Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Grind


Grind
tag

Sziasztok!

Két hete kb tulajdonosa vagyok a legolcsóbb kivitelű Lenovo Y510P-nek! Minden rendben van vele nagyon szeretem a gépet egy "kis" problémát kivéve, még pedig, hogy olyan fakók a színei. Lehet ezen valahogy változtatni? hogy élesebb, élethűbbek legyenek a színek? Mert oké, hogy nem full hd a kijelző,de azért lehetne kicsit szebb a képe..

Várom a válaszokat!

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#9002) szabyka95 válasza Grind (#9001) üzenetére


szabyka95
őstag

hello
windows keresobe beirod, hogy calibrate display color, s bekalibralod, ahogy neked szebb

(#9003) Stofl85 válasza pmheros (#8993) üzenetére


Stofl85
tag

Szia!

Feltelepíteni még sikerül. Frissíteni is. El is indul, de amikor rákattintok a mentés létrehozására, akkor kiírja hogy nem megfelelő a rendszer!
Van ötleted?
Korábban próbáltam több visszaállítót, de semmi nem működött hardver hiba win összeomlás után.
Most a recovery gomb és a teljes mentésben reménykedem, csak a biztonságérzet miatt.
De eddig sajnos nem jött össze. Lenovo honlapján se win7-hez se 8.1-hez sincs OKR, csak a 8.0-hoz hozza találatként.... Lenovonál nem érdekli őket a fejlesztés? Driverek is nagyon elavultak... :( :O
Köszi!

(#9004) pmheros válasza farkas-j (#9000) üzenetére


pmheros
senior tag

Ez esetben te a szerencsések közé tartozol, nálad meg lesz a rögzítő elem az ODD -ről átszerelve. Sőt még az előlapot is át tudod rá szerelni, hogy kívülről változás sem lesz.

(#9003) Stofl85 Úgy sejtem a recovery partició meg nem léte okozza bajt

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#9005) RobinHD


RobinHD
tag

Sziasztok!

Akinek van Lenovo Y50 -es gépe, az írna hogy milyen a kijelző szín vissszaadása? minősége?
ha vkinek esetleg még összehasonlítási alapja is van, akkor jobb vagy rosszabb vagy azonos szinten van az Y580 -as kijelzőjéhez képest?

sajna az egyik tesztben nem voltak túl jó véleménnyel a kijelzőről :(

Privátra illik válaszolni! :)

(#9006) marilllyo válasza RobinHD (#9005) üzenetére


marilllyo
veterán

Lapozz vissza kicsit. Linkeltem képeket.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9007) marilllyo válasza RobinHD (#9005) üzenetére


marilllyo
veterán

Lásd kivel van dolgod :D

Van ez a kalibrációs file amit belinkelt ide valaki. A 3 kalibrációs file közül a picture módot próbáltam.


Before-after. Gondolom leesett. :D Huawei Ascend p6.....amilyen jó képeket csinál a szabadban...annyira használhatatlan beltérben. A színek gyárilag egy kicsit hidegek. A kék az kék...az tökéletes. Ellenben pl. a "teal" színt (fogalmam sincs mi magyarul) azt képtelen normálisan megjeleníteni.
A ccf után egy kicsit jobb a helyzet. A színek melegebbek...a ph oldal is amint (amennyire) látjátok egész tűrhető...a kék viszont sötétebb egy kicsivel. Az jobban tetszett a gyári értékeken.

Amit sajnálok, hogy nem tudom sehogy megoldani, hogy az IPS monitoromon a saját színei legyenek míg a Lenovo-n a kalibrált értékek..mindez úgy, hogy a kép "megkettőzésen" legyen. Egyébként még a kalibrált értékekkel sem olyan mint az LG-men. Pedig ahhoz hozzá sem nyúltam. A gyári értékeken van.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9008) Criton válasza marilllyo (#9007) üzenetére


Criton
veterán

Y570P-hez is van ilyen kalibrációs file?

(#9009) Criton válasza Criton (#9008) üzenetére


Criton
veterán

510p akart lenni :)

(#9010) marilllyo válasza Criton (#9009) üzenetére


marilllyo
veterán

[link]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9011) sanis77 válasza marilllyo (#9010) üzenetére


sanis77
csendes tag

Ezt milyen programmal kell megnyitni vagy csak be kell másolni valahová?

[ Szerkesztve ]

(#9012) marilllyo válasza sanis77 (#9011) üzenetére


marilllyo
veterán

Egyik fórumtárs privát üzenetét bemásolom. Remélem nem haragszik meg érte.: )

"Angol Windows-t használok, helyettesítsd be a magyar megfelelőjét. :)
Color Management ablakban pipáld be a "Use my settings for this device"-t. Alul Add gombbal add hozzá a profilt. Utána Advanced fülön alul menj rá a "Change system defaults" gombra és a megjelenő ablakban szintén Advanced fülön pipáld be a "Use Windows display calibration" jelölőnégyzetet. Elvileg ennyi. ;)"

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9013) RobinHD válasza marilllyo (#9007) üzenetére


RobinHD
tag

Wáooo, köszi szépen, közbe vissza kerestem, szerencsére nem sokat kellett visszanézni :)

jónak tűnik a kijelző, de leginkább arra vagyok kiváncsi hogy Y580-hez képest jobb vagy rosszabb.
most egy y580as laptopom van aminek a kijelzőjével meg is vagyok elégedve, és legalább ezt a szintet elvárnám az y50től is kijelzőben, de mivel a régi fényes, az új pedig matt, igy sajna van eltérés.
laptopszalonban meg nem volt lehetőség a kijelző bekapcsolva nézegetni :(

sajna a kijelző nálam döntő szerepet játszik be, ha rosszabb a kijelzője akkor várok a következő lenovo gamer laptopra ami majd 1 év múlva lesz kapható és még semmit sem tudni róla, csak annyit jobb lesz remélhetőleg mint az y50 :D

köszi az infokat.
esetleg nem tudja vki hogy hol lehet bekapcsolva szemügye venni az y50-es gépet? média marktban elvileg árulnak, de én amelyikben voltam, ott nem volt kiállítva :(

Privátra illik válaszolni! :)

(#9014) domiromm


domiromm
tag

Üdv.
50y-nak milyen stabil a monitor zsanérjai?

(#9015) marilllyo válasza domiromm (#9014) üzenetére


marilllyo
veterán

Erősen tartja. De,hogy meddig azt majd kérdezd meg 2 év múlva :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9016) hjanos1


hjanos1
senior tag

Lenovo Y70 - 17.3 hüvelyken

The Factory Must Grow

(#9017) domiromm


domiromm
tag

Mikor jön a következő generáció-ja?

(#9018) Grind válasza marilllyo (#9010) üzenetére


Grind
tag

Hali,

Ez a fájl full hd-s kijelzőhöz készült vagy sima HD-hoz? Vagy teljesen mindegy?

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#9019) lolkapitany


lolkapitany
tag

Help! Egy oraja megprobaltam bekapcsolni a gepet(510p), de csak a lenovo feliratig jutottam, nem tölt be a win, fel ora utan is igy marad. Probaltam resetelni, aksival/nelkul, kivettem a masodik kartyat is, de igyse tolt be. Tud vki segiteni?

(#9020) sanis77 válasza marilllyo (#9012) üzenetére


sanis77
csendes tag

Köszi :)

(#9021) pmheros válasza lolkapitany (#9019) üzenetére


pmheros
senior tag

Ha van bedugva usb -s eszköz, húzd le a laposról. Nekem az egér adó-vevője fogja (ritkán) meg így az indulást.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#9022) lolkapitany válasza pmheros (#9021) üzenetére


lolkapitany
tag

Eger volt benne, de mar kihuztam. Igy sem megy.

THX Volt benne egy sd card, kihuztam es tokeletesen megy. Koszi :))

[ Szerkesztve ]

(#9023) Because válasza lolkapitany (#9019) üzenetére


Because
őstag

hdd, ssd, ram? kihúznám és vissza ezeket
(acernél tudom, hogy sajnos nem támogatja az optibay megoldásokat és ugyan így áll meg ha dvd helyén hdd van)

na akkor meg is oldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#9024) Adi07


Adi07
csendes tag

Sziasztok!
A Lenovo M5400-as megéri az árát?
[link]
Koliba vinném le, tanulásra, filmezésre és lehetőség szerint játszanék is (persze tudom, hogy nem kell egy ilyentől csodát várni).

(#9025) Grind válasza Grind (#9018) üzenetére


Grind
tag

Valaki tudna segíteni hol találok még ilyen színprofilt Y510P notihoz? Amit linkeltetek az nekem túl sárga az alap az meg fakó és túl kék! Van valami más ilyen színprofil?

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#9026) Stofl85 válasza pmheros (#9004) üzenetére


Stofl85
tag

Szia!
Tudnál ebben segíteni? Milyen partíció kell neki? D\Lenovo mappát ír alapértelmezettnek...
Ez rendelkezésre áll. G580-on tökéletesen megy, ott nem kell külön partíció!
Itt hogy csináljam? Neked sikerült? Eleve hol kell megadni a partíciót ha még el sem jut odáig, hogy kiválaszthassam hova akarok menteni.....
Köszi!

(#9027) szabyka95 válasza Grind (#9025) üzenetére


szabyka95
őstag

[itt]
ez az lg paneles (LP156WF1-TLB2) full hd y510p hez valo ICC fajl

(#9028) pmheros válasza Stofl85 (#9026) üzenetére


pmheros
senior tag

Mivel én is vak voltam a témában utána olvasgattam, a szomszédos Lenovo topikokban, és külföldi (számomra érthetetlen) nyelvű oldalak fórumain is. Tévedés jogát fenntartom !

Amit ki sikerült eddig hámoznom: a lenovo gomb előkészített OEM (lenovo) partícióról tudja előhívni a mentést. A winre letölthető One Key Recovery 8.0 azonban nem tud ilyet létrehozni. Ami képes erre, az a Onekey Recovery Engineering. Ez utóbbi azonban szigorúan gyártói eszköz, amit nem is ad ki a kezéből a Lenovo. Én a virágboltban találtam a 7 -es és a 8 -as verziójából is az Engineeering -nek, de sajna betöltés közben újraindul, aminek az okára még nem sikerült rájönnöm. Egyenlőre fel is adtam.

Persze ha nálad a G580 -on enélkül is megy, akkor valamit nagyon félreolvastam :B

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#9029) Grind válasza szabyka95 (#9027) üzenetére


Grind
tag

Az enyém nem full HD-s hanem csak sima HD! Ahoz hol találok ilyen fájlt?

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#9030) szabyka95 válasza Grind (#9029) üzenetére


szabyka95
őstag

nemtudom

(#9031) vokesz


vokesz
csendes tag

Sziasztok!

Feltettem a Windows 8.1 pro rendszert minden driver fent van vgabios frissítés is de valamiért ilyen a megjelenítése mikor programot telepítek vagy ha csak az eszközkezelőben vagyok.. Ez nagyon zavarja a szemem minden megpróbáltam amit tudtam de semmi. Win7-nél nem volt probléma.

Mi lehet a gond?

(#9032) vokesz válasza vokesz (#9031) üzenetére


vokesz
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#9033) marilllyo válasza vokesz (#9031) üzenetére


marilllyo
veterán

Bocsi de nem látom, hogy mi a probléma. Nálam is ilyen.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9034) vokesz válasza marilllyo (#9033) üzenetére


vokesz
csendes tag

Az hogy a telepítőben lévő szöveget nem lehet tisztán látni olyan mintha elmosódott lenne de a szememnek nagyon zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#9035) szabyka95 válasza vokesz (#9034) üzenetére


szabyka95
őstag

keresobe ird be hogy cleartype, es allitsd be, hogy jobb neked

(#9036) vokesz válasza szabyka95 (#9035) üzenetére


vokesz
csendes tag

Köszi, de már próbáltam és semmi változás ugyan olyan életlen maradt. De máshol nem jelentkezik semmi ilyen gond szerencsére. Majd még állítgatom hátha jó lesz

(#9037) marilllyo válasza vokesz (#9036) üzenetére


marilllyo
veterán

Vezérlőpult -> képernyő és ott állíts 100%-ra mindent.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9038) vokesz válasza marilllyo (#9037) üzenetére


vokesz
csendes tag

Köszi most úgy javult a helyzet ha kipipáltam a "közös méretezési szint választása minden kijelzőhöz" funkciót.

Így már jobb.

(#9039) Criton válasza marilllyo (#9010) üzenetére


Criton
veterán

Köszönöm szépen :R

(#9040) Sárpac


Sárpac
nagyúr

(#9041) marilllyo válasza Sárpac (#9040) üzenetére


marilllyo
veterán

Alakul. Kezd savanyú lenni a szőlő :D

Egyébként ez az akksi kímélő 60%-on tartós téma...ez azért kicsit több mint egy sima softweres beállítás. A gép kikapcsolt állapotában sem tölt, szóval jó ez.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#9042) Sárpac válasza marilllyo (#9041) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Megéri várni egy kicsit úgy nézem. Egyébként dollárban is esett az ára valszin azért is ennyi! UHD IPS nyam nyam.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9043) orosmet válasza vokesz (#9038) üzenetére


orosmet
tag

Nekem is ilyen problémám volt eddig, mert sokszor váltok külső monitorra, így nagyon zavaró, hogy eltérőek a méretek, de ez a beállítás megoldotta a problémát, én is köszönöm.
Lenne még 1 probléma, amit nem tudok megoldani.
Több játéknál is előjön indításkor a 0xc000007b hibaüzenet (F1 2012, F1 2013, GTA4), próbáltam már a rendszert többször újrarakni, dll fájl cserét, különböző javító programokat, de egyik sem akar működni.
Tuti, hogy valami szoftveres hiba, de nem sikerül kiszűrni. Mit lehetne még tenni, ami végre megoldaná a gondomat?

(#9044) whited válasza Sárpac (#9042) üzenetére


whited
addikt

Csak kérdem, lesz ekkora kijelzőn valami értelme ennek?
Mennyire káros ez az akku időre?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9045) szabyka95 válasza Sárpac (#9042) üzenetére


szabyka95
őstag

lattal mar 48 hz es monitort ? nezz meg egy 50 hz est, hogy milyen, nem okoz-e szem, fejfajast neked.

(#9046) Sárpac válasza szabyka95 (#9045) üzenetére


Sárpac
nagyúr

UHD szabad levegőn napfényben! (samu panel van benne):)
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9047) buborekosviz válasza Sárpac (#9046) üzenetére


buborekosviz
tag

Nem is tudtam hogy létezik Samsung IPS! :Y

(#9048) szabyka95 válasza Sárpac (#9046) üzenetére


szabyka95
őstag

jo, lattam en is a tesztet, a kijelzo szinei vallalhatoak, de ennek mi koze a frissitesi ratahoz ?:D

[ Szerkesztve ]

(#9049) Sárpac válasza szabyka95 (#9048) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Semmi de miért zavar a 48hz ami ugyi jelen esetben 48képkocka/sec?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9050) szabyka95 válasza Sárpac (#9049) üzenetére


szabyka95
őstag

engem nem zavar, mert nem veszem meg, de van akinek faj a feje pl 50 hz tol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.