Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1449) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

MenuMeters

Fagyi helyett nem lehetne inkább söröcske? :)

Bocs Gdfath3r!

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1452) Oracle


Oracle
senior tag

Hivatalosan is hülyét kapkok :W hol leáll rendesen a gép, hol nem, valaki segítsen!! :O

[ Szerkesztve ]

(#1453) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1451) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azaz!:D
Köszi. :R
Gdfath3r most nem kap sörtet,mert gonosz volt, hogy nem mondta meg egyből;]:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1454) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Nem meglepő módon szeretnék Apple OSX- et a gépemre. Egy AMD alapú gépem van, Gigabyte GA-MA78GM-S2H alaplappal, integrált Ati HD3200 videochippel, SB700- as délihíddal. Tudom, hogy nem a legegyszerűbb megoldás, de megpróbálnám. Mivel nem vagyok otthon a témában, ehhez milyen rilízt ajánlotok, egyáltalán lehetséges- e ilyen konfigra feltelepíteni? :F

Másrészről sima vezetéknélküli USB- s egér és billentyűzet párossal hogy tudom használni az oprendszert (különleges gombok hiánya, pl. almagomb, vagy az egér kétoldali gombja, meg a különleges görgő, stb.)?

Az első hsz.- ben linkelt magyar útmutató nem működik, tudtok adni egy helyes linket?

Előre is köszönök minden segítséget! :R

Üdv.
Marci

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1455) Nyugdíjas válasza Mákos7észta (#1454) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem mindig megy a leirás,de próbáld újra,csak néha baxaxik a link, vagy olvass angolt;)
Rilizeket próbálgatni kell,de talán kezd Kalyway-el...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1456) Oracle


Oracle
senior tag

Srácok hogy kell beüzemelni az NTFS-3G-t?? Felraktam a macfuse-t utánna a NTFS-3G-t rádugom a gépre az 500gb-os külső vinyót ami ntfs és ezt írja ki

(#1457) D-LAN|FuRioN válasza Oracle (#1448) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hali!

Egér az logitech rx650 rádiós,bill az meg a notiba van szal lenovo :D Telepítő pedig Kalway leopard 10.5.1 dvd.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#1458) cowboy_bebop válasza Mákos7észta (#1454) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Az SB700-as délihíddal lehet bibi, tudtommal még egyik kiadás sem támogatja (még a telepítőig sem lehet eljutni -> still waiting for root device).

(#1459) Nyugdíjas válasza Oracle (#1456) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

NTFS 3G igy jól kell hogy működjön(mármint ahogy telepitetted). ÉS valószinüleg jól is működik. Ellenben nekem volt már ilyen hibaüzenetem.
Sőt! Ugyanarra a vinyóra linux is ezt dobta.
Win kezeli rendesen? Mert amire nekem OSX és Linux ezt irta azt nekem Win sem olvasta. Meg volt sérülve e particiós tábla, és nekem csak a reformat segitett:F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1460) Oracle válasza Nyugdíjas (#1459) üzenetére


Oracle
senior tag

Hi

Win és linux simán kezeli. Megpróbálok win alatt egy javítást csinálni rajta.

Szeritetek a "legkisebb" imac elég általános használatra(net,torrent,zene,film szerkesztés,sok sok photoshop, magyarul játékon kívül mindenre jó lenne??

[ Szerkesztve ]

(#1461) Nyugdíjas válasza Oracle (#1460) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A photoshop-ig olvastam el, utána egyértelmű volt a válasz:D
NEM!
Láttad te annak a kijelzőjét már? TN+film panel, szörnyű szinvisszaadás, és árnyalatok...

Ellenben a 24' iMac-en én is agyaltam, csak nekem gyenge sajnos... Azért nyomdai minőségben mondjuk A2-es méretben már elég komoly kis .psd-k szoktak összejönni, szerintem komolyabban megröccenne a kis 2gb ram-jával,meg az 1,6-1,8GHz mobil procijával:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1462) Oracle válasza Nyugdíjas (#1461) üzenetére


Oracle
senior tag

Amit én vennék abban
2.4GHz Intel Core 2 Duo
4GB memória
250GB winchester
8x DL SuperDrive
ATI Radeon HD 2400 XT128MB memóriával

ez sem jó ps-re?

a mostani monitorom is tn+film és mac alatt is szépen kalibrálható :D nem studio mínőség kell nekem:)

[ Szerkesztve ]

(#1463) Nyugdíjas válasza Oracle (#1462) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jaaaa. Ha csak hobbi szinten ps-ezgetsz akkor ámen. Azthittem meló vagy hasonló,mert elég elszomoritó nyomtatásban viszontlátni komoly munkákat TN-es monitorról...
(Na ezt jól megaszontam:D)

Egyébként hogyé' vesztegetik amit kinéztél? Ez már elég korrekt kis konfig...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1464) _Blank_ válasza Nyugdíjas (#1463) üzenetére


_Blank_
aktív tag

250k pengő

tegnap megnyomkodtam a 20-ast és a 24-est is az Arénában lévő apple kiállítóhelységben. hát tetszett mindkettő.. :)
de a szerencsétlenek egy darab progit nem voltak képesek rápasszírozni a nagyobbik darabra így csak finder itunes meg egy-két gyári progit nézegettem. meg egy pár dolog le is volt tiltva.

a kisebbiken meg valami profi hangstudiós progit lehetett próbálgatni pulttal együtt.

a macbook aranyos, a macbook pro, na AZ a termék :)

[ Szerkesztve ]

(#1465) Nyugdíjas válasza _Blank_ (#1464) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

AZt tudom, boltban itthon mennyi,de hátha tud a kolléga valami okosabb beszerzést;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1466) _Blank_ válasza Nyugdíjas (#1465) üzenetére


_Blank_
aktív tag

ahááá.. :D

(#1467) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

TimeMachine-al valaki játszadozott már?
Kigondoltam, hogy csinálnék egy Backupot a kész rendszerről(most húztam ugyis újra), aztán ha reinstall van, nem kell mindent újrapakolni, csak az OS-t, aztán TimeMachine-al visszarántom a cuccokat.
Gondoltam én...

Kijelöltem az egyik vinyómat, hogy legyen az a Backup, aztn viszont minduntalan aztmondja, hogy "The backup volume could not be found".
Imigyen van-é beállitva:
1
2

Azé nem kell nekije backupolni semmit, csak a rendszer vinyót,mert ezeken nem tartok csak adatot, telepitett dolgokat nem, igy a rendszer reinstall nem is érinti őket....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1468) Oracle válasza _Blank_ (#1464) üzenetére


Oracle
senior tag

Háj!
Te hogy láttad milyen a kijelző? :D nem cserélték ki ezeket a kijelzőket volt valami pereskedés is hogy nemtud millio színeket megjeleníteni vagy mi :F

Ha tudnék jobb beszerzési helyet akkor már macem lenne :DDD az ár 250k :(((

Nyugdíjas
: egyébként régi g4-es macen is simán ment a ps 400-500mb-os psd-kel ;] és az sehol nemvolt ehez a konfighoz képest

[ Szerkesztve ]

(#1469) _Blank_ válasza Oracle (#1468) üzenetére


_Blank_
aktív tag

szerintem a 20-sal is tökéletesne ellennél, én nem láttam sok különbséget a kettő között.
igaz nem egymás mellett volt a két gép.
lehet azért mert nem ültem még profi monitor előtt, itthon is egy tn panelest nyúzok.

nézz be te is vmi kiállítóterembe és csekkold.

(#1470) Nyugdíjas válasza _Blank_ (#1469) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

lehet azért mert nem ültem még profi monitor előtt
Abszolút kötözködéstől mentesen,de megadtad a választ. Tényleg nem hiszed el,amig nem látsz egy komoly monitort.

Én is emlékszem, hogy volt belőle valami kis balhé,de az biztos, hogy nem cserélték ki. A 20'-os iMac még mindig TN+film panellel készül...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1471) _Blank_ válasza Nyugdíjas (#1470) üzenetére


_Blank_
aktív tag

biztos így van, én megszoktam a sajátom, de már rajta vagyok a témán/cserén egy Dell 2408 személyében, ami már nem amatőr szintű.

de benne volt az is hogy baromi nagy külső fény mellett nemigen sikerült levenni hogy most akkor melyiknek milyen a minősége.. egymás mellé állítva normális körülmények közt gondolom ég és föld..

(#1472) Oracle


Oracle
senior tag

Srácok hol tudom kikapcsolni a betűk élsimítását? vinhez képest nekem homályosnak tűnek a betűk.

(#1473) gergely2005


gergely2005
tag

Sziasztok,

Ilyen gépem van, EVERESTből gyorsan kimásoltam az adatokat:

Mező Érték
CPU tulajdonságai
CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo E4300, 1800 MHz (9 x 200)
CPU alias Conroe-2M
CPU stepping L2
Utasításkészlet x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3
Eredeti órajel 1800 MHz
Min / Max CPU szorzó 6x / 9x
Engineering Sample Igen
L1 kód gyorsítótár 32 KB per core
L1 adat gyorsítótár 32 KB per core
L2 gyorsítótár 2 MB (On-Die, ASC, Full-Speed)

Multi CPU
Alaplap azonosítója OEM00000 PROD00000000
CPU #0 Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz, 1808 MHz
CPU #1 Intel(R) Core(TM)2 CPU 4300 @ 1.80GHz, 1808 MHz

CPU fizikai információk
Tokozás típusa 775 Contact LGA
Tokozás mérete 3.75 cm x 3.75 cm
Tranzisztorok száma 167 millió
Gyártási technológia 65 nm, CMOS, Cu, Strained Si
Processzormag mérete 111 mm2
Magfeszültség 1.325 V
I/O feszültség 1.325 V
Tipikus teljesítmény felvétel 65 W
Maximális teljesítmény felvétel 99.4 W

CPU gyártó
Cégnév Intel Corporation
Termék információ http://www.intel.com/products/processor

CPU kihasználtság
1. CPU / 1. mag 10 %
1. CPU / 2. mag 6 %


Mező Érték
Alaplap tulajdonságai
Alaplap azonosítója 01/29/2007-I945-6A79TG0TC-00
Alaplap neve Gigabyte GA-945GCM-S2

Front Side Bus tulajdonságai
Busz típusa Intel AGTL+
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 200 MHz (QDR)
Effektív órajel 800 MHz
Sávszélesség 6400 MB/mp

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa Dual DDR2 SDRAM
Busz szélessége 128 bit
DRAM:FSB arány 8:6
Valódi órajel 267 MHz (DDR)
Effektív órajel 533 MHz
Sávszélesség 8533 MB/mp

Lapkakészlet busz tulajdonságai
Busz típusa Intel Direct Media Interface

Alaplap fizikai információk
CPU foglalatok 1 LGA775
Bővítőhelyek 3 PCI, 1 PCI-E x16
RAM foglalatok 2 DDR2 DIMM
Integrált eszközök Audio, Video, Gigabit LAN
Fizikai formátum Micro ATX
Alaplap mérete 220 mm x 240 mm
Alaplapi lapkakészlet i945GC


Mező Érték
Fizikai memória
Összes 2047 MB
Használt 669 MB
Szabad 1378 MB
Kihasználtság 33 %

Mező Érték
Északi híd tulajdonságai
Északi híd Intel Lakeport-G i945GC
Revízió / Stepping 02 / A2
Tokozás típusa 1202 Pin FC-BGA
Tokozás mérete 3.4 cm x 3.4 cm
Magfeszültség 1.5 V
In-Order Queue Depth 12

Memóriavezérlő
Típus Dual Channel (128 bit)
Aktív üzemmód Dual Channel (128 bit)

Memória foglalatok
1. DRAM foglalat 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
2. DRAM foglalat 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Integrált grafikus vezérlő
Grafikus vezérlő típusa Intel GMA 950
Grafikus vezérlő állapota Letiltva

PCI Express vezérlő
PCI-E x16 port #2 Használatban @ x16 (nVIDIA GeForce 8600 GT Video Adapter)

Meghajtó
1. meghajtó - SAMSUNG HD300LD (279 GB)
2. meghajtó - MAXTOR STM380215AS (74 GB)

Sok kérdésem lenne:

Nemsokára letöltődik a Leo4All v3 és felszeretném rakni.

1. Szerintetek menni fog ezen a gépen?

2 winyóm van a 80Gb-s, illetve 74Gb-s winyóra tenném, mármint elfelezném. Szóval most van rajta egy partició, ami a C meghajtó, a Windows van rajta. Úgy 35Gb-t hagynák a Windowsra és az OSX-ra.

2. Elég 35Gb hely az OSX-nek és azért jó pár OSX progihoz?

3. Ugye ahoz, hogy a 74Gb-s winyómat 2 particióra osszam nem kell formázzam? És amúgy hogy is lehet 2 particióra osztani? Mert eddig én ezt mindig windows telepítéskor tudtam csak megtenni.

4. Hogy formázzam FAT32-re?

5. a Leo4All v3-on kívül kell valami más progi a telepítéshez/használathoz?

6. Az OSX fogja tudni kezelni a nem FAT32-es particíóimat? Illetve a Windows fogja tudni kezelni a FAT32-es partíciót?

7. Hangkártyám az alaplapba van építve, lesz ezzel különösebb gond? Vagy a hang hiba nélkül meg fog szólalni?

8. Videók, filmek lejátszása milyen az OSX-en? xvides, divxes cuccokat lejátszik? Illetve codeceket lehet rá rakni, kell-e egyáltalán rárakni?

9. Van külön firewire kártyám berakva a gépbe, azt fogja érzékelni és foga tudni kezelni?

10. Windowsos drivereket rá lehet valahogy rakni? pl. a wifi usb-m driverét elég fontos lenne rárakni..

Köszönöm előre is a válaszokat!

http://nagygergely.info

(#1474) PH 5.5 válasza Oracle (#1472) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

System Preferences-Appearance-Font smoothing style

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1475) sityak válasza gergely2005 (#1473) üzenetére


sityak
tag

menni fog igen
de ha ugyanarra a hdd-re akarod tenni akkor kell egy bootmanager is

http://legipanorama.hu

(#1476) sityak válasza Oracle (#1456) üzenetére


sityak
tag

ezt a macfuse ntfs3g párost el lehet felejteni
paragon ntfs használd tökéletesen müxik

http://legipanorama.hu

(#1477) sityak válasza Nyugdíjas (#1467) üzenetére


sityak
tag

miért volna reinstall?
ez nem windows, itt az ilyeneket felejtsd el

http://legipanorama.hu

(#1478) gergely2005 válasza sityak (#1475) üzenetére


gergely2005
tag

Miért kell bootmanager? Azzal mit kell csinálni?

http://nagygergely.info

(#1479) Oracle válasza PH 5.5 (#1474) üzenetére


Oracle
senior tag

Igen itt jártam én is de off lehetőség nincs! Kéne valami megoldás mert az apróbetűk nagyon homályosak

Sityak
: Időközben megjavult az ntfs3g is de kipróbálom mindenképp amit javasolsz szimpatikusabb megoldásnak tűnik :D őőő hogy törlöm a macfuse-t? az ntfs3g-t sikerült

[ Szerkesztve ]

(#1480) sityak válasza Oracle (#1479) üzenetére


sityak
tag

http://code.google.com/p/macfuse/issues/detail?id=36&can=2&q=

http://legipanorama.hu

(#1481) sityak válasza gergely2005 (#1478) üzenetére


sityak
tag

ha egy HDD-re akarod rakni a két rendszert, valamivel választanod kell, hogy melyiket szeretnéd használni
erre kell a bootmanager
elsö imserkedésre mindenképpen a külön HDD-t ajánlanám

http://legipanorama.hu

(#1482) Oracle válasza sityak (#1480) üzenetére


Oracle
senior tag

Inkább nem piszkálom ezzel a paragonnal még a time machine is működik a külső vinyómon :DDD

(#1483) sityak válasza Oracle (#1482) üzenetére


sityak
tag

NTFS-re annyira nem nyerő a TM-et használni
először is nem müxik alatta a metadata, mire ugye az egész spotlight keresés épül
aztán ha esetleg szüz installnál szeretnéd visszarakni a TM teljes mentést akkor nem fog menni, mert a telepíítö nem nagyon fogja látni a mentést.

http://legipanorama.hu

(#1484) Oracle válasza sityak (#1483) üzenetére


Oracle
senior tag

nem akarom használni ntfs-en :) csak jelzem hogy menyire jól müxik a paragon ahogy bedugtam a külsőt egyből kérdezte hogy time machine-olok e ntfs3g-nél nemvolt ilyen.

A betűk élsimítására nincs valami ötleted hogy hogy lehet kikapcsolni? nekem túl homály így

[ Szerkesztve ]

(#1485) gergely2005 válasza sityak (#1481) üzenetére


gergely2005
tag

Miért? Sokkal bonyolúltabb a telepítés ha egy partíción lenne? Elég macerás lenne most a másik winyóra rakni az osx-et..

http://nagygergely.info

(#1486) sityak válasza gergely2005 (#1485) üzenetére


sityak
tag

hát így hogy már fennt van a win, igen
kevesebb macerával megúszod, ha külön HDD-re telepíted

http://legipanorama.hu

(#1487) sityak válasza Oracle (#1484) üzenetére


sityak
tag

syspref/Appearance alatt
Turn off text smoothing betűméretet vedd fel 12-re
háha

http://legipanorama.hu

(#1488) Nyugdíjas válasza sityak (#1477) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért volt reinstall (köszi a tájékoztatást, van tudomásom a dologról ;]), mert valamelyik frissitésnél (avagy eleve rossz kernelt tettem fel) kimászott belőle a dual core support...
AZtán sehogysem tudtam bele visszaimádkozni.

p.s.: Azért ha szükséges akkor lehet újrainstallálni, avgy ez abszolút fővesztéssel járó eretnek, tiltott-dolog ?:D;] NEm ahargszol, ugye?;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1489) Nyugdíjas válasza sityak (#1487) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tényleg... Azt akartam kérdezni már korábban is, de nem volt igazn kitől. Ez a Paragon cucc most akkor jó? Régebben sokat hallottam, hogy adatvesztés,miegyéb.... Nem igazn kockáztatnám ezt meg pont a backup vinyómon...
Mi most a helyzet ezzel?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1490) Mákos7észta válasza Nyugdíjas (#1489) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

2 éve használom, tökéletesen működik, sőt. :) A 9.0 Prof. verziót használom, ha kell, akkor írj privit, és adok linket :B

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1491) Mákos7észta válasza Nyugdíjas (#1455) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

"still waiting for root device..." :(

Arról lehet tudni valamit, hogy mi a helyzet ez ügyben? :F Vagyis van olyan rilíz, ami már támogatja az SB700- as hidat, vagy ilyesmi? Na mindegy, sajnálatos, pedig egész jól indult..

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1492) gergely2005


gergely2005
tag

Amúgy hogy is lehet egy partíciót FAT32-re formáni?

És még annyi, hogy az OSX akkor egyáltalán nem tudja majd kezelni a többi meghajtót csak a sajátját? Illetve a windows se fogja tudni kezelni a FAT32-es partíciót?

http://nagygergely.info

(#1493) Mákos7észta válasza gergely2005 (#1492) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Van egy partíciókezelő programod, amivel annyit trükközhetsz egy szeletke merevlemezzel, amennyit csak akarsz. Pl. Paragon, vagy ilyesmi.

OSX tudtommal kezel minden cuccot, ami a másik partíción van, filmek, zenék, képek kiterjesztése nem változik meg, csak a windows- os .exe fájlokkal, meg ilyesmikkel nem tud mit kezdeni. Szvsz. :U
Sajnos még nem tudtam Apple OSX- et használni itthon, hála az AMD SB700- as délihídja miatt, amit remélem majd idővel patchelnek, vagy valami :F

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1494) cowboy_bebop válasza Mákos7észta (#1491) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Én eddig kettő fajtát próbáltam, Leo4allV3final és LawlessPPCPhenomLeo, mindkettővel still waiting for root device lett a vége.

Az SB700-hoz akkor együtt várjuk a .kext-et ("driver"-t).

[ Szerkesztve ]

(#1495) Mákos7észta válasza cowboy_bebop (#1494) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Leo4All- ra mondták, hogy milyen csodás, na pf. Mindegy, akkor az eddigiek alapján:
Se Kalway, se Leo4All, se LAwless :(

Valószínűleg tényleg nincs kext SB700- ra.

iAtkos- al próbálkozott már valaki? :)

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1496) Nyugdíjas válasza Mákos7észta (#1490) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyelőre nekem amugy ez jó,de lehet kiprószlom, most még telepiteni is lusta vagyok;]

Ellenben jöhet a privát;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1497) cowboy_bebop válasza Mákos7észta (#1495) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ezt kéne talán még megpróbálni, habár egy kicsit zűrzavaros.

"short notice: i just unplugged the stupid satacard and used
'pure' AHCI-- and plugged my sata-dvd as IDE (i can do this
with my board). with Zeph's 10.5.1 (!!!!!-- see osx.kbot.de)
it was able to _boot_ (though only if i didnt specify -legacy or
cpus=1?!) and _install_ on the AHCI SATA-hdd. it took quite
long but worked flawless. reboot, and it detect harddisk and
normally boots up <30s. stupid thing (and maybe thats what
kept me figuring it out back then): grub doesnt work anymore.
so, it _is_ possible to use sb700 as long as it goes with AHCI
and using the incredible zeph's 10.5.1!....
now i've got to do some installing.."

(#1498) Mákos7észta válasza cowboy_bebop (#1497) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Olvastam, de ez valami iszonyat kusza :F Megvárok egy normális kext-et, mert eme megoldás kicsit sok nekem :D

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1499) cowboy_bebop válasza Mákos7észta (#1498) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Annyi a lényeg h. BIOS-ban át kell rakni a SATA-t AHCI módba, meg a Zephyroth 10.5.1-et kell felrakni. De én le nem töltök még egy kiadást, ha csak nem 1000% h. megy SB700-al.

(#1500) Oracle


Oracle
senior tag

Kinyírtam a rendszert :DDD annyira megakartam csinálni a shutdown problémát hogy kernel pánik lett a vége :W

Az az imac amit fentebb említettem játékon kívül mindenre alkalmas? esetleg hd videó vágás szererkesztés? :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.