Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) marilllyo válasza Dhampir (#13000) üzenetére


marilllyo
veterán

Én nem szoktam ezzel foglalkozni. Amikor megveszem megnézzük...aztán ha nincs akkor nincs. Ismerősömnek egy év után jött elő....szóval tökmindegy. Állítólag az első pár hónapban jelentkezik a leggyakrabban. Ahogy múlik az idő úgy egyre kisebb a valószínűsége, hogy előjön. De ezt az LSZ-es csávó mondta. Szóval lehet, hogy csak duma. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13002) bbubby00 válasza marilllyo (#13001) üzenetére


bbubby00
őstag

Sztem csak duma. Figyelj. Megdeled neten, szemelyesen atveszed, maris van 14nap pixelgarid. Sztem ha az elején nem szar, akkor max évek múltán lesz majd az.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#13003) Flickering


Flickering
aktív tag

Én mikor tudom meg neten mrgrendelem es a boltban szemelyesen atveszem, akkor is 14 nap nem?

(#13004) marilllyo válasza bbubby00 (#13002) üzenetére


marilllyo
veterán

Vicces egyébként mikor próbálta a srác rámsózni a pixelgarit én is ugyanezt mondtam neki, hogy....ha gáz lenne vele 2 héten belül úgyis visszahozhatom. "Jaaa ... jaa de hát lehet, hogy majd egy hónap múlva fog jelentkezni."

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13005) Soockit válasza Flickering (#13003) üzenetére


Soockit
aktív tag

Nem!

(#13006) bbubby00 válasza Soockit (#13005) üzenetére


bbubby00
őstag

De. Attol mert szemelyesen veszed at, webshopon keresztul vasarolsz. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#13007) Dhampir válasza marilllyo (#13004) üzenetére


Dhampir
félisten

A hpshopban nem tudom, hogy milyen feltételekkel, de állítólag ingyenes pixel garancia 1 évig az ottani hp masinákhoz.

(#13008) marilllyo válasza Dhampir (#13007) üzenetére


marilllyo
veterán

Szerintem ez függ attól, hogy hol és mekkora területen.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13009) Dhampir válasza marilllyo (#13008) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha a subpixelekre is vonatkozik, akkor kafa lehet.

Például Asusnál van a Zero Bright Dot marketingfogás (az Ipon egyik notebookteszt-cikke szerint garantálja a gyártó a pixelhibamentes kijelzőt). Aztán az Asus tájékoztatójából csak kiderül, hogy Please note that dark dots are not included in the ZBD program, köszönik szépen a vásárlók a nyakukon maradó sötét pontokat.

[ Szerkesztve ]

(#13010) Tibe


Tibe
aktív tag

Kérdésem van, hogy lehet beállítani hogy a noti(Lenovo Y50) funkcióbillentyűi (F1-F10) alapból ne a másodlagos funkciójukat töltsék be pl. sleep, touchpad kikapcsolása stb... Szal hogy értsd, ha most megnyomom az F1 gombot akkor lemegy nekem standbye-ba a gép. Pedig csak akkor kéne hogy lemenjen ha az FN billentyűvel együtt nyomom az F1-et. Vmi progit fel kell még tegyek a lenovótól? De csak az F billentyűk ilyenek pl. a nyilak az enter alatt jól működnek, ott csak akkor van másodlagos funkció ha az FN-el együtt nyomom.

Köszönöm!

(#13011) Styx36


Styx36
csendes tag

Sziasztok!

Kiszeretném cserélni a ramot a gépben. Jelenleg 8GB van benne, de néha fullon használja és több játékhoz is kellene. Itt található memória megfelelő lenne a gépbe? S a másik, hogy érdemes lenne-e mindkettőt kicserélni rögtön vagy csak az egyiket, mert ugye jelenleg 2x4gb van benne.
Ha már memóriát cserélek akkor már benne volt, hogy ssd-t így elég erős gépet kapok. A jelenlegi 5400 rpm-es hdd nem a a legjobb.
Csak ennyi lenne. :)

(#13012) Hurkaleves válasza Tibe (#13010) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a bios-ban tudod átállítani.

(#13013) whited válasza Styx36 (#13011) üzenetére


whited
addikt

én úgy vettem az én y50em, hogy a gyári 4gb mellé tettünk 1x8 gb-t és tökéletesen elvan / elvagyok vele

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13014) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok
Páromnak vagy egy Y50-e
Idén tervezek magamnak egy Y700 át
kérdés, hogy megoldható-e valahogy hogy +2 kijelzőt, konkrétan egy DELL IPS monitort és egy SONY TV-t kössek rá egyszerre tükrözve valahogy, szóval a felállás úgy nézne ki, hogy a HDMI kimenet kiterjesztés lenne, az viszont tükrözve egy monitorra és a TV re.
Van erre valami ügyes kiegészítő.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13015) Hurkaleves válasza L4mie (#13014) üzenetére


Hurkaleves
őstag

pl. ezzel tudsz osztani. van belőle több kimenetes verzió is.

(#13016) L4mie válasza Hurkaleves (#13015) üzenetére


L4mie
veterán

Szuper, akkor megoldódott a kérdés :)

Gondolom némi jelveszteség lesz, de ha nem vészes akkor np.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13017) Hurkaleves válasza L4mie (#13016) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem kéne hogy legyen mert aktív elosztó azaz kell neki plusz betáp usb-n keresztül.

(#13018) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Egy tesztben olvastam, hogy az Y700-nak visító hangú a hűtése. Igaz ez általánosságban (vagy csak a tesztpéldány lehetett ilyen)? :F

(#13019) Styx36 válasza whited (#13013) üzenetére


Styx36
csendes tag

S akkor EZ a memória megfelel bele?

[ Szerkesztve ]

(#13020) Hurkaleves válasza Styx36 (#13019) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szerintem jó bele...

(#13021) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy y50 laposom és ma reggel óta olyat csinál,hogy vibrál és lila lesz a képernyőm mi lehet szerintetek a gond? :R

Cimbee

(#13022) BwG


BwG
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Y510P-s gépem.
Az utóbbi időben egyre sűrűbben kifagy DPC WATCHDOG VIOLATION hibával.
Valaki tapasztalt hasonlót, mi ilyenkor a teendő, próbáltam megtalálni a megoldást neten, de sajnos nem lettem okosabb.
Előre is köszi a segítséget.

(#13023) kzolee216 válasza BwG (#13022) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Játék közben csinálja? Sli-s gép? Ha igen és 755m- el szerelt, akkor nem birja a vga. Vissza kell venni az orajeleket 750m-es kártya órajelére. Mérj egy hőmérsékletet. Lehet tulmelegedett a gêp.

(#13024) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Szét ne essetek a válasszal! Mind1 normálisabb fórumon már kaptam választ, se erre se arra már nem kell válasz.

Köszönöm a semmit :N (szókás szerint itt soha nem kapok segítséget) :C

Cimbee

(#13025) Hurkaleves válasza Cimbee (#13024) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ha nincs válasz az azt jelenti, hogy lövése sincs senkinek a problémáról.
minden fórumozó nem írhatja be, hogy "bocs passz..." gondold el hány off-os poszt lenne akkor...
jaj nem tudom... jajj én sem tudom... bocsi én sem tudom... stb..
na.

[ Szerkesztve ]

(#13026) L4mie válasza Cimbee (#13024) üzenetére


L4mie
veterán

1. Figy. Józsi legalább akkor írtad volna le mi volt a baja hátha tanulunk belőle és legközelebb tudunk segíteni.
2. Szerintem elromlott....
a VGA vagy a kijelző, vagy a kábel vagy valami.
3. Ez van lámák vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13027) Dhampir válasza Cimbee (#13024) üzenetére


Dhampir
félisten

(#13028) marilllyo válasza Cimbee (#13024) üzenetére


marilllyo
veterán

Egyébként józan paraszti ésszel belegondolva.... Nyilván nem szoftveres. Innentől fogva mit számít mi a baja. Majd a szervizes kitalálja és megjavítja...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13029) BwG válasza kzolee216 (#13023) üzenetére


BwG
csendes tag

SLI-s a gép de nem játék közben jön elő, hanem bármikor. Legutóbb bootoláskor amikor betöltötte a hátteret utána megfagyott, gondolkodott egy kicsit és kékhalál. Az oprendszer az Win10. Szerintem valami winchester hiba de sajnos nem találtam rá megoldást.

(#13030) kzolee216 válasza BwG (#13029) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem is elszallt mar a gyari hdd, ugy hogy nezd meg egy hdd sentinel-el. Hatha akkor tobbet tudunk.

(#13031) Soockit válasza bbubby00 (#13006) üzenetére


Soockit
aktív tag

"Fontos tudnia, hogy amennyiben a megvételt követően használatba vette a terméket, már nem állhat el a vásárlástól. A vásárlástól való elállás joga nem a termék 14 napos ingyenes használatát biztosítja Önnek, hanem a termék szemrevételezésének lehetőségét, ugyanúgy, ahogyan arra az üzletben vásárolt termékek esetében is módja van."

Személyes átvételnél van lehetőséged szemrevételezni a terméket ugyan annyi, mint amikor egy sima vásárlást bonyolítasz le, ergo nincs 14 napos visszavételi lehetőség csak a 3 napos!

(#13032) bbubby00 válasza Soockit (#13031) üzenetére


bbubby00
őstag

Az üzletbe személyesen betévedő vásárló a termék szemrevételezése után, esetleges szóbeli információk szerzésével, a termék tulajdonságainak leírásának ismeretében még dönthet úgy, hogy a készüléket mégsem vásárolja meg. Míg az interneten vásárló csak azt a korlátozott információt szerezheti meg, melyet a kereskedő a termékkel kapcsolatban közöl. Az, hogy az interneten vásárló, de a terméket személyesen átvevő fogyasztót is megilleti az elállási jog abból következik, hogy a hatályos rendelkezések szerint a termék megvásárlása kapcsán megvalósuló ügyleti döntést befolyásoló körülmények megszerzésére csak a megrendeléskor volt lehetősége, a speciális elállási jog gyakorlásának pedig nem korlátozó feltétele az átvétel módja.
Csak ha már webshopom és üzletem is van, tudnom kéne az ilyeneket :)
De a vitát lezárom ezügyben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#13033) bbubby00 válasza Soockit (#13031) üzenetére


bbubby00
őstag

Csak tegyük fel ész érvekkel. Rendelek húgomnak egy 38as magassarkút ajándékba, majd bepipálom, hogy személes átvétel, mert az 5 ezres cipőhöz nem akarok hozzácsapni 2 ezres szállítási díjat + 2 utcára van az üzlet, viszont 1db van készleten és én 2napig nemtudok bemenni mert vidéken vagyok. Akkor én bemegyek a 3.nap az üzletbe átveszem a terméket és próbáljam fel a 45ös lábamra mert visszavinni már nemtudom, ha nem tetszik esetleg kényelmetlen?!
De legalább ki tudsz böngészni olyan webshopokból leírást, ami egyáltalán nem vevőbarát. Az ilyet fel is lehet nyomni a pitsába!
Na tényleg ennyi.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#13034) orosmet


orosmet
tag

Üdv. Mindenkinek.
Még talán novemberben írtam ide, hogy hamarosan vége a vinyónak, de még mindig bírja. Persze többször leáll, fura hangja van, néha csinál olyat is, hogy csak a 2. vagy 3. indításra látja a gép, és a 3%-os kondíció is durva. Filmet is nehéz róla nézni, sokszor megakad, stb. Ez már elég indok lehet ahhoz, hogy elküldjem szervizbe, vagy még várjak vele, mondhatják azt, hogy működik és visszaküldik így? Lenne még más baja is, hogy néha alvó állapotból visszatérés után Driver power state failure kékhalált dob, illetve itt korábban említett Kernel security check faliure kékhalál is előjött néhány program indításakor, de utóbbi újratelepítés után még egyszer előfordult, azóta ezzel szerencsére nem találkoztam. Továbbá 1 hetes kora óta az 1-es billentyű egyik tartópöcke is el van törve és ferdén áll, amit azóta sem tudok hogyan történhetett.
Képernyőmentés a HDD sentielből: [link]
[link]

(#13035) marilllyo válasza orosmet (#13034) üzenetére


marilllyo
veterán

Bőven van mit javítani rajta, úgyhogy küldd el szépen. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13036) orosmet válasza marilllyo (#13035) üzenetére


orosmet
tag

Kicsit jobban utánaolvastam, hogy a TMX mostanában hogyan szervizel. De semmit nem változott, legalábbis az olvasottak alapján leginkább a Lenovo notebookoknál van a gond, más termékeknél nincs ekkora probléma.
Úgyhogy nem merem nekik elküldeni, a billentyűre úgyis ráírnák, hogy "erős behatás okozta", a vinyó működik, nekik nem jön elő hiba. Nagyjából 1 hónapig most tudnám nélkülözni, de utána nem lesz időm foglalkozni vele, és annyi ideig tuti náluk lesz. Azután elvileg kiküldik a csereutalványt, de lecserélni meg ráfizetés nélkül biztos nem tudnám. Talán az a legegyszerűbb és legolcsóbb, ha majd tönkremegy a hdd, kicserélem.

(#13037) marilllyo válasza orosmet (#13036) üzenetére


marilllyo
veterán

Küldd el most! Szerintem megcsinálják. A TMX meg változó. Most már egyre okésabbnak tűnik. Ne felejtsd el, hogy azok ritkán írnak egy ömlengős pozitív értékelést akiknek gond nélkül megjavították a laptopját. Viszont akit rendesen megszívattak az biztos minden fórumon panaszkodik. Ezért olvasni ennyi negatív kritikát.
Többen is vannak itt a topicban akiknek sitty-sutty megcsinálták a gépét.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13038) orosmet válasza marilllyo (#13037) üzenetére


orosmet
tag

Az is igaz, hogy a pozitív tapasztalatot nem nagyon írják le, ezt most totál kifelejtettem :D . Egy próbát megér, aztán ha nem szerelik meg, legfeljebb akkor kicserélem én a hdd-t. Egyébként olyat még lehet tőlük kérni, hogy pasztázzák újra a processzort, vagy ott ilyennel nem foglalkoznak?

(#13039) marilllyo válasza orosmet (#13038) üzenetére


marilllyo
veterán

Egy normális szerviznél ez úgy működik, hogy amikor javításra küldesz egy készüléket akkor minden egyéb részét is letesztelik. Hátha ők más hibát is felfedeznek. Elkerülve ezzel azt, hogy egy hónap múlva megint valami miatt vissza kell küldjed.

Na már most ez a németeknél biztos így működik. De mi "sajnos" Magyarországon élünk.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13040) orosmet válasza marilllyo (#13039) üzenetére


orosmet
tag

Örülnék, ha így mennének a dolgok. Köszönöm a segítséget. Jövő héten lehet, hogy megyek Bp-re, ebben az esetben személyesen vinném hozzájuk, hátha lehetne valakivel beszélni.

(#13041) skatebab


skatebab
tag

helló

y580 om van és win7el mert a win8 nem kezeli rendesen az optimust,
de ha valamilyen játékot indítok el rosszabb teljesítmény ad mint a régi g580-om...
be van állítva hogy a nagy gput használja de semmi...
van tipp hogy milyen beállítás vagy driver kellene hogy rendesen menjen?
hűti terhelés alatt a vgat is de mintha valami integrált cucc menne olyan gyenge...

kösz!

Igyunk barátaim yo-ho!

(#13042) kzolee216 válasza orosmet (#13034) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Driver power state failure hibat a merevlemez problema okozza. Nekem is dobalta eleg sokszor. Persze vigyed szervizbe a gepet. A vinyo tuti rossz.

(#13043) Dhampir válasza orosmet (#13036) üzenetére


Dhampir
félisten

Állítólag nincs gond a Telemax-al.

(#13044) L4mie válasza Dhampir (#13043) üzenetére


L4mie
veterán

mondja ő telemax ügyintéző/dolgozó/érdekelt/vagy egy szerencsés nem rosszul járt ügyfé ph!-n :D
Személyes rossz tapasztalat az van, de gond az nincs :DD
Párom amikor vette az y50-et 10x szóltam neki, hogy gondolja meg mert ha baja van lehet nem ilyen állapotban kapja vissza szerviz után, ha visszakapja, ha megjavítják. De ez kellett neki, szerencsére most pozitív a kép a lenovoról.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13045) orosmet válasza kzolee216 (#13042) üzenetére


orosmet
tag

Köszönöm az infót, az jó lenne, ha az okozná. Korábban úgy olvastam, hogy memóriahiba is okozhatja. Egyébként lehet tényleg a vinyó miatt van, mivel ssd van a gépben, a chrome cache-et a hddre tettem át [link] , akkor ez a hiba sűrűbben jött elő alvó állapotból felébresztve böngészés alatt, a legutóbbi újratelepítéskor viszont ezt nem csináltam meg. Azóta talán nem is fordult elő ez a hiba.
A TMX oldalán már regisztráltam a gépet, körbefotózom és kiveszem majd az ssd-t, utána jöhet érte a futár.
A fejleményekről mindenféleképpen beszámolok.

[ Szerkesztve ]

(#13046) szabonagyur válasza orosmet (#13045) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha szar a gep es most van idos bekuldeni mire varsz? Jobb lesz 2 het mulva esetleg amikor mar nincs egy honapos ra? Minek alarod elore diagnosztizalni a dolgot? Ha meg ezt ki is emeled biztosra mehetsz, hogy massal nem is fognak majd foglalkozni...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#13047) orosmet válasza szabonagyur (#13046) üzenetére


orosmet
tag

Tegnap már kértem futárt az oldalukon, de eddig semmi visszajelzés nem érkezett.

(#13048) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Az nv nem áll a helyzet magaslatán ha a 361-es driverről van szó. Kernel security-s bsodt dobál a gép ha ezt a vga drivert használom, a 395-essel hibátlan a cucc, azt hittem az új ssd kaksizott be de nem.

(#13049) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ha valaki meg akarja kímélni magát a hajtépéstől akkor javaslom hogy a 359.12 hotfix drivert használja a y50-70 hez nekem ezzel működik, a legújabbal bsod és fekete képernyő hegyek voltak meg a 359.06-os driverrel is. Hw diagnosztika hibátlan volt, meg 3x raktam újra a win 10-et és semmi nem segített csak ez a hotfix driver. Azt hittem lehalt a gtx 860m, de nem ez a hiba elvitte 1,5 napomat. :W

(#13050) marilllyo válasza ->Raizen<- (#13049) üzenetére


marilllyo
veterán

Vaaagy... használj egy régebbit ami tutira jó volt. Én is ezt csináltam.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.