeim szerint azzal nagyobb sikerrel járok, ha pedig nem akkor jöhet a -v vel való boot-olás, ahogy tanácsoltátok. A fejleményeket majd közvetítem, mert itt sok a hozzáértő, és eddig is sokat segítettetek, amiért hálás vagyok! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#1242) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Hello!

Kalyway 10.5.1-es telepítővel megpróbáltam feltenni a gépemre a MACit (dvd-ről bootolok...egy fullüres 80gigás vinyón csináltam egy 32gigás FAT32-t <-ez volt a max többi partícionálatlan terület maradt...) de sajnos nem megy tovább egy bizonyos pontnál. Bootol és VGA módban előkészíti a telepítést, majd restartot kér és az egész kezdődik elölről...mi lehet a hiba oka? valaki valami 5let? netán hét?

próbáltam már midnen módot amit felkínált lehetőségnek, de semmi nem jött be.

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1243) Oracle válasza TonTomika (#1242) üzenetére


Oracle
senior tag

Az első hozzászólásban sok segítség van böngészd át. ;) Első körben a bios beállításokat nézd meg, meg hogy minden hardver kompatibilise vagyis fordítva :D

Nekem még mindig nem müxik a lan és a wlan :(

[ Szerkesztve ]

(#1244) PH 5.5 válasza TonTomika (#1242) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

D U-val megformáztad a partíciót HSF+Journaled-re, vagy eljutsz addig egyáltalán?
Nem ártana tudnunk, hogy milyen géped van, könnyebb lenne segíteni.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1245) YODA mester válasza YODA mester (#1235) üzenetére


YODA mester
senior tag

Senki..? :F

(#1246) TonTomika válasza PH 5.5 (#1244) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Sajna odáig sem jut el :S

Asus P5P800-MX alaplap
Intel 865GV chipset
Intel Extreme Graphics 2
Intel Celeron 3.06GHz

Maxtor 80gb PATA

(#1247) czanga


czanga
őstag

ÉSSSSs Fentvan!!!! :DD
Stabil mint őrhelyhez fagyott orosz katona a Moszkvai télben!!!! :C :C :))

Hallodtam egy progiról, ami a KEXT-eket helyettünk beirja a terminál ba, ezálltal nem kell a driver/kext-ekkel szenvedni. Nem tudja valaki ennek a nevét?

egyenlőre wifi, hang, lan nincs...

[ Szerkesztve ]

(#1248) Oracle válasza czanga (#1247) üzenetére


Oracle
senior tag

Kext helper, kalwayben alapból benne van.

(#1249) czanga válasza Oracle (#1248) üzenetére


czanga
őstag

köszi! úgyis ujrahúzom, akkor jobban körbenézek majd a customize-ban.

(#1250) Trava válasza TonTomika (#1246) üzenetére


Trava
tag

Nem szereti a 865--os chipsetet!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.