Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) pokers válasza Sapphi (#1950) üzenetére


pokers
senior tag

Nálam is vibrál az említett oldal.
De ne aggódj, megnéztem az IPS kijelzős thinkpad-emen is, és azon nem vibrált :D

(#1952) Sapphi válasza pokers (#1951) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát akkor ez megint valami szoftveres (nvidia) gond lesz. Jó lenne ha most már sikerülne ezeket kiküszöbölni...

(#1953) M.T. válasza Sapphi (#1950) üzenetére


M.T.
senior tag

Nálam is vibrál.
De ez lehet a szín megjelenítéssel kapcsolatos is akár, nem tudom, hogy hívják a módszert de a kijelző az általa megjeleníteni nem képes színárnyalatot úgy jeleníti meg hogy a hozzá legközelebb (általa tudott) álló árnyalatot villogtatja az adott pixelen.

De lehet más gond is pass....

[ Szerkesztve ]

(#1954) Danex


Danex
addikt

Külső képernyőn nem tapasztalható tehát nem hiszem, hogy VGA/driver hiba lenne :(((

(#1955) djgabee


djgabee
csendes tag

GTA IV TBoGT közben (amit mellesleg ultrán, SLI-vel, FullHD-n időnként rendesen beszaggat) bal oldalt a billentyűzet mellett a (mint kiderült :) ) fém ház kifejezetten süt, már-már forró! Ugyanez nem mondható el a kivehető videókártyáról, de a touchpad melletti rész továbbra is előszeretettel melegszik, ahol minden bizonnyal a winyó helyezkedik el (erről már az első hozzászólásomban is írtam).
Értesüléseim szerint ez nem tesz jót az anyag élettartamának. Aida 64 Extreme-el mérve kb. 60-70°-os ilyenkor a vas (ami nem sok a stressz-teszt alatti 90-hez képest! :C ), de az a bizonyos bal oldal akkor is idegesít!

(#1956) Sapphi válasza Danex (#1954) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Akkor ez bizony monitor gond lesz sajnos...

A melegedésre nem sokat tudok írni nekem nincs ilyen gondom. Bár a GTA-t még nem próbáltam. Meg a full HD-t nem nagyon szoktam használni játékoknál :) Inkább csak HD Ready-re teszem és kész :P

(#1957) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Nekem is vibrál a kijelző az említett oldalnál, a notira kötött monitoron érdekes módon nem. :D

Ezek szerint ez 'nem bug, feature' kategória, vagy van itt, akinek nem vibrál?

(#1958) Danex


Danex
addikt

Mentsük le az oldalt és ha bárki garanciáztatni szeretné a gépét az ezzel mutassa be ,hogy hát milyen is ez a kijelző majd 3. alkalom után talán visszaadják a pénzét :U

(#1959) Sapphi válasza Danex (#1958) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szerinted visszaadnák a pénzt miatta? Lehet, csak a kijelzőt kéne kalibrálni vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1960) Bomc


Bomc
aktív tag

Lassan május közepe van és az y510-ről semmit se lehet tudni...

(#1961) Sapphi válasza Bomc (#1960) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ebbe már 750 SLI van de ez Y500 csak felújítva.

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:item.detail?GroupID=457&Code=59371972&category_id=5B0116E237099FA0FCA012D9B20ED2FB

(#1962) Danex válasza Sapphi (#1959) üzenetére


Danex
addikt

Hát nem tudom minek kell megfelelnie egy kijelzőnek, de ha így beviszed a géped ,hogy vibrál a kép. Ott meg is mutatod nekik, akkor lehet ők se tudnak vele hirtelen mit csinálni így szerviz.

Mivel itt mindenkinek rossz ezért valszeg valami panel hiba lehet amit cserével se tudnak javítani ,hacsak azóta nincs valami új verzió. Visszaküldik, hogy ők nem tapasztalták , de te megint elő tudod hozni... ha jól tudom 3. alkalommal már fel szokták ajánlani a cserét/pénzt.

Persze ha erre van valami szakmai magyarázat akkor semmit se lehet vele tenni.

(#1963) Sapphi válasza Danex (#1962) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát ennyit azért nem szeretnék játszadozni vele. Főleg, hogy ezzel a géppel dolgozok másik pedig nincs. :)

De úgy érzem a következő képem egy alma lesz. Munkámhoz is jobb lenne, csak azért tarra meg már sajnálja az ember a pénzt. Dehát ez van.

De azért 1-2 évig jó lesz ez a gép majd utána kell nézni mi okozhatja ezt a hibát hátha van rá valami okosság :)

(#1964) M.T. válasza Sapphi (#1959) üzenetére


M.T.
senior tag

Ez nem hiba mint irtam pár hozzászólással ez előtt, így jeleníti meg a szineket valami frc vagy milyen rendszer ez a monitoroknál utánanézek nemsokára pontosan.

(#1965) Dicker válasza Sapphi (#1963) üzenetére


Dicker
őstag

Egyes HTC mobilok is így jelenítik meg a képeket. Ha nagyon nézem a HP gépemen is látom keresztbe. Nem a gép hibája. Egyébként megszokja majd a szemed. Tegyél be egy hasonló árnyalatú hátteret. Azzal gyorsíthatod a folyamatot.

Ez a Y510 meg engem is aggaszt... Először is mi váltja a 3630QM-et? Mert, amit lehetséges lenne ghz-re összehasonlítva az csak ősszel jelenik meg. De van gyengébb, meg jóval erősebb az már áprilisra van írva. Úgyhogy nem értem nagyon az Intel-t. Illetve a nem gondolom, hogy a Lenovo erősebb processzort akarna belerakni, de i7-ből gyengébbet se talán.

(#1966) beloadjoker válasza Sapphi (#1961) üzenetére


beloadjoker
őstag

Ez a verzió mikor várható idehaza ? 750 SLI ? jó ég medig mennek még ? :D :D Mondjuk szerintem ebből már elég lenne egy is :D szóval hogy 1 db 750 .

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1967) Sapphi válasza Dicker (#1965) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nem szeretném gyorsítani mert talán két oldalon ha láttam ilyet meg nagyon zavarta a szemem :)

Szerintem az y510-el kapcsolatba valami félreértésről van szó és nem újat adtak ki hanem csak az Y500 kaptam meg az új VGA-t hogy odapörköljön a többi gyártónak és több változás nem történt vagyis mint linkeltem is.

És én se nagyon tudom elképzelni milyen más procit tennének bele most.

(#1968) M.T. válasza beloadjoker (#1966) üzenetére


M.T.
senior tag

Miért van mindenki elájulva a 750es karitól max10% a sebességkülönbség és egy az egyben ugyan az a kari (kepler mag) mint a 650 csak más biossal órajelek magasabbak meg a gpu boost 2.0 ami több p statet ad kb ennyi, angol fórumon még azt is felvetették beleteszik a 750m biosát a 650m be :)
Kijelzőre visszatérve a kevesebb bites kijelzők szokták azt csinálni amit írtam (szinvillogtatással jelenít meg pár szint amit amúgy nem tud)

Én max akkor esnék hanyatt ha valmi tuti új feature-t adna az új kártya vagy mondjuk DX11.1es lenne vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#1969) Dicker válasza Sapphi (#1967) üzenetére


Dicker
őstag

Intel Core i7-4950HQ lenne a reális váltás. Én arra várok.
A 750M Sli most a 675 MX szintjén van nagyjából, ami nagyon jó, de nem túl nagy előrelépés a 650M-hez képest. De ez a 750-es verzió itthon kizárt, hogy kapható lesz, vagy csak sufniban, mert értelmetlen lenne, amíg van 650-es. Így már az új processzoros változat lesz elérhető valószínű.
Na meg ez a y510 elnevezés is zavar engem, mert már volt y510-es lenovo, és kicsit érdekes hogy ugyanaz lenne a neve.

Hidd el jobb, ha hozzászoktatod a szemedet. Nekem a telefon menüjének egy sokat használt pontja volt ilyen, hasonló szürkénél. Ma már nem látja a szemem. Sőt sok ember alapból se látja, így ez nem szervizelhető probléma. Bár nem tudom milyen erősségű vibrálásról beszélsz. Én rengeteg kijelzőnél látom vibrálni egy-egy sötétebb árnyalatot. De erősebb vibráció már lehet hardveres hiba is, vagy valami bezavarhat.

[ Szerkesztve ]

(#1970) Sapphi válasza Dicker (#1969) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Majd megnézem a lakásban a többi laptopon is hogy azokon látom-e ezt a vibrálást. S3-asomon néztem ott nem láttam. Mindenesetre érdekes.

Számomra is kicsit furcsa lenne ha Y510 lenne a neve bár sose lehet tudni, meg váltani nem fogok ez miatt :)

(#1971) Danex válasza Dicker (#1969) üzenetére


Danex
addikt

Y500 is volt már ezelőtt ha jól tudom :DDD

(#1972) beloadjoker válasza M.T. (#1968) üzenetére


beloadjoker
őstag

Mert akárhogy is, nekem az SLI még mindig nem szimpatikus egy laptopban.
Én ezen a nyáron szeretnék lapost venni, és 3 jött szóba : lenovo y580 lenovo y500 és ha végül másra is költenék pénzt akkor acer v3. (mindhárom legjobb procival és vga-val, ssd nélkül min 8 gb rammal)
y580-ról hallottam első körben amiben gtx 660m-van, ami elég combos kis kártya !!és mivel csak egy db kari van benne ezért még az optimus is működik frankón, még ubuntu alatt is !!!. Ezután hallottam az y500-ról, ami erősebb de csak akkor ha sli van benne vagyis 2 vga, de ekkor az optimusnak búcsút inthetünk, és számos bugról lehet hallani (bár nem játékra használnám) valószínűleg hamarabb le is merül mint egy y580, és szerintem akármilyen hűtés van benne 2 vga több hőt fog termelni mint 1.
Na és akkor a végére hogy miért vagyok annyira oda a 750m-es változatért ? Azért mert ha megnézzük a kártyákat erősség szerint akkor a sorrend ez : GT650m < GTX660M < GT750M (persze ebben a sorrendben egyik sem sli, mert akkor 650 meg 660 helyet cserélne)
Szóval én annak örülnék a legjobban ha elfelejtenék az SLI-t és egy db nagyon combos karit raknának a gépekbe.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1973) Danex válasza beloadjoker (#1972) üzenetére


Danex
addikt

Y500 a 2. kártya saját hűtéssel rendelkezik úgymond teljesen elszigetelve a CPU/GPU1-től.

(#1974) beloadjoker válasza Danex (#1973) üzenetére


beloadjoker
őstag

Igen igen, erről már hallottam, végülis valószínű hogy az lesz nekem is, (mármint sli-s) de én akkor is jobbnak tartanám :) Meg persze ott az optimus hiánya.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1975) Danex válasza beloadjoker (#1974) üzenetére


Danex
addikt

Hát ezt neked kell mérlegelni szükség van-e nagyobb grafikus teljesítményre vagy inkább magasabb üzemidőre. :)

(#1976) Bomc válasza beloadjoker (#1972) üzenetére


Bomc
aktív tag

y580 már nem is lehet kapni...pedig az külsőre nekem jobban bejön, mint az y500

Jobban jártak volna ha z y510-be egy GTX680M -et tesznek... :DDD SLI-vel én se vagyok kibékülve

(#1977) beloadjoker válasza Bomc (#1976) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hát azért ez így elég erős túlzás hogy nem lehet kapni :D beírod a google-be azért kidob pár oldalt :D

Ja és pacsi az 1 vga miatt ! :D nekem is jobban bejönne :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1978) beloadjoker válasza Danex (#1975) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hát ha van optimus egy gépben akkor mindkettő lehetséges :D így sli-vel nem nagyon :/
Bár van egy netbookom szóval sztem a "magas üzemidős" gép nem az új lesz

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1979) Sadol89


Sadol89
csendes tag

Udv mindenkinek!

A kinezett notebookom az y500, a vasarlas kb. egy honap mulva lesz esedekes, marcsak azt kene eldontenem, hogy melyik boltba vegyem meg. Na marmost en meg soha az eletben nem rendeltem notebookot, igy nem tudom, hogy melyik boltbol lenne erdemes rendelni. Ehhez kernek segitseget, hogy melyik boltok azok, amik megbizhatoak, nem szurke importos termeket arulnak, es esetleg meg arban is eleg jo ajanlatot tudnak nyujtani. Ezert a kerdesem az, hogy ti melyik boltokat ajanlanatok es miert, illetve, ha nektek kene most venni, akkor azt melyik boltbol tennetek? :F

Segitseget kosszonom elore is!

szerk.: Ja es ami fontos lenne: 8 gb ram, 1920x1080 felbontas, SLI

[ Szerkesztve ]

(#1980) M.T. válasza beloadjoker (#1972) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát ha neked ilyen igényeid vannak akkor érthető a dolog amúgy az y500 is kapható 1 VGA-val most megnem mondom milyen cikkszám alatt, az ultrabay-be meg lehe tenni + hűtést vagy dvd írót vagy 1 kártyánál egyik benne is van.
Igaz az 1 kártyásban se fog menni az optimus az alaplap miatt.
Ez esetben neked tényleg jobb lenne az Y580.
Pár hónapja Pozsonyban jártam az egyik plázában még volt nekik 5 db y580 mert az asszony unokaöccse gondolkodott rajta de aztán a szülők nem adtak neki rá pénzt, így a vásárlás elhalasztva....

[ Szerkesztve ]

(#1981) beloadjoker válasza M.T. (#1980) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem, köszi az infót ! :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1982) Csabee86


Csabee86
senior tag

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy gondolkodom egy Y500-as beszerzésén (az erősebb verziót).

Főleg Battlefield 3-azni szeretnék majd vele. De ha már ennyi pénzt áldozok rá szeretném megérdeklődni, hogy pl. a Battlefield 4-el véleményetek szerint hogy boldogulna? Meg a Watch Dogs stb.

Azért ez nem kis pénz és nem szeretnék kompromisszumokat úgymond.

Várom a véleményeteket.

Üdv

(#1983) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Ha valakit érdekel ma találtam a neten az Y500-ból i5 procival jó áron.

[link]

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#1984) Bomc


Bomc
aktív tag

Nem tudom mért erőltetik az SLI-t, elég hihetetlen hogy inkább megéri 2 vga-t beletenni, mint egy izmosabbat, pl egy GTX680M-et

(#1985) Sapphi válasza Csabee86 (#1982) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

én azt tudom neked ajánlani, hogy nézz meg egy videót a youtube-on ahol a BF3-al játszanak. BF3-al sajnos még nem játszottam, csak más játékkal.

Mit értesz az alatt, hogy nem szeretnél kompromisszumokat kötni? Azért ez nem egy asztali számítógép hanem egy laptop. Valószínűleg nem lesz gondja a BF4-el se, de azért azt garantálni, hogy full grafikán kérdés nélkül futni fog minden egy kicsit erős kijelentés lenne véleményem szerint.

Laptopokhoz mérten nagyon érős gép, de egy hasonló áru asztali géphez képest azért jócskán elmarad, de úgy gondolom ez nem meglepő.

(#1984) Bomc: Azért erőltetik, mert egy újdonság és az árat is nagyon jól lenn tudják tartani és így az ultrabay is rendelkezésre áll és más eszközöket is lehet belepakolni a gépbe.

Ha ezt egy videokártyával oldják meg akkor a hűtést kellet volna megcsinálni máshogy, mert nem biztos, hogy ez a hűtés bírta volna és akkor még ultrabay sincs benne ezen felül pedig az ár is megugrott volna. Nekem igazából nincs bajom az SLI-vel, mert nagyon szépen fut amivel eddig játszottam, de mindenképpen egy új dolog és csiszolgatni kell mígnem tökéletes nem lesz. :)

(#1986) Danex válasza Bomc (#1984) üzenetére


Danex
addikt

Hát néztem egy gamer laptop összepakolós oldalon, hogy a GT670Mx-hez képest a 680M 440$-al több. Tehát a 650m-hez képest legalább 550$-al több.

Nézzük 2 GT650m-et így kb marad 350$ különbözet ha baráti áron nézzük. Minimum átcsúszott volna a 350ezres kategóriába és akkor még csak a videokártya van meg amihez erősebb hűtés is kéne. :U

(#1987) Draken válasza Danex (#1986) üzenetére


Draken
őstag

Akkor elég lenne egy 770M-t belerakni az új generációs gamer laptopjukba és indulhatna az asus g750 vetélytársaként olcsóbb árcédulával.

(#1988) M.T. válasza Draken (#1987) üzenetére


M.T.
senior tag

770 új generációs, vagy csak úgy van mint a 650 vs 750.
A szám szerint a 750 áh újabb ilyesmi közbe ugyan az, átnevezve új órajelekkel made by nvidia a történelem ismétli önmagát..........

[ Szerkesztve ]

(#1989) Sapphi válasza M.T. (#1988) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát mindig nem lehet újat felmutatni meg azért a profit az fontos :P

(#1990) Draken válasza M.T. (#1988) üzenetére


Draken
őstag

Persze, ugyanaz lesz, átnevezve, talán enyhe órajel emeléssel

(#1991) Szilard00


Szilard00
csendes tag

Sziasztok.

Az enyém is megjött :).
Windows 8-at akarok telepíteni, de azt írja, hogy csak GPT-re lehet, MBR-re nem.

[ Szerkesztve ]

(#1992) Szilard00 válasza Szilard00 (#1991) üzenetére


Szilard00
csendes tag

Megoldva.

(#1993) crscore


crscore
csendes tag

Hello mindenki!

Olyan kérdésem lenne,hogy miért csinál az Energy Management olyat,hogy leengedi az aksit 58%ra?
Tapasztalt más is ilyet?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1994) Sapphi válasza crscore (#1993) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

ha ezt a lehetőséget állítod be akkor így kíméli az akkumulátort.

Ha átállítod akkor teljesen fel fogja tölteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#1995) crscore válasza Sapphi (#1994) üzenetére


crscore
csendes tag

Én azt értem,de nem csak 60% ra kéne leengednie?

(#1996) Sapphi válasza crscore (#1995) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szerintem téged idegesít vele :D

(#1997) crscore válasza Sapphi (#1996) üzenetére


crscore
csendes tag

Könnyen lehet :D

De közben rájöttem,hogy még nem csináltam akumulátorjelző kalibrálást,de azt csak úgy lehet ha közben nem használom szóval majd este :)

(#1998) Danex válasza crscore (#1997) üzenetére


Danex
addikt

Jelenleg nekem is 58%-on van, 60%-tól eltérhet kicsit

(#1999) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

leengedi 60% alá picivel, majd rátölt, szerintem.

(#2000) Bozso68 válasza Danex (#1998) üzenetére


Bozso68
senior tag

Most telepítettem újra a rendszert. Előtte már 58% volt, most meg telepítés után megint 60%.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.