Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Danex válasza pokers (#1450) üzenetére


Danex
addikt

Tomb raider pl 23-ról 30fps-re de ugye csak régi driverrel tudtam megnézni

(#1452) pokers válasza Danex (#1451) üzenetére


pokers
senior tag

Na, ez már zsír :)

Kipróbáltam az nvidia inspectort, nálam változtatja a MHz-eket.
Vagy nálad miben mutatkozik az, hogy az újabb driverekkel nem tudod tuningolni?

(#1453) Danex válasza pokers (#1452) üzenetére


Danex
addikt

Az, hogy megváltoztatja a default clock-nál a Mhz-eket még nem jelenti ,hogy valóban lehet annyi... A Current résznél nem fogy 790 Mhz felé emelkedni.

(#1454) pokers válasza Danex (#1453) üzenetére


pokers
senior tag

A memória sebességét változtatja, felemeltem 2100-ra, és játék közben a current érték is felment 2100-ra, de a gpu-t hiába emeltem 850-re, a current érték "megállt" 790-nél.

Nem tudom, hogy a memória gyorsításnak így külön van-e értelme :F

(#1455) Danex válasza pokers (#1454) üzenetére


Danex
addikt

Valamennyi biztosan de a Mag órajele lenne a fontos és az húzható szépen csak :(((

(#1456) tudi13


tudi13
aktív tag

A procim 3230m-es i5. Elvileg 3,2Ghz turboval a sebessége. Viszont nekem terhelésnél is csak 3Ghzre ugrik fel. Mi lehet a baj?

(#1457) Malonee válasza Danex (#1455) üzenetére


Malonee
tag

Adtál neki plussz feszt?

(#1458) tudi13 válasza Malonee (#1457) üzenetére


tudi13
aktív tag

Nem.

(#1459) M.T. válasza tudi13 (#1456) üzenetére


M.T.
senior tag

az I7es se megy 3.4 Ghz-en szerintem a tdp keret miatt nem engedi maxra vagyis a procidnak nincs baj ez ilyen van mikor ritkán felengedi 3.2re de 90%ban csak 3.0 fog menni.

(#1460) wlk


wlk
tag

Ez milyen Oprendszert takar: Win8 MM ? Mert ez van a dobozra írva.
Illetve, ha kicserélem a vinyót és SSD-re akarom telepíteni, akkor melyik Win8-at töltsem le, hogy az integrált kulccsal aktiválni lehessen? Szerintetek?

(#1461) Danex válasza M.T. (#1459) üzenetére


Danex
addikt

Csak akkor kapcsolnak fel arra a maximális boost órajelre ha csak 1-2 mag van terhelve... legalábbis i5-nél csak 1 mag terhelésekor megy fel 3,1Ghz-re 4szálnál csak 2,9 vagy mennyi

(#1462) M.T. válasza Danex (#1461) üzenetére


M.T.
senior tag

Igen így van szerintem ez a tdp-s dolog része mivel ha több mag be van kapcsolva akkor többet is fogyaszt a gép.

(#1463) godfella69


godfella69
tag

Beléptem a klubba újítottam egy Y500-at tegnap i7es procival és 16 giga rammal. :) Először win7 64bit professionalt raktam fel, de az istenért se akarta felismerni az SLI-t, ha esetleg valaki tervezi a gép megvételét és win 7el próbálkozna azt felejtse el ezt az op rendszert, felesleges bajlódni vele.

Win 8 professional van most a gépen eddig tökéletes, problémával nem találkoztam. Külsőleg sem találtam hibát a masinán alaposan átnéztem :P A hűtés valami parádé rég találkoztam ilyen jó minőségű hűtéssel ilyen árkategóriában engem teljesen meggyőzött 5-6 óráig folyamatosan nyüstöltem a gépet, szokásos wasd irányítás környékén nem hogy meleget, de még langyosat sem éreztem, de szerintem ez a remek anyaghasználatnak is köszönhető. A JBL hangszóró tökéletes soha nem hallottam még ilyen tiszta hangzást egy laptopban sem!

Eddig ezeket a gameket probáltam max felbontáson (1920x1080) a gépen: Diablo3, új Simcity, Crysis 2, Battlefield 3.

Diablo 3-nak nincs nagy követelménye mindent maxra húztam még a legnagyobb csatákban sem! ment az fpsem 70 alá, de átlagban 100 fölött volt. Simcity high és ultra beállításokon próbáltam bő egy óráig nagy városoknál is 50 fps fölött volt a gép, ami azért szerintem nem rossz. A crysisnál megmondom őszintén meglepődtem, ultrán 45 fps felett volt stabilan átlagban 55-65 fps, Battlefieldnél is ugyanez mint a crysisnál.

Rendkívül elégedett vagyok, nem csalódtam azt kaptam amit vártam talán még többet is, :R én mindenkinek csak ajánlani tudom!

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1464) Bozso68 válasza godfella69 (#1463) üzenetére


Bozso68
senior tag

Gratula!

A win8-at nemhiába emlegetjük...

(#1465) Endy88


Endy88
csendes tag

Itt olvastam az SSD-vel kapcsolatban mert én is y500-ast tervezek venni a lehető legerősebbet, hogy olvastam hogy a plextor illetve az A-Data ssd-i tudják a 6GB/s-et Sata 3on. E közül melyik a megbízhatóbb, az tudom hogy plextor dvd íróba a legjobb de ssdbe fene tudja. Árba ugyanott van mind a kettő 128-as

(#1466) Endy88


Endy88
csendes tag

Illetve ha nekem esetleg nem lesz hozzá olyan kis csavarom honnan a fenéből szerezzek be?

(#1467) wlk


wlk
tag

Meglepetésekre is képes a Lenovo, végre pozitívan csalódtam bennük :)
A gépem már több, mint egy hónapja Lengyelországban csücsült, nem tudtak mondani semmilyen előrelátható időpontot a javítására. Ők javasolták a panaszlevél írását, mivel 30 nap eltelt.
Vasárnap megírtam, hétfőn délután érkezett a válasz, hogy küldenek egy teljesen újat.
Tegnapra ki is szállították.
Sőt mi több új szériát kaptam + Win8 + mSata SSD Express Cache is van benne az eredetihez képest.
Szóval ilyet is tudnak :K

Akit érdekel eladó, a hirdetések között megtalálja.

(#1468) Jok3r1985 válasza Endy88 (#1466) üzenetére


Jok3r1985
tag

Ha már megvan az ssd bemész vele bármilyen barkácsboltba vagy laptop szervizbe és fognak adni, vagy egyúttal be is teszik:)

(#1469) Jok3r1985 válasza wlk (#1467) üzenetére


Jok3r1985
tag

Na ez meglepő, örülök, hogy rendben megoldódott és még jól is jártál.
miért adod el?

(#1470) kacsip válasza wlk (#1467) üzenetére


kacsip
tag

Grat, ez jól hangzik, legalábbis a panasz utáni dolgok :)

(#1471) wlk válasza Jok3r1985 (#1469) üzenetére


wlk
tag

Futkozós laptopom az van, játékra arra a heti egy-két órára meg maradok az asztali gépnél, úgy döntöttem.

(#1472) Sapphi válasza godfella69 (#1463) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Grat neked is. :) Hát igen ez egy nagyszerű gép az biztos! :)

(#1473) Endy88


Endy88
csendes tag

Ja végül is laptopos boltban biztos van nekik ilyen csavar, és vajon adnak csak egy csavart külön? Csak mert betenni én is betudom de azért nem akarok még fizetni hogy végig nézzem ahogy beteszik és becsavarják főleg hogy nem itt helybe venném mivel veszprémi vagyok.

(#1474) Jok3r1985 válasza Endy88 (#1473) üzenetére


Jok3r1985
tag

biztosan nem fognak egy csavarért vagyont rabolni és adnak külön:)
de én a helyedben inkább kifizetném a nem tudom 1000 ft-to h ők tegyék be, én sokat szenvedtem a hátlappal. még most sem hiszem el, hogy nem tört ripityára mikor teljes erőből kellett feszegetni hogy elengedje

(#1475) Endy88


Endy88
csendes tag

Jogos, ennyin már ne múljon....inkább berakatom akkor én is nehogy valami baja legyen.

(#1476) Szabo_0


Szabo_0
csendes tag

Hali mindenkinek!
Win7 alatt látom nem működött az sli. Ez mit takar? Nem látszódott egyáltalán? Én win7-et használok és hiába van aktiválva az sli a crysis3 és a battlefield 3 is élvezhetetlen. Lassan és késve mozognak a főhősök. Azonkívül hogy aktiválom az sli-t kell még valamit kezdeni vele?

Lenovo Y500 - i7 Gt650M SLI 16GB Ram //\\ Nexus 5

(#1477) Sapphi válasza Szabo_0 (#1476) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Mint magad is írtad azt takarja, hogy nem megfelelően működik a dolog. :) Érdemes feltenni a Win 8-at szerintem semmivel se rosszabb mint a Win 7 (Nekem jobba is tetszik.)

(#1478) tudi13


tudi13
aktív tag

Üdv.

Most elkezdte nekem is azt, hogy néha felpörög a második GPU ventije netezés közben. Erre van valami megoldás?

(#1479) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Hol tudom meg nézni egy adott Lenovo képernyője matt-e vagy fényes?
Lenovo honlapján nem találom.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1480) tudi13 válasza Sanyabá (#1479) üzenetére


tudi13
aktív tag

Fényes.

(#1481) Szabo_0


Szabo_0
csendes tag

Szomorú! Mindenesetre köszi a választ. Még annyi hogy a billentyűzet felett és alatt végighúzva az ujjam bizsergést vettem észre, de csak akkor amikor töltőn van. Erről tud valaki valamit? Ez szabvány ennél a típusnál vagy ez egyedi ?

Lenovo Y500 - i7 Gt650M SLI 16GB Ram //\\ Nexus 5

(#1482) kacsip válasza Szabo_0 (#1481) üzenetére


kacsip
tag

A tetejét is nézd meg, hogy ott érzed-e. Ha igen, akkor valószínűleg ez csak azért van, mert nincs földelve rendesen a konnektorod amibe dugva használod. Ha nem, akkor is arra tippelnék.

(#1483) Bozso68


Bozso68
senior tag

Na, megvan az A-DATA SX300 128GB SSD, benne figyel a masinában.
Most nézem a klónozást.
Drukkoljatok!

(#1484) Sanyabá válasza tudi13 (#1480) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Az összes-nek? Vagy a Lenovo abszolút nem gyárt matt-ot? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1485) tudi13 válasza Sanyabá (#1484) üzenetére


tudi13
aktív tag

Y500ból csak fényes van :) A többit nem tudom.

(#1486) godfella69 válasza Szabo_0 (#1476) üzenetére


godfella69
tag

Nem ismeri fel, nvidia vezérlőpultban sem látod csak néha kb itt a piros hol a piros. A gép win8ra lett kitalálva.

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1487) Szabo_0 válasza kacsip (#1482) üzenetére


Szabo_0
csendes tag

Köszönöm! Ez volt a probléma.

Lenovo Y500 - i7 Gt650M SLI 16GB Ram //\\ Nexus 5

(#1488) sanyamarci


sanyamarci
tag

SSD TESZT A GÉPEMEN

(#1489) Bozso68 válasza sanyamarci (#1488) üzenetére


Bozso68
senior tag

Klónoztad a rendszert az SSD-re?

(#1490) kacsip


kacsip
tag

Össze vagyok zavarodva, és neten se találom rendesen a dolgokat. Valaki tud ebben segíteni? Kicsit részletesebben is. Mi akkor a különbség a két féle ssd között, ugye amit a hdd helyére lehet tenni, meg amit mellé. Amit mellé, az is 2.5-ös? Melyik a jó, ezt már nem az előbbi kettőre értem, hanem úgy leírásban, sebességben,stb?

(#1491) Sapphi válasza kacsip (#1490) üzenetére


Sapphi
aktív tag

A sima SSD gyorsabb, olcsóbb. Az mSata lassabb, drágább, de kis helyet foglal és nem kell kivenni a merevlemezt a gépből így laptopokba ez ajánlatosabb. A sebesség meg abban nem tér el, hogy a rendszer ugyan olyan gyors lesz, csak a maximális írás és olvasás lesz kevesebb. (Ami engem mondjuk teljesen hidegen hagy mert eddig is megvoltam a 30-50 közötti sebességgel.)

De itt már pár kollégának van mSata SSD-je ők alá tudják ezt támasztani vagy éppen meg tudnak cáfolni engem. :)

(#1492) Bozso68 válasza Sapphi (#1491) üzenetére


Bozso68
senior tag

Most szívok az mSATA telepítésével. ha végzek, szólok.

Esetleg klónozott valaki HDD-ről, és összejött?
Az segítsen, hogy csinálta!

(#1493) Sapphi válasza Bozso68 (#1492) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát klónozást még nem csináltam meg ha veszek mSata-t akkor én újra fogom tenni az egész rendszert. :)

(#1494) kacsip válasza Sapphi (#1491) üzenetére


kacsip
tag

Értem, köszi. Nekem akkor jó lesz a sima ssd, elvégre nem lesz gond azzal ha külsőként kell majd használnom a mostani hdd-t. Gondolom lehet hozzá venni ilyen keretet amibe bele lehet tenni. A kettő között névben csak az a különbség, hogy az egyiknek benne van az hogy msata, a másiknál nincs?

(#1495) Endy88


Endy88
csendes tag

Azt akartam még megkérdezni, hogy használat közben tehát miközben megy a gép gondolom nem lehet kiszedni a 2. videókártyát, csak ha ki van kapcsolva?

(#1496) godfella69


godfella69
tag

Ha kisebb fajta tüzijátékot akarsz látni talán ez a legegyszerűbb módja :C De azért szerintem ez logikus menet közben nem veszel ki egy fogaskereket a gépezetből...

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#1497) sanyamarci válasza Bozso68 (#1489) üzenetére


sanyamarci
tag

Nekem sikerült átrakni a win 8 -at ssd-re de nem indult el.Ezért inkább új win8-at raktam az ssd-re .Lenovosokat is megkérdeztem és ők is azt mondták,hogy nem lehet klónozni a rendszert ssd-re.

[ Szerkesztve ]

(#1498) wlk válasza sanyamarci (#1497) üzenetére


wlk
tag

És melyik Win8-at kell felrakni, hogy aktiválni lehetssen a biosba integrált kulccsal?

(#1499) Bozso68 válasza sanyamarci (#1497) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem sikerült úgy néz ki beindítani a klónozott rendszert, a baj az, hogy az E meghajtón van, és az adatokat, meg minden egyebet a C-ről pecáz.
Most keresem a lehetőséget, hogy az E és C meghajtót cseréljem.

(#1500) kacsip válasza Bozso68 (#1499) üzenetére


kacsip
tag

Partition magic progival meg tudod változtatni a kiadott címkéket a meghajtókhoz, ha jól tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.