Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14515) Dani_kp válasza Dani_kp (#14514) üzenetére


Dani_kp
őstag

Sikerült az újratelepítés.
Ugyan nem tudom, mi oldotta meg a problémát mivel 2 dolgot eszközöltem:
1. Linux Mint 21.2 Victoria (LTS verzió), Cinnamon (64 bit)-es verziót töltöttem le és csináltam belőle telepítőt az XFCE helyett.
2. BIOS resetet is eszközöltem.

Amúgy érdekes, mert ennél a telepítőnél is először megállt az enter lenyomása után, de mivel épp mást csináltam, így nem foglalkoztam vele, majd 1 perc után már be is töltött pendrive-ról a live rendszer és tudtam is telepíteni.

Telepítés után vissza is raktam a maradék ramot is, szóval ahhoz képest, hogy mikor a gép setup, kellemesen gyors.

Köszönöm a tippet és segítséget :R .

https://ingatlan.com/33821564

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.