Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) ppetike1 válasza bbubby00 (#12000) üzenetére


ppetike1
csendes tag

Én is így jártam, aztán kiderült, hogy engedélyezve volt az always on usb funkció a biosban, tiltsad le aztán nem fog merülni. :DD

(#12002) bbubby00 válasza ppetike1 (#12001) üzenetére


bbubby00
őstag

Este meg is nézem! :R

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#12003) Hurkaleves válasza ppetike1 (#12001) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én mondjuk napi szinten használom és valóban ekkor is tapasztaltam némi merülést...
nálam tuti be van kapcsolva az usb póver és benne van az egérnek a rádiós vevője... namost akkor az a kis szaros ennyit bepapikázna?

(#12004) kisza25 válasza Hurkaleves (#12003) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem 1-2W-ot kajolhat, de egy hét alatt a sok kicsi:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12005) metalbambi válasza kisza25 (#12004) üzenetére


metalbambi
tag

Sajnos igen :(((
Az always on Usb nekem is ette az aksim, még vonatozás közben tűnt fel h nagyon merül a gépem.
De egyszerű deaktiválás után, sok számít az a pici is :DDD

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12006) ppetike1


ppetike1
csendes tag

Akkor is merül, ha nincs bedugva eszköz. A kikapcsolása bőven hoz extra perceket az akksi időn. :D

(#12007) Roxaar


Roxaar
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy y50-70-et
És már is problémáim vannak vele a 860m játékok alatt le van korlátozva 405mzh-re.
És a LoL-t csak a hd 4600 akarja futtatni .
Windowsban Teljesítménycentrikusra van állítva és mégis problémázik.
Találkoztatok már ilyennel ?

(#12008) Sheld válasza Roxaar (#12007) üzenetére


Sheld
senior tag

Igen!

A Lenovo Energy manage-mentben kapcsold ki az aksi kímélő üzemmódot!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12009) Roxaar válasza Sheld (#12008) üzenetére


Roxaar
tag

Azt hol találom ?

(#12010) Sheld válasza Roxaar (#12009) üzenetére


Sheld
senior tag

Így kell, hogy kinézzen, elvileg. Nyílván nálad teljesítménycentrikuson lesz nálad.

[link]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12011) marilllyo


marilllyo
veterán

Witcher 3 hogy fut a gépen?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12012) kzolee216 válasza marilllyo (#12011) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Én még csak megjelenéskor néztem meg. Akkor még úgy ahogy játszható volt közepes beállítás mellett. Ahogy nézem már adtak ki hozzá javításokat, így szerintem jövőhéten meg is fogom újra nézni. SSD-t használok és egyfolytában tárhely hiánnyal küszködök, ha valami nem úgy megy, ahogy azt elképzeltem, akkor törlöm a gépről. Kevés a 250 gb.

(#12013) metalbambi válasza Roxaar (#12009) üzenetére


metalbambi
tag

De nálam az Energy Manager van telepítve (szintén Y50)
Abban az esetben csak simán teljesítmény centrikusra kell tenned.
LOL-ra meg jobb klikk, és futtatás nagy teljesítményű grafikus kártyával...
Milyen Windowst használsz?
Függőleges szinkronizálás nélkül 180-240fps max beállítás mellett a LOLon
Remélem valamennyit segíthettem :R

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12014) vtommy válasza kzolee216 (#12012) üzenetére


vtommy
aktív tag

1-2 éve még simán elég volt 250gb, én 500ast raktam bele, de ezek a mai 50gigás játékok rendesen megkajálják még ezt is... :(

(#12015) Georgie1224


Georgie1224
tag

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek egy 9,5mm-es hdd beférne az y50 70-be?

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#12016) metalbambi válasza Georgie1224 (#12015) üzenetére


metalbambi
tag

Sorry, de csak 7es

[ Szerkesztve ]

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12017) Georgie1224 válasza metalbambi (#12016) üzenetére


Georgie1224
tag

Külföldi fórumon azt írták, hogy belemegy 9,5mm-es is, csak az alján levőszivacsok amik a rezgéscsillapítás miatt vannak nyomódnak össze. Viszont ennél nagyobb nem fér bele, azt írták.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#12018) vtommy válasza Georgie1224 (#12017) üzenetére


vtommy
aktív tag

Én azt olvastam, hogy le kell szedni a szivacsokat és úgy belefér.. De ez nem hiteles info. Miért akarnál 9,5mm-est beletenni?

[ Szerkesztve ]

(#12019) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok!

Megint eljött az ideje a gép újratelepítésének :D
De előtte pár kérdés:

1.: nem szeretném megbontani a gépet, viszont apumnak van kompresszora műhelyben, bontás nélkül megéri valahol befújni? jön kifelé por vagy csak azt érem el hogy befelé megy és megszorul? /sli-s a gép esetleg ha kikapom a 2. kártyát stb? /

2/1.: a win az a kib* win.. áll a gép nemcsinál semmit odahajolok hallom hogy teker mint az állat, gyors nyomok egy ctrl shift escet és látom hogy az anti malware sh*t 30%ot eszik a prociból.. :W ez nekem nem annyira bejövős dolog szóval ti állítotok valamit rajta vagy rég letiltottátok és mondjuk nod stb /ami mondjuk szinén zabálja a gépet.. de ha wint teszek ismerőseimnek akkor én nodot szoktam nekik.. talán megszokásból nemtudom :D/

2/2.: Én teljesen linux párti vagyok, esetleg van már norm sli driver linux alá tud valaki valamit? ha igen akkor tapasztalatok stb? Mert ha van akkor nem menne vissza a win az is tuti sajnos többi gépemen megszoktam és olyan jó hogy nem eszi feleslegesen a gépet a vírusírtó meg minden anyám kínja meg a win nem zabálja meg a ramom negyedét kapásból... /kis core2es rohangálós 4gb ramos lenovo x200am debian/kali/+xfce párosítással 400mb ramot eszik.../

3.:
Még jó régen segítettek hogy mi a sorrend a gép újratelepítésénél és a következőket írtam fel, ezen módosítsak valamit?

Szóval win esetében:
-Rendszer fel /mindkét kártya bent/
-össze update
-nvidia bios update <--nemtudom kell e még
-legfrissebb nvidia driver
-chipset driver
-audio driver
-energy management
-cam, bt ha nem dobta fel kártyaolvasó stb.
-ivga <-- előtte 2. kártya ki
-nekem wifi driver mert killer wifi van a gépben

Szóval ezen kell valamit módosítani?

Csak összehasonlításképpen

Linuxon hogy nézne ez ki:
Rendszer fel
update
nvidia driver fel
VÉGE

4.: Azt vettem észre hogy mikor újrateszem a gépet minden fentvan és felrakom a cuccaim belakom, még gyors a gép aztán jön egy-két frissítés és egyre lassabb és lassabb, döcögősebb lesz, arra gondoltam hogy az első update után kinyomnám a win updateket, letiltanám őket teljesen, valaki kipróbálta már ezt megéri?

5.: nyár van én meg egyetemista vagyok nem használom az akksit ki is vettem a gépből, az szerintetek jó megoldás hogy feltöltöm, kiveszem és 4-5 nap múlva visszarakom a gépbe arról vagyok amíg le nem merül aztán megint tölt majd ki 4-5 nap be stb..

*am az első hsz mintha megürült volna vagy csak nekem tűnik úgy? Nem lenne jó első hszbe beírni hűtési trükköket /undervolt/ optimális telepítés, stb?

Ennyi lenne bocs a hosszú hszért :D

:R

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#12020) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Sziasztok! Kellene segítség, a gtx 860 m-et szeretném undervoltolni, valamint a cpu-t is. Hogyan kezdjek neki?

(#12021) kisza25 válasza ->Raizen<- (#12020) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az alulfeszelés intel extreme tuning utility-vel lehet véghezvinni, cpu voltage offsetet kell állítani negatív irányba, ezt neked kell kitesztelni meddig marad stabil, nekem -90 volt ez az érték (i5-4200m), ezzel 5-10 fokot nyertem procin programtól/játéktól függően.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12022) dragoners


dragoners
tag

Akkor sincs baj, ha nincs bent a 2. gpu, tegnap én simán elfelejtettem visszarakni, és úgy raktam újra a gépet. Ment gond nélkül, de mikor visszaraktam a 2. videókártyát, kellett a Windowsnak 5-15 perc, míg újrakonfigurálta a C:\ meghajtót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12023) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Na Az intel extreme tuning utilityvel alulfeszeltem a procit -50 mv-al a throttlestop 7-el meg kikapcsoltam a turbo-t. Így gpuz-vel meg egy másik monitorozó progival néztem mennyi lesz a cpu nv vga hő project cars full hd high california highway full 19 kocsival viharban. 75 foknál megáll a cpu meg a vga is így teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#12024) kisza25 válasza ->Raizen<- (#12023) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

eddig mennyi volt?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12025) Kelecar válasza marilllyo (#11985) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Június 27-én vitték el az Y50-em zsanérrepedés miatt. Tegnap (6-án) szóltak, hogy kész. Semmi probléma nem volt velük. A gépet csak pénteken tudom majd átvenni, akkor upolok, hogy nem tettek-e benne nagyobb kárt mint ami volt :)

(#12026) Cyber_Bird válasza Kelecar (#12025) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Jol hangzik, nekem is vissza kellene vinni az y500-amat, de eddig huztam halasztottam a TMX miatt.

(#12027) marilllyo válasza Cyber_Bird (#12026) üzenetére


marilllyo
veterán

Tiédnek mi a baja?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12028) vtommy válasza Kelecar (#12025) üzenetére


vtommy
aktív tag

Ez a tipikus alsó csavaroknál lévő repedés, vagy a monitorpanelt törte ki a zsanér? Sejtettem én egyébként, hogy nem lesz ilyen típusú hibáért szájkarate.. tudják ők, hogy mi a szitu.. :))

[ Szerkesztve ]

(#12029) metalbambi válasza Kelecar (#12025) üzenetére


metalbambi
tag

Örülünk neki :)
Sebességben javultak, viszont sajnos a spanom gépét nem kímélték :/
Remélem ebben is sikerült javulni a kollégáknak :K
Várjuk az Update-t :R

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12030) marilllyo válasza metalbambi (#12029) üzenetére


marilllyo
veterán

Mi történt a gépével?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12031) metalbambi válasza marilllyo (#12030) üzenetére


metalbambi
tag

Az övében a billentyűzetnek nem működött rendesen a D,F betű. csak sokszori lenyomásra reagált.
De neki agyon karcolták a gépet -.-"

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12032) wargar


wargar
csendes tag

Most kicsit ideges lettem. Kb fél éves a gépem, y50-70. És a windows meghajtóhibákat talált. Egy újraindítással lerendezte, de ti találkoztatok már ilyennel? Azt hiszem felrakom a hdd sentinelt,hogy megnézze minden okés-e. Bár lehet, hogy van valami gikszer tényleg, mert több steam játékból is hiányoztak már darabok.

(#12033) wargar


wargar
csendes tag

Ez egyre jobb lesz, mert már több program sem hajlandó elindulni.

(#12034) vtommy válasza wargar (#12033) üzenetére


vtommy
aktív tag

Ne is fáradj vele, rakd fel a sentinelt, de szerintem bedarálta a szektorokat.. tipikus jelenség. Ha van rá keret, cseréld ki SSD-re, és majd gari lejárta előtt kicserélteted a régit. Ha nincs, gariban simán cserélik a HDD-t.
Adatokat viszont mindenképpen ments, most.

[ Szerkesztve ]

(#12035) wargar válasza vtommy (#12034) üzenetére


wargar
csendes tag

Már a mappákat sem bírtam megnyitni,szinte csak a chrome nyilt meg. Újraindítottam,rájött h baj van,elkezdte magát javítani,de 60%-ról felugrott 100-ra. Most már települ a recovery file,szerencsére volt annyi eszem,hogy 2 hónapja csináltam egy visszaállítási pontot. Meglátjuk mi lesz ebből.
Szóval azt mondod ezek a winchesterek így halnak? Gagyit használ a Lenovo? Azt el tudom képzelni..
A gáz az,hogy német amazonról rendeltem a gépet. Szerintem ssd lesz ebből,lassú volt ez a winchester amúgy is.

[ Szerkesztve ]

(#12036) Kelecar válasza vtommy (#12028) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Csavar körül. így nézett ki.

(#12037) metalbambi válasza Kelecar (#12036) üzenetére


metalbambi
tag

Jezus......
A szívbajt hoztad rám :O
Am sajnos nálam nem látszik, lassan 1 éves a gépem, de most azonnal lazítottam a csavarokon :U
Remélem nekem nem fogja megadni magát :W

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12038) marilllyo válasza metalbambi (#12037) üzenetére


marilllyo
veterán

Lehet, hogy pont az lazítással ártasz neki mert lehet, hogy a holtjáték miatt rossz helyen feszül meg az egész. Nem? ...Nem tudom de simán lehet...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12039) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

De stabil a az fps a gta5-ben! Nem semmi hogy milyen szépen fut ezen a laptopon. Cpu 78 fok a vga 72 fok max alatta 28 fokos szobában.

[ Szerkesztve ]

(#12040) wargar


wargar
csendes tag

Ezt becumiztam. Nem ment fel a recovery sem,gondolom az a file is megsérült. Mit lehet most tenni? Még a tiszta windowst megpróbálom felrakni,de ha az sem megy fel?

(#12041) marilllyo válasza wargar (#12040) üzenetére


marilllyo
veterán

Vagy beküldöd gariba vagy raksz bele egy új vinyót te magad. Én ez utóbbit választanám.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12042) wargar válasza marilllyo (#12041) üzenetére


wargar
csendes tag

Az új vinyó az evidens. De a win8.1 elő volt telepítve és nekem nem rémlik,hogy termékkulcsot adtak volna hozzá.

(#12043) baro32 válasza wargar (#12042) üzenetére


baro32
aktív tag

Helló

Most ez komoly?
Bele van itegrálva a bios-ba a kulcs.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#12044) vtommy válasza wargar (#12035) üzenetére


vtommy
aktív tag

"Szóval azt mondod ezek a winchesterek így halnak?"
Így igen, ha anomáliákat kezdesz el észlelni, fagy a gép, nem indulnak a programok .. stb stb, ez mind ennek a jele, de természetesen más is előidézheti. A sentinel SMART adatok mindent elárulnak.

"Gagyit használ a Lenovo? "
Nem, kék Western Digital van benne gyárilag, rengeteg gyártó használja ezt a gépeiben. Ez ilyen, el kell fogadni, 1000 dolog előidézheti a mágnesszektorok sérülését.. Én majdnem minden 2. gépemmel így jártam... és volt már dellem, lenovom, acerem, hp-m .. volt amiben 2 hónap után szétment a vinyó, meg olyan is amiben 2 év után. Na persze nem ilyen szutyok mindegyik, csak azért írom le, hogy viszonylag gyakori probléma, nem a gyártó hibája.

Én is marilllyo fórumtárs véleményét osztom :) (#12041)

[ Szerkesztve ]

(#12045) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan "problémám" lenne, hogy túl nagy az FHD felbontás. Nekem elég lenne egy sima HD panel, akár fényes, akár matt, akár IPS, akár TFT, vagy TN, vagy bármi. A lényeg a minél olcsóbb megoldás lenne ebbe a notiba y510p egy HD panelt varázsolni. Hajlandó lennék akár az FHD-t is elcserélni egy sima HD panelre, ha úgy adódik a szituáció.

Van esetleg valami, amire oda kellene figyelnem? Panel csatlakozó, BIOS-os hülyeségek, bármi. Kérem aki cserélt már Laptopban kijelzőt írja le a tapasztalatait!

Előre is köszönöm!

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12046) wargar válasza vtommy (#12044) üzenetére


wargar
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Szóval szerzek egy ssd-t,berakom(rakatom)a gépbe,szerzek egy win 8.1et és happy end?
Bocsi a sok hülye kérdésért,de ezek a dolgok sose mentek nekem igazán.
Csak eléggé szomorú,hogy ennyit kiadunk egy laptopért és ez a vége.

(#12047) vtommy válasza wargar (#12046) üzenetére


vtommy
aktív tag

Így van, ahogy írtad. Valóban szomorú, de én úgy gondolom, hogy nincs normális technika erre, hiába ezek az újabb HDD-k védik a fejet, rezgéscsillapítóval vannak ellátva stb stb, a laptopot csak mozgatod, pakolod, így nagyobb az esélye, hogy sérül.
Annyi még, hogy szerintem ha újat veszel, csak ssd-t vegyél a jelenlegi helyett, amennyiben erre nincs keret, inkább cseréltesd ki gariban.

(#12048) Sheepczx válasza wargar (#12046) üzenetére


Sheepczx
tag

A win 8.1-ből oem verzió kell abbol is ugyan az ami a gépen van\volt, akkor kiolvassa magátol a kulcsot, ha nem\nincs akkor kicsit bővészkedni kell előtte.
Valahol a forumon le volt irva a progi neve amivel ki tudod olvasni a kulcsot.

(#12049) metalbambi válasza Kelecar (#12036) üzenetére


metalbambi
tag

És én is harcba szállok :((( :((( :(((
Az általad is mutatott helyen, elkezdett repedni. Konkrétan látszik, hogy megindult a hajszálrepedés a csavar felé...
Aktuális is lesz, mert a hónapban kell még vinnem a gépet újra pasztáztatni.
Tanácsokat várok, h hogyan tudom rávenni őket h cseréljék ki :D

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12050) vtommy válasza metalbambi (#12049) üzenetére


vtommy
aktív tag

Megmondod nekik, hogy rendeltetès szerű használat mellett lett ilyen, és, hogy sok pèldánynál fennálló problémáról van szó, tele van vele a net is, tehát lesznek szívesek orvosolni :D

Amúgy èn nem értem, úgy tűnik, mintha a zsanèr erőkar a csavarok által feszítenè a hátsó fedlapot, viszont én a múltkor hdd csere után elfelejtettem visszarakni az egyik csavart, és minden gond nèlkül elvolt pár hétig így, amíg észrevettem. Lehet ki kéne szedni őket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.