Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) M.T. válasza teguran (#3000) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát az Y500 sem volt igazán win7 barát a 2.02es biosig. :)

(#3002) Danex válasza teguran (#3000) üzenetére


Danex
addikt

plusz egy 20 megás programmal az egész metro felületet elfelejtheted :U

(#3003) xenom0rph válasza teguran (#3000) üzenetére


xenom0rph
őstag

Itthon mégis freedos-sal dobálják :DDD

halahala

(#3004) godfella69 válasza teguran (#3000) üzenetére


godfella69
tag

Y500-at is arra ajánlják, én felraktam egy classic shelt így külsőre ugyanaz mint a windows 7

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#3005) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Ha már így belelendültetek, én megvárom az y510p-t (újat) megveszem freedossal és mehet rá Ubuntu ;-) win meg max virtualboxba mehet :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3006) Cyber_Bird válasza xenom0rph (#2999) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nem tudom, nekem classic shellel, gyakorlatilag semmiben nem különbözik a win 7-től, amiben meg mégis ,az pozitív, pl fejlesztett task manager végre, javított boot idő, bootot lassító progik monitorozása, stb.

Nekem még a régebbi biosos gépem van emiatt win7 alatt nem megy vele az sli, így egyből win8-at raktam fel, de nem bántam meg egy percig sem.
(Talán még a metro ui-t is meg tudnám szokni, ha használnám, dehát install óta nem láttam)

Persze ízlések és pofonok. :)

Szerk.: beloadjoker: ubuntu alatt mennyire jó az sli támogatás?

[ Szerkesztve ]

(#3007) nbware válasza xenom0rph (#2999) üzenetére


nbware
senior tag

Először nekem sem tetszett, de 100% megbízhatóbb mint a win7 és még gyorsabb is sokkal. Szóval a win7 egy csiga-biga hozzá képest....

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3008) nbware válasza beloadjoker (#3005) üzenetére


nbware
senior tag

és mit tudsz futtatni ubuntu alatt, ami kihasználja az SLI-t? milyen játékot? a terminalt? :D inkább fordítva kéne telepítened, win8at és hyper-v alatt futtatod az linux valamit...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3009) teguran válasza xenom0rph (#3003) üzenetére


teguran
tag

Itthon lehet, de gyarto honlapjarol win8:) bar itthon is vehetsz ra barmit!

(#3010) xenom0rph válasza Cyber_Bird (#3006) üzenetére


xenom0rph
őstag

Ez a classic shell mi a fene? :D Az ,hogy az asztal is benne van? De nekem a start menü akkor is hiányzik ;]

halahala

(#3011) nbware válasza xenom0rph (#3010) üzenetére


nbware
senior tag

a classic shell a start menüt adja neked vissza nagyjából. :) én mondjuk aradok az eredeti win8 dolgoknál, azt már egész jól megszoktam :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3012) xenom0rph válasza nbware (#3011) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nem tudod/tudjátok ,hogy a win8 telepítőben van formázási lehetőség?

halahala

(#3013) Sz4bolcs válasza xenom0rph (#3012) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Nem emlékszem, hogy formáztam volna, de fura lenne, ha nem lenne..

(#3014) beloadjoker válasza nbware (#3008) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hát GPU-VAL gyorsabban lehet szótárazni ...... :U de szerintem ez nem ide vágó téma lenne :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3015) beloadjoker válasza Cyber_Bird (#3006) üzenetére


beloadjoker
őstag

Nem tudom mert még nincs meg a gépem mivel aug 5-re ígérték az újabb 510p-ket nem ?
De szerintem meg lehet majd oldani, sokáig azt mondták még y580-nál hogy ubi alatt nem megy majd az optimus, és láss csodát ma már megy :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3016) nbware válasza beloadjoker (#3014) üzenetére


nbware
senior tag

bár pl a steam is megy már linux alatt és ha az megy, a játékok is fognak idővel :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3017) beloadjoker válasza nbware (#3016) üzenetére


beloadjoker
őstag

Biztosan bár megmondom őszintén én max Bad Piggies-t szoktam tolni telón :D ennyi a játékbeli aktivitásom :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3018) nbware válasza beloadjoker (#3017) üzenetére


nbware
senior tag

akkor miért kell ilyen erős vga? vagy tervezel vele?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3019) teguran válasza beloadjoker (#3015) üzenetére


teguran
tag

Aug 10., laptopszalonnal nekem azt mondtak.

(#3020) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Nem tervezek. Procit John the ripperrel hajtom majd vgakat meg hash cat. De ezt ink nem reszletezem .

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3021) beloadjoker válasza teguran (#3019) üzenetére


beloadjoker
őstag

:-/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#3022) myl


myl
csendes tag

Sziasztok!

Kb. két hete vettem meg a Y510p-t, minden klappolt eddig, nagyon elégedett voltam vele. (Tudni kell rólam, hogy én az esetek nagy többségében fejhallgatóval használom a gépet.) Tegnap használnom kellett volna a gép hangszóróját, de észrevettem, hogy mind a kettőből folyamatosan egy pattogó zaj hallatszik. Megnéztem, természetesen nem jött ki hang a hangszórókból.
Mindent megpróbáltam, újraindítások sőt, még a hangszórók driverét is újratettem. Semmi.
Rá 1-2 órával játszottam, fejhallgatóval a fejemen, majd úgy gondoltam, hogy újra odahajolok a notebook hangszórójához, hogy hallható-e még a kattogó-pattogó zaj. Érdekes módon elmúlt sőt, újra volt hangja is, egész korrekt módon működött.
Ámde pár órára kikapcsoltam a gépet, majd pár perccel ezelőtt mikor bekapcsoltam ismét előjött a pattogás és újra nincs hang.
Az lenne a kérdésem, hogy vajon mi okozhatja a hibát? Mindent megpróbáltam már, ami tőlem tellett, nem igazán van kedvem garanciáztatni, de ha ez hardveres és javíthatatlan hiba, akkor nincs mit tenni. Más nem tapasztalt hasonlót, esetleg nem olvasott/halott hasonló esetről?

Köszönöm a segítséget!

(#3023) highness


highness
tag

Szerintetek használható az Y500 belső dvd írója az Y510p-hez?

(#3024) csoresz2 válasza myl (#3022) üzenetére


csoresz2
tag

kulfoldi forumokon szidjak, ugyan ez nekik is a problemajuk. Utananeztem es sehol se lattam ra megoldast, senkinek sincs fogalma rola hogy mi lehet az.

(#3025) xenom0rph válasza csoresz2 (#3024) üzenetére


xenom0rph
őstag

Azért jó ,hogy ilyen gépet szeretnék és ilyen hibái vannak.... Lehet mégis csak marad a macbook..

halahala

(#3026) godfella69


godfella69
tag

macbook??!! és azzal mit fogsz játszani?:)) Mert ha fejleszteni és programozni akarsz jobbat nem is választhatnál

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#3027) Sapphi válasza godfella69 (#3026) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Telepít egy windowst és megoldotta a problémát.

Bár árban nem egy kategória, tehát kicsit tisztázatlan a dolog.

(#3028) xenom0rph válasza godfella69 (#3026) üzenetére


xenom0rph
őstag

cs:go ;] :DDD
Nem hinném, hogy az intel videókártya vinné a BF4-et.. :DDD

De az y510p 300k-ért ilyen hibákkal, kösz nem.. :-/

halahala

(#3029) myl válasza csoresz2 (#3024) üzenetére


myl
csendes tag

Köszönöm! Én sem tudok rájönni a hibára, ami meglehetősen random, hol előjön, hol nem. Leginkább fejhallgatóval szoktam használni, tehát annyira nem nagy érvágás, de azért egy 300k-s notebook működjön már rendesen. Plusz van rá garancia, így remélhetőleg pénzbe se kerül, de nem füllik a fogam a több hetes várakozáshoz, valamint a gép hála az istennek kitűnő állapotban van, vigyázok is rá, ezért félek, hogy nem éppen karcmentesen kapnám vissza, ami borzasztóan idegesítene.
Remélem senkinek sem lép fel hasonló probléma, de ha mégis, akkor azon túl, hogy nem működik a hangszóró, ezekből lehet felismerni, vagyis ezek a "tünetek":
- A hangszórók szó szerint kattogó-pattogó hangot ad ki, nálam főleg a bal oldalon lehet hallani.
- Mint említettem, a hiba elég random, tehát ha szerencsés az ember (amennyire lehet szerencsés ebben az esetben) az eset magától megoldódik, de ugyan úgy visszaállhat hibásra.
- Fejhallgatóval rendesen működik minden, tehát szerintem külső hangszóróval sincs gond, bár erre még nem volt lehetőségem a héten. Ámde csatlakoztatott állapotban is ugyan úgy fennáll a kattogás sőt, ha lenémítom a gépet, akkor is ugyanúgy fennáll a probléma.

Valamint csoresz2, kérlek dobnál egy linket azon külföldi fórumról, ahol említik ezen hibát? Nagyon megköszönném! :)

(#3030) Dicker válasza myl (#3029) üzenetére


Dicker
őstag

Telefonomon volt hasonló gond hangszóróval. Megjavult magától, csak be kellett járódnia. :)
Egyébként, ha javíttatni akar valaki hasonlót, akkor várja meg a szerviz Magyarországra költözését. Talán bekövetkezik idén.

(#3031) myl válasza Dicker (#3030) üzenetére


myl
csendes tag

Annyira nem vészes ez a hiba, akár még egy hónapot is tudok várni vele, hátha valóban csak idő kell neki.
Örülnék neki, hogyha lenne szerviz itthon is, bár ha nem javul a hangszóró helyzet, akkor a gép meglátogatja a lengyeleket, de amilyen szerencsés vagyok ilyen téren, a három év alatt még lesz velük dolgom. :)
Nekiesnék itthon is a javításnak, hogyha tudnám mi a hiba, de általában pont olyan hibákat fogok ki, amiért ugrik a garancia. Plusz azért ez csak egy elég komoly árú gép, inkább szakember bogarássza, mintsem én.
Köszönöm a tanácsot! :)

(#3032) Boky


Boky
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy az Y510-emnek elég gyengusz az akksija. Lassan ismét egyetem, a 3 órás utat általában sorozatozással töltöm, az ezelőtti Dell Studio 1555-m nevetve kibírta a 3 órát, az Y510 meg 2, legjobb esetben 2,5 órát bír. (Légyszi olyat ne írjatok, hogy tudhattam, hogy ez csak 6 cellás, stb, tisztába voltam vele, hogy nem fog annyit bírni mint a Studio, de azért jobbra számítottam)

Az lenne a kérdésem, hogy milyen tippek/trükkök, szoftveres vagy hardveres tuninggal tudnám növelni az egy töltéssel kibírt üzemidőt? Nem szeretnék erre a célre egy 2. telepet venni :D

Köszi előre is,
Boky

(#3033) Danex válasza Boky (#3032) üzenetére


Danex
addikt

Talán azt próbáld meg, hogy vagy a windowsos energiasémában, vagy a ThorttleStop-pal minimumra venni a CPU frekvenciáját, elégnek kell lennie a filmekhez.

Hardveres módosítás pedig SSD-t tudnám mondani vagy szerzel egy külső laptopakku-t.

(#3034) Boky válasza Danex (#3033) üzenetére


Boky
csendes tag

Köszi a segítséget, kb ilyenre gondoltam mint a ThrottleShop :)

(#3035) Boky válasza Danex (#3033) üzenetére


Boky
csendes tag

azt írja indításkor, hogy CPU not supported :D

(#3036) Dicker válasza Boky (#3035) üzenetére


Dicker
őstag

Vedd le a fényerőt, kapcsold ki a wifit, vedd ki a második videokártyát, nyomd be az intel hd-t. Ennek majdnem 5 óra közelében kell lennie így.

(#3037) Danex válasza Boky (#3035) üzenetére


Danex
addikt

Hm, lehet a 4. generációt nem támogatja még akkor :( , akkor viszont marad a windows-os.

(#3038) csoresz2 válasza Ediva8 (#2962) üzenetére


csoresz2
tag

A csavo amiatt panaszkodott hogy mi az a lyuk ott, gondolvan hogy egy ngff ssd- nek kellene kitoltenie. Ha megnezed a kepet, ott a csatlakozo felulet. Szerintem ez egy utolso huzas lenne egy ilyen gyartotol,plane hogy piacvezeto.

(#3039) Cyber_Bird válasza xenom0rph (#3028) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Azért a gt650m talán elvisz egy két játékot a macbook pro-n is. (Nyílván ha az y500-510 alternatívája akkro a 15"ost veszi abban meg egy darab gt650M van a HD4000 mellé.) Bár nyílván ez sem egy erőmű.
De ez már tényleg off csak rendbetettem a tényeket.

(#3040) Tachion86 válasza myl (#3022) üzenetére


Tachion86
tag

Sajnos szinte ugyan így jártam én is (meg még mások is...) az Y500-ammal, ha gondolod olvasd vissza, tanulságos történet:
[link]
Bár a linkelt hozzászólásomban azt írtam anno hogy ennek a gépnek már jó a hangszórója, de néhány nap múlva ez is elkezdett zizegni. Meg ez nem annyira idegesítő mint a másiké volt, de azért egy 300k-s gépnek amire ráadásul JBL logókat aggatnak, nagyon nem szabadna ilyen botrányos hangúnak lennie.

Most olvasom hogy te Y510p-vel jártál így én viszont csak az elődjével az Y500-al. Ezek szerint nem javították ki ezt a hibáját, így most még nagyobbat esett a szememben a Lenovo. Egy belépőszintű kis szutyok teszkógazdaságos 80000Ft-os laptopnak is szebb hangja van mint ezeknek a bő negyedmillió Forintos Lenovo gépeknek. Botrány... (Gyere csak google, indexeld ezt is szépen!)
Ha lenne ehhez a Lenovo Y500-Y510-hoz hasonló tudású és hasonló ár/teljesítmény arányú gép a piacon, biztos hogy nem vettem volna meg ezt a gépet és soha többet Lenovo. Csak ez a pofátlanul jó ár/teljesítmény (direkt nem "ár/érték"-et írtam!) arány miatt muszáj volt megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#3041) xenom0rph válasza Cyber_Bird (#3039) üzenetére


xenom0rph
őstag

Ha macbookra esik a választás akkor a 13"-as Air amiben viszont csak egy intel gpu van :/ 128gb ssd-vel...

[ Szerkesztve ]

halahala

(#3042) Danex


Danex
addikt

Aki szarnak érzi a hangszórót, egy kis celluxxal ragassza már le a power gombot csak megnézni...

(#3043) Tachion86 válasza Danex (#3042) üzenetére


Tachion86
tag

Próbáltam, semmi változás.

(#3044) Anubris


Anubris
őstag

Szerintetek az új Y510P esetében ami 8 gb SSD-vel jön, az mire elegendő? Nekem túl kevésnek hangzik, nem tudom hogy egyáltalán egy win 8 ráfér-e.

Ki lehet ezt később cserélni nagyobbra úgy hogy az 1 TB HDD is megmaradjon? Játékokat érdemes SSD-re telepíteni. vagy azokat nem igen befolyásolja?

(#3045) xenom0rph válasza Anubris (#3044) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nem úgy lesz hogy SSHD ? és akkor a gépen nem látni a 8GB-os partíciót ,hanem hasonlóan az apple megoldásához, majd a rendszer mozgatja magának az éppen és/vagy sokszor használt fájlokat cuccokat.. Javítsatok ki ha nem így van! :F

halahala

(#3046) Anubris válasza xenom0rph (#3045) üzenetére


Anubris
őstag

De igen lehetséges, akkor elnézést a kérdésért.

(#3047) csoresz2 válasza xenom0rph (#3045) üzenetére


csoresz2
tag

pont errol beszeltunk 2 hete, bizony igy van. A rendszer a gyakran hasznalt fajlokat helyezi el rajta, ezzel valamelyest javitva a gyorsasagon (egy szazalekos kulonbseget azert szivesen megneznek, hogy mennyivel is jobb) Mindenesetre, biztos jobb mint az elodben a sima HDD.

(#3048) myl válasza Tachion86 (#3040) üzenetére


myl
csendes tag

Magával a géppel nagyon elégedett vagyok szinte minden szempontból, csak ez a fránya hiba nagyon beárnyékolja az összképet...
A legdühítőbb az, hogy tehetetlenség érzetem van, mivel nem tudom, hogy miből adódik az egész.

(#3049) Tachion86 válasza myl (#3048) üzenetére


Tachion86
tag

Műszerész vagyok, el is kezdtem szétszedni hogy megnézem a hangszóróját de a billentyűzet alatti Lenovo matrica határt szabott a dolognak sajnos.

(#3050) Tachion86 válasza myl (#3048) üzenetére


Tachion86
tag

Vannak azért még hibái:
- Néha bal oldalt a tápcsatlakozó környékén felzúg valami. Mintha egy ventilátor lenne de számtalanszor ellenőriztem és nem az. A baj ezzel az, hogy eléggé idegesítő és relatíve nagy hangja van. Kb 3-4 naponta előjön teljesen véletlenszerűen, kb 3 másodperctől másfél óráig tartó időtartamra (szintén véletlenszerű).
- Ha lehúzom a tápot majd visszadugom (mert pl elcsomagolom a gépet és viszem magammal valahova majd ott újra bekapcsolom) akkor elfelejti az Energy Management hogy csak 80%-ig töltse az akksit és minden alkalommal újra át kell állítani az egyébként bugos szoftverben mert pont fordítva működik. ("Maximális akkumulátor-élettartam" kijelölése esetén tölti 100%-ra az akksit és "Optimalizált akkumulátor-állapot"-nál 80%-ra.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.