Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) pokers válasza Tachion86 (#736) üzenetére


pokers
senior tag

Honnan kezded a feszegetést? Mert oldalról és elölről megkezdhetetlen.

Muszáj lenne szétszednem valahogy, mert holnap kapom az ssd-t :K

(#752) wlk válasza pokers (#751) üzenetére


wlk
tag

Pedig nem olyan nehéz, kikapod az akksit, a 2. videokártyát, a csavarokat és én speciel az akksi felől kezdtem meg, úgy jött le könnyen.

(#753) M.T. válasza Bozso68 (#750) üzenetére


M.T.
senior tag

Szerintem sem kell átlag felhasználásra több 8 Gb-nál.
Win8 al eddig talán 1x sikerült átlépnem Crysis 3 al háttérben nyitott 8 ablakos böngészővel a 4GB-ot.
Win7 el asztali gépnél már sokkal többször ment 4 giga közelébe esetleg átlépve de ha bezárok pár ablakot a böngészőben akkor azt is ki lehet 4Gb al is használni jővöbe nézve elég lesz a 8 giga, aki meg nem átlag felhasználó annak meg 8Gb vagy több is kevés.....

(#754) pokers válasza wlk (#752) üzenetére


pokers
senior tag

Hát nem tudom, az enyém nagyon ragaszkodó. Én is az akksi felől kezdtem, de utána az oldala már nem akarta engedni, feszegetni meg nem mertem tovább.

Miért kellett ennyire rárakni a hátlapot. Eddigi laptopjaimról egy mozdulattal lejöttek.

(#755) Tachion86 válasza Bozso68 (#743) üzenetére


Tachion86
tag

Lehet hogy mégis használja az SLI-t mert most elindítottam megint a WoT-ot és nagyon szaggatott ha körbeforgattam a kamerát, vagy a tankot forgattam a garázsban. Sőt, az egérkurzor is szakadozva ment a garázsban meg mindenhol a játékon belül. És érdekes módon a laptop jobboldalán is mintha meleg levegőt fújt volna. A játék FPS-számlálója normális értékeket (kb 50-70 fps) mutatott, de ennek ellenére szaggatott volt a kép.

Kiléptem és kikapcsoltam az SLI-t, majd újra elindítottam a játékot és úgy ment mint eddig a 0.8.3-al. Szóval szerintem kezeli az SLI-t, de valami nagyon nincs a helyén...

(#756) kacsip


kacsip
tag

A SLi-t támogató játékok listája az mennyire igaz? Most próbáltam egy játékot, elvileg támogatnia kéne, de mikor fordulok vele, megyek, stb, akkor szaggat, legalábbis maga a kép frissítése talán. Sli nélkül viszont hibátlanul fut.

(#757) Sapphi válasza kacsip (#756) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Melyik játékról van szó? Mert ezt én is észrevettem, de szerintem a driver még nem az igazi vagy a játék maga nem teljesen támogatja ezt az SLI-t (mármint arra gondolok, hogy ugye nem rég jött ez ki)

Például nekem a Mafia 2-nél volt az hogy SLI-vel rosszabb volt a játék, mint SLI nélkül, de még a WoW-nál is volt olyan, hogy amikor fordultam olyan volt mintha szaggatna vagy nem is tudom. Feltettem a legújabb drivert meg kijött egy új patch és azóta nincs ilyen gond.

Illetve az új játékoknál se vettem észre hasonlót.

(#758) kacsip válasza Sapphi (#757) üzenetére


kacsip
tag

Nekem a Guild Wars 2-nél voltak ilyen észrevételeim.

(#759) Tachion86 válasza kacsip (#756) üzenetére


Tachion86
tag

Ugyan ezt csinálja nekem a WoT!

(#760) Sapphi válasza Tachion86 (#759) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Akkor ez valami driveres vagy a játék hibája lesz. Idővel valószínű ezek a dolgok megoldódnak.

(#761) Bozso68 válasza Tachion86 (#759) üzenetére


Bozso68
senior tag

A WOT nekem kifogástalanul működik.
Melyik VGA driver van fenn?
Nekem a legújabb, talán 314-es?

(#762) Bozso68 válasza Bozso68 (#761) üzenetére


Bozso68
senior tag

Helyesbítek, második indításra meg elkezdett rezegni a kép menüben és játékban egyaránt.
Kivettem teljes képernyőből, azóta jó.

(#763) FCsabi24


FCsabi24
tag

Üdv!
Vki nem tudja mikor jön ez Magyarországra? : http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:item.detail?GroupID=460&Code=0C22231#techspecs

(#764) Draken


Draken
őstag

Van arról valami hír, hogy esetleg csinál a lenovo ilyen behelyezhető, de erősebb kártyát?

(#765) Jok3r1985 válasza Draken (#764) üzenetére


Jok3r1985
tag

én eddig azt hittem az ultrabaybe későbbiekben kb bármilyen erősebb vga-t bele lehet tenni, nincs így?

(#766) Sapphi válasza Jok3r1985 (#765) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát nem tudom, én ahogy olvastam nem igazán jó ha két különböző kártyát akarunk SLI-be kötni, így számomra alapból kérdéses, hogyha lesz is akkor lesz-e értelme beletenni ebbe a gépbe.

(#767) Jok3r1985 válasza Sapphi (#766) üzenetére


Jok3r1985
tag

pl 3 év múlva simán lehet hogy jobban járunk majd 1 új vga-van mint a régi kettővel, akkor biztos le lehet tiltani a régit és az ultrabayest használni. kérdés a belső cseréhető-e

(#768) M.T. válasza Jok3r1985 (#767) üzenetére


M.T.
senior tag

A belső ahogy nézem forrasztott, az ultrabayes cuccot ha erősebbre tudnánk cserélni akkor a benne lévőt lehetne talán desktop illetve dedikált Physx számításra befogni.
Mivel ez túl szép, hogy igaz legyen mert akkor előfordulhat, hogy csere helyett csak VGA-t vesz az ember az meg a fogyasztói társadalomban eladói oldalról nézve nem jó (a természet oldaláról nézve jó lenne kevesebb hulladék, de abban kevesebb profit van nekik), ezért kétlem, hogy meglépik.

(#769) Jok3r1985 válasza M.T. (#768) üzenetére


Jok3r1985
tag

már előre látom a sufnituning átalakítókereteket amiket pár év múlva árulni fognak hozzá :))

(#770) Tachion86


Tachion86
tag

Skype-oztam webkamerával, egyszer csak bejön egy kék háttér a teljes képernyőre, rajta egy szöveg hogy a windows hibát észlelt, információkat gyűjt aztán újraindul. Újraindult, azóta folyamatosan ég a fehér LED a kamera mellett, a Skype azt mondja hogy nincs webkamera a gépen és az eszközkezelőből is eltűnt. Rányomtam hogy új hardver keresése, nem talált semmit. Feltelepítettem a driverét újra aztán újraindítottam a gépet, de semmi. Hát nagyon boldog vagyok, tényleg úgy sz@r ez a Lenovo Y500 ahogy van.... :W

Azt már nem is mondom hogy néha valami elkezd halkan zúgni a gép bal oldalán, mintha egy venti indult volna el de nem. Aztán magától elmúlik vagy ha lehibernálom és újra bekapcsolom akkor is megszűnik. Ezt már lenyelném és együtt tudnék élni vele, de a webkamera azért marha jó lenne ha működne!

Most telepítsem újra az egész gépet mikor már végre belaktam szépen? És ha akkor megint meghal majd Skype-ozás közben?

[ Szerkesztve ]

(#771) Draken válasza Tachion86 (#770) üzenetére


Draken
őstag

Annyira szemezgettem és mai napig szemezgetek ezzel a géppel, de annyi probléma van vele az elmondások szerint, hogy nem igaz és győzze kivárni az ember amíg megérkezik a nem túl megbízható szerviztől. De ha megnézed az eggyel nagyobb árkategóriájú asus G sorozatát ott még rémisztőbb tapasztalatokat lehet felfedezni :(

(#772) kacsip válasza Tachion86 (#770) üzenetére


kacsip
tag

Pont ma volt egy hasonló észrevételem, hogy bal oldalt halkan elkezdett zúgni valami, mintha a venti felpörgött volna kicsit, pedig semmi nem volt bekapcsolva a gépen. Aztán 1-2 perc múlva elállt. Azóta nem tapasztaltam, de nem is használtam annyira a gépet ma

(#773) Bozso68


Bozso68
senior tag

Ha jól látom, az I5-ösökkel van több gond?
Bocs, ha mellétrafáltam.

(#774) Tachion86 válasza Bozso68 (#773) üzenetére


Tachion86
tag

Ezekhez szerintem vajmi kevés köze van a processzornak.

(#775) M.T. válasza Bozso68 (#773) üzenetére


M.T.
senior tag

Úgy látszik eddig kb nekünk van szerencsénk vele legalább is itt a fórumon. :(

Bár kisebb gondszerűségek nekem is voltak de kiderült driver gebasz be kellett állítani a touch padot....
Azóta hála égnek rendben teszi a dolgát (kop, kop, kop remélem így is marad mert nem akarnám a lengyelekhez küldeni 1 hónap vakácíóra).

Bár hogy nem legyen teljes az örömöm ma egész nap a töb mint 10ezer Ft-os ajándékba kapott (ennyit nem adnék érte mondjuk egyikért sem pedig jól szól) javítottam.
Eltört a kábele 3+2 eres és vagy 30 cm ert rövidítettem rajtam meg az esetlen kezemmel fórrasztpákával azokat a szinte tized mm-es kábeleket forrasztottam egy élmény volt de legalább jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#776) pokers


pokers
senior tag

Mindig tanul az ember.
Sikerült berakni az ssd-t, de nem akarta látni a pendrive-ot a gép, hogy felmenjen a win8.
Már a hajam téptem, mikor átraktam a 2.0-ás usb-be és láss csodát, egyből elindult a telepítő.

A bal oldali ciripelés nálam is jelentkezett.
Felemeltem a gépet, és a ventilátornál szinte el volt tömődve a szűrőrács porral.
Letöröltem, és azóta újra szép halkan dolgozik a gép.

Úgy tűnik ennél a gépnél fokozottabban oda kell figyelni a leporosodásra. Az ölbe való gépezést pedig el lehet felejteni, nagy a levegő igénye.

(#777) adaminyo007 válasza pokers (#776) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Milyen ssd-t raktál bele?

(#778) Tachion86 válasza pokers (#776) üzenetére


Tachion86
tag

Az nem por volt mert az én gépem két hetes és már csinálja. Egyszerűen csak random abbahagyta neked szerintem (nekem is így szokta).

(#779) kacsip


kacsip
tag

A Sli-t érdemes mindig bekapcsolva hagyni, vagy ha csak játszani szándékozok? Vagy nincs jeletősége

(#780) pokers válasza adaminyo007 (#777) üzenetére


pokers
senior tag

Samsung SSD 840 Series 120GB

Itt az új élményindex. A videókari lett a gyenge pont :DD

(#781) M.T. válasza kacsip (#779) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha akksiról megy a gép érdemes kikapcsolni, ha meg hálozatról akkor meg majdnem mindegy nem fogyaszt és nem melegszik sokkal jobban, és ha játszanál nincs az, hogy elfelejted bekapcsolni.
Ez az én vélemény, másé lehet más lesz :)

(#782) M.T. válasza pokers (#776) üzenetére


M.T.
senior tag

Asztali teljesítmény bezsúfolva ilyen szűk kis házba nem csoda, hogy kell neki levgő :DD

(#783) Bozso68 válasza pokers (#780) üzenetére


Bozso68
senior tag

mSATA-s SSD, vagy pedig a vinyó helyére raktad?

Más:
Gondoltam, hogy a problémák forrása nem a proci, csak a szerelősor/manufaktúra/akármi lehet más a gyárban...

Más:
Alapból az USB3-at nem ismeri fel, telepítéskor mindig a 2-est kell megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#784) pokers válasza Bozso68 (#783) üzenetére


pokers
senior tag

A vinyó helyére raktam.

Ezt az usb3-as történetet nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#785) Bozso68 válasza pokers (#784) üzenetére


Bozso68
senior tag

Én mSATA-sat tervezek bele.
Az élményindexen meg csorog a nyálam :) .

(#786) Sapphi válasza Bozso68 (#783) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem is i7-es van és nálam se jelentkezett ilyen probléma (sőt semmilyen se kivétel a driveres, de azt majd megoldják)

Viszont van a szoftverében egy olyan, hogy portalanítás. Ma lefuttattam nem mondom, hogy el vagyok ájulva, de haszna azért van. Ettől függetlenül az alján tisztítani kell mert bizony kéri a levegőt rendesen. :)

De ezek mellet még mindig ezerszer halkabb (még mikor valami komolyan játékot vagy programot futtatok akkor is) mint a régi gépem.

Ja és nem ég le a kezem miközben gépelek... Én eddig meg vagyok vele teljesen elégedve.

(#787) pokers válasza Sapphi (#786) üzenetére


pokers
senior tag

Hol van ez a portalanítás? Milyen szoftverben?

(#788) Bozso68 válasza Sapphi (#786) üzenetére


Bozso68
senior tag

A véleményednek szívből örülök.

A portalanítást már én is megtaláltam, jópofa dolog. Nem figyeltem meg, a ventillátor ilyenkor oda-vissza forog?

pokers:
Az Energy Managemet-ben van a portalanítás. Az ikonja jobbra lent az óra mellett piros alapon fehér (talán) autót ábrázol.

[ Szerkesztve ]

(#789) Sapphi válasza pokers (#787) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Energy Managament-ba van benn.

(#788) Bozso68 Igen gondolom, én azt csináltam, hogy letöröltem az alját (volt rajt por bőven) és ugye a rács közé ment a port. Elindítottam szépen lefutott és kinyomta onnan a port. :) tehát gondolom oda vissza forog hogy a port kinyomja.

[ Szerkesztve ]

(#790) pokers válasza Bozso68 (#785) üzenetére


pokers
senior tag

Én is mSatában gondolkodtam, de ennyiért csak fele kapacitásút lehet kapni.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján meg bőven el fogok férni a 120GB-on, még 1-2 komolyabb játékkal is, így a betöltések is villámgyorsak.
A 64GB-os mSata meg már majdnem kevés. Nekem.

(#791) pokers válasza Sapphi (#789) üzenetére


pokers
senior tag

És tényleg ott van :Y
Eddig én csak jobb klikkeltem arra az ikonra :D

(#792) Bozso68 válasza pokers (#790) üzenetére


Bozso68
senior tag

Én a torrent miatt reggelire megeszem a 128GB-ot.
Mindenképpen kell bele a nekem az 1Terra.

(#793) Tachion86 válasza Tachion86 (#770) üzenetére


Tachion86
tag

Erre a webcam problémára nem tudtok valami megoldást? :F

(#794) Sapphi válasza Bozso68 (#792) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát igen én is így vagyok vele, de szerintem egy 128-as mSata már elég lesz a rendszernek meg a programoknak :) Meg talán még játék is férne rá, az adatoknak meg marad az 1 TB :)

(#795) Danex


Danex
addikt

hordozható rackbe mehet a vinyó... nekem is abban van már ilyen 4ezer körül lehet venni és céljának tökéletesen megfelel.

(#796) Bozso68 válasza Sapphi (#794) üzenetére


Bozso68
senior tag

Csak így külsőn kell a vinyót használni.

(#797) Sapphi válasza Danex (#795) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Már így is van egy 1 TB-os külsőwinyó rákötve :DDD

(#798) Sapphi válasza Bozso68 (#796) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hogy érted, hogy külsőn kell használni?

(#799) Danex válasza Sapphi (#797) üzenetére


Danex
addikt

hub és akkor még egy mehet :DDD

(#800) Bozso68 válasza Tachion86 (#793) üzenetére


Bozso68
senior tag

Azóta is világít a kamera?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.