Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) nbware válasza pokers (#1549) üzenetére


nbware
senior tag

8 hónapja

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1552) pokers válasza nbware (#1551) üzenetére


pokers
senior tag

Ennyi idő alatt ez nem is vészes. Napi ~15GB, 10 évig biztos nem megy tönkre :))

(#1553) Endy88


Endy88
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem az egyik lenovo y500-ast aminek a cikkszáma 59367192. Ez már ugye az újabb széria?

Illetve ki melyik SSD-t ajánlja. Kettőn gondolkodom a régebben említett 3 típus közül amik már tudják a 6GB/s-t az egyik a Plextor (asszem) M5M de nem biztos a típus szám ebből a 128GB-os vagy az ADATA SX300 asszem ez is 128GB-os. mindegyikre 3 év gari.

Mindegyik kérdésre várom a választ köszi :)

(#1554) Endy88


Endy88
csendes tag

Ja és árban is szinte ugyanannyi.

(#1555) nbware válasza Endy88 (#1554) üzenetére


nbware
senior tag

Adatát javaslom, nekem is adatam van és tökéletesen meg vagyok elégedve vele.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1556) Jok3r1985 válasza Bozso68 (#1516) üzenetére


Jok3r1985
tag

"Egyébként az írási sebesség függ az SSD méretétől. Kétszer akkora kétszer gyorsabban ír."
Ez így baromira nem igaz amennyire én tudom, példaként vertex 4:

PERFORMANCE 64GB 128GB 256GB 512GB
Sequential Reads1 460MB/s 560MB/s 560MB/s 560MB/s
Sequential Writes1 220MB/s 430MB/s 510MB/s 510MB/s

randomban pedig még kisebb a különbség:

Random 4k Read IOPS2 70,000 IOPS 90,000 IOPS 90,000 IOPS 95,000 IOPS
Random 4k Write IOPS2 50,000 IOPS 85,000 IOPS 85,000 IOPS 85,000 IOPS

[ Szerkesztve ]

(#1557) Bomc válasza Endy88 (#1553) üzenetére


Bomc
aktív tag

i5-ös kihajtja a gt650m-et? Nem kevés hozzá?

(#1558) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Többen is az i7-et javasolták a korábbi hsz-ekben, mert izmosabb játékoknál cpu limitesnek tűnt.

(#1559) Jok3r1985 válasza Bomc (#1557) üzenetére


Jok3r1985
tag

én is i5-öst akartam venni, végül az i7-eset vettem, ha újra kéne döntenem az i5-öt venném és egy 256-os ssd-t bele. külföldi fórumokon rengetegszer felmerült a kérdés, és a vga sokkal előbb megadja magát mint az i5-ös proci, de persze ez mostani helyzet mostani játékokkal. ez az új i5-ös majdnem olyan erős mint az első generációs asztali i7-es procik szóval nem kell félni hogy gyenge lesz, viszont nincs túl nagy árkülönbség a két verzió között, ha hosszú távon gondolkozol megéri az i7, iszonyú erős a proci, amennyire én látom semmivel nem nyújt többet mint az i5 de 1-2 év múlva biztosan fog

(#1560) tudi13


tudi13
aktív tag

Én külföldi fórumokon túrtam i5 vagy i7 témában.
Plusz jó pár szakit is megkérdeztem ez ügyben.

Mindkét helyről az i5 jött válaszként. i7-el sem leszel hosszabb távra bebiztosítva mint i5-el. Nem a procival lesznek gondok a jövőben, hanem a GPU-val. :)

És amit még levettem a válaszokból:
-i5 elég a játékokhoz
-i7 már inkább akkor ajánlatos, ha proci igényesebb programokat használsz.

Tapasztalatom (nekem i5 van):
-Bioshock Infinite Ultrán megy, néha kicsit beszaggatt. Ez a gpounak tudható be.
-WoW MoP, Ő is ultrán semmi gond
-Dishonored, szintén ultra nulla akadás

Még más játékokkal nem próbáltam. De szerintem azt a 30 ezer felárat (KB) amit elkérnek az i7esért, inkább mSata SSD-re költsd. :)

(#1561) M.T. válasza tudi13 (#1560) üzenetére


M.T.
senior tag

Párszor már beírtam nem akarom ismételni magam én is turtam a netet mielőtt i5 vs i7 ben döntöttem volna ha multi játékról beszélünk az i5el lehetnek gondok pl BF3 ban a frostbite 2 motor 12 szálat képes lekezelni láttam videót is ahol bf3 multi kicsit akadt i5 el szóval aki nem tud dönteni nézenn rendesen utána....
Valamint lehet tesztprogram azt mutatja nem sok az átlag fps ben a különbség de szerintem a minimum fps majdnem fontosabb mint az átlag.
Persze mindenki döntse el megéri e az árkülönbség.

U.I.:
Crysis 3 ban ha jól tudom procival számoltatják a physix-et mert AMD által támogatott játék és kompatibilisnek kell lennie tehát hiába a kártyában a physix a procit terheli.....

[ Szerkesztve ]

(#1562) tudi13 válasza M.T. (#1561) üzenetére


tudi13
aktív tag

Erről nem tudok nyilatkozni. Igazad lehet.

De sokan azért akarnak inkább i7-et , mert hogy az időt állóbb.
Viszont szerintem a GPU előbb adja majd fel a dolgot. És akkor hiába az i7 :)

És egyetértek abban is, hogy mindenki magának döntse el, hogy kell-e. Függően attól hogy mit is szeretne rajta játszani/dolgozni :)

(#1563) Bozso68 válasza Jok3r1985 (#1556) üzenetére


Bozso68
senior tag

Oké, felületesen fogalmaztam, a 64 vs 128GB-os SSD-k kötötték le a gondolataimat. Sok esetben a szekvenciális írási sebességek között a két, ugyanolyan típusnál 64 és 128GB esetén sokszor találkoztam 2x-es értékkel.

(#1564) baro32 válasza tudi13 (#1560) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia nekem y580 i7 gtx660m 8gb ram 256gb ssd és csak azért írok mert az általad említett biosock infiniti-t én is ultrán játszom 40-58FPs-el és nem akad meg eggyáltalán ma kezdtem és kb.2órát játszottam vele.
Ez is nagyon látványos játék el vagyok vele egyenlőre.
Ezt csak az i5 vs. i7 miatt írtam nem kell félreérteni az írásom.
További jó játékot mindenkinek aki evvel nyomul.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1565) Bozso68


Bozso68
senior tag

I7 ügyében az én véleményem, hogy nekem megérte az árkülönbözetet, videoszerkesztésnél nagyon jól jön nekem az extra erő.
Akkor én is gondban lettem volna a választásnál, ha játék lenne a fő szempont.

(#1566) Sapphi válasza Bozso68 (#1565) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szintén munka miatt döntöttem az i7 mellet, lehet hogyha csak játékra veszem erősen elgondolkodom az i5-ös verzión.

Szerintem ez a videokártya páros elég lesz egy darabig, de mindennek megvan a határa és sok múlik azon is hogy mennyire leszek jól optimalizálva a játékok az SLI-re bár ahogy néztem az új játékok esetén ezzel nincs probléma.

(#1567) Neoteric


Neoteric
addikt

Kérhetnék egy olyat h akinek Y500-a van megnézze nekem h Battlefield 3 multiplayerben a következő beállításokkal milyen fps értékeket kap?
1280x720, minden mediumon, kivéve mesh quality, az legyen ultra. Szűrők offon, ill ahol nem lehet kikapcsolni ott a lehető legkisebb értékre legyen állítva.
Előre is köszi! :R

PSN: ne0teric_sAN

(#1568) M.T. válasza Neoteric (#1567) üzenetére


M.T.
senior tag

Nagyon szívesen megnézném neked de sajna valami gond van nálam ha SLI vel játszom csak auto beállításokat fogad el DX error hibával kiáll ha változtatni akarok valamin.
Viszont full HD auto beállítások simán játszhatóak, és szép is...

Itt egy 64 serveres videoteszt ha jól emlékszem fullhd auto beállításokkal ha nem megy a fraps bőven 60+ fps van a játékban, a minimum 57 fraps nélkül irja is a srác.

[ Szerkesztve ]

(#1569) M.T.


M.T.
senior tag

Még régebben találtam egy tesztet aminek az érdekessége hogy a kijelzőjét kalibrálták és letölthető a szinprofil.
Én a kezdetektől használom gondoltam megosztom veletek hátha érdekel valakit nekem kicsit szebbek a színek vele bár az alap beállítás sem rossz.
A displaynél az infomation kis ablakban keressétek próbáltam a linket másolni de fura karaktereket dobál ha aztán azt akarom megnyitni viszont ha arra a ICC file-ra kattintotok bejön.

[ Szerkesztve ]

(#1570) Malonee


Malonee
tag

Fúú de elegem lett a gls-ből. Vissza küldtem a laptopom a laptopszalonba, átnézték vissza küldték és a gls futár valamit rá tett vagy neki ütötte valaminek a notebookot és most van a fedlapon egy benyomódás a dobozán is minimálisan látszódik. Küldtem is képeket a laptopszalonnak, hogy ez történt intézzenek valamit, segítőkészek csak egy gond van eléggé átakarják hárítani a dolgokat. Sajnos nem én vettem át a csomagot hanem barátnőm, de bevolt csomagolva a doboz még egy fekete csomagolóba így nem is látszódott a doboz sérülés. Benne vagyok még a 14 nap vissza vételbe, de attól félek, hogy rám fognák a laptop sérülését. Van valami ötletetek?

(#1571) Sapphi válasza Malonee (#1570) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát erre szokták mondani, hogy szar helyzet. Ha a a futár nem vállalja fel, hogy bizony ez így történt akkor a laptopszalon se tud mit tenni. Vagy annyival tudsz védekezni, hogy nem te vetted át a csomagot mivel a csomag átvételénél neked lehetőséged van arra, hogy a csomagot kibontsd és átnézd, hogy minden hibamentes és ha valamit találsz nem vagy köteles átvenni a futártól onnan meg az i dolguk elintézni, hogy ki baszta szét a gépet. Sajnos ezt nagyon sokan nem tudják pedig így van.

Amikor vettük itthonra a TV-t azt is kicsomagoltuk és átnéztük mielőtt a papírokat átnéztük addig pedig a futár szépen megvárta más dolga úgy sincs neked pedig megvan hozzá a jogod.

Tehát ez egy patt helyzet.

Mivel ez ténylegesen olyan sérülés amit valaki okozott így nem valószínű, hogy vissza fogják venni mert az gyári hibára vonatkozik nem károkozásra. :S

(#1572) M.T. válasza Malonee (#1570) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem akarok sem okoskodni, sem téged letörni de ha átvételkor van észrevéve és egyből visszaküldve akkor ok de így tényleg az lesz amitől félsz megpróbálják majd rádkenni meg hogy miért nem átvételkor mondtad. :(
Ha szerencséd van csak ezstétikai a dolog.

(#1573) Biznisz Elek válasza Malonee (#1570) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

DPD-nél 3 napon belül felveszik a jegyzőkönyvet, a GLS-nél is meg kéne próbálni.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#1574) Neoteric válasza M.T. (#1568) üzenetére


Neoteric
addikt

Köszi! :R

PSN: ne0teric_sAN

(#1575) kacsip


kacsip
tag

Én is jártam már úgy, hogy rendeltünk egy laptopot a laptop.hu-tól, viszont kiszállítás és átvétel után vettük észre, hogy egy nagyobb lyuk van a dobozon, amin keresztül be lehet látni a laptopig. Sajnos csak átvétel után derült ki. Vannak olyan futárosok, akiket nem érdeklik ezek a dolgok, rögtön aláíratnak veled papírt, kifizettetik, és csak utána adják oda a csomagot, sőt a csomagot is direkt úgy tartják, hogy még ha rá is nézel, akkor se látszódjon semmi. Azonnal hívtuk a laptop.hu-t mikor kiderült ez a dolog, kb 5 perccel azután, hogy a futár elment. A telefonban ott szabadkoztak, de látszott rajtuk, hogy nem értik a dolgot, de sajnálják hogy ilyen történt, még nem volt velük ilyen. Még aznap küldettek érte egy futárt, aki visszavitte nekik, és másnapra kiküldtek egy újat, amin látszódott, hogy még a szállítási nyomok sincsenek rajta, annyira ügyeltek rá. (mellékesen a futárlevelen rajta volt, hogy törékeny a csomag...)
Nem akarlak én se elkeseríteni, de nagyon arra fognak játszani, hogy ne kelljen nekik semmit se csinálni az ügyben. A laptopszalonról eddig csak rosszat hallotta, más topicocban is, saját tapasztalat szerint is. Mindenképp próbálj intézni valamit, csak ezt tudom tanácsolni.

(#1576) kacsip válasza M.T. (#1569) üzenetére


kacsip
tag

Ezzel a fájlal mit kell kezdeni amit letölt? Még nem csináltam ilyet, és fogalmam sincs hogyan kell.

(#1577) M.T. válasza kacsip (#1576) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem tudom milyen windowst használsz de keresd meg a színkezelést és ott be kell állítani ezt alapértelmezettnek.
Pl.:
Win8 jobb klikk az asztalon, képernyő felbontás, speciális beállítások, színkezelés, ott hozzáadásnál betallózni és beállítani alapértelmezettként ennyi kb.

(#1578) pokers válasza kacsip (#1576) üzenetére


pokers
senior tag

Itt le van írva, hogyan kell telepíteni.

Én is felraktam, olyan lett a színvilága, mint az ips-es t60p thinkpad-emnek.

(#1579) Bomc válasza kacsip (#1575) üzenetére


Bomc
aktív tag

Talán ezért jobb inkább személyesen átvenni. Ilyen drága cuccot sose mernék házhozszálltással rendelni, inkább érte megyek

(#1580) kacsip


kacsip
tag

Az mitől lehet, hogy néha iszonyatosan belassul a gép? Megnézem feladatkezelőben, amit persze 1-2 percig tölt be, hogy mi miatt, és 100%on jár a hdd, közben meg alig megy valami :S

(#1581) Sapphi válasza kacsip (#1580) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát meg is válaszoltad a kérdésed. A gép hardvere erős, de a winchester lassú. Ha kap a winchester egy jó kis terhelést. (Torrent) Elég szépen be tud lassulni nem véletlen ajánlott egy SSD ehhez a képhez. :)

(#1582) kacsip válasza Sapphi (#1581) üzenetére


kacsip
tag

Igen, torrent miatt, viszont változó, nem mindig jelentkezik a lassulás, de a torrent megy mindig, ezért is nem értem.

(#1583) Sapphi válasza M.T. (#1569) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én letöltöttem és betettem, de esküszöm semmi különbséget nem látok pedig most ez az alapértelmezett. xD

(#1584) Sapphi válasza kacsip (#1582) üzenetére


Sapphi
aktív tag

A torrent ellenőrzéseket végez az adaton ami igencsak meg tudja terhelni a winchestert főleg nagyobb adatok esetében.

(#1585) nbware válasza Sapphi (#1584) üzenetére


nbware
senior tag

főleg, ha beteszel egy iso fájlt pl, ami 7 gigás és azt neki létre kell hoznia, ami nem 1 mp alat történik, írja vagy 1 percig , hanem tovább simán. Arról nem is beszélve, hogy sok ki adatokból rakja ki a nagy fájlt ami megint csak leterheli a vinyót. Ne ezen torrentezzél és nem fog belassulni.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1586) sanyamarci válasza pokers (#1578) üzenetére


sanyamarci
tag

ICC színprofil honnan lehet letölteni?

(#1587) sanyamarci


sanyamarci
tag

Már meg van.

(#1588) kacsip válasza Sapphi (#1584) üzenetére


kacsip
tag

Tudom, hogy ellenőrzésekkor belassul, de ez csak sima letöltésnél volt.

(#1589) Sapphi válasza kacsip (#1588) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Igen de ugyan úgy ellenőrzi az adatokat. :) Nálam is belassul a gép meg mindenkinél akinek ilyen winchester van a gépébe.

(#1590) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Üdv!

Én is elszántam magam egy ilyen masina vételére, annak ellenére, hogy végigolvasva a topicot néha már a falat kapartam. Nem tántorított el a lengyel szervíz, a gány tapipad, a rezonáló powergomb, a kifli kijelző, nekem bingoznom kell egy ilyen erőművet.
Ami leginkább ellenszenves, az nekem a windows8, mert az egy förtelem. Nincs mód az sli-t normális működésre bírni win7-tel?

(#1591) sanyamarci válasza Sz4bolcs (#1590) üzenetére


sanyamarci
tag

Én is hadakoztam a win8 ellen de most már nincs gondom vele .Olyan mint a win 7.

(#1592) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

És hogy tudok pendrive-ra win8 telepítőt varázsolni egy install dvd-ről, vagy iso-ból?
Be kell gyakorolnom a mozdulatsort :D

(#1593) Bozso68 válasza Sz4bolcs (#1592) üzenetére


Bozso68
senior tag

A legjobban nekem a külső DVD meghajtó jött be.
Olcsón megkapható, és amúgy is néha szükség lehet rá.

Mod: Win7 = Win8 + Classic Shell

[ Szerkesztve ]

(#1594) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

nem beszélve arról, hogy a tapipad már javítva van az új reviziókban :)
Amúgy nekem is a windows 8 a legellenszenvesebb, de ahogy olvastam, tisztább szárazabb érzés miután visszavarázsoltad a startmenüt, tehát egy kis plusz munka és már nincs negatívum ellene.

(#1595) sanyamarci válasza Sz4bolcs (#1592) üzenetére


sanyamarci
tag

Ez segít neked!

Windows 8 install USB-pendrive

http://pdaplus.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=6605&Itemid=57

[ Szerkesztve ]

(#1596) Sapphi válasza Sz4bolcs (#1590) üzenetére


Sapphi
aktív tag

USB-re simán amivel a Win7-et meg lehet csinálni.

Nekem személy szerint jobban tetszik a Win8 mint a 7 szerintem az erőforrásokat jobban kezeli.

(#1597) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

köszi a helpet.

am én is azt olvastam, h. win8-nak jobb az erőforráskezelése, csak ha meglátom azt a csempés mobil portolásos gányolást, akkor fölmegy a vérnyomásom.

(#1598) Bozso68 válasza Sz4bolcs (#1597) üzenetére


Bozso68
senior tag

Classic Shell már az asztallal indítja a win8-at. Csempét azóta nem láttam.

(#1599) Sz4bolcs válasza Bozso68 (#1598) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

király. :) És van startmenü is?

(#1600) Bozso68 válasza Sz4bolcs (#1599) üzenetére


Bozso68
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.