Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) M.T.


M.T.
senior tag

A Techinferno -ra nincs valakinek érvényes regisztrációja amivel le lehet tölteni dolgokat?
Kéne nekem onnan a v2.02 moddolt BIOS.
Nekem most a gépben 1.05 bios van de már leszedtem a kinai oldalról a 2.02 est ahhoz meg van olyan moddolt bis amivel sok rejtett funkció elérhető.

U.I.:
Érdekes hogy a hivatalos 2.02 -es biost nem lehet letölteni a Lenovo oldaláról pedig a márciusban gyártott y500akra már gyárilag ez a bios kerül.

[ Szerkesztve ]

(#1702) M.T. válasza M.T. (#1701) üzenetére


M.T.
senior tag

Még egy érdekesség, állítólag a 2.00 és újabb biosokkal már nincs gond a win7 sli felismerésével hmmm....
Mondjuk nekem speciel nincs gondom a win8 al de lefogadom nagyon sok ember nem szereti és nekik az újabb bios megváltás lehetne mert az SLI felismerés nagy szívás win7 en.

[ Szerkesztve ]

(#1703) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Mi a gond akkor, ha zsír új a gép, csak DOS van rajta, semmi más, de egyszerűen néha a bekapcsolás után mintha boot loop lenne, felvillan a power gomb és a kijelző világítás, majd fogja magát és elsötétül (és ez megy folyamatosan), de közben a kijelző matt fekete marad. Mintha a bekapcsolásnál nem érzékelne valamit. Nagy ritkán bekapcsol és akkor a BIOS-ba be tudok lépni, de windows telepítés esélytelen, mert újraindításnál már megint a fenti gond jelentkezik. Power gomb és kijelzővilágítás felvillan, majd elsötétedik, és ez megy megállás nélkül,.

Amikor néha beindul, kiír olyat is, hogy "check cable" meg minden szar. Amikor elhoztuk a boltból, tettek bele plusz memóriát, de elvileg csak nem tették szarul össze.

[ Szerkesztve ]

(#1704) Sapphi válasza ForRedGlory (#1703) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

vissza boltba, gépcsere.

van még kérdés? :D Ilyet nem szabad csinálnia nekem sose volt ilyen, hogy nem kapcsol be meg nem lehet Windows-t telepíteni. Ez már régen rossz.

(#1705) ForRedGlory válasza Sapphi (#1704) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az a baj, azt sem tudom mit kellene bekapcsolni/beállítani biosban, hogy USB-ről bootoljon... :DDD Ha deafultot nyomok, ezt dobja: [link]... mivel nincs optikai drive, kurva jó lenne rájönni, hogy bootol be USB-ről...

amúgy lehet csak az a baja, hogy csontra le van merülve? Lehet hülyeség, de amikor hagyom "pihenni" pár percet, akkor elindul. Érdekes...Pedig hálózaton is van. Mondjuk szerintem is szar a laptop, de hátha nem. Kurvára nincs kedvem szórakozni vele, majd kihívom a srácokat, erre kinyalják a seggem is garanciát adtak.

[ Szerkesztve ]

(#1706) Sapphi válasza ForRedGlory (#1705) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát ha csatlakoztatva van energihez akkor nem lehet ilyen gondja. Egyszerűbb ha bal oldalt a táp mellet benyomod a kis gombot és akkor kiválasztod bootnak az USB-t.

(#1707) ForRedGlory válasza Sapphi (#1706) üzenetére


ForRedGlory
félisten

...és azt melyik fázisban kell benyomni, hogy vegye az adást? :B

(#1708) Sapphi válasza ForRedGlory (#1707) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Azzal kapcsold be

(#1709) ForRedGlory válasza Sapphi (#1708) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na mára befejezem, mielőtt fél naposan kibaszom az ablakon. Végre bejött a windows telepítés USB-ről, erre megáll a telepítés előtti "starting windows"-nál és baszik mozdulni. Most meg már odáig sem jut el.

(#1710) M.T. válasza ForRedGlory (#1709) üzenetére


M.T.
senior tag

Ne szenvedj vele valószínűleg és sajnos hibás darabot fogtál ki....

(#1711) Sapphi válasza ForRedGlory (#1709) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Igen ez tuti hogy hibás. Cseréltesd és kapsz egy faszentosat. Gariztatást nem ajánlom mert azt el tudják huzni... És mivel most vetted a gépet ezért cserélni kötelesek.

(#1712) ForRedGlory válasza M.T. (#1710) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az lesz a vége... Teljesen random bejön a windows 7 telepítés, Safe módban el is kezdi betölteni, de megáll a disk.sys (vagy valami hasonlónál, már nem emlékszem) betöltésénél.

(#1711) Sapphi: jaja, hagyom, mielőtt agyvérzést kapok, de nem értem, a nyomorék DOS bejön, tuti jó a HDD is benne, az USB-t is felismeri, sőt windowst is elkezdi felpakolni, de mégsem akarja az igazságot. Hétfőn megy vissza laptopszalonba.

[ Szerkesztve ]

(#1713) Bomc


Bomc
aktív tag

Ott a boltba tuti kipróbálnám, ha vennék egy ilyet. Márcsak a pixelhiba miatt is

(#1714) ForRedGlory válasza Bomc (#1713) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Pixelhiba gari van rajta es be volt kapcsolva. Persze wibdowst nem telepitteytem ram ert van jogtiszta.

(#1715) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Majdnem biztos hogy az lesz a baj hogy nincs a teljes merevlemez leformazva csak a dosnak van par MB levalasztva es amikor elkezdi betolteni a windows 7 a telepito fajlokat azert all meg mert elfogy a hely... Most csinalom a WinXP usb-t, abban van formazasi lehetoseg alapbol.

(#1716) Bomc válasza ForRedGlory (#1715) üzenetére


Bomc
aktív tag

Win 7 telepítő is tudja formázni a vinyót...ha meg kevés a hely, azt már telepítés előtt jelzi

(#1717) ForRedGlory válasza Bomc (#1716) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Odaig el sem jut.. A telepito fajlok masolasa kozben all meg.

(#1718) M.T. válasza Bomc (#1716) üzenetére


M.T.
senior tag

Én win8 telepítésekor azzal kezdtem minden partíciót kitöröltem hoztam létre újakat és úgy ment a telepítés mint a....... :)

[ Szerkesztve ]

(#1719) nbware válasza ForRedGlory (#1717) üzenetére


nbware
senior tag

Az elején, amikor kiválasztod, hova szeretnéd telepíteni, ott töröld le a partíciót mindet és hozz létre egy újat a rendszernek, az majd szólni fog, hogy kell neki 100 mega az indításhoz, mondod neki ok, aztán már másolja is. Ha ezután akad el, akkor már más a baj.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1720) ForRedGlory válasza nbware (#1719) üzenetére


ForRedGlory
félisten

De nem jut el odaid, ezt irom miota. Mielott az elso ablak felugrik telepitesnel, leall a masolas mindig ugyanott (win xp, 7 es 8 alatt is).

(#1721) Sapphi válasza ForRedGlory (#1720) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ismétlés következik. A gép hibás vissza kell venni és kérni kell másikat. :D

(#1722) ForRedGlory válasza Sapphi (#1721) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tudim, de szadista vagyok, nem adom fel :D

(#1723) Sapphi válasza ForRedGlory (#1722) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát ki miért veszi :D Én munkára vettem tehát nem árt, ha működik is :DD

(#1724) Bomc válasza ForRedGlory (#1720) üzenetére


Bomc
aktív tag

Tegyé rá Linuxot :D

(#1725) nbware válasza ForRedGlory (#1720) üzenetére


nbware
senior tag

de az elején Ő nem másol semmit, ezért sem értem akkor mit írsz. Az elején max csak beolvassa az adatokat, de semmit nem másol. Nézd meg egy másik gépen, hogy itt is kiakad-e vagy tovább megy?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1726) Bozso68 válasza nbware (#1725) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ezen vakaróztam én is, de emlékezet alapján nem mertem szólni...

(#1727) M.T.


M.T.
senior tag

Sikerült regisztrálnom a techinfernora már csak 3 post és letölthetek onnan, vna moddolt bios mind a géphez mind pedig a VGA-hoz.
A hivatalos (inkább kiszivárgott) 2.02 -es bios már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#1728) M.T. válasza M.T. (#1727) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha esetleg valaki olvasott róla vagy van olyan gépe amin a 2.02es bios van-e valami új a biosban.
Azon kívül hogy a 2.02 eshez van normális mod van e funkcionális különbség (win7 sli bug javításon kívül).
Elvileg a február-március környékén készülteken van 2.0 vagy újabb bios

(#1729) Sapphi válasza M.T. (#1727) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Mondjuk a gép szoftveres támogatását kicsit komolyabban vehetné a Lenovo. Sokat nyerhetne vele. Bár igen az ár is nagyon megnyerő, de ha a szoftveres támogatást is így nyomnák nem hiszem, hogy sokan elgondolkodnának azon, hogy mi legyen a következő gépük. :)

(#1730) kacsip válasza M.T. (#1727) üzenetére


kacsip
tag

És ha ezt felteszem, ezt a 2.02-es biost, mit segít egy átlag felhasználónak? Jó lesz?

(#1731) M.T. válasza kacsip (#1730) üzenetére


M.T.
senior tag

Erre keresem a választ én is egyenlőre annyit tudni a techinfernoról, hogy a win7 sli felismerési hibákat megszünteti, nekem win8 van szóval engem nem érint de kiáncsi lennék mit javítottak, még.
Elvileg létezik 1.03; 1.05; 1.07; 2.00; 2.02 es bios márciusi elején gyártottak 2.00 sak március végefelé már 2.02es van gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#1732) M.T. válasza Sapphi (#1729) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem akarok találgatni de szerintem azért nem nagyon dobálóznak a bios updatekkel mert a BIOS tárolja a win8 aktiváláshoz való dolgokat is, és egy BIOS funkció módosítással olyan ember is legális oprendszerhez jut aki nem úgy vette a gépet.

(#1733) M.T. válasza M.T. (#1732) üzenetére


M.T.
senior tag

Bár biztos lehet ez ellen is védekezni, nem vagyok a téma szakértője.
A bios mod flashelésnél írják hogy külön programot kell előtte futtatni, hogy megmaradjon az aktívált windows.

(#1734) M.T. válasza M.T. (#1733) üzenetére


M.T.
senior tag

Csináltam egy mentést a gyári biosomról és feltettem ezt a 2.02 est.
Látható változás nincs tehát nem látom, hogy lenne + menu vagy ilyesmi attól függetlenül lehet van benne valami javítás mindenesetre legalább nem lett rossz. :)

(#1735) M.T. válasza M.T. (#1734) üzenetére


M.T.
senior tag

Annyit még hozzáfűznék ha valaki rajtam kívül megpróbálkozik vele(bios update), ne érje meglepetés.
1: Flash után a biosba be kell lépni és beállítani a helyes boot sorrendet mert valamiért hálózatról akar bootolni.
2: A windowsban az energy management visszaáll alapra ez akkor lehet meglepő ha úgy jártok mint én hogy előtte mindig optimális 60%on tartottam az akksit majd miután nem azonnal vettem észre visszaállítottam és mikor játékot indítottam az addig 60fps helyett volt 6 mert amíg nem esik le 60%ra újra a töltöttség olyan mintha akksiról menne és nem engedi az alap órajel fölé a videokártyákat.

(#1736) kacsip


kacsip
tag

Azt be lehet állítani valahogy, hogy ha lehúzom a gépet tápról, pl estére, vagy mikor hazaviszem albérletből, akkor ez az energy management ne restartoljon? Mert mindig azt vettem észre, hogy ilyenkor újra be kell állítanom a 60%os optimális beállítást.

(#1737) Tachion86 válasza kacsip (#1736) üzenetére


Tachion86
tag

Nálam is. Szerintem csak egyszerűen bugos.

(#1738) Malonee


Malonee
tag

Most néztem, hogy a lenovo oldalán lehet rendelni a y500-ast 750m sli-vel.

(#1739) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Akkor az egyetlen nagy kérdés, hogy az y510-el megy-e majd az optimus, vagy legalább biosból kapcsolható lesz-e hogy melyik vga-t használja. Mert ebben az esetben önmagában a Haswell architektúráért nem éri meg az y510-et venni az y500 helyett, ha ugyanúgy kapható 750m-el mindkettő.

(#1740) Sapphi válasza Cyber_Bird (#1739) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ahogy én nézem nem lesz itt semmi Y510 hanem az Y500 kapott egy új VGA-t és ennyi. Megkapta a 750-eset és kész.

(#1741) M.T. válasza Cyber_Bird (#1739) üzenetére


M.T.
senior tag

Attól függ mennyi az árkülönbség szerintem az dönti el a 650M ugyan az mint a 750M kisebb órajellel a proci meg nem tudom milyen benne, de gondolom esz i5, i7 kínálatban.

[ Szerkesztve ]

(#1742) Cyber_Bird válasza Sapphi (#1740) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Lehet, bár furcsa hogy a http://www.lenovo-shop.hu/hirek/Lenovo_IdeaPad_Y510_erkezik_majusban_hazankba__24.htm cikkben a haswell procit is emlegették. De egyébként gazdaságilag lehet tényleg okosabb ebbe bleküldeni a 750m-et. ez legalább már kiforrottab technika, csakhát az optimus...

[ Szerkesztve ]

(#1743) kacsip


kacsip
tag

Na már megint azt csinálja a gépem. De most csak akkor, ha alvóból felnyitom. Felnyitás után indítanám a netet, és nincs egy fél/1 percig. Viszont múltkor akkor is csinálta, mikor elindítottam a gépet, most akkor nem csinálja szerencsére. A fura az, hogy tegnap lett rajta frissítve a windows, és volt benne egy inteles wireless driver frissítés is. Szerintetek az zavarhatott be?

(#1744) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#1722) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Memora hibaja volt. Tettek bele masikat, ment is poccre minden.

(#1745) Malonee


Malonee
tag

Írtam egy levelet a laptopszalonnak a y500 750m sli-vel kapcsolatban.

"Jó napot!

Olyan kérdésem lenne, hogy fognak Önök árulni Lenovo Y500-at gt750m sli videokártyával?"

"Y510 lesz az, amiben ez a VGA kártya lesz.

Természetesen fogunk tartani belőle.

Előreláthatólag nyár közepe a leghamarabbi időpont,mire beérkezik.

Üdvözlettel,"

(#1746) kacsip válasza kacsip (#1743) üzenetére


kacsip
tag

Visszatettem rá a régebbi illesztőprogramot, és máris jó lett. Nem tudom másnak is volt-e ilyen tapasztalata.

(#1747) Sapphi válasza Malonee (#1745) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszönjük az információt. Kicsit butaságnak tartom ezt a lépést a Lenovo-tól 1 évente kéne kiadnia egy ilyen gépet és szerintem az emberek nagy része váltana is. (Vagyis akkor én lecserélném éves szinten.)

Ez meg hogy össze vissza adja ki kicsit butaság szerintem.

Nekem nem volt ilyen gond hogy nem megy a WiFi illetve volt, de akkor valahogy a Win8-ba kapcsoltam ki és 15 percembe került megtalálni, hogy mi a fene van vele :D

(#1748) Danex válasza Sapphi (#1747) üzenetére


Danex
addikt

az Y500-al késtek...most egy teljes generációval "gyengébb" inkább öregebb gépet nem dobhatnak piacra ősszel. Az emberek 95%-a a számokat nézi és az eladónak elég annyit mondania ,hogy ebben 4. genercáiós abban csak 3. generációs van és el is dőlt melyiket veszik meg.

(#1749) Bomc


Bomc
aktív tag

Ha gyári win8-cal veszem az y500-at, attól még kipróbálásra rátehetek Linuxot vagy Win 7-et, nem fog bezavarni a biosba integrált Win 8 kulcs?

(#1750) Tomoty


Tomoty
aktív tag

SOS kérdésem lenne:
Asus ROG G55 (i5 CPU + 660m VGA), vagy
Lenovo y500 (i7, 650m SLI).
Mind a kettő 310eFt-re jönne ki, maximum ennyit költenék notebookra.
Az Asus számomra szebb és igényesebb, de a Lenovo meg erősebb VGA-ban kb 30-35%-al (és CPU-ban is erősebb).
Heti 5-10 órát használom játékra (pl BF3, ha már végre megveszem).
Mellette SolidWorks meg napi 1-2 óra office + internet.
Szóval melyiket vegyem?

Ui.: Lenovo anyagválasztása amúgy milyen? pl "kopogós" kopó műanyagok, melegedés stb.

Előre is köszönöm a segítséget.

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.